Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. per jaar. Aangenomen mag worden, dat in het tweede exploitatiejaar 60 pet. van de woningen zal zijn aangesloten of totaal jn de drie gemeenten 2376 woningen. Volgens berekening der fa. V. en S. zullen de kosten van ééne centrale wa terleiding pl.m. flSO.OOO bedragen. Een .waterleiding voor Hillegom alléén kost f115.000; voor Lisse en Sassenheim f 110.000. De exploitatiekosten der cen trale waterleiding zullen bedragen f4400; voor de beide andere waterleidingin f 3300 Indien men dus een centrale waterlei ding voor de drie gemeenten opricht, zul len de inkomsten bedragen in het 2de jaar f23.760 en blijft dus na aftrek der exploitatiekosten f19.360 of ruim 10 pet. van het stichtingskapitaal over. Indien Hillegom voor zich alleen de \va- etrleiding exploiteert bedragen de inkom sten in het tweede jaar f 11.700 en blijft er dus na aftrek der exploitatiekosten fS400, of ruim 7 pet. van het stichtings- pitaal over. Indien de gemeenten Lisse en Sassen heim te samen een waterleiding exploitee- ren, bedragen de inkomsten in het 2de jaar f12.060, en blijft er na aftrek der ex ploitatiekosten f8760 of 8 pet. over. Uit deze cijfers blijkt dus, dat na aftrek der rente nog genoeg overblijft voor af schrijving en aflossing. In verband met het bovenstaande bren gen wij in herinnering het rapport dat in Juni 1908 bij den gemeenteraad van [Hilleg'f n werd ingediend door d-e wa terleidingscommissie, welke commissie bestond uit de heeren R. A. van der Schoot, H. V. van Zanten en Joh. Gul- demond. Verschillende samensprekingen met technici en onderzoek naar de finan- cieele gevolgen had de commissie doen concludeeren dat het 't best zou zijn, in dien Hillegom de waterleiding in eigen 'beheer exploiteerde, cfok met het oog op piet onbeduidende voordeelen voor de toekomst. Aan dit rapport was toegevoegd een exploitatie- en een winst- en verlies rekening van den heer J. P. Hazeu, inge nieur te Arnhem. Deze becijferde de kosten voor aanleg op f105.000. Voor de arbeiderswoningen .werd het waterverbruik op f5.20, voor de middenstandswoningen op f 17 en voor 'de bloemkweekerswoningen op f30 per jaar geschat. Becijferd werd dat het eerste jaar 36 pet. der woningen en eerst in het 15e jaar 62 pet. zou zijn aangesloten, 't Eer ste jaar zou 'n verlies van f2225 geven, dit vermindert telkens; in het tweede jaar werd f56 winst gemaakt. Volgens deze calculatie zou Hillegom de eerste negen jaar een verlies hebben van f9710, doch de daarop volgende 16 jaren een winst behalen van f 26.499, alzoo gedurende 25- 'jarige exploitatie een zuivere winst van f16.789. De exploitatiekosten, die voortdurend in verband met de toename en het gebruik hooger worden, zullen het eerste jaar f3020 bedragen, het 15e jaar, als 60 pet. der woningen zijn aangesloten, f4420 en het 25e jaar f5420. Bij eene vergelijking van de cijfers der beide deskundigen zal men tot de slot som komen, dat ze tamelijk wel overeen stemmen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie), Ooderstandskas te Leimuiden. De afdeeling Leiden van .Patrimonium" heeft dezer dagen onder hare mede inwoners een circulaire verspreid, waarin zij haren medewerkers steun verzoekt, om te geraken tot oprichting eener onderstandskas bij ziekte. Hoewel toe juichend de oprichting van een zoo nuttige en noodige instelling, bestaan er toch voor ons