BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. bi) den geheel en dag niet en gebruikt ;s nachts zijn maaltijd. Mij rookt zeer veel, letterlijk in één stuk door, hetgeen natuur lijk zeer slecht is voor zijn gestel, maar -t is het eenige wat hem afleiding geeft. Abdoel Hamid loopt voortdurend in zich zelf te praten, waarbij hij soms wartaal uitslaat. Hij waant zich dan verplaatst in zijn oude paleis in Jildis, en meent dat hij nog den bediendenstoet en al die krui pende eneuchen uit vroeger dagen om zich heen heeft. Zijn huidige personeel is heel .wat minder onderdanig dan het vroegere. Het rijk van Abdoel Hamid is uit en de eens zoo gevreesde Sultan heeft geen gun sten meer te vergeven. De ijver, waarmede hij bediend wordt, lijdt daar eenigszins onder. Ook behoeft het bediendenperso- neel thans minder bang te zijn voor Ab doel Hamid. V.oeger had *hij altijd een geladen revolver bij zich en hij schoot neer wie maar in zijn oogen een verdachte be weging maakte. Van die achterdochtigheid: is menige onschuldige het slachtoffer ge- owrden. Nog eenige dagen Voordat hij werd onttroond, heeft Abdoel Hamid, ge lijk men wellicht herinneren zal, een van zijn vrouwen doodgeschoten. Naar der gelijke misdaden kraaide vroeger geen haan. Abdoel Hamid troonde in zijn pa leis als de groote moordenaar, wiens da den ongestraft bleven. Alles sidderde voor hem, alles kroop. Thans is 't uit met dat .bloedige schrikbewind. De gevreesde re volver is Abdoel Hamid, die er zoo goed mee wist om te gaan, ontnomen. Zijn personeel is ingekrompen tot het hoogst .tioodige. Zijn gangen worden bespied en bewaakt. In stede van heerscher, is nu 'Abdoel Hamid zelf op zijn beurt gevan gene en in eenzaamheid en zonder rust te vinden, wacht hij het einde zijner da gen af. Uit het feit dat de zonen van den gewe zen sultan Abdoel-Hamid naar Konstan- tinopel zijn vertrokken, leidt men in Salo- niki af dat de sultan overleden is en de regeering zijn dood geheim houdt. Van den anderen kant worden in een of- ficieele nota de loopende geruchten te gengesproken. Duitsctiland. Ketteler-Stichting. Pastoor Rostadt, te Bundesheim, die reeds jarenlang het lievelingsdenkbeeld van Mgr. v. Ketteler, het touwen van huis jes met tuintjes en stichten van gemeen schappelijke instellingen, in praktijk bracht heeft 't plan opgevat, dit idee, ter viering van Mgr. v. KetteleFs lOOen verjaardag, in het groot te verwezenlijken. Voor deze stichting verzoekt hij aller medewerking en zal hij in verschillende steden daarover gaan spreken. België. Geneesmiddel tegen slaapziekte. De Z. E. P. Cambier, missionaris van Scheut, apostolisch prefekt van Boven-Ka- saï, in den Congo, heeft aan den Belgi schen minister van koloniën, een belangrij ken brief gezonden, waarin hij een volledi ge geneeswijze tegen de slaapziekte der Inboorlingen doet kennen. Ziehier de methode die pater Cambier zou volgen: den eersten dag, onderhuid- schei nspuiting met twee centilit. Fowler- Kkeur, iederen dag daaropvolgend toedie- jiing van minstens een gram quinine onder welkdanigen vorm, om het bloed te hermaken en den terugkeer van den trypa- Hosome te beletten en verder de gewone oefeningen, watergeneeskuur, voeding, enz. Indien de Voorzienigheid wil, dat het bewezen worde, dat de geneeswijze met quinine de ware oplossing is, schrijft P. Cambier, vraag ik voor alle belooning de noodige fondsen, voor het oprichten van een groot, welingelicht gasthuis en ik wil \vel op mij nemen, voor den bouw er van te zorgen. Dat het inspuiten van 2 centiliters Fow- ler-likeur gemengd met twee centiliters ivater, onschadelijk is, wil de eerwaarde pater Cambier bewijzen, door zelf eene inspuiting te ondergaan. Marokko, Moelay Hafid en Frankrijk. Aan minister Pichon is door Qhabrit hiedegedeeld ,dat El Mokri een brief van Sultan