Gemengd Nieuws. zit. Hij heeft een storing geboekt van 3 ton aan uitgaven, bedragen voor salarissen en aankoop van gronden. Ook hield hij bij de bodven voor de steen fabriek te Muntendam en weet daardoor dat beklaagde op die fabriek een vorde ring had wegens voorgeschoten geld. Ge tuige heeft de effecten van beklaagde ge haald, daarbij toen een grosse van een hypotheek gebracht, en hij heeft de ef fecten bij Schortinghuis en Stikker ver zilverd voor ruim f9000. Ook heeft hij wel eens gelden gehaald voor beklaagde van Julius Oppenheims Bank, precies hoeveel, weet hij niet. Hij weet voorts, dat beklaagde circa f5S00 aan Neder!. Grondbezit heeft voorgesch-o ten; ook, dat er wei eens wissels uit gesteld werden, maar niet dat ze gepro testeerd werden. Verder weet hij dat Die ters op 'n huis, dat hij van den heer Mei huizen had gekocht, gewonnen heeft. Beklaagde heeft hem dit althans ver teld. De verdediger wees er op, dat de beklaagde de winst uit deze transactie wilde doen strekken ten voordeele van Nederl. Grondbezit Uit die winst heeft beklaagde aan aandeelhouders 6 pet. uit gekeerd. De getuige H. R. Holthuis, steenfa brikant te Mustendam, die bijna niet te verstaan is, geeft als zijne meening te kennen dat beklaagde de bedoeling had, een stuk grond dat getuige voor f17.000 had gekocht, voor f56.000 Neerlandsch Grondbezit in de maag te drukken. De voorzitter constateert dat de heele geschiedenis van Neerlandsch Grondbe zit door beklaagde op touw is gezet om zijne schulden te dekken. Dé heer W. van Lankeren, bouwkun dige te Utrecht, heeft dc gronden in Utrecht geschat op f16.000 .De toestand is sedert 1905 niet zoo veranderd dat ze nu f56.000 waard zouden zijn. Beklaagde blijft van meening dat er in dat terrein wel kans zat en dat Neerl. Grondbezit met dezen koop goed heeft gedaan. De heer B. van Beets, te Amste. dam, koopman en makelaar, gehoord als ge tuige. achtte de schatting der gronden te Utrecht op f 16.000 veel te laag. Hij schatte ze op f 70.000. De getuige van Lankeren bleef echter bij zijn waardee ring der gronden en merkte op, dat men- schen buiten Utrecht zich herhaaldelijk hebben vergist omtrent waarde van ter reinen te Utrecht. De heer van Lankeren bleef schatting- van f 16.000 handhaven, de heer Van Beets de zijne. De president ondervroeg ten slotte den bekl. over de verschillende punten der akte van beschuldiging. Bekl. ont kende den heer Ten Gate Vissering door valsche voorspiegelingen te hebben be wogen meer aandeelen in Neerlandsch Grondbezit te nemen dan hem als com missaris dier vennootschap verplicht was te nemen. Ten aanzien van de andere punten der beschuldiging ontleende bekl. niet beslist maar gaf hij aan zijne handelingen eene vergoelijkende voorstelling, daarbij voe gend, dat hij niet geweten heeft, straf bare feiten te hebben gepleegd. De president van zijn kant, aannemen de dat bekl. Neerlandsch Grondbezit met goede bedoelingen heeft opgericht, con stateerde, dat uit al het gebeurde wel dit duidelijk blijkt, dat manipulaties van bekl. met Neerlandsch Grondbezit ten doel hadden zich geld te verschaffen en daarmede zijne eigene zaken te redden. Ook constateerde de president, dat bekl. nooit een poging heeft gedaan, om onroe rende goederen in de vennootschap te brengen. Te half zes werd de zitting geschorst tot heden. Dan is het O.M. aan het woord. BedriegeUjke bankbreuk. Naar „Het Vad." verneemt heeft de Curator in het faillissement van den be kenden geldschieter L. v. L. te 's Gra- venhage een aanklacht wegens