Uit Stad en Omgeving. ZOETERWOUDE. In den avond van iDinsdag j.k werd alhier ten huize van Iden Heer C. Angenent van wege den {Boerenbond afdeeling Zoetenvoude* Idoor den Heer K. de Vink Rijksveearts jte Zoetermeer een lezing gehouden over ide Koopvernietigende gereken in den veehandel. In een korte inleiding wees spreker er op, dat helaas in den veehandel nog zoovele misbruiken bestaan, zooveel be driegerijen plaats vinden en dat inzon derheid de paardenhandel in dat op- izicht niet hoog staat aangeschreven Met voorbeelden werd aangetoond, dat de overgang van geoorloofde tot 'ongeoorloofde middelen, aangewend om zijn waar beter verkoopbaar te maken, izeer geleidelijk is. Bedriegetijke hande lingen zijn dan ook in den veehandel legio en vele ervan worden zelfs als gewone handelsgebruiken beschouwd Hoewel in ons land betrekkelijk wei- ijiig processen gevoerd worden over ver borgen gebreken, geven deze toch dage lijks aanleidingt ot een groot aantal kwesties in den veehandel. Gewoonlijk .Wordt door beide partijen de voorkeur gegeven aan een schikking boven de 'procedure, die in den regel een langdu rig en kostbaar verloop heeft. Spreker geeft vervolgens met enkele woorden aan hoe zich uit het Romein- sche en oud-Germaansche recht, ons he- daagsch recht heeft ontwikkeld, waar van het eerstgenoemde vooral het recht- gevoel bevredigt, terwijl het tweede Ipractisch meer bruikbaar is om de daarin genoemde hoofdgebreken met de voor e'.k gestelde waarborgtijden. Uit voerig wordt vervolgens door spreker [stilgestaan bij de vraag, hoe het in ons land staat met de wettelijke bepalingen lOmtrent koopverniet gende gebreken. In ,het bijzonder worden de artikelen 1540 [tot en met 1547 van het Burgerlijk Wet- iboek aan een nadere beschouwing on- iderworpen, alsmede enkele artikelen uit ,het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvor dering, betreffende de wijze, waarop het proces gevoerd wordt. Eveneens werd de weg aangewezen, dien men dient in 'te slaan, wanneer men een eenvoudige Joplossing van een geschil wenscht te 'verkrijgen en wel door het benoemen van een of meer deskundigen, bij wiens (of wier) uitspraak men van te voren verklaart z!ch te zullen .neerleggen. Ver- jschillende misbruiken worden door spr. 'jnog. behandeld, zooals het verkoopen van [jonge paarden op langer termijnhet [afkijken der, vooral door buitenlandsche kooplieden gekochte paarden, na de af loop der markt; het laten verkoopen van („niet eerlijke dieren'' door onbekende en onvermogende tusschen person en, enz. jjieirna geeft spreker een overzicht en korte beschrijving van de voornaamste koopvernietigende gebreken bij paard en rund, waarbij ook van elk gebrek de (waarborgtijden een punt van bespreking (uitmaken. De tuberculose van het rund wordt wegens haar groote belangrijk heid, ook op 't gebred van koopvernie tigende gebreken, uitvoerig behandeld. Spr. eindigt zijn lezing met de wen- schelijkheid uit te spreken, dat in 't be lang van den veehandel de verschillende koopvernietfgende gebreken bij de ver schillende landbouwdieren met daarvoor vast te stellen waarborgtijden in de wet .Worden opgenomen, terwijl dan tevens, zooals o. a. in België, koopvernietigen de vorderingen bij levend vee, als spoed- eischende zaken dienden behandeld te (worden. Geschillen in zake koopvernie tigende gebreken zouden dan spoediger, gemakkelijker en vooral ook goedkooper tot een oplossing gebracht kunnen wor den. De voorz., die heer