Burgerlijke Stand. Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. keil zoo zwaar geladen, dat men, om zin ken te voorkomen, deze spoedig van een gedeelte zand moest ontlasten. N1BUW,-VENNEP. Alhier is een begin gemaakt voor de spoorbrug. Menige paal wordt in de grond gewerkt door een1 Heimachine, ook is men druk bezig met het aanbrengen van Zand en grint zoo- ■dat menig handje noodig is voor dit reu zenwerk. RIJNSBURG. Ook hier blijven de ge volgen van het natte voorjaar niet uit. Het nadeeligst blijkt dit wel gewerkt te hebben op eëhige perceelen grond met tulpen beplant Wanneer deze over eeni- gen tijd in bloei komen, zal men eerst een kundig oc rdeel daarover kunnen uitspre ken. Men vreest echter voer veel minder waardige gewassen. SASSENHEIM. Den 5den Apjil begint aan de R. K. Par. Jongensschool voor gewoon en meer uitgebreid lager onder wijs de nieuwe cursus. Bij het hoofd der school den heer Matze, bestaat thans gelegenheid tot het doen inschrijven van nieuwe leerlinge,,. In het 7de leerjaar wordt, behalve de gewone vakken onderwijs gegeven in Fransch, Engelsch en Wiskunde, terwijl in het 8ste leerjaar bovendien Duitsch on derwezen wordt Tevens kunnen nieuwe leerlinge,, wor den ingeschreven, de in 't 5de of Ode leerjaar zitten, voer de Fransche klas, bui ten de gewone schooluren. TER AAR. Het kalven, der koeden is tegen w oer dig aan de orde van den dag en de hoeren zeggen ons, dat de pas geboren kalveren 60, 70 tot 80 pond we gen. 't Is daarom wel waard vermeld te worden, dat eene koe van den veehouder „W. Vermeulen te Lange raar heden een pracht-exemplaar geworpen heeft, dat het kolosale gewicht heeft van 125 pond. 't Is hier gelijk elders gebruikelijk dat de slagers tegen Paschen hun slacht vee met gioen en blcemen gesierd/rond leiden langs de huizen hunner klanie,.. Groot is dan gewoonlijk de belangstelling van de huismoeders en keukenprinsessen, die zich reeds verkneukelen bij de ge dachte aan het heerlijke paaschmaal, dat ijdvet een stuk van den mooien paasch- os zullen bereiden. Zelden echter zagen we zoo'n kolossus als de paaschkoe, die slager Bontje door onze gemeente rond leidde. 't Was bepaald jammer, dat het het zware beest niet in staat bleek zijn tocht te voltooien maar op de helft zij ner route terugkeeren moest. WARMOND. Eenigen tijd geleden, hebben eenige jonge dames zich beij verd brochures, prentbriefkaarten, sluit zegels enz. te verkoopen, ten behoeve van het te stichten R. K. Sanatorium. Deze pogingen zijn niet zonder succes gebleven, want dezer dagen kon onge veer 60 gulden aan den penningmeester jworden overgemaakt Een hartelijk woörd van dank zij hier gebracht aan de dames, die voor den verkoop van brochures, zegels enz. zich zooveel moeite getroost hebben. De overtuiging iets te hebben bijge dragen tot leniging van het leed yan an deren, zij hun de schoonste voldoening en belooning. Faillissementen. Uitgesproken: J. Verkerk, koopman, te Ridderkerk; curator mr. A. J. Vliegenthart te Dordrecht L. I. Criens, kapper, te Dordrecht; curator mr. A. D. Bruin. P. E. Vrijborg, marchand-tailleur, te Arnhem; curator mr. L. P. J. Michielsen. S. A. Rotte, handelende onder de firma W. ten Bruggencate Zoon, te Almelo; curator mr. F. G. J. Houck. C. Weissmann, toonkunstenaar te Amsterdam, curator