Gemengd Nieuws. solisten de gelegenheid geeft, in recita tieven en aria's de schoonheden van de schilderende muziek te doen leven, waar weeke stemmingen afwisselen met for- sche kracht daar is een eerste eisch, dat men solisten aan die partijen zet, die 'de stof beheerschen en niet hen, die door voortdurende somberheid of keelgelui den een paradox leveren en óf door zelf overschatting óf door nonchalance, schuldig staan aan verdrukking van het edele, in Haydn's Schöpfung, geborgen en over het glanzende coloriet, door den grooten meester saamgetooverd, een sluier werpen, die het schoone aan ons :oog onttrekt. Men zal mij tegenvoeren dat het nu voor hei' voHq was en dus.... doch, geef het volk kunst, maar dan ook in dén volsten omvang, opdat zij veredele en verheffe.... Het koor was zeer te loven, ziet hoe door juiste nuanceeringen en correcte opvatting een geheel werd verkregen, dat, vooral in „die Himmelerzahlen" tot hoogste uiting kwam. Zoo de schoone koren te hooren vertolken, beschaafd en Ifrisch, is een weelde. Het instrumentale iwas verkregen door een vleugel, strijk kwartet en twee fluiten. De pianopartij was in goede handen het strijkkwartet, niet altijd zuiver, ging nog al eens op eigen gelegenheid een uitstapje maken, waardoor het ensemble eenige malen gevaar liep. Ook hier 'moesten de goede krachten hun niet ge makkelijke partij e'en in tevens de niet benijdenswaard ak veivullen, de 'minder vlugge vou. tte trekken. De goed gespeelde fluitpartij bracht kleur in het geheel. De volksbijeenkomsten, zijn hiermede weder geëindigd en we spreken den v ch u'i, dat het der Commissie moge :gv.w-.:eii zip, een volgend jaar, e\ - ;ns taan de edele toonkunst een zoo groote plaats in te ruimen, als dit jaar ge schiedde. S. Mark Twain. -J- Mark Twain is dood. Hij is Donderdag avond half zeven overleden. Her gebeurde nog eenigszins plotseling, want de dag •scheen bevredigend geweest te zijnhij had zelfs nog iets kunnen verrichten. Samuel Langhorne Clemens (pseudi. Mark Twain) is den 30 Nov. 1835 te Florida (Missouri) geboren, hij is bcek- drukkersleerling geweest en heeft jaren lang op de Missisipi gevaren. Zijn latere schuilnaam als schrijver is een herinne ring daaraan. Hierna is hij in kranten gaan schrijven, heeft de Sandwich-eilan- den bezocht, daarover geschreven en le zingen gehouden en in 1867 zijn eerste boek uitgegeven, „The Celebrated Jum ping Frog. Een reis naar Egypte en Pa lestina deed hem dingen schrijven, zoo vol humor, dat hij algemeen werd opge merkt. In 1884 heeft hij een uitgeversfirma te New-York gevestigd, welke failliet is gegaan Om zijn schuldeis.chers te be talen, heeft hij lezingen gehouden. Maandagmorgen is die komeet van Hal- ley aan verscheidene sterrenwachten in West-Europa gezien. Het is echter op merkelijk, dat de schattingen der helder heid door de verschillende waarnemers zoozeer uiteenloopen. Giacobini, van de Parijsche sterrenwacht, schatte de helder heid, blijkens een mededeeling van Bail- land in de Parijsche Akademie van We tenschappen, ongeveer gelijk aan die van een ster der tweede grootte. Te Greenwich daarentegen werd zij ge schat op „misschien van die 3e grootte." Overigens zijn <le meeste waarnemers het er over eens, dat de schemering (waarbij nu ook het maanlicht zijn sto- renden invloed komt voegen) de waarne ming der staartster voor niet-astronomen en amateurs zonder kijkers vooralsnog bezwaarlijk doet zijn. Zelfs wordt het te Greenwich in twij fel