A. van Leeuwen bracht <L heer de Vink een hartelijk woord Van dank voor zijn leerrijke lezing. Ook 1de leden en niet leden bracht genoemde voorzitter zijn dank voor Irun aandach tig gehoor, waarop de vergadering werd gesloten. Gedurende de maand Februari j.l. zijn alhier op het telegraafkantoor 58 telegrammen verhandeld, n.l. 31 ontvan gen en 27 verzonden. Het aantal tele fonisch gevoerde gesprekken bedraagt |76. Kerknieuws. Een toe te juichen maatregel. Naar de „N. H. Crt". verneemt is in den Prosynodus van liet Bisdom Haarlem, o. m. vastgesteld dat alle aan het Bis schoppelijk bestuur rekenplichtige be sturen „bij het doen uitvoeren van bouw werken in de bestekken de bepaling zullen opnemen, dat op alle verplichte R.K. feestdagen het werk onderbroken worde en wel met behoud van loon voor de werklieden." Het Katholicisme op de Filippijnen. Bij Pauselijk decreet is tol de oprich ting van 4 nieuwe diocesen op de Filip pijnen besloten: n.l. te Zamboanga, Tu- guegarao, oij het eiland Samar, provincie Leyte en op Lipa. Verder zal op Pala wan een apostolische prefectuur gesticht worden. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is in de plaats van den ZeerEerw. Heer F. Evers pastoor te Dordrecht, die eervol ontslag verkreeg, tot Directeur van het Liefdewerk, dat bedoelt goede lectuur te verschaffen aan Katholieke zeelieden, benoemd den ZeerEerw. Heer A.J. Clarijs te Amsterdam. Rechtszaken. Hooge Raad. Proc.-Gen. bij den Hoogen Raad, mr. Noyon, concludeerde heden tot vernieti ging van het arrest van het Hof te's-Gra- venhage in de zaak van de gemeente S a s- senheïlm tegen den eigenaar van de heerlijkheid Warmond over de terug gaaf door dezen v. de kosten door Sassen- heim aangewend voor het in behoorlijken staat brengen van den Warmonderdam- schen straatweg, wat aan B. en W. van Sassenheim, ingevolge art. 10 van het reg lement op de wegen en voetpaden in Z.- Holland was gelast door Ged. Staten. De vraag was of gezegd art. 10, althans voor wat betreft daarin de bevoegdheid is gegeven aan B. en W. eener gemeente om het tiaar bedoelde werk ten koste der nalatigen aan te besteden en aan de gemeente om de gemaakte onkosten op deze te verhalen nog. verbindend is, na dat bij de H. R. van 10 Nov. 1900, no. 176 omtrent de uitvoering van noodza kelijke waterstaatswerken, voorschrften zijn gegeven tot welker onderwerp de bovengemelde regeling van het prov. regl. behoort. Het Hof had die vraag toestem mend beantwoord, volgens proc.-gen. ten onrechte. Mr. No-yon was daarbij van oor deel dat overeenkomstig de jurispruden tie van den H. R. het niet de vraag is of een bepaling nevens een wettelijke re geling bestaanbaar zou zijn als niet uit drukkelijk in die regeling opgenomen maar of zij behoort tot het onderwerp dat de hoogere wetgever zich aantrekt. De vraag mag dus alleen zijn, welk onderwerp de nieuwe wei van 1900 regelt, niet ook, zooals het Hof de vraag stelt, hoever die regeling zich uitstrekt. En nu regelt de wet van 1900 het geheele on derwerp van de verzekering der nakoming van verplichtingen ten aanzien van water- terstaatswerken, welk zelfde onderwerp bij het Prov. Regl. was geregeld; dit laatste is dus vervallen, dus onjuist is Idle weg door Sassenheim tegen den lfetjgen onderhoudsplichtige, ingeslagen zoo-dat hare vordering haar moet worden ontzegd- Uitspraak 15 April a.s. Haarlemsche Rechtbank. De rechtbank veroordeelde H. W., schipper te L i s s e, wegens strooperij met behulp van