BINNENLAND. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnliandel^enf-"Hofleveranciers Kamsteeg Uit Stad en Omgeving. aristocratie van New-York. Allen kregen geschenken. De dames ontvingen prach tig bewerkte Parijsche parasols van kost bare zijde, waarvan de stok en de knop uit kostbaar hout, prachtig gesneden. Deze [parasols waren expresselijk voor het bal vervaardigd en kostten 120 gulden per stuk. Verder werden bij den cotillon nog zil veren en gouden voorwerpen uitgedeeld. [Bovendien ontvingen de heeren zilveren klokjes, die de geheele zaal met wonder lijke geluiden vulden, die soms de muziek :geheel overstemden. De dames kregen prachtig bewerkte handspiegels, in Direc toire-stijl. En ten slotte kreeg een der heeren nog een kostbare sigarenkoker, een gouden lucifersdoos, een klein lampje om sigaren aan te steken, kortom een vol ledige rooknecessaire, als aandenken aan het „scheidingsbal". Koninklijke Besluiten. Zijn benoemd: A. met ingang van 12 Maart bij het wapen der cavalerie, tot lutienant-kolonel, de majoor A. G. M. IJ. baron van Oldeneel, van dat wapen, {directeur van de Rij- en Hoefsmidschool ;B. met ingang van 21 Maart bij het bij het personeel van den Geneeskundi gen deinst der Landmacht, tot dirigee- irend Militair Apotheker, mirt den rang Van Majoor, de militaire apotheker der ,1e klasse A. G. van der Land, van dat personeel. Is benoemd tot voorzitter der bij K. B. van 20 Juni 1906, no. 72, inge stelde Staatscommissie voor den Land- Jbouw, het lid dier commissie J. Bs. iiWesterdijk te Uithuizermeeden. -1- Met ingang van 1 April is be- iinoemd tot opzichter der 2e klasse voor ;het Stoomwezen, K. Schoenmaker, con- itroleur bij de naamlooze venn. Nederl. iFabriek van Werktuigen en Spoorweg- fmaterieel te Amsterdam. Met ingang van 1 April zijn be noemd tot commies bij de Topografische •Inrichting de adjunct-commies bij die inrichting, H. Guichard ,tot graveur 2e klasse bij de Topografische Inrichting de graveur 3de klasse bij die inrichting P. C. Hamburg, tot drukker 2e klasse bjj de topografische inrichting de druk ker 3e klasse bij die inrichting J. Mo ker. Mr. Aalberse en Weduwenkiesrecht. „De Tijd" had dezer dagen een be richt overgenomen uit de „Croix", in welk blad een zijner redacteuren, de heer Pars<y, indrukken weergaf van een ge sprek, dat hij voor ongeveer acht maan den met mr. Aalberse had gevoerd. „De Tijd" concludeerde daaruit, dat mr. Aalberse zich zou hebben uitgespro ken voor weduwenkiesrecht Deze schrijft nu o.a. in „De Tijd": Alleen op één punt stel ik er prijs op, eenige rectificatie en toelichting te geven, n.h waar de schrijver den schijn wekt, als had ik mij onvoorwaardelijk voor het vrouwenkiesrecht uitgesproken. Ik zeg den schijn. Want 't is nog de vraag of „De Tijd", die dit in zijn artikel las, hèm wel goed begreep. Immers, na zéér verkort te hebben weergegeven, wat ik over gezinshoofden kiesrecht gezegd heb, deelt hij mede dat ik op zijn vraag, of ik, wanneer het mannelijk gezinshoofd overleden was, dan ;t kiesrecht aan zijn weduwe zou willen toekennen, antwoordde: „A cela je ne Vois, pour ma part, aucune difficulté". „De Tijd" vertaalde dit, alsof ik ge- ïega had, dat ik tegen het weduwen kiesrecht hoegenaamd geen bezwaar zou hebben. Maar men kan ook letterlijk ver talen, dat daarin m.i. „geen moeilijkheid" 'schuilt. En ik vermoed, dat de heer Parsy dit laatste zal bedoeld hebben. Immers, ik ^deelde hem mede, dat in onze water schappen en polders de vrouw, die eige nares is van een stuk grond, niet als inge land in ae vergadering kan optreden, maar wel een mannelijk gemachtigde kan zen den. Mijn redeneering was dus deze: zelfs aangenomen, dat het gezinshoofdenkies - 'recht er logisch toe zou leiden, om ook ■!het gezin, waarvan een vrouw aan het Jhoofd staat, niet on vertegenwoordigd te 'laten, dan nog behoeft dit degenen, die principieel tegen het politieke vrouwen kiesrecht zijn, niet