BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. voer van 6,399 tol 6,681 millioen (on gerekend de kostbare metalen). Van den anderen kant constateert de „Daily Chronicle", dat de voorspelling van Minister Lloyd George, dat 1910 den grootsten buitenlandschen handel zou doen zien, kans heeft op verwezen lijking. De maand Januari sluit niet een bedrag van 98,171,433 pond sterling in- en uitvoer te zamen, hetgeen een ver meerdering van 10 millioen pond is bij Januari 1909. Koninklijke Besluiten. Met ingang van 15 Maart zijn be noemd tot Commies bij het Departement van Justitie, belast met de inspectie van het Rijkstucht- en Opvoedingswezen mr. Th. M. G. Treussart, ridder v. Rap- pard, advocaat te Hilversum en Mr. C. Scheltus, advocaat en procureur Den Haag. Met ingang van 14 Februari is mr. J. A. de Visser benoemd tot adjunct- commies bij het Departement van Ko loniën. Benoemd tot rechter in de recht bank te Amsterdam, mr. L. A. M. Sas sen, thans kantonrechter te Weert; in de rechtbank te Utrecht Mr. H. Pelinck thans rechter in de Rechtbank te Win schoten en in de rechtbank te Arnhem jhr. Mr. J. A. v. d. Does, thans rech ter in de rechtbank te Tiel. Benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Alkmaar ter standplaats de gemeente HoornP. Frijlinck, thans notaris te Enkhuizen. Benoemd tot notaris binnen het arrond. Rotterdam, ter standplaats de gemeente Waddinxveen, G. Vos, cand.- notaris te Utrecht, Met ingang van 1 Maart is aan den luit.-kol. op non-activiteit M, J. van Hille, van het wapen der infanterie en aan den kapitein van den staf van ge noemd wapen C. Stolk toegevoegd aan de Permanente Militaire Spoorwegcom missie, beiden ter zake van lichaamsge breken, onder toekennnig van respec tievelijk f 1703 en f 912 pensioen, eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend. Onderwijzersstaking. Aan het instituut-Tegelaar te Amster dam een particuliere instelling van on derwijzers hebben eenige onderwij - zers het werk gestaakt, omdat zij volgens hunne bewering op onheusche wijze door den directeur bejegend zijn. Ondertus- schen zijn nieuwe leeraren aangesteld en is de zaak overigens bij den raad van be roep in onderzoek. Wij zouden dan ook geen melding van dit voorval hebben ge maakt, ware het niet dat de couranten eenige bijzonderheden publiceerden, die wederom zoo treffend de bewering iflus- treeren, dat theorie en practijk zelden overeenstemmen. De heer Traanberg, een der stakende onderwijzers, is, zooals de „N. Ct." reeds meldt, dezelfde, die met zijncollega Edel man door den Amsterdamschen raad in dertijd als onderwijzer ontslagen werd, wegens hun onhebbelijk optreden tegen het hoofd van de school, waaraan zij .werkzaam waren, den heer Holtzappel. Na hun ontslag werd den ontslagen on derwijzers steun verleend uit de weer- standskas van den Bond van Nederl. On derwijzers. Eerst richtten zij samen een zaak op, doch later liet de heer Traan berg zich als onderwijzer verbinden aan de bijzondere school van den heer Tege laar. Er was alle reden om te veronder stellen, dat de heer Traanberg zich op deze school volkomen op zijn gemak zou gevoelen, daar de heer Tegelaar is oud-voorzitter van het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers. En van dezen heer Tegelaar schrijft het personeel zijner school in „De Telegraaf" p.a. het volgende: „De heer Tanis is in het bijzijn van eenige leerlingen door den heer Tegelaar op onaangename manier bejegend ge worden. We achten dit niet vereenigbaar met de waardigheid van een onderwij zer. Daarom wilden wij hedenmorgen den heer Tegelaar verzoeken zulks niet meer te doen. Op arrogante n toon ga fdezen te kennen, dat hij beslist öiet met ons spreken wilde, om welke reden Wij het onmogelijk achtten onze functie verder onder zijn leiding waar te ne men." In een ander stuk schrijven de staken de onderwijzers o.a.: „Uit den geheelen opzet blijkt, dat de heer Tegelaar als mo reel raensch