Uit Stad en Omgeving. zet gekomen tegen een vonnis dezer recht bank d.d. 8 Maart, waarbij hij ter zake van bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht, bij verstek tot een maand gevangenisstraf veroordeeld was. Hij zou namelijk in den nacht van 3 op 4 Juli Th. v. d. Vlist, te Lopik, hebben opge klopt en hem, toen deze buiten kwam, hebben aangevallen; onder den uitroep „je geld of ik schiet je hardstikke dood". V. d. Vlist had daarop verschrikt de vlucht genomen, tot hij de getuige Oskam tegenkwam. Met zijn drieën ontmoetten ze even daarna den beklaagde, die toen beweerde in v. d. Vlist den verkeerde te hebben voorgehad. Gisteren outkende be klaagde de bewuste bedreiging te hebben" geuit. Hij had met v. d. Vlist niets te maken, maar moest een ander in Lopik hebbenze hadden hem echter een ver keerde woning aangewezen. - De getuigen bleven nietemin bij hunne vroegere verklaringen volharden, weshalve de officier tot bekrachtiging van hef von nis requireerde. Nationale Bloemententoonstelling. De hyacinten van L i s s e van den Fran- sohen tuin zijn verdwenen en hebben plaats gemaakt voer die tulpen. Voor deze omranding waren noo- dig 1644 kistjes met '26.304 tulpen en bo vendien werden nog 3444 potten ter aan vulling in reserve gehouden. Deze tulpen, bestaande uit de gele Goudvisch, de witte prinses Helena, de rose Louisante, de rcode Brillant en de en de violette Wouwerman, allen enkel bloeiend, zijn evenals vroeger de crocus- sen en de hyacinthen, gekweekt op de gionden van Blocmcord te Lisse, eigen dom van den heer G. v. d. Mcy, onder toezicht eener commissie, bestaande uit de heerenA. Guldemo ncll, G. v. d. Mey, v. d. Horst, Lefébrc, Dumas en J. van Santen. Niet minder dan 1475 M2 terrein was daan'oor ncodig. De rangschikking der tulpen om den tuin levert een verrukkelïjken aanblik op. Dat algemeen en in alte kringen groo- te belangstelling bestaat, voor de tentoon stelling, biijkt wel het best hieruit, dat zij reeds door een greo: aantal hooge staats ambtenaren is bezocht. Meermalen zijn dergelijke bezoeken geheel onopgemerkt voorbijgegaan, zoodat de volgende op gave geenszins aanspraak maakt op volle digheid. Vermelding verdient dat de ten toonstelling o.m is bezocht door Z F. Graaf Du Monceau, adjudant-generaal, c.ief. van het Militaire Huis van H. M. door de Ministers van Buitenlandsche Za ken, Marine, Waterstaat en Landbouw, Nijverheid en Handel, door de Ministers van Staat Dr. A. Kuiper en Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman, door onderschei dene leden van de Eerste en Tweede Ka mer der Stalen-Gencraal, onderscheidene Gezanten \an vreemde mogendiiedein, den Directeur-Generaal van den Landbouw, den Inspecteur van het Landbouwonder wijs, den Burgemeester van Amsterdam en de oud-ministers v. Tets van GoudrL- aan en j. T. Cremer en vele anderen. Volgens de dagbladen is de mogelijk heid niet uitgesloten van een bezoek van den Oud-President der Vereenigde Sta ten den Heer T. Roosevelt aan de ten; toonstelling. Naar men verneemt is de tijd van den Oud-President gedurende zijn verblij fin Nederland zeer in beslag genomen, zoodat het nog niet zeker is of gevolg kan worden gegeven aan het voor nemen om de tentoonstelling te bezoeken. LWel si eens eenigen tijd geleden door den Voorzitter der Algemeen e Vert tin ging voer Bloembollencultuur eene daar toe strekkende uitnoodiging door bemid deling van den Amerikaanschen Gezant in Den Haag tot den Oud-President der Vereenigde Staten gericht. Gemeenteraad van Voorschoten. Vergadering vqju gisteravond. Voorzitter de heer E. Venède, burge meester. Afwezig met kennisgeving van ziekte de wethouder J. Steeneveld. De v o o r z i tt c e it de vergadering Iwaarna de notulen v.e v rige twee verga deringen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen waten missives van Ged'. Staten ten geleide van de goedgekeurde Raadsbesluiten tot af- en overschrijving, en