BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. teerd is, die sedert langen tijd groote iliefstallen pleegde. .Tevens wordt jer &an toegevoegd, dat nog andere aanhou dingen zullen volgen. Wellicht zullen binnenkort nog meer ran dergelijke feiten aan het licht komen, die het bewijs leveren, hoe zeer de ra dicaal-socialistische kopstukken 's lands zaken verwaarloozen en wat ,zij onder verantwoordelijkheid verstaan. De interpellatie. Zaterdagmiddag heeft Jaurès in de Ka mer, voor overvolle tribunes, geïnterpel leerd over de schandalen der likwidaties. De interpellant stelde vast, dat drie vier den van de goederen der congregaties tussehen dé vingers der likwideerders zijn doorgegleden en vroeg overlegging van de tussehen den minister en het parket gevoerde briefwisseling over de zaak iDuez. Parket en kanselarij zeide Jaurès, schui ven thans de schuld op elkander van wat Ier gedaan of niet gedaan werd ten op zichte van M. Duez. Mén zegt dat de inspecteurs van financiën voortaan toe- jzicht zullen houden op de likwideerders, [Waarom heeft men 15 maanden gewacht, taadat men bijna zeker was dat er gesto'.en ïwerd Daarna handelde spreker over den ver koop van het fabriekmerk der Chartreuse, •dat werd toegewezen in voorwaarden, die alle concurrentie onmogelijk maakten. De Grande Chartreuse was acht mil- •Jioen waard, er was vijf milLioen voor geboden en ten slotte werd zij voor 500.000 fr. verkocht. De toenmalige minister van financiën had om het schandaal te stuiten, alles aan de Kamer en het land moeien mee- deelen. Berry intereplleerde op zijne beurt en verklaarde dat enkel politieke overwegin gen de keus der likwideerders hebben ge beid. tls niet alleen tegen de drie likwi- derders dat men moet optreden, maar ook Itegen degenen, die ze benoemd hebben. (Men heeft de besten onder ons gerui- neerd, om eenige Duez toe te laten de millioenen in den zak te steken. Briand neemt alle verantwoordelijkheid in zake het toezicht op de likwidatie der ,sioosters op zich. Hij stelde alle moeilijk heden aan de taak van het parket ver bonden in het licht; met werk overstelpt kon het slechts een oppervlakkig toezicht oefenen en de zwaar belaste rooster van werkzaamheden der Kamer heeft verhin derd, het wetsontwerp in stemming te .brengen, waarbij een bestuurlijk toezicht in de plaats van het rechtelijk toezicht wordt gesteld. De ministerraad heeft, bo- ;venal betreffende de zaak der Grande Chartreuse, besloten te wachten tot de rechter uitspraak heeft gedaan in de ge dingen geopend in zake de likwidatie van 'Lecouturier. M. Briand geeft de Kamer de verzeke ring dat het onderzoek naar de j1 heid der likwidaties zal worden voortgezet en dat in de zaak van M. Duez de geheele waarheid aan den dag zal worden ge bracht. Oostenrijk. Dr. Lueger. Nog eenige bijzonderheden over den gestorven burgemeester van Weenen. Het gemeenteraadslid dr. Lueger werd lid van den magistraat, vice-burgemees- ter, burgemeester Maar toen wilde de keizer hem niet érkennen. Driemalen werd hij gekozen, driemaal weigerde de keizer de keuze van dr. Lueger te bevestigen. Lueger wachtte geduldig, „ich kann .warten", kon ook hij zeggen en bleef Op de tweede plaats. Maar de gelegen heid zou voor hem komen, om den kei zer te toonen, wie wind en weer maakte in de hoofdstad, in de residentie. Deze gelegenheid gaf hem een pro cessie op den Heiligen Sacramentsdag van het jaar 1897. De keizer nam aan die processie deel, evenals dr. Lueger. De klokken luidden, de vaandels envlag- - gen wapperden in de feestelijk versierde (straten van Weenen. Dr. Lueger liep »ls vice-burgemeester, vooraan in den jstoet, en donderende, daverende toejui chingen begroetten hem, naar alle zijden groeiend, dankend, lachend, vervolgde"hij izijn weg. En de keizer, die volgde