mr. M. H. F. A. Vrijens. V. Boerma, winkelier te Maastricht. Rechter-commissaris mr. A. Savelberg; curator mr. Ch. van Oppen. J. Smeets, winkelier, te Einde-Kerkrade. Rechter-commissaris: mr. J. J. de Wit; curator mr. Feroand Tripels. Ch. Begeman, koopman, te Winschoten. Rechter-commissarismr. A. R. Dorhout Meescurator mr. E. Meindersraa. M. H. Bongaerts, bakker, te Maasniel. Rechter commissaris mr. baron de Bieberstein curator mr. Paul Tripels. L. Kuypers, Landbouwer, vroeger gewoond hebbende :e Schimmert, thans wonende te Echt Rechter-commissarismr. R. de baron Bieberstein; curator mr. Louis V^rscheure. L. de Boer, koopman, te Urk. Rechter-commissaris: mr. H. W. van Tienhoven; curator mr. P. C. Reeringh, te Hoorn. I. Cohen, winkelier, te Utrecht Rechtercommissaris; jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen curator mr. P. G. H. Dop. F. J. de Charro, hanidelsreiziger, te Utrecht. Rechtercommissaris jhr. mr. de Marees van Swinderencurator mr. A. J. van Wavereu. H. F. Lütge, zonder beroep, te Utrecht, Rechter-commissaris: jhr mr. J. Schuurbeque Boeije; curator mr. H. C. van Beusekom. G. W. Bremen, koopman in gasartikelen te Zwolle. Rechter-commissaris: jhr. mr. M. A. de Savornin Lohmancurator mr. j. van Setten. H. M. Eckner te 's Gravenhage Rechter-commissaris: mr. P. Polvliet; curator mr. W. A. Telders. J. F. van Santen, boter- handelaar te 's-Gravenhage. Rechter-commis saris: mr. F. Beudeker; curator mr. J. J. Koning. H. A. Padberg, vroeger caféhouder te Wassenaar, thans verblijvende te Leiden. Rechter-commissaris: mr. H. W. van Sandick; curator: mr. J. J. Tichelaar. Opgeheven: G. Bantjes Gzn., te Soest H. van Wersch, arbeider te Bleijerheide. J. van Leeuwenstein, pensionhouder, Utrecht. Geëindigd: T. Alberts, te Weesp. J. J. W. Klumper, huiseigenaar te Amsterdam. H. Poppmk, koopman en rijwielhandelaar, te Haarlem. M. C. Leder, pensionhoudster, vroeger te Haarlem. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Maart 1910, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 7715 Horta. Laagste barometerstand 748.8 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 20 Maart, meest matige westelijke tot zuidwestelijke wind toenemend bewolkte lucht, waarschijnlijk rege n- beuien zelfde temperatuur. Stoomvaartberichten. Het s.s. Sin dor o van Rotterdam n. Java, arriveerde 18 Maart Lissabon. Het s.s. Kon i n g Wti 11 em II, van Batavia n. Amsterdam, vertrok 18 Maart van Colombo. Het s.s. Van Linschoten, v. Am sterdam naar Java, arriveerde IS Maart te Port-Said. Het s.s. Noord am arriveerde 18 van New-York te Rotterdam. Het s.s. Soest dijk arriveerde 18 Maart v.m. van Rotterdam 1 van Boston te Philadelphia. Het s.s. Wilis arriveerde 18 Maart van Java te Rotterdam. Het s.s. Prinz Ludwig, van Rot terdam n. O. Azië arriveerde 18 Maart te Singapore. Het s.s. T e r n a t e, van Rotterdam naar Java, passeerde 18 Maart Kaap Bianc. Het s.s. Goentoer vertrok 17 Maart van Batavia naar Rotterdam. Het s.s. Ta mbo ra ariiveerde 18 Maart van Rotterdam te Batavia. Het s.s. Noordam van New-York naar Rotterdam, vertrok 18 Maart van Boulogne. Het s.s. M e n a d o, van Java naar Rot terdam, vertrok 18 Maart van Colombo. Hei s.s. Flo res, van Batavia n. Am sterdam, passeerde 18 Maart Dungeness. Het s.s. Timor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 17 Maart Kaap St. Vincent. Het s.s. Van Waerwyck, van Am sterdam naar Java, passeerde 17 Maart Kaap Bonn. Het s.s. Prins der Nederlanden vertrok 18 Maart van Amsterdam naar Paramaribo. Het s.s. Zaanland arriveerde 17 Maart van Amsterdam te Buenos Ayr es. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 1 jongste kantoorbediende, 1 timmerman, 1 aankomend timmerman, 2 opper lieden, 1 schilder, 1 wagenmaker, 1 stoker, 1 vuursmid, 1 machinist-bankwerker, 1 smid-bank werker, 1 aankomend machinebankwerker, 1 grot- bankwerker, 1 aankomend boekbinder, 1 koek bakker-noodhulp, 1 bakkersknecht, 1 schippers knecht, 1 koetsier, 2 raagazijnknechten, 1 zak- kenstopper, 12 loopknechten, 4 loopjongens, 2 kruideniersbedienden, 1 portier, 1 nachtwaker, 1 ziekenoppasser, 1 incasseerder, 2 oppassers, 9 losse werklieden, 7 werksters, 3 wasch vrouw en. 1 dienstbode, 2 verstelnaaisters. Gevraagd. 1 mandenmakersknecht, 1 kleermaker, 1 nood hulp stoker-machinist, 1 schoenmaker (intern), 1 voorman (modelmakerij), 1 bakkersknecht pl. m. 15 jaar oud. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. 13 Maart Zondag 14 Maandag. 15 Dinsdag 16 Woensdag 17 Donderdag 18 Vrijdag 19 Zaterdag Vot ^Kin- To- taat. 62 19 81 68 11 79 61 8 69 70 16 86 74 16 90 72 15 87 69 14 83 Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het aanvul lingsexamen dier- en delfstofkunde de dames P. J. Weidner (Leiden) en B. Cath (Rotterdaim) en de Heer Frenkel (Tilburg). UTRECHT. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heeren C. F. Engelhard, L. E. Loth -en H. J. Verha gen. Doet Ned. Lett, de heer G. A. Brands. Kerkel. voorb. ex. de heer P. Kruijt. Cand. rechten de heer H. W. B. M. Brans. AMSTERDAM. Bevorderd tot artsde heeTen D. B. Jofchems, geb. te Vianen, en B. Plomp, geb. te Avcreest. Geslaagd voer het 1ste gedeelte van het artsexamen: (Je heeren H. J. Kloos terman, P. G. F. H. M. A. Vermast, P. J. Keizer en E. J. Bok. AMSTERDAM. Aan de Vrije Universi teit slaagde voer cand.-èx. in de litt. fa culteit, de heer A. O. Heesterman. LEIDEN. Geboren: Namiing, z. v. P. S. An es en v. G. C. Rotteveel. Nciolaas, z. v. N. Wassenaar en v. H. Stafleu. Rintje Jans Jacobus, z. v. J. Bronsgeest en v. K. v. d. Meulen. Adriaan, z. v. L. T. Lamb eek en v. Wi. j. D. Dam. Nicolaas Johannes nAto- nius, z. v. B. van den Tuin en v. J. B. Blokhuizen. Catharina, d. v. A. van den Broek en v. A. E. Brandt. Mar- garetha, d. v. C. H. Overduin en v. A. T. Schotman. Maria, <L v. B. van Muis en v. N. Zwijnenburg. F. Simensma Nicolaas, z. v. N. Wassenaar en v. H. geb. Hobma, z., levenl. Overlevert, F. Simensuja geb. Hob ma, v. 38 j. I. M. de Meij geb. la Lau, w. 80 j. N. P. Posthumus geb. Kruijntn, w. 64 j. W. Schild, m. 42 j. 'M. E. Laman geb. Kramers, v- 43 j. A. v. Assen geb. Doorn, v. 31 j. J. E. de Water geb. Fiouw, w. 82 j. A. M. E. Vreeburg, ni. 55 j. A. Bos, z. 21 j. J. JA. Frauhen geb. Klops, w. 67 j. ALKEMADE. Geboren: Johanna Hendrika, d. v. J. Koek en J. M. Koek. Theodorus, z. v. N. Wagenaar en L. K. Pouw. Theodorus George, z. v. J. Opdam en M. A. Vermeij. Elisabeth Anna d. v. B. v. d. Zwet en A. H. Often. Overleden: Wilhelmina Bergshoeff 38 j. echtg. v._W. W. Heijus. Catharina Ammer- laan, 60 j. echtg. v. A. Courijn. Petrus Cor nells Beugelsdijir, 14 mnd. Pieter Kozijn,76j. wed. v. A. Brozius