HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren 1 hofleveranciers Kan!$)r Mi «steeg' Gemengd Nieuws. tooemde, de boeken in orde bevonden te hebben waarna de penningmeester werd ged echargeerd. De Penningmeester verklaarde dat er taic uïtkeering kan plaats hebben van t pCt De Heer Jac. Bakker en meer dere leden wenschten de procenten of een gedeelte daarvan te besteden voor eenc automatisch veilingstoestel welk voostel met meerderheid van stemmen werd verworpen, zoodat de 2 pCt zal .worden uitbetaald. Over het aanschaf fen van het aut toestel zal in eene vol gende vergadering nader worden beslist De periodiek aftredende bestuursle den de heeren S. v. Ruiten, vïce-voor- fcitter en J. J. v. d. Meer, penningmees ter werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Beide heeren namen hunne her benoeming aan en bedankten de leden voor het geschonken vertrouwen. Bespreking Mandjesmaat. Tot nu toe .was het gewoonte een half mud augur- ïken te leveren met onderdeelen van 6 mandjes, elk met een inhoud van circa 8 kop. Nu is met algemeene stemmen goedgevonden, in 5 onderdeelen te leve ren, elk van 10 kop. Hiermede is de agenda afgehandeld. De heer P. de Jong vraagt het woord en wel aangaande augurken-sorieerïng. Na eenige discussie belooft de voorzit ter namens het bestuur stappen te zuilen doen om betere controle te verkrijgen. Niemand meer het woord verlangend', kluit de voorzitter de vergadering. ZEVENHOVEN. Gisteren werd alhier de vaart gestremd doordat het schip van den heer J. Twaalfhoven, geladen met boom en, zonk. De opvarenden kozen het (ru me sop en werden behouden aan wal (gehaald, zoodat zij er met een nat pak afkwamen. Hedenmorgen werd het vaar tuig gelicht en met takelwerk en ver eende krachten boven gehaald, zoodat de doorvaart weder zijn geregelden loop heeft. Alhier is de 82-jarige heer A. v. id. Zwet, plotseling op zijn stoel dood gebleven. ZOETERWOUDE. Op Woensdag 13 April a.s. hopen de kinderen der parochie [H. Joannes Onthoofding (Zuidbuurt) zijnde 11 jongens en 11 meisjes, hunne le H. Communie te doen. Sport. Sporttentoonstelling. In het Brongebouw te Haarlem zal ge durende de maanden Juni en Juli a.s. een spori-tentoonstelling worden gehou den, terwijl tijdens deze tentoonstelling verschillende wedstrijden zullen worden georganiseerd. De voorzitters van de voornaamste sportbonden in ons land zijn uaar wij ver nemen, uitgenoodigd in het eere-comité zitting te nemen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Vrijdag 18 Maart. Allereerst kwam in stemming het gis teren door den heer van Karn eb eek ge dane voorstel om, in afwijking van het vroeger genomen besluit om heden afdee- lingsonderzoek te houden, een gewone openbare zitting te doen plaats hebben, ter afdoening van de agenda. Dit voorstel wordt verworpen met 41 tegen 12 stemmen. Verder wordt op voorstel van den voor zitter besloten van de agenda af te voe ren het wetsontwerp houdende wettelij ke bepalingen betreffende bet gebruik van trekhonden en het wetsontwerp, houden de bepalingen tot wering van de Ame- rikaansche Kruisbessesmeeldauw. Daarna werd de behandeling voortge zet van hei wetsontwerp, strekkende tot aankoop van den spoorweg BataviaBui tenzorg. Na replieken van de heeren Bos, Co- lijn, de Monté Verloren en den Minister van Koloniën, kwam het ontwerp in eindstemming. Het blijkt dat de stemmen staken, 36 tegen 36, zoodat later een nieuwe stem ming zal moeten plaats hebben. Ten slotte kwam in behandeling de motie-Mar chant, de wenschelijkheid uit sprekende tot het instellen van een onder zoek naar de noodzakelijkheid van de gel delijke en persoonlijke lasten voor 's lands .verdediging. De Minister v. Oorlog verklaar de tegen het beginsel der motie geen be zwaar te hebben, ^och vond het voor de Regeering ongemotiveerd wantrouwen dat in de motie wordt gesproken dat de Commissie noodig is „tot herstel van het Vertrouwen in 's lands weerbaarheid." De heer Marchant wijzigt zijn mo tie door de bewuste zinsnede er uit