Yolanda. k. Derde Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 12 Maart. Uit de Pers, De Katholieken en Oranje. Naar men weet wordt vooral in dezen tijd van Ossendorpsche agitatie de Oranjeliefde der Katholieken door hun tegenstanders o.a. nog door den heer Spiekman in den Rotterdamschen Raad fc— verdacht gemaakt met verwijzing naar 1 critische uitlatingen in school- en andere boekjes over vroegere Oranjevorsten, al- ïdus schrijft de „Residentiebode". Hoe kunt gij, Katholieken, zoo wordt dan gevraagd, hoe kunt gij die critiek 'in overeenstemming brengen met uw hui dige stemming jegens het Oranjehuis? Eigenlijk een ongerijmde vraag, want waardeering eischt geenszins verdonke remanen van gebreken. Laten we intusschen het onlogische dier verdachtmaking onzer gevoelens je gens het Huis van Oranje met een spre kend voorbeeld toelichten. In „Geschiedvervalsching" (1), een de gelijk Katholiek werk, lezen we op pag. ,142 „Wij weten wel, dat er in de lange rij der Pausen onwaardigen geweest zijn, en allerminst is het ons plan, dezen in onverdiende bescherming te nemen." Ziehier een citaat, lichtelijk met andere over dit onderwerp te vermeerderen, het welk overeenstemming vertoont, met wat ;in Roomsche boeken over sommige Oran je-vorsten gedrukt staat. Maar ware het nu logisch, wanneer men op grond daarvan de gehechtheid der Katholieken aan het Pausdom en hun gevoelens jegens de Pausen ging ver dacht maken? Immers neen! De afkeuring van wat eens geschiedde toont louter, dat wij geenszins schro men de waarheid onder de oogen te zien, zelfs niet waar sommige dragers van het hoogste kerkelijk gezag daardoor in een min gunstig daglicht komen. Aan de waardigheid van het Pausschap •en van de Pausen in het algemeen doet ;zulks niet af. Eer kan men het tegen deel getuigen, want reeds zeide de Ff. Augustinus (2),;Wat maakt het, dat er gedurende den loop der eeuwen in de rij der Pausen, die met Petrus begint, 'de een of andere ontrouwe herder bin nensluipt?" En in onze dagen zegt op igeüjke wijze J. A. Möhler (3)dat on- 'danks de feilen van sommige Pausen, 5,de Stoel van Petrus zijn gezag behield" Welnu: zoo is het nu ook met de Ka tholieken en Oranje. De critiek jegens sommige Oranjevor sten sluit geenszins waardeering jegens het Oranjehuis uit, is daarmede integen deel uitstekend vereenigbaar. Men koine ons dus niet meer met dat onlogische en ongerijmde verwijt, boven bedoeld, aan boord. (1) „Geschiedvervalsching." Eene we derlegging der meest in omloop zijnde dwalingen op het gebied van algemeene en kerkelijke geschiedenis door drie vrien den der waarheid, voor Nederland be werkt door drie gelijkgezinden, met een briuef aan de vertalers van dr. H. J. A. M. Schaepman. (2) Epist. 33 ad. Gen. (3) Kirchengescljichte II, blz. 184. BUITENLAND. Frankrijk. Een nieuw schandaal. Thans speelt de geschiedenis te Brest Woensdag is hier een werkman van de artillerie-werkplaatsen aan het arsenaal in FEUILLETON. 30) „Geen van beiden, mejuffrouw. Daar gij echter op het oogenblik de Stanza d'Oro bewoont, is het uw goed recht om te zeggen, doet wat ge wilt, maar laat mijne kamer met rust". „Ah zoo in dezen zin hebt (gijl mijne toestemming noodig. Nu, ik geef ze u niet alleen in allen vorm, en zon der voorbehoud, maar hoop zelfs dat gij zoo spoedig mogelijk er van gebruik zult maken." „En ik", voegde doctor Marino er le vendig ,aan toe, „ik moet toegeven dat mij dezelfde ontdekkingslust bezielt, maar ik heb bedenkingen, die ik jnog iniet goed overwinnen kan. Ten eerste ik zou niet graag een derde, zelfs niet den goeden Danieli in deze zaak inwij den, niet alleen omdat hij niet bepaald tot dc dapperen behoort, maar ik ben bar r, <iat hij niet zwijgen kan, en dan Ice: morgenmiddag heel Venetië de ge- jchWfcrtjs wat ik in ieder geval vermij- de." wiV'. „Ik 