af te schrikken; men zou hier het voorbeeld van onze water staats-wetgeving kunnen volgen. Hierin schuilt dus geen moeilijkheid. Ziedaar ook thans nog mijne meening. Ik erken, dat bij een politiek kiesrecht hetwelk zich afwendt van het liberale in dividualistisch kiesrecht, om zich te basee ren op een vertegenwoordiging der ge zinnen, ails zijnde deze de werkelijke 'samenstellende leden van het organisme, 'den Staat, men het gezin, dat van zijn 'mannelijk hoofd beroofd is, logisch niet ongepresenteerd kan laten. Maar ik ontken, dat daaruit logisch hoodzakelijk het weduwenkiesrecht voort vloeit. Wie dus, gelijk „De Tijd", principiëel tegenover elk vrouwenkiesrecht staat, be hoeft, om aan deze consequentie te ont komen, zich niet tegen het organisch kies recht te verklaren; hij kan aandringen op een anderé regeling, bijv. ongeveer Aljs die in onze waterschapswetgeving. Naar mijne meening moet de logica [juist de tegen-standers van het organisch kiesrecht veel eer tot het vrouwenkies recht brengen. Immers, zegt men 't kies recht te geven aan de individuën', idari staat men voor de consequentei, dat een vrouw evenzeer een individu is als een man. Vandaar dat m.i. het algemeen vrouwenkiesrecht een eisch is, welke uit 't liberalisme voortvloeit. Ik voor mij sta daar principieel tegenover, even als tegenover algemeen individualistsch m ann enki es recht. Maar niet principieel sta k tegenover het kiesrecht van vrouwelijke gezinshoof den. Ik zien niet in, dat eenig katholek beginsel ons dwingt daar tegen te zijn. Dit is, zoolang het kerkelijk gezag niet in anderen zin beslist, een vraag van zuivere opportuniteit. Mij laat ze volko men koud. Het heil des vaderlands hangt gelükkig niet van de toestemming of weigering van het weduwen-kiesrecht af. Ik begrijp echter volkomen, dat bijv. in Frankrijk zéér conservatieve mannen, die iemand van mijn slag voor een halven of drie-kwart socialist houden, thans meer en meer voorstanders van vrouwen kiesrecht worden, niet uit beginsel, maar om opportuniteitsredenen. En woonde ik in Frankrijk, dan was ik er waarschijnlijk óók voor. Maar in ons lieve vaderland kan ik er onmogelijk een ramp in zien, wanneer 't weduwenkiesrecht werd ingevoerd, al zou ik, werd 't thans voorgesteld', liefst blanco willen stemmener valt vóór te zeggen, maar de bezwaren erte gen zijn nimmer geheel weggeredeneerd. Mijn conclusie is deze en nu hoop ik, dat men mij niet langer allerlei mee ningen zal toedichten, welke ik niet heb en nimmer ook uitte ik ben princi pieel tegen algemeen individualistisch vrouwenkiesrecht, evenals tegen alge meen individualistisch mannenkiesrecht; ik erken, dat de invoering van gezins hoofdenkiesrecht onvolkomen moet wor den geacht, wanneer men de gezinnen, die hun mannelijk hoofd verloren, onge- representeerd laatik ontken, dat gezinshoofdenkiesrecht logisch noodza kelijk moet voeren tot vrouwen-, of zelfs maar tot weduwen-kiesrecht, ik ontken, dat wij als Katholieken ons principieel tegen weduwen-kiesrecht moeten verklaren ik erken, dat jer practische bezwaren zijn tegen weduwen kiesrecht en ik mij eerst nog eens goed zou bedenken, eer ik op dit oogenblik aan een wetsvoorstel, om het in te voe ren, mijn stem zou geven. Ziedaar een verklaring, die voor ieder een, die Hollandsch verstaat, duidelijk moet zijn. Of nu de herhaaldelijk herzegde bewe ring, dat ik mij maar niet precies over de quaestie van het vrouwenkiesrecht wil uitlaten, verstommen zal? ik heb al te veel van mijn goed ge loof in sommige menschen verloren, om daar nu vast op te rekenen." Mgr. Giovannini. De Italiaansche correspondent der „N. R. Ct." schrijft d.d. 8 Mrt; Gisteravond heb ik monsignore Ura- berto Benigni ten zijnent bezocht pm van hem, die het best op de hoogte is van alle Vaticaansche aangelegenheden, en wiens taak het is, de pers daarover in te lichten, de zienswijze van den Hei ligen Stoel in deze kwestie te verne men. Ons