Uit Stad en Omgeving. Met ingang van 1 April zijn be noemd tot Rijksingenieur voor de spoor wegen, J. G. Ravenek c. j., en tot in specteur in algemeenen dienst voor de spoorwegen, D. Verhoop w. i., beiden tiians district-inspecteur der spoorweg diensten, en is bevorderd tot hoofdcom mies bij den Raad van Toezicht pp de Spoorwegdiensten, de commies J. C. Joosten. Met ingang van 1 Mei aan H. J. Willenis, te Maastricht, op zijn ver-' zoek, eervol ontslag verleend als ad junct-opzichter van den Rijkswaterstaat. Met ingang van 1 April zijn bij het departement van landbouw, nijver heid en handel benoemd, tot adjunct- commies mr. A. J. Hildebrandt, thans als zoodanig werkzaam bij den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten te 's- Gravenhage', mr. R. E. Kielstra te 's-Gra- venhage, en mr. H. H. A. Oosterhoff te Haarlem, laatstgenoemde voor den tijd van 1 jaar. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het Beschermheerschap van het XXXI Nederlandsch Taal- en Letterkundig Congres te Maastricht dat aldaar zal gehouden worden van 29 31 Augustus. In den nacht van Zaterdag op Zondag dag is ie 'sGravenhage plotseling over leden, in den ouderdom van 60 jaren', de heer J. D. Carrière, le deurwaarder bij den Hoogen Raad. LEIDEN, 29 Maart. De Minister van Binnenlandsche Za ken brengt ter algemeene kennis, dat de galerij van gipsbeelden van het Rijks museum van oudheden, te Leiden, ge vestigd in het gebouw van het Rijksmu seum van natuurlijke historie, ingang Papegracht 25a, te beginnen met Dins dag 29 Maart 1910, wederom voor het publiek zal zijn opengesteld. De korporaal J. Peter van het 4e reg. infanterie alhier, is door den com mandant van dat regiment tot sergeant bevorderd en overgeplaatst bij het 3e ba. taljon te Gouda. De gewone maandvergadering van de Maatschappij van Nederl. Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag 8 April a.s. 's avonds te 8 uren in een der lokalen van het Nutsgebouw. Als spreker zal daarin optreden de heer P. Fijn van Draat, Lee- raar-aan het Gymnasium te Utrecht. Bij de Zaterdagnamiddag door de Commissarissen der Stedelijke fabrieken van Gas. en Electriciteit gehouden aan besteding van „de Uitbreiding der Elec. triciteitfabrieken" waren kigekomen 10 inschrijvingen, t w. van de heeren: Pli. BarLhen en W. Oudshoorn alhier, f103.000 Joh. Dietz, alhier f 101.038, Join Langejan, Den Haag f98.500 W. van der Hoogt, alhier f98.310; J. Kraaij en Co., HiUegom f97.500, A. den Ouden,- Ouds. hoorn, f96.500 firma J. J. Planjer, alhier f92.100, H. J. Sloots alhier f89.754, Jac. Zitman alhier f89.700, L. Boelen en B. van Eesteren, Alblasserdam f85.475. Voor een geheel gevulde zaal voer de gisteravond de Rederijkerskamer j,Vondel" van den R. K. Volksbond het drame in twee bedrijven, „Lize" op. Wij herinneren ons dit stuk vroeger ge zien te hebbentoch mocht het spel ook ditmaal wederom de aandacht verwerven, yvelke het verdiende. De heer Remundt die de hoofdrol vervulde, hebben wij reeds meermalen geprezen en ook thans kunnen wij slechts met lof van zijn spel gewagen. Hij is op dramatisch gebied een der beste krachten, die „Vondel" onder zijn leden telt. De andere personen die ten tooneele kwamen, toonden enkele kleinigheden daargelaten hun taak wél te begrijpen en