niet zeer hoog staat, een jnog sprekender bewijs van immoraliteit ach ten wij het volgende, enz." Een oud-voorzitter van den Bond door Bondsleden voor immoreel uitgekreten! O tragedie der feiten I Van Eeden over onze litteratuur. Dr. Frederik van Eeden, weer uit Ame rika et rug, heeft Vrijdag te Antwerpen een lezing gehouden, waarin hij, volgens het „Hbl. v. Antw." heeft gezegd, dat in onze litteratuur, na den dood van Perk, het streven naar het etisch schoone uit het oog werd verloren. „Men verkondigde dat schoonheid en moraal niet moeten samengaan en dat moet nochtans; ais dat niet samengaat stort alles in elkaar. Doch de moraal moet oprecht zijn. Wat - aldus in jwaoht was opgegaan is jammer in liederlijkheid vervallen. Tot hiertoe aan ziet men als de leider een man, (Willem Kloos), die deze leiding niet verdient zoo lang deze de abominaties, die hij eens schreef, nog in zijn werk laat bestaan. Spreker wijdt nu uit over de scheuring tusschen hem en Kloos, na den dood Van Jacques Perk. Zonder haat, doch niet zon der bitterheid, herinnert hij aan de aan vallen en de verguizing waaraan hij bloot stond en wijdt het, aan gebrek van ethi sche schoonheid bij Kloos, dat de heerlij ke ontwaking in "de Nederlandsche let terkunde, ontaardde in eene slemperij van onzedelijkheid, in eenen staat van anar chie, bij gebrek aan een leider met gezag en krachtdadigheid." Mobilisatie maatregelen ia 1904. De „N. R. Ct." wijst, ter verklaring van de „clandestiene mobilisatie" van Den Helder de term is van den heer Van Löben Seis, die toen commandant van die vesting was op de mobilisa tie van een deel onzer torpedovloot in het begin van dat jaar, met het oog op het passeeren van het eskader van Rod- jeswenski. Wij zouden dre verklaring gaarne aan vaarden, schrijft het Vad., maar zij geeft onvoldoende licht. Vooreerst neemt men met 't oog op 'n voorbijvarende oorlogs vloot geen maatregelen van meer blijven- den aard als het versterken der kustforten en ten tweede verklaart dit niet het versterken der Deensche kustforten en der Scheldeforten. Dat Denemarken zou mobiliseeren te gen een Russische vloot, is met het oog op de hechte familie- en vriendschaps banden tusschen de Deensche en Russi sche hoven ondenkbaar. En dat men te Antwerpen bevreesd zou zijn geweest voor een abstecher van Rodjeswenski naar die verafgelegen, moeilijk bereik bare en gemakkelijk ontoegankelijk te maken haven, lijkt ons niet waarschijn lijk. Doch indien Denemarkens vrees niet tegen het eskader maar tegen den mo gelijken aanvaller van die vloot was ge richt, is dan iets aannemelijker dan dat Duitschland, hetwelk door het passeeren van die vloot niet verontrust was ge worden, toen zij door de Oostzee ging, die vrees deelde, toen dat eskader zich in de Noordzee bevond, waar het een vijand kon ontmoeten, wiens optreden Duitschland te vreezen had? De Haagsche hoeijzercorrespondent van het „Handelsblad" meldt: „Over de reden van de mobilisatie op onze kusten in het jaar 1904 zal door de Regeering eene nota aan de Eerste Kamer worden overgelegd. Uit die nota zal blijken dat de maatregelen waarop de heer van Löben Seis doelde, uitslui tend op initiatief van onze Regeering zijn genomen en de afweer van een mo gelijke schending onzer neutraliteit ten doel hadden". Het Prinsesje. Wij lezen in de Haagsdie Kroniek.' der N. Gron. Ct. En daarom verheugt 't mij u iets te kunnen vertellen van onze kleine Prin ses Juliana, wat getuigt van haar zeer voorspoedige ontwikkeling. Dezer da gen heeft de Prinses voor het eerst aan moeders hand gestaanzij vond het blijkbaar heerlijk en de Koningin was er bijzonder door verblijd en trotsdi op; evenzoo de Prins, bij vertelde 't aan de geheele omgeving met de voldoennig van eiken vader die ontdekt dat zijn kind „op eigen beenen" kan staan. Ons Prinsesje is in alle opzichten een voor spoedig kind; zij kent iedereen die met haar om gaat, lacht tegen vader en moeder en begint al moeite