getrokken of er door de beroeps-astro nomen wel waarnemingen van veel be- teekenis op de komeet zullen kunnen Worden gedaan, zoolang zij nog afs och tendster in de schemering blijft. De aarde in den nacht van 18 tot I9 Mei 1910. I. Komeet van Halley. Onverdroten en met razende snelheid, zegt eene studie in de „Köln. Zei-hing" benadert de komeet van Halley de aardie. Op 12 Mei is zij nog 113 millioen ki lometers van ons verwijderd, op 13 Mei 49 millioen, op 15 Mei 37 millioen, op 20 Mei 22 millioen. Dan verwijderen bei de hemellichamen zich weer van elkan der en einde Mei is de afstand tusschen de aarde en de komeet van Halley alreeds 65 millioen kilometers. Deze afstanden gelden voor de kern der komeet; doch de ster sleept langs hare van de zon afgewende zijde eenen staart 11a zich, die de bagatel van eenige honderden millioenen mijlen lang is. Volgens de loopbaan der komeet moet nu, in den nacht van 18 tot 19 Mei, deze staart met eene snelheid van 280.000 ki- lomrs in het uur over de aarde heen- zwermen, aangezien onze aardbol dwars door dien staart moet doorwentelen. Bestond nu die staart uit eene stof. die ook maar de dichtheid van het wa ter bezat, dan was het op 19 Mei uit en amen met het menschelijk geslacht; noch wetenschap, noch techniek zouden de aardbewoners van den ondergang kun nen redden en de brutale stof zou de eindzege over het menschelijk vernuft be vochten hebben. Men moei dat eens overpeinzen om te erkennen hoe overdreven de zoo vaak uitgesproken bewering is, als zou de mensch heerscher wezen over de natuur en hare krachten. Wat de komeetstaart is. Gelukkiglijk kent men van 't wezen der komeetstaarten genoeg oiji te weten, dat zij bestaan uit een boven alle inbeel ding dun en fijn verdeelde stof, zoodat volgens de waarnemingen van Bessel eu Struve de er door heen stralende glans der sterren slechts even merkbaar door beïnvloed wordt. Deze stof, die een staart vormt, stroomt van de kern der komeet uit en wel eerst in de richting der zon, met eene snelheid die Bessel, in 1835, bij de toenmalige verschijning der komeet vaD Halley, op 1 kilometer per seconde be rekende. Op zekeren afstand van de kern wen telt de strooming zich om, als wierd zij door de zon t eruggestooten, en vormt, pchteruitvliedende, den staart, die zich meer en meer Man de kern verwijdert, tot (hij ten slotte totjaal aan waarneem baarheid ontsnapt. De kern. De kern der kometen, met sterke kij kers onderzocht, werd zeer klein bevon den, zoo klein, djat men er de werkelijke doorsnede niet Man vaststellen kon. Die kern beslaat ook niet uit eene te samen hangende vaste massa, doch omvat waar schijnlijk eene menigte grootere en klei nere meteoren,mdie glassen ingesloten houden. Onder den invloed der zonnehitte ko men die gassen los en vormen, zooals hooger omschreven, den staart der ko meet, w|aarbij zij echter zoo verdund en uit elkaar gezet geraken, dat zij zich in oneindig kleine moleculen oplossen. Hoe wijd deze verdunning reikt kan men hieruit leeren, d|at de inhoud van den staart der komeet van Halley, waar hij over de loopbiaan der aarde uitreikt minstens 20.000 billioen kubiek kilom. om via t. Tot over deze ontzaglijke groote ruim te is aldus de uitstrooming uit de kern uitgebreid en men begrijpt diaarna ge makkelijk dat de staartstof, daar waar zij de laarde overstroomt, enkel van zoo geringe dichtheid kan zijn, dat de hoog ste Lagen van het luchtruim bijna weinig dichter kunnen wezen. Rechtszaken. Hooge