Gemengd Nieuws. verleiding, om een moeilijke zaak uit te stellen, door ze onder den stapel te leggen èn aan zijn krakter en aan zijn goede vormen. Den goeden toon en de goede vormen nam F. altijd en in alles in acht. Zij waren een deel van zijn na tuur geworden. En in iemand, bij wien dit het geval is, maakt vormüjkheict altijd een weldadigen indruk. Fauie was steeds blijven werken voor de juridische pers. Zijne vele degelij ke opstellen vormden zijne deugdelijke titels, toen hij in het laatst van 1855 werd benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de rechten te Groningen. In 1857 werd hij daar gewoon hooglee raar en ^.n 1858 gewoon hoogleeraar te Leiden. Zijne oratiën en andere ge schriften geven ons een duidelijk inzicht in de richting zijner studie en in zijne methode van wetsverklaring. Het voor werp zijner studie was het Nederland^ sche positieve privaatrecht-; om dit te kennen, moet men naar zijn oordeel zoe ken naar den wil vandenwetgever, zooals die blijkt uit de woorden der wet, of zoo deze niet duidelijk zijn uit de wordingsgeschiedenis der wet. Men mag intusschen nooit anders dan eene redelijke bepaling van den wetge ver verwachten, en zou eene interpreta tie tot een onredelijk voorschrift voe ren, dan moet men zijn onderzoek her vatten, om zich nog eens rekenschap te geven, of die interpretatie wel de ware is. Ook de bronnen waaruit onze wet gever heeft geput, mag de wetsuitleg- ger niet buiten beschouwing laten. Voor al op de noodzakelijkheid van de kennis van het Romeinsche recht legde Faure grooten nadruk. Van de erkenning van een recht tot zoogenaamde vrije rechtspraak wilde Faure niet weten. Spr. stond verder uitvoerig stal bij Faures professoraat, zette zijne methode van collegegeven uiteen, roemde den in houd van het daar meegedeelde en bracht lof aan de groote zorgvuldigheid, waar mee Faure al zijne ambtsplichten waar ham. Hij schetste verder in enkele trek ken de groote verdiensten van Faure in het bijzonder voor de studie van het pro cesrecht, en de hooge waarde van zijn standaardwerk, daaraan gewijd. In 1892 vroeg en verkrijg Faure zijn ontslag als hoogleeraar. Hij bleef zich aan zijne studie wijden en kreeg reeds spoedig gelegen heid, om ook practisch werkzaam te zijn, onder anderen a's voorzitter van de ra den van beroep voor de belastingen en #!s lid van de Eerste Kamer. Tot recht verstand van de houding, door Faure in de Kamer aangenomen tegenover verschillende wetsontwerpen zette spreker uiteen, hoe Faure in het algemeen dacht over wetsherziening. Hij !was voor zeer geleidelijke 'hervorming, tegen radicale wijziging en tegen pogin gen om de zeden vooruit te loopen, en door veranderde wetten tot verandering van rechtsinzichten te dringen. Hij was behoudend vooral ten aanzien van onze wetboeken, waarvan hij zijne leerlingen telkens en telkens weer de goede zijden had voorgehouden, om hen voor opper vlakkige critiek te waarschuwen. Dit be paalde zijne houumg tegenover verschil lende wetsontwerpen. Spreker vatte zijn indruk van den over ledene aldus samen, dat men hem jn herinnering zal houden als een man van degelijke wetenschap, een vriendelijken j-aadgever, een trouwen vriend, een voor beeld van plichtbesef en plichtsbetrach ting." Vervolgens werd door prof. S. A. Na- ber de uitslag medegedeeld over den Wedstrijd in Latijnsche poëzie. De prijs werd toegekend aan het ge dicht Pomponia Graecina waarvan "de dichter bleek te zijn Giovanni Pascoli te Bologna. Van de 38 overige gedichten w er dec de volgende eervol vermeid; „De Sici- ïiae et Calabriae exidio," "Comoedia" },De agrogrum cultura fovenda", „Ecloga Zandaea", „Cerevisia" en „Oasis", Van het laatste gedicht