tot ondlerhandsche aanbesteding van het bouwen van een watertoren enz. ten behoeve der op te richten waterleiding. Een verzoek van W. van .Herns- bergen om verlof tot verkoop van alco holhoudende dranken, andere dan sterke dranken. De voorzitter zegt, dat dit verzoek niet aan den Raad, maar aan B. •en W. gericht moet worden. Daarom wordt dit verzoek met de vorige stukken voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot verhoo ging der gemeentebegrooting dienst 1909 tot een bedrag van f 181.35 wegens meer dere onkosten op een paar posten, wordt zonder discussie goedgekeurd. Nu kwam het voorstel betreffende verandering van het maximum aantal vergunningen. De .Voorzitter herinnerde de Raad er aan, dat in 1905 dit maximum op 11 was ge- jbracht. Daar dit nu vijf jaar geleden is, moet de Raad volgens de Drankwet hierin verandering brengen, als hij dit wenscht of wel den toestand ongewijzigd laten voortduren. B. en 'W. hebben daarom dit xoorstel ter tafel gebracht, ten einde te weten, wat de Raad wil. Na eenig debat besluit de raad het bestaande maximum te handhaven. B. en W. doen vervolgens een voorstel tot straatverlichting in >den zomer. Wat de kosten betreft, deelde de Voorzitter mede, dat de verlichting tot 11 uur ongeveer f135 en tot 1 uur ongeveer f 200 zou kosten. Die verlichting zou dan geschieden door de helft van het aantal lantarens, te weten 30. B. en W. meenden, dat uitdooving der lantarens om 11 uur wat vroeg was en stelden daarom voor ze tot 1 uur te laten branden. De lieer v. Santen was van gevoelen, dat geduiende het tijdvak 20 Mei20 Juli geen verlichting noodig was. De heer Schoor mokte op, dat men dan toch ook wel donku weer kan heb ben en dat het diichte gebladerte verlich ting zeer wenschelijk maakte. Het amendement Van Santen werd verworpen mei 5 stemmen tegen één, en daarna hei voorstel van B. en W. zonder stemming aangenomen. Wegens buitengewone werken, uitge voerd door den gemeente-opzichter, stel den B. en W. den Raad voor drien ambte naar een be'ooning te geven ten bedrage van 5 pet. der kosten van die werken, zooals te doen steeds gebruikelijk is, waarmede de Raad accoord ging. Het kohier, der hondenbelasting werd vastgesteld op f310. Ten s'otte hadden B. en W. nog een voorstel, dat niet op de agenda vermeld was, n.l. de aankoop van een terrein aan dc Molenlaan ter uitbreiding der gemeen telijke losplaats en vuilnisbergplaats. Al lang, zei de V o o r z i 11 e r, hebben bloe misten en huizenbouwers aangedrongen op drie uitbreiding en thans heeft de Raad een gunstige gelegenheid om 1000 vkrk. M. grond, aan die losplaats grenzend, te koopen a f 1 per vierk. M. .Hiervan zou den de ge wensch te uitbreidingen kunnen worden afgenomen en nog een terrein overblijven ter beschikking der gemeen te voor eventueel andere doeleinden. Be strating, het maken van een schutting enz. zouden een bedrag van pl.m. f 1800 Cfschen, zoodat de totale onkosten on geveer f 2800 zullen bedragen. De Raad kan zich hiermee vereenigen, maar op aandringen van den heer .Koot zullen B. en W. overwegen hoe er eenige ver goeding zal kunnen verkregen worden van belanghebbenden voor het gebruik maken dier losplaats en zoo mogelijk later met een voorstel dienaangaande bij den Raad komen. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorzitter de open bare vergadering en gaat de Raad jn comité-generaal tot dc behandeling van reclames en kohier hoofdelijken omslag. Academienieuws. UTRECHT. Ie natuurk. examen: de heer J. de Kat Angelino. AMSTERDAM.Candidaats-examenrech- ten: de heer A. B. C. Triebeis; doctoraal examen rechten: de heer M. Bachrach. Prof. mr. baron d'Aulnis de Bourouill. Men herinnert zich dat professor Bou rouill in Januari ge ruim en tijd rustig ziek was ten gevolge eener hevige long ontsteking. De hoogleeraar, die tot her stel van krachten eenige weken in het zuiden vertoefde, is wederom te Utrecht teruggekeerd