ach- jter het Heilige Sacrament, moest dit ge juich hooren, die hartelijke en krachtige Juichkreten voor een ander; als straks jde keizer voorbjj gaat, is het gejuich yerstomd. Keizer Frans Jozef kent zijn Weeners én heeft een fijn gehoor voor hun toe juichingen. Vroeger heeft hij wel eens aartshertogen verwijderd uit de Keizer- .stad, die te populair werden, of minis ters zijn ongenade doen voelen, omdat zij de straat in Weenen hadden „ver- fctimmt" tegen den Hofburg. Franz jozef weet, dat de Weeners van hem houden; maar toen gevoelde hij )dat daar iemand voor hem ging, dien hij niet kon verdiengen in de volksgunst pok al had hij driemaal geweierdi zijn verkiezing te bekrachtigen. Die Sacramentsdag was Lueger's tri- jamftocht en tevens zijn overwinning op den keizer. De burgemeestersbenoeming kon niet meer worden geweigerd. Dat was het glanspunt van zijn popu lariteit. Zoodra hij burgemeester was liet hij de verbaasde wereld zien, wat hij van Weenen kon maken, maken wilde, jnaken zou. Hijjheeft Weenen gemaakt tot een koninkrijk midden in Oostenrijk. Alle kleine voorsteden, die de hoofd stad omringde# inslote^ die d£_ pnt- wikkeling der groote stad tegenhielden, wilde hij opslokken. De stad, die te eng was voor de heerschersbehoeften van de zen burgemeester, moest worden uitge breid tot een millioenenriik, zich uit strekkend van het Marchfeld tot aan den Sophiënalp. En in die stad moest één man regeeren, zijn wil als wet doen er kennen: dr. Lueger. Hij nam alles in stedelijk beheer: de tramwegen, gas, electrisch licht, begra fenissen, ziekenhuizen, waterleiding Water en vuur, leven en dood moesten door de stad worden beheerscht. Een leger van werklieden, arbeiders, onder wijzers, doctoren, professoren moest in gemeentelijken dienst ondergeschikt wor den aan hem, den burgemeester, van hem afhankelijk zijn als in een onbeperkten staat van den monarch. Hij moest zijn populariteit zien toenemen, als die van den keizer. In alle openbare gebouwen, in de .scholen in de bierhuizen, in de schouwburgen en in de uitstalkasten der winkels, moest zijn portret zijn; zijn ge laat moest den .Weeners evengoed, zoo niet beter, bekend wezen als dat des keizers. En zooals op alle staatsgebou wen de naam van den keizer staat, liet Lueger zijn naam zetten op alle gebou wen, in alle tuinen en parken van de stad. Overal kon men het lezen: „Ge bouwd onder burgemeester dr. Karl Lue ger", en zooals de keizer begroet wordt met het „Gott erhalte...", zoo werd dr. Lueger begroet met zijn officieele hymme: „Hoch Lueger, er soil leben".. Nu hij heengaat, laat hij niemand ach ter om hem op te volgen. Noch als bur gemeester, noch als partijleider. Hij was de ziel zijner partij, en hij heeft zijn vrien den, voornamelijk die uit zijn zorgelij ke jeugd, omhoog gebracht, tot roem en eer en waardigheid. Zij werden burge meesters, landmaarschalken, partijleiders en ministers. Een opvolger echter be zit dr. Lueger niet. Voor zijn tijd is hij neergeveld; voordat de ouderdom zijn reuzenlichaam sloopen kon, heeft een sleepende ziekte hem langzaam, maarze ker, met onverbiddelijke volharding, ten grave gebracht, hem, den krachtige, wiens levenskracht en levenslust onuitputtelijk schenen. Marokko. Spanje zal de militaire operaties in het Rif hervatten. Generaal Larrea zal zich naar het gebied van den stam der Oulod- Setu begeven aan het hoofd van een le ger van 4000 man en voortrukken tot aan de oevers van de Moeloeya. Ook zal het garnizoen van Ceuta wor den versterkt. Te Madrid, waar men algemeen van meening was, dat de Afrikaansche oor log ten einde was gebracht, hebben deze berichten eenige bezorgdheid gewekt, vooral daar men naar de redenen, die tot de hervatting der vijandelijkheden ge leid hebben, nog slechts kan gissen. Té Tanger is