bedrie- gelijke bankbreuk ingediend tegen den gefailleerde, op grond van "het feit dat hij een voorraad zilver aan den boedel zou hebben onttrokken, v. L. die voort vluchtig is, heeft zich waarschijnlijk naar Brussel begeven. Kunst en Wetenschappen. De komeet van Halley. Te Parijs en te Londen zijn berichten ontvangen uit Kaapstad, volgens welke de komeet van Halley in den vdoegen ochtend van den 15en aan de KaajDSche sterrenwacht is gefotografeerd en zij om 6 uur 's ochtends duidelijk zichtbaar was met het bloote oog. De staarit was waaier Vormig en zichtbaar over een lengte van twee hemelgraden. De ko;p van de komeet had een sik kelvormig voorkomen, met de bolle zij de naar de zon gekeerd. De helderheid van de kern was te vergelijken met die Van een ster der 4e grootte. Uit «Je bollenstreek In aansluiting met hetgeen wij ,Zar< terdag opnamen over den handel in af gesneden bolienbloemen, schrijft men ons Het gedenkboek der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur, geeft een overzicht van den strijd, waarbij men in de jaren 18811889 'getracht heeft de bloemenhandel te fnuiken zonder dat dit gelukt js. „De bloemenhandel stierf wel niet zijn eigen dood, ma^r zoinkl toch allengs "bij gebrek aan "looneride uitkomsten dermate in, dldus het £&- uenkboek dat hij den bollenhandel niet /neer schaden kon. Dat was toen het geval, nu 'is het echter weder geheel anders. Vroeger jaren verzonden tie meeste bolienkweekers zelf hun bloemen. Tn het buitenland vooral in Engeland en Duitsch- land, bestonden verschillende verkoop,- huizen, die op allerhande wijze d^en ge wonen kweeker het verzenden aanlokke lijk maakten, door b.v. zelf voor de ver pakking re zorgen enz. Het gevo'£ was dat massa's bloemen naar de buitenland- sche verkoophuizen gingen, maar cocr te groote aanvoer bracht dc publieke ver hoop weinig of niets op. Toen staakten de kweekers de verzending, waardoor die handel vanzelf inzonk. In de laatste jaren is deze ha'ndej' weer opnieuw gaan ópieven en Yn andere banen geleid en wel zoo dat hij o,nt- zeggelijk meer nadeel doet. Verschil lende firma's in de bollenstreek maken er speciaal hun werk van vaste afnemers van afgesneden bloemen te vinden, sommigden bereizen er Hei buitenland voor, de meeste echter trachten door middel van adverteeren in de b.uiienlan'd- sche bladen, hun afnemers te vindeait Dit gelukt maar al te wel met het ge volg dat nu de b'.oemen verzonden wor den fegen een vooraf vastegestekien, prijs, waarbij de afzender voldoende winst maakt en de ontvanger nog altijd zóó weinig betaalt, dat die handelaars, die zeiven de Hollandsche bloembollen in het buitenland in bloei brachtenv onmogelijk tegen hem kunnen concur- reeren. Wie Duitschland bereist, weet bij on dervinding hoe bang, de bollenafnemers zijn voor de schade, ontstaan door het verzenden van afgesneden bloemen int- Holland. Omdat die bloemen niet tegen d.e lange zeereis bestand zijn, kunnen zij niet naar Amerika verzonden worden, en kunnen de Amerikaansche handelaars in ih,et voorjaar goede zaken maken met onze bollen, getrokken in pannen, potten of kisten. In Duitschland is die kans ver keken, in hoofdzaak door de concurrentie met de van uit Holland gezonden bloe men. Het tegenwoordige systeem, waar bij de bloemen rechtstreeks en dagelijks naar verschillende plaatsen en naar vaste klanten gezonden worden, werkt nog on- nadeeliger dan toen men ze vroeger naar verkoophuizen zond; nu komen de bloe men frisch en onbeschadigd in handen der winkeliers; vroeger