Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. als zooeven tot mikpunt hunner ballen hadden gekozen. Eisch f5 of 3 dagen. Adrianus Bartholomeus O. 19 j. bloe mist teSassenjheim heeft op 29 Jan. gejaagd op leen bollenland in gesloten jachttijd1. Bekl. ontkende. Eisch f5 of 2d. Henri Louis Van S., 34 jaar commies van de belastingen te R ij n s b u r g heeft op 22 januari 's avonds op een weg onder de gemeente .Warmond gefiets zonder licht. Eisch f0.50 o fl d. Bekl. zeide, dat de veldwachter hem erin heeft doen vliegen en 't was nog klaar lichten dag. Jan de J. 45 j., besteller van de Noord- wijker boot te Leiden heeft op 27 Jan. een vaatje gesmolten rundervet vervoerd zonder dat het gekeurd was. Bekl. heeft te goeder trouw gehandeld, hij dacht dat de inhoud van het vaatje boter was. Eisch fl of 1 dag. Wegens het gooien met sneeuwballen haar meisjes op de Breestraat stond te recht Cornelis Jacobus M., metselaar, al daar. Bekl. Jheeft naar een meisje gegooid 'dat hij kende; naar iemand anders heeft hij geworpen. Eisch f2 of d2. Petrus Antonius Johannes S., opzich ter te ('Haarlem, heeft onder Noordwij- k e r ho ut gefietst op het harde pad. Bekl. zeidie dat op den bewusten weg de beken de waarschuwingsborden tniet zijn ge plaatst. Die zaak wordt 14 dagen uitge steld tot fhet hooren van den verbalisant. Leendert van S., arbeider te Voor hout, heeft gelcopen op verboden grond onder die gemeente. Eisch f2 of 2 d. jan van der P., arbeider te Ka twijk, heeft op 2 Februari helm gesneden in de onvrije duinen van Rijnland. Bekl. ontken de. De zaak wordt 14 dagen uitgesteld, om den verbalisant te hooren. Willem van der S., arbeider te R ijp w e- tering, heeft gebaggerd in de Dwarswa- tering, een boezemwater van Rijnland. 'Bekl. zeide gehandeld te hebben in het belang van zijn gezin, hij wilde iets voor zijn huishouden verdienen, doch de kan tonrechter merkte op, dat bekl. dan geen iverboden zaken moet doen. Eisch f 3 of 3 d. Voor zooverre niet anders beslist, is de uitspraak in al deze zaken bepaald op heden over acht dagen. De volgende strafzitting wcrdt-Maan dag 17 Maart gehouden. Haagsche Rechtbank. Lotisico. Bij vonnis van de Haagsche rechtbank werd heden J. G. H., directeur van de N. ,V. Lotisico te 's-Gravenhage, vero- 'eeld tof flOO boete, conform het vou i. van den Haagschen kantonrechter, wegens overtreding der Loterij wet. De veroordeelde heeft dadelijk cassatie aangeteekend Voorts werden heden nog veroordeeld: j. A. V. te Zoeterwoude, wegens diefstal tot 1 maand; A. Z. te Zoeter- 'w ou de, wegens het doen van een valsche aangifte tot 1 maand; J. J. v. d. V., te Leiden, wegens verzet, tot 7 dgen. Faillissementen. Uitgesproken: C. F. Boerlijst, winkelier in galanterieën, te Alkmaar, curator mr. J. P. Bosman. F. Wouters, koopman, te Nuenen, curator mr. M. van der Grinten, te Eindhoven. Opgeheven: W. N. Beukema, photograaf, te Alkmaar. Geëindigd: Th. Nöhren, orgelfabrikant, te Roermond. Th. Ronckers, schrijnwerker, te Roermond. Ch. Schrul, te Roosendaal. C. van Burken, bakker, te Doorn. H. J. Schaapveld, vroeger kastelein te Doetinchem. G. Posch, winkelier in suikerwerken, te Haarlem. Academienieuws. LEIDEN, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op „Stellingen" d«e heer Jiendrik .Carolus Johannes Groot, gebo ren en \w on en de te 's Gravenhage. LEIDEN, 28 Februari. Arbeidswet. Hoofden en bestuurders