dek in de haven en tegen zeven uur ge lastte de heer van Helden, de inspecteur van de Hollancl-Amcrikalijn, dat allen 't schip moesten verlaten. Toen was het lot van de Sommelsdijk beslist, want zoo lang mogelijk bleef de lieer van Helden mei zijn mannen aan boord. Lit was in hoofdzaak werkvolk. Van de bemanning waren er maar enkelen 11a vijven met een officier aan boord gebleven. De ketels waren afgeblazen. Scherïp stak weldra een geweldige rookkolom tegen dt blauwe lucht af. En tusschen dit pikzwarte, lekten ro :1e en lichtgele vlammen, nu en dan opslaande tot boven den schoorsteen van 't schip. Vc. - .durend nam de brand in omvang toe. Op het voorruim volgde het groot- ruim, dan vatten de bunkers vlam en .langs en door de machinekamer, sloegen de vlammen over naar het achterschip, want onder het opperdek bevindt zich een doorloopend ruim. Te 11 uren gisterenavond \vahet een vuurzee van ai liet voorschip tot aan de achtermast Wit gloeiend was het overal. .Van commandobrug mef kaartenkamer, stuurinrichting, hutten van den comman dant en de officieren, benevens de sa lon, was niets meer over dan een aantal in allerlei bochten verwrongen ijzeren sta ven. Uit het inwendige van het schip spoot het vuur door de luchtkokers op waarts, het dek was opengebarsten, niets was tegen een dergelijke felheid van hitte bestand. Aan blusschen viel niet te denken. Al leen was men cr op uir het voor- en ach terschip nat te houden, dit vooral om te trachten de stalen trossen, waarmede het schip gemeerd lag, te behouden. Verschillende schepen, die in cle nabij heid lagen, werden verhaald. Nauwelijks was 'het gerucht van den brand bekend, of de brandweer rukte uit. Over rijnschepen en met roeifcooten brachten gasten van c!e spuiten 40, 42, 37 en 39 slangen uit e gaven water, het geen weinig baatte. Meer diensten ver leenden de stcombooten Havendienst I, 11, 111 en IV, Gemeentewerken, Dok- werken en Maaswerken. Bovendien ver leenden hulp de sleepbooten Titan, Har ry, Betty en de stoombcoten Colum bus, Dam en anderemet het verhalen van schepen als anderszins. Behalve bo\engeiioemde waren ook nog uitgerukt de handbrandspuiten 41, 46, 38, de stoomspuiten 5, 4 en 1 en de reddingsbrigade. Reeds waren in het stoomschip Som- melsdijk geladen, behalve de genoemde balen uerzout, een groot® partij Arncril- steen, 750 ton steenkolen voor sc'neeps- gebrttix, balen, lompen en touw, vaten wijn en vlas. Heel die lading, naar schat ting een paar duizend ton, is totaal ver loren. Omstreeks tien uren in den avond, toen de bunkers rood gloeiend waren, knalde er eensklaps, vermoedelijk tenger olge van gasontvvikkeling aan boord van het bran dende schip, een hevigen slag. De uit werking ervan was zoo hevig, dat van een op den, wal siaanden loods een paar ruiten braken. Een paniekje ontstond on der de toeschouwers, maar was spoedig bezworen. Co!-: verloer tijdens denbrand de stoomboot Havendienst eenige leeren slangen met straalpijpen, die achtergela ten moesten worden op het brandende schip, toen men daarvan den terugtocht aanvaardde. De schade is zeer aanzienlijk, daar het schip vrijwel als totaal verloren kan be schouwd worden. Naar mén verneemt, loopt de maatschappij tot een bedrag van f50.000 eigen risico, de verdere waar de van het stoomschip is op beurspolis tegen f785.000 verzekerd. Omstreeks half een in den afgeloopen nacht stond de Sommelsdijk van af het voorschip tot aan de achterpiek in volle vlam. Met