Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. een zegen van de afmeting als fiier ge bruikt is, "is minstens een uur noodig. Een deskundige eohter verklaarde dat er wel twee trekken met eeh zegen, van niet te groote afmeting in een half uur gedaan kunnen worden. De verdediger vestigde er voorts de aandacht op dat de beklaagden kalm op 't verzoek van den ambtenaar hadden aan gelegd. waar zij gemakkelijk hadden kun nen ontsnappen. Daarin zag pleiter een bewijs van hun onschuld en hij vroeg dan ok vrijspraak subsidair. ontslag van rechtsvervolging. Ecdsweigering. Adv.-gen. jhr. mr. Rethaan Macaré nam (gisteren voor den Hoogen Raad conclu sie in het cassatieberoep van den proc.- generaal bij het gerechtshof te Amster dam tegen het arrest van het Hof aldaar, (waarbij L. Kriller, schilder te Schoorl, Iwas ontslagen van rechtsvervolging ter zake van het weigeren van den eed als getuige in een strafzaak voor de Recht bank te Amsterdam, op grond dat hij niet aan God geloofde, terwijl hij niet behoorde tot eenig kerkgenootschap, al thans niet tot een zoodanig kerkgenoot schap, dat het afleggen van den eed ver biedt. Adv.-generaal stelde voorop, dat de eed alleen zijn beieekenis en kracht ont leent aan het geloof aan hoogere macht. AVaar het geloof ontbreekt, is de eed inieis dan een profanatie en heeft hij geen beteckenis. De eed is dus van een hoog godsdienstig karakter. Het staat ïiu vast, dat deze gerequireenie niet be hoort to: een kerkgenootschap en Verklaard heeft niet in God te gelooven. Vast staat ook, dat de wet aan een zoo danig persoon niet de verplichting op legt om den eed af leggen in deèii Vorm als in de dagvaarding bedoeld. Daarenboven behoort deze persoon niet tot een kerkgenootschap en hij heeft geen individueele godsdienstige gezind heid. Een belofte kan men hem niet op leggen, daar hij niet is Doopsgezind,. Men kan hem dus iec buiten ce?de hooren tot het geven van inlichtingen, pe rechter mag immers de strafwet niet uitbreidend gaan uitleggen. Dat zou lei den tot zuivere onbillijkheid. Geconcludeerd werd tot verwerping Van hei beroep. Uitspraak 23 Mei. Land- en Tuinbouw. Hollandse,h Vee naar Buenos Ayres. De „Purmerender Crt.'' meldt het vol- jgende In de veestallen van de ,,Doele:' te Pur ine rend zijn deze week gestationneerd {eenige exemplaren va:i onzen veestapel, (die bestemd zijn voor de internationale Veetentoonstelling te Buenos-Aires. Volgens bccoróee'.iug van deskundigen jbeho dit vee tot het beste en edelste {van onzen veestapel. Drie dier stieren zijn in Friesland, 2 stieren en 4 vaarzen in Noor A-Holland (aangekocht door de bekende firma Poels j& Co., die behalve in ons land, hare ver pakkingen heeft in verschillende landen, {waar zij op groote schaal de veehandel iii toef ent. Deze firma, van oordeel zijnde, dat het Nedcrlandsche vee in kwaliteit en jfokwaarde voor geen enkelen veesiapel (ter wereld behoeft onder te doen, heeft liet initiatief genomen voor hare rekening jbovenbcdt.elce exempl. deel te laten ne- !raen aan de intern, tentoonstelling te •Buenos-Aires. Dit is van beteekenis, indien men in aanmerking neemt dat verschillende re- 'geeringen de kosten van deelname aan 'die tentoonstelling voor hun rekening ne- Imen en daar de belangen van onzen vee- 'stapel gemoeid zijn met het welslagen van 'de firma Poels en Zn., lijkt het ons toe, dat ook in ons land van regeeringswege de plannen van de firma Poeis en Co. ge steund dienen te worden. Allen weten we dat het ünaneieele be lang een drijfveer is voor bijna elke on derneming; maar ook weten we dat de risico met deze onderneming groot