moesten ze in de verkoophuizen eerst weer verkocht en verder doorgezonden worden, en verlo ren ze vaak haar mooie kleuren, friscli- heid. Moge dus de nieuwe manier van ex port een geregelde winst afwerpen en breidt zij zich meer uit, noodzakelijk zul len er door hoe langen hoe minder bollen besteld worden. In het belang van den boll-enhandel zou het zij ft als er van rijkswege een hoog uitvoerrecht geheven werd voor levende hyacinthen, tulpen en narcissen bloemen, want het particulier initiatief schiet hier te kort om het gewraakte euvel te bestrijden. De bloemvelden vóór anderhalve eeuw. In het jaar 1759 maakte Bengt Ferr- ner, een Zweedsch geleerde, een reis door ons land en "schreef in zjjfri dag boek op, wat hij zag en ondervond. Hier van verscheen in de jongste Bijdragen en Mededeelingen van het Hist. Gen. te Utrecht een bewerking door prof. Kern kamp. Daaraan ontleen en wij het ver slag, dat de Zweedsche reiziger in zijn dagboek opieekende van eën uitstapje door hem den 16 April 1759 onder nomen naar „die groote beroemde vel den", „die nu in bloei stonden en waar over nu in gezelschap algemeen werd gesproken. Vlak buiten de westelijke poort van "Haarlem bij het daar aange legde mooie bosch waren deze Holland sche begeerlijkheden. Daar waren Vel honderd grootere en kleinere bloemen velden en honderd bloemisten, die geen ander bedrijf hadden dan bloembollen te planten en 'deze o'f wel de bloemen er van te verkoopen. Het schijnt wel onge looflijk, dat deze honderd huisvaders met him gezinnen niet alleen hun be staan vinden door dien handel, maar zelfs kapitalisten zijn geworden, terwijl zij niets bezaten toen zij begonnen. De Zweed tracht dit te verklaren ■door in herinnering te brengen, hoe in 1730 en volgende jaren hier te lande een groote windhan-del in hyacinten werd gedreven. Hij noemt dat eeis soort van bloemenziekte, waardoor de geheele na tie bewogen was. „Toen," aldus gaat hij voort, werd een enkele bloembol, die in de hoogdravende taal van deze bloe misten gloria mundi genoemd wordt, met 10000 gulden betaald; nu (dat wil zeggen in 1759) wordt zij verkocht voor 300. Toen ruïneerden zich welgestelde families alleen door het koopen van bloe men toen verkochten de armeren alles wat zij bezaten om een lapje grond voor bollenkweekerij te koopen, waarfn toen een goudmijn stak. Toen was 'net jalet zeldzaam te hooren, wanneer die of die overleed, hij voor een waarde van 100 150 en 200.000 guldens naliet alleen aan bollen. Toen was geen dienstbare zoo arm, of hij had zijn bol of ten min ste een aandeel daarin'want 'wanneer iemand niet zoo vennogciid was., dat hjj of zij alleen een bol kon betalen deden 3, 4, 6, 10 het in compagbon'- schap. Het gebeurde ook dikwijls dat iemand aandeel had in verschillende bol len. Vooral dienstmeisjes waren verzot op bollen soms hadden ze met haar tie'- nen één, soms hadden zij aandeel in ver schillende bollen iegelijk. Gloria mundi, Flos florum, Suprema, Caelestina, le roi de France, Gustavus Adolphus, Ie monarque d'Espagne, comte de Bonac, etc.J waren klinkende namen, die er niet weinig toe bijdroegen om de waarde der bloemen te verhoogen. Nu is deze liefhebberij zeer verminderd, maar er is toch nog zooveel van overgebleven, dat een buitenlander het alleen kan aanzien voor een dwaasheid. In m'ijn oogen wa ren deze bloemvelden maar heel matig schoon, maar cfe menschen hier in 't land houden ze voor iets verrukkelijk." Wat het oordeel over de al of niet schoonheid der bloemvelden "betreft, zij