een vaartuig, tot 14 dagen gevangenisstraf; A. C. P., land bouwersknecht, te H a a r 1 ea rn m e r- m e e r, wegens mishandeling tot f 40 boete of 1 week hechtenisH. J. P. G. P. en K. P., schippers te Aalsmeer, wegens mishandeling de le en 2e tot 14 dagen de 3e tot, 1 week gevangenisstraf J. P., die mede voor hetzelfde feit te recht stond, werd vrijgesproken. Een lief zoontje. Voor de 5e kamer der Amsterdam- sche Rechtbank stond terecht een 20-ja- rig los werkman. Van zijn ouders vernam men, dat aan den jongen geen goed te doen was. Zijn vader had alle mogelijke moeite gedaan om hem op het goede pad te brengenhem aan een goede be trekking geholpen enz.maar er was geen beteren aan. Verschillende keeren had de jongen zijn vader te zamen voor p. m. f200 bestolen. Nu laatstelijk, op 1 Febr., had hij, gebruik makende van een oogen- blik, dat de moeder een achterkamer schoonmaakte, uit een ander vertrek haar zak met pl.m. f 16 gestolen. 'De ouders verkeerden in de bittere noodzakelijkheid van het geval aangifte te doen. De jon gen had al reeds 6 en 4 maanden tucht school ondergaan. De subst.-officier mr. Luyken Glas horst vorderde nu tegen hem 6 maanden gevangenisstraf. De Voorzitter van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius" de heer R. Winkel, te 's Graven- hage heeft zijn ontslag genomen als be stuurslid van de Federatie van Handels- en Kantoorbediendenvereenigingen in Nederland aangezien hij niet de verant woordelijkheid wenscht te dragen voor zinsneden, voorkomende in het jaarver slag van den Secretaris der Federatie, nu deze geweigerd heeft dat jaarverslag vóór d- publicatie ter kennis van zijn mede bestuursleden te brengen. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van „Stellingen", de heer Paul Christiaan Witte, geboren en wonende te Delft. Dc geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot semi-arts den heer J. H. Wieringa (Oudshoorn). GRONINGEN. Bevorderd tot arts de heer J. H. ter Spill te Delfzijl. Geslaagd voor het eerste deel van het artsexamen de heer J. Stenger. UTRECHT. Cand,-examen rechten de heer P. C. Kolff. AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaatsexamen in de wis- en natuurkunde door den heer ,W. P. Broekhuysen. Bevorderd tot doctor in de geneeskun de op proefschrift: „Eclampsie in de vrouwenkliniek 1S98—1909", de heer T. J. de Vrieze, geboren te Winschoten. De heer C. P. Frets, arts, toegela ten als privaat-docent voor anatomie aan de Universiteit, zal- zijn openbare les houden op Dinsdag 8 Maart a.s., des namiddags te 4 uur, in de collegezaal van het Oudheidkundig Laboratorium Tot praesis der medische faculteit van het Amsterdamsch Studentencorps is gekozen de heer J. R. KoIIewijn, se mi-arts. LEIDEN, 4 Maart. r— Van der L., een oude timmermans gezel aan die Garenmarkt alhier, die met zijn oude vrouw povertjes rondkomt kreeg Woensdag bezoek van een vreem deling, die zeide, uit Amsterdam te ko men en hem de groeten te moeten over brengen van zijn zoon, die daar bij het gevangeniswezen werkzaam was. De ou de luidjes waren wat in hun schik wat van zoonlief te hooren en onthaalden den vreemde zoo goed ze konden. Deze had alhier timmerwerk gekregen en deze zocht een kosthuis. Misschien wilde van der L. wel met hem een kosthuis zoeken. Zeker wilde deze dat en samen gingen ze op weg. Spoedig waren ze klaar bij vrouw J., eveneens aan de Garenmarkt. Nu dit achter den rug was, moesten de koffers nog van den trein gehaald. Van