onverminderde kracht woedde het vuur en al wat aan dek was is ver wrongen, opengebarsten of hangt er in allerlei grillige vormen allerbedroevendst bij Al dadelijk zijn een aantal foto's ge nomen Het Nederlandsche stoomschip Som melsdijk, kapitein E Swaan, van den. Bos- ton-Philadelphiadiienst, werd in 1907 te Newcastle door de Northumberland steamship building Co. Ltd. gebouwd. Het is bruto 6216 en netto 4026 register tonnen groot. De hcofdafmeiingen zijn lang ,410, breed 52 en hol 27.6 Engel- sche voet. Het zou a.s. Zaterdag van Rotterdam naar Boston en Philadelphia vertrekken. In 1907, toen het schip van stapel liep, droeg het den naam Rotterdam. Academienieuws. LEIDEN. De geneeskundige staats commissie bevorderde heden tot semi- iarts den heer A. Welcker (den Haag). GRONINGEN. Aaanvullings-examen letteren en wijsbegeerte (art. 135 H. O. .Wet)de heer J. Offerhaus. Bevorderd tot ,arts de heer R. A. .B Oosterhuis, geboren te "Warrens (Fr.) UTRECHT. Ca,nd. ex. rechten(de Eheer P. E. Staverman. 2 Voor 'het tijdvak van gisteren tot en met 31 December 1910, is benoemd tot assistent bij de geneesmiddelleer aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, E. H., van Hasselt. AMSTERDAM. Candidaats-ecamen ,i.n die w is-en natuurkunde de heer I Haak. L Bevorderd tot doctor in "de genees kunde op proefschrift „Ervaringen uit pen co/isujatiebuie.au voor moeders' me juffrouw W. M. Kol ff, gjeboren te Nij megen. Het Groenloopen. Onderteekend door de heeren E. F.. M. J. Michiels van Verduijnen, praeses en J. A. A. Fransen van de Putte, abactis, schrijft het Collegium Supremum van het Leidsche Studentencorps onderstaand verweer tegen den aanval op den groen tijd in de „Nieuwe Rotterd. Cour." „Het College Supremum van het Leid sche Studentencorps, van meening, dat her op zijn weg ligt, om, alvorens de gezamenlijke studentencorpsen van ge - dachien gewisseld hebben, eene poging aan te wenden om de verontwaardiging geuit tegen eene der oudste instellingen der Nederlandsche Studentencorpsen, t bezweren, brengt het volgende oad r de aandacht van hen, die Lei waarlijk wèl met. e.i met de leerlingen der hoogescho- len. Hei is van oordeel, dat, waar van Lei den de aanval geleid is, ook het eersta den de aanval geleid is, ook het eerste woord van verdediging aan de Leiidsche Het Collegium zou tot dezen stap, eenig in de annalen van het corps, niet overgegaan zijn, zoo de aanval slechts bestaan had in het onlangs verschenen, aan den groentijd gewijd boek: bestrij ding van zulk een lijvig geschrift in eene enkele proclamatie kan slechts misver stand in het leven roepen. Maar volgens de berichten der jongste dagbladnummers heeft dit werk aanleiding gegeven tot eene circulaire geteek nd door mannen, op wier vertrouwen in het corps en op wier goeden dunk van Leiden, het Colle gium prijs stelt als o pdat van „primi in- ter pares." Waar een dergelijke circulaire niet kan nalaten indruk ie maken op de ouders, die hunne zonen naar de universi teiten willen zenden, past het ook, dat niet eenzijdig eene zóó gewichtig aangelegenheid haar beloop vindt. „Eenzijdig" durft het Collegium noe men eene circulaire, waarin sprake is van „lichamelijke en zedelijke mishande ling-", waarin ouders opgeroepen wurderr voor „leven en gezondheid"' hunner zo nen", „in de bres te springen", ja, waarin men niet schroomt te schrijven, dat „be wusteloos de groenen van donderjolen weggedragen worden tengevolge van op zettelijke