en geheel hersteld. <„u. O.") LEIDEN, 27 April. Afscheid W. Cramer. Na een meer dan 40-jarige werkzaam heid bij het lager onderwijs, heeft de heer W. Kramer, heden «afscheid van de leerlingen, onderwijzend personeel en schoolautoriteiten genomen. Gezond heidsredenen noopten den arbeidzamen man zijn functie als hoofd der openba re school 2e "klasse voor jongens aan de Pieterskerkgracht neer te leggen, welke betrekking hij vanaf 1 Jtili 1901 be kleedde Bijna 30 jaar i.s de heer Cra mer aan het openbaar onderwijs te de zer stede verbonden geweest; vóór dien tijd was hij achtereenvolgens onderwij zer aan eene Christelijke School te Rot terdam, daarna aan eene openbare te Klaaswaalvervolgens secondant aan de kostschool van dr. G. Blokhuis te Leer dam huisonderwijzer bij den Graaf van Lynden te 's-Gravenhage onderwijzer te Hellevoetsluis hoofd der school te Nieu we Tonge om op 1 Juni 1881 als onder wijzer, plaatsvei vangend-hoofd der School aan de Pieterskerkgracht zijinl werkkring alhier aan te vangen. Ofschoon de heer Cramer den wensch te kennen had gegeven te dezer gele genheid geen stoffelijke bewijzen van sympathie te ontvangen, hadden zoowel leerlingen als onderwijzers gemeend het heengaand hoofd door eenige fraaie her- innerings-cadeaux te toonen hoezeer hij de genegenheid'der leerlingen, de ach ting der onderwijzers verworven heeft. Hedenmorgen verzamelden zich leer- lingeff en onderwijzers in het gymnas tieklokaal aan de Pieterskerkgracht en weiden den heer Cramer, nadat hij met zijn huisgenooten in de hem bestemde zetels had plaats genomen, eenige liede ren toegezongen door de leerlingen der zes laagste klassen. Voor de hoogere klassen werd hij namens klasgenooten toegesproken door een drietal hunner, nl. J. van Hensden voor de 7e, C. Coster voor de 8e en E. Roem voor de 9e, klasse en boden de gezamelijke scho lieren hem een fraai -eikenhouten bureau- ministre en een eikenhouten heeren-klee- renhangkast aan. De heer Cramer dankte hiervoor in korte bewoordingen. .Deze feestelijkheid droeg overigens een', zeer intiem karakter. Het officieele afscheid had heden* middag in de receptiekamer van de Stads gehoorzaal plaats. Hier hadden zich vereenigd het dage- lijksch bestuur der gemeente, vertegen woordigd door Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester en de heeren J. A. van Hamel, en mr. J. C. van der Lip, wethoudersleden der plaatselijke Schoolcommissie, de directeur der ge meentelijke kweekschool,' de heer N. Brouwer, collega's en oud-collega's van den heer Cramer en andere belangstel lenden. De districts- en de arrondissements- schoolopziener waren wegens examens verhinderd tegenwoordig te zijn. Bij het binnenkomen werd mevr. Cra mer een schoone bouquet aangeboden. Het eerst werd het woord gevoerd door tien wethouder van onderwijs, den heer J. A. van Hamel, die in de vele aanwezigen een bewijs zag van hoog achting en vriendschapterecht waar dig gemaakt door de wijze, waarop de heer Cramer zijn levenstaak heeft ver vuld. Gij hebt den goeden naam der school helpen handhaven en haar in bloei doen toenemen. Het is spr. bekend, dat de heer Cramer noode afscheid neemt van dc schoolen het spijt spr. dat de heer C. heengaat. Moget gij Uw volko men gezondheid terugvinden. Gij hebt een zware taak te vervullen gehad, moge het U gegeven zijn, lange jaren van de welgegunde rust te profiteerenwij danken U voor hetgeen gij voor de school deed. Namens de plaatselijke schoolcommis sie sprak haar voorzitter, prof. H. G. van <1e Sanie Bakhuijzen, die het on dernemend onderwijs van den heer Cra mer huldigt en de groote zorgen voor de hem toevertrouwde school. Gij hebt tal van jongens gevormd, die een waar dige plaats in dc maatschappij innemen. Daarvoor de dank der schoolcommissie in Leiden zullen wij U niet vergeten. De heer W. J. Jong, plaatsvervangend' hoofd der school, voerde het woord- na mens het personeel. Spr. heeft