Uit Stad en Omgeving. ]n de eerste plaats vraag ik dien steun aan U, Mijne Heeren Wethouders Van Hamel, Kersten®, Korevaar en van der Lip. Reeds toen ik kort na mijne benoe ming met U kwam kennis maken, hebt gij mij zoo bijzonder vriendelijk en har telijk ontvangen, dat ik er niet aan mag twijfelen, of gij zult alleszins geneigd zijn, mij met Uwe kennis en ervaring te willen voorlichten en met mij aan wien die kennis en ervaring nog grootendeels ont breken willen samenwerken in het Col lege van het Dagelijksch Bestuur. Trouwens, de verzekering van .die sa menwerking mocht ik reeds ontvangen bij monde van den ouste Uwer. Van mijn kant beloof ik U insgelijks ill en goeden wil en alle hartelijke en vriendschappelijke medewerking'. Ook aan U, geachte de Vries jvanf Heyst, Secretaris dezer Gemeente, gij Öie zoo doorkneed zijt in alle gemeen tezaken en om Uwe kunde en werkzaam heid zoo hoog staat aangeschreven, Het .Was mij een groot voorrecht voor enke le weken onze oude kennisschap te mo gen hernieuwen. De voorkomende wij ze, waarop ik hier ten stadhuize en in Uwe woning door U werd ontvangen, js mij er borg voor, dat ge mij Uwe onmisbaie hulp niet zult onthouden. Ver gun mij steeds bij U te mogen ,aaii- kloppen, als ik Uwen raad en Uwe voor lichting noodig mocht hebben en dat gal- zeer dikwijls gebeuren van mijne vriendschappelijke gevoelens en van mij ne medewerking kunt ge U overtuigd houden. Doch ook den steun en de medewer king van de overige leden van deze Vergadering roep ik in, van U allen, die mij zoo welgemeende bewijzen van symprh e zoudi tegelegenheid van mij ne benoeming, waarvoor ik U hier nog maals ten zeerste mijn dank betuig. Welnu, Mijne Heeren, schenkt mij al len die door mij gevraagde hulp en ^medewerking, van mijn kant hoop ik trouw de door mij gedane beloften tia te komen, opdat door ons eendrachtig samengaan, onder Gods onmisbaren ze gen, ons Bestuur moge strekken tot heit van onze goede stad Leiden en tot be vordering van de welvaart en van dei voorspoed van hare ingezetenen van iederen stand en van iedere richting. En hie mede, Mijne Heeren, verklaar ik hei Voorzitterschap van den Raad te aanvaarden. Ook na deze redevoering weerklonk een krachtig applaus. Daarna verkreeg de heer Professor Fockema Andreae het woord, die ongeveer als volgt sprak: Mijnheer de Burgemeester, Het is mij aangenaam, U namens den Raad te begroeten. Wij heeten U wel kom en geven U de verzekering, dat wij U inet vertrouwen uwen zetel zien innemen. Wij zouden dit döen, ook als wij niets van U wisten, want ook in het publieke recht geldt de regel, „quis- quis presumitur bonus, donec probetur malus" men moet van een ernstig man verwachten, dat hij eene taak, die hij op zich neemt, nauwgezet zal vervullen. Maar wij weten veel van U, veel, dat ons verheugt. Wij weten vooreerst, dat gij eeir "be kwaam man zijt; de annalen der juri dische faculteit kunnen dat getuigen. Wij weten, dat gij de functien, die gij tot nog toe hebt vervuld, met groote nauw gezetheid hebt waargenomen'. Wij we iten, dat gij te Leiden hebt gestudeerd, piet alleen, maar er ook student zijt I geweest, en dit zegt ons, dat gij Leiden liefhebtwant wie, die hier waarlijk student is geweest, doet het onze goe- ïde stad niet? Wij weten eindelijk, dat gij niet zijt een politiek man, veelmin een partijman ë.i dit verheugt oos het «eest. Wij hopen, en wij wenschen U, dat het U moge gelukken, steeds onzen blik te richten op het groote belang van de gemeente, ons'het oog te doen fluiten voor dat van kleine kringetjes^ en onze aandacht te bepalen bij zaken, zonder politiek gedoe. Wij wenschen, jdal gij er in moogt slagen, de gemeen te in bloei te doen toenemen, en dat Uw ambt U alle voldoening moge geven öie een npar eisch vervuld gewichtig ambt kan schenken. De Voorzit ter verklaarde ten hoog ste dankbaar te zijn voor de hartelijke woorden tot hem namens den Raad ge licht Het was mij, aldus spreker, een voor recht Uwe verzekering