Uit Stad en Omgeving. April benoemd tot adjunct-ingenieur van 'den rijkswaterstaat. Met ingang van 1 Mei zijn benoemd bij den waarborg en de belasting der gou den en zilveren werken: tot essaieur te Leeuwarden, \V. C. •Beekhuis, commies te Amsterdam tot commies te Amsterdam, M. J. W. IF. Spaargaren, commies te 's-Hertogen_ bosch. tot adjunct-controleur te 's Hertogen bosch, C. E. van Koetsveld, thans essaieur bij 's-Rijks munt te Utrecht. Het Patroonfeest van Z. ïi. den Paus. Op St. Josephs-dag, den IQen Maart, viert onze H. Vader de Paus op de in_ roomsche landen gebruikelijke wijze zijn patroonfeest. „De lijd" verneemt van eer biedwaardige zijde, dat op dien dag aan aan het gebouw der internuntiatuur, Be- euidenhout 93, te 's-Gravenhage, waarde pauselijke vlag zal wapperen, de geluk- wenschen wegens het Patroonfeest van den H. Vader door den tijdeiijken zaak gelastigde van den H. Stoel, Mgr. Gual- tieri, zullen ontvangen, werden. Tevens worden de geloovigen aangespoord, dien Üag den H. Vader in hunne gebeden bijzonder te gedenken. De Prins Willem II. Blijkens mededeeling van de directie fan dei Kon. West-Ind. Maildienst is Ie St. Nazaire ten zuiden van Belle 11e liggend, een halve reddingsboei met het Opschrift Amsterdam, afkomstig van de Prins Willem II, aangespoeld. De voor- we. pen zuilen via Havre met Prins Wil lem IV naar Amsterdam gebracht wor den. De agent van den K. W. I. M. te Havre heeft bericht van de strandvon ders ie Paimpo-I, Brest en Quimper ont vangen, dat daar is gezocht en niets van eet verongelukte schip gevonden. Ais een tragische bijzonderheid vermel den wij nog, dat dc echtgenoote van den len machinist, den heer De Wever, zoo danig gesel.rikt is door het vermoedelijk Vergaan van de „Prins Willem II", dat zij fcrieden week aan de gevolgen overleed. Hoe de West-Indische Maildienst ge regeld zal worden, nu het vrijwel zeker is, dat de „Prins Willem II" verloren is, is nog niet bekend. Als voorloopige maat regel heeft de directie een stoomschip toer den dienst tusschen New-York en Haïti gecharterd. Eerste Kamer. Naar de Prov. Gr. Ct. verneemt, heeft 3e heer J. E. Scholten, te Groningen, gedankt als lid van de Eerste Kamer. „Smerige Bende". Aan de rechterzijde is de heer Schaper echter steeds nog excuses schuldig geble ven, die hij nochtans behoorde te ma ken voor de uitdrukking „smerige ben de!",haar toegevoegd. De heer L oh man sprak gisteren van „den afgevaardigde van Appingedam" en verklaarde daarbij uitdrukkelijk, het epi theton „geacht" dat men elkander in de Kamer over en weer te geven pleegt, hier jcveg te laten na de uitdrukking die de heer Schaper zich gisteren had veroor loofd. Het is sinds de heer Domela Nieu- wenhuis door den Jieer Rutgers van Ro eenburg eveneens opzettelijk niet als „ge acht" werd vermeld, in de Kamer niet Voorgekomen dat zulk een krasse weige ring van burgerlijke beleefdheid van den eenen afgevaardigde tegenover den andere viel te constateeren. Voorstel van Staveren. Met 25 tegen 14 stemmen heeft gister Ide Rotterdamsche gemeenteraad het voor stel van Staveren aangenomen tot afschaf fing van verdachte huizen. Parlementair Debat. Als een staaltje op welk laag peil de socialisten het debat in de Kamer bren gen geven we nog meer uitvoerig een ge deelte der Kamerzitting van gister weer. De heer Schaper had gezegd dat 'de ih'eeren 29 maal zouden moeten stem men. Dit is nog maar de enkele boekhou ding, laten de heeren oppassen, dat de dubbele niet wordt ingevoerd. (Gehoon rechts.) Het zal jullie schuld zijn! Stemmen: Dat van jou! De heer Schaper: Goed, maar stem men zal je. Wil de voorzitter de verga dering 2 uur schorsen, ook goed (rumoer) maar zoo niet. dan zal er 20 maal gestemd worden. (Hevig rumoer, felle interrupties) De heer De Savornin Lohman zegt, dat de heer Schaper herhaaldelijk spreker onjuist heeft beschuldigd. Spre ker zou den voorzitter hebben opge stookt; dat is niet zoo. De heer Schaper: Ik heb het gezien. De heer