Raad. De geërfde molen., Voor den Hoogen Raad werd heden 'gepleit in de volgende gevallen van Een tante verkocht bij notariëele acte haar rijstpelmolen aan haar neef, op wel ke acte door de registratie werd ge heven het verschuldigd overgangsrecht. Intusschen bedoelde de tante aan haar neef, die tevens haar erfgenaam was, die molen cadeau te doen en werd deze in zending slechts gegoten in den vorm van voorzegde koopovereenkomst. Na den dood van tante g ingneef naar den fis cus en betaalde bij het registratierecht wat verschuldigd is bij inzending. Maar daarmee was hij er blijkbaar niet van af, want toen hij in de memorie van suciessie der nalatenschap van tante de molen niet als door hem geërfd opgaf, vorderde de registratie als straf voor die nalatigheid het dubbele successie en overgangsrecht over de waarde van meerbesproken rijst pelmolen. De neef verzette zich tegen die heffing bij de Rechtbank te Haarlem doch die Rechtbank wees zijn verzet afdat ver zei was hierop gegrond, dat de door overschrijving van den in den aanhef de zes bedoelde koopacte bij de openba re registers de eigendom van den molen op hem was overgegaan en deze dus niet door hem van zijn tante was ge ërfd. En wat zeide daarop de Recht bank? Dat die koopacte was een sdnijn- koopacte omdat het was een schenking maar dat dan die koopacte ook niet was tot stand gekomen een schenking om dat in die acte niet werd gesproken van schenking maar van koop, zoodat de neef noch eigenaar van den molen was ge worden door koop noch door schenking en er dus niets anders overbleef dan dat hij die molen had geërfd van zijn tante en mitsdien te recht door de registra- ten dubbel recht was geheveuj. Van dit vonnis dienden gisteren de pleidooien in cassatie waarin voor den gelukkigen erfgenaam door mr. jhr. H. de Ranitz werd betoogd, dat de molen door de overschrijving der koopacte in eigendom van den neef was gekomen en voor den fiscus door mr. J. R. Thor- becke o.a. dat geen artikel der succes siewet in het cassatiemiddel als door het vonnis der Rechtbank gehouden is aangehaald. Adv. Gen. Ort. zal over 14 dagen con clusie nemen. Jeu des petits cheveaux. Voor het kantongerecht te 's-Gravenha- ge werd door den waarnemenden kan tonrechter, Mr. Boudewijnse, behandeld een zaak, waarvan een gedeelte reeds eenmaal een onderwerp van behatideling voor de Haagsche rechtbank had uitge - maakt. Indertijd stonden n.1. voor laatstbe doeld college terecht 4 personen wegens het als bestuurders deelnemen van een verboden vereeniging, subsidiair het hou den van een huis van hazardspel. Van die hoofdaanklacht werden zij toen vrijgesproken, maar met den verderen loop dien het rechtsgeding nam bleef toenmaals over de kwestie van het hou den van een publiek huis van hazard. Dientengevolge waren gisteren voor den kantonrechter gedagvaard de per sonen van C. ,W. A. v. K., winkelbe diende te 's-Gravenhage; J. M. G. Th. F.; J. Th. de V.; H. W. Z. en A Q M., beklaagd van het houden van een •huis van hazard, subsidiair het gelegen heid geven tot hazardspel in een perceel aan de Nieuwe Molstraat 31a, de z.g. „Club Hippique." Van al deze beklaagden was alleen verschenen de laatstgenoemde M., een vreemdeling, te Avignon, die als tolk werd bijgestaan door den heer Hofman alhier. De overige beklaagden waren hier te lande niet te vinden. Hetgeen ter terechtzitting van giste ren bleek, meerendeels uit de stuk voor stuk voorgelezen verklaringen van be klaagden en getuigen