Uit Stad en Omgeving. spoedig mogelijk tot stand brengen wil, wil zij ook de grondwetsherzie ning tot stand brengen. Uit deze ministrieele verklaring blijk lalzco duidelijk, dat de regeering geens zins het plan heeft de kiesrechtherzie ning op de lange baan te schuiven. De boycot der Nederlandsche Steenkolen. Onder dit opschrift schrijft een inzen der in de „Msb." „Deze boycot is ter hand genomen door hei Duitsche Steenkolen-syndicaat Zoo immers is de naam door een vereeni- ging aangenomen, die door geldelijke en andere invloeden alle of meest alle Steen kolen-mijnen van de Ruhr onder hare macht heeft weten de krijgen en zoodoen de oppermachtig is geworden over prijs en kwaliteit van hetgeen zij ons, door de bij haar aangesloten handelaren, wel wil leveren. Dat de Duitsche Staat deze trust of algemeene inpalming, zooals wij het zou den noemen, toelaat, is nog tot daar- aantoe. Maar dat deze Vereeniging, die ons een grooten cyns weet af te dwingen en zich op kosten der Nederlandsche ko- lenverbruikers verrijkt, cok gaat beslag leggen op het eigen Nederlandsch pro duct, door het te doen boycotten door zijne ondergeschikte handelaren, is wel wat sterk. Onze kolenindustrie is op heden een nationale zaak geworden, zij is eerst in het eerste statdium van ontwikkeling en 'zoude zeer zeker met groote moeilijkhe den te kampen hebben, als niet op de een of andere wijs paal en perk gesteld werd aan den schandelijken boycot, waaraan zij nu is blootgesteld en die bestaat in het van Duitschiand uitgegane verbod aan alle Nederlandsche handelaren, die voor deze trust steenkolen verkoopen om ook het Nederlandsch produkt te leveren. Onze syndicaat-handelaren hebben hier door een buitenlandschen strop om de keel, waaraan zij zich buiten staats-hulp moeilijk zullen ontwringen. Alzoo staatshulp schijnt hier noodig, want zonder deze zien wij het nog gebeu ren, dat het Duitsche Syndicaat, ook aan de Nederlandsche Siaatsspoorwegmaat- schappij de wet gaat voorschrijven *,Geen vervoer van steenkolen uit Lim burg naar [fret hart van Nederland of boycot van uwe lijnen De Limburgsche mijnen hebben nu het besluit genomen te Amsterdam een ge- neraal-depót of generaal-agentschap op te richten. Daardoor zal een heel klein beetje be reikt worden. Amsterdam is toch slechts een deel yan het land. Ons product moet overal heen kun nen, overal in Nederland zijn fabrieken en andere afnemers te vinden. De Staat dient te zorgen, dat de trans portkosten onzer Limburgsche ko'e.i zco gering mogelijk worden gesteld en even tueel onze ontluikende industrie door een te heffen recht op buitenlandsch product in de mogelijkheid te stellen, op den duur de concurrentie ook zonder dit het hcofd te bieden. Een andere maatregel zoude zijn om- wettelijke middelen tegen zulken boycot jn het leven te roepen. Of die er zijn Intusschen is het onbegrijpelijk, dat on ze Nederlandsche steenkolen-handela zich, zonder meer, laten gebruiken om de belangen van den Staat, waarin zij wonen en geld winnen, zoo te laten be handelen. Het ware te wenschen dat ook zij ge zamenlijk optraden, om tegen zulken toe leg maatregelen te beramen." Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Het centraal comité voor den historisch- allegorischen optocht deelt mede, dat het zich de medewerking van heel Amsterdam heeft verzekerd. Dames en heeren uit de leerste kringen, middenstand'svereenigin- gen, volksbonden enz. hebben hun mede werking toegezegd. De eersten zullen de prinsen en prin sen uitbeelden, de anderen zullen de rol len van voorname burgers en burgeressen vervullen. Legeraanvoerders zoowel te paard als te voet, zullen door daartoe geschikte personen uit alle klassen wor den weergegeven, in verschillende groe pen verdeeld. De vendels en de kleine bur gers zullen door de gymnastiekvereni gingen, en door de volksbonden, de ge leerden en kunstenaars door verschillende artisten van 't tooneel en de Amsterdam- sche kunstscholen worden voorgesteld. De kern van den stoet zal gevormd worden door de voorouders in histo rische volgorde van Prinses Juliana, beginnende met Willem den Rijke; ver volgens Juliana v. Stolberg en mei Willem den Zwijger, Maurits, Frederik Hendrik 'enz. tot en met Koning Willem I. Vooral de groepen Maürits en Frede rik Hendrik met hun hofstoet zullen een schitterend beeld geven van de bloeipe riode der 17e eeuw. Deze zal verbeeld worden in allegorische praalwagens, voor stellende den Vrede van Munster, de Zee helden (in een reproductie van het gala- jacht van Frederik Hendrik), de kunst, en tot slot van deze groep de apotheose van het rijke Amsterdam uit de 17e eeuw. Volgt V^illem II, koning van Engeland, met zijn hofstoet, omgeven van zijn Rijks- grooten, krijgsbenden, Schotten in natio naal costuum. De vrijheidsstrijd tegen die Fransche överheersching in het begin der vorige eeuw wordt verbeeld door krijgers uit 1813 en Prins Willem, later Koning Wil lem I. Men ziet zijn landing in een bom te Scheveningen weergegeven, en degest- driftige ontvangst door het volk. De Grondwet wordt dan allegorisch in een praalwagen voorgesteld. Ten slotte wordt allegorisch gedoeld op de toekomst door bloemenstrooiende meisjes en kinderen. Het aantal gecostumeerden wordt op ongeveer 1750 geraamd. Ongeveer 120 paarden zullen in den stoet loopen; het aantal zegewagens zal 10 zijn. Het ligt in de bedoeling na opstel ling van den stoet tegen 1 uur in den middag eerst en voor alles langs den koristen weg naar den Dam te gaan, om een ovatie en een bloemenhulde aan H. M. de Koningin te brengen. Samenstelling en leiding van den stoet zijn in handen van de schilder Th. Mol- kenboer. Mr. Jacob Kalff. f „Reuter" seint uit Dinan d.d. 7 April Mr. Jacob Kalff, oud-procureur-gen e- raal van Surinatme, verloor gisteravond het leven ten gevolge van een automo bielongeluk. De heer Kalff, die niet zeer geoefend was in het sturen, wilde het rijtuig ach teruit laten rijden. Dit botste tegen een boom, de chauffeursbank ging los, de heer Kalff raakte bekneld tusschen de bank en het stuurrad en gaf na korten tijd den geest. Mr. Jacob Kalff, die geboren was te Zwolle in het jaar 1855, was eerst lid van het Hof van justitie en daarna pro cureur-generaal in Suriname. Eenige ja ren geleden had hij ontslag genomen uit laatstgenoemde betrekking. LEIDEN, 8 April. De stoomtram HaarlemLeiden! die te 3.25 uit Haarlem vertrok is gis termiddag bij Bennebrcek ontspoord. De locomotief kwam halvei wcge in een sloot langs den weg terecht, maar werd te gengehouden, doordat de volgende wag gon tegen een boom aanstuitte. De wag gon, waarin zich drie dames bevonden, kwam dwars over den weg te liggen. Voorts zijn nog twee andere waggons, waarin zich nog vele reizigers bevon den, ontspoord. Niemand kreeg letsel. Bij koninklijk besluit is ingevolge de bepalingen van de burgerlijke per- sioenwet aan den heer C. A. Bader, leeraar aan de H. B. S. alhier een pen sioen verleend van f 400. Gisteren herdacht de heer P. Frö- lich, sergt.