eerder v. J. Oomeu. Ondertrouwd: Cornelis Teunis de Graaf, 25 j. eu Adriana Weststeijn, 20 j. BODEGRAVEN. Geboren: Cornelis Gerrib z. van N. Witte en G. Vogelaar. Overleden: J. B'altens, wed. van C. Oos- terkerk, 85 j. HAARLEMMERMEER. B e v a 11 e nJ. Kort hals geb. Raubos, d. A. G. Kooij geb. Ver kuil, d. A. Buis geb. Hille, z. G. Vaande- ring geb. De Lugt. D. M. van Loon geb. Kleijn, D. K. Buckens geb. Rijnbeek, d. B. de Breuk geb. Den Hartigh, z. H. M. de Vries geb. de "Wilde, z. Overleden: G. W. v.'d. Wal, lj. M. Terbouw, 18 m. HAZERSWOUDE. Overleden: Dirk Jan van Engelen, j.m., 5 w. (wonende te Leiden). H1LLEGOM. B e v a 11 e nE. A. Peters geb. van Leeuwen,d. A. van Biezen geb. Huigen,z.— M. Bakker geb. Heemskerk z. J. Hageman geb. Poolman, d. N. Schenk geb. v. d. Beid, z. N. Otto geb. Entius, z. Ondertrouwd: G.van Ast en F.J. G.Aldus. Getrouwd: A. Overmeijer en C. W. A.de Konink. L. Hopman en A. Robart. Overleden: A. C. Seijsener 1 j. L1SSE. Geboren: Alida d. van C. v. d. Zwet en Th. Schrama. Wilhelmina Maria d. van W. v. d. Reep en M. van Tol. Ondertrouwd: E, H. Keller en C. Verduyn. A. Beuken en E. G. van Ballegooy. Getrouwd: J. van Biemen en A. M. van Geilswijk. NIEUWKOOP. G e b o ren: Theodorus z. v. P. v. Dam en C. v. Es. Johannes z. v. A. v. Leeuwen en P. Angenent. Cornelia Petronella d. v. N. Leliveld en M. Bosman. Ondertrouwd: J. van Elk 32j. wed. v. M. de Jong en A. van Eek 28 j. wed van H. Reyerse. Overleden: Johs. Gers. Steenbeek, 18 m. NOORDW1JK. Geboren: Trijntje, d. van B. Cramer en W. Barnhoorn. Arie, z. van J. A. Zwitser en J. v. d. Loo. Arie Johannes, z. van H. W. Doorneveld en C. W. Splinter. Overleden: N. J. van Beveren, j. Jacoba van Oosten, 11 m., Levenl. aange geven kind van 't mannel. geslacht van J. Ver kade en C. M. van Steijn. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Helena Johanna, d. v. C. Kortekaas en K. Hoogenboom. Nicolaas Wilhelmus, z. v. L. Meeuwenoord en M. Broekhof. Bernardus Hendrikus, z. van Joh. Nederstigt en M. A. van Berkel. Hen drika d. v. D. Duivenvoorden en M. G. Mesman. Overleden: H. v. d. Berg. VOORSCHOTEN. Geboren: Jacobus, z. v. J. van Honfen en P. van den Berge. Levenl. aangegeven z. v. P. Braaksma en H. Draaijsma. Ondertrou w d j. H. Rutten 32 j. en M. C. H. Wolfhagen 32 j. Getrouwd: M. van Tol 27 j. en W. J. Hol 24 j. Overleden: Clasina Hasenoot, echtg. v. C. Varkevisser, 63 j. Ghristina Frederika de Loos, echtg. van Birkhoff 37 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Catharina Johanna d. v. G. Koek en v. H. Veenswijk. Jansje d. v. D. Hogervorst en A. M. Reulmann. Ondertrouwd: Apolonius Schipper 31 j. en Dirkje Maria van Donk 28 j. Overleden: Catharina Zonderland 72 j.— Pieternella Verlaan 80 j. wed. van C. v. d. Ploeg. Sophia Elisabeth Nasveld, 6 weken. LEIDEN, 19 Maart. Vee en Kaasmarkt. Ingevolge de verordening van 3 Maart 1904 zullen de veemarkt en de kaasmarkt in plaats wan op Vrijdag 25 Maart a.s. (Goede Vrijdag) gehouden worden op Woensdag '23 Maart te voren. De Maarsmanssteeg zal wegens het maken van een aansluiting op de gas leiding, op Maandag 21 Maart a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Een onbekend per"soon; 40 h 45 jaar, nrd.e'matige lengte, vol aangezicht, donker uiterlijk, groote donkere knevel, gekleed met grijs geruit