van bedrijven worden op het volgende opmerkzaam ge maakt betreffende het aanvragen van ver gunning voor overwerken van jongens be- hedien de 16 jaar en van vrouwen. Behalve de bijzondere omstandigheden, waarvoor overwerken wordt gevraagd, tnoet jl'edere aanvraag nauwkeurig ver melden. Ie. welke beschermde personen aan het ©verwerk zullen deelnemen 2e. welk soort werkzaamheden zij als dan zullen verrichten; 3e. Welke ar beidis- en rusturen voor hen Sullen gelden op de dagen, waarop men overwerk wenscht te doen plaats vinden Waar het kleine werkplaatsen betreft,' verdient het aanbeveling de namen en leef tijden op te geven van de personen, die men aan het overwerk wenscht te doen deelnemen; voor grootere inrichtingen kan worden volstaan met een opgave van het aantal der jeugdige personen tusschen .12-14 jaar en tusschen 14-16 jaar, als mede van het aantal vrouwen boven 16 jaren, die overwerk zullen verrichten. Kan met één uur of li/2 uur overwerk worden, volstaan, daar mag niet langer worden aangevraagd. Voorts wordt aanbevolen niet te veel vuldig met aanvragen voor overwerk te komen en deze vooral tijdig in te leveren, Soo mogelijk eenige diagen vóór dat men W er werk wjl dpep ve^richten4 daa^ men anders gevaar loopt dat de vergunning op den dag dat men overwerk r' i'.'en doen verrichten, nog niet is ver Men leze vooral de vo _n, welke aan de vergunning tot ovc. zullen zijn verbonden. Voor sommige bedrijven (bijv. naai- setrs, borduursters, modisten enz.) die den arbeid des avonds te 8 uur eindigen on der voorwaarde dat zij niet voor acht uur des morgens den arbeid aanvangen, kan tot 10 uren des avonds overwerken wor den verleend. Dit geldt dus niet voor de genen die eds morgens voor 8 u. (bijv. 7 uur, zooals in die bedrijven veelal het ge val is) den arbeid aanvangen en des avonds 7 uur eindigen. Belanghebbenden zullen goed doen de ze opgaven uit te knippen en ze tot handleiding bij een aanvrage te benutten. Bij de heden door B. en W. ge - houden aanbesteding van „het afbreken van ide bestaande en het bouwen van een nieuwe school 4e kl. aan de Haverstvaat waren ingekomen 19 inschrijvingen t.w. van de Iheeren Hj A. van die Graaf f49650, M. J. Bree- develd te Oud-Alblas f 48888, D. van Lith :f 48480, J. iele Cler en H. van Daalen f47249, K. Stapper te Alfen a. dl. Rijn f44801, W. van der Hoogt f44540, A. Smittenaar f44360, J. Gelens Co. te Blauwcapelle f43969, P. Rinkes te Zandr poort f42000, 'M. P. Splinter en H. G. van Osnabruggen f41800, B. J. Huurman f41555, J. Zitman f41500, G. Splinter en Zn., f41441, J. Dietz f40384, .J C. van der Steen f40100, H. Korswagen 139750, P. Heeren^n Zoon te IJmuiden f39730, L. Boelen en B. Eesteren te Alblasserdam J. W. Vreem en J. van Riet f34864. Voer zooverre de woonplaats der in schrijvers niet vermeld1, is deze te Leiden. De gunning lis aangehouden. Wij maken onze lezers opmerkzaam dat de vergadering van „Geloof en Weten schap", primitief uitgeschreven op Dins dag 1 Maart, nader vastgesteld is op Woensdag 2 Maart, 's avonds 8 uur in het gebouw van de St. Joseph Gezellen Vereeniging. Bij koninklijk besluit is aan mr. P. A. Pijnacker Hordijk, op zijn verzoek, met 8 Maart -eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van kantonrechter-plaatsver- vanger in (het kanton Leiden, onder dank betuiging voor kle als zoodanig bewezen diensten. NIEUW-VENNEP. Thans kunnen wij