een telegram uit Rabat ontvangen, meldend, dat Donderdag bij de Ouled-Mimours een brief is voorgele zen van den kaïd Mohamed, waarin hij alle Zaërs oproept tot den „djthad" (hei ligen oorlog.) De „Cosmao" kruist voor Mehec'anten einde zoo noodig het vuur te openen op vijandelijke volksvergaderingen. Koninklijke Besluiten. W. J. M. Wijnen is benoemd tot bur gemeester der gemeente Asten. Met ingang van 1 April zijn be noemd lo. tot schoolopziener in het arrondis sement Amersfoort, J. Siamperius, te Baarn, met gelijktijdige ioekenning van eervol ontslag als schoolopziener in het arrondissement Rhenen; 2o. tot schoolopziener in het arrondis- rondissement Rhenen, L. Adriaanse, te Zeist. Met ingang van 1 April is benoemd tot adjunct-commissaris der loodsen al daar, L. Wiersma. Met ingang van 1 April is benoemd tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Elburg, W. de Vries, thans commies der posterijen en telegraphie 2de klasse. Met ingang van 8 dezer is J. H. Huyser, ambtenaar ter gemeente-secre tarie te Barendrecht, toegevoegd als se cretaris aan de plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Baren drecht. Het enquête-voorstel Troelstra. Onze Haagsche correspondent meldt ons Het ligt, naar ik van invloedrijke zij de in het parlement vernam, in de be doeling het enquê-voorstel-Troelstra be treffende de lintjeszaak, zoo gauw mo gelijk na het Paaschreces te behandelen, daar verwacht wordt, dat mr. Troelstra zijn memorie van antwoord zeer spoe dig zal inzenden. („Tel.") Burgemeester van Arnhem. Ondanks de mededeeling van! het „Hbl."., dat mr. A. baron van Heem- tra, substituut-officier der rechtbank te ^Maastricht, niet zou wenschen in aanmer king te komen voor het ambt van bur gemeester te Arnhem, vernemen wij, schrijft het „Centrum", uit goeden bron, dat op de benoeming van den heer Van Heemstra veel uitzicht bestaat en hij yel bereid ao.u zjjnA die te jaauvaaxde^ Onze Vloot. Het Dagbl. v.- N.-Br. schrijft: In 188S begon men ,aan het Departe ment van Marine te peinzen aan den! bouw van een nieuw .oorlogsschip. In 1894 w,as het er, de „Koningin! Wilhelmina". In 1910 wordt voorgesteld, het schip voor afbraak te verkoopen. Dus in 16 jaar is een schip waar over 6 jaar is gedacht en gesproken een schip van 31/2 millioén gulden ver sleten. Men denkt misschien, <5at er le veel geëischt is van dat schip. Oorlog heeft het nooit gezien. Het is meestal in Indië geweest en heeft een paar reizen gemaakt naar andere wereld- deelen. Verder heeft het anderhalf jaar stilgelegen.... op de werf, dat was van 190405. Reparatiekosten f406.000. Nu, 5 jaar later, is het een wrak. Moet het verkocht .worden door .afbraak. Vrage Als een oorlogsschip in 16 jaar ver sleten is, yhoevele schepen zullen wij dan nog hebben ,na vijf, na tien jaar?... En hoeveel millioenen zullen er noo dig zijn om het stelletje zoo'n beetje kompleet te houden? Zou het in .elk geval nietgewenscht zijn, dat wij een vlootprogram maakten voor de eerstvolgende tien of vijftien jaren? Want als er nu weer zes jaren gedacht moet werden over ,een plaatsvervanger van het wrak, dan raken er intusscheri weer andere schepen aftandig. En blijft onze vloot kreupel. Leger en Vloot. Naar men verneemt, heeft de schout bij-nacht Baron Sweerts de Landas Wy- borg, adjudant i. b. d. van H. M., di recteur en commandant der Marine te Amsterdam, zijn ontslag uit den zee dienst ingediend. De kapitein ter Zee Smit, laatstelijk waarn. chef van den marinestaf aan het Departement van Marine, vertrekt a.s. Maandag naar Oost-Indië, teneinde te worden belast met het bevel over een der oorlogsbodems van de koloniale zee macht. Op het pantserschip „Heemskerk7' zal tijdens de oefeningen in de Scandina vische wateren het bevel gevoerd wor den door den kapitein ter zee G. Li Goedhart. De kapitein ter zee G. F. Tydeman, laatstelijk commandant der scheepsdivi- sie, welke een reis naar China en Japan maakte, wordt de volgende maand uit Ned.