maakt onderhen het grootst aanta! slacht offers. Spr. geeft hiervan verschillende statistieken, die inderdaad een afschrik- .wekkend beeld vormen. Wij zien dan ook het aantal krankzinnig n <.>.eiiemen in Frankrijk, waar het alcoholgebruik stijgt, vermindering Zweden en Noorwegen welke landen ons op het gebied van drankbestrijding ver voor zijn. Dat voor de alcoholisten het sterftecijfer grooter is, volgt vanzelf uit het hooger ziektecij- fer. Nog andere feiten stellen het alcohol gebruik in ongunstig daglicht nl.. den in vloed van den alcohol op den zelfmoord, terwijl ook de ongelukken, vooral die met doodelijken afloop, stijgen met het alco- holgeburik. In ons land zien wij dit, door dien de meeste ongelukken op Maandag gebeuren. Degene, die dus een deel van zijn week geld gebruikt voor alcohol en dit aan zijn gezin onthoudt, moet onder de misbrui kers gerangschikt worden. 't Is buitenge woon hoeveel geld de werkman aan al cohol uitgeeft; hoeveel stoffelijke wel vaart zou er komen, als men kon beslui ten van zijn borrel afstand te doen en die aan voedsel, kleeding en woning te beste den. De ondergang van gezinnen van eigen lijke dronkaards is zeker; dit is een waar heid van ouden datum Spr.. becijfert het bedrag, dat een onmatige aan drank uit geeft en komt op f 151.20 per jaar. De volksziekten besprekend, handelt spreker allereerst over de kindersterfte, welke het meest voorkomt in die streken, waar het meest gedronken wordt. De oorzaak hiervan is allereerst dat kinderen in minderwaardigen toestand ter wereld komen, voorts aan de slechte verzorging en voeding. De Engelsche ziekte kan een gevolg zijn van het vele drankgebruik. Zij is een bron van veel kwaad. Hei" er- schil bij niet-alcoholisten en alcoholisten in het voorkomen van tuberculose, is enorm. Gruwelijk zijn ook de gevolgen van den alcohol wat de geslachtsziekten betreft. Alcohol, besluit spr., in niet de vijand; Wel beschouwt spr. hem als een groote vijand der maatschappij. Spr. heeft een groote eerbied voor de geheelonthou ders, die meestal niet voor zichzelf, om anderen een goed voorbeeld te geven, zich van sterken drank onthouden. Zij zijn inderdaad apostels. Wil men alcohol als genotmiddel, spr. heeft daartegen geen bezwaar, mits men maar wete, hoe gevaarlijk dit genot is. Un homme averti en vaut deux, als ik dus weet, hoeveel kwaad de alcohol kan stichten, moet ik zéér voorzichtig zijn in het gebruiken ervan. Spr .wil daarom het beste middel van drankbestrijding in het medewerken om de ellendige gevolgen van den drank meer en meer aan het publiek kenbaar te ma ken Een krachtig applaus volgde op deze populair wetenschappelijke voordracht. Door eenige aanwezigen werden aan den inleider vragen gedaan en vond de ze bij het antwoord gelegenheid enkele gedeelten van zijn rede aan te vullen. Met een hartelijk dankwoord van den waarnemend voorzitter, den heer Molken- boer, werd de vergadering gesloten. De tentoonstelling van Leermiddelen Van 27 April tot 18 Mei zal in een paar zalen der Gehoorzaal alhier een ten toonstelling gehouden worden van de be langrijkste verzamelingen uit het School museum te Amsterdam. Voor velen is de ze inrichting op den Prinsengracht 151 een te weinig bekende. Het was daarom een goede gedachte van het Museum bestuur te trachten ook in onze stad door eefri tijdelijke expositie een denkbeeld te geven van de schatten, die het Museum herbergt. Een commissie van personen, .werkzaam bij het Middelbaar Onderwijs, Openbaar- en Bijzonder Lager onderwijs alhier nam daartoe aangezocht, bereid