Uit Stad en Omgeving. 37^ Het drama te Rijswijk. --De toestand van jhr. O. v. S., die, na Zaterdagavond Mevr. W. te Rijswijk van het leven te hebben beroofd, zich zelf met een revolverschot v#wondde en thans verpleegt wordt in een zieken- inrichting te 's-Gravenhage, is bevredi- digend. De familie moet de verdediging in rechten opgedragen hebben aan mr. Bourlier, advocaat te 's-Gravenhage. Volgens de verklaring van den ver dachte heeft hij op uitdrukkelijk ver langen van het slachtoffer gehandeld. Op den Loosduinschen weg te 's-Gravenhage heeft gisterenmiddag tusschen de Gaslaan en de Regentesse- ;n een aanrijding plaats gehad van de Westlandsche Stoomtram met een open victoria, waarin een heer en een dame waren gezeten, Laatst genoemd rijtuigje werd zoo goed als verbrijzeld, terwijl «fe inzittenden met den schrik vrijkwa- 'ien. De koetsier van het rijtuigje viel on den bok op ue rails voor de stoom tram, maar kwam door een gelukkige omwenteling ook niet met de stoomtram in aanraking en heeft ook geen noemens waardig letsel bekomen. In de R.-K. Kerkte Nispen bij Rozendaal is gisterenmorgen ingebroken en werden verschillende offerblokken ge opend. Op aanwijzing van een jongen 'is spoedig daarna de dader, een Fransch- man, aangehouden. H e t U. Dbld. schrijft: Van de waardije eens komma's of een nieuw veld voor de wetenschap. Blijkens de uitnoodiging tot bijwoning der inaugureele rede is dr. Nierstrasz o.a. benoemd tot „hoogleeraar in de leer der verspreiding der dieren aan de rijks universiteit te Utrecht. Ineen provinciaalbl ad wordt medegedeeld, dat iemand in een Neder- landsche stad een „boarding house" zal openen. Dat Engelsche woord zal onge twijfeld ingang vinden; want geen recht schapen Hollander, die prijs stelt op een goeden naam, wil weten dat hij kost gangers houdt. Zelfs in de werkmans- buurt spreekt men van „commensalen", hoogerop houdt ieder, die een kamer met kost heeft aan te bieden, „pension", en in nog gedistingeerder kringen invi teert men „betalende logé's". Daar raakt 't deftige ook al af. „Bearding house" kan nu het nieuwste en fijnste worden. (Mere.) Titulatuur. Een adjunct-commies bij de Rekenkamer in Den Haag, wordt als zoodanig ontslagen en vestigt zich bij onze oostelijke naburen. Op zijn visitekaartje kan men, volgens het Hbl thans lezen: X. X. Geh. Ober Rechnungs-Revisor a. D. beim Königl. Niederl. Rechnungshof. In R u d o 1 f s wal da u-in de kreits LWaklienburg, sloeg Zaterdagavond een ,20-jarigie arbeider zijn 61-jarige vader dood, beroofde hem van "zijn weekloon 11.50 Mark dite hij er 'des avonds door bracht. Door die politie werd hij met ï>ehulp van een politiehond in zijn wo ning gevangen genomen. Hij bekende izijn vadier met een knuppel den ^chedel geheel verpletterd te nebben. Zeventien vrouwen die van Sa- toralja-Ujehly ter jaarmarkt gingen, ge- Taakte bij het overvaren van de rivier de Bodrog te water, waardoor 15 vrou- verdronken. Varkenstrouw. De arbeider [T. te Terband1 verkócht een varken aan den slager Jiylkema te Tjalleberd. op pl.m .1 uur afstand'. De slager sloot het dier in een hok; des 'morgens was het yerdiwenen. jiet bleek, dat het varken des nachts uitgebroken was en zijn ou den baas weer had opgezocht. Het lag daar voor de deur van zijn vroeger hok. Nette inbrekers. In den nacht van Donderdag op Vrijdag had de pas torie van Hamersveld de eer te worden bezocht door een (of eenige nette inbre ker (s). Door het raam had men zich toegang weten te verschaffen titf de keuken. Hier werd alles nauwkeurig on derzocht, kasten, laden, enz., met zorg .uitgepakt, maar met nog meer zorg weer ingepakt. Voorzien van eieren, worst, een glaasje port en madeira begaf men zich p,mv het aangrenzende vertrek, wa-ir men zich aan den veroverden buit te goed (deed voor dessert werd gebruikt ren Sinaasappel, enz., waarna nog een si gaartje werd gerookt. Het aanwezige geld, ongeveer f 10, was eveneens mede genomen. Alles was zoo net en ordelijk- gegaan, dat 's morgens eerst de diefstal werd bemerkt, toen mem het geld noodig had. Na het bezoek aan de pastorie be gaf men zich naar het gesticht der Eerw. iZusters, waar de school werd bezocht. 'Als nette inbrekers verwaardigden zich Ide heeren alleen inspectie te houden, Waarvoor als schadevergoeding eveneens geld (pl.m. 25) werd medegenomen. Het onderzoek der jjolitie is tot he den zonder resultaat. Uit Bozen meldt man aan de i,Frankfuxter Zeitung", 'dat daar een bur ger, ruim van hart en milddadigm van zin, bij dje stadsspaaFb'ank een kapitaal heeft gedeponeerd, dat de gemeente geheel en al ter vrije beschikking zal krijgen, zoo- dra liet met rente op rente tezamen een Jtiillioien zal bedragen. Het eenige bezwaar is echter dat dit Pfi>g w£l, c$d poosje za.li dure?'» vvant de ,edele gever die natuurlijk (onbekend wen's ch t te blijven heeft voor hiet nobele doel een grondlkapitaal beschik baar gesteld van.... één Kroon, zoodat het gewichtig oogenblik voor de gemeente Bozen eerst over 400 jaren zal aanbre ken. Met groote plechtigheid en geheel in den vorm heeft, onder vrooljjkheid ider aanwezigen de aanvaarding eti de in schrijving van het geschenk plaats gehad. Een landverrader aan ge- houden. Zondagmiddag is op een Parij- sche boulevards een korporaal, Deschamps genaamd, aangehouden, verdacht van diefstal van ee mitrailleusse. Hij zou het nieuwste model van het Fransche machine geweer per automobiel naar de Duitsche grens gebracht en het daar aan het Duitsche departement van oorlog ver kocht hebben. Nog slechts enkele oogenblikken was hij in Parijs terug, toen de dectectives den deserteur arresteerden. Deschamps beweerde dat hij onschuldig was, maar later viel hij door de mand. Men heeft te Londen een kleed knunen zien, dat ter wereld zeker eenig is. Het was een oud konimgskleed dei- Sandwicheilanden. Het was vervaardigd uit veelkleurige veeren van een vogel soort, die is uitgestorven. Men denkt, dat er 150 jaar voor noodig zijn ge- weestom deze veeren te verzamelen. Het kleed vond een kooper voor de som van twee en een half millioen. Een amo-k maker. Zondagavond te 7 uur kreeg de milicien V., van het 6e reg. infanterie, op de markt te Breda, een aanval van delirium. Ieder dreigde hij met zijn bajonet en zekeren' H. ver wondde hij daarmede aan het been. Nie mand durfde hem naderen, tot een veld artillerist gelast werd hem met zijn sa bel aan te vallen. Deze sloeg hem daar mede tegen den grond, waarna de onge lukkige door de politie werd overmees terd en gearresteerd. Des avonds is hij door een patrouille afgehaald en naar de kazerne gebracht. T e B r y n-M or (Engeland) is een man, die een musch mishandeld beeft, veroordeeld tot een boete van 10 shil lings en de kosten van het geding. Te Valencia (Spanje) is een groote metaalgieterij, die binnen twee maanden was gebouwd, ingestort op het oogenblik, dat de machines aan den gang werden gezet. Een arbeidster werd gedood, zes ar beiders levensgevaarlijk gewond, terwijl nog 20 andere meer of minder ernstig gekwetst, onder de puinhoopen vandaan werden gehaald. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde gisteren nog tegen N. S. en L. W. uit N o o r d w ij k, die aldaar, moed willig, in den nacht van 31 Dec. op 1 Januari twee straatlantaarns had ver nield f7 boete of 14 dagen; tegen C. G, uit Zoeter meer die zijn zuster, met wie hij onaa.ig naamheden had, een bloenij.' tegen he: hoofd gooide, 14 d.; tegen F. J. R. uit Leiden, die té Zoe- terwoudie 2 kippen had gestolen, werd 6 weken geëischt, en tegen F. J. M. v. H., eveneens uit Leiden, die een van die gestolen kippen ten geschenke had aangenomen, wetende dat zij gestolen was, 3 weken. Mr. de Haardt voor H. als verdediger optredende, betoogde dat v. H. door R. was verleid, gelijk hij reeds meerdere personen te Leiden in moeilijke omstandigheden had gebracht. Voorts wees pleiter op het gunstig verle den van zijn cliënt, die in behoeftige omstandigheden verkeert. Pleiter verzocht ■hem een lichtere straf op te leggen. Tegen J. P. v. d. L. uit Leiderdorp •die -een zak met vleesch bestemd voor een Spekslager aldaar, welke hij op een losplaats van een boot had „gevonden", zich had toegeëigend, eischte het O. M. 14 dagen, en tegen A. K., uit Leiden, die uit een loods van het Academisch Zie kenhuis aldaar een rijwiel had gestolen, omdat hij geldgebrek had, naar hij be weerde, 2 maanden. LEIDEN, 19 April. Lustrumfeesten. Op Woensdag 22 Juni wordt op het feestterrein aan den Zoetervvoudsclien Singel, voorafgegaan door Watcispelen, de Openluchtspelen der Studenten gehou den. De prijzen der plaatsen op de tri bunes zijn bepaald op 15, f 12.50, flü en f7.50. Gelijk bekend wordt opgevoerd „EIc- anoor", huwelijksspel van Reijnald van Nassau, hertog van Gelre en Eleancor van Engeland. Vrijdagavond 24 Juni wordt een twee de opvoering van het huwelijksspel en de vvaterspelen gegeven met avondbelichting en 17e eeuwsch vuurwerk. Koninklijke bezoek. Naar men ons mededeelt, is het zoo go,ed als zeker, dat H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen het Openluchtspel der a.s. Lus trumfeesten met hunne tegenwoordig heid zullen vereeren. Een difinitieve be slissing is nog niet genomen. Ook moet de Prins voornemens zijn het Concours liippiqii£ bij te wcyi.en. De tentoonstelling van werkstukken én teékeningen der leerlingen van de am bachtsschool heeft j)laats op Vrijdag en Zaterdag 22 en 23 April van 912 en 24 uur en Zondag 24 April van 1—4 uur in de school HaagWeg 4. De toegang is kosteloos. Bij het intern, kegelconcours in het Stations koffiehuis, Prins Hendrikkade, te Amsterdam, gehouden, behaalde onze stadgenoot, de heer E. H. Gerritsen den tweeden prijs in de personeele wedstrijd met 116 punten. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is de 75-jarige L., wonende Rijn- en Schie- kade alhier, door een paard en rijtuig uit Oegstgeest aangereden. De man kwam een bloedende wonde aan het hoofd en aan het rechterbeen en werd ook in wendig gekneusd. Per politie brancard werd hij naar het Academisch Ziekenhui vervoerd en ter verpleging opgenomen. Uit het ingesteld onderzoek bleek dat de koetsier aan het ongeval geen schuld had, hij had voldoende gewaarschuwd, doch de man was stokdoof en heeft het aankomende rijtuig niet bemerkt. Gistermiddag ongeveer half vier is te