2v» ook heelemaai niet in, waar- *>r' ingewijd moet worden." uïürs cp is .vyeL het ee^ en flflder vo<or hechtenis genomen, beschuldigd van een reeks diefstallen ten nadeele van den; Staat. Het bleek dat de man, Sparfel ge naamd, en 56 jaar oud, in zijn woning een klein arsenaaltje had aangelegd. In alle hoeken en gaten werd ontvreemd materieel gevonden, evenals voorwerpen gemaakt van het gestolene, als koperen deurplaten, naamplaten voor kisten; ver der een groot aantal revolvers van het laatste model, rollen koperdaad enz. De met het onderzoek belaste beamb ten, moesten een grooten wagen laten komen om alles tje kunnen meenemen. Sparfel heeft een volledige bekentenis afgelegd en vertelde, dat hij sinds twee jaar haast iederen dsg het arsenaal ver liet met het een of ander gestolen voor werp bij zich. Toen zijn ondervrager szich er over ver wonderden, dat hij nooit gesnapt was aan het hek, waar toch een wacht staat, be last met het onderzoek van hen die het arsenaal verlaten, antwoordde hij, dat hij herhaaldelijk aan den lijve onderzocht was, maar zoo goed zijn maatregelen had genomen, dat men nooit iets ontdekt had. Hij stond trouwens bekend als een trouw en eerlijk werkman, die reeds 20 jaar in 's Rijk sdienst was. Zijn plan was, binnenkort zijn pen sioen te nemen, en dan geleidelijk al les te verkoopen wat hij had opgeza meld De waarde hiervan bedraagt eeni- ge duizenden franken, Een typisch staaltje van de wijze waar op Duez te werk ging, laten wij hier nog volgen. Duez verhuurde aan zekeren mijnheer al de onroerende goederen van de eer waarde paters Redemptoristen, gelegen aan de boulevard de Ménilmontant, nos. 51 tot 57, te Parijs, tegen een huurprijs van 10.000 francs per jaar. Het huurcontract, dat om de drie jaar vernieuwd moet worden, terwijl alleen de huurder het recht heeft de huur aan het einde van een dezer perioden op te zeggen, gaf aan den huurder het recht, van voorkeur tot aankoop van al het on roerende goed. Hiervoor behoefde hij vol gens hetzelfde contract, indien hij tot den aankoop wilde overgaan, niet meer dan 250.000 francs te betalen. Dit cijfer komt overeen met een prijs van 40 francs voor den vierkanten Me ter, terwijl de bouw van de kapel alleen reeds een millioen francs heeft gekost. Maar in het rapport, dat een architect die tot- expert aangesteld was, overleg de, stond eenvoudig zwart op wit, dat de kapel in het geheel geen waarde haden de kapel werd dan ook in de begrooting die hij indiende getaxeerd op1 fr. Het looden dak alleen had een waarde van 70.000 francs! De goederen, die alles bijeengenomen, voor 10.000 francs verhuurd werden, wer den door den huurder bij gedeelten on derverhuurd; en voor al die gedeelten te samen werd hem 30.000 francs huur be taald, terwijl hij de kapel, die op 1 fr. geschat werd, voor 10.000 francs aan een fabrikant onderverhuurde. Hoe ook Duez daarvan profiteerde, behoeft niet nader gezegd. Wie Duez vroeger was. Duez was eertijds beambte in een der grootste manufacturenmagazijnen van Pa rijs. Vandaar kwam hij als klerk bij een zaakwaarnemer, Imbert geheeten. Deze verkreeg van Baudouin, destijds presi dent van de civiele kamer der Seine- rechtbank, dat zijn klerk op de lijst der zaakwaarnemers werd ingeschreven. In 1901 volgde Duez Imbert op. Acht maanden lang vervulde hij deze betrek king. Toen kwamen de liquidaties der kerkelijke goederen. Hij werd gekozen tot liquidateur, ofschoon hij de jongste van de zaakwaarnemers was; maar hij was een ijverig aanhanger van het bloc. Hij vestigde zijn bureau's in de rue Bonaparte, no. 17, waar zij de 4de étage in beslag namen. Hij had vijftig beambten. De heele organisatie van zijn boekhou- te zeggen. Met Danieli kan ik bij voor beeld heel goed uw kamer betreden, wat ik alleen nauwelijks durf doen." „Jacopo Nani spreekt van