Moelay Hafid heeft ontvan gen, behelzende de bekrachtiging van de overeenkomsten, geteekend door de Ma- rokkaansche gezanten. Duitschers in Marokko? Inlanders van de Algerijnsch-Marofc- "kaansche grens, die de ma/kt van Port Say bezochten, deelden mede, dat Duit schers zich eenige dagen geleden hadden meester gemaakt van de baai Moulaye Ouled aan de westzijde van de Drievor- kenkaap en dat er volledig materieel voer een kampement, voor exploitatie en verdediging aan wal gebracht zou zijn met het doel een sjx>orweg aan °te kggen. De Spaansche autoriteiten: moeten ge protesteerd hebben tegen deze inbezit neming, waarop zij van de Duitschers ten antwoord zouden hebben gekregen dat het grondgebied hun 30 jaren gele den was geschonken door Sultan Moelay IHassan, en dat zij een authentieke akte bezitten, waarin de schenking wordt be vestigd. Wij deelen het bovenstaande mede on der het strikste voorbehoud. Egypte. De Minister-pi esident Boutros Pasja, wien Zondag een aau.slag werd ge pleegd, is gistermorgen aan de gevolgen overleden. De moordenaar behoort tot de natio nalistische Mohamedaansche partij en is apotheker van beroep. Hij loste vijf scho ten, waarvan twee slechts eene opper vlakkige verwonding veroorzaaktendrie kogels, die in het lichaam waren gedron gen, werden daaruit verwijderd. Aanvan kelijk hoopte men nog Boutros in het le ven te houden. Of men hier met een politieke moord te doen heeft is nog niet gebleken. De nationalistische partij, die vaak op harts tochtelijke wijze propaganda voor haar beginselen maakte, heeft reeds meermalen beroering in het land gebracht, en 't is best mogelijk, dat men in Boutros heeft willen treffen den hoofdliandlanger der Engelsche overheerschers. 'tZou echter 'n verkeerde uitwerking kunnen hebben, daar Engeland juist hierin een reden kan vinden om strenger tegen de nationalisten op te treden. De Londensche „Daily Mail" verneemt neemt, dat de moordenaar van Boutros pasja, de 25-jarige Ibrahim Wardani is die bekend moet hebben Boutros te heb ben doodgeschoten omdat hij in hem een verrader van zijn land zag. .Had Boetros niet het Engelsch-Egjyp- tische verdrag betreffende Soedan getee kend, voorgezeten bij het onderzoek in de Densjawai-geschi edenis, de wet op de drukpers verscherpt en het voorstel tot verlenging van de Suezkanaal-concessie aangeprezen Wardani zei verder, dat hij lid is van de nationalistische partij, dat hij te Kaïro heeft gestudeerd, in 1906 naar Europa is gegaan en twee jaar te Genève ge studeerd heeft. In Januari 1.1. is hij in Egypte teruggekeerd. Koninklijke Besluiten. Benoemd, buiten bezwaar van*'s Rijks schatkist, tot vertegenwoordiger van de regeering op het van 29 Maart—2 April e.k., te Parijs te houden derde internatio- oale congres voor physiotherapie, J. F. L. van Breemen, arts, directeur van het Instituut voor Physische therapie, te Amsterdam. Aan jhr. mr. J. P. F. van: der Mieden van Opmeer is met ingang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als kan tonrechter te Middelburg. Met ingang van 2 Maart is de heer mr. Th. H. de Meester opnieuw benoemd tot voorzitter van den Pensioenraad voor burgerlijke ambtenaren. Aan H. Donker Wz., te Almkerk is met ingang van 1 Maart a.s., eervol ontslag verleend als dijkgraaf van het waterschap het Nieuwland en Altena, provincie Noordbrabant. De aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in zilver, is toegekend aan J. de Winter, werkzaam bij de metselaarsfirma Matthijs de Bruyn te Streefkerk. Dr. de Visser over den schoolstrijd in Frankrijk. Voor de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen, te Amsterdam heeft dr. J. Th. de Visser gisteravond eene lezing gehouden over den schoolstrijd in Frankrijk. Aan de behandeling van dit onder werp iiet spr. voorafgaan een uitvoerige uiteenzetting van