Uit Stad en Omgeving. De Slagboom. eenigszins grot vermaak, trekt nie mendal". Zeker het zal wel trekken, maar nie mand zal beweren, dat zoodoende het zedelijk peil der tentoonstellingen stijgt. Het is wel droevig, dat hetgeen enkel een gelegenheid moest zijn voor den be zoeker om zijn kennis te vergrooten en zijn blik te verruimen en voor den ex posant om reclame te maken voor zijn artikelen, een gelegenheid tot verleiding wordt voor zeer velen. Burgemeester Sweerts. Naar de Haagsche briefschrijver van de Tijii meldt, is thans met zekerheid te zeggen, „dat burgemeester Sweerts besluiten zal te blijven." De Haagsche Ct. vernam ook met stel ligheid dat er thans groote kans be staat, dat burgemeester Sweerts aanblij- bïijven zal. LEIDEN, 27 April Verzorging van kleine kinderen. Wij ontvingen liet verslag over 1909 van de Vereeniging Lot verzorging van kleine kinderen alhier. Met dankbaarheid wordt daarin medegedeeld, dat 1909 over hei geheel genomen veer de vereeniging een goed jaar is geweest en blijft het be stuur hopen, dat de vereeniging en hare kinderbewaarplaats nog altijd meer blij vende belangstelling zal trekken. Veel belangrijks uit de inrichting zel ve is hier te vermelden. De verbouwing en verbeteringen, het vorig jaar aange bracht, bleken bijzonder goed te voldoen en door de opbrengst van den feestavond in de Stadsgehooi zaal ad f 1500 was hei mogelijk de schulden der verbouwing ai ie doen., weid de linnenkast van het noodige voorzien en eene obligatie van f'200 afgelost. Het aantal kindei en in deze bewaar plaats verpleegd, was dit jaar minder dan in 1908, war grootendeels zijn oorzaak vindt in den maatregel om kinderen tot 6-jarigen en nier tot 8-j'arigen leeftijd op te nemen, het totaal bedioeg toch nog 11.000; waarvan 8317 voor den geheeien en 2683 vo< r den halven dag. Er heerscht over het algemeen goede gezondheid en opgewek.e stemming. De directrice met hare helpsters en dienstbode waren met lust en ijver aan hei werk, dat in e.ikcle opzichten tegelijk met de verander ngen in "t gebouw cok beter geregeld was. In den tuin, de gioote speelplaats van de kinderen, werden een paar boomen Weggenomen, zcodat er na meer zon in komt *:'n de bodem zeif, waarvan het zand, altijd zooveel stor verspreidde, is Yeel verbeterd cocr d-e belangeicoze hulp van den heer Wernink, die hem geheel deed verharden door toevoeging van biemkies; cc kleintjes zijn er nog gezon der aan toe als ze spelen, doordat de Weinig slof in ademen Dr. Bruning hielp nu evenals vorige jaren met raad en daad, als het ongesteld heid betro.* e i de heer Mulder hield weer zijn wakend oog over de gebouwen. In den loop van het jaar werden de kinderen eenige malen verblijd mettracta- ties; de buien brachten ze eens koek en kersen, de Pluimvee-vereeniging liet een groot aantal eieren bezorgen; ter gele genheid van de tentoonstelling en op den geboortedag van Prinses Juliana werden de kindei en evenmin vergeten. Het aantal contribuanten bedraagt 305 In het bestuur kwam eenige verandering door het bedanken van Mevr. Krantz van Dijk en Mevr. de Ridder—van Pe- tersom-Ramring, wier plaatsen werden ingenomen c'ocr Mevr. GoudsmitCohen en Mevr. v. LeersumWijsman. De rekening van inkomsten en uitga ven sluit in eindcij.er op f4726,85 met een batig saldo van fl949,48i/o- De kapitaal rekening vermeldt een saldo-kasrekening van f 150,1 Uit een ei ander blijkt de nuttige wer king der vereeniging, die zeer zeker de sympathie onzer stadgencoten verdient. Parade. Bij gelegenheid van den eersten ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana FEUILLETON. (Vrij naar het Fransch, van RENÊ BAZIN). 