-majoor-instructeur bij het 4e regiment Infanterie alhier den dag waar op hij 24 jaar geleden in militairen; dienst trad. Bij deze gelegenheid werd hem de zilveren medaille toegekend en voor het front der troepen 's namiddags om 3 uur dit eereteeken op den borst gehecht door zijn Bataljons-Commt. de Majoor G. Kist, onder een hartelijke toespraak. De kapitein T. J. G. W. Leers, van den staf van het 4e reg. Infanterie, die onlangs in actieven dienst werd her steld, wordt belast mét het bevel over de le Comp. 4e Bat. alhier. Bij beschikking van den Comman dant der le Divisie wordt de 2e luit. Th. de Brouwer van het 3e Bataljon, 4e regiment te Gouda, overgeplaatst bij het 4e Bataljon van dat Korps alhier in garnizoen. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de afd. Leiden van de Ver eeniging „Zondagsrust" werd door de waarnemend Voorzitter, den heer H. C. van der Heijde, een woord van hulde gebracht aan de nagedachtenis van wij len Ds. C. C. Chavannes, in leven ge durende vele jaren voorzitter der afdee- ling Tot voorzitten werd benoemd de heer van der Heijde, thans Secretaris en tot laatstgemelde bestuursbetrekking de heer G. C. Mingelen. Tot bestuursle den werden herbenoemd de heeren C. A. Simonis en J. H. F. Meiners en "tot afgevaardigden voor de op 11 dezer te Zutfen te houden algemeene vergade ring de heeren Van der Heijden en A. J. Binnendijk. De rekening en verantwoording over 1910 werd goedgekeurd in ontvangst op f148, in uitgaaf op ?33. Sluitende alzoo met een batig saldo van f115. Gisteravond hield het district Leiden van de vereeniging „Pro Juventute" in het Nutsgebouw alhier een openbare ver gadering welke geleid werd door prof. mr. J. Heeres, die in zijn openingswoord mededeelde, dat het doel dezer bijeen komst was om hier een meer zelfstandig werkende afdeeling te vestigen. Prof. mr. A. J. Blok, hoogleeraar aan de universiteit alhier, zette, in een rede de strafrechterlijke beteekenis vam de nieuwe Kinderwetten uiteen en de werk zaamheden van Pro Juventute. Mr. P. E. Briet besprak de Kinder wetten uit civiel-rechterlijlk oogpunt. Hierna werd de openbare vergadering veranderd in een huishoudelijke bijeen komst. i ABBENES. Door den landbouwer N. van der Spek is ondershands aanbesteed het verbouwen van de boerenhofstede alhier en gegund aan J. Hulsbos alhier. ALFEN. Gisterenavond omstreeks 7 uur te water geraakt en verdronken het vijf jaiig klapje v.. d. VI. (Zijn giopt- moeder, hem missende, kwam tot de) treurige ontdekking dat hij in de sloot lag en in een oogwenk had zij'de klein'e daaruit gehaald maar pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten he laas niet meer baten. BODEGRAVEN. Bij den Provincialen wedstrijd door de Schietvereeniging „Generaal Joubert" te Delft ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan gehouden, behaalde „Willem Teil" in de korps wedstrijd B den 9en prijs met 401 en in de Eere-korpswedstrijd den 3en met 456 punten. Bij den vrije-baan wedstrijd behaalde L. Boonzaaier 289 p., op de Personeele baan Cs. Zaal 97 punten. GOUDA. Dr. Hoffman heeft wegens drukke bezigheden zijn ontslag genomen als voorzitter der R. Kath. Kiesvereeniging alhier. Op het ad its van een 300-tal inge zetenen dezer gemeente, aan den dir.