141 KROTTEN TE LEIDEN: eenige arbeiderswoningen die thans voor de ruime luchtige werkmans huisjes, hieronder maakte de telkens dichter vallende sneeuw hem zijn taak voortdurend moeilijker. Maar eensklaps trad de detec tive haastig op een struik toe, waaraan hij iets wits zag hangen. Het was een zakdoekje, en een eigenaar dige geur stroomde hem tegen, terwijl hij het van de takken losmaakte. Bij de eerste lantaarn, waaraan hij kwam, overtuigde Muller zich er van, dat het zakdoekje, evenals het notitieboekje, met de letters E. K. ge merkt was. II In het kleine kamertje, waar Muller was gaan zitten, zag het er bepaald gezellig uit. Met de meeste kalmte en bedaardheid begon onze 'vriend in het boekje te snuffelen. Langen tijd staarde hij op de vreeselijke woorden: „Hoe ik vermoord werd." Hij merkte op, hoe heel anders het daarop volgende schrift was dan dat van de eerste aanteekem'ngen. .Redden kan waarschijn lijk niemand mij meer, maar mijn moordenaar straffen, daartoe kunnen deze regelen wellicht bijdragen." Tot zoo ver was Muller gekomen, toen de commissaris het vertrekje binnentrad. „Wil je Horn misschien spreken," vroeg von Ettlin- gen. fgebeeld, plaats hebben moeien maken „Hii is zooeven teruggekomen." Muller stond haastig op. „Ja zeker," sprak hij, „en u hebt in- tusschen immers naar alle grootere en kleinere Stations getelegra feerd „Natuurlijk," was het antwoord, „en ook aan de politiebureaux." „Ook aan de ziekenhuizen en aan het krankzinnigengesticht de stad „Neen, daar heb ik niet aan gedacht." En de jonge commiS' saris ging terstond heen om zij verzuim goed te maken. - Intusschen nam Muller den ar beider een verhoor af, dat op een groote teleurstelling uitliep. Horn had letterlijk niets nieuws ontdekt. Met enkele wilwillende woor den zond de detective hem dus heen en verdiepte zich opnieuw in de dicht beschreven blad zijden van het boekje. „Donderdag," las hij daar. „Zou het vandaag Donderdag zijnl Ze hebben me vandaag de courant van Donderdag 20 November gebracht, maar wie weet hoe oud die al isl Ik weet niet eens of ik dagen dan wel weken lang ziek ge weest ben. Ik weet zelfs niet eens wat mij gescheeld heeft, Toen ik voor de eerste maal weer helder denken kon, be vond ik mij hier in deze don kere kamer. Alleen een oude vrouw, die bijna geen enkel woord spreekt, komt nu en dan naar mij kijken. Op al mijn vragen antwoordt ze niets dan: „Gij zij t ziek.En daarbij wijst ze op mijn voor- J. J. SNELTJES. f het oudste raadslid van Haarlem, na een kortstondige ongesteldheid Zondag j.l. overleden. OPRUIMING VAN KROTTEN TE LEIDEN: nog een paar rijen afgekeurde „woningen" tet Leiden, den [naam van menschelijke woning inderdaad nietjjmeer waard. haar niet meer gezien,en toch ondanks al haar be zorgdheid en goedheid, heb ik er een voorgevoel van dat zij het geweest is, die mij in deze val gelokt heeft. Zou er een verdoovingsmiddel of misschien zelfs vergif in die thee geweest zijn? Toen ik pas weer tot bewustzijn kwam, lag er een ijzeren ring om mijn hoofd. Toch ben ik niet krankzinnig, en de angst die mij kwelde, is volstrekt geen ijdele verbeelding; zij komt voort uit het bewustzijn dat wezenlijke gevaren mij omrin gen. Wordt vervolgd ZORG VOOR DE VOLKSHUISVESTING: de nieuwe arbeiderswoningen, te Leiden gebouwd in plaats van de krotten, elders op deze pagina afgebeeld. HUISVLIJT-TENTOONSTELLING TE HAARLEM wat huisvlijt al vermag, is op deze tentoonstelling met belangstelling te aanschouwen: zelfs zeer ingewikkelde machines, in vrije uren vervaardigd, staan er te kijk. hoofd. Wie niet krankzinnig is, zou het hier haast wor den. En wat een akelig schorre stem heeft die vrouwl Zij moet wel ziek zijn, want ze hoest haast den heelen nacht. Maar ik ben niet ziek, tenminste niet zooals ze het hier bedoelen. Ik heb heelemaal geen koorts meer en weet me nog alles te her inneren, tot zelfs den smaak van die kop thee aan het station. Wat zou er toch in die thee geweest zijn, die mijn reisge- noote mij zoo op vallend opdrong? En wat was ze bezorgd voor mijIk heb MR. T. M. C. ASSER, Minister van Staat, de wereldberoemde kenner van het internationaal recht, wiens 50 jarig promotiejubileum deze week onder overgroote belangstelling van diplomaten en juristen uit alle landen van de wereld is herdacht, en die in het openbaar door de Regeering en de eerste mannen van. ons vaderland is gehuldigd.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11