het voor recht gehad tot de eerste leerlingen van d-en heer Cramer te behooren. Wij heb ben Uw liefde en LHv lust voor werken ondervonden, welke U tot den laatsten dag is bijgeblev en. Als ge in een klasse werkzaam waart, ging 't cr steeds lustig ioe; gij wist een prettige siemming erin te brengen. De verhouding tot het personeel was een aangename en vriendschappelijke; gij hebt 't het personeel gemakkelijk ge maakt, getuige ook de schoolvergaderin gen door U in h et ievcn geroepen. Met leedwezen zien wij U vertrekken endaar- om grijpen wij deze gelegenheid aan, om or.ze gevoelens niet slechts in woorden, maar ook in daden te vertolken. Namens collega's biedt spr. een aquarel van den kunstschilder H. van der Nat aan, voor stellend een gezicht op de Pieterskerk- gracht, vergezeld van eenige penteekenin- gen van den heer Ridderhoff. Spr. ein digde met de beste wenschen, dat het den heer Cramer in alle opzichten wel moge gaan. Ais oudste schoolhoofd dezer gemeen te sprak de heer P. G. Hoeks namens de schoolhoofden, die den heer Cramer als een goed, vriendelijk en welwillend colle ga 'hebben leeren kennen. Voor Uwe har- teljjkheLd danken wij Uwij zullen U niet vergeten, denkt ook te Oosterbeek aan onswij bevelen ons in Uwe vriend schap aan. Uw ontslag spijt ons, wij wenschen U toe een welverdiende rust en een goede gezondheid, een lang en gelukkig leven onder Gods onmisbaren zegen. De heer Hibma, opvolger van den heer Cramer, gaf gaarne de verzekering dat hij alle krachten zal inspannen om de school in des heeren Cramers geest te bestieren en met dezelfde liefde en kracht de bloei der school te bevorderen. Ten slotte sprak mej. Renaud*, hoofd der meisjesschool, een kort woord van afscheid. De heer Cramer nam venolgens het woerd en zei-de, dat dit cogenblik voor hem een pijnlijk en moeilijk oogenblik is. Negen en twintig jaar is spreker mei liefde en hart aan de school werkzaam geweest. Honderden zijner leerlingen ziet spr. gaan, die thans groote man en zijn en honderden heeft "spreker aan een be trekking geholpen. Mijn leven, mijn lief de was de school en in mijn werk vond ik mijn troost in de teleurstellingen des levens, die mij niet bespaard bleven; in de school was ik in mijn element en ik was gelukkig als ik voor de klasse stond. Nooit heb ik op school verdriet gehad. Het geheim ervan is dat ik van jongens hou. Nooit is het beroep van onderwijzer voor spreker een marteling geweest. Thans gaai spreker heen, omdat spre kers gezondheid daartoe noopt. De taak werd steeds zwaarder; de school wordt mij te groot en ce geleerdheid gaat mij te hoog. Daarom is het beter, dat ik heen ga en aan jonge krachten het werk over laat. Een hal kracht wil spreker niet zijn of worden en daarom gaai spreker heen. Hoevele tekortkomingen spreker ook moge hebben, aan toewijding voor de school heelt het spr. niet ontbroken. Spr. dankt voor de hartelijke woorden tot hem gericht allereerst door den wet houder. Spr. prijst ieder schoolhoofd, als hij een college van| bestuur boven hem heeft, die hem zooveel vrijheid laat als te Leiden. Ook van de plaatselijke schoolcommissie heeft spr. niets dan( aangename ervaringen ondervonden. Spr. dankt zijn trouwe helpers, van wie hij in ruime mate medewerking en steun ondervond. Nooit heeft spr. dn aange name verhoudingen op school bespeurd, die elders zoo vaak voorkomen. Vrienden waren we toen ik hoofd werd vrienden zijn we gebleven en als vrienden schei den we. Van heerschen en knechtschap is nooit sprake geweest. Voor de hartelijke woorden van den heer Hoeks dankt spr.steeds bestond er een collegiale verhouding van aan- genamen aard. Spr. kent des heeren' Hibma ijver en toewijding en daarom verheugt spr zich over. zijne benoeming aan de school. Ook mej Renau.d dankt spr. voor haa rafscheidsgroet. Aan allen richt spr. een woord van. afscheid en hartelijk vaarwelLeiden is spr. lief geworden en met een dankbaar hart