willig de taak op zich de voorbereidende maatregelen te treffen. Het comité was zoo gelukkig van onzen Raad kosteloos de beschikking te krijgen over de noo- dige localiteit in de Stadszaal. Thans zijn de voorbereidingen zoover gevorderd, dat Woensdag a.s. de tentoonstelling geo pend zal kunnen worden. Hoofddoel der Commissie was vooral een overzicht te geven van den grooten schat, van leermiddelen, die tegenwoordig het onderwijs ten dienste staan, om door vergelijking van wat was en is eenig inzicht te doen ontstaan in de ontwikke ling op <üt gebied. De oude schoolinrichti-ng wordt op dit gebied teruggeroepen door de hier ten toongestelde lessenaar-lrcon van den ge- duchten schoolmonarch met roede, plak, blok met kaarsen en schandbord. Het let- terrad van Nieuwold, een draaitoestel, Waarmede alle mogelijke letterverbindin gen, zonder eenige beteek en is meestal, verkregen werden, ontbreekt evenmin. Mocht de aandacht der klenie kleuters, die met dit leermiddel zich moesten oefe nen in leesvaardigheid, wat al te snel af dwalen, de plak was bij de hand om hen Weer tot oplettendheid te dwingen. Hoe geheel anders is de inrichting der hedendaagsche school. De tentoonstelling geeft in de bijeengebrachte schoolmeube- len en leermiddelen .daarvan een dui delijk overzicht Verschillende fabrikan ten zonden schoolbanken in, tegenwoor dig zoo doelmatig ingericht da den kin deren een bank kan gegeven wordep, die zooveel mogelijk voor hen geschikt is Een rijke verscheidenheid van platen op ieder gebied, toont hoe men het on derwijs kan veraanschouwelijken en aan 't schoolgebouw, bij oordeelkundige ophan ging in lokalen en gangen, een vriendelijk aanzien geven. Het museumbestuur zond van zijn platenschat een groote verzame ling naar deze tentoonstelling en werd verder gesteund door inzendingen van enkele uitgevers. Bijzondere inzendingen ontving het Comité o.a. van de Leidsche Kweekschool voor Bewaarschoolhoude - ressen, de Leidsche fabrieksschool en de tuinb.-school te Boskoop, terwijl de ge meentelijke kweekschool voor onderwij zers de leermiddelen inzond, in gebruik bij de lessen in de nuttige handwerken. Leidsche 1 extieln ij verheid. Vanwege de commissie voor 's Rijks Geschiedknudige Publicaiiën is uitgege ven y,Bronnen tot de geschiedenis van de Leidsche Textielnijvernéid", verza meld door Mr. Posthumus, eerste deel. De nijverheid werd van ouds, en nog gedurende den gebeelen tijd onzer repu bliek bijna uitsluitend geregeld door plaatselijke reglementennagenoeg on doenlijk scheen het dus nu, zonder zich te bepalen tot vage algemeenheden, zon der ook het beeld troebel te maken door de mededeeling van onderling strijdige bijzonder':eden een bundel samen te steller, van stukken betreffende de ge schiedenis van een bepaalden tak van nijverheid in ons geheele land. Plaatse lijke verschijnselen moeten plaatselijk be studeerd worden, ook al komen ze op verschillende plaatsen voor; men vormt zich het gemakkelijkst een denkbeeld van de wijze waarop de nijverheid vroeger van overheidswege werd gereglementeerd en verzorgd, indien men de bijzonderhe den der regeling in een bepaalde stad in onderlingen samenhang stelt. De com missie koos daartoe Leiden. Amsterdam, hoofdstad van den handel, had als indus trieel centrum geen overwegende b.etee- kenis, en zij is bovendien als groote stad te jong, om een goed beeld te geven van de ontwikkeling der zeventiende-eeuw- sche uit middel-eeuwsche toestanden. Haarlem, in de 17e eeuw de „ihroon der fabryequen", zou eerder in aanmerking komen, maar toch