bleek de auteur te zijn Eduardo San Giovanni te Brook- lyn. i 1 i In het „Weekbl. voor Gymn. en Middelb. Onderwijs" schrijft dr. Coelingh naar aan leiding van prof. Lorentz's benoeming tot curator van het laboratorium vanTeyleFs Stichting „Alle physici zullen het gelukkige denk beeld van TeyleFs bestuur prijzen, dat zooveel belooft voor de vaderlandsche natuurkundige wetenschap. Echter niet alleen voor de wetenschap prof. Lorentz vertelt mij, dat het zijne bedoeling is, in zijn nieuwe functie niet alleen zuiver wetenschappelijk werk te doen, maar dat hij de hulpmiddelen, die hij in Haarlem tot zijne beschikking heeft, ook wenscht te gebruiken, o.a. om door middel van voordrachten en demonstra ties in samenwerking met den conservator dr. G. J. Elias onze natuurkundigen in staat te stellen kennis te nemen van de vorderingen hunner wetenschap. „Prof. L. verklaarde zich gaarne be reid om nog niet in 1910, maar wel in 1911 voor onze physici op b. v. drie achtereenvolgende dagen onderwerpen te behandelen, die de leeraren in natuur kunde gaarne zouden besproken zien". Is het. brood een aseptisch voedsel Deze vraag werd door dr. Auche in de Vergadering van 1 Febr. 1.1. der biologi sche vereeniging te Bordeaux bevestigend beantwoord. Reeds vroeger had hij tu berkelbacillen bevattend slijm in deeg van brood gebracht, en bevonden, dat na het bakken de bacillen hunne virulentie had den verloren. Intusschen, ook andere dan tuberkelbacillen kunnen door het water, door het meel, door de handen der knee- ders, of door speekseldrappels in het deeg geraken; en, wat wij tegenwoordig van de bacillendragers weten, wettigt de ver onderstelling, dat soms diphtheriebacillen, meningo- en pneumococcal, typhus-, dy senterie- en andere bacillen daarin kunnen komen. Aldus heeft hij het van belang geacht te onderzoeken of deze bacillen door het bakken worden vernietigd, daar van verschillende bacillen, als tetanus-ba. cilien bekend is, dat zij tegen warmte zeer resistent zijn. Hij bracht daartoe twee dagen oude culturen op bouillon met een gesteriliseerde pipet midden in het nog niei gebakken brood. Door de culturen mei lakmoes te kleuren, ken hij na het bakken gemakkelijk den weg terug vinden dien de pipet genomen had, en aldus van stukjes brood, genomen langs dien weg, onderzoeken of er nog bacillen in aanwe zig waren. Voor deze experimenten ge bruikte hij allerlei bacterieën: typhusbacil- len, streptococcen, staphylococcen enz. Het resultaat der onderzoekingen was bij alle negatief, zoodat' Auché kon be sluiten: dat het brood, wanneer men be zoedeling der oppervlakte na het bakken uitzondert, beschouwd moet worden als een asepiisch voedsel. (Med. Weekbl.) Rechtszaken. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. De zaal van het kantongerecht te Haar lem was gisterochtend eivol, niet alleen met getuigen, doch ook met studenten in de geneeskunde, die getuige wenschten te zijn van de behandeling van de zaak tegen B. C. S., spoorwegambtenaar bij de H. IJ. S. M., beschuldigd van het on bevoegd uitoefenen der geneeskunst door zooals de dagvaarding luidde, te Haarlem zonder tot de uitoefening- der geneeskunde te zijn toegelaten, in 1909 op verschil lende tijdperken, verschillende personen, die zich tot hem hadden gewend om ge nezen te worden van ziekten of kwalen, waaraan zij opgaven te lijden, onder be handeling te hebben genomen, welke be handeling heeft bestaan in het zich op korten afstand plaatsen van den patiënt, dezen aanhoudend aan te kijken, dicht bij en langs diens lichaam bewegingen te ma ken in een of meer richtingen, den pa tiënt in het gelaat te blazen en in den neus te knijpen. Beklaagde erkent de patiënten