een twee den toegang door het archief." „Maar hij vergeel de plaats nader aan te duiden. Volgens het plan kap! het alleen de noordelijke wand zijn, maar deze is tot de zoldering met kasten be dekt, die volgepropt zijn met oorkonden en manuscripten. Bedenk eens wat een reuzenarbeid het zou zijn, dat alles uit den weg de ruimen. Daarvoor zou men een massa hulp noodig hebben, ,ew is de 'deur werkelijk voorhanden, dan adieu, geheim „Wel, laat ik dan morgen onder het een of ander voorwendsel de kamer rui men en een andere betrekken. „En twee uur later weet wederom heel Venetië dat de Duitsche Signorina piet- tegenstaande dapperen tegenstand door de geesten van het huis Spada verdre ven is. En daar gij zoo moedig volgehou den hebt, zou ik u daaraan niet gaarne blootstellen maar ik zie geen andere mogelijkheid. „Jawel", viel ik hem in de rede, >,ik wel. Ongewone toestanden eischen onge wone dingen. Ik zal vanavond niet gaan slapen aan slaap is na het gehoorde toch niet te denken, en als in het palazzo alles is ter ruste gegaan, zal de Stanza d'Ora vrij voor u zijn. Onder bescher ming vap dep paqht Jk.uqt gij dap pw§ ding was er op gebaseerd om zooveel mogelijk nasporingen te ontgaan. Hij had geen kassier. Hij was zijn eigen kassier en hij maakte geen onderscheid tus- schen de kas van den zaakwaarnemer Duez,' die van den particulier Duez en die van den speculant Duez. Zijn „boeken", die bestonden uit los se blaadjes, die hij in zijn brandkast sloot, hield hij zelf bij, ze bevatten heel weinig inlichtingen. Hoogstens kon men er in vinden, dat een zeker bedrag ontvangen of een ander bedrag uitgegeven was, maar nooit, van of aan wien of voor welk doel. In geen enkel opzicht kwam hij in aanmerking voor de opdracht, die de rechtbank hem gaf. Behalve bij Duez is er ook huiszoe king gedaan bij mevrouw P., een vrien din van den schuldigen boedelbered- deraar. Bij mevrouw P. is voor een waar de van 200,000 frank aan juweelen ge vonden en verder geldswaardige papie ren. Mevrouw P. verzekerde dat dit al les haar eigendom was en slechts voor een heel klein gedeelte aan de edel moedigheid van Duez te danken. Gister zou er ook een huiszoeking gedaan wor den bij een jeugdvriendin vanDuez, aan wie deze een maandelijksche toelage van 800 frank uitkeerde. Juist op den dag van zijn arrestatie moest Duez haan 300,000 frank overmaken voor de in richting van een ziekenhuis. Duez heeft nog bekend, dat hij reeds lang vóór zijn benoeming tot gerechte lijk boedelberedderaar in de schulden stuk tengevolge van verliezen, die hij met speculaties aan de beurs geleden had. Toen hij in 1902 met de beredde ring van de bezittingen der geestelijke vereenigingen begon, had hij reeds een schuld van 500,000 frank. In de „Figaro" zegt „Masqué de Fer" een paar woordjes over het Duez-schan- daal, waaronder dit: Hoe is 't mogelijk, dat hij zoo rustig voort is kunnen gaan met zijn bedrie gerijen, da,ar hij door de parlementaire commissie en door het parket toch reeds lang verdacht werd? i Men wilde eens zienhoe ver hij gaan' zou Gsteren s de zaiiak in de Kamer ter sprake gekomen. De tribunes der Kamer zijn overvuld. Jaurès interpelleert de regeering en vraagt welke maatregelen zij denkt te nemen om een einde te maken aan de handelin gen der likwidateurs in het algemeen en in het bijzonder aan die der likwidateurs der congregaties. De interpellant stelt vast dat drie vierden van de goederen der congregaties tusschen hun vingers zijn doorgegleden en vraagt overlegging van de tusschen den minister en het parket gevoerde briefwisseling. Na herinnerd te hebben aan de door Duez gepleegde verduisteringen, zeidie hij, dat de Grandie Chartreuse, die 8,000,000 frs. waard was en waarvoor 5.000.000 frs. werd geboden, ten slotte voor slechts 500,000 frs. is verkocht. Minister Caillaux wsa