Oegstgeest een paard op hol gesla gen. Het dier rende met zijn beredder, moedelijk een student, den Rijnsburger- weg op en den Stationsweg over, op de Beestenmarkt gelukte het eenige voorbij gangers het paard tot staan te brengen. Noch berijder noch iemand anders had eenig letsel bekomen. Het ongeval liep dus buitengewoon goed af. Hedenmiddag werd ons telefonisch medegedeeld, dat op de Rijn en Schieka- de een omgeslagen giek xloor jongens aan wal was gehaald. Of men hier aan een ongeluk moet denken dan wel of men hier met een kwajongensstreek te doen heeft, hebben wij nog niet kun nen achterhalen. L1SSE. Een tweetal Amsterdamsche bloem enkijkers hebben ten nadeel e van den jheer J. Pynacker twee manden hy acinthen-bloemen en ten nadeele van den heer A. van der Zaal een mand tulpen bloemen medegenomen. De politie heeft de zaak in handen. NOORDEN. Ged. Staten hebben be noemd tot dijkgraaf van het groot- wa terschap de Rondevenen de heer A. de Ruite, alhier. ZOETERWOUDE. Op Donderdag 28 April hopen de kinderen van de parochie aan den Hoogen Rijndijk hunne eerste H. Communie te doen. De H. Mis zal dien dag om 9 uur jijn en 's namiddags om 5 uur Lof. Op Vrijdag 22 April is door het bqstuur der R.K. Kiesvereeniging en het bestuur der Jonge Garde een vergade ring uitgeschreven des avon-ds te half 8 in het Patronaatsgebouw aan den Hoo gen Rijndijk, om iot de oprichting te komen van een Jonge Garde voor (den Hoogen Rijndijk en Haagweg. In plaats van den heer C. Kokx- hoorn, die overleden is, heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem benoemd tot kerkmeester van de parochie H. Joan nes Onthoofding (dorp) den heer J. Kap tein Lz. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan A. Menken is vergunning verleend tot het uitbreiden van de zuivelinricbting in het perceel Oude Vest no. 197. Door de N. V. Biscuitfabriek „Nutrix" is vergunning verzocht tot het uitbreiden harer fabriek aan de Hoogewoerd Nos. 2—4, door het in werking brengen van eene electromotor van 5 p.k., dienende tot het drijven van eene mengmachine. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Dinsdag 3 Mei a.s., 's morgen 11 uur ten Raadhuize ge legenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) 's-GRAVENHAGE 19 April. De ver jaardag van Z. K. H. den Prins werd heden op de gebruikelijke wijze gevierd. Van de openbare gebouwen en uit ver schillende woningen van ingezetenen wapperen de vlaggen. De schoolkinderen die vrijaf hebben, vinden in de volks wijken gelegenheid zich te vermaken in draaimolens, die daar, met vergunnnig van B. en W. zijn opgesteld. Het weer werkt weinig mede om de feeststemming ie verhoogen en een ver andering ten goede laat zich niet ver^ wachten, zoodat het gelukkig mag hee- ten dat de feestelijkheden door het Haag sche Comité voor de Volksfeesten plaats vinden in zalen. Van wege het Comité worden name lijk iji kerken en zalen concerten en uitvoeringen gegeven. Vanwege Rijk en gemeente worden de gebouwen in den avoud feestelijk ver licht. Ook van de gezantschapswoningen zijn de vlaggen der verschillende Rijken ont plooid, terwijl de trams de gebruikelijke vlaggetjesversiering hebben in den beu gel. Wegens het'Ongunstige weder is de parade afgelost. 