der L. zou maar even mee om den kortsten weg te nemen. Even waren zij op weg, of daar schoot den vreemdeling te binnen, dat hij zijn beurs bij de nieuwe hospita had laten liggen. Vadertje moest maar doorloopen. Deze deed dit, wachtte en wachtte, maar de vriend van zijn zoon kwam niet. Eindelijk ging hij naar huis en vernam, dat de vreemdeling, onder valsche voorwendsels bij de toekomstige hospita f2.50 en bij moeder van der L. f4.80 had geleend. Men heeft hem later niet weder gezien. De voordracht ter benoeming van een Secretaris van het Hoogheemraad schap van Rijnland, ter voorziening in de vacature te ontstaan door het eervol ont slag verleend aan den heer Mr. P. A. Pijnacker Hordijk is samengesteld als volgt: lo. Mr. C. W. van der Pot Gzn. Hoofdcommies ter Provinciale Griffie van Overijsel te Zwolle. 2o. Mr. S. W. Bloem bergen, commies ter Provinciale Griffie van Zuidholland te 's Gravenhage. De benoeming zal plaats hebben op Zaterdag 19 Maart a.s. Hedenmiddag kwamen de officieren van het gamizo.n hunne opwachting ma ken bij den nieuwbenoemde» burgemees ter Jhr. de Gijselaar. Zij vereenigden zich ted ien einde om twee uur ten Raadhuize, waar zij achtereenvolgens aan Jhr. de Gijselaar werd-en vo< rgesteld. Gistermiddag werd zekere W. B. in de Nieuwstraat doer een aanval van beroert egetroffen. Met een ernstig bloe dende hoofdwonde werd de man opge nomen en een pakhuis binnengedragen, waar dr. Kramer de eerste hulp verleende. Daarna werd hij te voet naar zijne woning gebracht. Dienzelfden morgen was B. ook reeds docr een toeval getroffen. HAARLEMMERMEER. Bij beschik king van den Minister van Koloniën is de heer L. J. Dalmijn, onderwijzer aan school I alhier, bestemd voor Indische» dienst, om gepkiatst te worden bij het on derwijs daar te lande. HOOGMADE. De heer J. L. Huijzen hoofd der openbare school alhier komt voor op een voordracht als hoofd der openbare school te Hilligersberg. NIEUW-VENNEP. Terwijl M. N. be zig was met spitten is hij, vermoedelijk door uitputting neer gevallen. De grijs aard was niet meer in staat, overeind te komen. Zoo lag hij dan vóórover in zijne tuin, toen de bakker C. B. hem daar zag liggen en heeft hij de stum per in huis gedragen. ROELOFARENDSVEEN. Woensdag dagavond hieid de hier, ten vorige jare opgerichte „Tooneelclub S. Pancratius haar le Jaarvergadering. Omstreeks half acht opende de voorzitter, de Heer Theo v. d. Zwet de vergadering met gebed, er. verzocht hij nadat, de notulen dei- vorige vergadering waren voorgelezen en goedgekeurd den Secretaris een over zicht te willen geven van de werkzaam heden in het verloopen jaar. De Heer Jac. v. Berkel bracht daarop een keu rig beweikt verslag ten gehoore, vanaf de oprichting der club af. Hij besprak de schoone verandering, die ons too- neel, door de welwillendheid van den Z.E.W. Pastoor had ondergaan en het succes wat de club, dit eerste jaar bij haar drie uitvoeringen, had mogen on dervinden. Met een pittig woord van aanmoediging tot de leden otn met ijver te blijven we.ken, tot genoegen- en stich ting der mede-Parochianen besoot de Secretaris zijn uitvoerig verslag. Daar na gaf de President het woord aan den Penningmeester, den Heer B. v. d. Meer tot het geven van Rekening en verant woording der verhandelde gelden, waar bij tot ieiers genoegen werd vernomen, dat de kas der vereeniging dit eerste ajar reeds sloot niet een mooi saldo. Nadat de President, die moest aftre den, wederom met tiijna algemeene stem men, was herkezen, en deze een woord van dank gebracht had namens de leden en aan den geestelijken adviseur den W. E. W. heer J. M. Vermeulen verkreeg Z. E. 