de verhouding van Kerk en Staat in dat land, gedurende de laatste eeuw. Spr. gaf vervolgens in zijn rede, vol gens het verslag van het „Handelsblad" een overzicht van de schoolwetgeving in Frankrijk en hare ontwikkeling. Wa ren aanvankelijk de bijzondere scholen geheei zelfstandig, in 1880 kwam de kentering. Gambetta ving toen het werk aan dat aldus vervolgt spr. ein digde met de ondragelijkste tirannie die het godsdienstig onderwijs ooit waar ter wereld ook heeft gekend. Maar de strijd ontbrandde eerst fel onder het bewind van Combes, die let terlijk een inquisitie in het leven riep 5 Dec. 1905 kreeg Frankrijk de volle dige scheiding van Kerk en Staat, dat voor het bijzonder onderwijs in Frank rijk een genadeslag beteekende. Sinds dien werd onverholen aangestuurd op het staatsmonopolie op het stuk van on derwijs. Nog de vorige week werd door mi nister Doumergue een wet ingediend die de bedoeling heeft om wat er nog buiten de kloosterscholen aan bijzon der onderwijs is overgebleven te treffen, doordat voortaan alle leermiddelen van Staatswege goedgekeurd zullen moeten zijn, vóór zij ire de scholen mogen wor den gebruikt. Spr/s conclusie is uat door dat alles den geloovigen ouders in Frankrijk het recht is ontnomen zelf het onderwijs te kiezen, dat zij voor hun kinderen dien stig achten. Op onderwijsgebied sta^it Nederland thans als pionier der beschaving. Steeds grootere ruimte werd aan het bijzone- der onderwijs gelaten en het is te ver wachten dat met beslistheid wordt voort gegaan op den weg der vrijmaking van de bijzondere school. Wal die bijzondere school tere slotte haar triumf volkomen zien, dan heb ben de christelijke ©nderwijzers te zor gen, dat de ouders met volkomen ge rustheid hunne kinderen aan de christe lijke school kunnen toevertrouwen, om dat zij daar beveiligd zijn tegen, o/ige- to' se wfsljws. Zou dat een ramp zijn? Wij lezen in het „Huisgezin" Een inzender in het „Hbld." deelt mee, dat tengevolge van de verhóoging van den accijns op het gedistilleerd het misbruik maken van sterken drank spoe- tot het verleden zal behooren': dat de regeering, om aan haar geld te ko men, den accijns opnieuw zal verhoogen en de kasteleins een nóg kleiner kwan tum voor hetzelfde geld zullenI geven, zoodat, op deze wijze voortgaande, dit kwantum ten laatste zoo onbeduidend wordt, „dat van bedrinken geen spra ke meer kan zijn." Wij gelooven dat de inzender een te optimistischen of pessimistichen, hoe moeten wij 't noemen? kijk op de zaak heeftmaar indien de accijnsver- hooging het zich bedrinken en het mis bruik maken van sterken drank beteu gelde, beter nog, geheel deed ophouden1, zou dat toch geen ramp te noemen zijn. De Prins Willem II. Nog steeds zijn bij de directie vani den Kon. West-Indischen Maildienst te Amsterdam omtrent het stoomschip „Prins Willem II" geen berichten inge komen. Den gerucht als zou het schip door een Spaansch vaartuig zijn waargeno men, dient nog bevestigd te worden. Zaterdag is de „Utrecht" uit Parama ribo vertrokken om den onderzoekings tocht aan te vangen. Onze Jachtwet. Naar wij vernemen zal het rapport der Jachtcommissie, met een ontwerp van wet, in het begin van Maart bij de regee ring wordn ingediend. (Centr.) Raad van State. Als opvolger van wijlen mr. A. ba ron Mackay wordt voor het lidmaatschap van den Raad van State genoemd de oud-minister mr. J. C. de Marez Oyens. De zaak van Heeckeren. De Haagsche briefschrijver in de „Am. Crt." geeft de volgende lezing, die hij vernam van iemand, die er inj dien tijd bij betrokken was. „De heer Van Heeckeren was voor eenige dagen naar Den Haag overgeko men en ontmoette den premier, daags na zijn aankomst aldaar op een soirée ten hove. Dadelijk sprak de minister hem er over aan, en aan 'dat gesprek werd ook deelgenomen door andere heeren uit diens