zeggenOnze pastoor is gelukkig weer gehéél hersteld en met recht mag het woord „gelukkig" genoemd worden, want de pastoor wordt door een ieder zeer bemind en geacht. Ook met het oog op 'de in aanbouw zijnde St. Anthoniusschool mogen we met innige vreugde zeggen: Gelukkig dat de pastoor weer beter is, te meer nogmorgen, Dinsdag zal na de H. Mis den éérste steen der nieuwe school ge legd worden en zooals bekend gemaakt is, hoopt Zijne Eerw., dat het grootste deel der parochianen' deze plechtigheid zal komen bijwonen en zal dan een elk c'e gelegenheid gegeven worden, óók een steen te leggen. Dan wordt tevens ge hoopt, dat de schaal voor offertjes niet vergeten zal worden. NIEUWVEEN. De R.K. Kiesvereeniging houdt een algemeene vergadering op Vrijdag 4 Maart a.s., des avonds ten 7M uur in het koffiehuis van den heer M. Erkelens, alhier. Agenda: 1. Opening. 2. Lezing notulen en verslag over 1909. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 4. Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren B. Rebelhof en J. A. Kiebert. 5. Mede- deelingen en voorstellen. 6. Rondvraag en sluiting. OEGSTGEEST. Mej. Sally A. Gockinga alhier is geslaagd voor het examen steno graphic. ZOETERWOUDE. Heden waren al hier ter veiling aange;o?rd 7 kalveren welke allen doc r den eigenaar werden op gehouden, alsmede 75 kipeieren, hiervan werden er 25 verkocht ad f4.30 per 100 stuks, 50 stuks werden opgehouden, voorts 8 kippen waarvan 5 opgehouden, 3 gingen van de hand voor i 0.15 per stuk. Verder werd er nog een partij witte kool te koop aangeboden, welke graag van de hand ging. Er wordt overwogen voortaan op Woensdagavond een eieren- en groenten- veiling te houden, doch een vast besluit is hiertoe nog n genomen. De „Prins Willem II". Naar aanleiding der vermissing van dit stoomschip, schrijft B. in „Het Cen trum" Nog steeds verkeert men in het onze kere omtrent het lot van het stoomschip van den Kon. West-Ind. Maildienst Prins Willem II. Den 8 Februari werd het schip in Paramaribo verwacht en nu is het reeds einde Februari, zonder dat men iets naders van het schip heeft vernomen. Naar vermoed wordt, zou het vaartuig- een defect aan de machine hebben ge kregen kunnen hebben. In dit geval zou het zijn beweegkracht missen, en, bij ge brek aan voldoende zeilvermogen hulpe loos ronddrijven. Er zijn evenwel nog an dere moeilijkheden: brand aan boord stoomketel gesprongen, lek geworden. Aan een aanvaring behoeft wel het minst gedacht te worden. Eerstens, omdat hetschip hei druk be- jareg Engejsche jtgnaalj blijkens, de In richten, gepasseerd was en een aanvaring in den open oceaan tot de zeldzaamheden mag gerekend worden; en ten tweede, omdat bij een aanvaring een der beide schepen, behoudens averij, gewoonlijk nog in staat is een haven te bereiken. Toch zijn er gevallen, dat bij een aanva ring beide schepen verloren gaan. Zou de „Prins Willem II" op een rots zijn gestooten, b.v. bij de Wester-eilanden, dan ware dit reeds lang bekend. Aannemende, dat het schip zonder be weegkracht ronddrijft wat wel als het gunstigste geval mag beschouwd dan is het vraag, waarheen drijft het? Uit den koers, die de mailschepen van den K. W. I. M. gewoonlijk nemen, zal het onder den invloed der passaat-winden en zeestroomingen, sinds verre geraakt zijn. En kans om andere schepen te ont moeten, die hulp kunnen bieden, is ge ring. Schrijver dezes weet bij ondervin