-gen. der Staatsspoorwegen, verzoekende het inleggen van een laten avondtrein van Den Haag naar Gouda en tusschen- stations, is thans bericht ontvangen, dat op Zondagen van 3 Juli tot en met 15 September een trein, die uit den Haag vertrekt, 's avonds 11 uur, en te Gouda aankomt 11.27. Deze trein zal niet stop pen op de tusschenstations. HAZERSWOUDE. De schapenverkoc- ping ten bate derR.K.kerk (dorp) zal plaats hebben Maandag 11 April a.s. ten huize van C. J. Vreeburg, des voormiddags ten tien uur. In de maand Maart zijn alhier aan het telefoonkantoor behandeld 54 tele grammen, waarvan ontvangen 36 en ver zonden 18. Gisterenmorgen is de metselaars knecht B. K. een groot ongeluk over komen. Terwijl hij boven op een dak eenig werk verrichtte is hij naar bene den getuimeld en bezeerde zich vrij ern stig aan hoofd en schouder, zoodat hij onmiddellijk per rijtuig naar huis werd gebracht, alwaar Dr. Maijer de eerste geneeskundige hulp verleende. HAARLEMMERMEER. Ten Raadhui- ze te Hoofddorp heeft de installatie! plaats gehad van de onlangs benoemde plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. Door de leden 15. in getal wer den de vereischte eeden in handen van den burgemeester afgelegd. In deze vergadering vwerd tot voorzit ter gekozen de heer P. F. W. Soepnel, en tot secretaris de heer C. F. H. Heijn- sius, beiden te Hoofddorp. Tot vice-voorzitter werd gekozen de hjeer J. H. M. Evelein. Die commissie tot oprichting van wijkverpleging in onze gemeente hield hield eer.e vergadering te Hoofddorp. Het bleek dat door de wijk Hoofddorp bijeengebracht was aan toegezegde jaar- lijkscLe contributiën ongeveer f 500, te Nieuw-Vennep ongeveer f650 en te Ab- benes ongeveer f400, totaal dus ruim f 1500. De commissie vond dit bedrag onvoidoe.ide om daarmee wijkverpleging met d ie wijkzusters tot stand te bren gen zoodat besloten werd nog niet tori: definitieve oprichting over te gaan, doch eerst te trachten de inkomsten te ver meerderen. Het zou jammer zijn, indien het sci.oone werk, dat reeds zoo ver is ge vorderd, stil moest worden gelegd en wie hopen dan ook dat de nood ge tinan- cieele steun niet achterwege blijve. HILLEGOM. Het voornemen der fir ma Van Meerbeek en Co. om een maan- delijksche gratificatie als toeslag op het loon te verkenen, vindt bij de werklie den geen gew.llig oor. Deze blijven vol harden in den looneisch door de fede ratie gesteld. LISSE. Bij den werkman S. alhier ver voegde zich Zaterdagavond iemand, die voorgaf timmerman van zijn vak te zijn, bij den heer Beugelsdijk aan hel werk te komen en bij hem wenschte in den kost te komen. Dit lukte hem en hij be sloot meteen maar le blijven. Zondag moest hij even van huis en is tot hedien nog niet teruggekeerd. Na zijn vertrek echter miste een medecommensaal uit zijn kist zijn spaarpot inhoudende circa f150, benevens een horlogeketting. De politie is met een en ander in kennis gesteki. N1EUWVEE* fdeeling Ter Aar en omstreken - Nederlandschen Boerenbond hielu gisteren alhier haar jaarvergadering. De Voo: zifter, de heer J. W. Kelder ope. de de vergadering, waarna werd me degedeeld dat zijn ingekomen twee ana lysen van monsters lijnkoeken, waar van een van den bond en een van