tijdens de behan deling der zaak voor de rechtbank, re sumeerde de ambtenaar van het Open baar Ministerie, Mr. Lunsingh Wichers in de conclusie van zijn requisitoir, n.l. in de eerste plaats dat men hier te doen had met een zuiver hazardspel. Immers het dusgenaamde jeu des petits chevaux be staat hierin, dat, door het draaien van een handle of slinger, een zeker aantal paardjes in beweging wordt gesteld; dat op een gegeven oogenb'ik met het rond draaien van dien slinger wordt opge houden, waarna de paardjes zoo lang blijven loopen tot zij uitge'.oopen zijn, en winner wordt het paard dat het langst in beweging is gebleven, zoodat de spe ler, die op dat paard heeft ingezet, met de winst gaat strijken. Nu is het absoluut onmogelijk dat iemand der spelers, wie ook, eenigen invloed kan uitoefenen op den loop der paarden. Behendigheid is bij dit spel uitgesloten; dit werd dan ook zelfs door enkele beklaagden toe gegeven. Restte voor het openbaar Ministerie de vraag of tot dit hazardspel openbare gelegenheid werd gegeven. Ook dit was den ambtenaar voldoende gebleken uit de behandeling. Introducties tot de club wer den verschaft aan personen, die het „Be stuur" niet kende. Personen, die er maar een beetje fatsoenlijk gekleed uitzagen, konden de club bezoeken. Er werden wel eenige z.g. vormen in acht genomen bij het verleenen van het lidmaatschap, maar aan de voorschriften werd geen, althans een zeer slappe hand gehouden, o.a. ten aanzien b.v. van den termijn die in acht moest worden genomen tusschen het aan vragen en het toekennen van het lidmaat schap. De getuigen waren 't er allien over eens, dat die voorschriften een was sen neus waren om te trachten aan de bedreiging der wet te ontkomen en dat men hier in optima forma te doen had met een speelhol. Er op wijzende, dat die spcelgelegenheden Den Haag een slechten naam bezorgd hebben, al is er in de laatste tijden gelukkig eenige ver betering in den toestand merkbaar, oor deelde Mr. Lunsingh Wichers een ge strenge straf noodzakelijk. Als padde stoelen verrijzen dergelijke inrichtingen in de Residentie uit den grond, met ellendige gevolgen, jonge lieden worden verlokt tot het teekenen van wissels op langen termijnverschillende jongelui zijn genoodzaakt stad en land te verlaten om te ontkomen aan de financieele rampen die hen bedreigen. Op grond hiervan vorderde Z. E. A. tegen vier der be klaagden, onder welke de heden ver schenen beklaagde, 3 maanden hechte- nisstraf en tegen den vijfden bekl. die een betrekking in het bestuur had aan genomen om zijn vader voor ondergang te behoeden, 2 maanden hechtenisstraf. Beklaagde M., hield, ter zijner verde diging consequent vol, dat hij absoluut met het beheer noch met de administratie der club iets te maken had. Hij was leverancier van de paardjes-biljaits, of liever hij was agent voor zijn schoonmoe der, die dergelijke biljarts verkocht. Zijn eenig doel met het in connectie treden met de overige beklaagden was het voor uitzicht op het definitief verkoopen, aan de club, van het biljart dat voor 3000 als proef in huur was genomen en dat later, als het bleek te bevallen, voor 3000 francs door de club zou werden aange kocht. Hij was er dus ingeloopen, naar hij beweerde en het slachtoffer gewor den van zijn medebekiaagden die, tof zijn verwondering, hem heden niet op de plaats der beklaagden vergezelden, ter wijl hij zelf toch uit Kopenhagen was overgekomen opi zich, in het besef van zijn volkomen onschuld, voor den