Katholieken ernstige be zwaren tot deelneming. Waar blijkbaar, gezien de verspreiding onder alle gezindten, de bedoeling is de deelneming voor een ieder open te stel len, stuiten wij te eer op de zinsnede, in genoemde cirulaire vervat„De af deeling van „Patrimonium" houdt het beheer over deze kas, zij kiest het be stuur en regelt verder alles, hetwelk nader in het reglement omschreven wordt". Dus daaruit volgt, dat men wel den steun van andersdenkenden wenscht, doch hen van medezeggenschap wenscht uit te sluiten. Waar zulk een bepaling reeds op den voorgrond treedt, meenen wij, dat dit vele Katholieken zal en moet weerhouden, lid of begunstiger van deze nieuwe onder neming te worden, wijl wij, als Katho lieken, ons niet, evenals zoovele jaren het geval is geweest, een bewijs van on bekwaamheid of minderwaardigheid laten uitreiken. Mocht het bestuur van „Patrimonium" echter genoemde bepaling laten vallen, ongetwijfeld zullen velen deze nuttige zaak wel willen steunen. U, dankend voor de verleende plaats ruimte, verblijf ik, Mijnheer de Redacteur, Uw dw. dienaar, J. P. J. V1DDELEER. Leimuiden, 17 Febr. 1910. Rechtszaken. Haarlemsche Rechtbank, r De rechtbank veroordeelde O* V. A. arbeide te Lisse, wegens mishandeling tot Ifi dagen gevangenisstraf. A. K.j koopman en slager te Haar lemmermeer, die terecht stond we gens dierenmishandeling, werd vrijgespro ken Tegen Klaas W., te Haarlemmer meer, die bij den kastelein J. van Bo ven te Houtrijk en Polanen den boel op stelten heeft gezet, werd drie weken ge vangenisstraf geëischt. Een tjalk vermist. Aan gaande de vermiste stalen tjalk „Jantje" kapitein A. v. d. Wal te Groningen, kan de „Prov. Gr. Ct." mededeelen, dat de bemanning van dit nog geen jaar gele den gebouwden schip, bestond uit vier mande 31-jarige ongehuwde kapitein, bovengenoemd, een stuurman, een matroos en de kok. De bemanning is te Delfzijl gemonsterd. Het vaartuig was met 175 ton oud ijzer geladen den laatsten dag van het jaar van Londen vertrokken. Een ander schip dat denzelfden dag naar dezelfde plaats van bestemming ging, Grange - möuth, kwam daar den 12den Januari aan. De hoop dat men er ooit nog iets vru zal vernemen, is zeer gering. Het schip was verzekerd. Een jongen vermist. Het „U. D." geeft een uitvoerig verhaal van een 14-jarigen knaap, Jan van der Wiel die sinds Vrijdag uit de ouderlijke wo ning aan den Dolderschen weg onder Zeist wordt vermist. Men weet dat de jongen dien ochtend thuis heeft ontbeten en naar buiten is gegaan om met kinderen uit de buurtte spelen. Thuis is er niets voorgevallen, er is geen hard woord gewisseld, geen standje geweest óók niet gekibbeld on der de dertien broertjes en zusjes. Jan is gaan spelen op het z.g. „zand" een zandvlakte links van de spoorbaan; hij is daar gezien met andere kinderen en omstreeks 11 uur naar huis gegaan. Jan was vlak bij huis, want zijn woning staat langs de spoorbaan, nog geen dertig pas van de halte „Doldersche weg." De knaap is nadien nog even gezien in tegen woordigheid van een mijnheer, ook al weer vlak bij de halte en toen verdwenen. Men miste hem bij het eten van 12 uur. Natuurlijk loopen er vele geruchten. Men beweert, dat de vreemde mijnheer ook al den dag te voren aan den Dol derschen weg is geweest. Toen sprak hij een schoolgaanden jongen aan, en deze heeft aan de politie medegedeeld, dat de mijnheer hem vroeg of hij mee ging