daarvoor bere kend te zijn. Nog meer in onzen smaak en ook in den geest van het publiek viel het blijspel 3,Circus Medrano", waarvan het succes grooter was dan van het eerste stuk, of schoon dit laatste heel wat meer studie en oefening gekost heeft. Doch 't kan feite lijk niet anders. Het aardige spel van den kostschoolhouder, twee tegenstellingen op eik gebied, de koddige vergissing, kortom alles werkte aan e en groot Succes mede, dat voor de dillettanten wel verdiend was. Eenige nieuwe voordrach ten en de muziek van St Gregorius zorg den voor welkome afwisseling, r— Mej. L. F. J. Vermeulen, alhier, slaag de te 's Gravenhage voor het examen puttige handwerken. Hedenmorgen werd op de R. K. begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Heer A. van Duin, in leven onderwijzer aan de R. K. Parochiale Jongensschool op de Haar lemmerstraat., Aan de groeve waren het hoofd der school, collega's en meerdere belangstellenden tegenwoordig. Pas 28 jaar oud heeft de overledene Zich in de 7 jaren, die hij alhier werk zaam was, doen kennen als een zeer ver dienstelijk onderwijzer, die leefde voor zijne klasse en die door nauwgezette stu die zich nog meer voor zijn ambt trachtte tebekwamen. Zijn heengaan is een ver lies voor de school. Het verenigingsle ven had steeds zijn volle sympathie; het laatste jaar was hij voorzitter van de afd. der Dioc. Vereen, voor R.K. Bijz. Onder lijs alhier. Ofschoon een kwaal zijne gezondheid ondermijnde, gaf hij zich geheel aan .zijn werk, tot zijne krachten hem begaven; het einde kwam nog onverwacht. Had de dood hem niet zoo spoedig verrast, dan zouden de vruchten van zijn studie binnenkort het licht hebben gezien. ALFEN AAN DEN RIJN. Mej. M. P. M. van Vliet, alhier is te 'sGravenhage geslaagd voor het examen nuttige hand werken. AARLANDERVEEN. De ministers van Binnen). Zaken en Fin. hebben het bedrag van het voorschot uit 's Rijks kas aan deze gemeente, ten behoeve van den. aanbouw van arbeiderswoningen, vast- gesteld op f 2153.40. BODEGRAVEN .De Algemeene ver gadering van aandeelhouders der Bo- degravensche Bank heeft de voorgestel de balans en de winst- en verliesreke ning vastgesteld. Hoewel na verschil lende afschrijvingen (op gebouw, meubi lair en reserve) als dividend 63/4 pCt. kon worden uitgekeerd, werd besloten dit wederom te stellen op 5 pCt. en het resteerende extra te reserveeren. De heer J. A. Hoogendijk werd als com missaris benoemd. HAARLEM. De gemeente Haarlem heeft een ernstig verlies geleden door het overlijden van den lieer ^>r- J- Nieuwenhuyzen Kiuseman, sedert 2 Mei 1900 wethouder en sedert 27 April 1897 lid van den Raad dezer gemeente. Hij was lid van het bestuur der Nutskweek- school voor onderwijzeressen, lid van de sub-commissie voor Haarlem en om streken der Vereeniging tot oprichting en exploitatie van volks-sanatoria, direc teur der Holl. Maatschappij van Weten schappen, commissaris van de Holland- sche Voorschotbank en van de Tweede Holl. Maatschappij van Levensverzeke ring. De overledene was indertijd directeur der H. B. S. te Gorinchem. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te 's Gravenhage Mej. M. v. d. Eijkel, al hier. KATWIJK AAN ZEE. Zeven bommen brachten hier haar visch. Hoogste be somming f 77.40, laagste f 40.25. Prij zen der vischgriet 40 tot 80 ct. tong 205085 ct. per stuk school f 7. ken f3, schar f3 per mand. SASSENHE1M. Op de alhier gehou den stierenkeuring verkregen ie volgen de eigenaars van stieren eenen prijs: O. Verdegaal, van Lisse, f 150. J. Bouw meester van Sassenheim, f100 voor de beste 3-jarige slieren. M. v. Zon, van Lisse f 100. J. Visser, van Valkenburg en A. Vos, van Noordwijkerhout ieder f 50, voor de beste 1? jarige stieren. VOORSCHOTEN. Op de vastgestel de kiezerslijst komen voor 510 namen van kiezers voor de Tweede Kamer, 509 voor de Prov. Staten en 468 voor den Gemeenteraad. ZOETERMEER-ZEGWAARD. Zater dagavond had alhier de openfbare les plaats van den landbouwwintercursus, welke les werd bijgewoond door de hee ren Neeb, Rijkslandbouvvleeraar voor Zuid-Holland, den burgemeester van de- ez gemeenten, W. Noordam, Huisman en Tanisse. Het hoofd van 'den cursus, de heer Fleuren te Stompwijk opende de les door een aantal vragen te stellen over de voe ding der planten, leidde de leerlingen op het gebied van organische en anorga nische scheikunde, kwam vervolgens op het terrein van bemesting, waarbij stal mest en kunstmest hun beurt kregen, om vervolgens te komen bij algemeene en bijzondere plantenteelt. Na van de zuivelbereiding nog te hebben onder vraagd over melk en melkgebreken, bo ter- en kaasbereiding, kreeg de heer K. de Vink, rijksveearts te Zoetermeer het woord, om de deelnemers aan den cur sus te onderhouden over gebreken bij paarden, ademhaling en stofwisseling. Over 't algemeen werden de vragen vlug en correct beantwoordt en werd aan alle deelnemers, n.l. A. B. Uijter- linde, C. Chardon te Zegwaart, Jac. Ka rens, A. Romeijn te Zoetermeer, D. y. Leeuwen, D. v. d. Eijk, te Pijnakker en J .van Leeuwen te Den Haag, een ge tuigschrift uitgereikt, waarbij de heer Neeb er op wees, dat de leerlingen 't niet bij deze lessen moesten laten zitten', maar voortbouwen op den gelegdenvas- ten grondslag. In alle takken van bedrijf, wordt steeds meer en meer kennis ge vorderd, in den landbouw niet 't minst Wij moeten het buitenland toonen, wart wij weten en kunnen, en wij moeten het bij concurrentie het hoofd kunnen bieden. Na een woord van dank aan de bei de leeraren aan den cursus voor hun ijver en getrouwe plichtsbetrachting en na hun steun bij volgende cursussen te hebben verzocht, kreeg de heer Bos, als voorzitter van de Commissie van Toe zicht het woord om dezen cursus, den zesden die te .Zegwaart gegeven werd, te sluiten. ZOETERWOUDE. De kerkschapen der R. K. Kerk Parochie H. Joannes Onthoofding, Zuidbuurt, zullen op Don derdag den 7en April a.s. verkocht wor den. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De Kantonrechter veroordeelde: Dirk van S., 19 j., te Katwijk aan Zee, wet- gens het op beheerd Dtep. st&afl, v^fl. ee/i trekdier, tot ft of 1 d.Cornells van D. 20 j. te Noordwijk wegens Joopen op verboden grond ,en het opgeven van een valschen naam tot f3 en f8 resp. 3 en 8 d. Jacobus v. d. M. 23 j. te Zoeter woude wegens het pijnlijk vervoeren) van dieren tot f 4 of 3 d.Henri F. W. van der M. 27 j. te Schollen wegens dron kenschap tot f40 of 3 d.Gerrit D. 35 j. te Katwijk aan Zee wegens konijnen delven tot f 4 of 3 d.Willem van der B. Azn. 31 j. te Noordw ijkerhout wei- gens het