Uit Stad en Omgeving. Dc gezant tier Amerikaansche Unie de heer Beaupré, zal a.s. Vrijdagochtend riocg van hier naar R. zendaal vertrekken, teneinde aan dit grensstation den oud- cresident Roosevelt op "Nederlandscb grondgebied te begroeten en verder met het voormalige Uniehcofd te reis naar Het Loo mede te maken ter inleiding van eijn landgenoot bij H. M. de Koningin. De familie Roosevelt wcrdt Vrijdag avond met een der laatste treinen uit Amsterdam hier ter stede verwacht. Bij het maken van een uitstapje buiten de stad za! Roosevelt met de heiii verge zellenden grootendeels van de automobiel als vervoermiddel gebruik maken, zoo ook vcor den tocht naar Haarlem op a.s. Zondag. Na het bezoek aan de stad zal de presi dent niet weer naar Den Haag terugkee- ren, doch zich in de auto naar Amsterdam laten brengen, van waar uit ten 7 uur de reis naar Kopenhagen zal wórden aange nomen. LEIDEN, 28 April. Schoolmuseum. Gistermiddag is de tijdelijke tentoon stelling van leermiddelen uit liet School museum te Amsterdam geopend in tegen woordigheid van verschillende school- autoriteiten, het dagelijksch bestuur der gemeente en andere belangstellenden met een toespraak van den lieer G. Meijer, voorzitter der Vereeniging te Amsterdam. Na een welkomstwoord aan de autori teiten, die spr. voor hunne gewaardeerde aanwezigheid dank bracht, lichtte de heer Meijer het doel dezer tijdelijke ex positie toe, waardoor het bestuur hoopt het bezoek aan het museum te Amsterdam te bevorderen, opdat degenen, die buiten Amsterdam wonen, nog meer dan tot dusverre er van profiteeren. Vrees dat in een of andere stad een soortgelijk museum wordt opgericht, meent spr., bestaat er niet. Spr. dankt de gemeentebesturen, waaronder Leiden, voor hun financieelen steun, waarin spr. een groot bewijs van sympathie ziet; dankt de commissie van voorbereiding voor haar moeite en twijfelt geenszins of de tentoonstelling zal aan billijke verwachtingen beantwoorden. Spr. wekt op tot een flink bezoek, opdat ge meente- en schoolbesturen maar vooral onderwijzers, van liet tentoongestelde profijt trekken. De heer N. Brouwer, voorzitter der commissie van voorbereiding, brengt hulde aan het gemeente-bestuur, dat gratis een tweetal lokaliteiten der Stadsgehoorzaal desponibel stelde. Met inspanning van krachten is de commissie klaar gekomen, dank vooral het vele werk door den directeur, van het schoolmuseum, den heer van der Heide, verricht. Laat de tentoonstelling minder zien dan in het Schoolmuseum is ondergebracht, er is een zaak, die men tevergeefs te Amsterdam zal zoeken, maar welke jongste spruit van onderwijs hier vertegenwoor digd is; spr. bedeelt de inzending der Rijkstuinbouwwinterschool le Boskoop, welke spr. in de bijzondere belangstelling aanbeveelt. Daarna verklaarde de heer Meijer de tentoonstelling voor geopend. Van de tentoonstelling zelve zullen wij te dezer plaatse, na hetgeen wij daar over Zaterdag opnamen, niel veel meer zeggen. Zij duurt tot 18 Mei a.s. en is een bezoek overwaard, niet alleen voor degenen, die op een of andere wijze met onderwijs in verbinding staan, maar ook door hen, die als leek zich op de hoogte willen stellen van de verschillende mo derne onderwijsmethoden. Intersant zijn de inzendingen van de Gemeentelijke kweekschool op het gebied van fraaie en nuttige handwerken, van de Leidsche Kweekschool voor bewaarschoolhoude- ressen, van de Leidsche Fabrieksschool en vooral de groote inzending van de