Uit Stad en Omgeving. ;betoogde de Eerw. spreker, dat het goed, 'jnfuttig, ja noodig is, de Evangeliëfri' te 'lezen. De H. Hieroitymus toch zegt: Onbekendheid met de Schriften is onl- 'pekendheid met Christus." En de H;. Augustinus zegt: „Het Hart van Chris tus is de Bijbel", ook de Pausen: Leoi XIII en Pius X, onze huidige Kerkvorst, raden 't ten sterkste aan, de Evangeliën te lezen en te overwegen. Om zijn hoorders op te wekken, tot i Evangelie-lezing te besluiten, trachtte de spreker daarna de heerlijke schoonheid der vier Evangiliën te laten hooren1 ,en voelen. Vooraf bemerkte hij, dat elke Evange list zijn eigen stijl heeft, dat elke Evan- igelist met juistheid en fijnheid van we- ijdergave niettemin een persoonlijk ka- rakter aan zijn geesteskind mededeelde. Iedere dienaar Gods behoudt zijn eigen •.Jcarakter. Iedere Evangelist verhaalt van zijn standpunt, van wat mét zijn aan leg enz. overeenstemt. De H. Matheus, de Apostel-Evange list, is niet alleen de apostel-tollenaar, ^rnaar ook de Evangelist-tollenaar. Hij !,wil' in zijn Evangelie geven een zuiver- beeld van Jezus en diens Rijk, om aanl i'te toonen de vervulling der voorzeggin gen uit het Oude Testament. Hij bespreekt niets, dat niet grootsch en indrukwekkend is. Bij hem komen ver gelijkingen voor, waarin Christus wordt voorgesteld als de Koning. Matheus' ''Evangelie boeit om den rijkdom van iOostersche beeldspraak, van Oostersche i taal. In Matheus' Evangelie ontmoet men 'piet de tijdsorde, maar de zakelijke orde ider feiten en gebeurtenissen uit Jezus :leven. 't Evangelie van Matheus ontroert [jioor zijn grootschen eenvoud. i^'t Attribuut van dezen Evangelist is het gevleugeld menschenhoofd. De H. Marcus, die het tweede Evan gelie schreef, wenscht door het omstan- idig verhaal der wonderen Jezus Godde- lijkei macht te bewijzen. Dit tweede Evan- j gelie heeft aanvulling en inkorting van het eerste, waarom dit niet oorspronke lijk is, wat aan de waarde niets afdoet. De Evangelist Marais is niet dich terlijk, hij spreekt en schrijft meer in den volkstoon. Marcus schreef onder het oog vam den ouden Petrus, waarom het woord van Petrus naast het geschreven woord ;van Matheus de bron is van den iH. Marcus Marcus, de Romein, heeft een j stijl die zich kenmerkt door gespierd- iheid, daardoor denken doet van het ta lent van een Julius Caesar. De gevleugelde leeuw is zijn attri buut. De H. Lucas heeft tot thema van het door hem geschreven derde Evangelie Het Algemeene heil van den Messias. Lucas was een Griek van afkomst Zijn stijl is klassiek, doet denken aan Ide taal der Oude Grieksche schrijvers. Lucas' Evangelie is een historisch. Hij .Was de vriend, leerling en gezel va|n| ilden H. Paulus, en men ontwaart in het 3e Evangelie den invloed, die de krach tige Paulus óp Lucas heeft gehad. Spreker toont door een schat van' voorbeelden aan, welke groote, opval lende overeenkomst er is tusschen Pau lus' brieven en Lucas' Evangelie. Lucas was blijkbaar een vriendelijk, sociaal mensch. Wat den Christus ken merkt als arts, geneesheer en heler van Wonden, vindt men bij Lucas verhaald. Lucas' Evangelie wordt wel genoemd .'t Gebedsevangelie en 't Evangelie der vrouwen, omdat vele, heilige vrouwen erin genoemd worden. In 't Evangelie van Lucas klopt 't hart van Paulus, van Wien Chrysostomus zegt: „Het hart van Paulus is het Hart van Christus." Lucas' iattribuut