te doen om.... te praten, nu ja in zuigelingentaai. De Quaestie-van Heeckeren. In zijn weekoverzicht schrijft de (offi- cieuse) Norddeutsche Allgemeine Zeitung, de rede behandeld van Minister de Marees Van Swinderen in de Eerste Kamer over het schrijven van Keizer Wilhelm aan Koningin Wilhelmina: Van Duitsch standpunt kan men alleen vaststellen, dat in Duitschland de vriende lijke woorden van den Minister sympathiek zijn ontvangen. Geen enkel politiek per soon in Duitschland van eenigen ernst denkt er aan, om aan de tot Duitschland gerichte vriendelijkheden eenige onvrien delijke bedoeling tegenover eenige andeie Mogendheid toe te schrijven. Bestuurbare Legerballons. Een Duitsch tijdschrift, de Automobil Welt, bevatte een bericht, dat bij het De partement van Oorlog hier te lande ernstig gedacht werd over aanschaffing van be stuurbare legerballons. „Het Vad." heeft zich ter bevoegder om inlichtingen gewend, en men deelde dit bïad mede, dat er, althans voor het loopende jaar op een dergelijke aan schaffing weinig kans bestaat Immers ware dit zoo, dan had op de reeds aan genomen Oorlogsbegrooting 1910 een post voor dat doei bestemd, moeten voor komen. Dat bovenstaand gerucht in bet buitenland vrij algemeen verspreid schijnt, bleek o. m. daaruit, dat van een buiten- landsche firma reeds aanbiedingen werden ontvangen. Het spreekt echter vanzelf, dat mocht onverwijld de noodzakelijkheid van aan schaffing van bestuurbare ballons voor het leger blijken, door middel eenersup- pletoire begrooting de daarvoor benoodig- de gelden ten allen tijde zouden kunnen worden aangevraagd. Leger en Vloot. In 83-jarigen ouderdom is te 'sGra- venhage overleden de gep. generaal-maj. der artillerie J. W. J. Zegers Rijser. De overledene ving zijn officiersloop baan aan in 1847 als 2e luit. bij het 3e reg. veldartillerie, werd ha de subal terne rangen te hebben doorloopen in 1871 benoemd tot majoor, drie jaar la ter tot luitenant-kolonel en in '84 tot kolonel, in welken rang hij in 1886 werd gepensionneerd. De rang van ge- neraal-majoor werd hem in Augustus 1900 toegekend. De aflevering van de bij de militie in te lijven manschappen uit de gemeen ten, behoorende tot verschillende militie kantons dezer provincie zal o.m. geschie den voor de lichting 1909, opgeroepen ter inlijving voer volledige oefening: op Dinsdag 15 Maart voor Leiden (voor de gemeenten Leiden en Zoeterwoude) voor de lichting 1909, opgeroepen ter inlijving voor korte oefening: op Dins dag 24 Mei voor Leiden (voor de ge meenten Leiden en Zoeterwoude); voer de lichting 1910, opgeroepen ter inlijving voer volledige oefening in de maanden Maart en September 1910: op Dinsdag 15 Maart en Vrijdag 30 Septem ber voor Leiden en de buitengemeen ten; voor de lichting 1910, opgeroepen ter inlijving voor korte oefening in de maand Mei 1910, op Dinsdag 24 Mei voor Leiden. Kerknieuws, Benoemingan. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemdtot kapelaan te Alkmaar (H. Laurentius) den Weleerw. Heer L. Th. M. Snelders; tot kapelaan te Am sterdam (H. Maria Magdalena) den Wel eerw. Heer M. J. J. Kammers; tot kape laan te Rotterdam (H. Laurentius) den Weleerw. Heer H. B. T. Drenth, tot ka pelaan te Scheveningen den Weleerw. Heer B. van Leeuwen en tot kapelaan te Oudorp den WelEerw. Heer P. Th. Ver- wer, die assistent was te Bovenkarspel. LEIDEN, 15 Februari. De dames J, van Weizen, C. A. Rotteveel, E. Zwanenburg en M. P. Sibbes slaagden te 's Gravenhage voor het examen nuttige handwerken v Tot hulptelegrafist alhier is met in gang van 1 Februari LI. aangesteld W. F. H. Somer. Woensdag 16 Februari zal de in het Militair Invalidenhuis overleden kor poraal-invalide Van der Veer om half elf met militaire eer ter aarde worden besteld, waartoe een detachement militairen van van het 4e Regiment-Infanterie onder be vel van een officier zal worden beschik baar gesteld. ALKEMADE. De lotelingen der lichting 1910 dezer Gemeente