Lohman: Het is niet waar, ik heb wat ik te zeggen had in het open baar gezegd. Het verwijzen naar een Gro- ningsche redevoering begrijpt spreker Jiiet. Dc heer Schaper: Wordt uw geheu gen ook al slecht. De heer Lohman zegt, dat de rech terzijde gisteren absoluut geen daad van willekeur heeft bedreven. Het was niet om het debat üe smoren. Spreker zou toch een motie hebben voorgesteld om het debat te sluiten. Verder debat was onnoodig. Het reglement van orde schrijft voor, dat geen replieken zullen plaats heb ben. De beslissing was in 's land belang Laat men den tijd niet laten verbeuzelen door leden', die den minister willen tuch tigen. De heer Duys: Dat is een persoon lijke verdachtmaking. De heer Lo h m a n verdedigt zijn hou ding verder. De rechterzijde had er geen belang bij sommige leden den mond te snoeren. Wil men de Kamer beletten hier het Averk te doen, dat gedaan moet worden, dan komt dat voor rekening van het groepje sociaal-deniozraten, die den ken, dat de Kamer alleen voor hen is. De heer Duys: Neen, voor 60 mario netten. (Rumoer.) De heer Lohman zegt, dat de rech terzijde den moed zal hebben, om voor haar meening op te komen. De heeren moeten zelf weten, wat ze doen. De heer Schaper zegt, dat het hem goed doet, dat de heer Lohman eens flink kwaad geworden is. (Hefiig ru moer.) De heer De Geer: Dat is een onbe schoftheid. De heer Schaper: Uw partij is on beschoft. (Er volgt heftig rumoer!) De v oo rzi tte rIk verzoek den spre ker zich te matigen. De heer Duys (met donderende stem): Roep de Geer tot de orde! De voorzitter: U moet uw mond houden, u bent geen president (Groot rumoer.) De heer Duys: Waarschuw De Geer! De heer Schaper: Ik heb gisteren gebedeld om het woord. Men heeft het mij niet gegeven. Wo-ensdagaveiid heeft de heer Lohman u weerhouden, om den heer Borgesius het woord te geven, dat hebben velen gezien. Gij hebt gisteren gestemd, mijne heeren, welnu, gij zult ook heden stemmen, gij zult 't stemmen eens leeren! (Heftige beweging). Ik heb den moed van mijn overtuiging, ik heb den moed obstructie te voeren, hier sta ik! Jullie zullen stemmen. (Ru moer) ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMFN ZOON. Wijnhandelaren Meveranciers Kantooi B&r^teeg LciDFlC (ia) LEIDEN, 18 Maart. De dames Th. M. v. Noord en J. C. H. Stokhuijzen, beiden alhier slaagden te ,s-Gravenhage voer het examen nuttige handwerken. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, is met ingang van heden bij het Rijksmuseum van Oudheden alhier benoemd tot conservator, dr. M. A. Evelein, thans tijdelijk assistent bij dat museum en tot Amanuensis G. I. Schre- gel, alhier. Bij beschikking van der. minister van oorlog is met ingang van 1 April, be noemd tot tweede-klerk bij het departe ment van oorlog, C. Rienstma, alhier. Zaterdag 19 Maart a.s. zal de Zuid- Holl. Boerenbond te dezer stede eene ver gadering houden tot het vaststellen der Statuten voor hare contracts- en Ongeval lenverzekering, welke zij daarna in wer king hoopt te stellen. Vreest men bij groote onderlinge verzekeringen voor veel kosten, die aan werkgever noch werkman ten goede zullen komen, en wordt van plaatselijke ouderlingen, de draagkracht voor groote risico te gering geacht, de Z.-H. Boerenbond wil trachten aan beide bezwaren tegemoet te komen, door de ge volgen van ongelukken enz. welke minder dan een jaar duren voor rekening dei- plaatselijke afdeelingen te laten en de re geling en schadeloosstelling \an groote ongelukken of algeheele invaliditeit op te dragen aan het Provinciaal Hoofdbestuur daartoe in staat gesteld door heffing van een zeker gedeelte van den omslag, door de afdeelingen van de leden geheven. Omslag en schaderegeling, zijn natuur lijk voor heel de Provinciale Verzekering iniform. Het bestuur van den Prov. Boe renbond hoopt Zaterdag vele leden voor de nieuwe verzekering te mogen inschrij ven. Meer en meer toch wordt overal het dringend belang van dergeV-Te verze kering ingezien. De