kring, onder wie het voorval hevige emotie had verwekt. Dr. Kuyper noodigde den gezant daarop uit, den vol genden dag de quaestie eens „a têtè reposée" met hem te bespreken, waar voor werd uitgekozen een wandeling naar Scheveningen. De gezant zette toen zijne meening uiteen, maar eenig prac- tisch effect had zijn advies niet, want intusschen waren reeds maatregelen ge nomen om aan den aandrang van Duitschland gevolg te geven." De briefschrijver meldt verder, dat de heer Van Heeckeren in zijn nota twee ministers noemde, „die het eveneens we ten, en aan één van welken hij dit per soonlijk moet hebben verweten, daags nadat diens collega Van Swinderen in de Eerste Kamer zulk een scherp requi sitoir tegen den oud-gezant genomen had. Die collega zou, naar men zegt, de heer Heemskerk zijn, die in 1904 even eens door dr. A. Kuyper er over geraad pleegd moet wezen. De andere zou de minister van marine zijn. Kwakzalverij. Het Berlijnsche Landgericht heeft uit spraak gedaan in de zaak van Vollrath Wasmuth, die indertijd aan prof. Kou- wer een kist toezond met hot „geheim middel Rad Jo" bestemd voor H. M. de Koningin. Veronderstellend, dat „Rad Jo" was toegepast zond hij prospecti rond met het portret van de koningin en de mededeeling dat door het gebruik van „Rad Jo" Holland's dierbaarste wenschen in vervulling gingen. Tegen dit middel nu hebben vele doc toren gewaarschuwd. Professor Kouwer vond het beleedi- gend, dat van hem beweerd werd, dat hij zoo'n middel had toegepast. En hij diende te Hamburg eert aanklacht in te gen Wasmuth en vroeg van het Landge richt te Berlijn een vonnis, waarbij de zen heer verboden zou worden voortaan het prospectus met dezen bcleedigenden inhoud te verspreiden. Het Landgericht verbood versprei ding, op straffe van 300 Mark'. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelar» ^Hofleveranciers Kantoore Bof^steeg LEIDEN. os) LEIDEN, 22 Februari. Bij de gisteren namiddag door de heeren .Z Hoek en J. Th. Wouters ar chitecten te 's-Gravenhage gehouden aan besteding van het bouwen van twee hee renhuizen aan de Oegstgeesterlaan, bij WMHA ïhKtttlUttA- jTi if f7 de volgende inschrijvingen, t. w. van de heeren R. C. Koch, den Haag, f18950, H. Korswagen, Leiden, f18720, A. Paarde- kooper, Scheveningen, f 17100, O. Berg hoef, Alfen a. d. Rijn f 16912, P. de Wit en J. F. de Kleermaker, den Haag, f16880, F. R. de Bock en W. H. Antonissen, den Haag, f16494. De le luit. S. G. N. Nauta Pieter, overgeplaatst van het 3e naar het 2e reg. veld-artillerie, is bestemd voor het garni zoen alhier. Bij het Zaterdag j.l. gehouden exa men in het schermen bij het 4e regiment infanterie alhier, zijn geslaagd: Voor meester op het geweer: de serg.-maj.-instr. Segaar, de sergeant van Aineijde en de korp.-fourier van Mou- rik. Voor prevót op het geweer: de serg.-maj.-instr. Nelck, de serg. Veld, van Unen, van Kesteren, de serg.-four, van 't Hol, en de korporaals Pera en v. d. Made. Voor meester op degen: Serg.- maj.-instr. Nelck en .Segaar en sergeant Nikot. Voor prevót degen: Serg. Kleian en korp. Pera. Voor meester op sabel: serg.- maj.-instr. Segaar. Voor de benoeming van leeraar in de Engelsche taal aan het gymnasium en in de Engelsche taal en letterkunde aan de H. B. S. te Gorinchem worden aanbe volen: 1. S. F. Kleinbentink te 's-Gra- venhage, 2. J. v. d. Laan te Maastricht, 3. mej. J. P. de Loos alhier. Bij de heden door den bouwkun dige, den heer J. Botermans, gehouden aanbesteding van het rioleeren en dem pen van de Sieboldsloot, liggende midden in de Sieboldstraat, en de daarmee in verband staande werken, waren inge komen 6 inschrijvingen, t. w. van de heeren T. Bedée, Sliedrecht, f 5850, J. Saras, Oude-Wetering (gem. Alkemade), f 5138, W. J. de Heijder f 4825, J. C. van Evert en V. van Ulden f 4325, Gebrs. B. en H. Keiler