J. L. Verhaar, Th. van der KJugt, A. Strijk en M. Klerks zijn opgeroepen om 15 Maart a. s. te worden ingelijfd. BOSKOOP. Tot hulptelegrafist alhier is benoemd H. A. Turkenburg. BODEGRAVEN. In het afgeloopen slachtseizoen zijn door de gemeentelijke slachters alhier 70,000 konijnen geslacht en voor export verzonden. HAARLEMMERMEER. Gistermiddag ontstond brand in de boerderij bewoond door den heer H. Frese, eigenaar de heer Laramers, gelegen aan de Hoofdvaart (Noordelijk deel) in den Haarelmmer- meerpolder. Het gebouw brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Door de afd. Haarlemmermeer van de Holl. Maatschappij van Landbouw is besloten eenige proeven te nemen om trent de werking van verschillende dorsch- machines, alsook met machines, welke ge dreven worden door stoom en door paar denkracht Het doel dezer proefneming is om tot een vergelijk te komen wat het meest practisch en goedkoopst in het gebruik is voor landbouwers, welke 20, 40, 60 en meer hectaren bouwland exploiteeren. Vrijdagmiddag werden voor dit doel proeven genomen met de stoomdorschma- chine van den landbouwer J. C. Biesheu vel en met de twee-paards dorschmachi- aes van de landbouwers Chr. Biesheuvel en J. Splinter, aan den Sloterweg, alhier. Het onderzoek wordt geleid door een daartoe benoemde commissie. De aanzienlijk uitvoer van boeren kool in de beide vorige winters naar Duitschland, heeft de bouw zeer doen toenemen. Behalve de gewone tuinen zijn er tal van akkers en velden mede be plant. Dezen winter kan echter niets ge plaatst worden in Duitschland. De bouw is daardoor een groote schadepost en de kool wordt reeds als veevoeder aange boden. HILLEGOM. De heer P. de Koning alhier is benoemd tot hoofd der Christ. School te Opperdoes (N.-H.) HOOGMADE. De heer Jhr. Boreel de Mauregnault die hier een groote uitge strektheid vischwater heeft, en daarover risee opzichters had aangestejd, heeft nu een dezer, die hier gestationeerd was, ontslagen. Zoo men verneemt, vertoeft Jhr. Bo reel thans te Christiania. KATWIJK AAN ZEE. De besommingen van 3 bommen variëerden van f 73 tot f 102. Prijzen der vischgriet 30 ct. tot f 1, tong 20 ct. tot 65 ct., per stuk; braad f 5.20, keu f 3.70, schar f 2.80, per mand. Een treffend ongeval heeft zich gister middag voorgedaan. De 24-j. S. Schaap bevond zich te 3 uur met zijn garnalen- schuit ten N. der uitwatering aan de kust en wilde zich door den voerman T. v. S. in genoemde uitwatering laten sleepen. Door den sterken stroom, welke tengevol ge van het spuien, aan de uitmonding der Rijn daar ontstond, was de lijn niet sterk genoeg en brak af. Schaap, die zich geheel alleen in zijn schuit bevond, wilde zijn roer aanhaken om zijn schuit daar door voor stukslaan tegen de hoofden der uitmonding te vrijwaren, doch daar hem dit niet gelukte, gebruikte hij voor datdoeJ een z.g. wrikspaan. Al wrikkende schoot de spaan uit en viel S. achterover in zee. Eenige oogenblikken heeft men hem nog zwemmende gezien, doch vooraleer een met zes man bemande boot van wal was gestoken en de plaats des onheils gena derd, was van S. niets meer te be speuren. Zijn schuit is 's avonds ten Z. van Noordwijk door de zee aan het .strand gezet. Schaap was sinds ongeveer li/2 jaar getrouwd en laat een vrouw en kind achter. Hedenmorgen te acht uur was zijn lijk te Noordwijk aangespoeld, doch voor men het genaderd was, werd het door een golf weer meegesleurd. Later is het lijk kunnen worden opge- vischt en ondergebracht in het badhotel Konijnenburg. LISSE. Aan den milicien-verlofganger C. Hulsbos, van het 4e reg. inf., is bij beschikking van den Min. van Oorlog toestemming verleend om zich tot 1 Maart 1911 in Noord-Amerika op te houden. Gisteravond hield de afd. Lisse van de alg. vereeniging voor Bloembollencul tuur een buitengewone vergadering in het hotel De Witte Zwaan, waarin als'spr. optrad de heer mr. J. C. L. van Meerwijk, om een uiteenzetting te geven van de Tuinbouw Onderlinge. Door