Rijkstuinbouwwinterschool. De tentoonstelling is ondergebracht in den foyer en de kleine zaai. Gisterenavond om 8 uur had in het gebouw der R. K. Militairen-vcreeniging alhier eene interesante voordracht plaats, welwillend aangeboden dcor dien lsten luitenant Boertje, van het 4e regi men t-Infanter:e. De groote zaal was gevuld met belang stellende militairen, bestuursleden met hunne dia mes. Luitenant Boertje, onlangs uit West- Indië teruggekeerd, had zich bereid ver klaard aan de hand van een reeks licht beelden, naar photo's in West-Indië geno men, dezen avond een en ander van deze Nederlandsche Kolonie mede te deelen. Pater Haanen, de wakkere directeur der vereeniging, die blijde was zijne jon gens weer eens Iets bijzonders te laten genieten, opende de voordrachtavond met een woerd van we'kom, sprak een woord van waardeering tot luitenant Boertje voor de taak welke hij dezen avond zoo geheel belangloos op zich had willen ne men en gaf daarna het woord aan luite nant Boertje. Spreker liet ons, nadat hij de opmer king gemaakt had dat er nog zoo vele Nederlanders zijn die weinig of niets an ders van onze kolonies weten dan dat daar negers wonen die zwart zijn, en dat meerdere belangstelling zoo zeer ge- Wenscht zou wezen, de kaart zien waarop onze West-Indische Kolonie Suriname voorkomt; over de Nederlandsche Kolo nies Curasao, zou hij het later hebben. Spreker yerteldie, d^at jn 1904 gedeta cheerd wordende bij die Landmacht in West-Indië, Suriname hem tevens was opgedragen een detachement suppletie- troepen (militairen) te begeleiden naar Curasao, waarom hij ook over deze ko lonie zijne indrukken kan weergeven. De reis in gedachte medemakende van uit Nederland naar Suriname en verder Zoowel in de hoofdplaatsen, als op de plantage en in de bijna ondoordringbare oerwouden een bezoek brengende wer den ons door behulp van sterke lichtbeel den duidelijk aangetoond de zeden en de gewoonten van de eilandbewoners, de curopeanen, creolen, negers en hindoes, de middelen van bestaan, in het bijzon der troffen ons de kiekjes betreffende de goudproductie. Na d e pauze werd een en ander me- degdeeld over Curasao, waarbij voor al opgemerkt werd het verschil in bouw van huizen, den plantengroei enz., met Suriname. Aan het einde van de interessante en leerrrijke voordracht, gekomen werd de koop uitgesproken dat het mooie West- Indië, dat in het moederland veel tc on bekend is en daardoor ook onbemind, on der oordeelkundig bestuur en door meer dere toepassing van goede tropische werkkracht moge gemaakt worden tot een parel aan de Nederlandsche Kroon Een daverend applaus gaf blijk dat men spreker zeer dankbaar was voor zijne op aangenamen trant gehouden boeiende en zeer leerzame voordracht en Pater Haa nen was dan ook de tolk, en van het bestuur en cle verdere toehoorders om luitenant B. 'hartelijk dank te betuigen. Nog zij medegedeeld dat de machines waardoor de lichtbeelden vertoond wer den welwillend was afgestaan door Pater Tesser, wien daarvoor mede dank werd gebracht voor de medewerking betcond in het doen slagea van dezen genotvol len avond. Tot onderwijzers aan de R.