is. Slaagt de firma Poeis en Co. naar wensch, dan bestaat r zeer veel kans, dat ook hier de veeuoudier daarvan voor deel zal genieten hoe dan ook: liet trach iet den naam van onzen Nederl. veesta pel in den vreemde hoog te houden, ver dient steun van regeeringswege. .Wij meenen met dit schrijven, de aan dacht hierop te vestigen, in de hoop, dat het onder de oogen zal komen van de au toriteiten, die een ruimen blik bezitten en het particulier initiatief zullen steunen, ook al achten zij het niet op den weg te liggen om van regeeringswege Hol- landsch vee op de tentoonstelling te Bue nos-Aires te exposecren. Boter voor Duitschland. Volgens de Oostenrijkcche handels berichten is in 1900 boter uit het buiten land naar Duitschland ingevoerd ter .waarde van 95 millioen Mark en tot een gewicht van 440,475 Q, d.i. 30 pet. meer dan in 1908. Denemarken voerde 58,671 tQ in, Nederland 168,707 Q. Met {dit cijfer staat ons land bovenaan. Ook Rus land en Zweden voeren in Duitschland veel boter in. F. N. Z. De beschrijvingsbrief voor de algemee- ne vergadering van den Algemeenen Ne- 'de-landschen Zuivelbond op 28 dezer te Utrecht te houden, bevat, behalve huis houdelijke zaken en statutenwijziging, o. 0.Behandeling van „de Gro/ids la gen" van het reglement voor de inrichting en de uitvoering van de kaascontrole, ont worpen door de commissie voor de kaas kwestie, aangewezen door den F. N. Z. en de Vereeniging van Zuivelfabrikanten. Toen Vrijdagavond de zoon van den heer Linthorst, vleeschwarenfa- brikant te Deventer, de fabriek buiten het Pothoofd inspecteerde, hoorde hij in een der rookkasten" een verdacht geluid. Op zijn sommatie aan den vermoeden inbre ker om te voorschijn te komen, werd geen antwoord gegeven, waarop de heer Linthorst den brand stak in het hout dat beneden in de kast was gelegd, met het doel, 's nachts de hammen te rooken. Hierop sjoot hij de kast af met een ijze ren deur. De heer L.die overtuigd was dat iemand in de kast was verborgen, want hij had niet alleen een vreemd geluid ge hoord maar ook een paar beenen gezien dacht dat de man door den rook het wel zoo benauwd zou krijgen, dat hij eieren voor zijn geld zou kiezen. Doch de heer L. had buiten den waard gerekend, want de inbreker klom langs de spijlen naar boven en wist op het dak te komen. Voodat de politie kwam, was de onbe kende dader gevlogen. Een ham werd vermist, die echter gisterenmorgen op het dak werd terug gevonden. (Dev. D.) Te Maarssen is Zondagmor gen in de R.-K. kerk ontdekt, dat alle offerbussen waren beroofd. Moord te Deurne. "Eergis- termorgen tusschen acht en negen uur had in de gemeente Deurne een moord plaats, die in het geheele dorp veel ont steltenis verwekte. Den 70-jarigen P. van Munster, bijgenaamd Pietje de Bakker, weid ten hu ze van een weduwvrouw, terwijl deze afwezig was, door den 31- jarigen N. van der Zanden met een mes de hals afgesneden. Het geval droeg zich als volgt voor: De weduwe had reeds dikwijls geld en goederen vennist, die haar gedurende de achtuursche Mis, waar zij des Zon dags heenging, moesten zijn ontvreemd. Ten einde voor diefstal te worden ge vrijwaard, verzocht zij Van Munster ge durende dien tijd haar huis te bewaken. Eergistermorgen verbleef de verslagene voor het eerst onder kerktijd in hare woning, waar men hem bij hare thuis komst in zijn bloed badende vond en slechts den dood kon constateeren. Uit de voetstappen op de stoffige balken van den zolder maakt men op, dat de moordenaar uit het huis daarnaast moest zijn overgeklommen. Ook scheen een vreeselijke worsteling te hebben plaats gehad, daar het beddengoed en de gor