te heb ben behandeld, doch ontkende dat dit geneeskundig behandelen zou zijn. Hij oefende op de patiënten gedurende vijf a tien minuten een magnetischen invloed uit, een afstrijking, zooals hij dit noemde, en blies na afloop daarvan de patiënten in de oogen en kneep ze boven in het neus been. Hij vroeg de menschen niet om bij hem te komen, ze kwamen van zelf, wanneer zij voer ziekten of kwalen geen baat hadden gevonden bij de genees- heeren. Betalen liet hij zich voor de be handeling niet, alleen gaf men iets voor vergoeding van gemaakte kosten, bestaan de in het huren van een kamer bij den coiffeur Nieberg op den Kruisweg aldaar. Ook bij de behandeling aan huis der pa tiënten liet hij zich betalen, doch hij be schouwde dit niet als honorarium. Voor de betaling gaf hij kwitanties van een bepaalden vorm, waarop stond dat de be taling geschiedde voer het genoten heb ben van magnetische séances. Sommige patiënten werden kosteloos behandeld. Hij maakte wel eens gebruik van een sonnambule. Deze gaf dan aan welke kwaal de patiënt had en duidde hem de plaats aan die gemagnetiseerd moest wor den. De somnambule stelde dus eigen lijk de diagnose. De inspecteur van politie, Nemans, deel de verschillende gedane verhoeren mede, ook van patiënten die niet gedagvaard waren. Dr. Huet, als deskundige gedagvaard, beschouwde het door beklaagde verrichtte als uitoefening der geneeskunst. Beklaagde zeide dat wat hij verrichtte was het z. g. magnetisme, doch weigerde te expliceeren waarom hij dit toepaste. Dr. Huet verklaarde dat wat beklaagde deed baat kon geven, ook het opleggen van compressen, zooals beklaagde wel deed. Maar de gezochte manupulaties oor deelde hij overbodig. De kamerverhuurder Nieberg verklaar de, dat op het uur der séance bijna altijd patiënten kwamen. De juffrouw, die aDs somnambule op trad ontving f 5 per s Iaapbeurt. Mej. de Jong-Schouten vertelde hoe haar dochtertje, dat leed aan een oog kwaal, door verschillende doctoren onge neeslijk was verklaard, hoe zij daarom naar beklaagde was gegaan en haar doch tertje werkelijk baat had gevonden. Zij had f25 voor de behandeling betaald. De kamerhuur bedroeg f 10 per maand en dagelijks zaten er soms 6 of 8 patiën ten te wachten, die heil kwamen zoeken voor bloedspuwingen, oogziekten, allerlei zenuwkwalen, huidziekten enz. en waar van sommigen wel, anderen geen baat ge vonden hadden. Beklaagde liet soms com pressen aanleggen, die hij vooruit magne tiseerde; hij bleef de uitoefening van het bedrijf ontkennen. De ambtenaar bij het O. M. gaf toe, dat het ieder vrij stond een leer aan te han gen, ook die van Mesmer, maar de uit oefening is niet geoorloofd aan niet-be. voegden. Uit een handboek over magnetis me la£ hij voo,r de kwaje/^ waai_yo,or .411 werd toegepast, zoodat magnetisme wel degelijk valt onder de geneeskunde, zoo als ook dr. Huet had verklaard. De patiën ten gingen naar beklaagde om genezing van hun kwalen te zoeken. Dit wist hij, dus trad hij als geneeskun dige op, niettegenstaande de Hooge Raad heeft uitgemaakt, dat elke geneeskundige bijstand door aanwending van krachten, die men werkelijk heeft of vermeent te bezitten, is verboden aan onbevoegden. Beklaagde maakte daas-van e en bedrijf, zonder bevoegd te zijn en is dus sirafbaar. Eisch 8 maal f 100 boete, subs. 8 maal 20 dagen. Beklaagde geeft uitoefening noch be- drijfniaking van geneeskundige behande ling toe .Hij beeft niet gehypnotiseerd, noch gesuggereerd. Magnetisme is geen geneeskunde. Was het dit wel dan moest het bestudeerd kunnen worden. Uitspraak 23 Maart. Ingezonden Mededeelingen h 30 cent per regel. A. DAMEN Wijnhande arerf - hofleveranciers KaïftoM Borgsteeg (13) Het misdrijf