heeft de commissie de voorkeur aan Leiden gegeven, dat reeds in de middeleeuwen bekend was als zetel van de belangrijkste industrie, de lkaen- weverij. De keus verdiende ook dubbele aanbeveling, omdat het onderwerp zeer gelukkig is toegedicht door Pieter de la Court's „Welvaren van Leyden," terwijl bovendien de uitmuntende stadsbeschrij vingvan Orlers nuttige gegevens bevatte. Ook de papieren van een Leidsch laken fabrikant, bewaard ter Thysiaansche bT biiotheek, konden stof opleveren, terwijl ook nog menig andere bron, vooral de nu opengestelde notarieele archieven, licht kon verschaffen. Het was ongetwijfeld goed gezien van de commissie om aan den minister van b/nnenlandsche zaken voor te stellen de bewerking van ce ..r bedoelde bronnen op te dragen aan Mr. Posthumus, die door zijn voortreffelijk proefschrift over de Leidsche lakennijverheid reeds de aan dacht op zich had gevestigd. In de uitgave, waarvan thans het eerste deel gepubliceerd wordt, zullen in vijf a zes deelen de voornaamste bronnen be- terffende de geschiedenis van de Leidsche lakenindustrie en aanverwante takken ge geven worden tot het jaar 1795; aldus zal het mogelijk zijn zich een beeld te vormen over de ontwikkeling gedurende vijf eeuwen ee.. industrie, zoo belang rijk als waarschijnlijk geen andere stad in ons land zal kunnen aanwijzen. Bo vendien kan de geschiedenis van de vroe gere eeuwen een verklaring geven van menig verschijnsel, dat de organisatie van de tegenwoordige Leidsche industrie te aanschouwen geeft, die eene niet onbe langrijke voortzetting is van de oude bloeiende textielindustrie. Bij de bestudeering der Leidsche in- dustrieele toestanden blijkt spoedig, hoe domineerend de positie van die wolin dustrie te Leiden was, hoe zij qualitatief verschilde van de overige bedrijfstakken in deze stad. Van daar, dat in de thans verschenen uitgave niet, zooals blijkens het boven aangehaalde uit het „Over zicht" van de Commissie verlangd werd, de nijverheid van Leiden in haar geheel is behandeld, maar de belangrijkste tak hiervan. De pubiiceering van het aan wezige materiaal der overige industrieën is van slechts secundair belang, daar deze het bekende beeld van locale toestanden vertoonen (be wellicht tot op zekere hoogte de l». waarbij het doel zich in hoo;... ^.t het voorzien van de stedelijke markt beperkte, in tegen stelling met ce wolindustrie, waarvan de export voor vle nationale en internationale markten bestemd was. Het nu uitgegeven deel behandelt de periode van de opkomst en den onver- zwakten bloei der middeleeuwsche in dustrie; namelijk van het begin der 14e eeuw tot 1480,. in welk jaar zich de eerste verschijnselen voordoen van de crisis, die in Ihet laatst van de 15de eeuw de industrie teistert; het 2e deel zal de geschiedenis van haar ondergang in de 16e eeuw behandelen tot hei tweede be leg, waarna de middeleeuwsche industrie- geheel te niet i s gegaande daarop vol gende deelen het ontstaan der „nieuwe diaperie", haar bloei en verval tot het einde der republiek. Bij cc te verzamelen en uit te geven stof is door den schrijver de grootst mogelijk volledigheid in acht genomen. In het geheel zijn in het nu verschenen deej 532 nummers gepubliceerd. van 79 reeds elders waren afgedrukt. Aan de publicatie der nos. gaat een zeer uitvoerige en hoogst belangrijke inleiding vooraf, terwijl behalve het chronologisch register nog een personen- en zakenre gister aan het werk is toegevoegd. De Centrale Raad van Beroep (On gevallenverzekering) heeft uitspraak ge daan in het hooger beroep van