dijnen vol bloed zaten. Het vermoeden viel direct op den buur man van der Zanden, die echter rustig, als ware er niets gebeurd, naar de Hoog mis was gegaan en daarna niet in eer thuis kwam, doch eerst nog ais naar ge woonte de herbergen bezocht. De ont boden adjunct-inspecteur van de Rijks politie te Helmond met zijn politiehon den doorzocht de omringende bosschen, doch zonder succes. Eindelijk vond men hem om één uur vannacht nabij zijn huis, waarheen hij zich wilde begeven. Hij werd gearresteerd. Aan de 's-H. Ct wordt o. m. uit Deur ne gemeld Zondagmorgen ongeveer 9 uur ver scheen de verdachte bij den brigadier, zeggende: Brigadier, daar is een moord gepleegd. Zich met dezen persoon naar de plaats begevende, vonden zij daar P. Munsters, oud 69 jaar, badende in zijn b'oed. Toet» heeft de brigadier den verdachten persoon naar de geestelijkheid gestuurd, en de verdachte is later nog behulpzaam ge weest bij de behandeling der zaak. Ongeveer half twaalf Zondagmorgen is v. d. S. nog even thuis geweest om direct daarna weer weg te gaan, zonder zijn vrouw te zeggen, waar naar toe. Verder is toen niets meer van hein ge zien, hoeve!e pogingen daartoe ook in het werk gesteld werden door politie en speurhonden, totdat hij 's nachts aan zijn huis kwam en aangehouden werd. Hij heeft toen alles öekend, er bij voe gende, dat hij meermalen een diefstal bij me.j M. B., gepleegd had: de eene helft van het mes heeft hij in den beerput- geworpen en de andere heift had hij nog in den zak. Met den ouden man, die zich verzette, ontstond een kleine worsteling, waarbij de verdachte hem de knie op de borst zette en zeide: Als ge niets zegt, zal Lk je niets doen. Ter w ijl 1 de bewoners van een huis aan de Muiderstraat, te Amster dam, eergisteren afwezig waren, is er ingebroken. Vermoedelijk met behulp van valsche sleutels heeft men zich toegang verschaft. Een bedrag van ruim f 1000 is ontvreemd, benevens eenige kleeding- stukken en gouden voorwerpen ter waar de van circa f 350. Toevallig had de be stolene, de coiffeur Heidelberg, onge veer f600 aan bankpapier bï] zich ge stoken. Weer een staking. Ons f a c- totum. schrijft het „Hbld.", bracht van morgen al vroeg de mededeeling op de redactie, dat er stakers waren om iemand te spreken. In de spreekcel wachtten een drietal jongelingen van zestien jarigen leeftijd. Meneer, wij stoaken Zoo, jongens. „Ja, meneer, we stoaken, zei de woord voerder, 'n parmantig kereltje met een stem als 'n klok en een brutaal, maar open en eerlijk gezicht. „We zijn nagel jongens aan de Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij, maar we kunnen het niet langer voor zoo'n paar centen doen." Het bleek, dat van de paar honderd nagel jongens er hedenmorgen vijftig ge staakt hebben Wij hadden, een delega tie der jeugdige malcontenten op bezoek. Zij vertelden, dat de jongens van «drie tot acht centen per uur verdienen, waar voor van s morgens tot rs avonds 7 uur gewerkt moet worden, met 2 uur schafttijd. De nageljongens hadden al lang opslag gewenscht, maar nu j.l. Za terdag slechts enkelen wat meer'kregen, steeg de ontstemming ten top. Toen een gestelde looneisch van 3 cent opslag per uur niet werd ingewilligd, gingen vijftig jongens hedenmorgen de werf af. Ook eischen zij gratis onderricht op cle vak- teekenschool „De Eenheid", zöoals dit aan de jeugdige werklieden van de Ned. Fabriek gegeven wordt. De scheepsbouwwerf werd heden door de jongens „gepost". Toeni op het mid daguur het werkvolk naar huis giaigj, trachtten zij de makkers tot staken te be wegen. Sommige moeders, bevreesd voor besmetting van hun jongens