een particulier. De koeken van den Bond worden ge leverd voor" f 10.75. Deze bleken 30,4 pCt. eiwitachtige stoffen, 11,3 pCt. vet- achlige stoffen en 12,3 pCt. vocht te bevatten. De koeken van den particulier, wel ke voor f 13, van den hand worden ge daan, bevatten 28,9 pCt. eiwitachfrige stoffen, 11,8 pCt. vetachtige stoffen en 13,5 pCt. vocht. Vervolgens kwamen ter tafel de reke ning en verantwoording van den pen ningmeester. Hie. uit bleek, dat de ontvangsten be droegen f 12.862.031/2 en de uitgaven f12,719.95, zoodat valt te beschikken over ten b;iLg^ s^ldo. vaji f 142,08//^. De rekening werd in orde bevonden;, waarna de penningmeester .werd gede chargeerd. Hierna volgde de bespreking over de Landbouwongevallenverzekering. Dit punt stond reeds voor de twee de maal op de agenda. Het meerendeel der leden bleek thans voor deze zaak niet te vinden te zijn. Slechts twee der aanwezige leden -ble ken van een ander opinie te zijn. De betaling van liet veevoeder Jiep naar gewoonte goed van stapel. Ten laatste werd nog besloten de vee wagen van den bond voor den prijs van f 2.50 per dag door niet-leden te laten huren. De Voorzitter sloot hierna de verga dering. NIEUWKOOP. De Kiezerslijst dezer Gemeente geeft aan dat er voor dit jaar 423 kiezers zijn.'Hiervan"hooren er*176 tot de Kath. partij. Verleden jaar bedroeg het aantal kie zers 388. NOORDW1JK-BINNEN. Gisteravond werd door de Gymnastiek-Vereeniging „Door oefening Sterk" eene uitvoering gegeven in „Het Hof van Holland". De Voorzitter, Th. Oostveen, roept de aanwezigen een woord van welkom toe en memoreert dat, ofschoon de vereeni ging eenige maanden geleden bijna te niet was gegaan, toch de laatstevonken wederom tot eene groote vlam zijn ont brand, en de Vereeniging zich in het be zit van een voldoend aantal leden mag verheugen. Een weinig toegevenheid voor dezen avond is echter gewenscht. In aanmerking genomen het nog Jeug dige her-bestaan werden zeer vlugge en kunstige toeren gegeven. De Athleti- sche standen waren fraai en de werking aan het hoog "Parterre - iék ging vlug en toonde van sommigen groote spier kracht en lichamelijke geoefendheid. De 6 Plastische standen waren pok mooi en verwierven luid applaus. De verschillende nummers werden af gewisseld door eenige voordrachten en tot slot werd ge£eveiT„In de Rechtzaal", een tooneelstukje Wat zeer in den geest viel. Donderdagavond zal in „Het Hof van Holland" eene Vergadering worden belegd van belanghebbenden en belang- stelleanden tot het bespreken van „cle Bodplaats belangen". NIEUWEWETER1NG. Ingevolge de bepalingen van de lager onderwijswet, is bij Kon. besl. aan den heer P. Bloemink, onderwijzer aan de openbare school al hier een pensioen verleend van f625. OUDEWETERING. Door de Genie te Amsterdam is gisteren aanbesteed bestek 93. Het doen van verbeteringen van ondergeschikt belang aan het fort bij de Kwakel. Raming 1 1520. Ingeko men 6 biljetten. Minste inschrijver de heer J. Zaras, alhier voor f 1597. VOORHOUT. Het eerste leerjaar van den Rijkstuinbouw wintercursus is gister avond met een openbare les gesloten. De leeraren de heeren Beumer, Fleuren en Braun, gaven een overzicht van het geen door hen gedurende dezen winter onderwezen was en door het stellen van een aantal vragen bleken de vordeningen der cursisten. Namens de Commissie van Toezicht dankte de voorzitter de heer