hier medegedeeld, dat de Zweedsche ge leerde als wiskundige meer gevoel voor het nuttige dan het artistieke had. Zijn mededeelingen echter over 'den hyacin- tenhandel, als het ware een herhaling van den iulpenzwendel uit de jaren van 16341637, zijn volgens prof. Kern kamp als aanvulling van wat daarover beleend-is, van waarde. De Duivelbanner van Goriu- chem. Voor eenigen tijd was in een gezin in den omtrek van Tiei een jong- mensch ongesteld, geneeskundige hulp, baatte niet scheen het, 't gevolg was dat men na samenspreking het beste dacht te doen, eens naar den „duivelbanner te Gorinchem te gaan. En zoo geschiedde, dat een der naast- bestaan den met en fleschje urine van den zieke om hulp en raad naar Go rinchem toog. Deze reis was echter niet naar tien zin van den boozen geest, die in het "li chaam van den zieke huisde, want (zoo verhaa.de de peftoon met de zending belast) op den weg werd ik telkens van den eenen naar den' anderen kant ge smeten. Na gedaan onderzoek door den des kundige, zeide deze, dat de jongen be- tooverd was, en als in het hoofdkussen waarop deze gewoonlijk sliep, een orter- staart was, dan moest hij er aan sterven. Bij onderzoek bleek zich in de veeren van net kussen een otterstaart te hebben gevormd, zcodat het dood\ onnis was uit gesproken geen hulp kon hier meer ba ten, een geneesheer te raadplegen was onnoodig, en zco gaat waarschijnlijk een jong leven ten gronde, zoo er geen des kundige hulp wordt ingeroepen. Een dergelijk geval doet zich thans voor in het naburige dorp Rumpt: Een man, die daar ziek is, zocht raad bij den meergenoemden „duivelbanner^' te Gorinchem. Na urine^onderzoek bleek, dai ook hij betooverd (als bewijs zouden er rozen in zijn bed zijn) de toovenares was ie mand bij wie de zieke een kop koffie en een borrel had gebruikt. Nu ging men nadenken bij wie dit ge weest was en toen bleek dat de man ongeveer drie maanden geleden bij een oude vrouw koffie en een borrel had gedronken, dus deze was de schuldige. Het gevolg is dat de bedoelde vrouw den naam heeft een heks te zijn en bo vendien nog geldelijke schade lijdt, daar er menschen zijn, die niet meer bij haar in den winkel willen komen, uit angst betooverd te worden. Dooreen vallendelamp. Een weduwe te Barnevekl had Vrijdagavond een oogenblik de zorg van haar drie jonge kinderen aan een buurmeisje op gedragen. Doch nauwelijks had zij haar woning verlaten, of zij hoorde een harden slag, gevolgd dcor een hevig geschreeuw en nog vóór zij haar wening weer be reikt had, kwam het buurmeisje geheel gehuld in vlammen naar buiten vluchten. Gelukkig werd zij hier dadelijk docr de buren gegrepen en in een inet water ge vulde goot gedompeld waardoor men de vlammen meester werd. Toch had het ongelukkige meisje reeds ernstige brand wonden bekomen. intusschen was de doodelijk verschrik te moeder, die begreep dat haar drie kinderen zich nog in de eveneens gewel dig brandende kamer bevonden,"dooi de vlammen heen naar binnen gesioven. En boven verwachting, mocht zij er in sla gen, haar kroost in veiligheid te brengen terwijl het ook met vereende krachten ge lukken mocht den brand tot het eene vertrek te beperken. Van het met brandwonden overdekte buurmeisje vernam men later, dat het tegenwicht der hanglamp naar beneden gevallen was, waardoor de lamp verbrij zeld en alles eensklaps in vlam gezet was. De Londen sc he berichtgever van het „Hbl." schrijft: Terwijl omstreeks half ^es, toen de middagvoorstellingen der schouwburgen uitgingen, de honderden, die daar