-K. Parochiale Jongenscholen, (Haarlemmer straat) zijn benoemd de heeren E. Verdurmen van Hulst en J. G. Frings van Zevenburg ter voorziening in de vacatures van Robert en van Duijn. Bij het gisteren van wege de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst gehouden examen ter verkrijging van het getuigschrift voor pianostemmen, werden geëxamineerd 4 candidaten. Geslaagd de heer A. Brijnen alhier. De examencom missie bestond uit de heeren Dan. de Lange, S. van Milligen, A. D. Lomanjr., A. L. Krom, H. W. Wagenaar enj. Hes- lenfeld. In eene plechtige bijeenkomst van den academischen Senaat had heden na middag de uitreiking plaats bij monde van den rector-magnificus, Prof. Dr. J. C. Kluyver, van den doctoralen bul aan den heer D. F. Scheurleer, van 's Gra- venhage, houdende diens benoeming tot doctor honoris causa in .de Nederland sche letterkunde, welke onderscheiding door den Senaat den heer Scheurleer onlangs is toegekend voor zijne uitne mende letterkundige studiën op muzikaal gebied. Te Haarlem zijn geslaagd voor het aete-examen lager ondierwijs de dames; W. H. Eggink, C. M. Hoeken, S. de Leeuw, J. C'h. Wesirik, N. Aister, M. Bjoesterhuizen allen alhier. KATWIJK. Een der loggers welke hier dezen winter gemeerd waren om te wer den geiepareerd de „Neeltje en Elisa beth" Katwijk 98. Ree Je rij Tom is vcor verdere herstelling heden naar Amster dam vertrokken. LISSE. Het voornemen van de mu- ziekvereeniging „Eensgezind", om op Zaterdagavond met de verjaardag van ons Prinsesje een concert te geven in de tent, is verijdeld, omoat de daarvoor benoodigde vergunning van het hoofd der gemeente niet is verkregen. Hoogst waarschijnlijk is de vergunning hiervoor geweigerd met het oog op den Zaterdag avond. Of nu op Maandagavond een con cert zal worden gegeven kan heden nog met geen zekerheid worden gezegd. De schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerbaarheid, zullen gehou den worden in een der lokalen van de openbare school op eiken Zaterdagna middag te 7 uur en zullen aanvangen op 7 Mei a.s. Het Kruisverbond St. Joan, de Doo- per, hield gisteravond een slecntbezoch- ie vergadering. Na het gebed opende de voorzitter de vergadering en drong er met klem op aan dat wij ons steeds Kruisverbonders zouden toonen en steeds het insagne dragen. De notulen wer den gelezen en onveranderd goedge keurd. De heer C. v. Leeuwen rappor teerde dat de rekening en verantwoor ding van den penningmeester accoord was. Bij enkele candidaatsteiiing werd tot 2e commissaris (vacature Clemens) gekozen de heer M. Buschman. Het lid j. v. d. Voort hield hierna een pittige lezing over het onlderwerp „Wat is al coholisme en wat hare gevolgen." Een dankbaar applaus loonde spreker voor zijne moeite. Na de rondvraag werd de ze geanimeerde vergadering met gebed gesloten. LANGERAAR. In de op 26 April j.l. gehouden vergadering van de leden der sociëteit „Amicitia" alhier, is besloten dat de sociëteit gevestigd zal blijven ten huize van L. v. d. Laan, en dat de leden ook gedurende de zomermaanden ééns per maand hunne bijeenkomst zullen houden. Ook is het zoo goed als zeker# dat de sociëteit in het komende ver- eenigingsjaar minstens twee feestavonden zal organiseeren voor de leden en hunne genoodigden. NOORDWIJKERHOUT. Gistermiddag omstreeks 5 uur, kwamen N. V. en C. v. d. B. per wagen den Vogelzangschen weg afgereden. Zij hadden dien dag een varken afgeleverd en keerden thans onder den invloed van sterken drank huiswaarts. Ter hoogte van het gemeentehuis, wierp laatstgenoemde den anderen van den wagen, zoodat deze met een paar bloe dende hoofdwonden bewegingloos bleef liggen. Eenige omwonenden inmiddels- toegeschoten, namen de man op en brachten hem bij één zijner familieleden, waar hij zijn roes kon uitslapen. Gister werd voor de eerste maal in dit jaar alhier een bloemenveiling ge houden die naar de opkomst te oordeelen, veel belangstelling inboezemde.Men begon aan Piet-Gijzenbrug en eindigde bij den heer D. Warmendam. Voor goede soorten betaalde men flinke prijzen. Murillo's brachten f 13.per bed op; Grisdelin f5.