C. Colijn, de leeraren voor het onderwijs, de leer lingen voor hun ijver, de vereenigingen voor haar steun en in het bijzonder den R.K. Volksbond, die dezen cursus heeft opgericht de steun der Regeering heeft verkregen enz. De leerlingen aanmanend het tweede gedeelte ook trouw en met ijver te bezoeken verklaarde spr. dezen cursus voor gesloten. Op Zaterdag 16 April zullen de leer lingen met hun leeraren een uitstapje ma ken naar de tentoonstelling te Haarlem waarvoor bereids vrijkaarten zijn aange vraagd. WASSENAAR. De bibliotheek in *t patronaatsgebouw is gesloten. In den loop van dezen winter werden 2300 boe ken ter lezing uitgegeven. De Raad der gemeente vergadert op Maandag 11 April, des morgens te 11 uur. Aan de orde zullen worden ge steld le. ingekomen stukken; 2e. geld- leening voor de gasfabriek; 3e. gekllee- ning voor vaartverdieping4e. wijziging van de begrooting voor 1910; 5e. aan stelling van personeel aan de gasfabriek. ZOETERWOUDE. Dinsdag a.s. des voormiddags te tien ure zal alhier op het dorp de jaarlijksche keuring wor den gehouden van één- en tweejarige spring-stieren binnen de grens der ge meente. De gewone prijzen zijn weer beschik baar gesteld. Onderwijs. Cursus Hoofdacte. Op initiatief van den Z.Eerw. heer P. C. Wijtenburg, Deken van 's-Gravënha- ge, heeft de St. Jacobusvereeniging aldaar een R. K. cursus voor de Hoofdakte (on derwijzers) opgericht, daarbij gesteund door de Vereeniging tot bevordering van R. K. Onderwijs in het Bisdom Haarlem en de St. Vincentius Vereeniging te 's- Gravenhage. De cursus wordt beheerd door de St. Jacobus-Vereeniging, die tot gedelegeciJen, belast met het dage- lijksqh bestuur, aanwees den FloogEerw. heer Mgr. pastoor Wittert van Hoogland en den heer H. W. Iserief. De Vereeniging tot bevordering van R. K. Bijz. Ond. heeft steun toegezegd in den vorm van een jaarlijksche subsidie,- terwijl de Vincentius-Vereen. de mime' lokaliteiten, gelegen aan den Z. O. Bui tensingel 66, meubileering, verwarming,- i verlichting, schoonmaak en concierge voor, 'haar rekening nam. Om les te geven in godsdienstleer eii apologie werd benoemd de ZeerEerw.y heer J. L. M. Waterreus, oud-missiona- ris, te Scheveningen. Verder werden door, de St. Jacobus-Vereen. aangesteld: de iheeren Chr. L. Wesseling Mzn., hoofd! der R. K. school voor M. U. L. O. te Scheveningen, tot directeur en leeraar in paedagogiek; M. Derksen, hoofdonder wijzer te 's-Gravenhage, tot leeraar in de taal- en letterkunde; J. M. W. SpronkV leeraar aan de H. B. S. te 's-Gravenhage tot leeraar in rekenen; F. Molenaars,- hoofdonderwijzer te Scheveningen, tot leeraar in geschiedenis; A. M. J. Lourij- sen, hoofdonderwijzer te 's-Gravenhage,. tot leeraar in aardrijkskunde; P. J. Land1-1 man, hoofdonderwijzer te 's-Gravenhage,- tot leeraar in physica, plant- en dier kunde; Th. P. Badoux, hoofd der Groe- nesteynschool te 's-Gravenhage, tot leer aar in handteekenen. Het is te hopen en te verwachten, dat ook de R. K. onderwijzers uit de om streken van den Haag, die voor diehoofd>- akte studeerende zijn, door een algemee ne deelneming blijk zullen geven van hun liefde voor de Roomsche zaak en van waardeering voor hetgeen tot stand is' gebracht, temeer daar de rooster van les uren zoodanig geregeld is, dat deelne mers buiten 's-Gravenhage, gemakkelijk den cursus kunnen volgen. De Bisschoppelijke