's GRAVENHAGE, 19 April. Geluk- wenschen m allerlei vorm, stapels brie ven, telegrammen en kaartjes, bloem stukken stroomden heden den Minister van Staat, Staatsraad Mr. T. M. C. As ser in zijn woning aan het Bank.aplein toe, ter gelegenheid van de herdenking ?kn£r promotie,_ee.ii frajve eeuw geleden. Van heind en verre tót bin-nen- en bui tenland bereikten den vermaarden auto riteit op Ret geBiecf van internaflionaaf recht de blijken van "belangstelling .op dezen voor hem en zijn talrijke vrien den en vereerders zoo gedenkwaardigen dag. Onder de bloemstukken was, er ,een van het Comité van mannen van ïiaam, dat zich, naar men weet, gevormd heeft om Mr. Asser een blijvende hulde te betuigen, een huldeblijk waarvan de aan bieding was gesteld op hedenmorgen 12 uur in de Vredeszaal op het Binnen hof, de vergaderzaal waarin de jubila ris van heden zoo menige gewichtige bij eenkomst met zijn uitgebreid arbeidsveld verband houdende, leidde. Mr. Asser was hedenochtend niet bij machte dien stroom van felicitaties en blijken van belangstelling van zijn rechts geleerden arbeid te overzien. Een der eerste telegrammen was Af gezonden door de Belgische Staatscom missie voor het Internationaal Privaat recht en droeg de onderteekening van den bekenden Staatsman 'Woeste. PEST, 18 April. In de buurtschap Fel- sö-Sofa!va zijn 192 huizen en nevenge bouwen afgebrand. Het vuur is door onvoorzichtigheid van spelende kinde ren ontstaan. ATHENE, 18 April. De Jeruzalemsche pelgrims werden na bezichtiging van den Akropolis, door aartsbisschop Delenda in de Kathedraal ontvangen. Bij den feest maaltijd, had een hartelijke begroeting plaats van cLe Katholieke Kolonie. He denavond heeft de afreis plaats naar Civitavecchia. COLOMB BECHAR, 18 April Een hevig gevecht heeft er plaats gehad |bjj die Moeloeya. Kaid Hoeloeja heeft de niederlaag geleden in een strijd met de stammen Oeled Elhadj en Ben Hassen. De kaid moet gedood zijn verder zijn er vele dooden en gekwetsten. SJANGHAI, 18 April. De gezonden versterkingen hebben Tsiangs bereikt. De woelingen zijn tot bedaren gekomen. Het wordt bevestigd, dat er drie Spaansche missionarissen verdronken zijn door het zinken van een jonk, welke in aanvaring was geweest met een Engelsche kanoneerboot; onder hen bevond zich de bisschop van Noord- Hoenan. BERLIJN, 18 April. Graaf Oriola, lei der van de nationaal-liberale partij in den Rijksdag, is overleden in den ouder dom van 56 jaar. Hij was verleden week, toen hij naar den Rijksdag ging, op straat door een eiectrische tramwagen tegen den grond geslagen. Blijkbaar ongedeerd, kon hij opstaan, doch de gevolgen -zijn erger geweest dan men vreesde, en de graaf is aan zijne schijnbaar onbeduidende wonden overle den. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. B e v a 11 e n A. Heer- baart-Reichwein, d. W. Noordhoek geb. van IJzendoorn, d. T. Schoonhage geb. Magehielse. K. van der Hoek-Boere, z. J. Eveleens-De Graaf, z. L. van Zanten-De Rijke, z. Ondertrouwd: W. Roose en A. J. Uffel. Overleden: J. Ruigentuin, 48 j. M. van Broek 47 j. KATWIJK. Geboren: Ewoud z. van A. Hock en J, van der Plas, Leendert z. van P. van Schie en van Adriana Hoek. Krijntje d. van C. van Duijn. en L. Groen, Maarten z. van Jac. Vlieland en van A. Vlieland Willem z. van D. Taat en van N. Dubbeldam. Direka d. van L. Parlevliet en van D. van der Wiel. Ondertrouwd: A. Nijgb, jm. en Jac.van Duijn jd. Marktberichten. LEIDEN, 19 April. Vette varkensmarkt, aanvoer 133 st.; Vette 93, st. 56 a 54 et. p. K. licht soort 40 st. 50 a 49 ct. p. K. Handel vlug. ROTTERDAM, 19 April 1910. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 51 paarden; 0 veulen; 0 ezels; 2240 magere runderen; 842 vette runderen197 vette kalveren1304 nuchtere kalveren; graskalveren; 3 schapen; 0 var ken; 175 biggen, 2 bokken. Prijzen per 4 kg.: koeien en ossen 30 a 37 c.; stieren 30 a 34 c.; Vette kalveren 50 a 60 c.schapen a c.varkens ac.export-varkens a Prijzen per stuk: melkkoeien f145 a 290; kalfkoeien f160 a 315; stieren f 130 a 310; pinken f 40 a 115; graskalveren f a vaarzen f 60 a 160; werkpaarden f 45 a 240; slachtpaarden f 40 a 175; hitten f 60 a 270; biggen f 11.a f 18; nuchtere fokkalveren f 11,— a f20,—nuchtere slachtkalveren f4.a f 10 biggen f 1,60 a 1,80 per week. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen redelijk met bevredigenden handel. Vette kalveren vlug verkocht. Op de mageré markt was de aanvoer wederom zeer ruim. Meik- en kalfkoeien met vrij goeden handel. In stieren was meer kooplust. Nuchtere fok- en slachtkalveren behoorlijk aangevoerd met redelijken handel. Biggen met matigen aan voer. Paarden met goeden handel. ROTTERDAM, 19 April. Op de boter markt werden aangevoerd 101 achtste en 52 zestiende vaten en 238 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 58, 2e kw. f54, 3e kw. f50. Per half K.G. 75 a 80 ct. Eieren. Aangevoerd 104054 stuks. Kippen eieren f 2.75 a f 4.25, eendeneieren f4.00 a 4,45 ganzeneieren f 8.50 a f 11.00, Kalkoeneieren f 10. BODEGRAVEN, 19 April. Aangevoerd 161 partijen kaas; Goudsche, le kw. f284af304: 2e kw. f 254 a f 27Derby le kw. f a f Edammer le kw. f 29. zwaardere Goud sche f 32 Handel vrij vlug. AMSTERDAM, 18 April. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f324vliegend f314 per hectoliter. Lijnolie per 6/w. f414; vliegend f404 per hectoliter. VOORSCHOTEN. 18 April Op de kalveren veiling waren aangevoerd 13 kalveren, waarvan de prijs beliep van f 4,00 a 10,25. AMSTERDAM, 18 April.B i n n e n 1 a ndsche- Granen. Tarwe nieuwe f 6 a f 9. Rogge f 4.75 a 5.10. Haver f 6.75 a f 7.25. Paardeboo- nen f 6 a f7. Bruineboonen f 8 a f 13. Groene erwten f 9 a f 11. Karwij f 15 a f 15,25. AMSTERDAM,18 April. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Amster damsche Korenbeurs). Mais. Amerik. disp. f 132, stoomende f 134, Maart/April f 132. La Plata disp. f 150, id April/Mei tot Juli/Aug. f 143, witte Indische disp. f 140, id. Febr./April f140. Mixed Indische disp. f 139, stoomende f 138. Febr. tot Mei f 139. Odessadisp. f 146, id. stoomende f 146. ANTWERPEN, 18 April. Veemarkt Betaalde prijzen p. kg. Verkocht 28 ossen, le qual. fr. 0.98 2e qual. 0.88 3e qual. 0.78, verkocht 175 koeien, 50 vaarzen le qual. fr. 0.96 2e qual. 0.84 3e qual. 0.74, verkocht 42 stieren le qual. fr. 0.84, 2e qual. 0.74 3e qual. 0.64, 47 kalveren 2e qual. fr. 1228, 3e quai. 1.18 a 1.08, ALKMAAR, 18 April. Op de heden gehouden voorjaarsveemarkt waren 3359 runderen aange voerd. Prijzen hoog. Handel goed. De aanvoer was buitengewoon groot. KAMPEN, 18 April Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 280 achtste en 57 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren p 4 vat f 274 a 29, p. Me vat f 13% a 144, per kilo 624 a 65 ct. LONDON, 18April. Veemarkt. Noteering Aanvoer 1000 Runderen 2/8 a 5/0 7000 Schapen 3/6 6/0 Kalveren ROTTERDAM, 18 April. Vlas. Heden waren aangevoerd9338 steen blauw Hollandsch, 5500 steen Groningsch, 2400 steen geel Holiansch en 2940 steen wit Zeeuwsch. Het aangevoerde blauwe vlas liet in kwaliteit