ding, hoe eenzaam het vaarwater hier is. Dagen en dagen achtereen ziet men niets -dan water 'en lucht. En dan overvalt ons wel eens een gevoel van beklemdheid, als men denkt aan de mogelijkheid, dat men hulp zou kunnen noodig hebben, als er eens iets zou gebeuren. Hoeveel te meer is zulks het geval, als men werkelijk in nood verkeert, en geen reddend schip aan den horizon opdoemt. Levendig staat mij nog voor den geest hoe, op een dezer oceaan-reizen, na tien dagen geen schip gezien te hebben, een kleine rookpluim van een stoomschip, dat zeer ver verwijderd was, ons allen, passa giers met Kinderlijke blijdschap vervulde. En onze reis had plaats onder gunstige omstandigheden: mooi weer, kalmen oce aan, een goed-varend schip. Hoe zal het geweest zijn met de „Wil lem 11"? Slecht weer, overal, las men in de bladen, storm. Dan, de „Willem II" is geen nieuw schip meer. Het is een der kleinste en oudste van de maatschappij. Ik herinner mij, dat de sinds eenige jaren overleden gezagvoerder van het nieuwste schip der maatschappij, de „Prins Frederik Hendrik", wijlen den heer Sibbelee, eens getuigde nadat hij in een hevigen orkaan aan het behoud van zijn schip -was beginnen te twijfelen, maar gelukkig er docr heen was gekomen dat als zijn schip niet zoo nieuw en stevig was geweest, hij naar den kelder zou zijn gegaan. De mogelijkheid, dat de „Prins Willem II" in een orkaan bezweken is, bestaat dus ook nog. Sinds de oprichting der Maatschappij heeft de K. W. I. M. vijf stoomschepen verloren. De „Prins Willem 1" bleef in de Noordzee tengevolge van een aanva ring met een zeilschip. De toen nieuwge bouwde „Prins Willem I", benevens de eerste „Prins Maurits" en de eerste „Prins Frederik Hendrik", zijn in de West-In dische waters gestooten op rotsen en daar gebleven. Van de „Prins Maurits" heb ik de overblijfselen nog duidelijk gezien op de Noordkust van Venezuela. De „Oranje-Nassau", het eerste schip door den K. W. I. M. in de vaart ge bracht in 1883, leed twee jaren geleden schipbreuk op ons eiland Curasao. Is de belangstelling in het vermiste schip hierin Holland reeds beduidend, in Paramaribo is zulks nog meer het geval. Daar heeft de aankomst der mailbooten heel wat meer beteekenis dan bij ons. Zoodra de mail geseind is naar de hoofdstad, en het kanonschot straks weer klinkt als het schip ter reede van Para maribo is aangekomen, hecrscht een onge wone drukte in de stad. Immers, vrienden en bekenden of fa milieleden nit Holland komen aan, de mail brengt brieven en couranten en de scheepsruimen zullen weldra geopend worden om den vcrschen proviand te los sen, die spoedig zijn weg vindt naar de magazijnen der handelaars en winkeliers en verder. Komt het schip daar een dag te laat aan, dan hoort men al „waar blijft toch die mail"! En wordt het drie of vier dagen dan komt er onrust. Maar hoe zal het zijn, nu het schip reeds 14 dagen over zijn tijd is en de opvolgende boot die 14 dagen na de „Prins Willem II" uit Amsterdam vertrok, reeds zal zijn in Suriname. Welk een voldoening zou het zijn voor ons oorlogsschip Hr. Ms. „Utrecht" of voor de „Prins Willem IV", die ter op sporing van den vermiste zijn uitgezonden, indien zij het in nood verkeerende schip in veilige haven konden terug voeren. LEIDEN. Ondertrouwd: J. van Heulen wedr. 56 j. en J. Busso wed. 44 j. P. Haas beek jm. 19 j. en A. C. Huner jd. 22 j, Th. J. Overdijk jm. 25 j. en J. A. van der Reijden, jd. 24 j. W. Pelle jm. 27 j. en J. P. E. Voet jd. 25 j. G. Mieremet jm. 18 j. en W. H. Taverne jd. 20 j. A. Geus jin. 25 j. en C. Hol, jd. 20 j. L. Bosch jm. 24 j. en J. G, Baarslag, jd. 23 j. J. G. F. G. Tenzer jm. 22 j. en J. Bekker jd. 24 j. BOSKOOP. Geboren: Maria Debora, d. van G. Houtman en D. van der Veer. Adrianus, z. van J. de Ruijter en C. Boekkooi. Wilhel- mina, d. van Kl. de Vink en J. H. G. Kreupeling. Overleden: C. A. Bosman,'3 mnd. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Roos en W. M. v. d. Wal. Bevallen: W. Koolman geb. Pijlman, d. C. Ket geb. van Wieringen, d. D. Granneman geb. Lamboo, d. 'G. Imanse geb. Heemskerk, levenl. z. Overleden: J. van Duren, 29 j. KATWIJK. Geboren: Hendrika, d. v. C. v. Tongerdn en W. v. d. Plas. Aaltje, d. v. C. J. Kuyt en W. v. Duyn. Margaretha Helena, d. van A. Hogewoning en A. Sprongers. Marietje, d. van D. Klok en D. Spaanderman. Simon, z. van Hoek en C. Haasnoot. Cor nelia, d. van P. v. d. Plas en J. Schaap. Cato Johanna, d. van P. Schaap en C. J. v. Leeuwen, Arie, z. van A. van Rijn en L. Vlieland. Huig, z. van J. van Dnyn en L. den Hollander; Jacob z. van P. Spaanderman en J. E. Wassenaar. Jannetje d. van A. de Haas en W. v. Beelen. Lydia, d. van W. Haasnoot en L. Haasnoot. Dirk, z. van C. Krayenoord en D. v. d. Oever. Overleden: Simon Schaap, 23 j., gehuwd met M. v. d. Plas. A. van Duyvenboden, 4 mnd. Rutgerus van Grieken, 49 j. NIEUWKOOP. Geboren: Nicolaas, z. van P. Knaap en E. de Rijk. Wilhelmina Maria d. van B. Nieuwenhuizen en M. Ruigrok. OEGSTGEEST. Gehuwd: G. van Leeuwen eh A. Schaap. Geboren: Evert Douwe, z. van E. D. Vlas veld en J. Bavelaar, beiden wonende te Leiden. Adrianus Johannes, z. van Th. v. d. Berg en M. v. d. Fluit. Maria Petronella, d. van H. F. Rutgers en C. A. Rustenburg. Overleden: Johannes Josephus Antonius Kramer 52 j. Simon Grabriël Limvers, 80 j., te Leiden, wed. M. Oudshoorn. TER AAR. Geboren: Catharina Maria, d. van Jos. Mank en C. van Staveren. Catha rina, d. van Adr. van Dam en M. M. v. d. Vlugt. Overleden: Cornelia v. d. Hoorn, 4 j. Jeremias v. Heijningen, 53 j. De verleden week tot secre taris van Bovenkarspel benoemde heer Van Schijndel werd vóór eenige dagen telegraphisch bij den burgemeester zijner nieuwe standplaats ontboden om... een verzoek tot ontslag in te dienen. De voor dracht van 4 personen was in strijd met de Gemeentewet, en nu moest een nieuwe voordracht worden opgemaakt. Vergiftiging door kool. Verschillende gévallen van vergiftiging hebben zich voorgedaan bij manschappen van het 21e regiment infanterie te Epinal. In den nacht van Donderdag op Vrijdag kregen 85 soldaten hevige ingewands krampen. De oorzaak van de vergiftiging was het gebruik van slechte kool. Verschillende soldaten zijn zwaar ziek en nog meer gevallen van vergiftiging doen zich voor. Het Landgericht van Ham burg heeft de Aktiengesellschaft Ham burgerhof voorwaardelijk veroordeeld tot het betalen van 206,049 mark schade vergoeding aan den juweelenhandelaar Weimann, uit Kopenhagen, van wien in October van verleden jaar eene tasch met paarlen, briljanten enz. gestolen werd, welke hij als gast van gezegd hotel had geplaatst in een hem door den bestuurder van het hotel zelf aange wezen veiligheidsvak. De diefstal is tot hiertoe nog geheel onopgehelderd. Men heeft in 't begin eene vervolging ingespannen tegen Weimann zelf, omdat deze in verdacht was geraakt den diefstal slechts voorgespiegeld te heb ben, om die groote som los te maken. Dat heeft men evenwel niet kunnen bewijzen. Het vonnis, dat den eisch van Weimann in den grond erkent, is aan de voor waarde onderworpen, dat Weimann onder eed ver klare de tasch met kostbaarheden in gezegd vak te hebben geplaatst en het dan te hebben gesloten. Het hotel is tot een bedrag van een millioen mark tegen diefstal verzekerd. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Prins is voornemens heden avond in de Kon. Fransche Opera de voorstelling bij te wonen ten bate van de slachtoffers van de overstrooming in Frankrijk. Aan de Gedempte Sloot te 's Gra venhage werd hedenvoormiddag een on geveer 6-jarig meisje door een vracht wagen overreden. Het kind was onmid dellijk dood. Enkele reeders te Scheveningen heb ben het voornemen reeds half Mei eenige loggers ter haringvisscherij te doen uit gaan, hetzij ter Midssummer of naar het Noorden. Op de afgeloopen reizen wer den redelijke resultaten hiermede bereikt CHARLEROI, *27 Febr. De toestand is kritiek. De Sambre is op talrijke punten buiten hare oevers getreden. Te Chatelet staat het station ouder water de treinen moeten door het water rijden. Te Marchienne Est zijn de fabrieksin- richtingen over stroomd het werk is gestaakt en 5000 ^werklieden zijn ge dwongen te rusten. LUIK, 27 Febr. De Maas heeft het geheele dal onder water gezet. Te Til- leur staan de straten blank. Te Jemeppe zijn de straten en talrijke huizen over stroomd. Te Flemalle Grande is in meer dan 200 huizen het water binnengedron gen. Morgen wordt een was van 60 cM. verwacht. NAMEN, 27 Febr. De Maas is nog 1.50 M., gestegen. De rivier is van Di- naut tot Namen buiten hare oevers ge treden. Te Dinaut zijn de kaden en de plantsoenen overstroomd. Tc Namen- zijn de kelders van het hospitaal onder water. De Sambre en de Lesse hebben een haast ondenkbaren stand bereikt, zij overs'troomen alles en boeren alles mee. Te Walcourt is de spoorweg groo- tendeels overstroomd. KOPENHAGEN, 27 Febr. Heden werd in de citadel de bataillonskas gestolen met omstreeks 12,000 kronen, die voor uitbetaling van loonen bestemd waren. De politie moet den dief op het spoor zijn. verklaard eii nu was hem mede ten lasfeti gelegd, dat hij ter bedriegelijke verkorf ting van de rechten van zijn schuld-:; eischers (de leveranciers van; de Koe6»! ken het graan en de maïs die hij niet] had betaald, het geld dat hij voor def lijnkoeken enz. had ontvangen had aan«j! gewend om verschillende posten welke!) hij bij credietinstellingen had uitstaan! af te lossen op een tijdstip dat hij wist dat zijn zaak zóó stond dat hij failliet moest gaan. ,fj Voor de Haagsche rechtbank had zich"; heden te verantwoorden J. E., gewezen' koopman in granen,lijnkoeken enz., te Noordwijk, beklaagd dat hij in November' van het vorige jaar heeft verkocht telkens klaarblijkelijk beneden de waarde, te 's- Gravenhage aan J. B. A., de firma J.' B. en Co., 22500 zachte lijnkoeken voor; f 11.50 de 104 stuks, te Noordwijk aan A. R. 2 zakken en daarna 20 zakken har de mais voor f5 de 75 K.G., te Noord wijk aan L. H. 30 zakken harde mais voor f5 de 75 K.G. te Noordwijk of Noordwij- kerhout aan P. M. W. 10.000 K.G. gerst voor f115 de 0000 K.G. en te Noordwijk) of Voorhout aan P. v. S., 30 zakken gema len mais tegen f 5.50 de 75 