Uit Stad en Omgeving. de strafwet te hulp te roepen, tenzij als onderdeel eener politieverordening. Een tweede punt van groot belang is, dat men goed omterscheide tusschen gevallen van oneerlijke concurrentie, waarbij maar één bepaalde persoon of firma wordt be nadeeld, en gevallen, waarbij aan een ge- heele categorie van personen schade be rokkend wordt" De schrijver meent, dat men tot recht verstaan der zaak moet onderscheiden tusschen het strafbaar stellen van eenige daad van afkeurenswaardige concurren tie, en het regelen eener bepaalde wij ze van handeldrijven. „Zoo is zeker gewenscht een regeling betreffende „vliegende winkels", „ver vroegde winkelsluiting-", „uitverkoopwe zen", enz. Men voelt, dat het hier niet en kel is hoewel zeker ten deele, het straffen wegens een daad van oneerlij- lijke concurrentie, doch veel meer het regelen en door dit regelen het afsnij den van uitwassen van een wijze van zaken-doen, welke op zjch-zelf niet verkeerd is." De schrijver waarschuwt, dat dehooftf- strijd tegen de oneerlijke concurren tie gevaar loopt, door uitbreiding der strijdlinie, er niet sterker op te worden. „Er valt veel te zeggen voor deze re deneering: laten wij eerst het hoofdfort veroveren, om dan verder te zien, of hier of daar de vijand nog in een of an- ,der verder gelegen huisje zich verdekt op gesteld heeft, en den eerlijken handel J blijft bedreigen. Doch, het worde aanstonds toegegeven, dit is een vraagstuk van zuivere tactiek, waaromtrent verschil van meening zeer verklaarbaar is.*" Prof. Josephus jitta rangschikt de feiten als volgt: le. ongewenschte concurrentie; 2e. erkenning van de rechten, welke de nijverepnan behoort te hebben op de vruchten van zijn boven anderen uitmun tende persoonlijke eigenschappen; 3e. bescherming van het publiek tegen misbruiken op het gebied van handel en nijverheid; 4e. onbetamelijke handelingen van een concurrent tegenover een of meer vak- genooten. 1 Hij wijst ook op het voornemen van den minister van Justitie om in een wets- voordracht het gebied der schadevergoe ding wegens onrechtmatige daad te ver ruimen. Intusschen acht hij het nauwelijks te verwachten dat een enkele strafbepa ling alle denkbare onbetamelijke hande lingen tusschen concurrenten zal treffen. Nauwkeureige omschjijving van de ken merken der strafbare daad zal noodig zijn. Hierbij kan z. i. de Middenstands bond bouwstoffen opleveren. De hr. Tutein Nolthenius wendt zich weer tot Duitschland en laat de 'nieuwe rijkswet tegen de oneerlijke con- currentie aJs praeadvies afdrukken. Be houdens de eerste paragraaf, handelende over het strafbaar stellen van wat met de goede zeden strijdt, die wellicht in 'de practijk wel tot bezwaren aanleiding zal geven, acht deze praeadviseur de nieu we Duitsche wet een prijzens- en navol- genswaardig stuk wetgeving, dat niet hei melijk uitgebroed werd in een ministeri eel bureau, maar te danken is aan de me dewerking van alle belanghebbenden." Het hooger beroep in strafzaken. In de vergadering der Tweede Kamer deelde de heer Van Hamel gistermiddag mede, dat hij binnen korten tijd aan de Kamer een klein wetsontwerp zal over leggen om het hooger 'beroep voor "net O. M. af te schaffen; hij wil het, als zijnde in diens belang, alleen voor den beklaagde behouden. Een coöperatieve leerreis naar Engeland. Engeland is het land der coöperatie; in Rochdale zijn de wevers daar den soci- aal-economischen strijd