ge noten hadden, „verrast" werden door een hevige regenbui, welke hen zoo spoedig mogelijk een goed heenkomen deed zoe ken in de gelukkig in de buurt van Pic cadilly niet schaarsche „tearooms", was dit weer niemendal vergeleken bij het geen men kreeg boven Hampstead, Is lington, Hackney, Hotton enz. Daai volgden hevige donderslagen ,op verblindende bliksemsiralen, en s'troom- de eenigen tijd het water uit den hemel. Op vele plaatsen werden de straten een paar voet blank gezet en leden vele kel ders en sous-ter rains waterschade. Op verschillende plaatsen sloeg Tic bliksem stukken van schoorsteen en eh ifit de muren en in Stepney sloeg 'het hemel vuur in een pakhuis aan Regeni's Can'al Doek, dat totaal uitbrandde De bewoners van Rothefield Steet in Islington hadden nog een: sensatievoll avontuur. "Daar daalde n.l. in een tuintje achter een der huizen in genoemde straat een luchtballon neder. Te half vier was die bemand door capt. Maitland, verge- gezeld door een dame bij Crystal Palace opgestegen. In het luchtruim was op eens de onweersbui opgekomen en \1e ballon was door telkens veranderenden Wind in verschillende richtingen geJre ven. De 'Iuchcschipper was oodzaakt telkens ballast uit de werpen 'om 'den óallon drijvende te houden, Hoen boven Islington was hij gedwongen te dalenl. Hij had gepoogd in Rocherfield Street neer te dalen, maar de ballon was nog over de huizen gedreven rukte een stuk van een schoorsteen en daalde toen in den Stadstuin. Gelukkig werden noch kapitèin Mait land, noch de dame gewond, de ballon was ernstig gehavend. Men begrijpt dat de geheele buurt uitliep, toen men be merkte dat de ballon midden in de stad zou moeten neerkomen en Ttotherfield Street een menschenmassa werd. De dame, die dit ernstig ballonavon- tuur mede maakte, had zich kranig ge houden en verklaarde zelfs „dat zij voor geen geld een ïoo ongedacht avontuur had willen missen." In D a 1 m a t i en het Oosten- rijksche kustland heeft de aankondiging van de ontmoeting of voorbijgang van de komeet van Halley en onze aarde onder de Zuid-Slavische bevolking de vrees levendig doen worden dat dan on vermijdelijk de wereld moei: vergaan. De opschudding is van 'dien aard, dat de stadhouders van die provincies uit Wee- nen aanschrijving hebben ontvangen om te zorgen dat van de kansels en m tie scholen de bevolking ingelicht en ge rust gesteld worde omtrent de astrono mische gebeurtenis. Op sommige plaat sen had de onrust zulke afmetingen aan genomen, dat de menschen begonnen wa ren hun hebben en houden weg te geven, anderen voor een schijntje hun goede ren verkochten aan woekeraars, die van dit bijgeloof profijt trokken. Op de scholen in Dalmatië zijn van regeeringswege populaire geschriftjes rondgedeeld, waarin duidelijk wordt ge maakt, dat de komeet niemand vrees behoeft aan te jagen, maar integendeel ieder zal onthalen op een móói schouw spel aan den hemel. Dat de plattelandsbevolking in Dalma tië nog in dat bijgeloof verstrikt is, laat zich begrijpen. Maar wat te denken van de ouders van jonge Öames die op pen sionaten gaan in Fransch Zwitserland en die volgens een bericht in een West- Zwitsersch blad aan de directrice hebben meegedeeld dat hun dochters niet bij den aanvarïg van het school jaar, maar eerst einde Mei op schoo-l zullen komen, daar men 'de leden van het gezin den 18en Mei liever bij el kaar heeft. Sinds ongeveer eenmaand ont ving de politiecommissaris in een der Parijsche wijken onophoudelijk brieven, waarin hem werd meegedeeld, dat een in