heer F. de Stoppelaar, adspi- rant-reserve_officier van Gezondheid bij het 4e Regiment-Infanterie alhier is ont ven van zijn vrijwillige verbintenis als zoo danig en bij Koninklijk Besluit benoemd tot reserve-officier van Gezondheid 2e klasse bij het personeel van den Genees kundigen dienst der La»lmacht. Krachtens Koninklijke machtiging is bij beschikking van den Minister van Oor log aan den reserve sergeant P. Vorster van het 4e Regiment-Infanterie uitstel van opkomst onder de wapenen verleend tot 20 Juli 1911. Gisteravond speelde te Amsterdam de Leldsche tegen de Amsterdamsche Studentenschaakclub. Toen de speeltijd omwas, waren twee partijen nog niet geëindigd, waarvan de eene beslist zou worden door de spelers van het eerste bord, terwijl de andere na het vertrek der overige deelnemers Werd afgespeeld. Afgezien van die twee partijen was de stand (5M—2M) zoo dat Leiden in elk ge val gewonnen heeft. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wat zeker alle katholieke ingezetenen onzer ge meente nog niet weten is, dat ook ten onzent de gelegenheid openstaat tot het steunen van een goed werk zonder dat het iets kost. Alle lezers der „Leidsche Courant" zijn den laatsten tijd voldoende op de hoogte gesteld van het bestaan van het R.K. Liefdewerk „Oud-Papier". Dat weet men dus. Doch slechts zeer weinigen weten dat onze bode op Leiden, de heer Joh. van Schie, geheel gratis de bezorging van oud-papier aan het goede adres op zich neemt. We zouden dan vooral met het oog op „den grooten schoonmaak", huismoeders, alsook be stuurders van vereenigingen enz. er op willen wijzen: Werp geen oud papier weg. Door het te bewaren en het Van Schie mee te geven steunt ge een goed en nuttig werk. SASSENHEIM. In de armenbus ge plaatst ter secretarie dezer gemeente is in het afgeloopen half jaar ingekomen f31.62. Bij de firma E. Kruijff, alhier staan op den vollen grond de -eerste tulpen in bloei en wel gele Due van Tholl. Als eene bijzonderheid kunnen wij melden, dat bij den heer P. Warmerdam eene koe 3 kalveren geworpen heeft. STOMPW1JK. Het bestuur der IJs club „Nut en Vermaak" hield gisteren hare vergadering tot sluiting van het se zoen 1909—1910. De voorzitter open de de vergadering met een woord van ewlkom aan de leden cn verzocht den secretaris de notulen der vorige be stuursvergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Bij het nazien der rekening bleek er in kas te zij.i, ofschoon er dit jaar geen con tributie is gelieven, een saldo van ruim f 160. De rekening werd nagezien en in orde bevonden. Na nog eenige inge komen stukken te hebben behandeld, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. TER AAR. Woensdag 16 Maart ver- gade-Je de R. K. Kiesvereniging in het Bondscafé ten einde de houding der Ka tholieke kiezers te bepalen bij de aan staande verkiezing van een lid van on zen gemeenteraad ter voorziening in de va ca Ure Kroon. Wij weten niet of gebrek aan belang- steTing in onze gemeentelijke politiek oorzaak was van de slechte opkomst, maar moesten tot onze spijt constateeren, dat van de 225 Katholieke gemeente raadkiezers slechts 103 tegenwoordig wa ren. Nadat de Voorzitter op de gebrui kelijke wijze de vergadering had geopend en de notulen gelezen en vastgesteld waren, deelde ZEd. mede, dat van drie zijden aan onze R. K. Kiesvereniging werd verzocht den vaceere ide zetel vrij te laten en steun te verleenen aan een candidaat van andere richting, lo. De A. R. Kiesvereeniging vraagt onzen steun voor haar candidaat Johs. van Vliet Jr. 2o. Zeventien Christ. Hist, kiezers be velen de Heer Nicolaas Vuijk aan. 3o. De Heer W. F. Visser en eenige kiezers deelen mede dat zij voornemens zijn den Heer R. Kempenaar te candideeren en vragen op hunne beurt onzen steun. Bovendien was bij het Bestuur eene aanbeveling i ngediend van een R. K. can didaat. Ingevolge een besluit der bestuursver gadering van 7 Maart deed het bestuur het voorstel om in te gaan op het verzoek der