rech ter te komen verantwoorden. Toen de kantonrechter hem onder het oog bracht, dat uit de stukken overtui gend bleek dat niet hij, beklaagde, doch een ander de leverancier van hei biljart was, ontkende beklaagde dat op de meest positieve wijze. De moeder zijner vrouw zou toch waarlijk niet de provisie voor het leveren van het biljart aan een vreem de gunnen, met voorbijgang van haar eigen schoonzoon. De uitspraak in deze zaak werd be paald op Woensdag 4 Mei. Nog wat opvoeding noodig! De O. R. H. Ct. schrijft: Toen Dinsdagmiddag een electrische tamr van Bloemendaal naar Haarlem ver- troJt4 .waren bejiajve een vijftal dames ook drie jongelieden daarin gezeten. Zoo dra de tram even voorbij de „Centrale" was, haalde een dezer een muis voor den dag, toonde het dier, bekeek het om en om opdat iedereen goed zou we ten Wat het was ns liet het daarna op zettelijk ontsnappen tot grooten schrik der aanwezige dames, waarvan een zelfs op de zitbank klom, een ander vanuit het binnengedeelte zich naar 't balkon be gaf. De jongelieden vonden deze malle ver tooning alleszins vermakelijk en schenen •er weinig begrip van te hebben, dat een publiek verkeersmiddel ook nog voor andere dingen dient, dan enkel voor de, dunkt ons nogal bedenkelijke, neigingen van jongemenschen, die zichzelf niet we ten te betoomen. Intusschen kroop een hunner op han den en voeten in den wagen rond om de muis weer te vangen, maar toen hem dit gelukt was liet hij zeker uit angst het diertje weer loopen om daarna dezelfde vertooning te herhalen. Een in dezelfde afdeeling gezeten heer ving toen de muis en zette het dier tot ruststelling der dames buiten den wa gen, daarbij een vermanend woord tot die onbezonnen grappenmakers richtend, die nogal verstoord bleken, toen men hun 't recht tot dergelijke vreemdsoortige ge noegens ontzegde. Kleine oorzakenEen 14- jarig meisje te Borne, dat zich eergiste- renmiddag op den Hengeloschen weg zonder hulp in het fietsrijden oefende, is daarbij tegen een voorbijkomenden wa gen gereden, met het gevolg, dat zij er onder geraakte. Levenloos werd zij naar huis gebracht. Er is dezer dagen te Amster dam gewerkt met valschelijk ondértee- kende telegrammen van Amsterdam naar New-York. In deze telegrammen wer den orders gegeven ten name van een zeer bekende bankinstelling te Amster dam tot het koopen van zekere effecten aan de New-Yorksche beurs. Woensdag kwam de misleiding door een toeval aan het licht. Men kent den dader. Een ontploffing. Eergisteren ontplofte ten 'huize van dr. Hudleston Slater te Kerkdriel, de acetyleen-gashou- der. De dokter en een der werklieden werden eenige meters weggeslingerd doch bekwamen verder geen letsel dan aan hun kleeren. De koperslager De Geef was evenwel bewusteloos en vrij ern stig over zijn geheele lichaam gewond. Groote stukken ijzer vlogen door het dak tot op grooten afstand. De aannemer J. B. te Roer mond heeft eergisteren op den openbaren weg gevonden een gesloten envelooppe zonder adres. Bij opening bleek, dat de ze inhield vijf bankbiljetten van f 1000. De vinder deed van zijn vondst direct aamgifte. Een* arme kantoorlooper had het geld verloren. Moord. Hollandsche leur ders stonden met hun woonwagens langs den weg van Philippeville (België). Man en vrouw kregen ruzie en dë man nam een bij', waarmee hij zijn vrouw het hoofd insloeg. De toestand der vrouw is hope loos. De fnoordenaar is aangehouden. Vensterruiten. Men meldt uit Rotterdam Zeke;e V., zeevarende al