met de sta kingsbacil kwamen hen afhalen, namen de kereltjes aan de hand mee naar'huis! Andere jongens riepen dat ze 's middags ook zouden wegblijven. De klinkers, een honderdtal sterk, die de hulp van de nageljongens tot het aanbrengen en inzetten der gloeiende nagels behoeven, hebben heden slechts gedeeltelijk gewerkt. Zij steunen de jon gens in hun eischen en zullen met geen anderen het werk voortzetten. In den omtrek van Wecnen is een noodlottig automobiel-ongeluk ge beurd. Twee bedienden van een Berlijn- schen automobielenfabrikant, de werk tuigkundige Haerdtl en een chauffeur, hadden in stilte met een auto van hunnen patroon een tocht maar .Weenen onder namen en daar drie dames tot een ritje uitgenoodigd. Zij reden naar "Dorabach en vandaar, langs den steilen en bochti- gen weg van Neuwaldegg naar Hüttel- dorf. Daar heeft de chauffeur, die zwaar beschonken was, te wild gereden en een draai te kort genomen, tengevolge waar van de auto tegen een hek reed en om ver viel, boven op degenen, die er in zaten. Twee der dames .waren terstond dood de derde is doodelijk gewond en ook de werktuigkundige heeft zeer zwa re verwondingen bekomen. De chauffeur was ongedeerd geble ven. Hij is onmiddellijk in hechtenis ge nomen. Een overval. Een telegram (aan de Madridsche „Secoio" maakt mel ding van een brutalen overval, die Zater dag door een bende gemaskerde roovers gepleegd is op hei buitenverblijf van den bankier, senor Dia'z, bij Guadix. Zij drongen de villa van den ban kier, die als zeer rijk bekend stond, bin nen, vermoordden hem en zijn bedienden, plunderden liet huis leeg en staken het in brand. Toen de overval te Guadix bekend ge worden was, rukte een groote politie- troep de bandieten achterna. Een wan hopig gevecht ontstond, waarbij twee roovers werden gedood en zes gewond. Van de poli tiemannen werden vier zwaar gewond. Aan boord van het stoomschip Cairnrona, Woensdag van Londen naar Amerika vertrokken, met een duizendtal landverhuizers, meest Russen en Arme niërs, onstond spoedig onderweg brand in het kol en ruim. Donderdag in het Ka naal was er een ontploffing, die eem groot luik, waarop verscheiden vrou wen en kinderen zaten, wegslingerde. Een kind werd gedood, verscheiden1 vrouwen en kinderen ernstig gewond. Er kwamen twee schepen te hulp de Upland en de Kanawha en een deel der reizigers, werd daarheen overge bracht Daarbij, ging het woest toe. Er werd onder de ontstelde landverhuizers gevochten om 't eerst in de booten te- komen, waarbij de mannen hei recht van den sterkste lieten gelden. De beman ning herstelde de orde met ruwe hand. De landverhuizers werden door de sche pen aan wal gebracht; een aantal door de Cairnrona, waarop ze gebleven wa ren, zelf, te Dover. Men hoopte het vuur aan boord van het schip te blus- scheu. D c moderne Ark van Noach. De „Brasilia" van de Hamburg-Ame- rikalijn, welke dezer dagen te Marseille aankwam, had een levende have aan boord, welke denken doet qan de ark van Noach. Zij bestond uit twee olifanten, vier luipaarden, 17 zebra's, negen herten, een beer, 224 apen, 51 struisvogels, twee antilopen, 19 leeuwen, een hyena, een giraffe, acht paarden, 'drie ezels, twee arenden en 104 andere vogels, een to taal van 448 levende wezens. Zij waren successievelijk te Colombo, Barbcras, Dgibouti en Port-Said aan boord ge nomen. Zij hebben gezamenlijk onderweg 24 ossen, 74 schapen en acht geiten opgepeuzeld. Als begeleiders fungeer den twee Europeanen, een Cingalees, dertien Indianen en veertien Somali's. De beesten, welke <aHen in bestqn wel stand t eMarseille ontscheept werden, zijn bestemd voor de