te Echten. Aldus gewijzigd werd de motie zon der hocfu. stemming aangenomen. Kerknieuws. Catacomben in Valkenburg. Eenigen tijd geleden vermeldden wij, dat onder leiding van dr. Cuijpers in het Rotspari: dc-r familie Diepen te Valken burg (Limburg) een nabootsing der Ro- meïnsche Catacomben zou worden ge graven. Wij zijn nu in staat nadere bij zonderheden te geven. Zoo zullen worden aangelegd: le£ Ee® gedeelte dei; .beroemdg ca tacombe van Callixtus, de grafkapel der Pausen, die dei H. .Caecitia, drie Sa cramentskapellen, de crypten van Lucina, met dien van den H. Cornelius, de kapel der vijf heiligen en die c!er H. Evange listen. 2e. Uit de catacombe van Priscillade capella greca met de benoemde „fractio panis" en haar atrium, de „kapelt der in kleeding een er godgewijde Maagd", de Mad onna-cry p te. 3e. Uit de catacombe van Pontianus het baptisterium, waar in de eerste eeu wen door indompeling het Jd. Doopsel werd toegediend. 4e. Uit de catacombe van Petrus en Marcellinus eenige der test bewaarde en beschilderde crypten, met fresco's der „hemeischc maaltijden." 5e. Uit de catambe van Thraso de „oranten." 6e. Uit de catacombe „Coemeterium raajus" genaamd, de kapel der „Madon na-orante." In deze catacomben zullen een aantal copieën van afschriften met symbolen naar origineelen, voorkomende in de Ro- raeinsche Cala.omben werden aange bracht, en o. m. een tiental echte Cata comben-lampjes, geschonken door de Pauselijke Commissie voor Christelijke oudheidkunde, terwijl aan den ingang een marmeren gedenksteen zal komen te staan ta Rome vervaardigd en gezegend door. Z. H. Paus Pius X, die het plan tot aanleg van de Valkenburgsche Catacom ben ten zeerste heeft toegejuicht. ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. (13) De landbouwer D. B., te Bar- neveld is eergisteren aan bloedvergifti ging overleden. De vorige week had hij een aan besmettelijke ziekte gestorven rund van de huid ontdaan, terwijl hij een zijner handen had. Weldra zwollen nu hand en arm zoodanig op, dat een ont boden geneeskundige speediginzag, dat hier geen hulp meer kon balen. Juffrouw Ch. R. de K., echtge- noote van den werkman A. H. V., was gistermorgen alleen thuis, in haar woning op de tweede verdieping van pand no. 68 aan de Sophiakade te Rotterdam, toen in de keuken een pe'.roleum-kooktczstel in brand raakte. Zij droeg het brandende toestel naar de veranda, aan de achterzij de van haar woning gelegen en zette het daar neder. Hierbij vatte haar kleeding vlam enJkreeg zij brandwonden aan de handen en armen. In haar verbijstering sprong de vrouw over de balustrade dei- der veranda en kwam in het tuintje van de benedenbewoners terecht. Deze verleen den hulp, doofden de brandende kleeren en riepen geneeskundige hulp in. Na door een geneesheer met verbandmiddelen uit de verbandlost van de aangerukte red dingsbrigade verbonden te zijn, is.zij per brancard naar het St Eranciscusgasthuis gebracht. De vrouw is door den val aan de beenen en het hoofd verwond terwijl men voer een hersenschudding vreest. Het begin van brand in haar woning- ontstaan, is door de buren gebluscht, die zich toegang tot de woning van *A. H. V. verschaften. De brandschade is van weinig beteekenis. De spuiten 7 en 8 die uitrukten, behoefden geen hulp te verleg j nen. Ongeluk met doodelijke af* Loop. Donderdagavond ging de knecht van den fouragehandelaar E. te Wees- percarspel met een zwaar gelad.cn wagen, bespannen met twee paarden, naar den veehouder aan den Langen Muiderweg. Daar gekomen moesten de paarden den wagen op het erf der boerderij om zwaaien. De knecht liep daartoe voor de paarden uit, deze bij den teugel leidende. Doordat hij achteruitliep, bemerkte hij niet, dat hij tegen een daar stamden boom opliep, ten gevolge waarvan hij daartussc e.i en tugschenk den trekboom van den wagen zoodanig beklemd ge raakte, dat de dood onmiddellijk intrad. De ongelukkige laat een weduwe achter. Een meisje verbrand, In het perceel Bloemstraat 12 te Amsterdam op een der