16) Mijnheer Limerel beschouwde de on derhandelingen over het huwelijk van Felicien van het hoogste belang en bij gevolg ging die zaak. naar zijn opvat ting, hem alleen aan. Het huwelijk van Felicien moest dienen om het aanzien van den heer Limerel te verhoogen. On der de jonge meisjes, wier vaders zeer invloedrijk waren, had hij een juffrouw Tourette uitgekoze i en hij had tot Fe licien gezegd, dat hij haar zeer bekoor lijk vond. Hij had beter kunnen zeggen: „Haar vader bezit veel invloed baron Tourette heeft geld. Trouw zijn doch ter, die bovendien niet leelijk is, en je zuii me genoegen doen". Op een punt had de heer Limerel mis- gerekend. Juffrouw Tourette was een mooi meisje van goeie familie en rijk, maar Felicien wilde zich geen meisje laten opdringen; hij wilde vrij blijven in zijn keus. En hij verzocht om niet den minsten stap voor een huwenjk te zal door d'e troepen van het garnizoen alhier een groote parade worden gehou den op Zaterdag a.s. 12 uur 's middag's, op het Schuttersveld. Na afloop daarvan zal een marsch worden gemaakt langs Rijnsburgersingel, Maresingel, Hecre- gracht, Nieuwe Rijn, Korenbrugsteed, Breestraat, Steenschuur, Rapenburg, naar de kazernes. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Mei bevorderd bij het 3e regiment Vesting-Artillerie, tot kapitein, de le luitenant W. du Vijn, van het 2e reg. Veld-Artillerie alhier. Kapitein Du Vijn komt te Gorinahem in garnizoen. Bij Kon. besluit van _25 dezer is aan dr. A. W. Nieuwenhuis, alhier, hoog leeraar, verlof verleend tot het aanne men van het ridderkruis le klasse van de Albrechtsorde, hein door Zijne Ma jesteit den Koning van Saksen geschon ken. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Mei bij het wapen der infanterie bevorderd bij het 3e regiment, tot kapitein, de le luit. J. M. Sluys, van liet 4e reg. gedetacheerd bij het departement van oorlog bij het 4c regiment: tot kapitein, de le luit. F. G. Riesz, adjudant bij het regiment grenadiers en jagers tot le luitenant, de 2e luitenants L. J. Schmidt, en T. W. N. de Brouwer, beiden van het korps. Naar wij vernemen is het gebouw aan het Utrechtsche veer, waarin thans gevestigd het hulppost- en telegraafkan toor afgekeurd voor den openbaren d'enst en zal dit bureel waarschijnlijk worden verplaatst naar het perceel Plan tage hoek Binnenvestgracht, waarin laat stelijk woonachtig was Prof. Dr. G. Wil- deboer. De dames 1. W. C. Oberman en A. J. Los, beiden alhier, zijn te Haarlem geslaagd voor het acte-examen lager on derwijs. BODEGRAVEN. Door Dr. Marsman, den Voorzitter der plaatselijke Commissie tot bestrijding der tuberculose is aan de hoofden der verschillende scholen het verzoek gericht, enkele der oudste school kinderen te willen belasten met den ver koop der Juliana-bloempjes ten bate der hulpbehoevende tuberculose lijders in deze gemeente. Deze hebben de schoone taak gaarne op zich genomen. HAARLEMMERMEER. Zaterdag j. 1. werd te Nieuw-Vennep paardenmonste - ring gehouden van 48jarige paarden. Aangevoerd werden 14 stuks, waarvan twee werden verkocht. De