is het gevleugeld offerdier. De H. Johannes schreef op hoogen leeftijd, toen alle apostelen reeds bij „den Meester" waren, het 4e Evange- tlie. In drie groote trekken kan men den (jnhoud van dit Evangelie samenvatten :jDe Drieëenheid of God in zich, de [jnenschwording of God met ons, de hei ligmaking of God in ons. Johannes' taal r|neemt een stoute vlucht. Hij heeft het I leven van Jezus meegedeeld in schoone jtafereelen. Hij verhaalt alleen de groot ste wonderen, als de opwekking van La zarus. Hij schildert de geleidelijke ont- wikkeling der dingen in 't Koninkrijk Gods. Johannes' weg loopt niet in de [laagte der historie, maar hoog boven 'de vlakte der eeuwen. Hij geeft ons Jezus te zieft in diens Initimiteit n.l. in zijn gesprekken, 't Vier- [|de Evangelie toont ons de volmaking yan 's Heer en werk. j Jezus' Godheid .is de grondtoon van (idit vierde Evangelie. Johannes blijkt in zijn Evangelie een door God geleerd godgeleerde, wieri het beschoren was, Jdoor G°d geïnspireerd het laatste der [f72 bijbelboeken te schrijven. Toen dat .werk verricht, en zijn leeftijd 100 jaren bedroeg, verliet de geliefde leerling des IHeeren deze aarde. Johannes' attribuut is de adelaar, die hoog boven de bergen zijn breede wie ken spreidt. I Met een krachtige opwekking tot het lezen van het „Oude boek voor den- (nieuwen tijd" besloot de gewijde spre ker zijn heerlijke voordracht, die, be|- nalve het warme dankwoord van jden' (Voorzitter, den Heer C. J. L. v. d. Meer, luid applaus der aanwezigen oogstte., NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermid dag werd de reddingsboot beproefd. Ook' het schiettoestel was op het strand, i (Daarmee werden 2 reddingslijnen' afge schoten een ervan brak. De boot ging met een. bem^nping yap 1.2 p/.rsopen, waaronder de bootsman Admiraal', heel vlot in zee. Ook het landen ging goed 'tWas dan ook een kalme zee. Wel had den de paarden nog al moeite, om den; wagen, waarop de boot naar de bewaar plaats wordt gereden, door het mulle zand van den oprit te krijgen'. De burgemeester woonde de oefenin gen bij. NIEUW-VENNEP. „Hulp jri Nood". Donderdagavond ten 7 uur vergader de het Ziekenfonds „Hulp in Nood", in ;t café A. Duivenvoorde. De verga dering werd door den voorzitter dein Heer W. Valkenburg met geb'ed geo pend en l mede dat de heer P. Verkuijl, ais thesaurier, de heer C., Suid- geest, in de commissie van toezicht als secretaris en den heer A. G. Voordendag als voorzitter is gekozen. De secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Naar aanleiding van dit verslag deelt den voorzitter mede, dat leden, Welke één of meerdere dagen onrecht vaardig geld trekken, op de éérstvol- gende jaarsvergadering met naam zul len worden bekend gemaakt. De leden, worden ten zeerste aangemaand de con tributie op tijd te betalen, daar zij an ders volgens reglement zullen worden; geroyeerd. Daarna brengt de penningmeester ver slag uit over de kas, waaruit blijkt, dat ondanks de meerdere uitgaven door de hooge-e wekelijksche uitkeeringen, toch nog e:n batig saldo overblijft van f 19. Ontvangsten waren f2188,33, de uitga ven f 1857.18, waaruit blijkt in kas te zijn f 331.15. Verslag der commissie tot nazien der boeken van den penningmeester waren zeer correct, na een nauwkeurig onder zoek werden zij in o~de bevondtr. Ook de kas was in de volste prder en door den voo.zitter werd dank gebracht over het accurate beheer. Het voorstel, om den pennngmeesteri eeiie gratificatie toe te staan van f 15, werd met algemee ne goedkeuring aangenomen. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren J. Kooij, J. Spaans, jL. Houcoop en H. Duwel. Vóór de stem ming werd het woord gevraagd door den heer P. Verkuijl, welke voorstelde de aftredenden bij acclamatie te herkie zen. De heer Voordendag stemde in met spreker, waarop de voorzitter voorstel de, dat zij, die hier iets op tegen hadden hierover hun gevoelens rnede te deelen door op te staan, waaruit bleek dat 4 leden er op tegen waren, zoodat alle aftredende leden met groote meerder heid werden herkozen. Daar het vorig jaar als proef was uitgekeerd aan hen, die minstens één jaar lid waren, de somma van fó per week gedurende 10 weken over één jaar en dit zeer naar genoegen' is uitgevallen werd met groote ingenomenheid beslo ten, dit in het reglement vast te stellen1. Vragen en Mededeelingen. De voor zitter brengt ter kennis het voorstel van C. Jansen, wat in de vorige jaarverga dering reeds werd aangehouden, om aan breuklijders, die lid zijn op kosten der vereeniging gratis een breukband te ver strekken./ Dit bracht nog al eenige vóór- als te- genbesprekingen met zich en na gehou den stemming was' de uitslag: uitge bracht 85 stemmen, als: 45 tegen, 39 vóór en 1 blanco, zoodat dit wcrdt ver worpen. De voorzitter deelt mede, dat in de voorafgaande bestuursvergadering, het re giement gewijzigd is, namelijk Art. 21, dat zegt dat door het bestuur en hun boden de betrekkingen gratis verrichten, veranderd is zoodat in het vervolg aan bodens wegens de groote uitbreiding 20 cents per lid en per jaar worden uitge keerd voor het ophalen der Contribu- tiën en aan den penningmeester 10 ets. per lid en per jaar worden uitgekeerd. Een en ander zal geschieden uit de kas der vereeniging. Tevens wordt medege deeld, dat er nieuwe reglementen in aan tocht zijn, waarin de veranderingen zul len zijn aangebracht en door de boden aan de leden zullen worden uitgereikt. De Voorzitter dankt alle weldoeners en donateurs, voor den steun, welke zij aan ons ziekenfonds verleenen en maakt be kend, dat op het spaarbankboekje, ten behoeve der vereeniging, een te goed is van f2067.58. Aan den Heer van Dor sten wordt dank gebracht voor zijne moeite en opofferingen terwille dezer ver eeniging. Vervolgens dankt de voorzitter allen, welke op eenige wijze het zieken fonds hebben gesteund. Met daverend ap plaus wordt de vergadering te 10 ure gesloten, ROELOFARENDSVEEN. De verlof ganger der lichting 1907 dezer gemeente, P. Akerboom, is overgeplaatst van het 4e reg. infanterie naar de 4e compagnie hospitaalsoldaten, VOORHOUT. Gistermorgen werden door de heeren Gebroeders Vester alhier de eerste kisten met bloembollen naar het buitenland verzonden. Aan de admi nistratie van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij is door deze nieuwe firma aanvrage gedaan om de bloembollen van uit Voorhout in wagon lading te mogen verzenden. Voorhout telt dus weer een export bloembollen-firma meer, wat zeker voor- uitgang in het vak mag genoemd worden. In de gisterenavond gehouden laat ste bijeenkomst in dit seizoen, van de leden der Sociëteit „Door Vriendschap bloeiend", werd met bijna algemeene stemmen tot Voorzitter (vacature-A. van Sonsbeek) benoemd de heer Joh. Meijer