op de Nicolaas Witsenkade. We lezen in het Hbl. Juist veertien dagen is het heden ge leden, dat een dame, wonende op de Ni colaas Witsenkade, met kokend water werd overgoten, tengevolge waarvan zij enkele dagen later overleed. De instructie tegen de beide verdachten in deze zaak, de dienstbode, die wel de hoofdschuldige schijnt te zijn, en haar vrijer, is thans gaande, doch veel klaarheid schijnt nog niet in de zaak gekomen te zijn. De vraag is allengs gerezen: Hebben we hier te doen met de daad van een toerekenbare? Wij hebben deze vraag heden voorge legd aan een zeer bekend psychiater hier ter stede Op den voorgrond stelde onze zegsman dat het hem vrijwel onmogelijk was, on danks alles wat tot dusver bekend is ge worden, een oordeel over de zaak uit te spreken of een indruk er van weer te geven. Daarvoor zou veel, veel meer be kend moeten zijn, dan wat omtrent de zaak gepubliceerd werd. Bovendien wees der^emiriente psychiaten die we naar zijn meening vroegen, ons erop, dat het zijn bedenkelijke zijde zou hebben reeds nu mede et deelen of, en zoo ja, op welke gronden, het meisje eventueel ontoereken baar geacht moet werden. Het gevaar be staat, dat een en ander te harer kenisse komen en dat dit haar tot simulatie zou kunnen brengen. Maar, zoo vroegen wij voorts, acht u de daad op zichzelve, het overgieten van een ander met kokend water niet de daad van een ontoerekenbare? Neen, was het antwoord. Op zich zelve is dit geen aanwijzing voor ontoe rekenbaarheid. Het is zeer goed mogelijk dat het meisje de gevolgen van haar daad niet overzien heeft. Wellicht is het- alleen haar bedoeling geweest, haar meesteres weerloos te maken. Onze zegsman kon zich, desgevraagd, niet herinneren ooit van een dergelijk mis drijf gehoord te hebben. Men heeft hier met een unicum te doen, maar ook dit behoeft nog geen aanwijzing te zijn voor de ontoerekenbaarheid van het dienst meisje dat van het misdrijf op de Nico laas Witsenkade verdacht wordt. 't Blijkt ons nader, dat het misdrijf op de Nicolaas Witsenkade geen unicum is, zooals onze zegsman meende. Dezer da gen is te Berlijn, in de Rigaerstaat, een dergelijke misdaad gepleegd. In die straat woont op de vierde verdieping het jonge echtpaar Ezaykowski. Man eii vrouw, die pas twee jaar ge trouwd zijn, hadden dikwijls ruzie, zoodat het meer dan eens tot handtastelijkheden kwam. Toen Ezakowsyki Woensdagavond iets later thuis kwam, ontstond weder een woordenwiusseling, die in een vechtpartij ontaarde. Toch kwam een soort verzoe ning tot stand en het paar ging naar bed. Donderdagmorgen kort na vijven werden intusschen de buren door luide nulpkre- kreten uit hun slaaip gewekt. Het ge- kwam uit de woning van Ezaykowski. Verscheidene hunner drongen naar bin nen en vonden den man in zijn doornat bed liggen. De ongelukkige ver ging van pijnen en had talrijke blaren op zijn lichaam. Hij verklaarde, dat zijn vrouw 's morgens vroeg water in de keu ken gekookt en het kokend heet vocht over hem heen gegoten had. Na haar grijwelijke daad was zij gevlucht. Ezay kowski is naar het ziekenhuis overge- gebracht. De vermiste knaapjes. Op last van de politie te Zeist wordt het z.g.n. „Zandgat", gelegen in de buurt van de halte Doldersche weg, en waarover reeds vroeger is geschreven, geheel uitge graven, in verband met de vermissing van Jan v. d. Wiel. Door een vijftal arbeiders zal vermoe delijk drie dagen gegraven worden. Het werk is heden begonnen. (U. D.) Onder leiding van den hoofdinsp. van politie P. Rietdijk is Zaterdag weer een uitgebreid onderzoek ingesteld naar den vermisten Frederik Molenaar. Te V e u r, Leidschendam, Stomp w ij k, Voor b u r g en R ij s w ij k zijn informaties naar