naar Amerika, dan zou hij een gulden kunnen verdien oen de jongen doorliep en deed hij niets hoorde, ging de vreemdeling verder, hardop vloekende. De menschen, die Jan van der Wiel het laatst hebben gezien, houden vol, dat hij toen in gezelschap was van dien zelfden mijnheer. Intusschen is er ook nog een woon wagen in het spel. De mijnheer in quaestie, moet een oogenblik hebben staan praten met den eigenaar van een woonwagen; de politie heeft alle richtingen afgespoord om dien woonwagen te ontdekken, maar kon dezen tot heden nog niet terugvinden. Men brengt, wat zeer begrijpelijk is, de verdwijning van den knaap in verband met de vreemde handelwijze van den bewusten mijnheer, die sedert Vrijdag van de vorige week ook niet meer aan den Dolderschen weg is gezien. De politie doet, met behulp van den Zeister politiehond „Bob" haar uiterste best om op het spoor te komen van den vermisten knaap totnutoe echter zonder het minste resultaat. Uit Zeist wordt nader van den Dol- derschenweg aan het Utr. Dgbl. gemeld dat ook het laatste gedeelte van den: speurtocht geenerlei resultaat oplever de Nog werd gistemamiddag laat een omgraving verricht van de zandvlakte rechts van de spoorbaan, niet het oog op de mogelijkheid, dat de jongen mis schien kon zijn bedolven onder zand van een afgeschoven gedeelte hei. Maar ook dat werk leverde niets op, zoodat de troep tegen 7 uur n^ar Zeist terug?- keerde. Wagen in den regel jongelie- den het om in het huwelijksbootje te stap pen, als uitzondering op den regel kun nen wij melden, dat te Veenendaal een paartje in ondertrouw opgenomen is waar van de bruidegom reeds 72 zomers en de bruid 69 zomers telt. Ten einde niet door het publiek te worden opgemerkt, waren zij per schuit tot achter het ge meentehuis gevaren om vandaar door een tuin de plaats te kunnen bereiken, waar h.et paar de vocrloopige echtverbintenis kon aangaan, TeAmsterdamiseenkistje met f870 gestolen ten nadeele van de we duwe Sax, die in de Violettenstraat een groen ten win kelt je heeft. Ze was zeer bang voor haar bezit en borg het kistje nu eens in deze en dan weder in gene schuilplaats. Gisteren gebruikte zij daar toe de ruimte onder den gasmeter achter de toonbank, onder de uitstalkast Dit ver hinderde niet, dat de langvinger, blijk baar bekend met de gewoonte der eige nares, het kistje vond en wegnam. In het dorp Zeeland (N.-Br.) is een huis, waar nu en dan bij stil weeren en vooral tegen verandering van weers gesteldheid een eigenaardig onverklaar baar gerommel gehoord wordt, als van ver verwijderden donder. Niet alleen de bewoners zelf, maar ook buren en ande ren hebben bet meermalen Een wondere»-! De heer L. v, d. Ende, te 's-Gravenzande, heeft een kip, die hem een wonderbaarlijke verrassing heeft bereid. Zij heeft n.l. een ei gelegd met een staart ter lengte van 5 duim, waarin het wit zit. Het wordt al druk bezichtigd^ en ve len schudden het hoofd over dit ei-myste rie. Vermoedelijk heeft de kip te veel naar de nieuwe komeet uitgezien! (Vad.) Een pleizierreisje. Men schrijft uit Breda aan het „Vad."; Lang en breed Was er over beraad slaagd, maar eindelijk was de beslis sing genomen. Moeder de vrouw (ze woonde in een naburig dorp) was fa milie te Wouw nog een bezoek schuldig en dat zou ze nu eens gaan brengen. De toebereidselen waren gemaakt; het beste costuum was gereed gelegd, de ouderwetsche „Koekenkorf" was