stellenvan wildstrikken tort f4o oof 3 d.Gerrit L. 44 j. te Leidenwe- gens visschen zonder actie en zonder vergunning tot tweemaal f3 of twee- maal 2 d.Leendert K. 21 j. te Rijns1- burg wegens visschen met verboden visch tuig tot f 2 of 2 d.Gerrit H. 28 j. te Leiden wegens overtreding der ar beidswet tot f 1 of 1 d.Willem iZ|. v. d. M. 31 j. te Leiden idem tot f0.50 of 1 d.Martinus A. W. 53 j. te Leiden idem tot f0.50 of 1 d.Gerardus J. P. 42 j. te Leiden idem tot f0.50 of 1 d. Hendrik B. 50 j. te Leiden wegens oven- treding der Hinderwet tot f 0.50 of 1 d. P W.. V. 26 j., B. G. 42 j., C. W.S. P W.. V. 26 j., B. G. 42 j., C. W* S. 42 j., W. A. H. 37 j., S. T. 38 j., allen te Leiden wegens overtreding der veiligheidswet tot f5 of 2 d.Johan J. R. 25 j. te Leiden wegens overtreding der hinderwet tot f 2 of 2 d.M. v. d. N. 21 j. en J. v. d. N. 20 j. beidjen te Noordwijk wegens samen op de kar zit ten tot f 1 of 1 d. iederWillem van D. 29 j. te Katwijk aan Zee wegens het niet stapvoets gaan naast de kar in de bebouwde kom tot f 1 of 1 d.Albert v. N. 31 j. te Oudshoorn wegens het aanleggen met een stoomboot, waar geen aanlegplaats is tot f2 of 2 d.Pieter S. 36 j. te Leiden wegens vuil in het water gooien tot f 2 of 2 d.Henri A. W. 21 j t'e. Leiden wegens het afschie ten van vuurwapenen zonder vergunning tot f 3 of 3 d.Dirk R. 25 j. te Zoe terwoude wegens rijden in verboden richting tot f 1 of 1 d.Johannes G. A. B. 20 j. te Leiden wegens het vervoeren van twee personen op een éénpersoonsrijwiel tot f 3 of 1 d.Adriaan K. 29 j. te Noordwijk w'egens rijden door de Water- steeg te Leiden tot f0.50 of 1 d.Jan de R. 34 j. te Ter Aar wegens rijden door de Donkersteeg te Leiden tot f 0.50 of 1 d.Gerrit D. 51 j. te Zoeterwoude wegens het voorhanden hebben van melk, die bezinksel vertoont tot f5 of 3 d. Jacobus M. V. 25 j. te Zoeterwoude idem tot f4 of 2 d.Cornelis de G. 43 j. te Leiderdorp idem tot f 2 of 2 d.Bar- tholemeus N. 29 j. te Leiden wegens liet vervoeren van ongekeurd vleesch tot f 3 of 3 d.Leendert H. v. d. V. 18 j. te Noordwijk wegens shet spelen met g'eld tot f2 of 1 d.Adriaan G. 18 j. te Noordwijk tot f 2 of 1 d.Arie G. 49 j. te Lisse wegens het aanbrengen van prikkeldraad te Noordwijkerhout op den openbaren weg tot f 5 of 3 d. Veroordeeld werden: w'egens straatschenderij Pieter K. 22 j., Jacob van der P. 19 j., Teunis v. D. 20 j. allen te Katwijk aan Zee tot f 2 of 2 d. Wegens burengerucht Jan G. 20 j. te Leiden tot f3 of 2 d.Frederik E. 24 j. te Leiden tot f2 of 2 d. en Gerard J. B. zwervend, tot f2 of 2d. wegens loopen op verboden grond Theod. S. 46 j. tj<e Oegstgeest totf f 1 of 1 d.Nicolaas D. 40 j. en Adrianus v. d. B. 33 j. beiden te Noordwijker)- hout tot f 4 of 3 d.Cornelis K. 30 j. te Noordwijkerhout tot f3 of 3 d. wegens dronkenschap P.eter N. 21 j., Johannes v. K. 24 j., Joseph Z. 50 j., Cornelis S. 21 j., Willem F. K. 32 j. allen te Leiden tot f3 of 3 d. ieder; Dirk M. 64 j. en Andries M. 25 j. bei den te Leiden tot f 4 of 3 d.Johannes S. 51 j., Wilhelm van K. 29 j., Leendert B. L. 51 j., Hendrik K. 28 j., Pieter J. de O. 43 j., Dirk H. 19 j., Johannes C. J. P. 29 j., Hendrik D. 61 j., Nico laas V. 49 j. Pieter J. 46 j., Jacobus B. 63 j., Johannes van S. 30 j., Albertus W. K. 30 j., en