Azn., bloemist, alhier. In de gisteravond gehouden verga dering der afd. Voorhout van het Holl. Bloemkweekers Genootschap in de zaal van café „Boerhave" werd door den afge vaardigde verslag uitgebracht over de laatst gehouden algemeene vergadering, waarna eenige ingekomen stukken, als van do tentoonstelling te Hoorn, en van een onderlinge glasverzekcring voor ken nisgeving werden aangenomen. Behandeld werd de vragenlijst, inge zonden door de Staatscommissie inzake de werkloosheid; dien secretaris werd opgedragen, ter wille van het verkrijgen van een goede statistiek, de vragen zoo nauwkeurig mogelijk te beantwoorden. Door de vergadering werd geconstateerd dat in geen enkel vak dezen winter werk loosheid voorkwam. Van de directie van het H. B. G. 'was een schrijven ingekomen dat het nadeelig saido der afdeeiingskas door het H. B. G. gedekt zal worden (Dit tekort is nog te wijten aan cle destijds gehouden ten toonstelling van afgesneden bloemen.) Door een der leden werd aan de ver gadering medegedeeld, dat de statuten der pas opgerichte Patroons ongevallen verzekering verzonden zijn en dat deze als onderdeel der Tuinbouvv-Onderlinge een goede gelegenheid biedt, vooral voor de kleine patroons, zich te verzekeren te gen de geldelijke schade van een even tueel ongeval, tevens er op wijzend, dat het minimum van het te verzekeren be drag is f500 en het maximum f1200 per jaar. Door den secretaris werd ter sprake gebracht de moeilijkheden, die de bollen- kweekers in deze gemeente ondervinden van een artikel der poütie-verordening, waarbij verboden wordt mest te lossen op korter afstand van den weg dan 20 Meter. Algemeen was men het er mede eens dat de vocrdeelen niet opwegen te gen de nadeel en dier verordening. Het resuliaat was dat namens het H. B. G. aan den Raad der Gemeente een request zal worden gericht, verzoekende, om wij ziging van het desbetreffende artikel of algeheele opheffing, en een nieuw artikel daarvoor in te iasschen, waarbij aan B. en \V. de bevoegdheid wordt toegekend, het aanleggen van mestvaalten te verbie- nen. Daarna werd deze slechts matig bezochte vergadering gesloten, i VOORSCHOTEN. C. Lekkerherker W. Gmelig en P. C. Brussé, uit deze gemeente, zijn gisteren als milicien der lichting 1910 ingedeeld bij het 4e regi ment infanterie te Leiden. ZOETERWOUDE. De gemeenteraad houdt eene vergadering op Dinsdag a.s. des voormiddags te 9 uur. De agenda vermeldt de volgende pun ten 1. Ingekomen stukken, 2. onderzoek der geloofsbrieven van den heer D. J. Rotteveel. 3. Benoeming commissie voor den Hoofdelijken Omslag. 4. Benoeming Commissie tot het nazien der gemeente- rekening 1909. 5. Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim. 6. Adres van den Boerenbond om subsidie stie renkeuring. 7. machtiging tot aanbeste ding gemeentewerken en grintlevering, 8. besluit af- en overschrijving, begrooting 1909, 9. reclame plaatselijke belasting. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Candi da a ts exam en in de rechten de heer J. A. C. M. Leesberg (Rotterdam.) Bevorderd op „Stellingen" tot doc tor in de Staatswetenschappen de heer Mr. Henri Leonard van Duijl, geboren te Kampen. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot arts den heer F. D. Jansen (den Haag). UTRECHT. Theor. geneesk. ex. (twee de deel) de heer L. Mes; cand. rechten; del lieer W. M. M. Hekking. AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaatsexamen in de klas sieke letteren door den heer J. Cauveren. Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap op Stellingen de heer J. G. de Hoop Scheffer, geb. te Amsterdam. Rechtszaken. Haagsch Gerechtshof. Het O. M. bij het Gerechtshof te 's Gra- venhage eischte gisteren 6 maanden ge vangenisstraf tegen J. A. S. werkman te 's Gravenhagc, wegens het binnendringen op een besloten erf in Oct. 1.1. onder Wassenaar en diefstal in vereeniging, eenige weken later, van een eend, waar voor de Haagsche Rechtbank 1 maand gevangenisstraf had opgelegd. Uitslag Verkoopingen. NIEUW-VENNEP. Donderdagmorgen half tien ure werd tij den heer A. Dui venvoorde de volgende schapen publiek verkocht: 37 stuks 'ten bate der R. K. Armen van Nieuw-Vennep, brachten op te zamen f901.32, of f 24.36 p .stuk. 51 stuks voor de Christelijke school te Nieuw-Vennep, brachten op te samen: f 1286.73,'of f25.23 per stuk. 11 stuks ten bate der R. K. Armen van Benne- broek, brachten op te samen f261.25 of f 23.75 per stuk. Te samen waren aan gevoerd 99 schapen, waarvan de geza menlijke opbrengst bedrpeg f24_4j).3(X ,De hap del ging vlug. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag 10 'Maart. (Vervolg). Sociale Verzekering. De heer T y d e m a n betoonde zich teleurgesteld en onbevredigd ten aanzien van 's ministers beleid nopens de her ziening der Ongevallenwet. Spr. hield een uitvoerig betoog ten gunste der Ri sico-overdracht, die niettegenstaande de vele bezwaren, welke de tegenstanders reeds bij voorbaat tegen dit systeem opstapelden, gebleken is een uitnemende werking te hebben en belangrijk correc tief is gebleken tegen een ongelukkige gestie der Rijksverzekeringsbank. Thans een enkel woord over de rede van den heer Duys. Vooraf zegt spr. niet te zullen ingaan op de personali teiten door den heer Ehiys gericht te gen door spreker hooggeachte en hoog staande mannen. Dit zou ook ondoenlijk zijn. Alle scheeve voorstellin gen zijn niet recht te zetten:. Slechts één punt wil spr. wel recht zetten, n.l. waar de heer Duys het voor stelde alsof de heer Stork hooger pre mies gevraagd had voor de Rijksbank ter bevoordeeling van de risico-over dracht, maar wat deed de heer Stork? Hij kende zijn eigen onderneming het best en wist nu, dat de Rijksbank hem zeer lage tarieven aanbood, en wilde nu waarschuwen tegen belangrijke defi- citen. Overigens herhaalt spr. niet te zullen ingaan op de eigenaardige spreek wijze van den heer Duys. Tegenover diensrondheid stelt spr. vierkant de ver klaring, dat door diens wijze van debat- teeren het peil der debatten niet wordt verhoogd. Het maakte den indruk, dat hier een ambtenaar stond en aan het woord was die er zich in verheugde nu eindelijk eens op voet van gelijkheid met zijn minister te kunnen' debatteeren. De heer Duys: Dat is een gemeene insinuatie. De heer Tydeman: En een ambte naar, die van die gelegenheid ook ruim schoots gebruik maakte. De heer Duys: Dat is ook een vuile insinuatie. Gij meent thans u alles te kunnen veroorlooven: De heer Tydeman, vervolgende, be strijdt verder het betoog van den heer Duys. Prins Hendrik De toestand van Z. K. H. de Prins is steeds vooruitgaande, zoodat 'tzich Iaat aanzien dat Z. K. H. binnen weinige dagen geheel hersteld zal zijn. LEIDEN, 11 Maart. Door A. E. van der Voet is ver gunning verzocht tot het uitbreiden zijner smederij in perceel Morschweg 21a met 2 electromotoren elk van 1 Pk. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente-secretarie ter visie gelegd, ter wijl op Vrijdag 25 Maart a. s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. H1LLEGOM. Met ingang van 15 Mei a. s. is de heer C. N. Schaar, onderwijzer aan de R. K. Parochiale Jongensschool alhier in gelijke betrekking benoemd aan den R. K. Bijz. School te Beverwijk. Hofbericht. Z. K. H. de Prins moet reeds vóór dat hij ongesteld werd het voornemen hebben gehad in de maand Mei a.s. een reis te maken door Zweden en Noorwegen. De Prins zou zich daarheen begeven aan boord van Hr. Ms. Pantscherschip Heemskerck dat juist tegen dien tijd de gewonen oefeningstocht in de Scan dinavische wateren zal maken. Bij de reparatie van de stuur inrichting van het pantserschip „Piet Hein" welke inrichting onlangs ernstig beschadigd werd bij het bezei raken op den steenen dam in de haven van Nieuwe- diep had eergisteren. Woensdag, een ernstig ongeluk plaats. Een der slangen van de gasolinelampen, zoo meldt het Hbl., brak tijdens het warm maken van het juk der roerbeweging, waarvan een ontploffing het gevolg was. De scheep maker A. Riemers kreeg de volle laag over zijn lichaam, waardoor hij in een oogwenk in brand stond. Met ernstige brandwonden aan hoofd, borst en armen werd hij in het Marine-hospitaal opge nomen. We lezen in de „Residentie bode": Gruwelijk. In een nachtlokaal te Praag heeft een twee en twintig jarig kantoorbediende uit ongelukkige liefde de achttienjarige kassierster doodgescho ten. Daarna pleegde de moordenaar zelfmoord. Het meisje was van op vallende schoonheid, lijdk !tia, ülaeMf oijli !b! d jj-aou Hier bleek de zetter geen woorden voor zijn ontzetting te kunnen vinden. Marktberichten. LEIDEN, 11. Maart. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: Veulens f a— 0 Paard f 0 af 8 Stieren f 190 a f 285 256 Kalf- en Melkkoeien H58 a f 303 204 Vare koeien f96 a f230; 261 Vette Ossen en Koeien f172 a f285, per kg. 60 a 70 c.; Graskal veren f 00 a 00; 34 Kalveren (vette) f48 a f108, per kg. 95 a 110 c.176 Kalveren (magere) f4 a f 11458 Schapen (vette) f 19 a f31, per kg. 50 a 66 c.Schapen (weide) f 00 a f 00 699 Varkens (magere) f 16 a f 47, per kg. 44 a 46 c.309 Varkens (Biggen) f8 a f 14 perK.G. c. 6 Bokken of geiten f 3 9. Ter markt aangevoerd: 729 Runderen, 210 Kalveren, 458 Schapen. Kaas. Aangevoerd 8 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 28 f 32.50 Derby kaas f—Leidsche kaas de 150 kg. van f tot f— Aan de Stadswaag gewogen: 9 Partijen, 382 stuks kaas, wegende 2518 kg. LEEUWARDEN, 11 Maart. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd104 stieren f 165 a 225; 36 ossen f 175 a 190; 219 vette koeien, f 145 a 260 25 c. a 35 c. per half kilo; 1236 melk- en kalfkoefen f 130 a 250 49 pinken f 40 a 50; 102 vette kalveren f 20 a 45; 33 c. a 48 c. per half kilo; 00 graskalveren f00 a 00; 382 nuchtere kalveren f 8 a 13; 204 vette schapen f 20 a 22; 114 weide schapen f 10 a 14; 000 lammeren f 00 a 00; 256 vette varkens f 60 a 80; 24 c. a 26 c. per half kilo; 108 magere varkens f 35 a 45; 560 vette biggen f 25 a 45, voor Londen 23 c. a 24}^ c. per half kilo; 395 kleine biggen f 6 a 8; 12 paarden f 75 a 125. Voor Belgie fleurige handelook viel voor de binnenlandsche markten de handel niet tegen Prijzen vast. Wolvee weer kalme vraag. Varkens vooral voor Engeland goed gewild. Veel Belgen ter marlet; andere buitenlanders niet. 11 Maart. Pluimvee. 