den heer Dames werd de vergadering met een kort woord geopend, en den spreker welkom geheeten. De heer van Meerwijk het woord verkrijgende, gai een algemeene beschouwing over de beweging, welke thans in Nederland gaande is. De Onge vallenwet 1901 werd door spr. bespro ken en geresumeerd de oorzaken waar om de Tuinbouw daarin niet was opge nomen. Van het ontwerp van Minister Veeg ens, voor den land- en tuinbouw, werd door spreker gezegd en aangetoond dat deze te duur was. Hierna ging spr. over tot de behandeling van de T. jO., zooals deze nu reeds zes maanden had ge werkt. Deze verzekering voldeed aan de eischen, welke de wetgever stelt. Minis ter Talma heeft toezegging gedaan deze zaak zooveel mogelijk te steunen. In korte trekken gaf spr. een uiteenzetting van de premie en de uitkeering. Aan het slot spoorde spreker allen aan deze socia le zaak te steunen. Door den heer Van der Velde werden over eenige detailpun ten inlichtingen gevraagd en door spre ker gegeven. Met het dankwoord des voorzitters werd daarna de vergadering gesloten. NOORDWIJK. Door den winkelier J. Vegt werd gisteren een eigenaardige re clame uitgevoerd voor een pas in den handel gebracht artikel nl. Crêma Choco lade. Een samenstelsel, waardoor na be gieting met warm water, melkchocolaad wordt verkregen. Per strooibiljet was bekend gemaakt dat, na vier uur de schooljeugd gratis van deze tabletten zoude worden uit gereikt. Het laat zich begrijpen, dat deze hiervan een ruim gebruik maakte. Meer malen was de Voorstraat totaal versperd. OUDEWETERING. Aan den verlof ganger G. van der Lip alhier is door den Minister van Oorlog vergunning gegeven in Noord-Amerika te verblijven tot 1 Februari 1911. RIJNSBURG. Ant. H. ontkwam gister avond aan een groot gevaar. Te Sassen- heim ging zijn paard op hol, doch door het sterke inhouden geraakte één der hoo rnen tusschen het hoofdstel, waardoor het dier viel en daardoor tegelijk tot stilstand kwam. 't Liep betrekkelijk goed af. Tuig en brik zijn erg beschadigd. Alleen dus materieele schade. RIJPiWETERING. Gister had alhier plaats de vergadering, uitgeschreven door de afdeeling Alkemade van den Ned. Boerenbond, ter kennismaking van het systeemOnderlinge ongevallenver zekering in den land- en tuinbouw, bin nen gemeentelijke grenzen. De voorzitter, de heer Verweij, open de met een toepasselijk woord de ver gadering en gaf het woord aan den heer A. van Leeuwen, landbouwer te Leider dorp, die bereidwillig op zich had ge nomen, om deze nuttige zaak voor de leden der afdeeling en verdere genoo- digden uiteen te zetten en te verklaren. De geachte spreker begon met te zeg gen, en ook wel te veronderstellen, dat iedereen er zoo over dacht, dat het be drijf verplicht is, om te zorgen voor dengene, die in het bedrijf, een ongeluk1 krijgt. Nu is dat bij ons landbouwers wel algemeen, ,de manier om yoftr eep .arfeej- der te zorgen, wanneer een ongeval niet lang duurt, maar voor blijvende onge-, vallen is dat voor den eenling te zwaarj Daarom moeten wij ons vereenigen'. Maar hoe en waar? De spreker besprak nu de verschillende systemen die er be staan, om ons daarna uitvoerig in te| lichten, over de onderlinge verzekering opgericht te Leiderdorp en stelde de| geldelijke voordeelen daarvan iu het licht. Nadat de geachte inleider nog op me-, nige vraag had geantwoord en menige; verklaring ook uit reglement en statu ten had gegeven, gaven alle aanwezigen; te kennen dat zij het volkomen met het denkbeeld van den spreker eens wareni en werd besloten op een eerstvolgende vergadering van den Boerenbond deze zaak nader onder de oogen te zien. De voorzitter dankte den spreker voor zijne inlichtingen, dankte ook de leden voor hunne opkomst en in 't bijzonder de afgevaardigden van de verschillende ver schillende vereenigingen te Roelofa- rensveen voor Tiunne tegenwoordigheid en sloot hierna de vergadering. j TER AAR. De herziene lijst van stem gerechtigde ingelanden van den