Adrianus E. 30 j. ailen te Leiden tot f 3 of d. iederPieter F. 34 j. te Leiden tot f 5 of 3 d.Dirk K. 18 j. té Leiden tot f4 pf 3 d, Pieter B. 27 j. te Rijnsaterwoude tot tweemaal f2 of tweemaal 2 d.Abra ham de M. 43 j .te Rijnsburg, Dirk C. F. 46 j. te Alfen aan den Rijn, Willem S. 33 j. te Haarlemmermeer, Hubertus C. V. 27 j. te Zotkrwoude tot f3 of 3 d. ieder Frank van der M. 32 j. te Leiden werd wegens dronkenschap bij herhaling veroordeeld tot 14 d. hech tenis Jan Willem W. "29 j. te Leiden idem tot 3 d. hechtenis en Dirk Theod. D. 62 j. te Leiden wegens visschen zon der acte en zonder vergunning bij her haling tot tweemaal 4 d. hechtenis. Vrijgesproken werden Jacob B. 43 j. te Leiden, wien ten laste was gelegd het rijden met een handwagen op de klin kerstraat en Dirk Maarten V. 27 j. te Leiden, wient en laste was gelegd het voorhanden hebben van melk, die be zinksel vertoonde terwijl Hubert v. d. V. 16 j. te Noordwijkerhout, die met een rijwiel gereden had op een voetpad aldaar, van rechtsvervolging werd ont slagen. 1 Haarlemsche Rechtbank. De Haarlemsche Rechtbank veroor deelde J. M. .schipper te Haar lea m- mermeer, wegens diefstal tot f 15 boete of 12 dagen hechtenis. OnZ/edelijke uitstallingenf j Vo&r de, eerste m^aj js vppr een der kantongerechten te Amsterdam behan deld een vervolging, ingesteld op grond van het thans ruim een jaar bestaande art. 61 van de Amsterdamsshe politie- vorordening, hetwelk verbiedt het ten toonstellen van afbeeldingen, die ge schikt zijn de zinnelijkheid van de jeugd te prikkelen. In zijn requisitoir, gisteren voor den rechter in het 3e kanton genomen, her innerde het O. M., bij monde van mr. Jorissen er aan, dat in het verslag van Pro Juventute op het verderfelijke van dergelijke onzedelijke uitstallingen voor de jeugd werd gewezen. Geëischt werd tegen den bekl., den boekhandelaar A. K., wonende in de Har tenstraat, 5 dagen hechtenis. De kantonrechter gelastte bij vonnis van gisteren, dat als deskundigen zullen worden gehoord de heeren prof. dr. J. K. A. Wertheim Salomonson, buitengewoon hoogleeraar in de leer der zenuwziek ten, enz. aan de gemeentelijke universi teit, en M. A. Terwen, arrondissements- schoolopz'ener, beiden te Amsterdam. De behandeling der zaak werd dien tengevolge geschorst tot 19 April. Kerknieuws, Samenzwering tegen missionnarissen. Een telegram uit Sydney van 24 Maart aan de „Köln. Volkszeit." behelst: „De bladen te Sydney melden, dat acht Kanakken van Duitsch-Nieuw-Gui- nea, onder wie ook twee vrouwten ge vangen zijn genomen wegens een kom plot tot vermoording van missionarissen. De Kanakken zijn door een stoomschip van de Norddeutsche Lloyd van Friedrich Wilhelmshafen naar Herbertshöhe ge bracht, om daar terecht te staan. De be weegreden tot het komplot was het ver bod van veelwijverij door de missiona rissen. Wij brengen hier in herinnering, dat ettelijke jaren geleden een aantal Ne- derlandsche missionarissen priesters, broeders en zusters in de missie van Duitsch Nieuw-Guinea Sm dezelfde re den vermoord zijn. Ook thans zijn er nog eenige Neder landsch e missionarissen in Duitsch Nieuw-Guinea werkzaam. Mgr. A. J. J. van Baars, f Mgr. Ambrosius (Jacobus, Joannes) van Baars werd 6 April 1854 te Tiel geboren. Zijn lagere studiën volbracht