gewaarschuwd en had om het schan. daal te stuiten de Kamer en het land rondT uit er mede in kennis moeten stellen. Caillaux vraagt het woord. Jaurès antwoordt, dat het hem niet on bekend is, dat Caillaux aan den minister van justitie een rapport heeft ingediend, waarbij hij vroeg, om aan deze zaak de oplossing te geven, die zij verdiende. Maar reeds twee jaar wachten wij op de conclusies der regeering. Briand neemt alle verantwoordelij- heid in zake de controle op de likwidate der congregatie op zich. Hij stelt alle moeilijkheden aan de taak van het par ket verbonden in het lichtmet werk overstelpt kon het slechts een opper vlakkige controle oefenen en de zwaar belaste rooster van werkzaamheden der Kamer heeft verhinderd het wetsontwerp iu stemming te brengen, waarbij een administratieve controle in de plaats van de rechterlijke controle wordt gesteld. De ministerraad heeft, bovenal Ibetref- onderzoekingen instellen." „O, ja," voegde ik er levendig bij, „o, ja, doet u het als 't u belieft. Denk eens voor de arme ziel, die zoo lang reeds dwalende is en tevergeefs om eene Christelijke begra fenis smeekt, is iedere dag, die haar na der tot de vervulling harer wenschen brengt, ook een dag van haar gewensch- te rust!" „Nu", antwoordde de doctor glimla chend, aJ ben ik het nog altijd niet geheel met deze opvatting eens, er zijn nog andere redenen waarom ik de waarheid van Jacopo Nani's mededeelin- gen wil onderzoeken. Ik ïieem dus uw aanbod aan. Doch wanneer gij toch te moe mocht worden en zoudt willen gaan rusten, dan neem ik na bescheiden aan kloppen ook gaarne weer den terugtocht aan." Alsof ik na al het gehoorde had kunnen slapen! Toen ik na een eenigszins langer oponthoud in het salon na het door inner lijke ontroering nauwelijks genoten diner mij naar mijn kamers begeven had en na dat ik Formosa had laten gaan, in de Stanza della Dogaressa met mijn boek aan de tafel had plaats genomen zat ik, zonder te kunnen lezen, met kloppende slapen over het gehoorde en ongelooflijke èn ongehoorde na te denken. Ongehoord tenminste voor onzen tijd in die lang vervlogen dagen waren dergelijke gebeur tenissen waarschijnlijk meer aan de orde ym Aw al y,vwaditt<; fende de zaak der Grande Chartreuse, besloten te wachten tot de rechter zich uitgesproken heeft in de gedingen1 ge opend in zake de likwidatie van Lecoy. turier. Er is jegens niemand inschikken rijkheid betoond; indien er shuldigenj zijn zullen zij gestraft worden. Briand leest de circulaires voor, die hij "heeft uitgevaardigd om toezicht te houden op de handelingen' van den Ji- kwidateur Duez. De vergadering wordt geschorst. Bij de hervatting der vergadering toont Briand aan, dat hij altijd de onregelma tigheden in de likwidate begaan, heeft onder de aandacht gebracht. De minister zegt, dat de inhechtenisneming van Duez geschied is zonder eenige bezorgdheid of bevangenheid met het oog op de aan staande verkiezingen of met het oog op iets anders. De justitie zal ten volle haar plicht doen. Briand geeft der Kamer de verzeke ring, dat het onderzoek naar de juist heid der likwidaties zal worden voort gezet en dat in de zaak van Duez de ge- heele waarheid aan den dag zal worden gebracht. Maandag voortzetting. Rusland. De Czaar is aan een groot 'gevaah ontsnapt. Op het oogenblik dat hij jm een rijtuig het Newskij Propect passeer de kwam dit in botsing met een electri- sche tram. De tegenwoordigheid van geest van den bestuurder, die uit alle macht remde, voorkwam grooter onheil'. Amerika. De algemeene staking in Philadelphia. In de Baldwin locomotievenfabriek zijn thans ongeveer 3000 man in staking. Het stakingscomité schat het totaal der aan de staking deelnemende arbeiders op een 14.000 man. Het feit, dat ongeveer de helft van de arbeiders der Balduin lo comotievenfabriek staakt, heeft