Noord- eindschen en Geerpolder is gedurende veertien dagen ter inzage gelegd ten kantore van den Secretaris en bij den voorzitter des polders. Het laatste jaar werd door de vis- schers zeer weinig gevangen in den Noord- eindschen Poel, waarom men vermoedde, dat groote roofvisschen in dit water huis den. De vangst van den visscher Slootweg heeft dit vermoeden bevestigdvoor eenige dagen toch bemachtigde hij een snoek van vijftien pond en heden had hij een exemplaar van achttien pond in den zegen. VOORHOUT. De heer H. A. G. Bots onze gemeente-geneesheer, die bij raads besluit van 27 Januari 1.1, als zoodanig werd benoemd, heeft zich thans gevestigd in pension „Boerhaave." Onmiddellijk na zijn vestiging bereik ten hem uitnoodigingen van verschillen de ingezetenen om een zieke te bezoe- ken. Het groote bezwaar dat men naar, een andere plaats moest om een genees kundige is dan nu weggenomen. We heb ben den dokter in de nabijheid. De apo theek is mede geheel gereed, zoodat wij nu kunnen zeggen dat in een groote be hoefte is voorzien. WASSENAAR. Heden werd aan den rijksveldwachter D. van den Burg de medalje uitgereikt voor trouwe plichts betrachting. Is dit feit reeds merkwaardig, omdat de medalje werkelijk door trouwe plichtsbetrachting is verdiend, merkwaar diger is het, nu de medalje juist wordt uitgereikt op den dag, waarop v. d. Burg 35 jaar geleden hier als rijksveld wachter in dienst trad. We hopen, dat het eeremetaal nog jaren lang de borst mag sieren van den man, die door zijn bezadigd optreden in die reeks van jaren aller achting verworven heeft. Gisteravond vergaderden in 't café v. d. Zalm de bloembollenkweekers, om een bespreking te houden over de voor jaarsveiling. Er werden circa 1200 num mers opgegeven, zoodat besloten werd twee veilingen te houden. Als datums werden vastgesteld 30 April en 7 Mei. Tot directeuren werden gekozen de heeren C. v. d. Meer en H. Homan en Zonen. Daar notaris L. Bröeksmit wegens omstandigheden de veilingen niet best meer kan houden, werd besloten een uitnoodiging te richten tot notaris Schoof te Voorschoten. Gisteren vergaderde de afdeeling Wassenaar der Alg. Ver. van Bloem bollencultuur in het locaal van den heer, j Th. C. van der Zalm. Na opening der, vergadering, die uitsluitend bijeenge roepen was ter wille der groene vei lingen-kweekers, werd overgegaan tot het opgeven der te veilen nummers, Hieruit bleek dat er ruim 1000 nunx1-1 mers werden aangeboden. Besloten werd om twee veilingen tel houden en wel op 30 April en 7 Mei. Met groote meerderheid van stemmen! werden tot directeuren benoemd de hee* ren Homan en Zonen en C. J. H. van der Meer, beiden te Noordwijk en wfl| hopen, dat deze heeren de benoeming! zullen aannemen. De Voorzitter decRle mede dat no- - taris Broeksmit wegens gezondlheidsre- denen, deze veilingen niet meer kan hou den. Na ampele bespreking werd mei algeheele instemming der vergadering; het bestuur opgedragen; met notar»* Schoor te Voorschoten in overleg ie» treden. De voorzitter deelde ook mede dat dit jaar wederom de te veilen erocus- sen zullen worden gekeurd -en dat hef niet meer dan billijk is, dat het ho- norarium voor de heeren keurmeester*, ook door de veiling werd gedragen. Daar alle aanwezigen zich hiermed* konden vereenigen en wijl niemand iet* meer te zeggen had, sioot de voorzit* ter onder dankzegging deze goed be zochte vergadering. Faillissementen. Uitgesproken: B. Niemeljer, sigarenfa brikant te Kostverloren, gemeente Hoogkerk, curator mr. W. J. M. Weersma. J.Tbiel, win kelier in sigaren te Amsterdam, curator: mr. A. A. Aberson. Geëindigd: F. Ingels, herbergier te West* dorpe. J. K. M. Straub, pensionhouder 's-Gravenbage. De nalatenschap van A. Frerik* in leven huisvrouw van K. A. Buynink, te Eiber* gen D. van Ingen, Oudewater, J. H. Loopt uyt, agent in wijnen, te Haarlem. H. Qroen timmerman, ie Heemstede. De firma Ocbioft

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2