—Prins van Oostenrijk f 7.— Dubbele Sions f8.Golden Spur f 6. Ongeveer 800 nummers werden verkocht. In Café „de Zwaan" werd 's middags geluncht. NIEUWKOOP. Toen de bakker P. A. gisteren met paard en wagen door het dorp reed om de klanten te bedienen, schrok het paard en deed een grooten zijsprong waardoor de bakker en zijn knecht van den bok tuimelden en vlak voor de wielen van het rijtuig terecht kwamen. Eenige zich in de nabijheid bevindende personen schoten ijlings toe en grepen het paard, dat spoedig stil stond. Met eenige lichte kneuzingen kwamen de bakker en zijn knecht er af. WARMOND. Gisterenavond kon men in dit blad lezen, dat een vogeltje zijn nestje had gebouwd in den brievenbus van een villa te Putten. Hier te Warmond deed zich verleden jaar hetzelfde geval voor bij de familie A., waar ook in de brievenbus een nestje kwam, en waarin toen een vijftal jonge vinkjes het levens licht aanschouwden. De gastvrijheid en vriendelijke behandeling bij genoemde familie heeft het vinkenpaar doen be sluiten ook weder dit jaar op dezelfde plaats hun zomerverblijf in te richten. Er worden al druk bouwmaterialen aange bracht en binnen eenige dagen zal de brievenbuswoning weer gereed zijn. De heer M. J. Spaargaren is be noemd tot ambt. ter Secretarie in de plaats van den heer D. Beijer. De Raad zal Maandag 2 Mei a.s. vergaderen. De onderwerpen ter behandeling, zijn 1 Ingekomen stukken: a Goedgekeurde af- en overschrijving. b Gntvangstbericht wijziging politie verordening 23 Aug. 1904. c Aanneming benoeming secretaris en ambtenaar van den Burg. Stand. 2 Beëediging secretaris. 3Behandelingstukken inzake Wasbeeker of Oud-Alkeinadc laan. 4 Aanvulling politieverordening 23 Aug. 1904. 5 Verordening regelende .verdeeling werkzaamheden inzake Burg. Stand. 6 Vaststelling verord. art. 114 ge- moentewet. 7 Vaststelling Kohier schoolgeld le kwartaal 1910 en Kohier H.O. 8 Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 9 Rondvraag. WASSENAAR. Verlokt door het mooie weer en soms gedwongen door gebrek aan hooi, hebben vele landbouwers hun vee in de welde gebracht. Er wordt ech ter veel geklaagd over sterfte van koeien Zeker tengevolge van het natte weder. Kalverenveiling van 27 April. Aan gevoerd werden 8 kalveren, prijzen f 7.50 tot f 10.50. Handel vlug. DE JULIANABLOEM. De Juliamabloempjes zijn in ons be zit. Het was voor de eerste maal, dat deze bloempjes in ons land werden ge maakt en er werden op eens 37 000 bloempjes gevraagd. Er waren maar wei nig weken voor beschikbaar, gelukkig dat alles nog in orde gekomen is. Heden worden de bloempjes aan de Hoofden uitgereikt en ieder jong ver koopstertje kan dus bij haar hoofd de bloempjes gaan halen, of zal door deze daartoe opgeroepen worden. Wij mochten van vele zijden dc groot ste welwillendheid ondervinden. De fir ma De Wilde schonk ons al het katoen voor de banden, die de verkoopsters om den arm zuilen dragen. De heer E. IJdo drukte er gratis op: Leidsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose" en schonk ons al het verdere drukwerk. De firma's Kruijfhooft en Beuzema- ker schonken ons alle veiligheidsspelden waarmee de banden op de mouw be vestigd worden. Dc heer Eggink maakte ons tegen groote reductie de busjes om het geld in te zamelen. V/ij vermeldden reeds dat de Directie der paardentrammen gratis toegang ver leende aan onze verkoopsters. De Di rectie van de trr n naar Voorschoten, wier statuten dit niet toelaten, toonde hare belangstelling door een groot aan tal bloempjes te koopen. M.et groote dankbaarheid .wordt door ons ook de steun van de Leidsche pers gewaardeerd. 