f 3822, W. J. de Haan f 3550; woonplaats der laatstge noemden allen te Leiden. De gunning is aangehouden. De kwakzalver H. J. Eilers, die zich uitgaf als specialiteit in het genezen van vergevorderde tuberculose en heel wat menschen heeft bedot, is met de noorderzon vertrokken. Men vermoedt dat hij naar Amerika is gegaan. Hij was door de rechtbank te Alkmaar tot èenige maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde, welk vonnis in hooger beroep werd bevestigd. HAZERSWOUDE. De knecht van een boer alhier schreef aan zijn ouders, dat zij hem maar moesten komen halen, want dat hij spek en wat meer van zijn gading was, van den boer zou meepak ken. Men kan zich de verbazing van den knecht voorstellen, toen in plaats van zijn ouders de politie kwam, die hem inrekende. De brief was namelijk in verkeerde handen geraakt. Dat viel tegen. HILLEGOM. De landweerplichtige ver lofgangers W. H. Kauffman en P. H. Evers zijn opgeroepen om op 4 April a.s. bij het 4e reg. inf. te Leiden voor den tijd van 13 dagen onder de wapenen te komen. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de Nieuwe Zanderij alhier zijn gisteren voor het vervoeren van zand naar het kanaal ge arriveerd 12 zandkarren van 4 M3. inhoud elk. Reeds waren ter plaatse zes van zulke karren. Ook de locomotief is tege lijk ter bestemder plaatse aangekomen. In tegenstelling met vroegere berichten kan thans met zekerheid gezegd worden, dat voor de werkzaamheden in genoemde zanderij niet alleen arbeiders uit Katwijk en omliggende dorpen zullen gevraagd worden, doch dat daarvoor reeds 40z.g. polderjongens zijn aangenomen. Met het klaarmaken van slaapgelegenheden voor die personen is men reeds begonnen. Wanr.eer de werkzaamheden een aanvang nemen kan nog niet bepaald worden. Men verwacht, dat het spoedig zijn zal. KA WIJK AAN ZEE. Voor de visch1, die hier in de vorige week werd aange bracht, besteedde men griet 4060 85 ct„ tong 25—40—70 ct. per stuk, schol f8.50, braad f5.45, keu f3.50 schar f2.75, per mand. LISSE. Gisteravond vergaderde in het bondsgebouw de propagandaclub „St. Bonifacius". Na het gebed opende de Voorzitter de heer M. Bakker de ver gadering waarna de notulen werden ge lezen en onder dankzegging goedgekeurd. Na eenige besprekingen werd de weg aangewezen hoe in 't vervolg verder zal worden gewerkt teneinde aan het doel der club te beantwoorden. De geestelijke Adviseur hield een korte inleiding uit de Grondwet der Katholieke Actie waarvoor hem een hartelijk applaus ten deel viel. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Het minst gekwetste meisje uit 't Vincentiushuis, bij het tramongeluk van verschenen najaar is thans in zooverre hersteld dat zij de school weer kan be zoeken. LEIMUIDEN. Zondagavond vergader de de R. K. Kiesvereeniging „LcmmuIc*- Rijnsaterwoude" in „Het .W»pen van -Leiimn«~«-« Alt- er. De pgjomii -MM fliil noemen, slechts 4 van de 9 bestuurt^ leden waren tegenwoordig, alsmede nog 32 leden benevens enkele niet-lederfjj De vergadering werd geleid, bij nfweft! zigheid der beide voorzitters, door den(l oudsten commissaris P. Zuidervaart. j| De Secretaris, de heer C. Broekhuizen!; las de notulen en het jaarverslag, diQ> beide onder applaus der vergadering onveranderd werden goedgekeurd. Uit' het jaarverslag stippen wij aan, dat het' vorige jaar twee sprekers voor de kies-.' vereeniging optraden, n.l. de heeren) Oostdam en Engels. Het ledental on-; derging een kleine daling. Uit de rekening en verantwoording/ van den Penningmeester, den heer Jac.' van Haaster, bleek dat het batig saldo;' voor Leimuiden is f9,64i/2 en voor Rijn,-' saterwoude f 8,991/2- De rekening en verantwoording wërdli nagezien door de heeren G. Bernard!' en G. Straathof, die alles in orde be- vonden. Den penningmeester werd dankj- gebracht. Daarna had de