A. v. d. B., firma J. P. v. S., alhier tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te 's-Gravenhage, houdende handhaving der beslissing van de Rijksverzekerings bank waarbij zijn onderneming is inge deeld in kl. 47 met toewijzing van gevaren cijfer 71. De Centrale Raad vernietigde uiitspraak en beslissing, verstond dat in de onderneming worden uitgeoefend de bedrijven van aannemer van veriiuizin- zingen en sleeper, deelde die in in klas se 44 en wees daaraan toe gevarencijfer 62. De uitspraak van den Centralen Raad is dus ten gunste van den appelant. Aan den korporaal L. van (der Reek van het 4 Regiment-lnfanterie, die heden den dag herdenkt waarop hij 30 jaren geleden in militairen dienst trad, is de zilveren gesp voor trouwen dienst uitgereikt. De Kapitein H. Meijwert, die met ingang van 1 Mei a.s. van het 11e bij het 4e Regiment-Jnfanterie wordt over geplaatst, komt te Delft in garnizoen. Als advocaat en procureur bij den Hoogen Raad werd gisteren beëedigd! mr. F. R. Crommelin, alhier. HAARLEMMERMEER. Op het marktplein te Hoofddorp had Donder dag een verkooping plaats van een vier tal jonge paarden, alle afstamelingen van' meermalen bekroonde ouders. De uitslag was als volgt: 1. Een tweejarige bruine Belgische hengst, genaamd „Sieps". Vader „Bril- lant". Gekocht door J. Kofoed alhier, voor f 400. 2. Een tweejarige bruine ruin ge naamd „Frans". Vader „Brillant". Ge kocht door N. v. Nieuwesihuizen alhier, voor f 222. 3. Een driejarige Belgische goudvos- merrie, genaamd „Troost". Vader „Ho- noré. Gekocht door H. v. Galen, alhier, voor f 351. 4. Een tweejarige lichtbruine merrie, genaamd „Mary", Vader „Honoré". Ge kocht door J. v. Deutekom te Haarlem- merliede, voo rf 202. De verkooping ver wekte veel belangstelling. HAZERSWOUDE. Gisterenmorgen is in het Westeinde de eieren koopman A. B. met hit en wagen in de vaart geraakt, hij bevond zich met zijn broeder in het rijtuig, doch beiden kwamen er met de schrik af, van het rijtuig was ook weinig beschadigd, hulpvaardige handen hielpen spoedig alles op het drooge brengen. H1LLEGOM. Op de gisteren gehou den veiling van te veld staande hyacin then bloembollen werden de vplgende prijzen besteed Morena, enkel wit, de 55 regels f 15 Etna, enkel rood, 51, r. f25; Grandeur a Merveille 50 r. f 9La Grandessa 52 r. f33; Gertrude, 52 r. f54; Giganthea 54 r. f19: La Tour d' Auvergne 57 r. f 19 1' Innencence 47 r. f 25 Grand Mai- de 50 r. f 12; King of the Blues 50 r. f 12. De handel ging vlug; de kooplust was voldoendeprijzen gemiddeld goed. Goede blauwe hyacinthen waren zeer ge- gevraagd. KATWIJK AAN ZEE. De schuiten, 'die hier haar visch b achten, besomden van f71.20 tot f76.95. Prijzen der visch: kl. tarbot f 4, griet f 0.30 a li 0.60 a 1.10, tong 15 a 30 a 50 a 80 eet. per stuk; schol f 7, braad f 5, keu f 3.40, schar f 2.70 per mand. LISSE. Blijkens het jaarverslag be droeg de bruto winst der Lissesche Bank- kasvereeniging aan interest f 16,356 (v. j. f 17.361), aan provisie f14.731 (v. j. f14.529), terwijl aan salarissen en ver dere onkosten werd uitbetaald, f17.478 (v. j. f16.744.) Bij een vroeger faillissement te Rhijncburg, dekte desbetreffende ge maakte reservé en de ultkeeringen uit de failliete boedels der borgen het sal do van den inso'.venten debiteur op f 148 na, welk bedrag op de winst, en verlies rekening is afgeboekt. De instelling bleef dit jaar voor ver liezen gespaard. Van de netto winst wordt afgeschre ven f3500 op emissiekosten ,71000 op reserve renteloos voorschot f 250 op meubilair, f500 op gebouwen