te vernemen, dat gij mij den steun, welke ik zoozeer noodig heb, niet zult onthouden, en dat ik bij de vervulling van mijn taak op uw aller medewerking mag rekenen. Te meer stel ik Uwe woorden op prijs, pmdat gij ze mij hebt toegesproken, gij, die eens mijn oude leermeester waart, aan wien ik zuike aangename herinnerin gen heb bewaard. Spr. hoopte, dat prof. Andreae nog lang deel van dit college mag uitmaken en onder herhaalde dankbetuiging voor de .vriendelijke en welwillende ontvangst uit- te hij den wensch, dat hij zijn ambt tot 'aller tevredenheid en tot bloei der ge meente moge vervullen. (Applaus.) Daar niemand meer het woord verlang- Jde^ sluit de Voorzitter te ruim drie pur de vergadering. Slechts de heer van Hoeken was we gens ongesteldheid afwezig. Van verscheidene woningen in de Bree- itraat wapperde de driekleur, terwijl vele burgerlijke eai militaire autoriteiten der stad, alsmede agde.ig vag gelegenheid gebruik maakten, den nieuw benoemde hun opwachting te maken. LEIDEN, 1 Maart. De Lustrumfeesten. Bij het houden van den intocht, voor stellende de blijde inkomste van Prins Frederik Hendrik, in gezelschap van Hen- riette Marie, Koningin van Engeland, en hare dochter binnen Amsterdam in het jaar 1642, zal ook een nabootsing gegeven worden van de „Openluchtspelen" die bij deze gelegenheid door de rijke koopmans stad aan de vorstelijke bezoekers zijn aangeboden ter viering van het huwelijk van den den lateren Willem II met Mary Stuart, dochter van den Koning van Engeland. Deze spelen, die verschillende huwe lijken tusschen vorsten en vorstinnen uit het huis van Nassau en van Engelschen bloede voorstelden, bedoelden eenerzijds een schitterende hulde aan het jonge paar en zijn hooge ouders, maar toonden tege lijkertijd aat het werkelijk niet de eerste maal was dat een Engelsche koningsdoch ter eenen Nassau hare hand bood. De voorstelling, die een der genoemde huwelijken n.l. dat van Reynald van Nassau, Hertog van Gelre met Eleanoor van Engeland, en de hieraan verbonden legende behandelt, heeft een geheel mi misch verloop, doch wordt voortdurend geleid door de muziek van een orchest dat zich, onzichtbaar, aan de zijde der toe schouwers bevindt, terwijl eveneens on zichtbare koren in geheel zeventiende eeuwschen stijl de stemmingen verkon digen. Wanneer de handeling dit eischt worden enkele soli hieraan toegevoegd. He /„Leidsch Dagblad" viert heden den dag, waarop het voor vijftig jaar werd opgericht. Oorspronkelijk had het Dagblad een bepaald conservatieve richting tot 1 Juli 1869, toen het begon met de liberale beginselen voor te staan. Deze beginselen was het Dagblad toegedaan tot Juni 1873, alstoen het weer tot zijn oorspronkelijk karakter terugkeerde van volksblaadje en zijn oorspronkelijke roeping weer volgde, waarvan het in den staatkundigen partij- stroom was afgedwaald. Sindsdien breidde het blad zich meer en meer en meer uit. Bij de oprichting van het „Leidsch Dagblad" bestond er te Leiden alleen een 3 maal 's weeks verschijnend blad „de Leidsche Courant", ook wel genaamd „de Stadscourant". Wij wenschen het Dagblad geluk met zijn gouden jubileum. Door W. A. Horree is vergunning verzocht tot het oprichten eener smederij, gedreven door een electromotor van 4 p.k. in het perceel, gelegen aan den Hoogen Rijndijk. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Maandag 14 Maart a.s. 's morgens il uur, ten Raadhuize gelegen heid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Door den 18-jarigen M. E., alhier is van een bouwterrein aan de Schelpen kade een vensterkozijn gestolen. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. ABBENES. Heden werd aan den heer j. Hulstos, ondershands opgedragen het bouwen van een burgerwoonhuis voor re kening van C. Bos alhier. ALPHEN. Hedenmorgen keerde de landbouwer P. Oostdam en diens echtge- noote uit die kerk huiswaarts gezeten in een kapwagen. Gekomen zijnde in de wijk Hoorn onder Alphen, alwaar men bezig was met het rooien van boom en en een touw over den weg was gespannen, liep het paard ertegen aan, waarvan het dier hevig schrok, methet gevolg dat door het steigeren den wagen achterover sloeg. Door de spoedig verleende hulp van de daar aanwezige menschen kwamen geen persoonlijke ongelukken voor en keerden de inzittenden hevig verschrikt huiswaarts. HAARLEMMERMEER. Een arb i Iers- woning aan dien Hoofdweg nabij de Ben- nebroekerweg, eigenaar den heer P. v. d. Zijde te Lisse, werd ondershands ver kocht voor f1200, aan Mej. de wed. Omt- zicht alhier. HAZERSWOUDE. De ZeerEerw. heer Verhoeven, pastoor aan 't Zwaantje, die den laatsten tijd sukkelend was, is naar het St. Elizabethsgesticht te Leiden over gebracht ten einde daar geneeskundige behandeling te ondergaan. Dat onze pas toor weer spoedig herstekl in ons midden terugkeert, is zeker dien wensch van alle parochianen. NIEUWKOOP. De, door omstandig heden uitgestelde Vergadering der R. K. Kiesvereeniging werd gisteren gehouden in de daarvoor doelmatig ingerichte kolf baan van den heer J. Valkenet. Uitgenoodigd door den ZeerEerw. Heer L. Kleijweg, Pastoor der parochie, gaf de Eerw. Pater Seynave, missionaris van het H. Hart te Haelen in Belgie een beschrij ving van inboorlingen, hun levenswijze en gewoonte, de werkzaamheden der Missionarissen en de moeielijkheden waar mede deze te kampen hebbenomdeheidenen in de Congo het Evangelie te verkondi gen, enz., een en ander duidelijk gemaakt door heldere, scherpe lichtbeelden. Het zeer talrijke publiek toonde de grootste belangstelling, ook in de collecte die de Eerw. Pater na afloop hield, en bewees daardoor, dat het doel der ver gadering, een stichtende, ontspannende avond voor de leden der Kiesvereeniging en hunne genoodigden, gepaard met een flink geldelijk offer voor de ongelukkige heidenen in het donkerst Afrika, volkomen werd bereikt. ROELOFARENDSVEEN. Vrijdag avond hield de alhier gevestigde vereeni- ging Tuindersbeiang hare Jaarvergade ring. Met eene korte dpch passende inlei ding van den voorzitter werd de vergade ring met het gebruikelijke gebed geopend. Daarna lezing van de notulen der vorige algemeene ledenvergadering en na goed keuring vastgesteld. Hierop volgde het jaarverslag van d-en Secretaris. In het uit gebreid verslag werden de meest gewich tige gebeurtenissen in de vereeniging her dacht; ook de belangrijkste werkzaamhe den in herinnering gebracht. Om de be langrijkheid volgen hier eenige der voor naamste punten: herinnerd werd aan de verkoop van doperwten aan den heer J. A. Koekman voor Duitsche fabrieken. Dat deze verkoop gedaan in overleg met den Tuindersbond van Ter Aar van zeer groo te beteekenis is geweest niet allen voor de vereeniging maar ook voorde doperwten teelt in 't algemeen. Cok werd nog met een enkel woord herinnerd aan den „Open brief" in den loop van het jaar door de vereeniging aan de Tuinders van Roriofarendsveen verzon den en aan den gunstigen indruk welke dit schrijven bij allen gemaakt heeft, zoo dat de vereeniging zich bevestigd in het vertrouwen en de welwillendheid bij alle weidenkenden. Verder werd gewezen op de belang rijke handel in o.ize augurken op Duitsch- land. Herinnerd werd aan de buitenge woon hooge prijzen en aan het werkzaam aandeel dat de vereeniging gehad heeft in den augurkenhandel. Ten slotte zij nog vermekl dat in het verslag was opgenomen een volledig overzicht van den gunstigen aanvoer door de leden over de laatste drie jaren, ten einde duidelijk te do-en uitkomen, het zeer groote verschil in die opbrengst der ver schillende tuinbouwproducten. Alsnu volgde het financieel verslag waaruit bleek dat de vereeniging, hoewel niet van gr go ten omvang zijndie, finan cieel sterk staat. Niettegenstaande de be trekkelijk hooge kosten van uitvoering kon voorgesteld worden, bij de reserve te voegen 7/24 van tie. gestorte 6 pet door die leden. Alsnu werd door de Eind-commissie voor onderzoek, en wel door den heer W. v. d. Meer, den