hier, heeft de eigenaardige gewoonte, wanneer hij dronken is, "zijn woede te koelen aan vensterruiten. Gisternacht omstreeks 4 uur was hij weer in zoo'n toestand en moesten het ontgelden een groote winkelruit aan de Aert van Nestraat, kleinere ihiiten van een paar particuliere woningen, en juist wilde hij verder zijn kracht gaan beproe ven aan "de ruit -van een café, toen een politieagent een einde aan het schandaal maakte en hem medenam naar het po litiebureau. Eenigen tijd geleden had hij bij een dergelijke vertooning bijna zijne polsen doorgesneden. 12 April zijn in het gebouw d erTechnische Hoogeschool te Delft ten nadeele van het Rijk ontvreemd de na volgende platina-voorwérpen1 oude kroes, aam den bodem met goud gesol deerd, wegende 18.3 gramy met deksel wegende ongeveer 22.8 gram 1 groote kroes, wegende 30.5, gram, mét deksel ongeveer 3ö gram 1 kroes zonder dek sel, wegende 16.5 gram 1 kleine kroes, wegende ongeveer *17 gram; 1 spatel met ebbenhouten heft, het platina weegt ongeveer 6.5 gram 2 electroden bestaan- ui t gaascylinder aan staaf, wegende elk ongeveer 7.5 gram 2 dito dito, wegende elk ongeveer 8.5 gram benevens 6 gram dun gewalst tin, aan kleine vierkante stukjes Afbeeldingen van de ontvreemde voor werpen worden op aanvrage toegezon den door den commissaris van politie te Delft, die om opsporing der ontvreemde voorwerpen en van den dader verzoekt. Eergisteren avond half tien werd de rangeerder Van der G., H. S. M. bij het koppelen van goederenwagens op het stationsemplacement te Amersfoort tusschen de buffers doodgedrukt. De on gelukkige laat een vrouw en vijf jeugdige kinderen na. Men meldt uit Heerenveen aan de Standaard Toen Prins Hendrik Woensdagmiddag per auto onze plaats passeerde ,kwam over de spoorbrug juist de stoomtram van het station. De passage is daar heel nauw. Geluk kig zag de brugwachter het gevaar; hij wJaa^chiip\yLdej den chauffeur, die o.ninid- middellijk de auto liet stoppen. Rakef lings ging de stoomtram de auto voor bij- 1 i |j Duitsche vlooien'. UitSanl, Fran cis eco wordt gemeldt, dat de ge1-! zondheidsdienst daar een Duitscher, die "daar afgerichte vlooien vertoonde1,;; uit de stad heeft gezet. Als aanklager/ tegen de Duitsche vlooien trad dr. Koox op, die de volgende philippics, "hield Zij vertegenwoordigen een van de af schuwelijkste verscheidenheden van hun' soort. Het zijn vampira, menscheneters, en men moet uit alle macht ve/hinderen, dat onze onschuldige Kalifornische vlooi en met deze bloedzuigende oorlogszuch tige vertegenwoordigsters van de Euro- peesche soort in betrekking komen. On ze vlooien vallen uitsluitend dieren aan; en men moet hun tot hun eer nageven,' dat zij zich zeer gematigd toonen. Zij ne men geen droppel bloed meer dan zij noodig hebben. De Duitsche vloo is daar entegen onverzadiglijk en houdt zich al leen bij menschen op. Het si een plicht ons land tegen dit gevaarlijk artikel van buiten af te beschermen." Na dit welsprekend pleidooi kreeg de directeur van het vlooientheater last, om de diertjes vast te leggen en onverwijld naar elders te vertrekken'. B ij het koleninne men op het slagschip „Zahringen", brak gistermor gen een tros waardoor de geheele ko- lanlading in de kolenschuit terugviel. Door de nedervallende kolen en zakken! werden zeven man n.l. de bootsman dei eerste matroos en vijf gewone matrozen getroffen en deels zwaar deels licht ver wond. Alle gewonden zijn naar het mili tair hospitaal vervoerd. De komeet De