bovenverdiepingen woont de fa milie Fiege, man vrouw en drie kin deren. Gistermorgen 9 uur waren ée ouders even afwezig, en hadden hun kin deren achtergelaten. Deze zijn, al spe lende, te dicht bij de kachel gekomen met het ongelukkig gevolg dat de klee ren van een 7-jarig meisje in brand ge raakten. Op het gegil van de kinderen schoot een van de buren toe, die de vlammen trachtte te blusschen, maar het arme meisje was over het geheele lichaam verbrand. In zorgwekkenden toe stand is het kind naar het Biunen-Gast- huis vervoerd. Zeldzame overtreding. Dins- dagmiddag om halfzes viel een 8-jarig jongetje, wonende in de Javastraat te Utrecht, te water in de VIeutens:he We tering, aldaar. Een werkman was er tij dig bij, en redde den kleinen drenke ling. Waar hem nu onder te brengen Een d dit bij de plek des onheils wo- pend tapper ga,f 't bewijs yap weinig menschlievendbeid, door te weigeren den te water geraakte op te nemen. Echter zal dit muisje voor hém pog een staartje hebben. De plaatselijke ver ordening op de inrichtingen, waarin krachtens vergunning door B. cn W. ver leend sterke drank in 't klein wordt ver kocht, op logementen, op de inrichtin gen, waarin krachtens verlof andere dan sterken drank wordt verkocht" be paalt in art. 8: „De houder van een in richting als bedoeld in art.l (dit be doelt een inrichting waar drank of eet waren worden verkocht om ter plaatse te worden gebruikt) of degene, die hem in de uitoefening van zijn bedrijf ver vangt, moet drenkelingen of door eenig ongeval getroffen personen, en degenen, die hen bijstaan, ten allen tijde in zijn1 inrichting opnemen en hulp verleenen." Aangezien dit artikel door den be doelden tapper werd overtreden, is hij bekeurd en zal dus nader over de zaak liooren. (:,U. D.") Vergiftiging? Naar aanleiding van de ziektegevallen onder de marechaus see te Eindhoven deelt de correspondent van het „Hbl." het volgende mede: Eenige dagen geleden werden eenige manschappen der trigade ziek, na hei gebruik van soep en vleesch. Zij gebruik ten hun maaltijden steeds bij een slager te Gestel bij Eindhoven, alwaar ook eeni ge burgers in den kost zijn. Op den be- wusten middag nu, werd een hoeveelheid soep uit den kookketel geschept, en in een geëmailleerden eetschotel overgego ten, welke hoeveelheid op <een gaskom foor voor de marechaussees werd warm gehouden. De overblijvende soep werd dadelijk daarna door de burgerkostgangers ge nuttigd, zonder dat dezen er den min sten hinder van ondervonden. De mare chaussees echter, die later de voor hen bestemde soep gebruikten, werden kort daarop zeer ernstig ongesteld. Brakingen en buikkrampen deden zich voer, terwijl hun gelaat beurtelings groen en blauw werd. Onmiddellijk werden hieiop van eenige manschappen de faeces in beslag genomen, daar men ernstig aan vergif tigingsverschijnselen dacht. in verband hiermede is de officier van justitie uit 's Bosch met den heer Hesse- link uit Arnhem (scheikundige) overge komen, teneinde een onderzoek in loco in te stellen. Gebleken is, dat de genut tigde soep en het vleesch in deugdcüjken toestand verkeerd hebben. Thans legde de gemeentelijke keurmeester van Eindho ven de verklaring af, dat hij het bewuste vleesch, nog kert van te voren gekeurd had, en in goeden toestand had bevon den. Er wordt daarom des te sterker vermoed, dat hier-beslist een vergijtigings- geval in het spel moet zijn. Er blijft slechts de vraag over of de vergiftiging ontstaan is door verbinding van oxyde en andere mefcaafzuren, welke zich in den geëmail- leerden schotel zouden gevormd hebben, of dat de vergiftiging- een misdadige oor zaak zou gehad hebben. Dit moet het onderzoek der faecaliën nog uitwijzen. Acht marechaussees zijn hersteld, doeh doen nog geen volle dienst, terwijl de negende vrij ernstig ongesteld is. De jeugd. De koopman J. G., wonende Kettingstraat te Rotterdam, had zijn 15-jarigen zoon Adriaan voor straf een uurtje op zolder opgesloten. Maar wat doet de kwajongen? Hij kruipt uit het dakraam, klimt over