secretaris-penning meester dank gebracht voer diens beheer en stelt de vergadering voor de rekening en verantwoording goed te keuren. Na goedkeuring en vaststelling dier re kening en balans werd door den voorzit ter in waardeerendie bewoordingen dank gebracht aan den secretaris voor de vele en gewichtige werkzaamheden ook dit jaar weer gedaan voor de vereeniging. Ook dankte de voorzitter mede-bestuurs leden commissie van controle en commis sie van onderzoek voor de bereidwillig heid waarmede allen voor de vereeniging geijverd hebben en de taak van besturen der vereeniging zoo verlicht en veraange naamd hebben. Daarna werd overgegaan tot de verkie zing van twee bestuursleden en één lid voor de commissie van controle. Aftre dend waren de heeren G. Hölscher en Hub. Hogenboom, bestuursleden, en Th. v. du Meer J.Tz., lid van de commissie van controle. Met nagenoeg algemeene stem men werden de aftredend en herkozen eh namen de benoeming weder aan. Na de stemming volgde een verslag van de gehouden jaarvergadering van den Ned. Tuinbouwbond, gehouden den 20 Januari te Utrecht. Als afgevaardigden .waren ter vergadering geweest voorzit ter en secretaris. Uit dit verslag kan nog iets medegedeeld worden dat van groot belang is voor den augurkenhandel, n.ni. dat augurken vervoerd naar Rotterdam met bestemming naar Duitschland, op ver langen van den afzender des morgens moeten verzonden worden. Daarvoor is echter noodig, dat de afzender den avond te voren aan den chef te Rotterdam kennis geeft de hoeveelheid van zijn te verzen den producten. Ook dat door het Centraal Bestuur ge tracht zal worden, wijziging te verkrij gen in de bestaande regelingen en vracht prijzen bij spoorwegverzending in 't bin nenland, van onze tuinbouwproducten. Vervolgens werd nog besproken een voorstel tot aansluiting aan de Onderlinge Glasverzekering als onderdeel van den Nederl. Tuinbouwbond. Dienaangaande werd geen besluit ge nomen. Alvorens tot die rondvfaagover te gaan, is den leden gelegenheid gegeven tot be zichtiging van het met zilver gemonteerde inktstel waarvan die onkosten uit vrijwilli ge bijdragen dier leden zijn samenge bracht en dat bestemd is voor den Z.Eerw. heer Deken van Alfen als een aandenken van onze erkentelijkheid voor de vele be moeiingen welke Zijn' ZeerEerw. zich ter wille van onze vereeniging heeft willen getroosten. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken behandeld van huishoadclijken aard •waarna de voorzitter met een woord van dank aan de leden en het gebruikelijke gebed de vergadering eindigde. WARMOND. Hedenmorgen vergaderde de afdeeling Warmond van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Bij ontstentenis van den Voorzitter, opende de heer J. Kroon de vergadering, waarna door den secretaris de notulen werden voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het behandelen van den beschrijvings brief lokte niet veel bespreking uit, alleen in zake districtstelephoon werd de wenschelijkheid uitgesproken dat War mond ook aangesloten werd. Tot afgevaardigde der 120ste Algem. Vergadering werden gekozen de heeren J. Kroon en G. Onderwater en tot plaats vervangers de heeren C. Zwetsloot en A. C. de Vroomen. Bij de bespreking van den rijtoer der buitenlandsche deputaties ter gelegen heid van de a. s. groote tentoonstelling werd vastgehouden het besluit der vorige vergadering n.l. een bedrag van f20 daarvoor uit de kas der vereeniging uit te trekken indien deze rijstoet deze ge meente passeert. Van de commissie die tot regeling, hiervoor is benoemd, was bericht, ont vangen waarbij zij de wenschelijkheid uitdrukt dat de gelden, welke voor dit doel worden uitgetrokken, niet zullen worden besteed voor versiering of welke wijze ook, maar dat de gelden zullen worden afgestaan aan de commissie om ze naar haar meening beschikbaar te stellen. Bij de besprekingd er a.s. groenten vei lingen werd door enkele leden opgaaf gedaan van de hoeveelheden, welke zul len worden