A. R. en de candidatuur van Vliet te steunen. Na ampele bespreking en warme discussie werd bij geheime stem ming het voorstel van het Bestuur met groote meerderheid aangenomen. Welverdiend was het eeresaluut, dat bij monde van den Zeer Eerw. Heer Pastoor werd gebracht aan den heftig- sten bestrijder van het bestuursvoorstel, nadat deze ridderlijk in het openbaar had verklaard, uit voller harte mee te gaan met de gevallen beslissing. VOORHOUT. Uit de besturen der ver schillende R. K. vereenigingen is een com missie gevormd van 9 personen, dienen de de noodige fondsen bijeen te brengen tot aanbieding van een cadeau bij het a.s. jubilé van onzen Zeereerw. Heer Pastoor De commissie bestaat uit de volgende personen: De Weleerw. Heer W. H. de Groot, voorzitter en de heeren L. Belt, J. v. cl. Hulst, G. J. Dijsselbloem, J. v. Steijn Dzn., W. v. d. Laan, S. P. Warmer dam, H. P. GiO ncwegen en H. J. Ves- ter. Docr de firma van Steijn en de Groot zijn gisteravond dc eerste 60 kis ten afgesneden b'oemen e.v.t. Golden Spur naar Duitschland verzonden. Alhier circuleert onder de blcem- bollenkweekers een adres, dat, voorzien van talrijke handteekeningen (waaronder ook die van eenige raadsleden) dtn Raad der Gemeente zal worden aangeboden. De strekking van het verzoek is een be tere regeling te krijgen voor het lossen en laten liggen van mest op korteren afstand dan 20 M. van den weg, Een en ander met oog op de moeilijkheden die de al hier wonende bloemisten van het beslaan de verbod ondervinden. Ook van wege de afd. Voorhout van het H. B. G. en der Alg. vereeniging van Bloembollencultuur zijn verzoekschriften van gelijke strekking aan den raad gericht. WASSENAAR. Aan den milicien verlof ganger j. J. Westgeest van het 10e Regi ment-Infanterie is vergunning verleend om zijne herhalings oefeningen dezen zomer te volbrengen bij het 4c Regiment-Infan terie; te, Leuieji. WARMOND. Wij hebben .reeds ge meld, dat de Ned. Herv. Gemeente al hier, een school met den Bijbel gaat bou wen. Gisteren nu had de inschrijving plaats en de heer L. de Vrijer werd hier bij aangewezen als aannemer. Zijn in schrijving bedroeg *f6700. Voor 'de vacante betrekking van ge meente-secretaris hebben zich reeds 36 sollicitanten aangemeld, waaronder eeni ge meesters in de rechten. Gemeenteraad van Noordwijk. Vergadering van gistermiddag. Voorzitter: Jhr. W. C. van Panhuijs, burgemeester. Aanwezig alle leden. Er is één vaca ture. De Voorzitter opent de vergade ring De notulen van de vorige verga dering worden gelezen, en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Bericht van de herbenoemde leden der Commissie tot Wering van Schoolver zuim, dat zij hunne herbenoeming aan nemen. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot 't aangaan eener geldleening van f7000 en tot wijziging der begrooting dienst 1909. Adres van J: van Leeuwen en 7 an deren den Raad: verzoekend, zijn laatste advies aan Ged. Staten inzake het Boe- renburgerlaantje in te trekken en zijn eerste advies te handhaven. Aangezien deze zaak niet meer bij den Raad aanhangig is, doch bij Ged. St., wordt het stuk ter zijde gelegd. Adres van A. Remmerswaal en '5 an deren om hun pnderteekening van het adres inzake het Boerenburgerlaantje als niet gedaan te beschouwen. Ook dit adres wordt ter zijde gelegd. De overige stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan Tj. de Groot, wordt in verband met zijne benoeming tot hoofd aan de openbare school te Bleiswijk, met ingang van 1 Mei e.k. eervol ontslag als onder wijzer aan de openbare lagere school te Noordwijk-Binnen verleend. Tot Commissaris van de Spaarbank wordt herbenoemd de aftrede .de func tionaris de heer P. A. Alkemade Czn. Goedgekeurd worden achtereenvol gens de rekening van het weeshuis te Noordwwijk, sluitend met een batig sal do van f 1035,49; van het gasthuis te Nocrdwijk-Binnen over 1903 met een ba tig saldo van f440.31 en van het gast huis te Noordwijk ,aan Zee over 1908 met