K.G. Marktberichten. ROTTERDAM, 28 Februari, Graanmarkt. De aanvoer van tarwe was te ruim voor de be-, hoefte, uitgezonderd enkele partijtjes extra puike. Prijzen belangrijk lager. Per 100 K.G. f 9.25 a 9.50. Rogge geen handel. Haver prijshoudend, per 100 K.G. f 6 a 7. Bruine boonen onveranderdniet geheel op te ruimenper H.L. f 10 a f 15. Erwten niet dan belangrijk lager te plaatsen per H. L. f 9 k f 12. Buitenlandsche Mais f 1.40 per last. ROTTERDAM, 28 Februari. Veemarkt. Aan gevoerd 490 runderen, 163 vette kalveren, 251 schapen of lammeren, 709 varkens, 0 bokken. Prijzen per 3f K.G. Koeien en ossen 27 k 35 c. Vette kalveren 45 a 573£ c. Schapen 20 a 2533 c. Lammeren 28 k 3034 c. Varkens 25 k 2634 c. Export-Varkens 26. De aanvoer van vette runderen was tamelijk flink; de verkoop niet bijzonder vlot. De aan voer van vette kalveren was minder; le kwali teit beperkt, handel vlug met veel kooplust. Wolvee gering aangevoerd; alles bijna on middellijk verkocht; handel loonend. Varkens behoorlijk aangevoerd, op de vette markt was de omzet vlug met veel kooplust, Voor Londen werd graag en vlug gekocht. AMSTERDAM, 28 Februari. Veemarkt. 307 vette koeien, le kwal. 67—71 ct., 2e kw. 62—66 ft Inir fifl (*f *145 melk- en kalf koelen f 135—280. 123 nuchtere kalveren f 711. 16 schapen f 1826. 395 vette varkens. Holl. le kw. 4951 ct., 2e en 3e kw. 4748 ct. Geld. en Over. Je kw. 49—51 ct, 2e en 3e kw. 4647 ct. Bedriegelijke banbreuk. Bij vonnis van de Haagsche Rechtbank van 3 Decejnber 1909 w.ag E. failliet Beurs van Amsterdam. 28 Februari 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 234 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct Dito 4% Jan-Juli. Portugal 434 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 433% Obl. 1909Ned.Rec. 434 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4 7o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gec. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. fiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"MijnbJVlij. Redjang Lebong Mijnb. Mij .aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Eniin Petr. Mij. Aand. Sum Palerab. Petr. Mn. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison To Cert. v. aand. Chesapeake <üOhio Cert. v. aand. Denv. <S Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw, Mexic.lntern.PirorLienObL434% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. ObL dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gewaand. Rock island Gew. aand. South Pacific A fgest gew. aand. South Rhv. Cert, v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 234 Antwerpen 1887 47o Hongaarsche Hypb. 1884 4 /0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 /o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2J£ 2J4 Vorige Koers Koers. heden 923-4 92% 91X 91% 76% 951*,, 96 97 66 94% 94% 95% 87% 87%, 87% 81% 96», 102% 102% 44"-» 44% 56% 103 87 189 78 77% 64% 64% 81% 80% 121'% 122% 13744 135% 181% 182% 142% 142 189 188% 235 254% 954 946 131% 130% 454J, 455 (208*1 209% 171% 170% 2% 7% 598** 21% 106% 104% 454% 82 82 544 549 6 6 11% 11**» 394j 39%, 84% 90% 96% 128 127 118%, "7% 84 84% 42% 41'?» 29% 29%,, 76% 76,% 38% 38 103 43% 42% 99% 45-% 45% 49%. 127% 125% 29% 28% 187% 186% 101% 101% 22** 21'%, 110% 1.90 1.90 80% 80 98%, 97% 122% 122% 159 173 72% 72 52% I 47.25 41.— 70, 70,-1

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3