begonnen, en in de landen van het Britsche rijk is de co- operatieve gedachte ook het meest ver spreid. De Nederlandsche cooperate ren gaan nu daar een kijkje nemen. Verleden jaar werd op de vergadering van den Neder- landschen Coöperati even Bond te Utrecht daartoe besloten en op uitnoodiging van den Bondsraad van den Nederlandschen Coöperatieven Bond hebben zieh nu een 30-tal reizigers aangemeld, bijna allen be stuursleden van coöperatieve vereenigin- gen en door deze afgevaardigd. Men vindt in dit gezelschap vertegenwoordigers van de grootste coöperatieve vereenigingen, die ons land kent, van „de Winkelveree- Jiiging", „de Volharding" en „de Hoop" te den Haag, van „Vooruitgang" te Rot- 1 terdam, van de vereenigingen Eigen Ijiulp" te Arnhem en te Breda, van de [Mij, „de Veluwe" te Nunspeet, van ^Handwerkers Vriendenkring" en. „As- sumptia" te Amsterdam, en nog vele an- dfce. Wanneer de reis zal plaats hebben, is ftogniet bepaald Zij zal acht dagen duren len onder deskundig geleide der Engel- sche Wholesale-directeuren de gelegen heid geven consumptieve en productieve coöperatie der Britten in heel haar om vang in oogenschouw te nemen en daar uit leering te putten voor de toepassing op eigen bodem. „T." T ypograf ens taking. Omtrent de staking bij de drukkers firma Ten Hagen in de Nobeisfraat te 's Hage verneemt men dat van het 52 man sterke personeel (leerlingen en jongmaat jes inbegrepen) er 44 het werk hebben neergelegd, onder wie de drie machine- zetters. De acht aan het werk geblevenen werden kort na het uitbreken der staking vermeerderd met zes werklieden vaneen firma uit L e i d e n. Gisteren meldden zich nog twee werklieden (niet stakers) bij de firma om werk aan, zoodat het bedrijf thans met 16 man wordt voortgezet Vóór het gebouw der drukkerij stond den ge- heelen dag de politie op dubbelpost en tegen den avond werd de politiemacht aanzienlijk versterkt met het oog op het uur, waarop de andere drukkerijen het werk eindigen en de daar werkzaam zijnde typo's evenals den avond te voren het aantal nieuwsgierigen in de Nobelstraat komen vermeerderen. Wanordelijkheden kwamen ook nu niet voor. Wel werden enkele aan den arbeid geblevenen, die huiswaarts gingen, nagefloten en nage jouwd, doch daarbij bleef het. Installatie van den Amsterdamschen Burgemeester. De nieuwe burgemeester, jhr. mr. A. Röell, zal Woensdag 16 dezer, des mid dags te 3 uur, in een buitengewone zit ting van den Gemeenteraad plechtig ge ïnstalleerd Worden. Dit zal geschieden met een toespraak van den waarnemenden burgemeester, den heer Th. F. A. Delprat, waarop de heer Röell antwoorden zal. Andere onderwerpen zullen dien middag niet worden behandeld. (N. v. d. D.) De neutraliteits-quaestie. In de gisteravond gehouden gemeente raadszitting van Utrecht is bij benoe mingen van personeel bij het openbaar lager onderwijs daar ter stede de beken de neutraliteits-quaestie der openbare school even ter sprake gebracht en wel naar aanleiding van een opmerking van den heer van Engen. Deze wees er op, dat in de bij de voordrachten van B. e:i W. gevoegde adviezen van den school opziener medegedeeld iswelke van de voorgedragen candidaten lid van Bond van Ned. Onderwijzers zijn en hoe het standpunt is van die candidaten, wel ke wel- lid van bedoelden Bond zijn, ten aanzien van de neutraliteit van de openbare school. Hij wenschte wel te weten of die mededeelingen gedaan zijn in overleg met