het dak naar den zolder der buren en gaat langs den gewonen weg op straat. Groote ontstel tenis bij de familie, toen hun zoon was verdwenen. Maar zij waren nog nieêrver jan'. rust, toen hij 's avonds niet in de ou derlijke woning terugkeerde en zich ook nu nog niet heeft vertoond. De vader vehoekt nu opsporing van den deugniet. De 41-jarige koopman H. L., uit Meppel, heeft zich te Groningen met een revolver een doodelijke wonde toege bracht. De ongelukkige, die in het bezit was van ruim f 1000, moet lijdende geweest zijn aan verstandsverbijstering. Uit een discussie in den V e 1- ser Raad. De voorzitter geeft ge legenheid tot de rondvraag. Na de gebrui kelijke klachten over wegen enz., is het woerd aan den heer Koelemeij: Mijnheer de voorzitter, ik gevoel mij gedrongen af keuring uit te spreken, dat bij den brand bij Limbach te Santpoort last is gegeven met spuiten op te houden. Dat zal wel weer de "heer Netscher gedaan hebben. Nu was wel de wind oostwaarts, maar de heer Netscher is toch geen heer over wind en golven, dat hij de zekerheid ken geven, dat de wind niet zou omgaan en gevaar zou komen voor omliggende per- ceeien. De heer Netscher: Mijnheer de voor zitter, ik dacht wel weer, dat ik de schuld zou krijgen, er gebeurt nu eenmaal niets, in de gemeente, oi Netscher heeft het ge daan. Als dc po es van den burgemeester buikpijn heeft, moet Netscher er als een wonderdokter bijgehaald, want diens schuld is het! Maar al wordt nu mijn huid al tamelijk aik tegen al die verwij ten, ditmaal bén ik toch geheel onschul dig. Ik lag reeds op één oor toen het be vel tot staken is gegeven. Maar boven dien stond de geheele brandweer gereed op het terrein, om maar bij het kleinste vlammetje weer op te treden. De heer Koelemeij: Maar wat heb je nu aan werklui, die stil staan? De heer Netscher: Maar er was ge,en reden om te spuiten, en dan spuit je toch niet. De wacht werd eenvoudig gehouden. Men Y.eyffjjt een sluiswachter, die geep schépen doorkrijgt, toch ook niet dat hij de deurtjes niet den heelen dag niet ppen en dicht doet!! En nadat de heer Netscher aangetoond had met deze zaak niets uitstaande te hebben, de heer Koelemeij door de hilari teit onverstaanbaar nog wat sputterde, werd het incident gesloten. (Hbl.) Nalatenschap Teyler. De „O. Haarl. Ct." meldt: De nakomelingen van het geslacht Teyler van der Hulst, die reeds zoovele jaren pogingen in het werk stellen, om het testament, waarbij o.m. de Teyler- stichting- alhier werd in het leven geroe pen, vernietigd te krijgen, hebben in den laatsten tijd weder een actie op touw gezet. Er zijn te Amsterdam een paar bijeenkomsten van belanghebbenden ge houden en Don deravond zijn de te ne men stappen besproken. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter, de heer v. d. Walsen, de aan dacht er op, dat zij, die zich tot de na latenschap gerechtigd gevoelen, zich toch vooral de fantastische verhalen, welke deze quaestie opsmukken, uit het hoofd moesten zetten. Verder deelde hij mede, dat het genealogisch bureau van den heer Sagers, belangloos zijn medewerking had verleend. Een vertegenwoordiger van dit bureau lichtte de feiten nog eens ,toe en spoorde eveneens de zich noemende erfgenamen aan, niet al te groote ver wachtingen te koesteren. De secretaris van de Teylerv. d'. Hulst-commissie, He heer Van Leeuwen, toonde den aanwezigen een stamboom der familie. Hier en daar ontbraken ech ter nog schakels, die natuurlijk eerst ge vonden moeten worden, voor en aleer men verder met kans op succes kan gaan we. ken. De voorzitter noodigde daarom de aanwezigen uit den secretaris zooveel mogelijk in zijn arbeid behulpzaam te zijn, door hem afschriften van familie papieren af te staan. Men wil, na de noodige voorbereidingen, trachten inzage te krijgen van het testament, dst bij een notaris te Haarlem berust. Uit Napels wordt bericht, dat de Vesuvius eenigszins harder begint te werken. De rook, die met groote kracht uit den krater wordt uitgestooten, stijgt tot een hoogte van 