geboden prij zen liepen van 550575 gulden. Mej. P. Klaver van Hoofddorp is te Haarlem geslaagd voor de acte Lager Onderwijs. Het zoontje van den schilder M. te Nieuw-Vennep had onopgemerkt van rat tenkruit gegeten. Gelukkig werd het nog al spoedig ontdekt en geneeskundige hulp ingeroepen. Door hei toedienen van een braakmiddel wist de dokter ernstige ge volgen te voorkomen. HAZERSWOUDE. Op het verzoek door de bewoners der Oostbuurt, be- hoorende tot de postbestelling Hazers- woude-Rijndijk is voor eenigen tijd een verzoek ingediend om ook in de avond bestelling te mogen worden opgenomen. Daarop dezer dagen gunstig beschikt en zal met ingang van 1 Mei a.s. de derde bestelling ook in dat gedeelte worden uitgevoerd. Zondagavond zijn bij den landbou wer N. van Zwieten alhier, op baldadige wijze vier ruiten stuk geslagen. De politie stelde een ijverig onderzoek, maar tot heden zonder eenig resultaat. HILLEGOM. Door de goede zorgen en de elbegrej>en zaakbelangen van de afd. Hillegom van de Algemeene Veree niging voer Bloembollencultuur, merle dc welwillendheid van het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente is dit jaar „*t doen, alvorens hij zelf besloten was te trouwen. Verlegenheid, had de heer Limerel geantwoord je bent bang, dat je niet in den smaak zult vallenik ken je, jongen, maar laat mij je maar vet r- ste'len ik ben zeker van haar antwoord. Het meisje is werkelijk lief". En ten slotte had Felicien toegege ven en gezegd: „Nu, 't is mij goed; ik zal gaan". En inderdaad hadden de discreet ge voerde onderhandelingen tussciien den heer Limerel en barones Tourette tot tiiï gexo.'g geleid: Marguerite zon vai niets weten men zou een bezoek bren gen aan het Museum, waar men elkaar zou ontmoeten. Daar zou het me'sje vol op gelegenheid hebben om met Fel'cien te spreken. En dat moest, nietwaar, want men moet toch gelegenheid gev:n om wederzijdsche genegenheid te doen ont staan De heer Limerel stond er op alleen met zijn zoon bij de ontmoeting tegenwoor dig te zijn. Ge zoudt alles bederven, zei hij tot mevrouw Limerel, ge zoüdt te veel ontroerd zijn. Maar ik zal u Fe licien als overwinnaar terug brengen en als de zaak beklonken is. tzuit ge er geen spijt van hebben. En nu was hij teruggekomen en was ongeduldig, d;tt hij zij.i vrouw niet thuis' Hof van Hillegom" weer met bloeiende bolgewassen beplant, 't Geheel herinnert thans weer sterk aan de voüegiondsten- ioonstelling welke er verleden:jaar gehou den is. Dc verschillende bedden zijn ge bleven en voorzien van hyacinthen <cn narcissen; voor oningewijd en is het pret tig, dat bij iedere soort een naambordje is geplaatst. Thans staan de volgende hya cinthen in bloei: Robert Steiger, Johan, Moreno, Agenis Cristina, Rosina, King of the Blue, l'Inncnre.ice, Gertrude, Re- gulus e.a. Een paar geschiedkundige opmerkin gen zullen de belangstelling van den lezer merkt de „O. H. Ct." op, voor deze mooie vrjje wandeling wellicht verb o- gen rit Hof van Hillegom, van otids het landgoed van de hecren van Hillegom. heeft in zooverre cok voor de bloem bollenteelt betcekenis, dat niet alleen in het begin der vorige eeuw een der bewo ners ziel» aan de cultuur wijdde, maar ook, dat op de „Leemwerff", zooa's het in oude stukken luidt, door dien bewo ner, den heer Leembruggen, nog heden bestaande tulpensoorten gewonnen wer den, waarvan