onderhoud zal ik trachten weer te geven de woorden mogen niet let terlijk dezelfde zijn, de eene vraag mo ge eens aan een andere vooraf zijn ge gaan, de zin blijft onveranderd. „U is Hollander?" „Juist monsignore, en zoo zult u 'dus wel het doel van nïïjn komst reeds be grepen hebben het geval Giovannini. Er is in de pers veel over gesprak-en en het geval is uit den aard der zaak steeds van één kant bekekenhet zou mij dus aangenaam zijn thans de ande ren kant te zien." Toen ging monsig nore Benigni in zijn stoel zitten en gewend zijn gedachten in correcten vorm te geven begon hij de volgende ver klaring af te leggen Vóór alles moet men in dit geval be denken, dat monsignore Giovanini reeds sedert vele jaren zich ziekelijk voelt; een zenuwzwakte, een voortdurend suk kelen, vermoedelijk te wijten aan het Hollandsche klimaat, waar hij blijkbaar niet tegen kan. Het is dus daarom dat hij reeds herhaaldelijk, telkens en telkens weer verzocht, te mogen vertrekken het geen hem niet werd toegestaan." „Ook indertijd, bij liet overlijden zijner moeder, werd hem dit verzoek gewei gerd, naar ik' meen'' - merkte ik op. „Juist ook dat werd geweigerd. Monsignore Giovannini is zooals ons gemeld werd in den laatsten <tijd steeds erger ongesteld geworden en heeft in de laatste vier maanden nauwe lijks zijn 'huis verlaten. Bij voortduring zou deze ongesteldheid, deze ziekte, een ernstig aanzien hebben kunnen krijgen. Het is daarom en daarom alléén dat toen wéder zijn verzoek om heen te mo gen gaan inkwam men gemeend heeft hem dit niet langer te moeten weigeren. Ik garandeer u (dit werd met klem ge legd) dat het verzoek van Mgr. Giovan nini alléén op grond van gezondheidsl- toestand werd gedaan en ook alleen op dién grond werd toegestaan." „Pardon monsignore is dit ontslag door hem gevraagd, of door den Hei ligen Stoel gegévcn „Het is door hém gevraagd pok dat kftn ik u gar an de er en..,. Van een te rugroeping is in het geheet geen sprak1 e." „En het incident?" „Ja het incident is betreurenswaar dig zooals alle incidenten betreurens waardig zijn, maar is en blijft in dit ge vat een kwestie van secundair belang. Want ik herhaal hetde ontslagaanvrage is noch om die reden gedaan, noch om die reden toegestaan. Het is een ver gissing van den zaakgelastigde geweest, zich met zulke mondaine zaken te be moeien en er zich in te verwarren het ware beter geweest indien het niet voor gevallen was maar het is een men schel ijke misstap, die met het oog pp Giovannini's zenuwzwakken toestand nog lichter te vergeven valt." „Men zegt echter juist, dat monsig nore Giovannini zijn ontslagaanvraag heeft ingediend op raad van den' minis ter van buitenlandsche zaken." „Ook dit is een waanvoorstelling, dat garandeer ik u. De terugkomst is om gezondheidsredenen gevraagd en daarom toegestaan. Nu in den breede te gaanj overwegen óf indien het incident eens niet ware voorgevallen misschien zijn' verblijf in Holland nog een maand lan ger geduurd zou hebben pf niet, lijkt me volstrekt onnoodig." Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor-, en Winkelbedienden. Het dag. bestunr van bovengenoemden bond had Zondag 6 Maart j.l. in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond te Den Haag een bespreking met een comité, bestaande uit kantoor- en winkel bedienden, over de oprichting van een R.