bekende firma Ha genbeek. Hoed in brand. Vooreen groo- ten helverlichten modewinkel te Berlijn stond Zaterdagavond een dame met een modieusen grooten hoed, naar al het fraais, dat was uitgestald te kijken, toen een vonk van een electrische lamp op haar hoed viel, die terstond begon te branden met de valsche krulletjes er on der. De dame rukte zich terstond haar weidschen tooi van het hoofd, trapte de vlammende lint en bloemenmassa uit en snelde onder het gelach van een menigte toeschouwers de winkel in om vergoe ding te vragen voor de schade, die de defecte lamp veroorzaakt had. Maar zij ontving die niet en zij reed daarop bloots hoofd, in een auto, die zij aanriep, heen, •om een advocaat te raadplegen. Van een slang en een varken. Onder een afdakje naast het Pathologisch Laboratorium was een ruim 5 M. lange Python veilig opgeborgen in een goed dicht getimmerde kist, om over eenigen tijd naar Holland te worden vervoerd. Ook was er een varken, opgesloten in geijzertralied hondenhok. Die leefden daar sinds een poos vredig naast elkaar. Tot op eens in den afgeloo- pen nacht de slang uit haar kast kroop door een der planken open te drukken, zich door de tralies van het hondenhok heenwerkte en het heele varken inslikte. De heer dr. De Bussy was zoo vrien delijk ons ervan in kennis te stellen en uit te noodigen het monster te bezich tigen. Het varken, te oordeelen naar de plaats welke in het lichaam van den Python innam, mat circa 21/2 voet, terwijl de slangenpens daar een omvang had van 6S c.M. Een merkwaardig gezicht, een slang van gewone bovenarmsdikte met een zeer sterk opgezette maag te zien en onge looflijk wanneer men bedenkt, dat die kleine kop voldoende rekbaar moet ge weest zijn, dat het heele zwijn erdoor kon. Nadat eerst eenige kiekjes genomen waren, werd het gevaarte uit het tralie- hok getrokken op het gras, doch kon Zich tengevolge van zijn zwaren last niet voortbewegen. (Sum. Post) Een zotte vertooning. Mej. Burk en haar zuster de weduwe Evans te Clarborough bij Retford, hebben ge procedeerd en haar proces verloren. Dies werden zij veroordeeld een zeker bedrag te betalen. En toen zij die betaling wei gerden verscheen de sherif met zijn be ambten om beslag te leggen in haar wo ning. Maar, was het alleen uit stijf hoofdigheid of waren de bejaarde da mes, onbekend met wet en recht, op het zien van de constabels bevreesd voor de gevangenis toen zij den sherif za gen naderen sloten zij hét huis, barrica deerden zij vensters en deuren, en wei gerden zij den justitieel en ambtenaar den toegang. Tevergeefs beproefde men een volgenden dag de woning binnen te ko men en zoo werden eenige beambten van den sheriff in een nabijgelegen schuur ingekwartierd om te wachten, tot Zicb eindelijk eens de gelegenheid zou voor doen de versterkte woning binnen te gaan. ïntusschen echter riepen de belegerde dames door middel van een brief, dien zij uit het raam wierpen, en die door een welwillend buurman werd bezorgd, de hulp in van een rechtsgeleerde. De ad vocaat meldde zich daarop aan de wo ning van dé dames aan, maar ook hij werd niet binnengelaten. Eerst toen de beambten van den sheriff zich tijdelijk terugtrokken en de belegerden door een kier van de blinden het terrein veilig za gen, werd een venster geopend en kon de advocaat zijn onderhoud met de da mes beginnen. Na eenig overleg werd hem toegestaan binnen te komen. De deur werd echter niet geopend, met be hulp van een ladder werd den rechtsge leerde gelegenheid gegeven een slaapka mer op de bovenverdieping binnen te gaan en werd het onderhoud voortgezet. De advocaat wist de dames te