nogal te wenschen over. Het kan dan ook slechts gedeeltelijk plaatsing vinden. Groningsch vlas goed ge vraagd en ruimde tamelijk vlot op tot onver anderde prijzen. Zeeuwsch vlas eveneens tamelijk goed gevraagd en grootendeels verkocht tot vrijwel onveranderde prijzen. Lijnzaad, zonder handel wat betreft zaai zaad. Het seizoen is vrijwel geëindigd. ROTTERDAM, 18 April. Zaad. Karwij- f 15 per 50 kg. netto inclusief baal. ROTTERDAM, 18 April. Buitenland sche granen op de conditiën van de Rot- terdamsche Graanbeurs, gezond boordvrij, twee- maands bij minstens 5 last. In loco Amerikaansche Mixed ging tot de verlaagde prijzen veel om, overigens weinig handel. Rogge per 2100 kilos, circa 73 kg. Nicolajeff f 192, 9 Pud 30/35 kg. dito stoomend f 158 a f 159, 75/76 kg. Bulgaarsch April af!, f 169. 70/71 kg., Stettiner ladend/geladen f 146. Gerst per 2000 kilos. 63/64 kg. Zwarte Zee dagel. gewacht f 132, 60/61 kg. dito dito f 130 k 131, 62/63 kg. dito stoomend f 131. Haver per 100 kilos. Oostzee n/kwaliteit en kwantiteit f 6.50 a f 7, Chin. Paardeboonen per 80 kg. bruto v/netto f 5.75. Mais per 2000 kilos. Amerik. Mixed uit s.s. Sommelsdijk f 128 a f 127 en f 126 a f 127, dijo uit s.s. Nieuw-Amsterdam f 127 a 124, Odessa stoomend f 144 a f 143, CaJfox stoomend 1142 Amerik. Mixed per s.s. Maartensdijk f 124. OUDEWATER, 18 April. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 44 par tijen, 1980 stuks, wegende pl.m. 9900 kilogr. Prijzen waren voor le soort van f 30.tot f 32.zwaardere f voor 2e soort van f 27.tot f 29.—. Handel vlug. SCHIEDAM, 18 April. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10 per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 1.—. Graan-Spiritus f 14% aMelasse-Spiritus f 12% a 13ruwe Spiritus f 6% a 7. Beurs vau Amsterdam. 18 April 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4 Oostenrijk. 5u/0 Obl. Aprii-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 47o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3%DipL Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. (SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. St£t. SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij'. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenert Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake AOhio Cert. v. aand. Denv. <S Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLien Obl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N-Y.Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Af gest. gew. aand, South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7o Gpud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4 Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsi. Oostenrijk 1860 3 /0 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congololen 1888 Panama-knaal loten Prolongatie rente 5%. Vorige Koers Koers. heden 904i 90 90M 894 74% 744 95.H 99% 95.% 97 >4 97H 66M 94% 94 h 67 Me 87% 87M 82 82 96% 102M, 48% 4S« 554 102 102 87 192 78% 76 H 654 65U 754 74 674a 85H 121 131 1784 179H 162 162 1884 IS»** 249 960 955 124 124 539 535 2534 255** 203 203M 6% 20% 201* 610 1104 lll'K» 515 527 944 97J* 484 484*4 5% 13% 13% 40% 40% 824 82>* 88 87 H 1354 1363* 1144 114*4 864 87*4 43 43*4 31 30*4 744 74*4 37*4 43% 42 ">-1, 99 983* 45% 45 48% 474* 1284 1281% 28% 28 188 186 1004 22% 22*< 108% 1.90 824 96% 97% 122 1614 176 724 52 f47.— 71.50

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3