o.a. de Gouden Leeuw van Hillegom. Uit de verschillende nagelaten stukken toch blijkt, dat deze plaats van overoude rijden is geweest „een onge splitst Leen van Holland", dat o.a. bij acte van 23 Maait -1457 door niemand minder dan Philips van Bourgondiën ver leend werd aan ridder Jan van Rietveld, Raad in de Kamer der Raden van Hol land, Procureur-Generaal van Holland, Zeeland en Friesland. Uit het register der Leenen, berustend in het Rijksarchief te 's-Gravenhage, blijkt vocrts, dat hoogst aanzrenlijke manren in verband met 't Hof van Hillegom wor den genoemd. Zco werd bij acte van 15 Mei 1487 opnieuw, 'i Hof verleend van ridder Jan van Rietveld (loer Maximiliaan, Roomse!» Koning, graaf van Holland. In teressant lijkt mij he: ook, dat de dochter van ridder Jan, in het najaar 1489 huwde met cenen Thyman van Waveren, een naam die voor de geschiedenis van den bloemfccllenhande! meer dan eenige ande re naam van zeer groote beteelcenis is geworden. Op die heer Thyman van Waveren ging in 1490 het leen over en 400 jaar later woonde op *t Hof weer een familie van Waveren, die zich door schenking van deze plaats aan de gemeente Hiilegom eene ecrep'.aats in de geschied ems van het dorp heeft verwerven. NOORDW1JKERHOUT. Toen gister de knecht van de Wed. v. E. met zijn broodkar bij café „het wapen van Noord- wijlcerhout", stond, kwam de heer B. met zijn hond daarlangs. Blijkbaar geen vrienden van elkaar, gingen de honden voor den broodwagen gespannen, dien van den heer B. achterna, met het ge volg dat de kar omsloeg en de brooaen uit den wagen vielen. Bij dit ongeluk was ook _>veer een' geluk, omdat de meeste brooden in den deksel der kar terecht kwamen, zoodat den bakker daardoor groote schade be spaard bleef. R1JNSBURG. Te Haarlem slaagde voor het acle-examen lager onderwijs mej. H. J, Vreeswijk, alhier. VOORHOUT. In het Café „Flora" werd alhier de vergadering gehouden van de afd. het ziekenfonds der R.-K. Bloemist- Land en Tuinbouw werkliedenvereeniging „Plicht en Recht". Bij afwezigheid van den Voorzitter werd deze vergadering geleid door een der Commissarissen, die de leden na opening een hartelijk welkom toeriep en hen tevens een woord van dank bracht voor hunne ernstige mede werking in het afgeloopen jaar. Uit het verslag van den Penningmeester bleek dat in November 1909 in kas was f277,65. Van 1 November 1909 tot en 1 April 1910 was ontvangen f429,21. Aan zieken werd uitgekeerd alle onkos ten daaionder begrepen f213,37, zcodat in kas bleef op 1 April f215.84. De re kening werd nagezien, en in de beste or de bevonden me: dank namens de verga dering aan den secreiaris.-Penningmees- ter voor diens nauwkeurig beheer. trof. Reeds tweemaal had hij gemeend gerucht te hooren, en was hij op het punt geweest te zeggen„Zoo ben je daar eindelijk, je komt niet bijzonder vroeg terug"toen eenige oogenblik- lceti later werkelijk mevrouw Limerel de deur opecde e i binnentrad. Welnu, hoe is 'i met Felicien? Zij vroeg het zoo haastig en op zoo angstigen toon, dat dc heer Limerel een weinig ontroerde, zijn geheel klaarge maakt verwijt verg tt en met opgeheven armen uitriep: De ontmoeting is mislukt! Geheel mislukt! En door je eigen schuld Natuurlijk. Zoo oud ik worden zal, altijd zal de schuld bij mij liggen. Ik bei» er niet eens bij geweest, je was er alleen Maar dat doet er niet toe... Viriel me