'Zoo gaan wij dan pok vol vertrouwen op de sympathie van Leiden's burgerij den verkoopdag tegemoet, overtuigd dat het overbodig is een beroep te doen' op de vriendelijkheid van een ieder, die de jonge verkoopstertjes een dienst kan be wijzen. HET DAMES-COMITÉ. Stoomvaartberichten. Het s.s. R i n d j a n i, van Rotterdam naar Java, vertrok 26 April van Southampton. Het s.s. Wilis, van Rotterdam naar Java, vertrok 27 April van Suez. Het s.s. K e d i r i, van Rotterdam naar Java, arriveerde 27 April te Sabang. Het s.s. Koningin Wilhelm in a, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 27 April te Genua. Het s.s. Koning Willem 111, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 26 April te Suez. Het s.s. Ambon, van Batavia naar Amster dam, passeerde 26 April Perim. Het s.s. H o 11 a n d i a, van Buenos Ayres naar Amsterdam, arriveerde 26 April te Santos. Het s.s. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 27 April Scilly. Het s.s. B i 11 i t o n, van Batavia naar Amster dam, vertrok 27 April van Port Said. Het s.s. Madura, van Amsterdam naar Bata via, passeerde 26 April Point de Galle-. Het s.s. Lombok, van Amsterdam naar Bata via, passeerde 26 April Gibraltar. Het s.s. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 27 April Lizard. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 April 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut tc De Bildt. Hoogste barometerstand 771.9 Horta. Laagste barometerstand 738.8 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 29 April, zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, meest bel rokken lucht, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Land- en Tuinbouw. Een wagon met Friesch stamboekvee omgevallen. De wagon, waarin eene bezending volbloed Friesch stamboekvee, bestaande uit 2 stieren en 7 koeien, bestemd voor de tentoonstelling te Buenos Aires, is Woensdagmorgen te Antwerpen omgeval len. Deze bezending zou aldaar in het stoomschip „Santa Cruz" worden in geladen de koeien zouden onder geleide van den Frieschen veeknecht Dirk Hoitinga naar de plaats van bestemming worden overgebracht, aan welke laatste tevens gedurende de tenstoonstelling de verzor ging wasv opgedragen. Voor deze inzending had de Nederland sche regeering subsidie verleend. De schade door het omvallen van den wagen berokkend, is nog onbekend. (Leeuw. Ct). Het Retraitehuis te Noordvvijkerhout. Van onzen bijzonderen verslaggever. Een hernieuwd bewijs van belangstel ling en aanmoeding heelt Haarlems Kerk vorst, heden willen geven aan de groot- sche stichting," die ie Noordwijkerhout gaat verrijzen. Slechts kort geleden, in het vastenmandement van dit jaar, had Z. D. H. na een beschouwing over een der oorzaken van het verflauwen van 't Katholiek leven, n.l. het gebrek aan hel- ■óer inzicht van hetgem de mensch te genover God verplicht is, geschreven: „In den loop van dit jaar hopen wij, een huis in te wijden, waarin voor een ieder, voor jong en oud, voor arm-en rijk gelegenheid