gevuld met allerlei hartelijke verrassingen voor de familie. Op den morgen van den ge- wichtige'n dag was ons vrouwtje al vroeg in de weer, want ze had nog een hee- eln marsch te maken, en de trein ver trok al vóór halfzeven, had men haar gezegd. Natuurlijk was de reizigster reeds om halfzes aan het station. Daar vindt ze het zelfs in het vroege mor genuur reeds gezellig: op haar dooie gemak zette zij zich dan ook op een, stoel om de aankomst van den trein af te wachten. Daar roept de portier„Roosendaal, Bergen op Zoom" enz. Vrouwtje denkt er niet aan ,mee te gaan ze moet im mers naar Wouw. De portier, verwon derd ,dat hij zoo lang gezelschap van haar had, vroeg naar het doel harer reis. „Wel, ik mot naar Wouw." Juist was de trein vertrokken, dus nu wach ten tot 8.6 uur. Vrouwtje bleef kalm zitten, tot ook deze trein vertrokken was de portier, die afgelost werd, beval haar in de goede zorgen van zijn op volger, maar des ondanks werd ook de trein van 10.50 gemist. De eerste por tier kwam in dienst terug en tot zijn, verbazing van'd hij nog steeds zijn vrouw tje van halfzes. „Heb je dan niet hoo- ren roepen?" vroeg de man. „Ik heb al zoo dikwijls hooren roepen, maar komt hij nu haast?" vroeg het vrouw tje. Eindelijk te 12.50 nam de portier haar bij den arm en sloot haar in een coupé. Daar zat ze nu, de familie was misschien wel ongerust, maar ze zou er nu gauw zijn, ze zat evenwel zoo gezel lig, dat ze heelemaal vergat in Roosen daal over te stappen en eindelijk te recht kwam in.... Vlake (provincie Zee land). Goede raad was duur, van het voorgenomen familiebezoek kon niets meer komen. Dan maar weer terug naar Breda. En ja, met den sneltrein naar Amsterdam kwam ze 's avonds laat te B^eda aan. De portieren werden openge maakt en daar zag de portier van 's mor gens ons vrouwtje heel rustig zitten. Gelukkig voor het mensch was hij zoo vriendelijk er aanstonds op toe te loo pen en te vragen of ze niet moest uit stappen. „Waar bennen we dan?" „In Breda." „Jao, dan mó 'k er uit." En bedaard stapte ze uit de coupé, maar zei toch: „Da doe 'k nooit meer." De ge vulde koekenkorf kwam voor den dag e nde familie heeft nooit genoten van de haar toegedachte verrassingen. Van een origineele boeven streek is de goedige slager Rosetzki in Erkner het slachtoffer geworden. Hij zat met eenige vrienden in een herberg bij zijn glaasje bier, op tafel naast zich zijn geldbuidel met 400 mark. Terwijl de gas ten keuvelden, kwam een loopjongen bin nen, ging op den slager toe en vroeg een aalmoes. Rosetzki bestelde voor den vra ger een „Weisse" (glas licht bier) en vroeg schertsend, of hij er geen zin aan zou hebben, den buidel mee op reis te nemen. De jongen antwoordde, dat hij er wel kans toe zag den geldzak mee te nemen zonder dat een der heeren het merkte. Toen de slager hem antwoordde dit kunsttuk eens te volbrengen, zette de vreemdeling zijn hoed over den zak, nam deze van de tafel en zette hem met den hoed op het hoofd. Hij ging langzaam op de deur toe en zeide naar buiten gaande: „Ik geloof, dat de zaak de moeite waard is." Vervolgens sloeg hij de deur achter zich toe. De verblufte gasten lachten eerst luidkeels, maar ze werden heel ernstig, toen ze aan het knarsen van de deur bemerkten, dat het jongmensch de deur afsloot. Ze zagen nog het vergenoegde gezicht van het jongemensch even voor de ramen, maar verder slechts zijn