mishandelingen. Tegenover den geëerde onderteekenai%n dier circulaire pertinente verzekering dat jaarlijks „er- gelijke ei weerzinwekkend bijzonderhe den hun ter oo.c komen"', waagt het Collegium de vraag te stellen: welke de bizonderhe Jen waren die in het afge loopen lustrum der Leidsche academie tijdperk dat ligt binnen den gezichts kring van het huidige Collegium van uit Leiden hen bereikten. Het stjt deze vraag met klem, zich zeker wetend van het antwoord. Gegriefd is echter het Collegium dooi de in de circulaire neergelegd^ verzeke ring, dat het in 1895 tot stand gekomen reglement op den groentijd het „verou derd" instituut eer verslimmerd, dan ver beterd heeft. De boudheid dezbr bewe ring wordt slechts overtroffen door de so berheid harer argumentatie: de groentijd „heeft" aldus de circulaire „een soort wettelijke wijding jjekregen." Inder daad: de groentijd is hierdoor wettelijk geregeld, maar tegen de verdachtmakende „soort" protesteert het Collegium met alle kracht die het aan dit protest vermag te geven. De huidige bestuurderen van het Leidsche corps willen de onderteke naren van de circulaire in alle bescheiden heid er op wijzen, dat waarlijk toch niet in ernst kan worden volgehouden, dat een groentijd aan toezicht nóch duur gebon den, te verkiezen is boven een aan banden gelegd door strenge voorschriften, welke zco ncodig met stiptheid worden gehand haafd. Het Collegium is gelukkig zich hierbij—te kunnen beroepen op de geza menlijke Leidsche professoren, een be roep dat toch zeker in de weegschaal gelegd kan worden tegen de uitspraak van éénhunner. In het schrijven van den 12en December 1908 door den academi- schen Senaat gericht aan den minister van binnenlandsche zaken wordt gezegd: „De meerderheid van den Senaat is daar entegen van oordeel, dat de groenwit die in 1895, mede op aandrang van opvolgende Re ctoren is ingesteld om aan de willekeur, waarmede novitii worden behandeld, paal en perk te ste{l0n, nuttig werkt, daar zij de macht der stu denten over de nieuw aankomenden op allerlei wijzen beperkt, aan het Collegium de bescherming der novitii opdraagt, en er de machtsmiddelen aan toekent om onbetamelijke bejegeningen van da zijde der studenten tegenover de groenen met vrucht te kunnen tegengaan." Geheel in strijd met den werkelijkcn loop van za ken is de circulaire waar zij het door haar „treffend" geheeten feit d r vrijstelling van groentijd voor Afrikaners den ouders van aankomende studenten voor oogen houdt. Het corps zoo meldt hef stuk heeft „buigend vcor den trotschen aard der Zuid-Afrikaners" den groentijd aa. dien aard opgeofferd. Het corps zoo zou het Collegium hierop willen antwoor den heeft alsnog te veel trots om voor aanstaande studenten te buigen. De vrijstelling, waarvan de circulaire zco hoog opgeeft, zij is tot nu toe nim mer verleend en een t wijziging van de wetten van het Leidsche Studentencorps gstrekkenc'ie om die vrijstelling te verlee- nen bestaat slechts in de verbeelding der geëerde onderteekenaren. W a a r is, dat over de mogelijkheid om zulk eene vrij stelling te ventenen wel ^ens in de ver gaderingen van het corps van gedachten is gewisseld; waar is ook, dat bij zulk eene gedachtenwisseling door één zeg ge één corpslid den „trotschen aardb als argument gebruikt is; maar nooit is in het corps een meerderheid gevonden, voor voorstellen, die deze vrijstelling in wetsbepalingen wilden belichamen. Inza ge van de notulen van ons corps zou