za! worden gegeven om een zoogenaamde retraite te houden; en in elke parochie za! voor de middelen worden gezorgd om hei houden van zulk een retraite voor ieder mogelijk te ma ken. Wij vertrouwen dat door onze ge loovigen een ruim gebruik daarvan zal worden gemaakt, want niets is zoozeer als dergelijke reiraites geschikt om den goeden geest in ons te vernieuwen en 0115 op te wckke.i uit dc verslapping en ver flauwing, waarin wij door onze mensche- lijke zwakheid telkens wtcr vervallen; daaiom verlangen wij niets liever dan dat wcldia de behoefte blijken zal, om nog meer dergelijke huizen te openenim mers zoolang niet algemeen onder ons worden èn het heldere inzicht van het geen wij als kinderen Gods aan onzen ■hemelsei:en Vader verplicht zijn en de vuiige begeerte met het ernstig streven om die plichten te vervullen, zoolang ook kunnen wij niet verwachten, dat de wa- r: katholieke geest onder ons voldoende za! opleven. Geve de goede God, dat i.eze nieuwe poging om alles in Chris tus te herstellen, volkomen moge sla gen, ons alien ten eeuwig heil en onzen d wal enden bioeders ten lichtend voor beeld." Had de ongunstige weersgesteldheid van 't najaar Mgr. weerhouden den eer sten steen te leggen van 't retraitehuis, waarvan Mgr. blijkens zjn vastenmande- ment zulke heerlijke gevolgen voor op bloei van het kath. leven verwacht, lieden morgen heeft Z. D. H. een gedenksteen in den muur van dc kapel geplaatst. Reeds bij onze aankomst te Piet Gij- zenbrug vertoon e zich in perspectief de kanteelvormige dakrand van het nog niet voltooide getouw, dat door de zorgen der Eerw. paters Redemptoristen op een terrein in het dorp, recht tegenover dc Parochiekerk, wordt opgericht en dat bin nen enkele maanden voor zijn bestem ming gereed zal zijn. Dc aannemer van den bouw, ue heerC. A. M. Jonckbloedt Lzn. te Haarlem heeft er schot achter gezet en met moeilijkheden of tegenspoeden had men niet te kampen. Over de inrichting van het gebouw zul len wij heden niet in finesses treden, wij vermelden slechts dat in het bene dengedeelte ruime recreatie- en eetzalen liggen uitloopend op 'n overkapte waran da, terwijl op de bovenverdieping ka mers voor een zestigtal retraitanterf zijn. Voorts is er een afzonderlijke kapel en een moederhuis voor de elf «erw. Zusters van de „Voorzienigheid'1 uit Amsterdam, die de huishoudelijke za ken zullen verrichten, terwijl bij den bouw gerekend is voor een geregeld verblijf van een tweetal paters. Een dynamo, gedre ven 'door een benzinemotor, zorgt voor Electrisch licht, en voor de pompinstalla- tieCentrale verwarming wordt door het geheele huis gelegd, een eigen waterto ren, voorziet alle vertrekken van goed drinkwater, kortom de stichting is in dit opzicht up to date. 4 Alles in de rondte is nog een woeste nij; metselstecnen, kalk, cement, zand, ijzeren bouten, hout enz. worden op het het terrein in een voor den leek chao tische wanorde aangetroffen, door de raam- en deuropeningen speelt daarbij de wind en de neerplassende regendroppels hadden deze week vrijen toegang tot alle hoeken en gaten van het gebouw. En toch, welk een gedaanteverandering had vandaag alles ondergaan! Een eere poort was aan den ingang opgericht; op het terrein waren wegen gebaand en geeri hinderpaaltje meer in den weg. Vlaggen en kwistig aangebracht groen gaven 'n feesteiijken aanblik en wat misschien 't voornaamste we! is, lachende zonnestra len beschenen het geheel en het weder hield zich