verkiezing plaats van! 3 bestuursleden wegens periodieke af treding van de Heeren W. G. Kiebert^ H. Vink en W. Koot. Bij eerste stem-, ming werden gekozen de Heeren \V. G,: Kiebert, J. P. J. Viddeleer en Jac. de; Jong met 30, 22 en 16 van de 35gets dige stemmen. De heeren Kiebert enj Viddeleer namen hun benoeming aany den heer de Jong zal van zijn benoeming worden kennis gegeven. Als stemopne- mers fungeerden de Heeren H. Berg man en G. Bernard. j Daarna bracht de heer Broekhuizen! verslag uit van de Centrale Kiesver eeniging „Haarlemmermeer" en de heer) Viddeleer van de Centrale Kiesvereenin ging „Eendracht" te Alphen. Beide ver-* slagen werden in dank aangenomen. De afgevaardigden naar de Centrale Kiesvereenigingen werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag bracht de heer G. Bernard de vraag te berde, of het niet mogelijk ware, de kiesvereeniging „L.- R." te scheiden in twee vereenigingen^ wijl Leimuiden en Rijnsaterwoude tot twee verschillende Kamerdistricten be hooren en natuurlijk ook voor de Ge^ meenteraad niet een rijn. Enkele anderen personen vielen den heer Bernard bij. Besloten werd den) Zeer Eerw. Heer Pastoor over deze zaakj te sprekenop de volgende vergadering zal het bestuur dan een* beslissing be kend maken. De heer Bergman zag gaarne, dat de; Kiesvereeniging bij gemeenteraadsver kiezingen een vergadering belegde^ waarop candidaten konden worden ge steld en besproken. Door applaus gaf de vergadering zijn instemming hiermee te kennen. Het bestuur beloofd niet dien! wensch rekening te zullen houden. Daarna werd nog besproken de op te richten onderstandskas te Leimuiden, waarbij men tot de slotsom kwam, dat een zoodanige kas voor ons Katholieken! nog niet zoo noodig is alhier. Nadat de waarnemend Voorzitter de aanwezigen had bedankt voor hun te genwoordigheid, werd de vergadering, evenals zij was geopend, met gebed ge sloten. Wij hopen, dat een volgende maal niet meer zoovele leden zullen schitte ren door afwezigheid, daar dit al var^ zeer weinig belangstelling blijk geeft.. WOUBRUGGE. De strooschipper P, V. alhier, zou Zaterdag middag met een) ijzer schuitje wat stroo naar Koudekerk brengen, een passeerende sleepboot nam den schipper aan boord en het schuitje op sleeptouw, een zoontje van hem bleef in het vaartuigje. Door de snelle vaart schepte het schuitje water en was de inzittende jon gen in levensgevaar, de vader rukte on middellijk het sleeptouw los en het vent je had de tegenwoordigheid van geest nog naar de wal te roeien, doch hij kon deze niet halen de schuit zonk on der zijn voeten weg, gelukkig wist lvi| nog zwemmende vasten grond onder d« voeten te krijgen. ZOETERWOUDE. De lotelingen Óen lichting 1910 M. J. Mooyman loting no< z, N. Ammerlaan no. 10, A. Berk1, no. 12, en W. Hoogeveen no. 30 van del lichting 1909 zullen in het tijdvak vafl| 16—31 Mei. J. J. Paardekooper no. 6* M. Vijlbrief, no. 7, A. Slingerland no, 8, zullen in het tijdvak van 16—30 Sep* tember, bij de Militie worden ingelijfd. Van wege het Bestuur van denl Boerenbond zal 'ten huize van den Heer Angenent in het Dorp alhier op 1 Maart a.s. des avonds te 7 \iur, een lezing gehouden worden door den Heer K. do Vink, van Zoetermeer. 'OnderwerpKoopvernietigende ge breken in den Veehandel. De lezing is ook toegankelijk voof niet-leden. De loteling C. G. Smits nö. 27 van de lichting 1909, thans wonende te Leiden, alsmede de lotelingen J. D. van der Loo, Th. P. Oudewater en O. Jam- son, nos. 1, 3 en 4 van de lichting 1910 zullen worden opgeroepen omdat 15 Maart a.s. bij de Militie te worden ingelijfd. Rechtszaken. haagache Rechtbank. Voor d» r-tbbaok werd sister*» nog gtveróê't Ufet H. P.. «kit Fe Leidem te» v.v^v achter had fceltedtgd. 17 boet* of viirüM tb genM JL* kul*-

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2