den onderteekenaren der circulaire hebben doen weten, dat het corps vap meening is, dat deze geheele aangelegenheid aan de prudentie van het Collegium behoort te worden overgelatenartikel 4 van hel reg lement op den groentijd geeft, reeds zco lang dit reglement bestaat, aan het Col legium de bevoegdheid om „een groen in buitengewone gevallen gedeeltelijke vrijstelling te verleenen of van eenige verplichtingen te ontslaan." Als „buiten gewone omstandigheden" zoo was het oordeel der cc rpsvei gade ring konden wellicht cok eens in aanmerking komen het plotseling overgebracht werden in eene geheel nieuwe, te voren nooit ge droomde omgeving. Jhr. Mr. A. F. de Savomin Lohman heeft in zijn schrijven van 26 December 1090, gericht aan de redactie van het studentenweekblad Minerva" en daarin gepubiiecerd over de „studentenwereld" cit oordeel uitgesproken „Zij kan aan ha re hcoge roeping om leiding te geven op het gebied des geestes niet voldoen, indien zij niet tegen de maatschappij en hare vooroenkelen eigen zelfstandigheid handhaaft, en, zonder pmwentelings- en vernielzucht vcor eene openbaring van het genie te houden, schroomt om ter wijle van waarheid e i recht desnoods op te zeilen tegen de publieke opinie in." Het Collegium Civitatis Aeademicae Lugduno-Batavae Supremum heeft ge tracht dezen wenk ter harte te nemen." Land- en Tuinbouw. De Centrale Landbouw Onderlinge. De Centrale Landbouw Onderlinge hield gistermiddag eene algem. ledenver gadering in het gebouw „Eensgezind heid" te Amsterdam. Te 1 uur open de ,na een inleidend woord, de voorzit ter van commissarissen, de'heer K. Czn. de Boer, deze vergadering. De voorzitter sprak namens het bestuur het leedwezen uit over de afwezigheid van den heer De Krui ff en stelde de vergadering voor een telegram aan den heer De Krui ff te zenden, waarin diens afwezigheid be- treurd wordt en op spoedige beterschap zijner ziekte gehoopt wordt. Dit voor stel werd onder applaus aangenomen. Aan de orde is Mans pum 1. Vast stelling van het reglement voor een pa troons ongevallen-regeling. Na eenige bespreking wordt hie;toe met algemeene stemmen besloten. Besloten wordt ver der aan art. 10 al. 2 van het bedrijfs ongevallen-reglement eene bepaling toe te voegen waardoor het mogelijk wordt de:i werkgever, die een getroffen arbei der kost en inwoning blijft verstrekken 70 pet. ie vergoeden van de geschatte geldswaarde der kost en inwoning. Tevens wordt aangenomen deze toe gevoegde bepaling dadelijk in werking te doen treden. Aan de orde is punt 3 om art. 4 der statuten en art. 2 van de be- drijfs-o.igevallen-regeling dusdanig te wijzigen dat de verzekering van inwo nende kinderen beneden 12 j aar niet niet noodzakelijk is, doch de leden vrij gelaten wo den deze kinderen al dan met als arbeiders te verzekeren. Aldus wordt besloten Het Je punt of het ge- wenscht is eene wijziging te brengen in art. 25 al. 2 der statuten, teneinde het entréegeld van „De Centrale Land- bouw-Onderlinge" voor personen ,die aan hunne arbeiders per "jaar een loon van f 500 of minder betalen, te Guimb incn stellen op e en lager bedrag dan f 1.50, wordt eveneens aangenomen. Na nog eenige discussies wordt ouder dank zegging van den voorzitter aan de aan wezigen ,de vergadering gesloten. Stand der Landbouw Onderlinge, op 21 April 1910. Provincie. Aantal leden. Loon1. Groningen 652 f 1,169,796. Friesland 1110 f 2,026 446. Drenthe 701 f 526.130. Oveijsel 77 f 114,769. Utrecht 199 f 234,"40. Noord-Holland 1834 f l,927,12u. Zuid-Holland 693 f 1,125,6.18. Zeeland 230 f 851, S63. Noord-Brabant "52 f f29,671. Totaal 5:93 f 8,106.159. Afloop Verkoopingen. AARLANDERVEEN. Op de gisteren gehouden verkooping van kerkschapen waren aangevoerd 41 schapen, die alle werden aangekocht door den heer J. Heemskerk alhier, voor de som van f 1107. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 22 April De gemeenteraad houdt eene ver gadering op Donderdag 28 April a.s., 's namiddags 2 uur. Kwartjesvinders hebben lieden in den sneltrein tusschen Haarlem en Lei den een goeden dag gemaakt. De heer B. H., vertegenwoordiger eener Amster- damsche firma en aldaar woonachtig, was te Haarlem in een tweede klasse coupé gtstapt. Door een drietal heeren liet hij ziqh verleiden tot .ecu spelletje kaart met het gevolg, dat hij bij aankomst te Lei den f100 verloren had. De man deed direct aangifte bij de politie, doch zijfi medespelers waren doorgereisd en het Verloren geld zal hij nimmer terugkrij gen. In den laatsten tijd is herhaaldelijk mel ding gemaakt van kwartjesvinders, die op listige wijze de menschen in den val laten loopen. Wanneer zal men toch eens eindelijk voldoende voor die heeren zijn gewaarschuwd Aan de telefoon alhier zijn aange sloten onder no. 732, J. P. Meijsen, ta pijtmagazijn, Maarsmanssteegno. 816, H. Somerwii, sigarenhandel, Hoogewoerd 24; no. 844, Dr. J. J. van Eek, Wasstr. 38; no. 852, Prof. de Vries, Stationsweg; no. 858, Maastrichtsch Bierhuis, Stati onsweg 7-9; no. 976, A. Couveé P.Jz., Plantsoen 41 no. 977, firma P. C. Ni- colai, Donkersteeg; no. 978, W. Fontein, architect, Hoogc Rijndijk en no. 984, P. J. Mulder, lithograaf, Breestraat. Gemeentelijke Aankondigingen. Door D. Hemmes, winkelier alhier, is verlof verzocht voor den verkoop van uitsluitend alco holvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel en de opkamer van het perceel Levendaal 120. Door J. Melscher, kantoorbediende alhier, is verlof verzocht voor den verkoop van alco holhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het beneden en bovenvoorlokaal van het perc. Breestraat 99. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 1 jongste kantoorbediende, 1 opper man, 1 wagenmaker, 1 stoker, 1 machinebank werker, 1 aank. machinebankwerker, 1 loodgieter, 1 aank. boekbinder, 2 schoenmakers, 2 eerste bakkers, 2 schippersknechten, 1 koetsier, 1 maga zijnknecht, 1 zakkenstopper, 4 loopknechten, 2 loopjongens, 1 kruideniersbediende, 1 portier, 1 nachtwaker, 2 oppassers, 8 losse werklieden, 6 werksters, 3 waschvrouwen. Gevraagd. 1 machine-houtbewerker, 1 dameskleermakcr, 2 metaaldraaiers, 1 koperslager (plaatwerker). 1 bekw. loodgieter, 1 bekw. zadelmaker, 1 bekw, blikslager, 1 electricien. laatste OerficSitera. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Aan den Japansche Prins en de Prinses Fushimi, die eerstdaags in den Haag worden -verwacht en hun intrek zuilen nemen in het Koninklijk Paleis, heeft H. M. de Koningin als Eeredienst toegevoegd den Adjudant Kapitein Graaf F. Du Monceau en den Kamerheer jhr. V. Boreel. Roosevelt in Nederland. Men seint ons uit Den haag: Roosevelt, de oud-president der Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika komt 29 April uit Brussel en wordt te Roosen daal verwelkomd door den Amerikaan- schcn gezant bij ons Hor. Hij vertrekt in een extratrein naar Arnhem en wordt vandaar door een iiofauiomobie! naar het Loo gebracht en