rekening terwijl aan aandeelhouders 4pct. over f190.000 wordt uitgekeerd. Ook hier ter plaatse zal op den verjaardag van ons Prinses'je de Juliana- bloem worden verkocht. Met den verkoop hiervan heeft men te gelijk een nuttig doel op 't oog; de ge heele opbrengst komt geheel ten goede aan de tuberculosebestrijding in onze omgeving. Het enderwijzend personeel der O. L. School alhier en in de Lisserbroek en tevens dat der R. K. Meisjesschool heb ben reeds hunne medewerking toegezegd om de bloempjes onder de kinderen te brengen, eenige jongelui zullen trachten ze ouder de ouderen te plaatsen. Thans reeds *:jn de bloempjes ver krijgbaar voor den kostenden prijs bij den heer D. Blok, arts alhier. Hier is dus 3e gelegenheid om naast een openbaar hujdeblijk aan ons, geliefd Prinsesje tevens een goed werk te doen om de zoozeer gevreesde tuberculose te helpen bestrijden. LISSE. De bloemenveilingen hebben opgebracht: ten bate van de R.K. Kerk f 1208, van de R.K. Armen f 722, van de St. Elizabeth-vereeniging f 482,58 en van de Kapel in het Piusgesticht f248. LEIMUIDEN. Den 18en Mei a.s. hoopt de heer A. van Loon, onderwijzer aan de openbare school alhier, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar aan genoemde school in 'functie trad. Het zal den geachten jubilaris, die algemeen gezien is bij ouders en Iee?lingen, zoo wel ars bij collega's oj> dien ifag onge twijfeld niet aan blijden van belangset- Irng ontbreken. Dat ook zijne oud-leerlingen „meester van Loon" niet vergeten hebben, blijkt wel hieruit, dat zich uit hun middiem| een feestcommissie heeft gevormd 'om den 18en Mei voor "hunnen olfd-leermees- ter tot een onvergetenlijken feestdag te maken. NOORDWIJKERHOUT. De gedenk steen, dien Mgr. Callier, de bisschop van Haarlem, Donderdag a.s. in het Retraiten- huis zal komen plaatsen, draagt het vol gende opschrift: Beati Patris Clementis benedictione recessuo floreant Me posuit illustrissimus episCopus Callier. In de machinekamer van het Re- traitenhuis zal een benzinemotor van 81/2 p. k. geplaatst worden, welke motor be weegkracht moet leveren aan de dynamo voor het electrisch licht en tevens aan een zuig- en perspomp. De kerkweg zal binnenkort een ge- wensohte verbetering ondergaan, door dat het trottoir langs dien weg zal ver lengd worden en wel het gedeelte van Dr. v. d. Weijst tot aan de brug bij den heer Guldemond. Thans kan men bij slecht weer maar van uit de kom van het dorp, over de straat de Kerklaan berei ken. Het ware tè wenschen, dat na dezen weg ook de Kerklaan en Piet Gijzenweg zulk een verbetering ondergingen. In deze gemeente heerschen de maze len nog al hevig, zoodat een groot aantal kinderen ziek zijn. SASSENHE1M. Vrijdagavond verga derde de R. K. Kiesvereeniging. De voorzitter, de heer B. Roest open de de vergadering, de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. v De heer Chr. den Hollander, (afge vaardigde der kiesvereeniging naar de gehouden Prov. vergadering op 19 De cember 1909 te Rotterdam, bracht hier na een uitgebreid verslag uit, over het behandelde op die vergadering. De voorzitter dankte den heer den Hollander voor diens uitgebracht ver slag, tevens dankte de voorzitter de hee- ren Verkleij en den Hollander, dat zij als afgevaardigden bovengenoemde ver gadering hadden bijgewoond. Bij accla matie werden beide heeren weder <als afgevaardigden herkozen, en als plaats vervangers de heeren J. van der Geest en H. P. van Niekerk. Als. nu kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de vergadering der Centr. Kiesvereeniging