vooral in de kringen der arbeiders een geweldigen indruk gemaakt, omdat deze arbeiders in het geheel niet zijn georganiseerd. Op vijf verschillende plaatsen der stad kwamen gisteren rustverstoringen voor. De ergste had plaats in de voorstad Ger- mantown, waar men dynamiet onder een tramwagen legde. De wagen werd ge heel vernield en over een afstand van vier meters werden de rails uit den grond gerukt De eenige passagier werd zwaar gewond. Ondanks de verklaringen van het tegendeel staken toch ook alle bouwvak arbeiders. BINNENLAND. Waarover niet gesproken wordt. Wij lezen in het laatste nummer van het „Sociaal Weekblad", dat de Fransche minister Viviani, de uitsnuiter der hemel lichamen, zich heeft bezig gehouden met de pensionneering van de ouden van da gen en verklaard heeft daarop te willen ingaan onder voorwaarde, dat de arbei ders ook hun bijdrage zullen geven (ver plichte verzekering.) Het beginsel dus, dat de socialisten al tijd bestrijden, wordt in Frankrijk voor opgezet als een noodzakelijkheid tot het verkrijgen van een Staatspensi oen. Wat zeggen de heeren Socialisten hier van? vraagt „De Vo'ksbanier". Wat is hier al niet geschetterd over die verplichte bijdragen! In couranten-artikelen, op meetings werd het den arbeiders verkondigd, dat zij recht hadden, zonder er een halven cent voor uit te geven, op een pensioen van den Staat en dat de eenige voor waarde om dit te ontvangen wasdat men den vereischten leeftijd had bereikt en nu zegt men in Parijs: gekheid, hoor arbeiders, zonder iets geven wij niets, alleen wanneer verplichte verzekering wordt aangenomen, willen wij medewer ken aan pensionneering. ik eigenlijk voortdurend Jacopo Nani's gestalte te zien maar ik zag haarniet en heb haar nooit weer gezienHad dus de geleerde schrijver van dat boek over occultisme toch gelijk; had Jaopo Nani, nu zijn manuscript gevonden was de rust gevonden, die het berouw over zijne on vervulde belofte aan de stervende hem geroofd had? Over dit alles nadenkend zat IK een paar uur op een en dezelfde plaats, en middernacht had reeds lang van alle torens van Venetië geslagen, toen er zacht aan mijn deur geklopt werd, die ik echter voorzichtig eerst opende, toen doctor Marino mij bevestigde dat hij het was. Hij trad binnen meteen brandende ace. tyieenlantaarn in de hand, welke hel wit licht dadelijk brutaal tot in de donkerste hoeken drong het schitterende, alles doordringende licht der twintigste eeuw, geroepen, de duistere geheimen van het grijs verleden te onthullen. Hij groette mij kort, maar op zijne vol maakte wijze en zeide lachend: „Eigenlijk behoort dit nachtelijk avontuur geheel bij het karakter van de plaats en het is bij zonder geschikt om iemand te leeren griezelen, als hem dat tot nu toe in de Ca'Spada nog niet geleerd is. Ik maak u mijn compliment over uw moed, me juffrouw! Er zullen niet veel jonge meis jes zijn die u nadoen hetgeen gij hier ge daan en uitgehouden hebt. Èïa echte< yo^ruj^ want de tijd en m£gr Wat een vaste beginselen! Alweer eeq bij de zoovele*?, die moeten herzien wor den. De socialisten houden niet veel vaif stichtingen en gebouwen. Zij nestelen zich liever in door anderen opgerichte za.- ken, dat is gemakkelijker. Daarvoor zijq ook geen verplichte bijdragen noodig 2 maar één gebouw moesten zij toch op richten, en dat kan niet te groot zijn^ n.l. een museum van afgedankte stellin gen en veranderde meeningen! Leger en Vloot. Bij Kon. Besluit is is bepaald, dat aan; reserve^officieren, behoorende tot de Landweer en aan Landweerofficieren die deelnemen aan Landweeroefeningen' buiten hun woonplaats en ter plaatse, alwaar de oefeningen worden gehouden,- in hun eigen huisvesting hebben te voor zien, een bijslag op het hun aankomen^ de traktement wordt toegekend, ten bp* drage van f 2 per dag, van en met dei^ dag