verlaten wij haar. Niet om de stad of hare bewoners verlaten wij Leiden; in haar bloei zullen wij ons steeds blij ven verheugen. Vergeet ons niet. Het ga U en de Uwen goed. Gods besten ze gen wensch ik U toe. Va.artwel, laat ik zeggenTot Wederzien. Al deze toespraken, werden met warm applaus begroet, waarna alle aanwezigen den heer Cramer ten afscheid de hand drukten. Hiermede was de plechtigheid afge- loopen. Ongecorrigeerd'.) „Offenbach". De Leidsche Operette-vereeniging „Of fenbach", die pas in Januari van dit jaar werd opgericht, gaf gister voor een volle zaal in „de Graanbeurs" haar eerste uit voering. Opgevoerd werd de operette „het prinsesje" van H. L. A. Ludwig. Niettegenstaande deze vereeniging nog zoo kort bestaat, mag de opvoering dezer operette alleszins geslaagd heeten. Over het algemeen was de zang goed, en werden de rollen goed vertolkt. Bijzon dere vermelding verdienen mej. Caste- lein, die welwillende medewerking ver leende in de rol van Cylie (prinsesje) Seppel, de knecht (dhr. W.) Humprecht (Chr. W.) graaf Enrst (dhr. H.) en Gre ta (mej. S.) Aan verschillende medespelers werden na afloop bouqueiten aangeboden, ook aan mej. M. Batenburg, die op verdien stelijke wijze de pianobegeleiding voor haar rekening had genomen. De Operette was ingestudeerd onder leiding van den heer J. H. A. Ripken alhier, die met voldoening op zijn werk mag terugzien. Hem werden, namens de vereeniging L. O. V., als blijk van waardeering aan geboden de sonates van Mozart voor viool en piano. Ter gelegenheid van den verjaar dag van Prinses Juliana zal Zaterdag a.s. de Korenbeurs worden geillumineerd, terwijl het Stedelijk Muziekkorps een concert geeft. Gisteravond om halfacht is een schoorsteenbrandje ontstaan in perceel Heerengracht 102, bewoond door den heer A. J. Heering. Men slaagde er even wel in spoedig het vuur te dood en. Heden is te Haarlem geslaagd voor het actie-examen lager onderwijs me- juffr. M. A. Hoeks, alhier. Maandagavond hield de Leidsche afdeeling der Nederlandsche Natuurhis- toisrche Vereeniging een vergadering. Inplaats van den heer K. W. Dammer man, die wegens vertrek naar Indië be dankt had, werd tot onder-voorzitter ge kozen de heer jhr. W. C. van Heurn. Voorloopig werd besloten dit jaar twee excursies te houden en wel op 22 Mei a.s. naar de vlakte van "Waalsdorp en op 29 Mei of 5 Juni naar den Hoek van Holland. Door den heer Bursch, fabrikant alhier werden eenige mededeeüngen gedaan over de tabaksplant; de heer van Heurn vertelde iets over den ijsvogelnamens mej. Mulder liet de heer M. J. Sirkis een takje zien, van een Azalea waarvan de bladeren zeer sterk aangetast waren door een schimmelde heer Des Tombe toonde eenige exemplaren van een merk waardige paddestoel. Daarna werd cie vergadering gesloten. De politie te Leiderdorp heeft pro- ces-verbaal opgemaakt tegen een vrouw, die alhier een horloge vond en het ten eigen bate verkocht. Hedenmiddag halfvijf had op ope ning plaats van de tentoonstelling van leermiddelen afkomstig uit het school museum te Amsterdam. Zoowel op de openingsplechtigheid als op de tentoonstelling zelve komen wij morgen nader terug. ALFEN AAN DEN RIJN. De heer A. Hordijk, alhier is te Utrecht geslaagd voor het acte-examen Lager Onderwijs. NIEUWKOOP. Bij de gehouden stem ming voor lid van de Gemeenteraad (Vacature wijlen den heer H. v. Niekerk R.K.) zijn uitgebracht in het geheel 291 stemmen, waarvan 161 op den heer P. Th. A. van der Weijden R.K. en 119 op den heer C. Nell Lib., terwijl er drie blanco biljelten en zeven van onwaarde waren, zoodat gekozen is den Heer P. Th. A. v. d. Weijden R.K. Laatste Berichten. Hofbericht. Heden namen deel aan den lunch, door H. M. de Koningin aan den Prins en de Prinses van Japan op het Paleis Het Looi aangebodenGrootmeesieresse Baronesse Van Hardenbroek; Baronesse Rengers en; Baronesse Sloet, Hofdames; de leden van het Prinselijk gevolg; de Japansche ge zant en legatie-secretaris; de Minister van Buitenlandsche Zaken; Graaf Du' Monceau; Baron Sirtema van Grovestins; Baron van Pallandt, Grootofficieren; Ba ron Bentinck, Opperstalmeester, voorts Graaf van Bylandt, Hofmaarschalk; de heer Tutein Nolthenius, Opperhoutvester Gen.