colbert costuum, en donkere demi-saison, heeft op 5 Fe bruari jl. alhier eene vrouw, bij wie ge vraagd had in de kost te kunnen komen, opgeEcïit voor een" bedrag van f13.85. Hij heeft voorgegeven te zijn genaamd de Graaf en liet achter twee militaire iï e :aillcs; benevens een verguld zilveren medaille, voor een vakwedstrijd te Alk maar uitgegeven door de vereeniging „Alcmaria". Van deze laatste medaille is de naam verwijderd, vermoedelijk heeft er gestaan C. J.? Maas Jr. Bij een ander persoon, waar de on bekende beeft opgegeven genaamd te zijn Jacob van Leeuwen en 'bij wie hij een eens is binnengekomen onde. voorwend sel in de kost te willen komen, heeft hij zich schuldig gemaakt aan diefstal van •een bedrag ad f5.50. Aldaar heeft hij blijk gegeven bekend te zijn te Uithoorn en beweerde hij, dat aldaar z'ijjn onge huwde zuster woonde in een kruideniers winkel "naast „Blom de Jood". De com missaris van politie verzoekt bekend ge maakt te wovden met den naam en ver blijfplaats van dezen onbekende. Het vervoer en de opbrengst van de Rijnlandschê Stoomtramweg bedroeg gedurende de Maand November 1909 Reizigers (aantal 48,416) f 6,3"0.32, goe deren f579.12, diverse f41.96, totaal f6,991.40. Per dagkilometer f25.89. Van 1 Jan.—ulto. Nov. 1909. Reizigers a (antal 584,763) f81,010.95, goederen f7905.97, diversen f2123.78, totaal f91,040.70. Per dagkilomeier f30.28. ALFEN AAN DEN RIJN. De bouw. van een werkhuis met badinrichting voor rekening der Martha-stichting alhier is gegund aan den heer W. v. d. Bij! aldaar* als laagste inschrijver voor f47.695. HAARLEMMERMEER. Een meisje van 51/2 jaar uit Rotterdam, dat alhier logeerde, is gistermorgen met de been tjes omhoog in het privaat gevonden. De dood was reeds ingetreden. Naar de „O. H. Ct." verneemt, zal de exploitatie der spoorlijn door de Haarlemmermeer niet voor in 1912 ktm- ne.i geschieden. NIEUWKOOP. Gisterenavond hield de „Nieuwkoopsche Visscherij Vereeni ging" haar gewone jaarlijksche Verga dering, die door afwezigheid van den Voorzitter geleid werd door den Se cretaris den Heer P. de Graaf. Na le zing en goedkeuring der Notulen deed de Penningmeester rekening en verant woording van zijn beheer. Er was een batig saldo van f 22,79. De Penningmeester werd als zoodanig herkozen. I11 plaats van joukh. Boreel de Ma- rignault, die als voorzitter had bedankt, werd gekozen den Heer A. Leliveld1. Besloten werd van de Heidemaatschappij jonge edelkarpers te poten, en in wa ter, dat afgezet kan worden, te poten. Deze vischsoort groeit hier verbazend hard maar teelt niet voort, wat zeer jammer is. ROELOFARENDSVEEN. Door den Minister van Oorlog is aan de moeder van de.i dienstplichtige E. K. een ver goeding toegekend van f0.40 per dag gedurende het verblijf onder dé wape nen van-genoemden dienstplichtige. SASSENHEIM. H. van Tol, milicien lichting 1909 is ingedeeld bij het 4de Reg. Vesting-Art. Den Helder. J. de Zwart milicien licht. 