een voordeelig slot van f608,08. Eveneens wordt goedgekeurd eene af- en overschrijving dienst 1909 en een! voorstei van B. en W. om de kosten der gouden medaille voor de nationale bloemententoonstelling ad f 50 uit de post onvoorzien te bestrijden. De stembureaux voor 1910 worden benoemd overeenkomstig een voordracht van B. en W. De grasbermen van de openbare we gen stellen B. en W. voor wederom te verhuren aan F. Alkemade voor f 50 's jaars. De heer Balkenende heeft hiertegen geen bezwaren van teelders heeft hij echter {dachten gehoord dat de schapen, die Alkemade wijdt, niet altijjd op de bermen blijven, maar soms over de slooten op grond van anderen over springen. Spr. wenscht den huurder daar op te wijzen. De Voorzitter zegt dat het Strafwetboek bepalingen tegen loopen op andermans grond bevat; re clamanten kunnen dus uit hoofde daar van werk maken. Overigens zal spreker den huurder deze bemerking overbren gen. Het voorstel werd daarna goedge keurd. De Voorzitter leest vervolgens het preadvies voor door B. en W. uitgebracht over het adres van M. Verloop en an dere neringdoenden, om alle tentjes van het strand te weren. B. en W. gaan niet mede met het verzoek van requestranten, doch zij hebben eene verordening ont worpen tot openbare verpachting van gemeentegrond aan het strand, waarop dan tentjes geplaatst kunnen worden. Zoodoende meenen B. en W., zal een geregelde toestand worden geschapen. De huur zal loopen van einde Septem ber tot begin Octoberde modellen der tentjes moeten door B. en ,W. worden goedgekeurd d'e huurders moeten vanaf 1 Januari ingezetenen der gemeente zijn en elk vak, dat 10 vierk. M. groot is, moet minstens f25 opbrengen. In 't ge heel zullen 10 van zulke vakken ver huurd worden. De heer v. Limburg Stirum be strijdt dit voorstel. Door verhuring der tentjes zal een beter soort menschen ko men, die den ingezetenen nog meer con currentie zullen aandoen. Voor het pu bliek zijn ze hinderlijk voor de nering doenden schadelijk, omdat vreemden, die niet in de lasten der gemeente bijdra gen, met de winsten gaan strijken. De heer De O root vreest, dat de plaat sing der tentjes de verfraaiing van de Hoofdstraat zal tegenhouden, omdat men niet de risico van 'den winkelbouw zal durven cl'agen. Wethouder Alkemade verdedigt het voorstel. Van de 4 tentjes zijn er 3 door ingezetenen van Noord wijk-Binnen gehuurd geweest; deze zou dan dus allereerst getroffen worden. Van Noordwijk aan Zee is nooit aanvrage gekomen. De Voorzitter sluit zich hierbij aan. De rechten der ingezetenen staan gelijk en zij kunnen zich door huur der tentjes, eep. bjr.ojn ya#, inkomsten ver schaffen. De heer Ke rvel motiveert zijn stem voor het voorstel, omdat het een proef zal zijn voor één jaar en del Raad het beste doet de werking -daar van af te wachten. Spr. wenscht uit-, drukkelijk gestipuleerd te zien, dat in de tentjes noch daar buiten gelegenheid voor zitten wordt gegeven. De heer Dej Groot wenscht het verbod van ver-, koop van drank, dat B. en W. in hu-rf conditiën opnamen, te schrappen. Dit voorstel wordt met 7 tegen 3 stemmen! aangenomen, evenals het voorstel van dr. Kerrel, waarna het aldus gewijzigd voor ste! van B. cn W. met 6 tegen 4 stem men wordt goedgekeurd' TegerV stemden de heeren van Limburg Stirum', Passchier, Barnhoorn en de Groot. Van de firma Erven W. H. van Ko nijnenburg te Noordwijk aan Zee is een' verzoek ingekomen, om van de gemeen te een gedeelte grond liggende aan de voorzijde van haar perceel te mogen koo- pen. De schuur daar ter plaatse zal dart worden afgebroken en een ander ge;- bouw worden opgetrokken. Bovendien1 wil adressant een strook grond tusschen' zijn perceel en dat van den heer van Schie afstaan, waardoor de weg aldaar een zeer gewenschte ve-breeding zal onder gaan. B. en W. meenen dat er alleszins reden is op dit verzoek gunstig te be schikken en stellen voor aan adressant af te staan 71 vierk. M., en van hem! in ruil over te nemen 27 vierk. M. grond