B. en W. Hij keurde de wijze van doen van den schoolopziener niét goed. B. en W. kunnen een bepaald standpunt innemen, daarover kan wor den getwist, doch zooals de schoolop ziener doet, geeft aanleiding tot het kweeken van huichelaars. De wethouder van onderwijs, de neer Ragay, antwoordde dat de schoolopzie ner hier niet voor zijn advies verantwoor delijk gesteld kon worden. ePrsoonlijk de'ijk gesteld kon worden. Persoonlijk heeft de schoolopziener hem medege deeld, dat zijn advies deze gegevens zou inhouden omdat dit hem wellicht niet onaangenaam zou zijn. De vragen zijn echter niet aan de can didaten gesteld, in overleg met B. en W., doch wel verklaarde de wethouder, dat, waar het vroeger aan B. en W. onverschillig was te weten of iemand lid van een bond is, thans na de voor vallen, die op het einde van het vorige jaar hebben plaats gehad, het aan B. en W. niet onverschillig kan zijn te we ten of iemand lid van den bond is en hoe hij dit lidmaatschap opvat Het lid maatschap van een bond behoeft dan nog geen reden te wezen om iemand te we ren de wijze waarop hij dat lidmaat schap vervult, zal daarop wel van In vloed kunnen zijn. Nadat nog eenige leden hierover hét woord hadden gevoerd, waarbij de voor zitter adviseerde niet verder in te gaan op algemeene beschouwingen over de neutnliteitslcwestie, omdat alleen eenige benoemingen aan de orde waren, werd het debat gesloten. Ingevolge het jongste besluit van den Gemeenteraad van Naarden is door B. en W. aldaar bepaald, dat aan de oproeping voor de weldra vaceerende betrekking van onderwijzer met acte Duitsch de volgende clausule zal word-en toegevoegd; „Bij de over te leggen stukken dient een verkla ring te worden gevoegd, dat de sollicant bereid is, bij zijne leerlingen aan te kwee ken eerbied v. «L overh. en onzen grond- wettelijken regeeringsvorm en liefde voor het Vorstelijk Huis. Het Kamerlid Duys. De „geachte afgevaardigde van Zaan dam,, heeft zich tot dusverre bij zijn optreden in de Kamer niet van de ge lukkigste zijde doen kennen zijn woor den missen alle kracht, behalve geluids kracht, en worden vaak met een mede lijdend schouderophalen begroet als ko- mendie van iemand, dien men niet al te zeer au sérieux moet nemen. Ook gis teren heeft hij het weer aan den stok gehad met de KathoÜeken, die hij bij voorkeur tot voorwerp van zijn hatelijk heden uitkiest Tijdens de debatten ver oorloofde hij zich tegenover dr. Nolens te insinueeren, met een beroep op diens redevoering bij de behandeling van de Ongevallenwet, dat de rechterzijde ge makkelijk mooie beloften kon doen, toen zij minderheid was. Tegen dezen even onredelijke*] ah on- gemotiveerden uitval teekenden de hee- ren Nolens en van Wijnbergen terecht protest aan, eerstgenoemde onder „tee kenen van instemming" der Kamer. Wat echter te zeggen van een volks vertegenwoordiger van het type-Duys, „een psychologisch curiosum, een lijder aas agfcte!over wien men beter doet zieh te amuseërai, rn stede zich boos op hem te maken, zooals de „N. R. Ct." opmerkt. De beer Duys, die zich nog erg ge draagt in den overtreffen den trap, nog gansch geen maat weet te houden in uitingen en bewegingen, nog volstrekt geen assiette weet te vinden op zijn Kamerzadel, nog telkens de juiste ver houding tusschen zijn persoon en zijn toon en tusschen hem en de Kamer op grappige wijze misvat en wien het mits dien vooralsnog ten eenenmale gebreekt aan stijl de heer Duys