-Maj. Baron van Tuyll van Seroos-, kerken, adjudant en sous-chef van het, Militaire Huis; Baron de Vos van Steen- wijk, referendaris bij het Kabinet; Kapi-; tein Jhr. v. Suchtelen van de Haare, ad judant van den Prins; Baron Taets van Amerongen, d.d. Kamerheer; Baron van Hardenbroek van Lookhorst, le luitenant ordonnance-officier en de beide toege voegde heeren Kapitein Graaf Dumonceau en Jhr. Boreel. Met denzelfden trein van 9 u. 48 Staats spoor, welke den Prins en Prinses naar. het Koninklijk buitenverblijf overbracht, vertrokken de meesten der hierboven1 vermelde genoodigden daarheen om des avonds 6 uur hier wederom terug te zijn. Na terugkomst in de Residentie zouden de Prins en Prinses dadelijk naar het Paleis der Koningin Moeder rijden ten einde een bezoek aan H.M. te brengen. Hedenavond dineeren H.H. Keiz. H.H. met gevolg in intiemen kring bij deri gezant van het Japansche Rijk in wiens legatie morgen een officieel diner ter eere van zijn landgenoten plaats heeft. Marktberichten. WOERDEN, 27 April. Kaas. Dc aanvoer ter markt op heden bedroeg 245 partijen (waar onder gestempelde). Prijs van Goudsche le soort f 29.k 32.2e soort f 26.a 28.50 id. zwaardere f 00.k id. gestempelde a Edammer le soort f a 2e soort f per 50 kilo. Handel vrij vlug. HAZERSWOUDE. Veiling V.P.N. 23 April. Aangevoerd 1525 kipeieren 3.10 tot 3.60 per 100, Aardappelen 2.96 tot 3.20 per H.L. Spinazie 7 a 10 ets per mandje, Dunsel 8 a 15 ets per mandje. Kropsla 8 a 15 ets per 3 kroppen. Beurs van Amsterdam. 27 April 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld- 3y0 Cert. dito 2J-2 dito Hongarije. Goudl. 4 /0. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal 44 Obi.Tabaksmon. 370 Obl. le serie Rusland. 44% Db 1.1909 Ned.Rec. 44 /o dito Obl. 190'J 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4 7o Obl. 1Ö04 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 37b Leiden 18yö. Aand. N. West. OiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Koi. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a i 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aanu. Deli Culiuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Coip. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxlel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake AOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 /o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.intern.PirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 470 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew .aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. l/nion Pac.Rlr. 4 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Wjtte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 54 Vorigei Koers Koers, heden 90 90! 4 894 89 46 73 Ai 744 95ljrt ü9f16 9814 944 944 96,4 974e 66,J-1(; 934 944 86'i 864 87 82 964 1024 103 474 474 55 544 1014 87 193 193 73 734 614 614 684 694 814 834 118.4 1284 1294 1764 176.4 154'., 187 248 248 950 948 1194 1204 5314 535 2474 250.4 1974 1994 64 6 19 *184 595 104 1064 484 4904 99 1004 476 460 5.4fl 124 124 394 394 824 82 874 874 149.4 1514 1104 110 87 834 414 404 284 284 74 34*46 34.4 1024 404 41 984 97.4' 434 44 444 444 1234 1224 25.4 264 181 181 1004 204e 1.90 83 83 97.4b 96 122 1624 1744 724 52 f47.40 71.50 6%. Advertentiën. ATTENTIE! Aan belanghebbenden wordt medegedeeld dat de Bakkerspa troons in hunne gisterenavond gehouden vergadering hebben be sloten om met PINKSTERMAAN DAG niet te bakken of brood te doen rondbezorgen. Namens het bestuuur, J. C. POPT1E, Voorzitter. S f. HAALEBOS, Secretaris.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3