hij aan het college te Nijmegendaarna trad hij in die Orde der Dominicanen. Op 28 October 1873 deed hij zijn een voudige professie en drie jaar Tater op 28 October 1876 legde hij de plech tige geloften af. Op 15 Augustus 1879 mocht hij de H. Priesterwijding ontvangen, waarna hij van 1879-1881 aan het college te Nij megen als professor werkzaam was. I11 liet jaar 1881, den 15 Mei verliet hij zijn vaderland om als missionaris naar Cura sao te vertrekken. In 1894 werd hij als pastoor der Sint Annakerk in de stad aangesteld en tij dens, de afwezigheid van Mgr. Joosten in 1895 werd hij benoemd tot waar nemend Vicaris van de Missie. Bij den dood van Mgr. Joosten op 18 December 1896 bleef hij met die waar digheid bekleed, totdat hij door Z. H. Paus Leo XIII in April d.a.v. tot bis schop van Teucharia en Apostolisch Vi caris van Curagao werd. benoemd. Den 10 Mei 1897 vertrok hij uit Curagao om uit de handen van Mgr. Vincentius Flood O. P. aartsbisschop van Trini-- dad, aldaar de H. Bisschopswijding te ontvangen. Hij kwam daar den 17 Mei aan. De consecratie in de kathedraal te Trinidad had plaats den 23 Mei 1897. Ondanks de groote armoede, die in de Missie van Curagao heerscht, wist Mgr. van Baars, de voetstappen drukkende van zijne uitstekende voorgangers, met on gelooflijke moeite, krachtsinspanning en geldelijke offers, veelal door edele wel doeners verstrekt, het Vicariaat tot een betrekkelijk hoogen bloei op te voeren met betrekking tot het godsdienstig le ven, de Katholieke pers, de ziekenver pleging en het onderwijs. Herhaalde malen kwam in onze Twee^ de Kamer h et onderwijs van Curagao ter sprake en Mgr. spaarde zich geen moei te het bijzonder onderwijs tot een hoog peil op te vo.'ren. Met voorliefde wijdde hij zich aan de zieken en nielaatschen de armen wisten, dat Mgr. hun grootste weldoener was. De Regeering wist dan ook de ver diensten van den ijverigen prelaat op prijs te stellen, door hem te benoemen tot Ridd'er in de Orde van den Ned. Leeuw. Het was Mgr. van Baars echter piet gegeven nog langer zijn krachten te wij den aan het welzijn van onze Missie. Een ongeneeslijke kwaal had hem aange tast en noodzaakte hem naar het vader land terug te keeren, waar hij 8 Juli 1909 aankwam. Aanhankelijk nam hij zijn intrek in het St. Franciscusgasthuis, te Rotterdam, waar hij 3 weken lang liefderijk werd ver pleegd; 29 Juli vestigde hij zich in het St. Antoniusgesticht. Daar maakte hij plannen, eerst om met Mgr. Meeuwissen 13 November de reis mee te maken naar Suriname en vanr daar naar zijn Missie terug te keeren 17 October echter overviel hem in 's-Gra- venhage een benauwdheid, gevolg zij- n'er hartziekte. Toch vierde hij pog 23 November zijn koperen feest als Bis schop, dien,de 18 JDjec. het ^acpp^a.at toe aan twee fraters uit heft klcaorrter, van Huisen en vatte wederom hert' pfrrf op, om 18 F-ebr. de reis naar Ctiragajo! te ondernemen. f' Spoedig echter zou blijken, dat vah[ gteen andere reis meer spraak zou zijnj -dan die naar de eeuwigheid. Moge de Goede God hejn pu reeds1 htet loon geschonken hebben, <tat Htjj aan zijne trouwe dienaars beeft beloofd* Filiaal Breestraat86. 