De mooie kamer. 144 Correspondentie. ILLEM en Annie hadden den verjaardag van hun huwelijk altijd heel prettig samen ge vierd. En het was nu al de derde maal geweest, dat Willem zijn lief vrouw tje op dien dag met een aardig cadeautje verrast had. De vierde maal zou 't haar beurt wezen, dat had ze zich vast voorgenomen. En al moest dan bijna haar heele spaarpotje, dat ze in die jaren bijeenverzameld had, er aan om de groote verrassing, die ze haar man wilde bereiden, mogelijk te maken daar zag ze heelemaal niet te gen op. Sparen, daar kon je altijd weer opnieuw aan beginnen, vond ze, maar haar besten man eens een heel groot ge noegen te doen, die gelegenheid moest ze nu waarnemen. Ze wist wel, hoe graag hij een eigen kamertje zou hebben, waar hij zijn vele paperassen en wat er meer te bewaren viel, kon opbergen en zijn schrijfwerk kon doen, zonder dat hij het telkens behoefde op te ruimen. Een eigen kamertje Neen, de mooie kamer, die eigenlijk heelemaal geen mooie kamer was, want er stonden maar enkele doodgewone meubeltjes in het niet al te ruime vertrek de mooie kamer zou ze voor haren Willem laten inrichten, zoo ge makkelijk en prettig als ze maar bedenken kon. En daar ze wel wist, dat er voor hem toch geen aardigheid aan zou wezen, om op „zijn" kamer 's avonds heelemaal alleen te zitten, moest er ook een stoeltje voor haar komen met een klein tafeltje voor haar naaiwerk er naast. Wat zou hij blij opkijken, en hoe prettig zou hij het vinden, dat ze het plekje voor haar zelf niet vergeten had! De gedachte dat ze nu heelemaal van haar droom over een mooi salonnetje daar vóór moest afzien, kwam haar maar een oogenblik plagen. Het was immers voor Willem En eenige dagen vóór den twaalfden Mei stapte ze er dapper op uit om ailcs te'koopen. Op den vooravond van den feestdag was 'de voorkamer geheimzinnig gesloten, en Willem vroeg ge lukkig niet verder toen ze over schoonmaken sprak. Den volgenden morgen kwam de verrassing los. Nadat ze elkaar met een hartelijken kus gelukgewenscht hadden, nam Annie haar man mee naar voren; de portes-briseés had ze straks al losge maakt, en met een eenigszins plechtstatig gebaar schoof zij ze open, terstond met een schalkschen blik naar het gelaat van haar echtgenoot kijkende om den indruk te lezen, dien haar verrassing maakte. Maar hoe prettig de gezellig-ingerichte werkkamer Willem ook aandeed, een oogenblik stond hij toch heel verbouwereerd en haast verlegen te kijken. „Vind je 't niet leuk, man," vroeg Annie, en haar gelaat be trok „Ja zeker, lieveling", was het antwoord, maar Er hield een wagen voor de deur stil. En even later kreeg vrouwtjelief de oplossing van haar mans verlegenheid, toen daar een mooie sofa, een snoezig tafeltje en zes heel chique stoeltjes werden binnengebracht. HET BLOEMENFEEST TE HAARLEM: Bij het officiëele diner, dat de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem aan hare buitenlandscbe gasten die den elders in dit nummer in woord en beeld beschreven auto-tocht hadden medegemaakt, heeft aangeboden, zaten ook aan Z.Exc. Minister Heemskerk (i), Z.Exc Minister Talma (2) en de oud- Minister De Marez Oyens, (3) voorzitter der Internationale Jury. Willem had den geheimen wensch van zijn vrouwtje naar een „mooie kamer" zooveel mogelijk willen verwezenlijken en de meu beien tegen den twaalfden, 's morgens voor negen, besteld. Daar stonden ze nu! En toen de knecht, die de meubeltjes gebracht had, met zijn fooi vertrokken was, barstten Willem en Annie tegelijk in een hartelijken lach uit. 't Wa$ ook al te gek I Waarom elkaar ook niet te voren gezegd wat ze van plan waren. Maar onder het lachen kwamen toch ook beiden de tranen even in de oogen van blijde ontroering, dat ze het zoo goed samen hadden en elkaar zoo graag innig blij en gelukkig maakten. Willem moest naar zijn kantoor, en met den ondeugenden raad aan vrouwtjelief om nu oeide verrassingen maar ongedaan te zien te maken anders zouden ze het toch nooit eens worden vertrok hij. Annie wist niet wat ze er mee beginnen moest. £e bekeek de mooie meubeltjes, en moest erkennen dat haar man ze goed ge kozen had. Hij had dus oók een spaarpotje gehad waar ze niets van wist, want deze verrassinghad hem stellig veel meer dan honderd gulden gekostWaar ifioest ze al het moois laten 1 Ze hadden nu eenmaal geen kamer meer over, en op haar klein zoldertje kon ze die mooie spullen toch niet bergenEn Willem's „werkkamer" weer ontnemen, neen dat deed ze stellig niet. Toen de jonge echtgenoot thuiskwam, stond alles nog in de gang, behalve de sofa, die i de huiskamer een plaats gevon den had. „Wel, vrouwlief," klonk ^het opgewekt, „heb je er al wat op gevonden „Och Willem, je weet immers dat er niets op te vinden is," klonk het een beetje neerslachtig. „Zoo, dus je weet er geen raad op „Neen, jij dan wel „Gelukkig ja. Wat zei je ook weer overzijde, op nummer zeventien?" „Dat het veel te duur voor ons is, man," sprak Annie zacht, maar beslist. „Zoo, hoeveel zou het ons alles bij elkaar schelen?" „Zeker honderd gulden." „Precies, dat zei je toen ook. Ga er dan van middag maar naar toe en zeg dat wij het huis huren willen." „Maar man, dat kan immers niet?" „Niet Nu, alle goede dingen gaan in drieèn, vrouwlief. Ik heb de stoute schoenen aangetrokken, mijn patroon alles verteld, en na eens hartelijk gelachen te hebben, heeft hij mij de tweehonderd gulden ver hooging, die hij me, zooals hij zeide, tegen Nieuwjaar toegedacht had, nu maar vast gegeven I" Annie's gezicht straalde. Want die mooie kamer, daar had ze toch niet zonder moeite en alleen omdat het voor Willem was, van afgezien VAN DE NATIONALE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HAARLEMEdzard Ansingh, Jacobusstraat 49a, Rotterdam, doet 28 April zijn eerste H. de couranten hebben om strijd de „tweede tijdelijke" tentoonstelling geroemd, die nu de zalen van de Bloemen- Communie, en zal dan graag heel vele tentoonstelling te Haarlem met een schat van nimmer-gekende bloemenweelde vult. Zelfs de buitenlandsc.he gelukwenschen ontvangen. vakbladen erkennen dat zoo'n keurcollectie nog nimmer elders is bijeengebracht. Onze foto geeft een der meest- frappante kiekjes weer van deze tweede tijdelijke expositiede groote groep hortensia's in de groote zaal.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 12