ontvangen door H. M. de Koningin, Die ter eere van Roosevelt, zijn echtgenoote, dochter en zoon eert lunch geeft. Daarna vertrekt de oud-pre sident naar Amsterdam, waar de burge meester een groot banket aanricht en de oud-minister Cremer receptie houdt. Ver volgens gaat Roosevelt naar Den Haag, waar hij zal aanzitten aan een lunch, aangeboden door den minister van Bui ten landsche zaken. De Amerikaanscihe gezant geeft een groot diner, gevolgd dGor receptie en bezoek aan de residentie en Schevenin- gen. Het ligt ook in het voornemen om zoo mogelijk op Zondag 1 Mei voor het ver trek uit ons land ook bezoeken te bren gen aan Leiden en Haarlem. Gistermorgen werd de heer D. R. bij het onderzoek van den gas motor der zuivelfabriek De Ceres te Schiedam, door het uiteenslaan van de ontsiekingskaart, ernstig in het gelaat gekwetst. Hij moest zich onder behan deling van een oogarts stellen. Men hoopt het gezicht te kunnen behouden. Op de De Ruyterkade te Amsterdam is gisteren een man aange houden, die een meisje met een zakmes eenige diepe sneden over het gelaat had toegebracht. Een „r e i s p e n n i n g." De „Resi dentiebode" verneemt, dat het bedrag, waarmede de dezer dagen gefailleerde „bankier" v. L. te 's-Gravenhage, zich verwijderd hec-ft, geraamd wordt op f200.000. Een beke d bankier te dier stede, die aan v. L. een ciëcliet verschafte, moet er voor ongeveer f 100.000 aan te kort komen. Marktberichten. LEIDEN, 22 April. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulens f 000 a 000 0 Paard f 0— a f 000 9 Stieren f 140 a f 225 835 Kalf- en Melkkoeien f 155 a f 3351207 Vare- koeien f IOC a f266; 241 Vette Ossen en Koeien 178 a f325, per kg. 60 a 70 c.Graskal veren f 00 a 00; 91 Kalveren (vette) f 46 a f 118, per kg. 100 a 110 c.250 Kalveren (magere) f5 a f 12; 231 Schapen (vette) f20 a f28, p. kg. 52 a 60 c.207 Schapen (weide) f20 a .7 703 Varkens (magere) f 17 a f 52, per kg. 45 a 48 c.651 Varkens (Biggen) f 8 a f 15.50 per K.G. a c. 8 Bokken of geiten f 4 a 7. Ter markt aangevoerd: 2292 runderen, 341 kalveren, 438 schapen. Kaas. Aangevoerd 47 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 26 k f 30.50 Derby kaas f Leidsche kaas de 150 kg. van f 60 tot f76.50 Aan de Stadswaag gewogen: 47Partijen, 1641 stuks kaas, wegende 10487 kg. LEEUWARDEN, 22 April. Boerenboter f Aanvoer 1/4, 3/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 48,50, a 49.Aanvoer 1/3, 42/6 en 0/12 vaten. Noteering van de Commissie f 50. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 48. Nagelkaas: Fabrieks- f 21 a 57.Boeren- f 46.50. Aanvoer 30,412 Kg. Handel flauwer. LEEUWARDEN, 22 April. -- Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 109 stieren f75 a 260 47 ossen f 175 a 200; 304 vette koeien, f 155 a 270 28 c. a 35 c. per half kilo; 1614 melk- en kalfkoeien f 145 a 250 86 pinken f 40 a 75; 228 vette kalveren f 15 a 45; 32 c. a 41 c. per half kilo; 00 graskalveren f00 a 00; 245 nuchtere kalveren f 7a 14; 213 vette schapen f 26 a 32; 387 weide schapen f 18 a 22; 873 lammeren f 4 a 8; 106 vette varkens f 75 a 90; 24 c. a 36 c. per half kilo; 140 magere varkens f 35 a 55; 380 vette biggen f 25 a 45, voor Londen 23 c. a 24J4 c. per half kilo; 285 kleine biggen f 4 a .8; 21 paarden f 75 a 125. Melk en vet vee voor binnenland goede koop lust, kalfvee weinig vraag, vette schapen en lammeren meer handel, varkens voor export kalm, enkele buitenlanders waaronder Italianen en een uit Indië ter markt, Noord- en Zuid hollanders des te meer vertegenwoordigd. LEEUWARDEN, 22 April. Pluimvee 30 slachtkippen 70 a 105 c.; 60 jonge hanen 60 c. a 100 c.; 80 piepkuikens 70 c. a 115 c. MEPPEL, 21 April. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1300 kilo; 1c soort per ij vat f27.— a f 2c soort f 26. a f3e soort f25.— a fstukken van y2 kilo f 1.90 a f2.15. LONDEN, 20 April. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 50 ton Schotsche runderen, 0 zijden uit Liverpool, 150 achter- en 150 vooi bouten uit Amerika, alsmede 2600 achter- en voorbouten uit Argentinië. Voor runderen goede vraag en tengevolge van de kleinere aanvoeren was de handel vaster. Schapen traag en flauwer. Varkens en kalveren hadden een tragen handel. LONDON,21 April. V eemarkt. Noteering Aanvoer 20 Runderen a 200 Schapen 3/6 5/9 15 Kalveren 4/9 6/4 UTRECHT 22 April. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 28 wagens kaas, te zamen wegende 5516 kilo Prijs le qual. f 30 5 32, 2e qua1, f 21 a 28.per 50 Kilo. Handel vlug. VEUR, 20 April. Groentenveiling:Sla le soort f3.10 a f 3.20, 2e soort f 1.40 a f 2.— per 100; Stoofsla f 0.17 a f 0.18 per ben; Delftsche Cilie f4.50 a f4.60; Cardoezen f3.10 a f3.20; Eng Komkommer le soort f9.— a flO.—2e soort f7.50 a f8.—; gele Komkommer le soort f 12.40 a f 13.2e soort f7.50 a f8.alles per 100; Postelein f0.95 ail.per ben; Spinazie f9.50 a f 11.— per ben;Zuring f0.13 a f0.15 per ben; Rabarber f 3.a f 4.per ben; Selderij f 0.50 a f 0.55 per 100; Raapstelen f 0.6U a f 0.95 per 100; Broeipeen f20.— a f 26.20 per 100; Dragon f 0.03 a f0.u4 per bos. beurs van Amsieroam. 22 April 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cerl. dito 2Ï-2 dito Hongarije. Goudi. 4 /0. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4'7o Jan-Juli. Portugal 43 2 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 4£4 7c Obl. 1909Ned.Rec. 43> dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <S Co. a. G. R. 125 4 dito 6e tmiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 4 /0 Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anier. Car Found C. Un. Cigar. AL C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.,, Ketahoen"Mijnb.M'ij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. ai to. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand, Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mq. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holi. ljz. Spoonnij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand.-Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4°/0Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam 5 f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2V2 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5 Vorige Koers Koers. heden 89'rtf. 89% 69716 89 74| i6 73 J 95' a 95% 99a-i6 95? 8 95 97 "ju 663-2 66% 93* i6 93 Yi 94'. 873,- 873-1 87 81 82% 96;,4 1023-2 48*ic, 48 55JIG 54% 101% 101% 87 192 193 74% 74% 63*i6 62% 72;a 71% 3337 8346 120% 132 177 160 159 188% 187% 25037 248% 959% 963 1224-jj 121% 5104a 517 252 243% 197 191%' 6 Ka, 19% 19 Ka 610 110% 107% 492H 462 99 97% 476 5Xe 12*8 12% 3942 39% 83 83% 87% 87% 96% 13842 14246 113% 111% 87 43% 42% 2944 29% 744a 3647 36 102% 42 42% 983/2 98% 447 8 44%. 46*16 46% 126% 124% 27*16 273-7 183% 184 10042 100%, 21% 21%, 10841a 108% 1.90 82% 82% 97 '-i6 123% 122 1614s 176 176 72% 52 f47.40 71.50

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3