overtuigen van de noodzakelijkheid, de schuld te betalen en weldra verliet hij dan ook weer langs den ladder, het huis, met de opdracht het verschuldigde bedrag aan de tegenpartij uit te betalen. Daar eohter beide dames van -de betaling getuige uil- den zijn, versohenen den volgenden dag haar advocaat en die van de tegenpartij voor de woning; het venster der slaap kamer werd weder geopend', de ladder werd weer geplaatst en op deze ladder, boven de advocaat der dames Burk, eeni ge sporten lager die van de tegenpartij, had de betaling van schuld en kosten plaats, onder toejuichingen van een groo te belangstellende menigte, toegestroomd om deze zotte vertooning te zien. TeLiïnen in Westfalen is Vrij- dagnacht op woonhuizen, behoorendetot een fabriek, een dynamietaanslag ge pleegd. Voor de huizen waren patronen neergelegd met een lontsnoer aan elkaar verbonden. Een patroon ontplofte en ver oorzaakte groote verwoestingen aan een huis. Het snoer brandde niet verder. Dus bleef het bij die eene ontploffing. Er zijn geen ongelukken bij gebeurd. Op de fabriek zijn arbeiders uitgesloten, maar men verdenkt ze niet. BODEGRAVEN. Geboren: Gljsbert z. van D. Niesing en B. de Bruin. Johanna d. van J. Snaberse en J. Verliage, Hendrik Gerrilz. van S. Mulder en M. Rodenburg Theodorus Roelof z. van H. H. van der Star en C. Keijzer Cornelis z. van A. Verbree en M. van der Aijl Apolonia d. van J. van der Berg en J. de Borst. O n de r t r o u w dJ. van Beijeren 48 j. en A. J. Verduyn 35. Getrouwd: D. de Graaf 27 j. en C. van Duijvenboden 21 j. Overleden: H. E. Jansen geh. met F t Bommels 55 j. BOSKOOP. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van \V. de Jong en E. Tersteeg. Johanna Maria, d. van B. van der Sluis en E. W. Berck. Maria Adriana, d. van H. J. Slooljes en C. E. Stadsvoort. Pietie, d. van j. Broer en G. A. D. Boogaard, Johanna Helena, d. van J. F. Doove en E. G. Franken. Ondertrouwd: K. Groen en M. v. d. Wolf. Overleden: G. van Bergen, 2 j. J. van Oyen, 11 m. L. P. Hoogerdijk, 2 w. M. Broer, weduwe van P. Broer, 64 j. A. van Dam, echtgenoote van N. Paling, 75 j. C. Ph. van Wilgen, echtgenoote van G. van der Willik, 69 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: A. Meeldijk en T. v. d. Heyden. B. deRuyteen S. AL Zeestraten. G. W. van Klaveren en G. Koningen. P, Verhoog en C. C. Masienbroek. G. Gortzad en A. Gladpootjes. J. Dijt en A. de Vlieger. A. Volkers en J. W. Braak. C. N. v. d. Peet en M. W. Beers. Getrouwd: J. Staphort en A. v. Schip. G. den Boer en M. G. Janssen. Bevallen: F. Pols—Vaandering. M. GriekspoorSmits. J. v. d. Steltv. d. Gie- sen cL H. A. v. Groeningen geb. v. Gameren, z. M. A. S. Kars geb. v. d. Bau, d. j. Nieuwkoop geb. Vos, d. Overleden: M. Bavelaar 11 m. A. Oostrom 17 m. KATWIJK. Geboren. Cornelis z. van C. van Beelen en M. Vooijs Pieter z. van K. Ouwe hand en W. Varkevisser Joöan z. van C. Koele wijn en H. Nepveu Simon z. van Al, van Klaveren en N. Noppen. Overleden: Maria Jndina Korpelshoek4j. d. van A. Korpelshoek en E. de Bruin Arie Guijt 7 j. z. van P. L. Guijt en A. ke Haas Cornelis 2 d z. van C: van Beelen en AL Vooijs W. v. d, 77 j. ongeh. J. v. d. Plas 56 j, vaprheen echtg.van T. Haasnoot D. Spaan derman 92 j. voorheen echtg. van A, van der Slegt J. v, d. Plas 66 j huisv. yan W. van Beelen. LEIDERDORP. Geboren: Johanna Adriana Louise, d. van C. A. N. Lijst en L. E. von Nordheim. Overleden: Jantje Helder, vrouw van W. Demmendel, 69 j. LISSE. Geboren: Johannes- Nicolaas z. van C. Boekei en C. AL Ley ten Godefridus z. van G. Leuven en C. v. d. Horst. Gerrit Jo hannes Cornelis z. van J. Tegelaar