600 Meter boven den top van den berg. Het gerommel duurt voort, vooral ge durende den nacht. Het observatorium is zoodanig versterkt dat het aan de hevigste uitbarstingen kan weerstand bieden. Een auto-vijand. Zaterdag is, zooals men weet, in de buurt van Mun- chen een ongeluk gebeurd met -een auto van den Argentijnschen consul Geiger. Hij zelf liet er het leven bij en drie an deren kregen vrij ernstige kwetsuren. Voor de auto van Geiger, die een vaart van 80 K.M. had, reed een andere auto uit, die plotseling voor een paal op den weg moest uitwijken. De auto van Gei ger had in de stofwolk die de andere auto maakte, den hinderpaal niet bijtijds kunnen opmerken, en tornde er tegen op. De politie te Munchen heeft nu een naam- loozen brief ontvangen, waarin de schrij ver bekent, dat hij dienpaal opzettelijk op den weg had neergelegd, uit haat te gen auto's en automobilisten, omdat een kind van hem door een auto is doodge reden. De man (of vrouw) verklaart, dat hij uit wanhoop over den dood van zijn kind zelfmoord heeft willen plegen. Toen was God hem in den droom verschenen en had hem gezegd, dat hij zijn leven moest sparen en zijne krachten aan een goede zaak moest wijden. De automo bilisten moeten voortaan niet meer ge spaard worden. Hij zou daarom voortgaan met zijne taktiek en de auto's zoo lang be oorlogen, tot men zijn wensch verhoor de en afzonderlijke wegen voor auto's aanlegde, met paden erlangs voor fietsrij ders en wandelaars. In den brief is herhaaldelijk sprake van het gevoel van een moeder, zoodat ook wel een vrouw hem geschreven kan heb ben. Aan het steile schrift is dit niet goed te zien. De justitie heeft de zaak reeds in han den. Romantischegeschiedenis. Op 9 Maart 1903 veroordeelde het assi senhof van MagdeDurg zekeren Paul Lip- ke, beschuldigd van moord op zijn vrouw ter dood. Het oppergerechtshof van Leip zig verwierp zijn voorziening en dc kei zer geweigerd hebbende gebruik te ma ken van zijn genaderecht, bleef er niets anders over dan den man te halsrechten wat dan moest gebeuren op het laatst van November. Maai ioen bemerkte men dat Lipke teekenen van zinneloosheid gaf, denkelijk veroorzaakt door den angst voor het {noodlottig oogenblik. in die voorwaar den werd een terechtstelling onmogelijk en de keizer veranderde de straf in le venslange opsluiting. Intusschen was de toestand van Lipke zoo verergerd, dat men hem in een zin- nel oozengesticht opsloot, waar hij onge neesbaar werd bevonden. Tegen alle ver wachting nochtans genas de zieke en werd hij in 1906 terug naar de gevangenis ge bracht. Op dat oogenblik vroeg hij herzie ning van zijn proces, op grond van de veroordeeling wegen9 meineed van een der getuigen ten laste in het proces van 1903. Na een lang onderzoek door het hof van Leipzig werd Lipke terug voor het assisenhof van Magdeburg verzonden. De oud ter dood veroordeelde is thans vrij- gesppo^tp. Roosevelt, de io overhoofd- m a ii. Jheodoor Roosevelt, de Middel- Afrikaansche Nimrod, is, zooals reeds me degedeeld werd te Khartoum aangeko men, waar hij door den gouverneur, Sla tin pasja, werd ontvangen. De voormalige president zag er uit stekend uit; hij scheen jaren jonger te zijn geworden, en was in het prachtigste hu meur van de wereld, hetgeen blijkt uit zijn grappige uitlatingen betreffende zijn „trip" „Ik wensch allen ex-presidenten en kou ningen op non-activiteit," zei dé oneer., biedige Teddty, „zoo'n uitstapje door Af rika als vacantiereisje toe. Men vergeet zoo geheel en al zijn zorgen, wanneer men een aangeschoten buffel voor zich1 heeft en zoo maar stil in het struikgewas moet zitten en moet wachten. Dat is eeti magnifieke gedukisproef. Terug kun je niet, want voor je raast de buffel en achter je loert een troep Congowilden. En die kerels kunnen schieten. De beste schutters zijn de zwartjes. IK heb echter goed met hen kunnen op schieten. We zijn zulke dikke vrienden geworden, dat verscheidene rooverbenden me tot hun hoofdman wiilen kiezen. Het was zonde, dat ik in de