kweekschool. Te beginnen op 1 Mei a. s. zal aan de kweekelingen der Bisschoppelijke kweek school ook les gegeven worden in viool spel. Als eerste leeraar daarin is be noemd Dh. L. Tuin, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool te Beverwijk. Faillissementen. Uitgesproken: H.J.Hondebrink,arbeider te Stad-Almelo, curatormr. D. G. Kortenhout vau der Sluis. P. van Dam metselaar te Gies- sendam, curator: mr. L. L. van Wageningen. F. Cleton, decorateur, te Amsterdam, curator: mr. N. de Beneditty. J. Streefkerk veehouder te Amstelveen, curatornA\ A. Aberson. Opgeheven: J. L. Langeslag, werkman te Utrecht. G. Borgman, bierhuishouder te Vlis- singen. Geëindigd: C, J. L. Hoffmaun te D. W. de Klein, vroeger eigenbouwer te de Bildt- H. Martens-Drummen, te Sittard. M. Krien. sen, koopvrouw in manufacturen te Brielle. Stoomvaartberichten. Het s.s. Gorontalo, van Java naar Rotter dam, dasseerde 7 April Perim. Het s.s. G r o t i u s, van Batavia naar Amster dam, passeerde 7 April Perim. Het s.s. F r i s i a, van Buenos Ayres naar Amsterdam, vertrok 7 April van Lissabon. Het s.s. R ij n 1 a n d arriveerde 6 April van Amsterdam te Buenos Ayres. Het s.s. Maartensdijk, van Baltimore en Newport News naar Rotterdam, vertrok 7 April van Newport News. Het s.s. K e d i r i, van Rotterdam naar Java, arriveerde 7 April te Port Said. Het s.s. Goentoer, van Java naar Rotter dam, passeerde 7 April Kaap del Armi. Het s.s. T a b a n a n, van Rotterdam naar Java, vertrok 7 April van Marseille. Het s.s. Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 April van Tanger. Het s.s. Cerum vertrok 1 April van Calcutta naar Java. Het s.s. Potsdam, van New-York naar Rotterdam, bevond zich 7 April op ongeveer 280 mijl West van Lizard. Gemeentezaken, Bouwverbod. Door den gemeenteraad werd den 18en April 1907, krachtens art. 27 der Woningwet uitgevaardigd een bouwver bod, dat bij het college van Gedepu- teerdeteerde Staten verschillende bezwa ren heeft ontmoet. Om hieraan tegemoelt te komen stelde de Raad 31 Dec. 1908 vooraf de grondslagen vast, welke bij de door Gedep. Staten gewenschte wijzi ging van het bouwverbod zouden be- hooren te worden in acht genomen. Overeenkomstig het praeadvies van B, en W. werd in laatstbedoelde vergade ring besloten lo. dat bij een hernieuwde vaststelling van het bouwverbod, dit zich zou beper ken tot de terreinen, gelegen aan be staande wegen en singels, die ten be hoeve van nieuw geprojecteerde daar-, op uitkomende wegen noodzakelijk open moeten gehouden worden, de zoogen1. .sleutels" dus tot de achter liggende terreinen 2o. dat dit verbod zich zou uitstrekken over de volle diepte van het perceel1,} tenzij het perceel een grooterê diej>te had dan 25 Metef, in welk geval bet. verbod tot een diepte van 25 Meter zoui. beperkt blijden 3o. dat geen bouwverbod zou worden gelegd op gebouwde eigendommen 4o. dat bij de beoordeeling of meer- dan één derde gedeelte van den in het .plan begrepen, aan één en denzelfden; eigenaar toebehoorenden grond, door het bouwverbod getroffen wordt, de bij el kaar liggende, aan één eigenaar toebe- hoorende perceelen als een geheel zoui den worden beschouwd 5<5. dat voor ieder geval afzonderlijk «de bijzondere redenen zouden worderf aangegeven, waarom niet tot aankoop o* onteigening wordt overgegaan.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2