en R. M. J. Spaargaren. Alida Jantje d. van F. de Jonge en A. D. Vermeer. Getrouwd: H. Hoogervorst en W. v. d. Meer. Overleden: W. M. v. d. Reep 18 d. NIEUWKOOP. O n d e r t r o 11 w dC. de Wit, 33 j. te Kamerik en E. van Middelkoop, 23 j., alhier. P. Verlaan, 29 j., te Nieuwer-Amstel, en K. van Bemmelen, 31 j„ alhier. Getrouwd: Th. A. Alesman en H. Hoek. Overleden: Maria de Bree 25 j. echtg. van Jacob v. d. Weijden. levenloos aange geven dochter van W. Verburg en C. van Dalen. NOOKDWIJK. Geboren: Gerrit z. van S. Visser en D. Vlasveld. Cornelis z. van J. Plug en D. G. Heemskerk. Neeltje d. van A. van Duin en A. P. Kroes. Ondertrouwd: Hubertus Spierings 30 j. te Hillegom en Elisabeth van der Weijden 25 j. te Noordwijk Wilhelmus Antonius Pius Maria Peters 24 j. en Maria Antonetta Geertruida Maas 26 j. Getrouwd: Nicolaas Petrus van Bohemen 39 j. en Geertruida Helena Hogervorst 23 j. Wilhelmus Johannes van Dam j, en Helena Maria van der Reep 20 j. Overleden: Sophia Anna Maria Rijnders 2J4 md. d, J. P. Rijnders en A. AL Slats, Leonardus Jeroen Steenvoorden 1 j. z. van L. Steenvoorden en C. van Achthoven Alida Catharina v. d. Berg 1 j. d. van N. G. van den Berg en M. J. Koelewijn Barb era Petronella Hermans 7 md. b. van H. Hermans en P. Toe- bak Maria Cornelia v. d. Putten 11 md. d. van H. v. d. Putten en M. Vink. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Froulie, d. van W. Hogerhuis en J. van der Laan. Bartholoineus Hendrikus, z. van Th. B. van Kampen en M. Prins. Cornelis Petrus, z. van P. Meijer en P. van Diest. Ondertrouwd: Chr. van Leeuwen en A. M. Warmerdam. Getrouwd: J. Sprokkelenburg en A. B.Mohr. Overleden: Hendrika Catharina Maria de Jong, lj. Petronella Johanna van den Burg,; 10 innd. Clazina Johanna Albering, 2 jaar. OUDSHOORN, Overleden. G. van Rijn huisvr. van W. Waardenburg oud. 75 j. RIJNSBURG. Geboren: Adriana, d. van W. L. van der Gugten en M. Bezuijen. Johannes Nicolaas, z. van J. Heemskerk en N. Kooij. Nicolaas Heinricb, z. van P. Wischmeijer en I. Dubbelaar. Jan, z. van P. van Klaveren en A. van Kralingen. Overleden: D. Krol jm. 27 j. en D. van der Vijver jd. 22 j. M. S. Klaasse jm. 24 j. en J. van der Meij jd. 22 j. STOMPWIJK. Ondertrouwd: C. J. Ver hagen jm. 32 j. en C. v. Boheemen jd. 34 j. J. v. d. Maard wr. 46 j. en E. M. H. Ense jd. 28 j. Bevallen: J. J. v. d. Hdm geb. Hoger vorst, d. B. van Santen geb. De Jong, z. W. Olieman geb. Van Dam, levenl. d. Overleden: Lijgje Jansen, vr. 24 j., echt- van P. van der Slot. VEUR. Ondertrouwd: L. C. de Jong jm. 21 j. en M. C. van Veen, jd. 28 j. VOORSCHOTEN. Overleden: Cornelia Kokxhoorn 69 j. echtg. van N. Wassenaar. WOUBRUGGE. Bevallen van een leven!.' dochter S. Kersbergen geb. van Leeuwen. Overleden: J. Bulk j.m. 13 j. Gehuwd: T. Boskamp j.m. 24 j. en M. Bax j.d, 24 j. P. W. Pouw j.m. 25 j. en W. Wj van 't Hart j.d. 21 j. ZEGVELD. Geboren: Krijntje Christina, d. van W. Verwoerd en M. C. Brak. ZOETERWOUDE. Geboren: Cornelia Jo hanna d. van C. van der Maat en E. Brasker. t Elisabeth Agatha d. van C. j. van der Eist en P. J. van der Meer. Marius Cornelis z. van M. van der Anker en C. van Hekeren. Ondertrouwd: Jacobus van Wierlngen 29 j. en Cornelia van Leeuwen 23 j. Getrouwd: Hugo Johan van Egmond32J* en Alida Christina Johanna van den Berg 32 Wed. van C. Zwetsloot. Overleden: Johannes Louis Vleut 4 w ZWAMMERDAM. Bevallen: Z. Domburg1 geb. Gelderdorp, d. G e h u w dJs. Tromp 20 j. en C. Noorland» 21 j. N. Zwaneveld 28 j. en J. Lit, 21 j. -< Ondertrouwd: J. v. d. Ham, 27 j. el B. van Spengen, 25 j.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6