-Indië hier te lande verwacht. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. WijnhandelireijL^^Hofleveranciers Kanroo/xlijrgsteeg LEIDEN. (,3) Ook in het goedkoopste FONGERS- RIJ WIEL vindt m«i de eigenschappen, die het merk beroemd hebben gemaakt. Filiaal: Breestraat 86. S80S LEIDEN, 14 Maart. Bond van Gemeente-ambtenaren. (Vervolg). Na eenige bespreking over de vraag van de onderafdeeling 's-Gravenhage, die onderzoek wenschte naar de moge lijkheid de algemeene vergadering in actiën voor verschillende onderwerpen te splitsen, deelde d>e Voorzitter mede, dat dit onderwerp een punt van over weging bij de commissie zal uitmaken. De heer Musquetier brengt nog ter sprake de mogelijkheid een actie te voe ren om een bondslid tot kamerlid1 geko zen te krijgen op het spoor van den Ne- derl. Bond van Onderwijzers. Dit idee wordt door het Bestuur bestreden, dat waarschuwt vooral politiek buiten den Bond te houden, waarmede de vergade ring blijkbaar instemt. Dezelfde spreker stelt voor een hul debetuiging te zenden aan het bestuur der afdeeling Limburg in zake haar op treden voor den ontslagen ambtenaar te Kerkerade en daaraan toe te voegen een woord van afkeuring voor den collega, die de plaats van den ontslagene heeft ingenomen. Dit punt wordt bij accla matie aangenomen. Na bespreking van Verschillende zaken van meer huishoude lijk en aard waaronder wijziging van het examenreglement voorgesteld door de Nederlamfsche vereeniging voor ge meente-ambtenaren sluit de Voorzitter de vergadering. Vrijdagavond heeft de heer F. D. K. Bosch, litt. cand., abactis der Maske radecommissie, op uitnoodigng van de vereniging Oj^d-Lsj&ejp, Prins een voordracht gehouden, waari,n hij een overzicht gaf van de personen en de toestanden, die betrekking hebben op en verband houden met de Blijde In- comste van Frederik Hendrik binnen Am sterdam in 1642, welke in de Lustrum week door de maskerade zal worden! voorgesteld. Prof. L. Knappert opende de bijeen komst, die door vele dames werd bijge woond, met een kort woord, wfaarin hij in het bijzonder de maskeradecommissie welkom hette. In de pauze werden platen en teekeningen, die op de blijde incomstei betrekking hebben, ter bezichtiging ge steld. Aan de firma J. Zuurdeeg Zoon is vergunning verleend tot het uitbreiden van de fabriek van wollen dekens aan den Ouden Singel no. 180 door het bou, wen van nieuwe fabriekslokalen, op het der perceelen Oude Singel 182 en 182a, welke worden ingericht tot weverij, spin nerij en wolmagazijn en door het bouwen van eene verdieping op een bestaand ge deelte der fabriek, bestemd tot wolma gazijn. Aan H. E. Dietrich is vergunning verleend tot het oprichten van eene rij. wielherstelplaats met gassoldeertoestel in het perceel Apothekersdijk no. 29. Door B. Kooreman, winkelier alhier is verlof verzocht voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in den win kel van het perceel H. Rijndijk 78. Door J. Zwiers, schipperskn., alhier is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Oude Vest 187. Aan den reserve-sergeant W. A. Kop van het 4e Regiment-lnfanterie, stu dent aan de Rijksuniversiteit alhier, is door den Minister van Oorlog, ingevolge Koninklijke machtiging uitstel van op komst onder de wapenen verleend tot in het jaar 1911. Bij het dezer dagen gehouden examen voor sergeant-majoor-administrateur bij het 4e Regiment-lnfanterie alhier zijn ge slaagd de sergeanten-fouriers A. Valk, J. Hulsman, C. Lodder en P. van 't Hof, 2 adspiranten werden afgewezen. HILLEGOM. Voor rekening der fir ma Joh. van Tol Jz. werd door den ar chitect C. Verkoren aanbesteed het ver bouwen van een bloembollenschuur. In geschreven werd door de heeren v. Scha- gen te Schoten voor f4295;' Granne- man, alhier voor f 3990de Boer en De- del, alhier voor f3831 Fijma alhier voor f 3577 en v. d. Jagt alhier voor f 3438. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den milicien-verlof ganger C. Buurman van het 4e Regiment- lnfanterie toestemming verleend om zich tot 1 April 1911 in Noord-Amerika op te houden. Jubileum. De heer L. M. J. Im- mink, ingenieur - administrateur der Not rd-Zuid.Ho'.l. Stoomt» ammaatsc'nappij herdacht gisteren dat hij 25 jaar bij deze maatschappij in genoemde functie werk zaam was Het personeel der Maatschappij meende dezen dag niet onopgemerkt voor bij te mogen laten gaan Op verzoek van het personeel kwam de jubilaris met zijn echtgenoote per tram van 12 uur te Hil- legom, waar hij in de met planten en bloemen versierde zaal van het kantoor werd ontvangen door het personeel zoo ver dit geen dienst had. De heer A. Sluis, Chef de Bureau sprak namens het geheele personeel een woord van gelukwensch. Als bewijs v. hoogachting en als aan denken aan dezen dag bood hij uit aller naam den jubilaris, gevat in eikenhou ten lijst, een zeer schoon uitgevoerden Delftschen tegel aan; waarop de voor stelling van het hoofdgebouw De Remise te Hilligom. De heer Immink dankte onder blijken van hoogste verrassing voor deze hulde. Achtereenvolgens werd hij nog toege sproken door de heeren Baars, werkmees ter, Bosnia, Chef van Dienst te Velsen De Zwart ploegbaas en door de 4 langst in diénst zijnde beambten, Wouterlood, lampenist, F. Kuyper, machinist, P. v. d. Werken conducteur cn F. de Konink, werkman. D e 1 o 0 n s t r ij d. De loonstrijd der bloemistwerklieden alhier heeft .een zeer gunstig verloop. In een zakelijk en bezadigd woord wek te zaterdag de Federatie der arbeiders op tot het aandringen op de vervuiling van hun wenschen. En Zaterdagavond bleken verschillende patroons gehoor .te nebbe» gegeven aan de vraag der werklieden. Een der grootste, wellicht de grootste firma heeft een voorbeeld gegeven, dat alleszins bevorderend zal inwerken op het einde van dezen tot op heden zeer vrede lievende strijd. De verwachting is, dat Zaterdag a.s. bijna algemeen in de loon- vraag der werklieden zeer veel tegemoet gekomen zal zijn, en dat het werkseizoen met gerustheid kan worden ingegaan. R. K. Vakorganisatie van bouwvakarbeiders. Van welinge lichte zijde deelt men ons mede dat men tracht te geraken tot oprichting eener R. K. Vereeniging voor Hillegomsche werklieden in de bouwvakken. Deze ar beiders voelen behoefte aan (een orga nisatie. Loonactie. Omtrent den loonstrijd in het 'oloembollenbedrijl alhier deelt men pns nog nader mede, &t. Woens dag a.s. waarschijnlijk de openbare ver% gadering zal worden belegd. In ieder geval zullen de gefedereerde vverkliey, den ,dien avond1 vergaderen. ,S n ij b loemcnverzeh'ding. De; gezamenlijke snijbloemenverzenders al-} hier beginnen Woensdag a.s. de verzen- 'dine naar liet buitenland. Oq hét veld staan de hiervoor geschikte Narcissen) reeds in kleurende knop. De organisatie van handelaars in snijbloemen op het buitenland, blijkt van gunstige inwerking: op regeling in dit bedrijf te zijn. KATWIJK AAN ZEE. De schuiten, die hier aankwamen, maakten besommingen van f 89,50 tot f 50.25. Prijzen der visch waren: tarbot f 10, griet f 0.80, tong f 0.25 h 0.80, alles per stuk; schol f 6.50, braad f 4.50, keu f 3, schar f 3, alles per mand. KOUDEKERK. De stoomtegel- en pannenfabriek Paanderen, met woonhuis,- is bij opbod gebracht op f 11.000 dooi) den heer P. A. W. Wernink. LISSE. Ook in den Lisserpoelpolder wordt langzamerhand meer weiland in ge reedheid gebracht voor de bloembollen teelt. Enkele jaren geleden is oorden heer Grootegoed van Sassenheim voor dit doel een stuk gekocht en kort daarop werden' ook door den landbouwer G. Verdegaal enkele bunders voor de bollenteelt ge scheurd". Thans hebben wederom de landbouwers ,W. Duineveld en A. v. d. Vlugt eenige bunders doen omploegen voor datzelfde doel. Naar men ons mede deelt voldoet dit polderland uitsteknd v. Tulpen en bijgewassen. NIEUWKOOP. Zondag 20 Maart a.s. des avonds om 7 uur zal de R. K. Kies- yereeniging alhier een vergadering hou den in de R. K. Par. school. Agenda. 