heden bijzonder mooi. De dorpelingen hadden door het uit steken van de driekleur, waarvan vele met den pauselijken wimpel, hun vreugde te kennen gegeven met het bisschoppelijk' bezoek en zoo ofschoon het feitelijk; een eenvoudige plechtigheid gold - werkte alles mede om de groote betee- kenis van dezen dag no" hoter te illustree- ren, want inderdaad, f ees ziet met vreugde de opening retraitehuis tegemoet, waar de kal u van woord; en daad in stille afzondering kracht zal kunnen puiten in den moeilijken levens strijd em onder leiding van St. Alfonsus groote zonen, alle tijdelijke dingen ver getend, zich eenigen tijd kan bezighouden met zijn God alleen. In de parochiekerk, op welks altaar fraaie bloemenversieringen prijkten droeg Mgr. hedenmorgen een stille H. Mis op. Mgr. werd daarbij geassisteerd door den H.Eerw. Pater J. Lohmeijer, C. ss. R. en den secretaris van het bisdom den Z.Eerw. Heer M. P. J-. Möllrnann. De kerk was geheel met geloovigen gevuld, die met aandacht de H. Handeling volg den. Nadat het H. Misoffer was .geëindigd en Mgr. het dankgebed had verricht, be gaf zich Z. D. H. inliet volle ornaat zijner waardigheid, mei mijter en staf naar het bouwterrein, voorafgegaan en gevolgd door een groot aantal Eerw. heeren geestelijken. De kinderen van de R. K. school getooid met vlaggetjes, had den zich onder leiding der Eerw. Zusters en de overige onderwijzeressen langs de Kerklaan opgesteld en zongen Mgr. bij zijn verschijnen een, voor deze gelegen heid toepasselijk, lied toe. Zij volgden direct achter de officieele personen, de stoet. Aan den ingang van het terrein ver welkomde een keurige eerepoort den Bisschop, die zich van daar begaf naar de waranda voor de kapel, waar de plech tigheid .zou plaats hebben. Een verhoogd platvorm, versierd met sparregroeu, witte en gele crocussen en een vlag in de kleuren dér Eerw. Paters Redemptoristen, was voor den gevel der kapel aangebracht. In een in den muur uitgespaarde ruimte stond de gedenk steen, uit hardsteen uitgehouwen, met het gebeitelde inschrift: Beati Patris Clementis benedictione recessus floreant Me posuit illustrissimus episcopus Cal- lier, dat vertaald luidt als volgt: Dat dit oord van afzondering bloeie door den zegen van den H. Clemens. De Hoogwaardige Bisschop Callier heeft' mij gelegd. Bij de inzegening hiervan werd Z. O.'; H A4gr.. Callier geassisteerd door dief Z.Eerw. pater J. Polman C. ss. rector te! Amsterdam als diaken en den Eerw. pater A. Rhiiippona C. ss. R. van Rotter dam als sub.-diaken. Voorts waren op het terrein aanwezig die Z.Eerw. pater J.l Lohmeijer C. ss. R. provinciaal der Eerw. paters Redemptoristen te Amsterdam, de H. Eenv. hee ffh. J. A. Bosman, kanun-' nik en rector van het Gesticht St. Johan de Deo te Haarlem, de H.Eerw. Geer O,; F. Stoffel, deken en pastoor te Haar lem, de Z.Eerw. heer N. J. Smeuledrs,- deken van Warmondde Z.Eerw. Z.geL; hecien dr. A. H. L. Hensen cn J. Caste- lein, professoren van het groot-serninariej te Warmond, de Z.Eerw. Z.Gel. Heeren. M. W. A. Wijtenburg, J. P. Huibers en G. J. M. Maat,' leeraren van het klein Seminarie te Hageveid; de Z.Eerw. heer W. A. van Halen, pastoor der parochiej de W.Eerw. pater H. van Driel, C. ss. R, van Amsterdag; de W.Eerw. heer L. Fh« Mulder, kapelaan der parochie, de W* Eerw. heer P. Möllrnann, secretaris vaql het bis'hini enz werien opgemerkt clc iieeien Arn. oiuning, architect, C.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2