'het woord. Spr. begon te zeggen, dat hij tot zijn spijt moet meedeel en dat de Z.Ew. Heer Pastoor verhinderd was de Jaarvergadering bij te wonen. Vervolgens zoo ging spreker voort is mij dank gebracht door den President Nu, liet heeft mij wat tijd gekost, maar gaftïftq ixb da! ofttrije XVSJliU club gebracht, op mijn beurt wil ik thans een woord van dank richten en vooreerst tot dien Z.Eerw. heer Pastoor, die ons door enorme verandering van tooneel en decoratief, een tooneel bezorgd heeft, zoo als men een tweede zal moeten zoeken en ons daardoor in staat gesteld heeft, stuk ken op te voeren, zooals dit in den afge- loopen winter geschied is, en waarvoor zeker het oude bekrompen tooneeltje niet toereikend zou zijn geweest, Z.Eerw. dus oaizen hartelijken dank voor den financiee- len steun en-de bereidwilligheid waarmede hij steeds al onze redelijke wenschen heeft ingewilligd. Voorts een woord van dank aan de leden der club en wel niet op de eerste plaats aan de leden welke de hoofdrollen vervulden, htm is reeds dank aan alle kanten gebracht, hun heeft het niet aan loftuitingen ontbroken. Het gan- sche dorp was vol van hun kranig spel, maar aan die leden wier werk minder in 't oog loopt, maar wier verdiensten en toewijding daarom niet minder groot zijn, ik bedoel hier vooral de heeren D. Dobbe, P. Loos, P. v. d. Meer Wz. en C. de Groningen. Verdier een woord van dank aan de vervuilers der kleine rollen. Het is veel aangenamer een groote dan een kleine rol te vervullen. Die heeren moeten vaak gansche repetities bijwonen om tien of twaalf woorden te zeggen. Het pleit dan ook voor hun ijver en toewijding, als zij dat met plezier doen. Den secretaris en penningmeester nog een pluimpje voor hun moeitevollen ar beid en kranige verslagen. Daarna spoor de de E. W. adviseur den leden aan met ijver voor de belangen der club te blijven werken, steeds voor oogen te houden het doel der club, wat niet alleen is om te vermaken, maar ook om te stichten welk laatste doel in 't afgeloopen jaar zoo prachtig is bereikt met „de Her ders v. Betlehem" en „de Capucijnl Theobauld Mathew. Z.Ew. eindigde met te zeggen dat men er groot op moet gaan jaarlijks een kleinigheid (door eigen belangloos werk) te kunnen stor ten in de kas der S. Pancratius vereeni ging, waarvan de club een onderafdee- ling is, en zoo eenigszins mede te wer ken aan het heerlijke doel onzer S. Pan- ratius vereeniging die zoo zegenrijk! we kt in de Parochie Poelof-Arendsveen. Hierna gir.g de vergadering over in een gezellig bijeenzijn. ZOETERWOUDE. Gisteren waren al hier slechts 3 kalveren ter veiling ge voerd welke verkocht werden voor Ï3.50 —f3.75. 4 parteitjes kipeieren werden verkocht voor de prijs van f3.90f4.10 per 100 stuks. Voor kooplui in kalveren van bui ten, bestaat nog wel gelegenheid om koopjes te doen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Aan het Departement van Marine is telegrafisch bericht ontvangen van den commandant van Hr. Ms. pantserschip „Utrecht", meldende, dat hij met zijn oorlogsbodem te Barbados is aangeko men, dat op de reis niets opmerkelijks was waargenomen en dat hij geen bij zonderheden had opgemerkt betreffende de „Prins Willem II". Een ontzettende misdaad wordt „Central News" uit Odessa geseind. De opperhoutvester te Tehornansk, bij