eerst eens.... Waar 'heb je ze gezien Arme Felicien, wat moet hij ver driet hebben. Wou dat meisje hem niet hebben Weineen, het ligt aan hem, aan hem. Hoe kun je nu zoo iets veronder stellen? Ja, daar ken ik je weer in: dc minste tegenspoed beneemt je elk gezond oordeel. Maar vertel dan toch hoe het ge gaan Is! Waar waartgc? We stonden in het Museum voor een r.c ri l?k in de groote galerij. Ik üccd aisoi ik met aandacht jiet stuk Bij acclamatie werd de aftr;:'c::,re voor zitter herkozen. Bij dc rondvraag vraagt de 'heer P. van Kampen het bestuur der vereeniging Uit te breiden en, zulks in verband met de toename van het leden tal, De voorzitter meent dat dit niet noo- dig is daar de secretaris-Penningmeester die het leeuwenaandeel in dc werkzaam heden heeft verklaart zonder moeite klaar te kunnen komen. De heer Jacs. van Scfeooten zou het verslag van den pen ningmeester graag in druk zien verschij nen. Dc be r C. Anjevaare vraagt of een lid dat uit het fonds als ziek zijnde, on derstand geniet, werkzaamheden mag ver lichten? Deze vraag wordt ontkennend do t den voorzitter beantwoord. De heer Aagevaare zou daan. ccr controleurs wil len zien aangesteld. Spr. zou tevens graag zien dat aan leden met een ongeneeslijke kwaal de helft van de gewone urtkeering zou worden betaald uit de kas. Na breed- vociige besprekingen wordt besloten art. 13 van het Reglement te handhaven en wat betreft het eerste punt controleurs aan te stellen. De vergadering wordt hier na gesloten. VOORSCHOTEN. Door het Rijk zijn van P. den Hollander, landbouwer al hier, twee tuberculeuze koeien overgeno men voor f60 per stuk. WARMOND. Met het oog op de niet- bloemisten, wien het onbekend is, zij medegedeeld, dat de morgenochtend te houden Schoolveiling zal plaats hebben in het Oosteinde, op de perceelen, die „Lombok" worden genoemd. WASSENAAR. Zooals w.e gister me dedeelden werd Jhr. Hooft Graafland eandidaat gesteld voor de Prov. Staten. Deze heeft aan de A. R. kiesvereeniging laten weten, dat er bij hem geen be zwaar zou bestaan een anti-revolutionai re candidatuur voor Prov. Staten aan te nemen, doch, dat hij zich niet gereid verklaart, dit te doen tegenover een zit tend lid der A. R. partij. Kerknieuws. Een missionaris vermoord. In een der N. W. provinciën van Duitsch Oost-Afrika, Ruanda, is vol gens een telegrafisch bericht van den gouverneur, de katholieke missionaris, pater Loupias, door de inboorlingen ver moord. De pater had een tegen den Sul- tan^ Msinga in opstand zijnden grens- kafferlioöfdman, Lukarra, bezocht, om bij hem te protesteeren tegen veeroof, door zijn onderdanen gepleegd. Lukarra wilde zich verwijderen, naar hij zeide om het gestolen vee te gaan halen. De pater pakte hem bij den arm om hem terug te houden, waarop de lieden van Lukarra, op diens bevel, den pater met hun speeren doodden. De moordenaars zijn, na de daad verricht te hebben, naar Belgisch-Congogebied gevlucht. Dit ge schiedde op 1 April. Op 5 April werd een compagnie troepen en een politie- afdeeling naar de grenzen gezonden. De gouverneur meldt, dat dit voorval ge heel persoonlijk is, en geen gevolgen heeft voor de rust in het land. De grens bewoners zoeken, met de troepen, naar de moordenaars. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. J.