den knaap gedaan, maar, gelijk verwacht werd, geen enkel spoor, geen enkele aan wijzing omtrent den jongen werd gevon den, ofschoon menden ganschen dag door de nasporingen voortzette. Daarbij wer den ook de Stompwijksche vrouw en haar dochter gehoord, die verleden week Zaterdag vóór haar woning een jon gen hadden gezien, die jn het gras een bo terham zat t e eten en die gelijkenis ver toonde met het portret van den vermisten knaap, naar zij meenden. De beide vrou wen bleven bij deze meening, toen zij nogmaals werden ondervraagd, maar veel vaarde wordt aan deze meening niet ge hecht, daar men op de reeds medegedeel de gronden veronderstelt, dat beide vrou wen zich vergissen. Ook een speurtocht, gisteren met een politiehond in en nabij de z.g. Boschjes van Poot nabij het Ververschingskanaal gehouden waar men eveneens meen de den knaap gezien te hebben, had ook al niet anders dan een negatief resultaat. Niettegenstaande de herhaalde teleur stellingen, die de politie rees ondervond bij het ingaan op verschillende aanwijzin gen en mededeelingen, blijft zij al haar beste krachten inspannen, om de ouders van den jongen, die nu reeds meer dan veertien dagen van huis is, uit de zoo pijn lijke onzekerheid te helpen. Bij dit moei lijke werk ondervindt de politie niet wei nig last en hinder van menschen, die al lerlei „verklaringen" van „helderzienden" en „spiritisten" komen mededeelen verklaringen, die gewoonlijk met elkaar in lijnrechten strijd zijn, wat de plaats, waar het kind zijn zou, betreft en waaraan dan ook begrijpelijkerwijze niet de min ste aandacht wordt geschonken. Frederik Molenaar was een flink, schoolwijs ventje; niet slechtwijs, zooals z'n moeder aan de „H. Ct." zeide. De ouders hadden nooit last van hem ge had; nimmer was hij, ook maar een kwar tier, van huis geweest. Den Vrijdag, dat hij uitbleef, had hij s morgens een koker met naalden, die aan zijn moeder hoorde, mee naar school genomen, en den inhoud onder de jon gens verdeeld. Meester was er achter ge komen, en had hem om 12 uur naar huis gezonden met de boodschap, dat hij des middags een briefje van zijn moeder mee moest brengen, met de mededeeling, of de naaldenkoker werkelijk van haar was. Frederik heeft die boodschap echter niet aan zijn moeder overgebracht, en is toen. veunooedelijk uit angst niet naar school durven gaan, zoodat men geneigd is zijn niet-terugkeeren in de woning eer uit vrees dan uit ontvoering met slechte bedoeling te verklaren. Gistermiddag werd uit het water bij de Hoefkade te 's Gravenhage het lijk opgehaald van een 11-jarigen knaap, die, naar men vermoedde, de vermiste Frederik Molenaar zou zijn en door de politie als zoodanig zou zijn herkend. Bevestiging kon nog niet worden ver kregen. Nader wordt gemeld: De bange onzekerheid, waarin de ouders van den elfjarigen Frederik Mar- tinus Molenaar reeds sedert den 25sten Februari verkeerden, is thans droeve zekerheid gewordende vader heeft het lijk van den elfjarigen knaap, dat gister middag uit de Beek langs den Moerweg tusschen Hoefkade en Loosduinsche weg is opgehaald, herkend als dat van zijn kind. Vermoedelijk is de knaap reeds op den dag, dat hij vermist werd, te wa ter geraakt hoe zal waarschijnlijk wel altijd een raadsel blijven het lijkje was, toen het werd opgevischt, reeds tot ontbinding overgegaan. Daar om werd het terstond overgebracht naar het lijkenhuis op de Algem. Begraaf plaats. Op last van de justitie is het lijk daar na de herkenning in beslag geno men, en nog gisteravond ter gerechte lijke schouwing naar het gemeentezie kenhuis overgebracht. Hooge boterprijzen. Mer. schrijft uit VHertogenbösch Op de Botermijn te 's-Hertogenbosch werd deze week de