1 Opening der Vergadering door den voorzitter en mededeelingen van het be stuur. 2. Lezing der notulen van de vorige vergadering. 3. Verkiezing van een candidaat vaca« ture wijlen den heer H. v. Niekerk). 4. Verkiezing van een afgevaardigde voor de vergadering der centrale kies- vereeniging te Alfen a.d. Rijn. 5. Rondvraag en sluiting. OUDSHOORN. Met het oog op de aanstaande raadsverkiezing was namens Anti-revolutionairen, Christelijk-histori- schen en Roomsch-Katholieken aan de Vrijzinnige kiesvereen. voorgesteld, voor voor deze vacature geen candidaat door laatstgenoemde te stellen,maar de openge- komen plaats te doen bezetten door een der rechtsche partijen, om dan over en weer bij de periodieke verkiezing in 1911 geen candidaten te stellen tegenover de aftredende leden. Dit voorstel is evenwel niet aangenomen. Na onderling overleg is daarna de christelijk-historische kiesvereeniging aan gewezen een candidaat te stellen. Deze heeft gekozen de heer B. Hoogendijk, wiens candidatuur nu door de andere partijen krachtig zal worden gesteund. De heer P. Sneeuw Sr. zal 23 Maart a.s. zijn 50 jarige trouwe dienstvervulling bij dé firma van der Kloot Meyburg her denken. SASSENHEIM. Aan den heer P. Rot teveel is eervol ontslag verleend als lid van het R. K. Armbestuur dezer paro chie; in diens plaats is als zoodang be noemd de heer A. Rotteveel Pz. Een mestschipper had zijn lading gelost en wilde nu toch gaarne nog een! vrachtje hebben naar huis. Doch hoé hieraan te komen? Op het einde van, de Zandsloot nabij het Wije ziet hij eeni ge bakken geladen met darie liggen^ gereed om per sleepboot vervoerd te' worden. Wacht, denkt hij, die darie is een goed vrachtje voor mij, en is zeer gemakkelijk te bekomen. Hard wordt er nu gewerkt, om spoe dig weg te kunnen komen, dan kraait er immers geen haan naar. Toen de werklieden den volgenden! morgen bij de bakken kwamen, keken; zij vreemd op, een bak bijna leeg te vim den. Wie zou dit nu gedaan hebben?, Doch het raadsel was spoedig opgelost Door den haast om zoo spoedig bmm' gelijk weg te komen, had de schipper, vergeten zijn steekleeren mee te nemen) en deze op den bak laten liggen. Dit was nu alles nog niets geweest indien de naam dés schippers maar niet op de steekleeren gestaan had. Door dq politie is van dezen diefstal proces-ver^ baal opgemaakt. TER AAR. Voor de leden der veree niging „Onderling Hulpbetoon" te Rijn- saterwoude trad dezer dagen op nitnoq-. diging van het bestuur als spreker op DrÉ Linduer van Langeraar. Als onderwerp had .ZEd. gekozen: „De grondslagen en. het doel van de zorg voor onze gezond heid." Spreker had een dankbaar gehoor^, en de Heer van Heusden, de Voorzitter,! van „Onderling Hulpbetoon" was de tolkt van alle aanwezigen, toen hij na afloop; onzen dokter hulde bracht voor de ge houden lezing. Dr. Lindner bracht in zijd rede een eeresaluut aan „De Leidsché Courant", die besloot geen advertenties, van kwakzalvers te plaatsen. •r- Op Donderdag 17 Maart a.s. des! avonds ten zeven ure zal de IJsdub té Ter Aar vergaderen in het café van L ide Lange aan het Papenveer. De agend^ bevat de volgende punten: 1. Jaarverslag* 2. Rekening en verantwoording van deé Pe^ningnjecstcr3? Beno.ejning va» y&R

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2