1910 bij het 4de Reg. Vesting Art. Den Haag en P. Bader en J. Staphorst lichting 1910 bij het 10de Reg. Infanterie Haarlem. WOU BRUGGE. Een der groote ol men achter het raadhuis werd deze week neergeveld, de overige blijven nog ho pen wij jaren staan. Deze schoone rij iepen zijn daar aangeplant in het jaar 1847 door wij'en den tuinman Terhout, tegelijk met het zware geboomte rond om het prieel van Dr. Asman aan den Achterweg alhier. In genoemd jaar toch stond op de zelfde plaats dn de „Groote Baan" nog veel zwaarder geboomte dat toen, even als nu, voor werkhout verkocht werd aan C. Kroon te Nieuwe Wetering. Is thans ten oosten van ons dorp een prachtige laan verdwenen, ten westen zijn op het Kerkpad de vorige week een 140 tal iepen gepoot, dat van uit de Kerkbuurt gezien, een zeer aardige aan blik geeft. Dit Kerkpad, dat in 1765 is aangelegd is nog nimmer met boomen beplant ge weest. 1 Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Wij vernemen dat de uitreis van'Hr. Ms. pantserdekschip „Heemskerck" voor het maken van den oeefningstocht naar de Noorsche wateren bepaald is op 7 Mei, zullende Z. K. H. de Prins aan boord van dezen oorlogsbodem de reis medemaken naar Scandinavië teneinde eenige weken in Zweden, Noorwegen en Denemarken te verblijven, bij welke gelegenheid Z. K. H. voornemens is een bezoek te brenge^ aan de hoven te Stockholm, Christiania en Kopenhagen. SINT PETERSBURG, 18 Maart. Een plotselinge rukwind dreef een ijsschots waarop 50 personen naar zeer. Tot nog toe bleven alle opsporingen zonder resul taat. Marktberichten. LEIDEN, 19 Maart 1910. De Eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 6199 stuks. Prijzen waren f 3.60 tot f 4.90 per 100 stuks. Eende-eieren f 4.05 tot f 4.15 per 100 stuks. LEIDEN. 19 Maart. Boter aangevoerd 5710 K.G. per vat, 1st qual. f 64 a 68, 2de qual f 58 a 62. 1ste qual. per K.G. f 1.60 a 1.70 2de qual. per K.G. f 1.45 a 1.58 LEIDEN, 19 Maart. Tarwe in de goede soorten gevraagdmindere soorten alleen tot voerprijzen te verkoopen. Verkocht van f 12 tot f 8 per 100 Kilo. Rogge flauw, van f 5.10 tot f 5.60 p. 75 kilo. In Gerst weinig omgang. Haver van blanke kwaliteit vindt koopers. Verkoopprijzen van f 6.50 tot f7.75 per 100 kilo. Paardeboonen door concurrentie met China-boonen moeilijk verkoopbaar. Worden aangeboden van f 6.40 tot f 7 per 80 kilo. Duiveboonen van f 9 tot f 10.20 p. 80 kilo. Grauwe Erwten alleen tot afbrokkelende prijzen verkoopbaar. Te noteeren van f7.50 fot f 13.— Koolzaad per Heet. van f 11 tot f 12.50. Hennepzaad f 6.25 tot f 7 per Heet. Kanariezaad stil, nominaal f 8.50 tot f 9.50. Turf. baardbr. 1ste soort stuks. Turf 4rauwe) stuks. Lange Zwarte 900000 stuks 350 a t 3.75 per 1000 stuks. UTRECHT, 18 Maart. Aan de kaasmarkt alhier was heden geen aanvoer. MEPPEL, 18 Maart. Aan de botermijn was de aanvoer heden 1925 kilo, hoogste prijs f 1,48, laagste prijs f 1,40, middenprijs f 1,45 per k SCHIEDAM, 18 Maart. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 83* per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn willig. Spoeling per ketel f 1.30. Graan-Spiritus f 14— a 14%, Melasse-Spiritus f 12% 13, ruwe Spiritus f 6% 2» ALKMAAR, 18 Maart. Aangevoerd 128 stapels kaas, wegende 64,520 kilo. Prijs voor kleine f 34.50, commissie f 3250, middelbare f 33.— Handel vlug. Beurs vao Amsterdam. 19 Maart 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 4 Obl. 1909Ned.Rec. 4%70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope «S Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 47o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 103% 103% Columbia 3 7o Gee. B. Schuld 49% 4813f« Venezuela 3 7o Dipl. Sch. 1905 56%« 56%K 470 Amsterdam 1900-01 3 7o Leiden 1896. Aand. N. West. <SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. 