nadere nfd e komeet heeft ook te Landau, een stadje in den Pfalz, een slachtoffer gemaakt. Een gehuwde arbeider in beschonken' toestand thuis gekomen', sprak tot zijn omgeving de woorden„wat kan 't mij verder schelen den 18en Mei vergaat de wereld tochen wierp zich uit de der de verdieping op straat. In hopëloozen toestand werd hij naar 't ziekenhuis overgebracht. De Koning va'n Engeland heeft dezer dagen de Edwardmedaillq 2e kl. toegekend aan de 15-jarige Han nah hfugill, die eenigen tijd geleden hare moeder heeft verdedigd tegen een dollen stier. De moeder werd, toen zij een paar koeien in het land bracht, door een stier aangevallen. Zij verdedigde zich met een hooivork, maar de stier wierp haar op den grond.en begon haar met zijn horens te bewerken. Toen kwam Hannah, die het uit de verte gezien had, aansnellen. Zij haalde de hooivork onder den stier van daan, en sloeg en prikte hem ui*t alle| macht. Daardoor gelukte het haar de aan dacht van het woedende dier af te leiden, zoodat hare moeder opstaan en met haar vluchten kon. Ducagis, een der grootste) vruchtenhandelaars te Parijs, had een kassier in zijn dienst, Houdré gehee- ten, over wien hij bij uitstek tevreden was. De kassier, die tot dusver een kalm burgerlijk leven had geleid, geheel over eenkomstig zijn meer dan bescheiden in komen van 300 francs per maand, was in den laatsten tijd zeer chic gaan doen, verscheen ter. kantore in kleederen vani den elegantsten snit, droeg kostbare rin gen aan zijn vingers en leefde op veel grooter voet dan zijn. rijke patroon. Op. een toespeling, door dezen eens daar over gemaakt, gaf hij als verklaring voor die levenswijze, d athij van een bloedver want in de provincie een aardig somme tje had geërfd. Ducagis had zich bij die verklaring nedergelgd. Eenigen tyjd later echter vernam hij, dat zijn bediende een prachti ge villa had gekocht, dat hij er een keu-, rïge automobiel op n ahield met 'een] chauffeur, dien hij 300 fres. per maand! betaalde en dat hij overigens leefde a l'avenant. Dat gaf den patroon aanlei ding de boeken van den kassier eens na te zien en hij ontdekte tot zijn schrik, dat de bediende hem voor belangrijke sommen had bestolen. 'Houdré bekende;- sedert Januari met behulp van een ander employé 313.000 francs verduisterd te hebben. Snikkend smeekte hij zijn pa-' troon hem en zijn gezin niet ongelukkig te maken, hij zou het ge^tolene "terugge-, ven,t e beginnen voorloopig met 100.000 fres., die hij zou verkrijgen door den ver-, koop van de juweelen zijner vrouw. Du cagis liet zich vermurwen. Er verliepen echter dagen en jdagen; en Houdré kwam niet opdagen inet de beloofde 100.000 fres. Toen diende dei v r u ch x en h and el aar een aanklacht in tegen zijn ontrouwen bediende en deze werd nu gisteren-bij zijn aankomst aan een der stations te Parijs in' hechtenis gehouden. Naar men vermoedt, is het bedrag der verduisteringen! nog veel hooger dart Houdré heeft opgegeven. De gemeenteraad van' Mun* chen-Qladbach heeft gisteren, om het 1 rolschaatsenrijden op straat te vermin deren, besloten, een geasphalteerd plein! bij de markthal tot rolschaatsenbaan in' te richten en voor het gebruik ervan geenj intreegeld te heffen. Te Liegnitz heeft de recht bank gisteren een werkman Neudeck wes gens oplichterij tot een jaar gevangenis straf en drie jaar verlies van eererech ten veroordeeld. Op het oogenblik, da( hent vonpjs weyd uitgesproken greep

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6