en den prijs voor den grond' te bepalen; op f6 per vierk. M. Dit voorstel wordt goedgekeurd, nadat op voorstel van den wethouder v. d. Meer is bepaald, dat de kosten der acte voor rekening van adressant zullen zijn. In de practijk is de wenschelijlkheid gebleken bij de strandverordeningen de politieverordening te scheiden van de huisverordening. B. en W. hebben de politieverordening nagezien en ofschoonf het concept in hoofdzaak overeenkom stig de oude bepalingen is, is het aan gevuld naar gelang de gebleken behoef ten. De heer Kervel, het woord vra,- gend voor algemeene beschouwingen, meent dat menig huisvader den schrik om het hart zal slaan bij het lezen der; verschillende bepalingen als bijv. die, waarbij het verboden is aan kinderen kui len te graven op het badstrand. Spreker, vieest dat men zoodoende te veel gaat regiem en tee ren. De Voorzitter merkt dr. Kervel op, dat spr. het eerst de politieverordening aan de orde heeft ge steld zijn beschouwingen behooren bij de huishoudelijke vero'dening thuis. Bij art. 5 komt de heer Kervel nogmaals op tegen de z.i. draconische bepalingen van dat artikel. De Voorzitter ant woordt evenwel dat men vertrouwen in het beleid der politie moet hebben, wat de toepassing der verordening aangaat. Deze moet wanordelijkheden aan het strand voorkomen en dient allereerst voor de kwaden. Wethouder A 1 k e m a.- d e wijst er nog op, dat de toepassing van dit artikel nog nimmer aanleidng tot bemerking heeft gegeven. In ver band met een opmerking van den heer, v. Limburg Stirum zal bij slecht weer alleen de burgemeester kunnen be- siissen of gebaad ;nag worden. Daarna wordt de geheele politie-verordening goedgekeurd. Bij de huishoudelijke verordening, die nu in beraadslaging komt, zet de heer. Kervel zijn onderbroken beschouwin-, gen voort. Spr. vreest dat de verordeningj een monopolie gaat scheppen, door de bepalingen, dat een ondernemer min stens eigenaar van 30 badkoetsen ot een; badtent voor minstens honderd perso nen moet hebben. Is dit wel wenschelijk Spr. wil ook voor kleine personen de gelegenheid opengesteld zien tot het exploiteeren van badkoetsen. Zijn B. en; W. geneigd hun voorstel terug te nemen' en het aldus te wijzigen dat aan het beginsel der vrije concurrentie de hand wordt gehouden De heer De Groot heeft bezwaar tegen de plaatsing der bad koetsen op de entrée van het strand is geen ander terrein daarvoor te vinden?, De Voorzitter zegt dat dit laatste' punt door B. en W>. meermalen onder de oogen is geziener is echter geen ge schikte plaats te vinden, omdat B. en; W. buiten de hoogwaterlijn moeten blij ven. Wat het gesprokene door dr. Kervel aangaat, merkt spr. op dat het badbe- drijf een heel eigenaardig bedrijf is. Efl is voor noodig groote ervaring, het veri, trouwen van het publiek, en de noodige; kapitaalkracht om voor een goede ex ploitatie, richtigc bediening enz., te zor gen. Spr. vreest dat kleine ondernemers' hiertoe niet in staat zullen zijn en wil de verantwoordelijkheid voor ongelukken; niet dragen. De bepaling van bezit van) minstens 30 badkoetsen is in het belang) van het publiek. Te Zandvioort is dit' aantal 35. De heer De Groot meent| Jat aan de noordzijde of aan den zuid-i zijde nog wel een andere gelegenheid: bestaat tot het bergen der badkoetsen. Bij de verdere discussie over deze kwes!-; tie zegt'de Voorzitter toe het Huis^ ter Duin te vragen de koetsen op haar' terrein te plaatsen. Wethouder van der' Meer stelt voor aanhouding van het; voorstel. Wellicht zouden de badkoet sen voor de Pikéstraat geplaatst kun nen worden dit kunnen B. en W. nog! eerst eens nagaan. Nemen wij nu ieen| besluit, dan blijven de koetsen voor het dorp staan. De heer Kervel zegt, iifj de verordening elke bepaling te missen,' hoe het gaan zal als er zich twee extj ploitanten voor badkoetsen ^anmelderfj Er is slechts op één ondernemer gered kend. Dit is spreker's grootste Uez>yaa#

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2