die buurt wonend koopman zijn 10- jarig zoontje op gruwelijke wijze mis handelde. Toen de commissaris dezer dagen besloot gevolg te geven, en een onderzoek instelde, bleek de geschiede nis maar al te waar te zijn- Het kind werd gevonden in een don kere kelderhet lag ïn een ou5e kist, welke het kind tot bed diende, en op rottend, stinkend stroo, in allerlei af val. Zijn handen waren op den rug ge bonden, zoodat hij op den buik liggend, het karige voedsel dat hem werd toe geworpen, tot zich moest nemen. Het Fichaam vertoonde talrijke sporen van mishandeling en zelfs brandwonden. "Zijn negenjarig zusje, door de politie verhoord, verzekerde, dat haar vader groot gelijk had, hem zoo te behandelen, daar hij zeer stout was. Blijkbaar zegde het kind een voorgezegd lesje op. Ter wijl het mishandelde broertje door een dokter werd onderzocht, maakte z'ij van de gelegenheid gebruik, daar inemand op haar lette, om het eten, dat het kind door den commissaris was voorgezet, op den grond te werpen. De jongen is voorloopig onder dak gebracht door het stedelijk armwezen. Een vreeselijk avontuur. Een vreeselijk verhaal van lijden en ontbering in aan het licht gekomen, door de aan komst te Sault Ste Marie, van een spe- cialen trein, komend van mijl 51, op den Algoma Central ijzeren weg. De hoofdfiguur van het drama is een Finlander, EÏnkansus, genaamd, welke voor drie weken het Amerikaansche Sauet Ste Marie verliet om werk te zoeken in de Canadeesche houtkampen. Geduren de de eerste dagen waren al zijne po gingen om werk te vinden, vruchteloos toen hij van eenige houthakkers vernam, dat hij waarschijnlijk zou gelukken, in een kamp op ongeveer 3 mijlen van de plaats, waar hij zich bevond. Vol hoop ging Kankus op weg, maar gansch onbekend zijnde niet de streek, en de zeldzame wegen, geraakte hij midden der bosschen verloren. Den ganu schen nacht en den volgenden dag, bleef hij radeloos ronddolen, en toen uitgeput van krachten zijnde, viel hij in slaap or* den hardbevroren grond. Dit was zjjïi[ ongeluk, want toen hij den volgenden dag in den namiddag ontwaakte, "be- vond hij dat zijne handen en voeten Be vroren waren. Gedurende verscheidene dagen bleef hij daar hulpeloos liggen 'zijne erbar melijke noodkreten stoorden wel de stil le eenzaamheid des wouds, maar vonden, er helaas geen weerklank. Eindelijk de pijnlijke kwellingen van den honger niet langer meer kunnend uitstaan, sleepte hij zich over den grond tot aan een ja- gersval, waar hij een bevroren dooden eekhoorn vond. Dit dier Verslond hij met gretigheid, en zijn pijnen waren een. weinig gestild. Zich steeds voorTslee- penÜ in een- onöekende richting, voncf hij twee dagen later een anderen bevro ren eekhoorn, en dit ook werd door henï opgepeuzeld. Na aldus tien volle dagen in de bos schen vertoefd te hebben, én hiets an1- ders genuttigd te hebben dan twee eek hoorntjes, werd de ongelukkige ontdekt door een Indiaanschen „trapper". Deze was op weg om zijn winteroogst vain; vellen te vergaderen, en menschenbloed bemerkende aan twee zijner vallen, ging hij op zoek en speurde weldra den Fin lander op. Met alle mogelijke voorzich tigheid werd Kankus naar mijl 51 ge bracht en vandaar per specialen trein naar Sault St. Marie alwaar hij im het gasthuis opgenomen werd. Zijn toestand is hopeloos, want men zal zijn handen en voeten moeten afzetten. j Te nauwe boorden. Naar het vakblad „Hospital" mededeelt, kwam de schrijver van „Cerebral congestion and tight Neck-cloting", dr. Walter G. Wolfard, tot de conclusie, dat