hielen. Toen eindelijk de deur met geweld was geopend, waren ook de hielen verdwe nen. De storm, waarvan wij ook hier te lande ons deel kregen, heeft in Groot- Brittanië en Ierland met bijzondere he vigheid gewoed. Te Cloony, in Ierland, is zelfs een locomotief met twee wagens van den spoorwegdijk gev/aaid. Er wer den daarbij geen menschen gewond maar het verkeer op de lijn is ge stremd. i Te Birmingham is de schoorsteen van een groot restaurant omvergewaaid en door het dak in een keuken gevallen'. Vijf menschen, die daar aan 't ontbijt zaten, ontkwamen tenauwemood aan den dood. Te Manchester zijn' vele gevels zwaar beschadigd. Te Liverpool is een elfja rige knaap gedood door een1 afgewaaid brok steen. Ook in Frankrijk hebben zware stor- jnen uyt sleeuw, fragel gewoed ep grootc schade veroorzaakt, vooral in het Rhónedal, Hérault, Ain, Macon, in Op- per-Savoie, enz. Te Dijon en Vilars zijn treinen ont spoord door de sneeuw en' te Bordeaux is een circus omvergewaaid. Op verscheidene plaatsen zijn men schen gewond door vallende steenen en stukken hout. Twee Duits che ingenieurs die te Meisen, bij Dresden, met een luchtballon opstegen om naar Denemar ken te gaan, hebben een zeer gevaar lijke luchtreis gehad. Na verloop van eenigen tijd zagen zij onder zich een belangrijke stad, vermoe delijk Kopenhagen. AAaar later wisten zij niets meer van tijd of plaats. Zij werden door een stormwind meegevoerd en hoorden het gedruisch van de zee. Den volgenden morgen om vier uur, begre pen zij dat zij zich boven het vaste land bevonden en zij lieten den ballon dalen. Het schuitje stiet tegen den top van een den, en kantelde om. De twee reizigers vielen op den boom en tui melden naar beneden. De een werd daar bij ernstig gewond de ander bekwam slechts lichte kwetsuren. Zij bleven in de sneeuw liggen, in den duisteren nacht, terwijl de storm raasde door de boomen. Tegen den mor gen ging de ongedeerd gebleven lucht reiziger hulp zoeken. Na een moeitevol len toch door het bosch, kwam hij aan1 een boerderij. Men hield hem daar in 't eerst voor een krankzinnigemaar eindelijk gingen een paar boeren met hem mee om op een slede den gewon den luchtreiziger te halen, die daarop naar het huis van een dokter te Brats- berg (ten westen van Christiania) werd gebracht. De gewonde zal daar blijven tot zijn herstel. Zijn reisgenoot is naar Duitsch- lang teruggekeerd. De inbreker als echtgenoot. Zooals bekend is blijven, volgens het ge bruik in China, bruid en bruidegom el- j kaar in dat land vreemd, totdat het huwe lijk gesloten is. Zoodoende kon ook de volgende merkwaardige gebeurtenis al daar plaats vinden. Een zoon en een dochter uit twee rijke families huwden. Toen de ceremoniën dien avond waren afgeloopen trok hef jonggetrouwde paar zich in zijn apparte menten terug. Nauwelijks waren ze al leen, toen ze boven zich gedruisch hoor den. Dc echtgenoot ontdeed zich van zijn rood bruidegomskleed en stak een kaars aan oin daarmede naar boven, te gaan. Daar vond hij den inbreker, die, toen hij zich ontdekt zag, op hem losstormde, en den jongen echtgenoot na korten strijd neerstak. Daarop trok de moordenaar het brui degomskleed aan, nam de kaars in de hand en begaf zich zoo naar de kamer, waar de echtgenoote op de terugkomst van haar man wachtte. Daar een Chineesche bruid haren aan staanden echtgenoot voor het trouwen niet ziet, bemerkte de jonge vrouw