beschaving „ver loren" ging, meenden de brave bandie ten." Destijds maakten w ij melding van een ongeluk, dat in Januari jl. was overkomen aan twee Alpenbeklimmers in het gebied van den Claudenstock, die na vijf dagen lang in een hut te hebben geschuild, eindelijk door gebrek aan voedsel waren gedwongen om verder te trekken, waarna zij in een sneeuwstorm omkwamen. Thans blijkt uit een bericht in de Mit- te'lungen des Deutschen und Oesterrei- chischen Alpenverreins, dat de beide rei zigers gered hadden kunnen worden, wanneer van uit Linthal tijdig een red- dingbrigade was vertrokken om hen op te sporen. Een der reizigers die wegens onge steldheid te Zurich was achtergebleven, had op 19 Januari, toen zijn vrienden niet zooals afgesproken was terug wa ren gekeerd, onmiddellijk naar het red- dnigstations in Linthal getelegrapheerd, om een colonne uit te zenden tot red ding van de vermisten. Hij kreeg ten antwoord dat dien dag geen colonne meer kon vertrekken en te vens werd gevraagd iom het noodige geld te deponeeren. Van 19 tot 27 Januari werden hij als mede de broeder van een der veronge lukten en nog een hunner vrienden, door de lieden der .reddingstations aan het lijntje gehouden en met allerlei uit vluchten om den tuin geleid, zonder dat er een reddingeolonne werd uitgezonden. Eens zelfs was een colonne uitgegaan, maar halverwege weer teruggekeerd. Eindelijk brak den 27n een colonne op, maar toen was het te laat. Gedroogde melk als zuigelin- genvoedseld In 't Britsh medi cal Journal bepleit C. Killick Millard het gebruik van gedroogde melk als kinder- voedsel. De melk wordt gedroogd vol gens de methode van Just en Hamaker, waarbij voortdurend een straal melk valt op verhitte, snel ronddraaiende walsen en aldus in zeer kort tijdsverloop verdampt. De gedroogde melk wordt automatisch van de walsen afgebrabd; de nog aanwe zig zijnde zeer geringe rest water wordt in de melksuiker als kristalwater opgeno men .Zoo verkrijgt men. een practisch- steriel, onbepaalden tijd houdbaar, grof roomkleurig poeder. Voor het gebruik mengt men dit met 60 pet. water. Het poeder lost zich hierin voor het grootste deel op. De aldus verkregen vloeistof onderscheidt zich, wat het uiterlijk be treft, nagenoeg in niets van versche melk; de smaak is evenwel anders. Ze is licht verteerbaar, vormt in de maag een klein- vlokkig stolsel; de kinderen gedijen er uitstekend van en lusten ze bovendien gaarne. De prijs is veel lager dan van kindermelk. Het praeparaat komt in blik ken bussen in den handel; en omdat de benoodigde hoeveelheid poeeder alleen met water behoeft te worden aangemengd is iedere maaltijd gauw gereed. (Ned. Tijdschr. v. MelkK) Agenda's. NED. R.-K. VOLKSBOND. Zondag 4—5 -spaarkas 5M—&M bibliotheek. Maandag 9—10 winterprovicie. Dinsdag Zangrepetitie, Schermoefening Woensdag Repetitie der Harmonie. Zaterdag 9—10 uur Spaarkas en Sociale Bibliotheek. Zondag 1ste Paaschdag geen spaarkas. St. JOZEFSGEZEL.-VEREENIGINO. Zondag de zaal van 12H tot 2J4 uur en van 5 tot 7 uur voor leerlingen van 8 tot 10 uur voor de gezellen, 8M uur lichtbeelden. Maandag, Dinsdag en Donderdag de zaai geopend voor de gezellen. Dinsdag geen repetitie Siphonl. Maandagen Woensdag teekenschool bouw- knndig, Dinsdag en Donderdag handteekeneri' op de gewone ure. Zaterdag zitting spaarkas en bibliotheek op de gewone ure. Z1TA-VEREENIGING. Zondag, geopend van af 12 uur; 12—1 uur bijeenkomst v. leden d. zangvereeniging (aid. A), 2 uur afd. D, 5J/?—6M afd. B. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Maandag-avond van 89 uur repetitie zang cursus afd. C. van 8 tot half 10 cursus voor, custuumnaaien. Dinsdag, van 11—12 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor betrekkingen. 's Avonds v. 8 tot half 10 uur, cursus voor kostuumnaaien. u Woensdag-avond van 8—10 uur gezellige eenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur knipcursus, ook voor de meisjes, die andert i Donderdags komen.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 8