toont in zijne gedragingen alleeri, tot nu toe, dat men ook1 na zijn dertigste jaar nog wat jong voor de Kamer kan zijn. is de conclusie van het „Handelsblad". Maar zulk een man hoort dan ook niet in ons Parlement thuis. Of, is hij misschien een sieraad van een socia listisch afgevaardigde, wiet» het er om te doen is relletjeste maken? De burgemeester van Delft, de heer F. M. de Vries van Heyst, is sedert eeni ge dagen ernstig ongesteld, zoodat hij zijn ambtsbezigheden niet kan waarne men. Bij beschikking van den Minister van Landbouw is krachtens het bepaalde in het le lid van artikel 9, sub a, van het Koninklijk Besluit van 10 Augustus 1909 (Staatsblad no. 289) met ingang van 1 Mei aan den directeur-generaal van den Arbeid toegevoegd de inspecteur van den Arbeid der 2e klasse G. J. Pb. Zaalberg. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HERMAN F. A. ÜAMEN ZOON. Wijnhandelaren j Hpflereranciers Kantodr insteeg LBDEN. (ia) LEIDEN, 4 Maart. Bakke rsnachtar beid Voor «le Leidsche afdeeüng der Maat schappij v. Nijverh. sprak Woensdagavond Mr. Blaupot ten Cate in de Fojyer der Stadszaal over het onderwerp „Bakkers- nachtarbeid." Spr. begon met een overzicht te geven van den toestand vóór het bestaan der broodfabriek. Debakkersindustrie was ge heel klein-patronaat; de inrichting zeer primitief, in geen enkel opzicht beant woordend aan de eischen der hygiëne de gezel was inwonend en daardoor al tijd ter beschikking; de loonen waren schandelijk laag (voor inwonend gezel f20). Door oprichting der broodfabriek kwam in dat alles verbetering: uitwoning, ver betering der hygiënische toestanden, hoo- gere loonen, beperking van arbeidsduur. Toch daalden de broodprijzen met on geveer 6 cent per kilo. Doordat de fabrieken om meer winst te maken, de machines ook over dag niet wilden laten stil staan, kreeg men nog de volgende twee voordeelen: tweemaal daags versch brood en afschaffing der continueele nachtarbeid door het twee- ploeg en-stelsel. Nu wil het ontwerp-Talma de Bakkers aan banden leggen door afschaffing van den nachtarbeid, die, volgens spr. 's zomers zoo heerlijk is, omdat het over dag veel te warm is(!) Het groote bezwaar hiertegen i9 dat men niet aanstonds op den wetteiijken tijd aan het werk kan gaan, doch eerst voorbe reidselen moet maken die ongeveer twee uren in beslag nemen, zoodat voor tien uur geen versch biood verkrijgbaar, en al het brood niet voor 12 uur bezorgd kan zijn. Daar het productievermogen eener bakkerij wordt bepaald door den Zater dag, vroeg spr. aan deskundigen in de zaal hem te willen bewijzen dat de zaken zoo teregelen zijn, dat men tot des Maan dagsmorgens genoeg brood had. Volgens spr. was c'at onmogelijk, zoodaf derhalve de fabrieken zouden uitgebreid moeten worden, (sommigen zelfs tot 75 pet) waardoor onvermijdelijke stijging der broodprijzen moest komen. Prcrf. Völmer, specialiteit op dit gebied, heeft een stijging berekend van minstens 1.03 cent per brood, waarschijnlijk meer. Dat d-e klein-industrie als rem zou kun nen werken, wordt door spreker onmo gelijk geacht, daar deze door den zwaren strijd om het bestaan niet de prijzen om laag zal trekken, en zelfs al was het mogelijk dan zou men, na de ondergang der grootindustrie dezelfde toestanden krijgen als vroeger, en is «üt gewenscht? De afschaffing der nachtarbeid is een concurrentie-vraagstuk geworden. Spre ker haalt ten bewijze eenige uitspraken van de