geveild. Besloten werd hier over a.s. Maandagavond onderling te vergaderen. Tot het bijwonen der ver gadering werden alle belangstellenden uitgenoodigd. Enkele ingekomen stukken werden als kennisgeving aangenomen. Hierna volgen nog eenige besprekingen aangaande de Tuinbouw Onderlinge waar bij de wenschelijkheid werd uitgesproken dat er meer toenadering zou komen tot deze hoogst nuttige vereeniging. Na nog eenige opmerkingen omtrent den riethandel werd door den waarne- menden voorzitter de vergadering gesloten, met den leden dank te brengen voor hun trouwe opkomst en meewerking De Coöperatieve Spaar- en Voor schotbank van Land- en Tuinbouw, ver gaderde gisteravond iu lokaal „De Zon". De vergadering werd geopend en geleid door den voorzitter van den Raad van toezicht, den heer W. H. Heemskerk. Uit het jaarverslag bleek, dat op 31 Dec. 2909 het ledental 81 bedroeg, dat gedu rende het jaar 880 posten werden ge boekt. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 172.038,79, de uitgaven f 169.455,80. Aldus met een kassaldo van f 2592,99. Het reservefonds bedroeg op 1 Januari 1909 f 1083,24 en de winst over 1909 bedroeg f 271,32, zoodat het totaal van het reservefonds is f 1354,56. Tot het nazien der rekening en balans over 1910 werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren G. W. Koppen, J. A. Kerkvliet en C. Franeken. Het voorstel van den directeur betref fende de spaarbankboekjes met een saldo beneden f 1 werd aangenomen. Twee leden van het bestuur waren periodiek afgetreden. Hiervan bedankte de heer F. Machen; in diens plaats werd gekozen de heer G. B. de Vroomen. De heer W. Heemskerk werd wederom gekozen tot voorzitter van den Raad van toezicht, terwijl de heer Kruseman, die aftredend was als kassier der bank, bij stemming weder tot deze functie werd benoemd. Woordvoerders zijn er dezen avond avond weinig of geen opgetreden, zoodat de vergadering een rustig en geregeld verloop bad. Gemeenteraad van Warmond. Voo;z'tter: burgemeester A J. Schöi- vinck. Aanwezig alle leden. 1 De notulen, der voorgaande vergade ring worden, voorgelezen en goedge keurd. De Voorzitter deeit mede, dat Ko hier van hondenbelasting, benevens sup pletoir Kohier Hoofd. Omslag, goedge keurd zijn terug ontvangen. Voorts nog ingekomen ade opzegging van den huur zolder ziekenbarak, die gebruikt word tot ber ging van bloembollenb. de aanneming benoeming tot schatter van drankloca- liteiten, ei\ c. een verslag van het R. K. Seminarium alhier. In dit verslag wordt vermeld dat het Seminarie het vorige jaar 97 studenten telde, waarvan er 30 zijn vertrokken, zoodat de cursus werd besloten met 67 studenten. In Octobe- zijn er weder 24 nieuwe lingen bijgekomen, zooclat deze loopende cursus mei 91 studenten is begonnen. d. Nog werd bekend gemaakt, dat de burgemeester, wien bij Koninkl. besluit werd toegestaan dit jaar wede» buiten de gemeente te wonen, op Woensdag en Zaterdag van 's voormiddags 10 tot 12 uur ten raaclhuize zal zitting houden. De Vooizitter stelde voor al deze in gekomen stukken voor kennisgeving aan it nemen, waarmede de leden zich ver- eenigden. Punt 2 der agenda: wijziging Politie verordening. We hebben in ons blad reeds mede- deeld, de vernietiging van bepalingen in de politieverordening va#* .Warmond, voorkomende in Stsbl. No. 66. De ver- ütóteiï •iLiW.w.'iM tetótefUiMV L niet eerder dan vier uur in den namiddag, zuilen de publiekje vermake lijkheden, bij gelegenheid van de ken mis een aanvang nemen mochten cchte( de godsdienstoefeningen nog niet zijnj afgeloopen, dan' moet er met de opening van publiek vermaak gewacht worden'i tot de godsdienstoefening geëindigd s; De heer de Vroomen vraagt: als hej nu eens acht of negen uur wordt? De Voorzitter zegt, dat er niets aan te doen is, en dat eenvoudig gewacht moet worden. De wijziging wordt dooij den Raad aangenomen. De rekening en begrooting van het. Armbestuur wordt goedgekeurd en vast gesteld. Nu was aan de orde de ontslagneJ ming van den Gemeente-Secretaris en[ ambtenaar Burgel. Stand, den WelEd. Heer A. J. W. Monnik. De Voorzitter verleende den Secretaris op de meest eervoile wijze ontslag eri wenschte naar aanleiding hiervan even; het woord. Op de eerste plaats dankte) hij den secretaris voor de vele en ge wichtige diensten der Gemeente bewe zen. „Ofschoon," zoo sprak de Voorz. „Uw benoeming tot burgemeester van! Aalten ons verblijd, zien wij U slechts, noode gaan, niet alleen met het oog, op Uwen arbeid, maar vooral om wat Uw persoon zelve betreft. Spr. hoopte, dat Warmond altijd in{ aangename herinnering bij den Heer Monnik zou blijven, en was overtuigt! dat Warmond wederkeerig met aangena-; me gevoelens hem bleef gedenken. Spr. wennschte van harte, dat het hem wè| zou gaan op zijn verdere loopbaan. De Heer Monnik dankte den Voorzit- zitter voor zijne hartelijk woord. „Bij het ontvangen van mijn benoe ming/' zoo sprak hij, „moet ik bekennen'^ dat zeer gemengde gevoelens in mij op kwamen. Van vreugde, omdat hij eidelijk zijn grootste wensch vervuld zag, van treurigheid, omdat banden, die in drie jaar gelegd waren, nu verbroken moesten worden. En dat gaf mij eenf gevoel van weemoed. Burgemeester, wethouders en raadsleden waren mij steeds welwillend ter zijde, en schon ken mij hun volle vertro uw e n dit- laatste vooral schonk mij altijd lust tot arbeid. Alvorens ik mijn taak-nederieg, dank ik op den eersten plaats Hem, die mij sterkte, kracht en lust bij mijn werk' heeft gegeven en op de tweede plaats" den Raad, die bij monde van den voor zitter zooeven de meest hartelijke woor den gesproken heeft. Den lof, mij daar. toegezwaaid, breng ik over op hen, die mij in mijn taak terzijde stonden n.l. de beambten ter secretarie, die mij steeds van idienste waren, moge ik het hun ook nog dikwijls zijn. Moge onder Gods zegen mjjo opvolger»» hier werkzaam zijn. Dat Warmonct bloeie; dat rioleering, gas- en waterlei ding tot stand kome, tot levensgenot en levensvreugd van Warmonds inwo ners, in lengte van dagen!" Ten slotte sprak de heer Beyer, ajs.: medeambtenaar een warm woord van vaarwel tot den gewezen Secretaris, en( prees hem vooral als chef, die in de- eerste plaats heeft getoond een mede-, werker te zijn. Hij wenschte hem niet' slechts alle goed, maar ook dat de ge meente, waarover hij was aangesteld, on-, der zijn bestuur tot ongekenden bloei zoq' geraken. Vervolgens stelde de Voorzitter als tijdelijk plaatsvervanger voor den Heer, A. J. Piët. Hierover werd gestemd enj; met alle stemmen, behalve één blanco) werd de Heer Piët, als zoodanig aange" steld. Nadat deze de vergaderzaal wa$» binnengeroepen, legde hij de twee ver- eischte eeden af en nam zitting op de Secretarisplaats. 1 Geen publieke zaken meer it ver-t handelen hebbende, werd de vergadering in geheime zitting voortgezet Academienieuws. GRONINGEN. Candidaats-examen in de rechtswetenschap mej. J. F. de Boer.' UTRECHT. Bevorderd lot doctor in de, rechtswetenschap op stellingen, de lieer E. E. J. M. van Zinnicq Bergmann, geb. te 's Hertogenbosch. Doctoraal rechtswetenschap de heer B. van de Brandeler. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DEN HAAG, 1 Maart. - Naar wij vernemen,|heelt de dienstweigeraar De K, milicien bij het 2e regiment veld-arhllerie te Leiden, bij zijn terugkomst bij het korps, na, wegens dienstweigering, een gevangenisstraf van vier maanden te hebben ondergaan, dienzelfden dag op nieuw geweigerd heeft eenig militair kleedingstuk aan te nemen, zoodat hij is ingesloten in het huis van be waring te 's Gravenhage ter beschikking gesteld van den auditeur militair, ten einde wederom voor den Krijgsraad te recht te staan. MADRID, 28 Febr. De Spaanseb« politie heeft te Port-Bou een vreemde ling aangehouden, die op bet punt stong een aanslag te piegen om Ferrer te wre ken. De antoriteiten hechten groote waar de aan deze aanhouding en honden dt zaak verder geheim.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2