150 slachtkippen 75 c. a 110 c.; 0jonge hanen c. a—0 c.; 170piep kuikens 95 c. a 150 c. 11 Maart. Boerenboter f—Aanvoer 3/4, 4/8 en 0/vaten. Fabrieksboter f 59.a f62.50. Aanvoer 5/3 22/6 en 0/0 vaten. Noteering van de commissie f 62.00. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 62. Nagelkaas: Fabrieks f 38.a 60 Boeren f Aanvoer 12,930 K.G. Handel vlug. GOUDA, 10 Maart. Kaas. Aangevoerd 7 partijen; handel vlug; le qual. f—a 33.—, 2e qual. f 29.— a 31,50. Boter. Aangevoerd 8763^ kg. handel vlug; goeboter f 1.30 k 1.35; weiboter f 1.15 a 1.25. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel en prijzen iets minder; vette varkens redelijken aanvoer, handel vlug; 24 26 c. per k'lo. Biggen voor Engeland redelijken aanvoer, han del vlug f 23 k f 24. Magere biggen goe den aanvoer. Handel vrijwel f 6.k f 9,—. Nuchtere kalveren goeden aanvoer, handel vrijwelf7 f 10. Fokkalveren goeden aan voer, handel vrijwel f 8 a f 17. HOORN, 10 Maart. Op de kaasmarkt waren aangevoerd stapels kaas, wegende kg. Hoogste marktprijs voor kleine f 31.com missie f middelbare -.— fabrieks- f33.50 per 50 K.G. EDAM, 10 Maart. Ter botermarkt waren aangevoerd 133 partijen. Hoogste prijs 77)-$ c. per 3-£ Kilo. Kipeieren f 3.50 k 4.per 100 stuks. SCHIEDAM, 10 Maart. Notecring van dc Beurscommissie. Moutwijn f 8H per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn willig. Spoeiing per ketel f 1.40. Graan-Spiritus f 14aMelasse-Spiritus f 12K 12M ruwe Spiritus f 6*4 63-2 MEPPEL, 10 Maart. Op de Palmpaarden markt bedroeg de aanvoer 477 stuks. Er waren tal van kooplieden, ook buitenlandsche, die flinke aankoopen deden in de beste soorten. Daarin was de handel dan ook willig, tot prijzen van f 450 a f 525. De mindere soorten waren tol lage prijzen te koop en ook hiervan werd veel gekocht. Beurs van Amsterdam. 11 Maart 1910. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3°/0 Cert. dito 23-é dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4Obl. 1909Ned.Rec. 4)2 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handeismpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli, Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <SOhio Cert. v. aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4)i% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario «5 Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific A fgest gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 234 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 /0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorige Koers Koers. heden 92%, 92»,, 91 915, 76 76?,', 95». 99». 96 Mi 96 97'»,, 97 94% 94?6 95». 94/i 87% 88 Ka 80», 103'2 45% 45% 56% 56 »f. 103 103 87 190% 192 82% H%ei4 68% 67 88 88>j 124',, 123% 134 133H 179»£ 180% 156f," 155 190M. 189% 245M 247% 959M 947 135*j 133 465 468 225Ji 228% 174M 175% 7* 7 22 h. 22% 590 581 105M 103% 459 454 87M 86 598H 602 5W. 12M 12%. 39»i 39% 84 84 89H 89% 96M 127 119M 119% 86M 43M 43%. 32», 33% mi 76% 39^i 39% 102,tj 103% 43K 43% 99M 100 46 »i 46% i 49'M, 49% 128»*, 129% 29»» i, 29% 194M, 193% 101 101% 22»,', 23 109M 2.— 2.— 80?i 122H" 122% 160 173M 175%: 72M 72 52 H 53 f46.90 70,- ['O* Prolongatie rente Ifo

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3