voorstanders Bokhorst en ten Boekhorst aan. Het zal na de afschaffing van nachtar beid voor de groot-industrie onmogelijk zijn voor 's morgéns 12 uur versch brood bezorgd te hebben, waarvan de proef te Haarlem door de Coöp. Bakkerij Eigen Hulp genomen, een bewijs was, en hier door zullen de broodfabrieken vleugellam geslagen worden. Spr. noemt het een averechtsche wetge ving, wanneer het gezonde deel der nij verheid jflppy arbtids wc tg e ving wordt ge breideld terwilie van slechte toestanden in het klein-bedrijf, en wanneer niet be streden worden de werkelijke kwalen van bet bakkersvak n.l. lange arbeidsduur in de klein-industrie, internaat en slechte in richting der kleine fabrieken. Dat de werking der wet geen goede is, trachtte spreker te bewijzen met gegevens uit landen waar de nachtarbeid is afge schaft, zooals in Noorwegen, Finland, Ita- talië, Tessino. Een geheime stemming, vervolgde spr., heeft bewezen dat te 's-Gravenhage de helft der bakkersgezellen tegen afschaffing is. Eenzelfde resultaat brachten de onder zoekingen van prof. d'Aulnis de Bourouil en de Kamer v. Kooph. te Hengelo. Mag men verder het belang van een gedeelte gezellen boven het belang der geheele natie (dat van gezonde voeding) stellen? Spr. meent niet, daar toch nie mand gedwongen is bakker te worden en het overigens een gezond beroep is, waarbij nachtarbeid zoo weinig schadelijk blijkt, dat Dr. Heijermans waar hij aan leiding vond voor andere takken van nijverheid afschaffing van nachtarbeid te eischen, dit voor de bakkers niet durft doen. Ook de Comm. v. Eng. geeft over het bakkersbedrijf kleinere sterftegetallen, met uitzondering voor Typhus, hetgeen toegeschreven wordt aan het gebruik van ongekookte melk. Hier eindigde spr. zijn rede, en werd gelegenheid tot debat gegeven, dat geen nieuwe gezichtspunten opende. De vraag van Spr. hoe op Zaterdag klaar te komen is, beantwoordde de heer Dubbeldeman, met het verzoek om maar eens bij „Vooruit" te komen kijken, wat Spr. gaarne aannam. Nog kwam de pres. der Brooddepot- houders-vereeniging van Amsterdam buiten het debat om verklaren dat hij, tegen afschaffing van nachtarbeid was. Het werd voor den spreker te laat om alle sprekers te beantwoorden, waarom de voorzitter de heer M. H. v. Waveren de vergadering sloot, na dankzegging aan spreker en debaters. „Euterpe". Het strijkkwartet „Euterpe" zal zijn 11e Invitatieconcert geven op Dinsdag 29 Maart a.s. in de Graanbeurs. Als solisten treden daarbij op Mej. Rosa Spier (harp) en de heer E. Waisvisz (violoncel) beiden van den Haag, terwijl het orkest onder leiding van den heer J. Vink als hoofdnummers Schubert's „Unvo'.lenitete Symphonie" en „Zwei Ele gische Melodiën" van Grieg zal ten ge- hoore brengen. De Vereenjging van Rectoren en conrectoren houdt alhier 'n vergadering op 29 Maart a.s. Aan de orde komt o.a. de vraag: Is het wenschelijk en mogelijk, meer een vormigheid te brengen in de leerstof der Gymnasia (in 't bijzonder in de lagere klassen), waardoor 't overnemen van leer lingen van het eene gymnasium door het andere vergemakkelijkt wordt? (In te lei den door dr. N. J. Singels, rector vanhet Stedelijk Gymnasium te Utrecht.) De Luitenant ter zee 2e klasse F. F. Diephuis van de kweekschool voor Zeevaart alhier won gisteren op hot deriiende wapenfeest van den Koninklijke Offiriersschcrmbond te 'sGravenhage den eersten prijs bij den personeelen scnerm- wedstrijd op de