Palta, gouvernement Podolië,' ontving de zer dagen in zijne in het bosch gelegen woning bezoek van een verren bloedver want, Yuriadnik (politieman), die zeer gastvrij werd ontvangen. Ongeveer mid dernacht verliet hij de woning, doch keerde kort daarna weder terug met twee vrienden, die hij zeide in het bosch ont moet te hebben. De houtvester diende nogmaals een maal op, doch plotseling trok de Yuriadnik zijn sabel en eischte al het geld, dat in huis was. Toen de houtvester weigerde, sloeg de politieman hem, zijn vrouw en 15-jarige dochter neer en maakten de beide andere roovers hen verder af. Tot voltooiing der gruweldaad sloeg de Yuriadnik hen de hoofden af. Een klein ventje, dat door de moordenaars niet was opgemerkt, had zich onder het bed weten te ver bergen en het geheele drama gezien. Toen de oudste zoon van den hout vester, eveneens een boschwachter, thuis kwam, was hij ontsteld door het gezicht van de onthoofde lijken van zijn vader, moeder en zuster. Hij zag de beide vrienden van den Yuriadnik nog bezig met het plunderen der woning en schoot hen mor dood. De Yuriadnik snelde nu toe en daar de jongeman geen tijd had zijn .geweer opnieuw te laden, ontstond een hevige worsteling, waarin de jonge houtvester het onderspit dreigde te del ven. Zijn jongste broertje was nu echter uit zijn schuilplaats gekropen en had de bulhonden losgemaakt, die woedend op den politieman sprongen en hem in stukken scheurden. Marktberichten. LEIDEN, 4 Maart Veemarkt. Ter markt '.varen aangevoerd: Veulens f a— 0 Paard f 0 a f 15 Stieren f 164 a f235; 261 Kalf- en Melkkoeien f 160 a f310; 181 Vare koeien f 108 a f240; 213 Vette Ossen en Koeien f168 a f287, per kg. 60 a 70 c.Graskal veren f 00 a 00; 48 Kalveren (vette) f60 a f108, per kg. 90 a 100 c.; 164 Kalveren (magere) f5 a f 13546 Schapen (vette) f 19 a f33, per kg. 50 a 66 c.Schapen (weide) 100 a f00; 817 Varkens (magere) f 17 a f 48, per kg. 46 a 47 c.349 Varkens (Biggen) f 7* a f 13* per K.G. c. 4 Bokken of geiten i 4 9. Ter markt aangevoerd: 670 Runderen, 212 Kalveren, 546 Schapen. Kaas. Aangevoerd 11 partijen. Besteed werd voor: Goadsche kaas van f 27 f 33.Derby kaaa f—Leidsche kaas de 150 kg. van f tot 1—, Aan de Stadswaag gewogen: 13 Partijen, 424 stuks kaas, wegende 2747 kg. LEEUWARDEN, 4 Maart. - Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 112 stieren f55 a 230 33 ossen f 180 a 190; 214 vette koeien, f 155 a 260 27 c. a 34 c. per half kilo; 758 melk- en kalfkoeien f 140 a 250 61 pinken f 30 a 50; 155 vette kalveren f 25 a 55; 37 c. a 47* c. per half kilo; 00 graskalveren f00 a 001 378 nuchtere kalveren f8a 14; 252 vette schapen f 19 a 24; 149 weide schapen f 10 a 15; 000 lammeren f 00 a 00; 223 vette varkens f 70 a 90; 24 c.a26* c. per half kilo; 120 magere varkens f 30 a 50; 667 vette biggen f 20 a 40, voor Londen 23 c. a 24* c. per half kilo; 198 kleine biggen f 6 a 9; 7 paarden f 75 a 100. In rundvee ging voor't buitenland weinig om J de binnenlandsche handel was vrij wel; wol vee kalme vraagvarkens zeer gewild voor uitvoer. Beide Ministers en Directeur van Landbouw bezochten de markt en werden door den Markt meester rondgeleid. 4 Maart. Pluimvee. 150 slachtklppen 70 c. a 125 c.; 0jonge hanen c.a—0 c.; 100piep kuikens 75 c. a 125 c. 4 Maart. Boerenboter i Aanvoel 3/4, 2/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 58.50 a f 59.—. Aanvoer 6/3 6/6 en 0/0 vaten. Noteering van de commissie f 59.00. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 59. Nagelkaas: Fabrieks f 31.a 54 Boeren f—. Aanvoer 11,270 K.G. Handel vlug. GOUDA, 3 Maart. Kaas. Aangevoerd 13 partijen; handel vlug; le qual. f31.— 32.—, 2e qual. f 28.— a 30,—. Boter. Aangevoeld 945* kg- handel gewoon; goeboter f 1.30 k 1.40; weiboter f I.lü a 1.20. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel en prijzen zeer goedvette varkens redelijken aan voer, handel vlug23 k 26 c. per kilo. Biggen voor Engeland redelijken aanvoer, han del vlug f 22 a f 23*. Magere biggen goe den aanvoer. Handel vrijwel f 6.f 9,—. Nuchtere kalveren goeden aanvoer, handel vlug; f 8 f 12. Fokkalveren goeden aan voer, handel vlug f 10 f 18. HOORN, 3 Maart Op de kaasmarkt waren aangevoerd 18 stapels kaas, wegende 7,642 kg. Hoogste marktprijs voor kleine f 35.—, com missie f 31.middelbare fabrieas- f34.50 per 50 K.G. EDAM, 3 Maart. Ter botermarkt waren aangevoerd 106 partijen. Hoogste prijs 80c. per Kilo. Kipeieren f 3.75 4.per 100 stuks, MEPPEL, 3 Maart. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1300 kilo; le soort per vat f 28.50 a f 2e soort f 27.50 a f—3e soort f26.50 a fstukken van 1 y2 kilo f2.25 a f2.50. LONDEN, 2 Maart. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 60 ton Schotsche runderen, 270 zijden uit Liverpool, 350 achter- en 500 voorbouten uit Amerika, alsmede 2250 achter- en voorbouten uit Argentinië. Men noteert voor runderen 2/1 a 4/8 naar qual, Engelsche kalveren Al- a 5/4, Holl. dito Al- a 5/4, Eng. varkens 4/4 a 51-. Holl. dito 4/4 a 5/-, Eng. schapen 4/4 a 4/8. SCHIEDAM, 3 Maart. Noteering van de Beurscomraissie. Moutwijn f 8* per Ned. vat Zbnder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 1.70. Graan-Spiritus f 14a 14*, Melasse-Spirttus f 12* ruwe Spiritus f 6 6*. Beurs van Amsterdam. 4 Maart 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert dito 2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4* Obl.Tabaksnton. 3% Obl. le serie Rusland. 4*% Obl. 1909Ned.Ree. 4* dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 70DipL Sch. 1905 4 Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. V.g. A. Unit. Stat. SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsten!. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Corep. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PL Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Li in. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand. D.env. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 4% le Hyp. ObL dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gewaand. Rock Island Gew. aand. South Pacific A fgest gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew. aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Arasterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staats!. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2* Vorige Koers Koers. heden 92% 92*, 91*. 91* 76», 76* 96* 99*4 96* 97»*, 66 66 94* 94* 94* 95* 87% 88% 88 87* 81* 80* 96* 102* 102* 44'*, 45 [56* 56*, 303 87 390* 82 84* 64* 65% 85*, 84% (122* 122* 133*, 134* 179 179 144 145 188*, 188* 245 942 942 131 133% 460 459* (224* 220* 173* 173% 7* 7* 21% 22% 600 103* 105 457* 456 84* 84* 556* 560 5% 12* 12% 40 40* 84 84 89* 96»* 127 118% lf9 85* 35*1 41% 42* 31* 31* 75* 76* 39* 39 103 43* 43* 99* 46* 46* 49'*, 49% 127»*, 128* 29* 29* 191* 189* 101* 22*. 22 111* 110 1.90 80* 80* 122*' 159* 160 173 72 72* 52* 143.— ja-,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3