boter verkocht, Dins dag aan een middelprijs van i 1.60, Vrij dag aan f 1.62 per Kilo. In 1909 bedroe gen de prijzen in dezelfde week resp. f 1.29 en f 1.27, dus 31 resp. 35 cent per Kilo minder. Zelfs in het beruchte boterjaar 1908, dat bij de handelaren met zwarte kool aangeteekend staat, waren de prijzen be langrijk minder, resp. 14 en 21 cent per Kilo, n.m. f 1.46 en fl.41. De enorme prijzen van heden worden toegeschreven aan den slechten zomer van het voorgaande jaar, toen er geen genoeg zaam voer voor de koeien gewonnen is, waardoor veel vee als slachtvee is ver kocht moeten worden en derhalve de bo- terproductie geringer geworden is. Een voorname factor is ook de dit jaar vroeg invallende vasten, waardoor het veel grooter boterverbruik komt op een tijd dat de productie is de geringste van het ge- heele jaar. Eerst na d»e vasten mogen lagere boterprijzen verv acht worden. Fels, een zeepfabrikant, die over millioenen beschikt, heeft Donder dagavond te Chigaco een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat alle multi-milio. onairs movers waren. Hij zonderde zich zeiven niet uit, want zeide hij: Ik ben ook een roover en ik beroof nog steeds den op tea hoop. Ditjs paveirnijdeliik bij den tegen woo rdigen toestand van den handel in de wereld. Bij een brand jn Petersburg werden eergisteravond zeven personen ge^ dood. Vijf van deze waren uit de vijfde verdieping van het brandende gebouw, naar beneden gesprongen. .Twee anderen werden in hunne woning gestikt gevon den. De brandweer slaagde er in nog zes personen, die reeds bewusteloos wa ren, in het leven terug te roepen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: G. Verdoes,jm. 25 j. en M. van Rossen, jd. 26 j. J. B. van Cortenberghe, jm. 23 j. en Th. Vermeulen, jd. 19 j. D. Kleijn, jm. 27 j. en A. C. Schaaf, jd. 22 j. W. van Steenbergen, jm. 22 j. en G. Riethoven, jd. 22 j. D. Teske, jm. 22 j. en C. J. van Roijen, jd. 19 j. A. G. Vet, jm. 25 j. en C. M. Nagtegaal, jd. 24 j. W. Brak hoven, jm. 26 j. en J. Mos, jd. 28 j. G. F. Kruijfhooft, jm. 27 j. en M. M. C. Verstraaten. jd. 27 j. ALKEMADE. Geboren: Cornelia Klazina Maria d. van Th. W. Straathoff en A. K. van der Geest. Jacobus Hubertus z. van W. van Benten èn M. C. A. Molkenboer. Overleden: Hubertus Bouwmeester, 83 j. weduwn. van Klazina Abenes. Maria Anna Vrijburg, 18 j. (te Leiden). BODEGRAVEN. Overleden: C. Manheer wed, W. Couperus 50 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouw d:C. van Til en A. Hoefnagel. F. van Rijswijk en M. J. de Jong. H. van Arkel en M. E. Breure. Getrouwd: J. Roos en W. M. v. d. Wal. Bevallen: A. Tulen geb. Breed, z. T. v. Tilburg geb. v, Muiswinkel z. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. G. Cuvelier-v. Groningen, z. G. Tichelaar-Borst d. M. de Vries-Trommel d. A. L. de Wcerd- De Vos d. HAZERSWOUDE. Geboren: Celia Arida, d. van Pieter van Veen en Cornelia van Es. Lambertus Cornelis, z. van Joh. Rietveld en Maria Cornelia Suijdgeest. Hendrika Helena d. van J. de Kort en Emmetje van Harten. Jacoba Eva Cornelia, d. van Jakob Bos en Pietje van Beek. Petrus Hugo, z. van JohannesAn- toniils Schouten en Cornelia Hillegonda van dér Voort. Margaretha Maria, d. van Andreas v. d. Meer en Maria Schreurs. Levenloos aan gegeven z. van Roelof Johannes Kasteiijn cn Elisabeth Treur. Overleden: Elisabeth Boer, wed. van Gerrit van Aalst, 79 j. Gerrit de Vogel, wedr. van Arijaantje van Eijk, 87 j. NIEUWKOOP. Geboren: Anna Cornelia d. van P. C. Vroonhof en C, Bakker. Gerrit z. van G. Middelkoop en P. Boer. Overleden: Trijntje den Hertog 79 j., echtg. van Gerrit Otto. Aartje Margo Kals- hoven 5 weken. N1EUWVEEN. Geboren: Hendrik z. v. D. van