floret. Eveneens de 2e Luitenant W. Diernont van het 4e Re giment-Infanterie alhier den vijfden prijs op de sabel. De Luitenant J. C. M. Simon Tho mas van het 4e Regiment Infanterie alhier wordt op 1 April a.s. gedetacheerd bij het vaste detachement in de Legerplaats bij Harskamp. HILLEGOM. Middenstand. Gister avond hield de Middenstandsvereeniging in de bovenzaal van café „Flora" een huishoudelijke vergadering. Na behande ling der huishoudelijke zaken kwam de Zaterdagavond aan de Hoofdstraat ter sprake met het resultaat, dat daarover een nader onderzoek zal worden inge steld. De vergaderden waren van oordeel, dat eene markt veel nadeel voor de ingeze ten neringdoende middenstanders ople vert Tujnbouwongev al. Gister middag had alhier een ernstig ongeval plaats. Bij het zandvervoer op de lande rijen van de firma P. Goemans en Zonen in de Westlanerpolder stortte een volge laden kipkar, tengevolge van verzakking van een stuk rails, den werkman C. Been op de beenen, met het noodlottig gevolg dat zijn beide onderbeenen geheel ver brijzeld werden. Per gemeente brancard vervoerd naar de operatiekamer van het St. Josephgesticht werd hem daar door de Hillegomsche doctoren, j. H. der Wedu wen, A. Hanruth en C. Kwan de eerste hulp verleend Op last der plaatselijke commissie van den „Tuinbouw-Onderlin- ge" werden in overleg met de doctoren aile noodige maatregelen van vervoer en anderzins getroffen. Een automobiel ontboden uit Haarlem, bleek voor vervoer te klein, waarna de ge troffene per gereserveerde tramwagen naar Leiden en verder naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd werd. De toe stand van den krachtigen man is naar om standigheden niet ongunstig Als a rbeider bij de firma P. Goemans en Zonen, is hij bij de Tuinbouw Onder linge verzekerd. Binnen kortentijd is dit het tweede zeer ernstige ongeval in het bloembollenbedrijf. Wel dus een aanspo ring om de werklieden bij de Juinbouw- Onderlinge t<? ^ekerjejk Toen de heer B. in de Kerkstraat gistermorgen buiten kwam, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat al zijn kippen, 15 in getal, en tevens een konijn, door een hond waren doodge beten. LISSE. Vanwege onze afdeefing vad den R. K. Volksbond, werd gisteravond de laatste ontwikkelingsavond in dit seizoen gehouden. De groote vergader zaal van het Bondsgebouw was weder tot in de uiterste hoeken gevuld. Als, spreker trad wederom op de weleerw. Heer B. J. M. v. Rooij, welke tot on derwerp had gekozen „De Vasten uit geschiedkundig oogpunt beschouwd". De vasten, zei spreker, en meer nog de onthouding, dagteekende reeds van uit het Oude Verbond. Reeds Mozes schreef aan het Israëlitische volk stren ge vastendagen voor. De vasten is van Apostolischen oorsprong. In het jaar 225 werden reeds de 40 dagen welke Pa- schen voorafgingen, gevast. Doch om trent het begin besfond noga! meenings- verschil. Eerst in het jaar 1049 schreef de toenmaals regeerende Paus voor dat de groote vasten zou beginnen op Asch- woensdag. De toenmalige vastenwet was echter heel wat strenger dan thans, Doch sinds het Concilie van Trente zijn verschillende dispensaties verleend. Meer uitvoerig werd dit door spreker uiteengezet. Een dankbaar applaus loon de spr. voor zijn moeite. Na een korte pauze werd door spreker uiteengezet het groote verschil in de verschillende bis dommen in de Vastenwet. De Vasten wet is echter overal hetzelfde. Doch het gewoonterecht heeft hier en daar ver zachtingen met zich gebracht En ookl de tijd, plaats en landsortistandigbedea maken verzachtingen soms noodzakelijk. Hierna werden door spr. nog enkele vragen behandeld en op uitvoerige wij ze ook beantwoord. Een woord van dank bracht de gewijden spreker ten slotte aan hen, die de ontwikkelingsavondeji trouw hadden gevolgd. In een volgend seizoen hoopte spreker iets eerder te beginnen en hoopte dan op dezelfde sympathie en belangstelling. Na het gebed werd de bijeenkomst op «1e gebruikelijke wijze gesloten. NOÖRDWIJK. De voor de heeren J. Plug en Zonen alhier in: aanbouw zijn de motorboot,, zal worden voorzien van een verticale scheepsmotor van 25 P.K. De machine, welke 300 slagen per mi nuut maakt en waaraan ook is verbonden een machinale heischmachine, tot het m en uitladen der goederen, wordt gele verd door de N V.. Machinefabriek „Dra- kenburgh" te Utrecht. Door het bestuur van den polder „Het Vinkenveld" is ©ene vergadering uitgeschreven voor de stemgerechtigde ingezetenen, op 11 Maart a.s. in „Het Fortuin", ter verkiezing van 2 besf-iurs- leden, wegens periodieke aftreding van den heer W. N. Alkemade Cz. en de niet benoembaarheid van den beer A. Balke nende. NOORDWIJKERHOUT. Bij den land bouw^er E. P. alhier is in den nacht van Dinsdag op Woensdag ingebroken en werden verschillende voorwerpen, waaronder een gouden horloge met ket ting ontvreemd. Aan de ijverige nasporingen van den gemeenteveldwachter Stekers inoeht het ge.ukken te Leiden de verschillende ge stolen voorwerpen op te sporen en de# dief, zekeren D. A. te doen kennen. NIEUWKOOP. De jongelieden uit déze gemeente, die den Ien Maart moesten op komen, zijn als volgt ingedeeld bij het legerJ. M. Bots bij het 9e Reg. Inf. te Utrecht, maar wegens het heerschen van 't roodvonk aldaar, voorloopig te Amers foort in garnizoen, J. Koetsier bij de vesting-art. te Den Helder, G. v. d. Kraan vest-art. 's Gravenhage en H. Kranenburg Pantserf.-Art. te IJmuiden. OUDADE. Blijkens haar verslag be hoefde de Commissie tot wering van schoolverzuim alhier geen enkele maal op te treden tegen overtreders der Leer plichtwet. In de samenstelling der Com missie kwam in 1909 geen verandering. OUDEWETERING. Uit het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim alhier blijkt, dat slechts een paar maal behoefde vergaderd te worden. Het on geoorloofd schoolverzuim is zeer gering. Geklaagd werd over langzame berechting van Leerplichtovertredingen. In de com missie kwam in 1909 geen verandering. SASSENHE1M. Door de gemeente is van den heer J. E. Dijkstra een perceel bouwterrein gekocht, groot ongeveer 103 vierk. Meter voor f 432, gelegen aan' de Floris Schoutenstraat, om aldaar een! brandspuitenhuis te bouwen. VOGELENZANG. Donde dagmiddag omstreeks 3 uur brak op de boerderij van C. W. op Mariënbosch een heftige brand uit, waavran de oorzaak niet be kend is. Het was een tragische omstan digheid, dat de man-, die ernstig ziekj lag, op zijn bed door het raam werd gered. Het vee vvïsf men eveneens uit den stal te redden. WARMOND. De Burgemeester zal voortaan des Woensdags ere Zaterdags van 10 tot 12 uur, op bet raadhuis te spreken zijn. Tevens herinneren wij er aan, dat de kantooruren van het Gemeente-Secretarie zijn gesteld van 's morgens 9 tot 's na middags 1 uur, terwijl het bureau van den Burgerlijken Stand va» H) tot 12 uur geopend is.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2