-K. organisatie van handels-, kantoor- en winkelbedienden. Dien dag is te Leiden gevestigd een correspondentschap, dat terstond voorbereidende maatregelen zal treffen om te komen tot de stichting van eene afdeeling. In andere deelen van het land zijn eveneens onderhandelingen aangeknoopt om hiertoe te geraken. De neutraliteit van het onderwijs. De bekende neutraliteitsmotie van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, is bij referendum aangenomen met 2489 tegen 606 stemmen en 150 blanco. Federatie van Diocesane Vereenigingen tot Bescherming van Meisjes in Nederland. In een gisteren in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht ge houden vergadering is tot stand gekomen de Federatie van de Diocesane Vereenigin gen van Meisjesbescherming in Neder land, n.l. uit het Aartsbisdom en de Bis dommen Haarlem, Den Bosch, en Breda, (In het Bisdom Roermond is de Vereeni- ging nog in wording) Door de oprichting dezer Federatie is een lang gekoesterde wenseh van het Doorluchtig Episcopaat van Nederland in vervulling gegaan. Tot leden van het Permanent Comité werden benoemd vanwege de Aartsdioce sane Vereeniging; de dames mevr. SprdnkNève, mevr. van Basten Baten burgJurgens, mevr. SchaepmanEhr- hardtj.mej. Brom en mej. Engering, allen te Utrecht. Vanwege de vereeniging uit het Bis dom Haarlem de dames: mei. I. de Groot, Rotterdam, mej. Lefébure, Amsterdam mej. Lans, Haarlem, mevr. Krul—Schütz, Den Haag en mevr. Sanders, Leiden. Vanwege de vereeniging uit het Bisdom Den Bosch de dames mevr. Rits-Hooge. weegen, mevr. W.- v. Lanschotv. Meeu wen en mevr. G. v. LanschotJurgens, allen te 's Hertogenbosch. En vanwege de Vereeniging uit het bis dom Breda de dames: mevr. Bellini-Fals mej. J. Strater, mevr. A. Wagemakers Blankers, mevr. C. RomboutsWolters en mej. M. Laane, allen te Breda. Het Dagelijksch Bestuur der Federatie zal bestaan uit de damesmevr. v. Basten Batenburg—Jurgens te Utrecht, presiden te, mevr. Bellini—Fals te Breda, vice-presi- dente, mej. Lefébure te Amsterdam, secre taresse en mevr. RitsHoogewegen te 's Bosch, penningmeester esse. In den Conseil International te Frei burg in Zwitserland zullen namens de nieuwgevormde Federatie zitting nemen de dames Schaepman en Spronck ui? het Aartsbisdom, Krui en Lefébure uif 't Bis dom Haarlem, v. Niert uit het Bisdom Den Bosch en Strater uit het Bisdom Breda. Een plaats is open gehouden voor de vertegenwoordigster van de nog te vor men vereeniging uit het Bisdom Roer mond. De vergadering, waarin deze besluiten werden genomen, werd bijgewoond dooi de geestelijke adviseurs der Utrechtsche, Bosche en Bredasche vereenigingen, resp. Mgr. dr. H. Brouwer, Vicaris-Generaal van het Aartsbisdom, Mgr. A. F. Diepen en Rector dr. P. Dirckx. Door deze nieuwe federatie heeft de ka tholieke meisjesbescherming weder een krachtigen voortgang gemaakt, waarmede wij de organisatie geluk wenschen en waarvan met goede reden rijke vruchten mogen worden verwacht. Leger en Vloot. Teneinde bij mobilisatie door de re gimenten infanterie over hoefsmeden zal kunnen worden beschikt, zullen 1 April a.s. 6 van de bij genoemde regimenten1 ingelijfde miliciens bij de rij- en hoef smidschool te Amersfoort worden ge detacheerd tot het volgen vap een cur sus yo.oy hoefsmeüep, Tot het onderricht zat mede behooren de samenstelling en het onderhoud van en het schieten met de revolver, als mede het wielrijden en eenige kennis van de samenstelling, het onderhoud en de herstelling van rijwielen. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. LEIDEN, 11 Maart. De tot majoor bij het le regiment vesting-artillerie benoemde kapitein M. C. van der Hoog, van het 2e regiment veld artillerie alhier, komt te Utrecht in gar nizoen. De reserve-kapitein A. P. Hesselaar, van het 28ste landweerdistrict alhier, zal van 14 tot 19 Maart deelnemen aan de oefeningen vap het 3e landweer-bataljon te Leeuwarden. 's Rijks Etnografisch Museum alhier heeft van den heerTasripin te Semarang, door tusschenkomst van den lieer E. L. K. Schmüling, controleur te Demak, ten ge schenke ontvangen: Twaalf dierenhuiden met gekleurde voorstellingen uit Wajang- verhalen aan den binnenkant. Dergelijke voorwerpen waren nog niet in 's Rijks Etnografisch Museum aan wezig, zooaat deze schenking van waar de is. Geïnventariseerd als serie 1695. Aan den schenker wordt de dank der Regeering betuigd. De heer N. Abspoel alhier is be noemd tot tijdelijke onderwijzer aan de openbare school te Lisserbroek (Haar lemmermeer). De