menige ongesteldheid het gevolg is van het dra gen van een te nauwe halsomsluiting, die de vrije circulatie van het bloed be lemmert en op de zenuwen in deze streek een te grooten druk uitoefent. De schrij ver heeft zich zelf een weldaad bewezen door zijn boord losser te gaan dragen, want hij schrijft daaraan toe dat hij be vrijd is van hoofdpijn, rheumatiek, con gestie en teekenen van jicht, welke kwa len alle zich vroeger bij hem voordeden. En hij heeft niet alleen bij zichzelf op gemerkt, welke goede gevolgen het dra gen van een wijdere boord heeft gehad. T eLeonfeldinBove n-0 o s t e n- rijk, is een vrouw van 107 jaar overleden die sedert haar geboorte .doofstom was geweest. Het oude vrouwtje, dat onder den naam Quartinr-Liesel wijd en zijd bekend was, had als vondelinge geen familie-nanm gekregen. Burgerlijke Stand. NIEUWKOOP. Geboren: Maria Barbara cl van J. D. van den Helder en J. van Capel. Geertje d. van W. de Rooij en A. Pijper. Ondertrouwd: Arie Hoogendoorn 36 jr landbouwer en Neeltje Bosman 37Jandbouwster wed. van A. van Dam. Johannes Boon, 31 j landbouwer en Gerarda Corn. Bosman 32 j O v e r 1 e d ean Antje Kknecht echg. van NOORDWIJK. Geboren: Pieter, zoon van H. van Roon en D. Bedijn. Jan, zoon van L. van den Hoonaard en P. van Egmond. Cornelis Hubertus, zoon van P. den Elzen en C. Koster. Cornelia Afra Antonia, dochter van J. van Oosten en A. M. Koevoet. Petro- nella Theodora, zoon van H. van Kesteren en C. Hoogeduin. Getrouwd: Pieter Brandenburg 25 j. en Maria de Groot 27 j. Johannes van Dijk 23 j. en Petronella Wilhelmina van Maris 22 j. Arie Klinkenberg 22 j. en Gerritje Lindhout 23 j. Thomas Verloop 26 i. en Neeltje den Hollander 24 j. O v e 1 e d e n Helena Alida Peschier, 2 m. Pieter Cornelis Piug 70 j., weduwnaar van P. Boot. Maria Jacoba Koeman 1 j. TER AAR. Geboren: Jacoba, d. van P. L. Rietveld en J. H. Kinkel. Petronella Anthonia, d. van J. Hoogervorst en A. Nieman. Ondertrouwd: Corn, van der Vlugt en Elisabeth den Haan. Getrouwd: H. J. van Straalen, 29 j. en W. van der Pijl, 25 j. Overleden: Geertrui van Veen, 86 j., wed. van J. Schreuder. VOORHOUT. Geboren: Bartholomeus iacobus, z. van P. van der Hulst en A. M. {uigrok van der Werven. Huberta Elisabeth d. van C. van Dam en F. van Dorp. Getrouwd: Petrus van der Seer jm. 31 j. en Amarentie Maria Romijn Jd. 23 j. WARMOND. Geboren: Gerardus Anthonius, zoon van G. van Leeuwen en J. F. Samuel. Adriana Catharina, dochter van C. van Schie en M. J. v. d. Geest. Trijntje, dochter van P. Rietkerk en J. C. Bouwman. Adriana Cornelia, d. van B. Vink en A. E. v. d. Bergh. Getrouwd: J. C. van Kempen en J. G. van Velzen. Overleden: Francisca Does, 77 j. WOUBRUGGE. Geboren: Wilhelmina Maria Antonia, d. van S. Winters en M. van Diemen. Maria, d. van Joh. Otto en Catha rina Wolvers. Leonardus Adrianus, z. van L. J. van der Kroft en M. C. van Leeuwen. Getrouwd: J. Metselaar jm. 26 j. en D. M. van Diggelen, jd. 25 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Petrus Johan nes, z. van Adolf van Slingerland en van L. C. van Holsteijn. Maria d. van M. Hovenier en M. G. de Roode. Ondertrouwd: Jacob Lievaart 32 j. en Neeltje Buis 31 j. Overleden: Leonardus Petrus van Leeuwen 3 maanden. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. DATUM. DAQEN. 10 April Zondag 11 Maandag. 12 Dinsdag 13 Woensdag 14 Donderdag 15 Vrijdag 16 Zaterdag Vol. ^Kiil- To taal. 51 7 58 61 7 68 60 3 63 59 3 6?. 63 3 66 60 3 6.3 61 3 64

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6