in haar opwinding niet, dat, de terugkee- rende man haar echtgenoot niet was. Hij vertelde haar, dat hij een roever had ge vonden, die in huis was gedrongen en bij zijn komst wegvluchtte. Hij voegde er aan toe, dat de roover in de nabijheid was en dat de jonge vrouw beter deed, hem haar juweelen te geven dan zou hij die naar haar vader brengen. De vrouw gaf hem sieraden, die een waarde van verscheidene duizenden taels vertegenwoordigen, waarmede de man verdween om niet terug te komen. Later werd de schuldige toch ontdekt en hij ontliep zijn gerecht straf niet. Een aa r d b e v i n g. Woensdagmor gen werden de bewoners van Clydach Vale in Wales, gewekt door een krachti- gen schok, gevolgd door een lichte be ving. Het verschijnsel veroorzaakte alge- meene ontsteltenis, ieder dacht aan een mijnramp en haastte zich naar de Blaen- cÜydach-mijn. Daar bleek echter alles in orde te zijn. Later werd bekend, dat de schok het gevolg was van een aardbeving. Er is geen schade aangericht. Te Bormes, een kleinegetneen- te nabij Toulon, heeft een zonderlinge aanslag plaats gehad. Op de mairits kwam Maandag een man, beladen met een zwaren zak, dien hij voorzichtig op den grond zette en opende. Hij haalde er een voorwerp uit, dat veel op een| bom geleek, en omwonden was met ijzer- draad daarop plaatste hij, steeds zon der een voord te spreken, het geheim zinnige ding op tafel, streek' een lu cifer aan en ontstak een afhangende lont. ~- Op -lat oogenblik snelden de gemeen te-secretaris en de veldwachter toe, doch werden met revolverschoten ontvangen. De zonderlinge keerde daarop het wapen tegen zich zelf. Op weg naar het gasthuis stierf hij, na nog verklaard te hebben, zich op den vrederechter te hebben willen wreken over een tegen hem uitgesproken ver oordeeling. Dc lont werd bijtijds' gedoofdbij onderzoek bleek de bom van' een zeer gevaarlijke soort te zijn. j De bevolking van Turijn leeft in schrik en angst voor een steker. Dins dagavond liepen in een straat in een buitenwijk twee meisjes. Plotseling na derde een man, die de meisjes rakelings passeerde. Beide meisjes werden door dien man met een scherp voorwerp in het lichaam gestoken, ge Jgli^e, joejit vergeefs naar den dader. Hij was na de laffe misdaad in 'n warnet van stegen' verdwenen. De toestand der getroffen! meisjes is bedenkelijk. Men wanhoop? hen te behoruden. Er heerscht in de stad een zenuwachtige opwinding, welke door de machteloosheid der politie ver hoogd wordt. Uit New York komen nadere berichten over de redding van de 88 men schen van boord van de „Lima", die tien dagen geleden bij het eiland Huam- blin gestrand was. De Chileensche krui-' ser „Ministro Zenteno" heeft het klaar,; gespeeld. De achtergebleven schipbreu kelingen moeten in den bangen wachttijd die verstreken is sedert het stoomschip; Hatumet op 9 dezer 205 opvarenden had' gered, verschrikkelijke ontberingen gele den hebben. Dinsdagmiddag begon de Chileensche kruiser met de redding, maar pas tegen het invallen der duisternis was hij ermee gereed. De menschen warep te uitgeput, om zichzelven te kunnen hel pen en moesten door de Chileensche ma trozen langs lijnen in de booten neerge laten worden. De „Lima" is bijna tot aan het dek gel- zonken. De schipbreukelingen konden dientengevolge niet bij de levensmiddelen' komen. Bij de ellende van het onbarm hartige weer kwam dus nog hongerlijden. Bij