2590 Onderwijs. Neutraliteit. Op den 12den Limburgschen Katho liekendag, 15 en 16 Mei te Venlo te houden zullen o.m. worden behandeld de volgende stellingen: 1. Nóch op godsdienstig, nóch op staat kundig gebied, schrijft de wet op het L.O. absolute neutraliteit voor. 2. Absolute godsdienstige neutraliteit sluit absolute staatkundige neutraliteit in zich. 3. Absolute neutraliteit sluit „de op leiding tot christelijke en maatschappe lijke deugden" uit; ze is onpaedagogisch en in dè praktijk onbestaanbaar. Sport. Wielrijden. Het bestuur van den A. N. W. B. heeft de volgende signalen vastgesteld en ter kennis gebracht van de bondsle den, met uitnoodigingen om deze bij haar •tochten in te voeren A. Een stoot op de fluit voor opstij gen B. Een stoot op de fluit onder het rijden voor afstijgen C. Langzaam rijden wordt aangegeven door het opheffen van den rechterarm door den leider, welk teeken door allen die achter hem rijden, wordt herhaald; E. Om aan achteroprijdende voertui gen te kennen te geven, dat zij de wiel rijders-colonne kunnen voorbijrijden, maakt de linker-achterrijder met de lin kerhand een zwaaiende beweging, nadat hij door het roepen van „rechtshouden" en een belsignaal de voor hem rijden den opmerkzaam heeft gemaakt. Roepen en belsignaal worden naar voren door gegeven. Nationale Bloemententoonstelling. Druk bezoek. De bloemententoonstelling is Zondag behalve door de leden der Vereeniging ging van Bloembollencultuur en de hou ders van doorloopende kaarten, door ruim 4500 betalende personen bezocht, en Maandagochtend om kwart over 11 waren reeds 3300 betalenden de tour- niquettes gepasseerd. In de zalen voor de tijdelijke tentoonstellingen was hert doorloopend zoo vol, dat men zich maar, voetje voor voetje kon voortbewegen. Dank zij het milde weer is de volle- grondstentoonstelling een heel eind vooruitgekomen, er zijn reeds heele bed den met bloeiende viooltjes, z.g. witte en blauwe kraaltjes, ook jonge hyacin then, zijn reeds uit, tevens eenige tulpen) en de bloemknop der rhodondendrons zWelt bij het uur. Zwermen bijen doen zich reeds thans op het terrein te goed. Bekroningen. i le proces-verbaal bekroningen van bloeiende bolgewassen en groen blijvende planten op vollegrondstentoonstelling. Crocussen, beoordeeld door de le* den der permanente jury Jan de Graaf, J .C. M. Hoog en G. J. v. Meeuwen. Conifeeren, enz. bovendien door, J. C. Keesen, D. A." Koster, B. Du ijs, en Jac. Smits. i Crocussen: Afd. Haarlemmermeer eereprijs, afd. Lisse, idem. i, Collectieve inzendingen van afdeelin- gen volgens programma. Afd. Limmen, eereprijs, afd. Wpsse)- naar, idem. Inzendingen van firma's en aderetf volgens programma. J. Volkering Fz., Liinmen, 2e prijs. Hilleg. Bloembollen- kweekerij en -handel, voorheen M. v. W& veren en Zonen, eereprijs. 1 Coniferen. J. Jurissen en'Zn., te. Naarden, le prijs J. H. Hardeer te Boskoop, 2e prijs, met gelukwensch der jury, inzendingen buiten programma: Joh. H. Hardijzer, Boskoop, eereprijs. Buxus. W. Topvoort, Aalsmeer, le prijs. K. Keessen Jr., Aalsmeer, 2e pr. met geïukwensch der jury. Inzendingen), Duiten programma. )W. Topvoort, Aals) meer tooneel uit Chantecler, eereprijs^ Ilex. Jan Boer .Wz. en Zz., .Bos koop, 1ste prijs. i„ l: Verschillende heesters: Im-i zendingen buiten programma: Firma Wi9 zelenbqrg, .H^(zersw1oud,e, le. prijs.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2