-C. Heemeijer, Waalsche Hospitaal, portier. R. van Dam en gez., Oude Singel 142 koopman. Jac. Jansen, Hoogewoerd 77. Maria de Gunst, Vrouwensteeg S en 6. Aaltje van der Helm, Nieuwe Mare 21, kinder- juflrouw. A. Meij, en gezin, Morsclnveg 2. A. de Jong, Oude Vest 161a, agent van politie. G. Schardus en gez. Magd. Moonsstr. 17a, sergeant mariniers. M. Terreehorst, Breestraat 143, dienstbode. E. A. van Welij en gez., Rijnsburgerweg 24, le luit. kwartiermeester (mariniers). C. Thomasse, Rijnsburgenveg 24, dienstbode. W. Bekooij, Oude Rijn 37. H. Ribot, Pottenbakkersgang 4, bankwerker. E. Kooij Oude Singel 28, dienstbode. F. Leder en gez. Pr. Frederikstraat 3, kruide niersbediende. H. J. Schutte en gez. Decimastraat 9a masten maker. M. J. H. Marks, Hoogewoerd 30. Eekhof en gez. Bijleveldshof 7, tuinders arbeider. „eert zee bij eb" beschouwde, maar, ter wijl ik tot Felicien sprak ,keek ik hei melijk rond. Om vier minuten over drie kwam de familie Tourette den grooten irclp op. Ze gingen ons vla(k voorbij en bemerkten ons. „Zoo u hier, waarde heer Limerel, dat doet me genoegen". Hoe zei hij dat? Heel beleefd, hartelijk zelfs. Ik ben er zeker van, dat hij met dat hu welijk instemde. Ik kan me daarin niet bedrogen hebben. Ik ken de menschen. En hoe was mevrouw Toivette? Waardig. Maar ze was gekomen, ofschoon ze hoofdpijn had. En juffrouw Marguerite? Een heel lief meisje, gekapt a la mo'jsqueirlre, met een klein wipneusje eji groote heldere oogenje kent haar. Ze wist alles. Ze was volstrekt niet ont roerd. Aanstonds was ze heel vrij. Ze ging naar Felicien toe en zei: „Ik ben hier thuis in het museum, mijnheer, kom u maar mee." We volgden. Door een stilzwijgend overleg b'even we hoe lan ger hoe meer achter. Ze sprak druk, soms hief ze haar arm, waaraan een pa rasol hing, bevallig omhoog; Felicien sprak weinig. Wij dachtenaLles gaat tiaar wensch, maar we konden het nog niet 7?fgeu.... De heer Luue.el zelte het verhaal der Ph. J. van der Linden, Garënmarkt, Onder wijzer. H. Verlint, Hoogewoerd 85, fluitist. AL A. Lembert, Jan van Houtkade 12 A. W. J. Sloots, MariënpoeIstraat3, onderwijzeres. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. H. Brakel, Den Haag, Schepersstr. 27. O. G. Bloys v. Treslong, Den Haag, Stadhou der spl. 17. Ph. J. Daane, Den Haag, Parallelweg 13. Wed. Holleman Backer Overbeek, Baarn, Mo lenweg 48. Js. O. Sonneveld Den Haag, Delftsche laan 31. Wed. de Ridder, geb. Petersom Ram ring, Katwijk. J. L. W. Buckmann, Bloemendaal, Klever- laan 11. P. J. v. d. Voord, Zoeterwoude Martinistr. 156 F. F. Mendes dc Leon, Voorschoten, bij Mej. R. Eggink. Mej. W. v. Assen, Den Haag, Hoefkade. G. v. Greuningen, Haarlem, Kampersingel, 46 rood. W. v. d. Berg, Bloemendaal, chauffeur. C. A. den Beer Poortugael, Barendraegt, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 350. Wed. Oosterzee-Loriaux, Den Haag, v. Loo- straat 74. P. Weiman, Brielle, Voorstraat. J. J. Huber, Bergen op Zoom, Goudbloemstr. P. A. Pijnacker Hordijk, Den Haag, Javatr. 72. Mej. M. Chr. E. Hölscher, Amsterdam, v. d. Hoogstr. 