Katwijk-Leider dorp. Door het bestuur werden als candida- ten voor de bestuursvacaturen in den Prov. Bond. candidaat gesteld de hee ren Mr. E. R. H. Regout en P. Paarde- kooper, terwijl voor de derde vacature geen candidaat was gesteld. Ook het bestuur onzer plaatselijke vereeniging wenschte hiermee mede te gaan. Een der leden stelde noj* als candidaat de heer L. B. Roozen. Nu volgde stemming of door onze ver eeniging 2 of 3 candidaten ges'teld zou den worden. Met algemeene stemmen werd besloten 2 candidaten te stellen. Hierna moest er gestemd worden, wie candidaten zouden worden. Daar de ver gadering wenschelijk vond, dat de heer Regout in ieder geval, candidaat gesteld moest worden, werd er gestemd tusschen de heeren Paardekooper en'Roozen. Met op een na algemeene stemmen werd eerstgenoemde candidaat gesteld. Het voorstel van de Centrale Kies vereeniging om op cfe eerstvolgende Prov. vergadering voor te stellen, dat in den Prov. Bond alleen de Centrale vereenigingen stemgerechtigd waren, en niet meer de plaatselijke vereenigingen werd na eenige discussie aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze slecht bezochte vergadering geslo ten. VOORHOUT. Om gezondheidsredenen is aan Mej. Wed. T. Dijkhuis, brieven- gaarster alhier, een verlof van 3 maanden verleend. Het bestuur der R. K. bloemist-, land- en tuinb.-werkl.-vereen. „Plicht en Recht alhier en omstreken heeft besloten de bloembollen, welke door de gemeen tenaren van Voorhout in het najaar 1909 gegeven waren ten bate voor de hulp behoevende vrouwen waarvan de hoof den van dat gezin lid zijn van bovenstaan de vereeniging en onderafd. ziekenfonds, publiek te laten veilen op Zaterdag 30 April, des avonds te 7 uur in het stations koffiehuis van den heer Paardekooper. De bollen zijn alle werkdagen te bezich tigen. Daar er dit jaar hier ter plaatse geen bloembollenveiling plaats heeft, is men genoodzaakt dezen weg in te slaan hopende piet het oog op dit hef da dig doel dat het niet aan belangstelling en 00# niet aan koopers mag ontbreken. WASSENAAR. Bij Koninklijk besluit is aan den heer L. Broeksmit, op zijn verzoek, met ingang van 18 Mei eervol ontslag verleend uit zijne betrekking als notaris, alhier. WOUBRUGGE. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 27 April 1910 des voormiddags 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1 e. Mede- deelingen; 2e. Aanbieding verslagen; 3e Verzoek eervol ontslag hoofd der school te Hoogmade; 4e. Besluit tot wijziging der verordening op de scholen5e. Ver zoek om eene bijdragen in de kosten van de bedieding der brug te Hoogmade, bij ziekte; 6e. Bijdragen in de kosten der Gem. Hoogere Burgerschool te Leiden; 7e. Rekening gezondheidscommissie 1909; 8e. Af- en overschrijving begrooting 1909; 9e. Benoeming stembureau en 10e. Het geen verder ter tafel zal worden gebracht. ZWAMMERDAM. De directeur-gene raal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat ,met ingang v anl Mei 1910 Zwammerdam wordt opgenomen in het telephoonverkeer met de Duitsche plaat sen waarmede Moordrecht telephoonge- meenschap heeft, behalve met Boppard, Coblenz, Duiken, Hannover, Hildesheim; Suchteln en Vohwinkel. Op deze verkeersuitbreiding zullen van toepassing zijn de tariefs- en verkeersre gelen, welke voor het Nederlandsch Duitsch telephoonverkeer vastgesteld, en{ in den post- en telegraaf en telephoon- gids vermeld zijn. ZOETERWOUDE. (Hoogen Rijndijk.) Gisteravond hield het bestuur der R.