Oakland, in Californië, is een kruitmolen door een ontploffing ver-, nield. Er worden twintig menschen ver mist. Sneeuw stortingen en zware sneeuwbuien hebben in Zwitserland aller wegen de telegrafische en telefonische gemeenschap ontredderd. Met Italië en Oostenrijk was er Donderdag geen ver binding te krijgen. Begrafenis per roeiboot. Er was te Spijk een vrouw gestorven en het kerkhof is te Lobith. De weg naar Lobith staat diep onder water, dus men moest het hulpmiddel te baat nemen, dat vroeger bij over stroomingen zoo dikwijls gebruikt werd een roeiboot. De lijkkist werd dan ook netjes in een roeiboot geplaatst en de verdere lijkstoet trok per roeiboot mede. („Geld.") AanboordvandenFranschen schoener Jeanne d' Are te Brest, ontvlam- de 'n lading celluloid, doordat een matroos met een kaars te dicht er bij kwam, met het ongelukkig gevolg, dat de kapitein! en een scheepsjongen verbrandden en twee matrozen ernstig gewond werden.' Bij het station te Elberfeld is Woensdagmiddag om vijf uur een losse locomotief op een reizigerstrein van Hagen' naar Aken geloopen. Bij de botsing werden voorzoover bekend is, 11 menschen licht! gekwetst. De stoffelijke schade was niet noemenswaardig. Agenda's. NED. R.-K. VOLKSBOND. Zondag 45 uur spaarkas 51/2 6*/2 uur bibliotheek. Maandag 9—10 uur, Winterprovisie. Dinsdag half 9 uur Verg. Houtbewer!-,' kersgilde op de Bestuurskamer, waar-, bij als spreker optreedt de WelEd. Heer: Perquin bouwkundige alhier, 9 uur' Zangrepititie en Schermoefening. Donderdag 9 uur Verg. bestuur der;- afdeeling Schermoefening. Zaterdag 910 uur spaarkas en So'-l ciale bibliotheek. 'j St. JOZEFSGEZEL.-VEREENIG1NO. Zondag de zaal open van 121/22i/a van 57 voor de leerlingen, en van 8—10 voor de gezellen. Maandag, Dinsdag en Donderdag is i de zaal open voor de gezellen. jr> Dinsdag repetitie Symphonie. .Woensdag repetitie Tooneel. Maandag en Woensdag bouwkundig! teekenen. Dinsdag en Donderdag handteek erven! op de gewone uren. Zaterdag Spaarkas en Bibliotheek op gewone uren. ZITA-VEREENIGING. Zondag geopend van af 12 uur; 121,; uur bijeenkomst van leden der zangft vereeniging (afd. A), 2 uur afd. D.|J half 6 tot half 7 -afd. B. 's Avonds tot 10 uur gezellige bij-^ eenkomst in de lokalen der winkel* juffrouwen en dienstboden. Maandag-avond van 8—9, uur repitie zangcursus afd. C. i Dinsdag van 11 12 uur voormiddagj worden inlichtingen verschaft voor be-* trekkingen. 7s Avonds van 8 tot half 1C| uur cursus voor kostuumnaaien. Woensdagavond van 8—10 uur gezel4 lige bijeenkomst voor dienstbodenvanj 8 tot half 10 uur knipcursus. Donderdagavond van 8 tot half 10 uuf knipcursus voor kostuumnaaien.j Ultlotintfen, LOTEN PANAMA-KANAAL A fr. 400. Trekking 15 Februari. Betaalbaar 15 Maart. No. 608654 fr. 250,000; No. 1472449 b. 100,000] Nos. 263329 en 1977416 elk fr. 10,000; Nos. 92334< en 1289708 elk Ir. 5000; Nos. 55498, 549MQ, 763455, 1593784 en 1842128 elk fr. 2000. De volgende Nos. elk fr. 1000. 98530 29295 28198 131402 900225 692785 745865 718913 590103 213519 910861 555113 893569 328295 802330; 911869 289557 303171 319809 297588 729855 1059287 1857428 1770937 1550101 1560724 1424065 1954979 1824809 1844031, 1254501 1987031 1580660 1030798 15(8115 1072207 1173846 1514013 1803353 l»»» 1913252 1521987 1803507 1310977 1827399! 1609381 1438073 1042462 1721561

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 10