61. Mej. A. F. AL Kersting Haarlem, Oranjeplein 3. Mej. H. J. Hermans, Tilburg, Hotel Hegeman* Stoomvaartberichten Het s.s. Gorontalo arriveerde26April van Rangoon te Rotterdam. Het s.s. Bali arriveerde 26 April van Batavia te Amsterdam. Het s-s. Bi 11 iton, van Batavia naar Amster dam, arriveerde 25 April te Suez. Het s.s. F r i s i a, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 25 April van Lissabon. Het s.s. I x i o n arriveerde 23 April van Am sterdam te Batavia. Het s.s. Wilis, van Rotterdam naar Java, arriveerde 26 April te Port Said. Het s.s. M a 1 a n g, van Java naar Rotterdam, verirok 25 April van Batavia. Het s.s. R ij n d a m vertrok 26 April van New- York naar Rotterdam. Het s.s. Prinz Eitel Fricdrich, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 26 April te Port Said. Het S.S. Tonkin, met de Fransche mails, arriveerde 26 April te Marseille van Japan. Het s.s. B u 1 o w arriveerde 26 April van Rot terdam te Nagasaki. Het s.s. Ban da vertrok 26 April van Am sterdam naar Batavia. TELEGRAFI CM WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 April 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildl Hoogste barometerstand 767.2 Horta. Laagste barometerstand 750.8 Bodo. Verwachting tot den avond van 28 April, zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk 'T waarschijnlijk droog weer, zr.c' i uiiiiaseiiienten. Uitgesproken: M. van den Esschert, van beroep koopman, te Middelburg. Curator mr. J. W. Goedbloed. H. G. Glebbeck, koop man en winkelier, Amsterdam. Curator mr. M. van Regteren Altena. C. J. H. Klaverstcin, koopman in aardappelen enz., Amsterdam. Cu rator mr. J. Verdam. Geëindigd: De naamlooze vennootschap Zwolsche Stoomzeepfabriek voorheen Thomas Kuiper, te Zwolle. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 1 jongste kantoorbediende, 1 opper man, 1 wagenmaker, 1 stoker, 1 bankwerker, 2 aank. machinebankwerkers, laank. boekbinder, 2 schoenmakers, 1 banketbakker, 1 koekbakker, 2 eerste bakkers, 2 schippersknechten, 1 koetsier, 1 huisbewaarder, 1 politoerder, 2 magazijn- knechten, 2 pakhuisknechten, 6 loopknechten, 1 loopjongen, 1 fabrieksarbeider, 2 fabrieksjongens, 1 portier, 8 losse werklieden, 4 werksters, 2 waschvrouwen. Gevraagd. 1 machine-houtbewerker, 1 dameskleermaker, 1 koperslager (plaatwerker), 1 hekw. loodgieter, 1 bekw. zadelmaker, 1 bekw, blikslager, 1 elec- tricien. Rechtszaken. Bedreiging. L. A. van R.85 jaar, paardenhande- jaarsknecht te S t o m p w ij k. is in ver samenkomst voort. Bij uitzondering zei hij weinig over zich zelf en zijn handig heid. Hij sprak nu meer over hetgeen de anderen gezegd en gedaan hadden'. Mevrouw Limerel was een en al aan dacht. Zij was nu niet meer de mooie, wereldsche mevrouw Limerel; zij was nu de moeder, die geen aandacht had voor het kreuken van haar nieuw costuum,- maar uit wier geheele wezen sprak me delijden met 'haar kind. Ja, sprak ze, ik weet nu genoeg van die samenkomst en van wat er ge zegd is, maar hoe is het afgeloopen Toen ik van baron en barones Tou rette beneden in de ihal afscheid nam,- bezichtigden zij voor den vorm, nog een paar standbeelden en verlieten toen het museum. Ik vroeg dadelijk aan Felicien: „Hoe denk je er over?" En hij antwoord de me ik heb elke lettergreep in mijn1 hersens geprent „Een heel liefl meisje, vader, voor een ander, ik zal er niet mee trouwen." En om welke rede nen niet, vroeg ik. Ik zou u daarvoor ver schillende redenen kunnen opgeven, ant woordde hij, maar ik zal er u maar eert enkele opnoemen, en die zal voldoende zijn, om de herhaling van dusdanige ver tooning te voorkomenik ben besloten! om met Marie te trouwen (Wordt vervolgd^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2