van opkomst op de oefenplaats tot en met den dag vóór dien van; vertrek}- naar hun woonplaats. Gemeenteraad v. Haarlemmermeer. In de vergadering van den gemeente-, raad deelde de Voorzitter mede, d&t de verkoop van 60 boomen heeft opge-. bracht f 40.02. Afwijzend wordt ber, schikt op een verzoek van de geheel* onthoudersvereeniging bij Halfweg om! een jaarlijksche subsidie. Besloten wordt tot het aangaan van een 334 pCt< geldleening, groot f23.000, tot aflost sing van eenige loopende rekeningen, tot dekking van de kosten van' aankoop; van een perceel te Hoofddorp en vanj den bouw eener school woning bij Half weg. Overeenkomstig het preadvies van B. en W. besluit de Raad op het adres van J. Griekspoor en andere bewoners van de z. g. Hillegommerbuurt om hun kinderen te Hillegom te doen school-, gaan, afwijzend te beschikken, daar er/ te Nieuw-Vennep, Lisserbroek en onder. Bennebroek voldoende gelegenheid voor, schoolbezoek is. Tot lid der plaatseH. schoolcommissie, ter voorziening ln de vacature S. W. de Clercq, wordt benoemd de heer C. de Breuk; tot pnderwijzer, aan de openbare school no. XI, de heer, Fekkes, te Bergumerheide en tot onder wijzeres aan school IV Mej. A. Metse laar te Kwadijk. Goedgekeurd werd een, voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing en invordering] van leges ter secretarie en een voor stel tot wijziging van de verordening! betreffende den burgerl. stand, waar na tot onbezoldigd ambtenaar van den; burgerlijken stand werd benoemd de heer N. J. Rinkel. Het voorstel tot het richten van een verzoek aan H. M. de Ko ningin tot vermindering van het aantall vergunningen voor den verkoop van ster-' ken drank in het klein in deze ge meente, werd aan gehouden, terwijl de reclames tegen den aanslag in den Hoofdei ijken Omslag in comité-gene raal werden behandeld. Bij de rond vraag informeerde de heer Knaap naar de gedragslijn van B. en \X4 inzake de absolute neutraliteitsidée der openbare onderwijzers, waarop de Voorzitter' beloofde, in de volgende vergadering te zullen antwoorden. De heer Eveleinf vroeg naar den nieuwen veldwachter en de vestiging van het kantongerecht. De Voorzitter antwoordde dat de voor dracht voor een veldwachter naar den; Commissaris is verzondenop het laat ste punt zat spr. in besloten zitting ant woorden. De heer Reeuw ij k wijst op; den desolaten toestand van het brug getje bij Huigsloot, hetgeen de Voor zitter toezegt te zullen laten repa- reeren en op een desbetreffende vraag van den heer Knaap deelt spr. pog mede, dat van een nieuwe schoolgeld- regeling dit jaar niet veel zal kómen. Daarna wordt de openbare vergade ring gesloten. nog uw slaap is kostbaar." „O, die haal ik wel weer in", verzeker de ik ijverig. „Maar het is de tijd, die ons drijft. Laat ons gaan." „Ons?" herhaalde doctor Marino met eigenaardige nadruk. „Ik ben alleen „Toch niet ik zal u begeleiden," viel ik hem in de rede. „Mejuffrouw „Ja, gelooft gij dan, dat ik het hier bo ven uit zou houden, terwijl gij een gang onderneemt die allerlei mogelijke en on bekende gevaren met zich brengen kan?"- antwoordde ik. „Weten wij dan, of Ja copo Nani's geschrift niet een valstrik is voor een of ander van zijn vijanden?, Kan niet verval of bedorven lucht of iets anders u in den verborgen gang treffen: weten wij, of de trap werkelijk daarheen voert, zooals het plan het aangeeft? En ik,- die het werktuig was tot het vinden van deze aanteekeningen, ik die u in zekere mate aangezet heb tot dezen avontuurlij ken nachtelijken tocht, ik zou hier boven blijven, de handen in die schoot leggen,- terwijl ik, u volgend, met mijn zwakke krachten u helpen kan en tenminste toch het middel kan zijn tusschen u en d« buitenwereld, wanneer u iets mocht over komen?.^ (Wordt yervolgd).

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5