-K. Kiesvereen. en het bestuur der Jonge Garde hun uitgeschreven vergadering in het Patronaatsgebouw. De ZeerEerw. Heer Pastoor, door den voorzitter gevraagd opende de vergade- dering met gebed Daarna besprak de voorzitter het nut van een Jonge Garde, en de wenschelijkheid dat er een afzon derlijke Garde gevormd wordt voor den' Hoogen Rijndijk en Haagweg. De secretaris leest het reglement van de Jonge Garde voor, waaruit blijkt dat er nu er twee afzonderlijke vereenigin gen zijn er wat gewijzigd moet worden. Daarna werd overgegaan tot het stem men van een voorzitter waarvoor werd gekozen de heeren A. Vlasveld. Verder werden tot Bestuursleden gekozen C. Ro- mijn, B. v. Mil v. Dijk en P. Zandvlied, die door den voorzitter werden gefelici teerd en die hoopte dat zij de mannen zouden zijn op de rechte plaats. j Dhr. H. J. Westhof, voorzitter jderj Jonge Garde van het Dorp, bedankte del leden van den Hoogen Rijndijk de hee ren Paardekooper, v. Mil en Vlasveld, voor al hetgeen zij voor de Jonge Garde hebben gedaan. De heer W. J. Streefkerk bedankte den! Eerw. kapelaan voor zijn belangstelling en geeft het bestuur der R. K. Kiesver eeniging in overweging Z. D. H. den bis schop te verzoeken een Geestelijk Ad viseur te willen benoemen waar een da verend applaus volgde. Tot afgevaardigden naar de Jonge Garde werden uit het Bestuur der Kies vereeniging gekozen, de heeren C. P. Paardekooper en 'A. v. Bennekom. Na dat de voorzitter allen had aange spoord, zich als degelijke leden der Jon ge Garde te gedragen op dat èn (je R. K. Kiesvereeniging, èn de jonge Garde veel mogen doen tot heil van Zoeterwoude sloot de Voorzitter onder dan'Jc aan allen; de vergadering. Faillissementen. Uitgesproken: P. van der Zouwen, werk man, te Gorinchem curator, mr. F. Fernhout. W. G. Valk, timmerman, te Zwijndrecht, curator mr. K. K. Douw van der Krap. A. Houben, herbergier, te Echt. curator, mr. P. Tripels. J. G. Donker, vrouw van A. Schenkels, zonder beroep, te den Helder, curator, mr. A. J. M. Leesberg. J. Thomas, smid, laatstelijk te Koudum, curator, mr. F. G. van Binsbergen. P. van den Berg, kofiehuishouder, te Amsterdam, curator, mr. J. J. B. van der Mandere. J. de' Jager, koopman, laatstelijk te Amsierdam, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats,curator,' mr. F. L. J. van Haaren. W. Bolle, vleeschhou- wer, te Bleiswijk, curator, mr. F. H. Kranen burg. J. van Varik, rijwielhandeloar, curator,, mr. A. Hijmans. Opgeheven: J. J. Smeets-Roosenboom, winkelier te End-Kerkrade. B. Goedknegt, J. Krab, H. E. Schade van Westrum, allen te Amsterdam. Vernietigd: H. Lammertsma, timmerman^ en aannemer te Bolsward. Geëindigd: Wed. Th. Duinhof-van Setten te Amsterdam. Ch. J. de Jonge, broodbakker, te Vlissingen. 1. S. Pels, manufacturer te Delfzijl. A. Allemans, kantoorbediende, te Rotterdam. P. van Woerkom, handelaar in. wijn, bier, enz., te Rotterdam. B. Poldervaart, bierhandelaar en koopman, te Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 April 1910, medegedeeld door het Kon^ Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 766.0 Coruna. Laagste barometerstand 737.1 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 24 April, toenemende tot matige of krachtige zuidweste lijke tot westelijke wind, betrokken tot zwaar# bewolkte lucht, regenbuien, zachter. Nationale Bloemententoonstelling. Bij het bezoek van H. M. de Koningin op Donderdag 26 Mei aan Haarlem en d< Bloemententoonstelling, welke voor eei deel op het grondgebied der gemeen*, Heemstede staat, is de vereeniging„Koj ninginnedag" te Heemstede voprnernen(

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2