der Starren en D. Otto. N1EUWVEEN. Overleden: Theodora Johanna Hilders, 4 mnd. Getrouwd: W. van Dokkum en N. Hoo- gendoom. Overleden: Ofke van der Looongeh.63j, NOORDWIJK. Geboren: Cornelis Wilhel mus, z, van W. J. Ksert en M. C. Ruterink. iacoba, d. van J. M. Haasnoot en A. Hazenoot. ohanna Cornelia, d. van J. van Kan en C. den lollander. Petronella Johanna Francisca, d. van J. Vink en C. M. Boogaards. Jacob Dikus, z. van N. Koers en A. N. Schager. Petronella Cornelia Maria, d. van C. J. de Groot en C. M. Hiep. Ondertrouwd: Adrianus Gerardus Vet, 25 j. alhier, en Catharina Maria Nagtegaal, 24 jaar, te Leiden. Overleden: Aaltje Haasnoot,77j. gehuwd met H. Admiraal. Cornelis Willem Onderwater 1 j. z. van W. Onderwater en M. 3edijn. Johanna Maria Zonneveld, 69 j. gehuwd met Johannes Christiaanse. NOORDW1JKERHOUT. Geboren: Gerarda Catharina d. v. H. Duivenvoorden en A. M. Warmerdam. Nicolaas z. v. K. van Santen cn A. Koning. Johanna d. v. H. Augustinus en M. L. de Ridder. Adrianus Jacobus z. v. C. Zuiderduin en A. van den Berg.*—Maria Apol- lonia d. v, Th. v, Gijlswijk en M. Hegeman. Overleden: Johanna Petronella d. van E. H. L. Born en J. P. Oorde. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Marinus, z. van J. D. van Cuilenburg en C. Kooij Johanna Cornelia, d. van C. H. Koot i M. W. de Goede. Overleden: Adriana Leijendekkers 85 j WARMOND. Geboren: Elisabeth Arnol- dina, d. van M. Sikking en J. A. Welsink. Cornelis Petrus, z. van A. I. v. d. Poel en Cor nelia Kaptein. Maria Antonia, d. van J. de Groot en E. Bloemers. Overleden: Cornelia Steenkamp 72 jaar. WOUBRUGGE. Geboren: Wllhelmina Catharina, d. van H. J. van Goozen cn P. A. van Leijden. Paulina Martha, d. van M. van Zaal en H. C. van Leeuwen. Levenloos aan gegeven zoon van A. Roos en C. van Luiing. ZOETERWOUDE. Geboren: Willem, z. van C. v. d. Leek en B. Laman. Gerarda Maria, d. van L. v. d. Valk en J. G.v.d. Ploeg. ZEGVELD. Getrouwd: Leendert Bos 30 j. en Josuna Brak 21 j. Overleden: Hendrik Dirk Schellingerhout 3 m. ZWAMMERDAM. Geboren: Cornelia Maria d. v. W. Marlop en P. Ernst. Hendrika Maria d. v. W. van Lienden en M. J. Heupe. Cor nelis z. v. C. v. d. Wolf eu L. Boere. Alida Jacomina d. v. J. Konijn en J. A. Kruithof. Petrus Johannes z. v. G. Beens en K. Huurma. - Gerrit Willem z. v. M. Bevmder en S, v. d. Vooren. Overleden: Helena v. d. Ham 52 j.echtg. van A. W. Veelenturf. Elizabeth Voorbergen 75 j. echtg. v. P. Noorlander. Hendrikje Schoemakers 54 j. echtg. v. G. v. d. Verken. Uitlotingen, LOTEN STAD ANTWERPEN 2}* pet. fr. 100 van 1887. Trekking 10 Maart. Betaalbaar 1 Juli. 67 Serieën. 3776 3961 4061 4489 9433 9852 10965 11446 12447 13072 13293 14341 14802 16528 16689 16956 18952 1925 7 20631 24032 24615 26811 28121 29744 30143 30850 31563 32212 32510 34251 35110 35980 37114 39327 40120 42889 43355 44091 44306 44698 45304 45990 46536 46791 48971 49222 51182 53914 56490 57521 57914 58327 58751 59335 60157 60418 60852 64372 64538 65003 65574 68899 69237 70025 70243 71359 72091 Serie 16956 no. 22 fr. 10,000; Serie 43355 no. 23 fr. 1000; Serie 45304 no. 7 fr. 500; Serie 48971 no. 12 en Serie 58751 no. 11 fr. 250. de volgende elk fr. 150. Serie 3776 no. 9; Serie 3776no. 19; Serie9433 no. 18; Serie 13072 no. 16; Serie 18952 no. 6; Serie 20631 no. 14; Serie 20631 no. 19; Sene 26811 no. 12; Serie 29744 no. 5; Serie 35980. no. 5; Serie 37114 no. 20. Serie 42889 no. 7:. Serie 44306 no. 3; Serie 49222 no, 13, Serie 57521 no. 16, Serie 60418 no. 1, Serie 60418 no. 7f; Serie 60852 no. 15, Serie 64538 no. 2, Serie, 65574 no. 16. t Dc overige nummers vervat w bovengenoemde serieën elk fr. 110.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6