gemeenteraad van Leersum heeft aan den heer W. A. Affourtit Jr., alhier, concessie verleend voor den aanleg en de exploitatie eener gasfabriek. Gistermorgen werd door den le luitenant B. Mulder van het le regiment Infanterie te Groningen, voor H. H. Of ficieren van het 4e regiment-Infanterie eene demonstratie gehouden 'van een door hen uitgevonden toestel tot het overbruggen van slooten. De handeling had plaats bij den overgang van den Holl. IJzeren Spoorweg bij de Marialaan aan den Morschweg. Alle proeven slaag den uitstekend. We ontvingen zegt de „Rsb." e- „De Promotiebode" namiddagblad voor den haard" Aan wie we de geestige kran tennabootsing te danken hebben, is niet zoo aanstonds uit te maken, 'tls een „editie ter elfder ure" uitgekomen onder hoofdredactie van „dr. Lopépo", terwijl „redactie en administratie voor heden ge schorst' zijn. Er schijnt trouwens aan het bureau meer te haperen. Zoo lezen we ook aan het hoofd: „Telefoon wegens wanbetaling doorgeknipt". Eenige uit komst geeft het opschrift: ^Telegramadres de dolle kervel, Leiden." Het geheel uitgegeven, ter eere van een promotie-partij, geeft een mooi be wijs, dat men ook geestig kan zijn zonder tot platheden te vervallen. De artikelen en verdere inhoud, op een Leidsche pro motie betrekking hebbend, zijn vermake lijk vooral voor de studenten. ALFEN AAN DEN RIJN. De heer Leenhorst van Hasselt is benoemd tot onderwijzer aan de R. K. School, alhier. Gisterenavond was de lage zijde in rep en roer door strooi bil je tj- en bekkenslag werd des namiddags be kend gemaakt, dat een firma te Rotter dam des avonds van 7 tot 9 uur voor een der groote ruiten van de firma G. Götken een Lichtbeeldenvoorstelling zou worden gegeven, waaionder ook beweeg bare, tevens werden er bonnetjes uit gereikt tot gratis verkrijgen van proef- pakjes. Reeds lang voor 7 uur had zich een groote menigte voor den winkel van den Heer Götken verzameld in afwach ting van de dingen' die komen zouden. Na de voorstelling begon de uitdee- ling van pakjes. Niet mogelijk was het meer door dien menschendrom heen: te komen. Tot ruim 10 uur duurde ide gratis- uitdeeling waarbij en zoo ongeveer 2000 pakjes waren uitgedeeld. GOUDA. De afd. Gouda en Omstre ken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw hield gisteren te Gouda eene vergadering ter bespreking van de wen- schelijkheid om al of niet adhaesie te betuigen aan het door de Ned. Vereeni ging van Kaashandelaren bij het gemeen tebestuur van Gouda in te dienen ver zoekschrift ter verkrijging van een vast aanvangsuur voor de kaasmarkt en dit te stellen op 8 uur. Met groote meer derheid van stemmen werd besloten geen adhaesie te betuigen. Door den heer C. van Veen werd 'daar op voorgesteld te verzoeken het Aan vangsuur te bepalen op 6 uur. Ook dit voorstel werd met groote meerderheid verworpen, zoodat de vergadering zich uitsprak vopr h,e< behopd va,n,vrij aap- vang suur. Op voorstel van den heer A. van Wij nen zal den Gemeenteraad van Gouda van dit besluit worden kennis gegeven'.- Bij de rondvraag bepleitte de heer L, Verkerk de wenschelijkheid om, ter voor koming van beenbreuk bij varkens, aan' het Waaggebouw een voetb'rug aan te brengen. Overweging van dit denkbeeld werd door het bestuur toegezegd. HAARLEMMERMEER. Gisternacht is een schip met zand, behoorende aan| J. v. d. Tol alhier en liggende in de' Ringvaart, gezonken. De oorzaak van dit voor den schipper zoo droevig geval, is onbekend. Door zijn zoon, die tegen den mor gen wakker werd, gewaarschuwd zijnde, moesten beiden door liet water baden om den wal te bereiken. Ware de zoon niet wakker geworden, beiden zoudenf verdronken zijn. Voor v. d. Tol, die een gezin heeft van 10 kinderen, is het ongeval leen' 'ware ramp. KATWIJK AAN DEN RIJN. Donder dag had in café Vreeburg de jaarlijksche algemeene vergadering plaats der R. K. kiesvereeniging „Plicht en Eensgezind - heid" alhier. De voorzitter, de heer P.; J. Aarts, opende de vergadering en deed mededeeling van de ingekomen stukken der kiesvereenigingen te Noordwijk, Voerhout en Haastrecht; besloten werd', de afd. Voorhout te steunen en de afgc- vaardigden naar den Centralen Raad op' te dragen voor dat voorstel te ijveren. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 59 bedroeg, benevens 1 eerelid, 10 leden B. en 30 contribueeren- de leden. Tevens werden daarin de over leden leden, de ZeerEerw. heer v. Strae- len, en de penningmeester, de heer Q. .J v. Leeuwen, herdacht. De secretaris betreurde het dat, hoewel in een 1.1. zomer gehouden vergadering, besloten was, geen candidaat voor den, gemeenteraad te stellen, toch eenige Ka tholieken de candidatenlijst eener niet-, katholieke vereeniging geteekend hadden, 't Is nu goed afgcloopen, doch het kon even goed anders geweest zijn. Niettegenstaande dit, is het toch ge- wenscht dat we een katholiek lid in den1 raad mogen houden. Een daverend applaus beloonde spreker! voor zijn breedvoerig verslag. De penningmeester vermeldde in zijn verslag, dat er iil kas was een batig saldo van f49.34, ongerekend f10 welke nog geïnd moeten worden. De heeren .J van Kuijeren en W. J. van Leeuwen bevonden de rekening van den penningmeester in orde. Bij de reglementswijziging wordt o. m. het voorstel, om, als de agenda van den Prov. Bond geen gewichtige punten vermeldt, deze vergadering wegens de daaraan verbonden kosten, niet bij te wo nen, aangenomen. De voornaamste wijziging gold artikel 8, waaraan bet bestuur voorstelde toe te voegen, dat diegenen, die lid zijn eener niet-kathoiieke vereeniging, hetzij van al gemeen of gemeentelijk belang, geen lid der R. K. Kiesvereeniging mogen zijn. Bij de besprekingen hierover ging het soms nog al warm toe. Door het bestuur werd dit voorstel flink verdedigd tegen over de bemerkingen die daartegen in de vergadering werden gemaakt en bij stemming werd deze bepaling met groote meerderheid aangenomen. Alvorens tot verkiezing van afgevaar digden voor den Prov. Bond over te gaan, werd door den voorzitter gezegd, dat door het overnemen van het voorstel,- betreffende het lidmaatschap der neutrale vereeniging, die personen, welke van die vereeniging lid zijn, thans voor het geval staan, van één der vereenigingen het lid maatschap op te zeggen, daar leden der. neutrale niet kiezen, noch gekozen mo gen worden. Nadat vier leden de vergadering had den verlaten, werden gekozen: tot afgev, Prov. Bond de heeren van Bemmel en' v. Mill; plaatsverv.A. F. Sluijter en J. N. van Heteren. Tot afgevaardigden naar de Centrale: de heeren Boskamp en Fen- nes; plaatsverv.Sluijter en J. N. van! Heteren. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren Sluijter, penningm., en A. v. Paridon, 2de voorzitter. j Hierna ging men over tot de verloting van 14 mooie prijzen. De vergadering die zich deze keer'kenmerkte door een, flinke opkomst der leden (waarschijnlijk?! door de verloting) werd, na een voorstel om in een volgende vergadering een hali uur na den aangekondigden tijd de pre sentielijst te sluiten, en eventueel dan te laat komende leden niet mee te laten loten met een woord van dank door dep yooi> zitter gesloten. LISSE. De muziekvereeniging „Eens gezind" onder directie van den heer G. Verheij, van Leiden, zal aan het op 28 juli te Aalsmeer te houden concours, deelnemen. Een niet alle daagsch voorval had dezer dagen in den tuin van den bloemist J. D., plaats. In een gespannen hazen- strik vond men n.l. in plaats van een, haas, een hondje. NOORDWIJK. Een klein getal leden;1, dames zoowel als heeren, van ;t Sint) Jeroensgikle waren gisteravond ver^ eenigd in de zaal van ;t „Fortuin", om! met gespannen aandacht te luisterend naar de schoon gestyleerde lezing varj den Eerw. Heer .Kapelaap yan Noordtf yan den Haag. 1 OnderwerpHet leren der Evangeliën^ ét jftlejdjng tot yjnj

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2