79% 79% Cert. v. Ainer. Car Found C. 64% 66% Cert. v.g. A. Unit. Stat. SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Rcdjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 [476% 476% Aand. Moeara Enim Petr. Mij. 235% 240% Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. 179% 181% Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Coip. fc«n. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake dtOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans, City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. «fi T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario «S Western Cert. v. gewaand. Rock Island Gew. aand. South Pacific A fgest gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 7o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 7o Staatsl. Oostenrijk 1860 3 7o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-knaal loten Prolongatie rente 3 3% De Nederlandsche Bank heeft heden het dis conto verhoogd met 1 Hofberichten. H. M. de Koningin hoopi Dinsdag avond 29 Maart de uitvoering door school kinderen der Koningi Wilhelmina can tate; onder leiding van den componist M. H. van 't Kruijs, op het schoolfeest van de vereeniging tot wering van schoolver zuim in liet Gebouw voor K. en W. bij te wonen. Z. K. H. de Prins zal a.s. Woens dag per auto den tocht naar Haarlem ma ken en terug. Uit Brabant. Als„histo= risch" vertelt Jan Morps in de Noordbr.: Het was op een plaatsje in onze pro vincie, waar door een rijken boerenzoon bij het omspitten van een stuk land, het welk reeds jaren onbebouwd had gele gen. een mooie oude kan of urn werd gevonden. De huisgenooten, neen dra het geheele dorp, was het er over eens. dat deze urn zeer oud en veel geld waard zou zijn. Wie zou echter den juisten ouderdom en de waarde kunnen schat ten. Spoedig was het besluit genomen. Men had toch in het dorp een kioosler, waar Fransche paters gevestigd waren. Deze paters waren In het bezit van nog meer oude voorwerpen en zouden^ deze urn voor een grooten prijs in hun bezit willen hebben. Onze boerenzoon beide; aan de kloos terpoort aan, en vroeg aan den portier broeder: „wel broeder, wat zou deze kan wel waard zijn," en reikte ze met een Ean hem over. De broeder, welke geen woord Hoi- landsch verstond, begeeft zich met de urn de kloostergangen door, komt na eenige oogeblikken terug met de urn, gevuld met soep, reikt deze onze. boerenzoon over; met de woorden :„Bon appétit" en onze boerenzoon af met een gevulde kan met soep. Men begrijpt dat er in het ouderlijk huis neen in het geheele dorp hartelijk is gelachen en dat de urn, gevonden op het land een schoone plaats heeft ge kregen in de keuken van onze rijke boe renfamilie. Drievoudige moord. In de kampong Sirilaba, gelegen in een der bo- venafdeelingen der onderneming Deli! Toewa zoo lezen wij in de Deli Cou rant van 19 Februari heeft gisteren eert drievoudige moord plaats gehad. Een dec Bataksche kampongbewoners, eenl man van meer dan 60 jaar, die een gehuw de vrouw haat toedroeg, heeft tijdens af wezigheid dier vrouw en van haar echt genoot, wraak genomen, door haar kinde- i cji, twee meisjes van 8 eu 10 jaar en eed

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2