Gemengd Nieuws. bam ens den Raad en de ingezetenen1 jiwer gemeente toegesproken, zeg ik iU iurielijk dank, doch niet minder er kentelijk ben ik voor de uitnoodiging' om thans met U alien aan dezen disdi vereenigd te zijn. Ik stel U voor, Mij ne He eren, om met nnj een -dronk te .v-ijden aan de toekomst Tan de bloeien de gemeente Doidredit en aan het ge luk van bare ingezeieneiL Wat is een behoorlijk loon? „Het Volk" is sinds eemgen tijd ijve rig in de weer om den goeden naam der sociaal-democratisdtie coöperatie en van de sociaal-democraten in het alge meen als werkgever leges „De Nieuwe Courant" te verdedigen. Thans vermeldt het ook de ïoonen die de coöperatie! „De Dageraad" aan hare arbeiders geeft, die een toestand scheppen, „die nog niet van een paradijs op aaide spreken, maar die toch de vergelijking met de loon cij fers in pariiculiere ondernemingen van denzclïdea omvang glansrijk doorsta aai." In dien strijd mei „De Nieuwe Cou rant" mengen wij ocas niet; wij nemen gaarne aan dat die son-dsn. coöperaties ïwm werklieden zoo goed mogelijk bè ta'ea. Wat oms slechte itelang inboezemt is le westen wat door de schrijvers in „Het Volk" als eea bevredigend loon Ivv-ordt beschouwd. Dij de disnessies in den Gemeenteraad tverd <ii>or den heer Nol ting, met in stemming vaaa de sociaal-democraten, ge zegd, dat het iooi» van de bearabtea aan 'de Stads Bank van Leeuiaig z-#odaaig •was, dat zij ermede „toch werkelijk met door bet leven knanen komen." Wij mee- pca er tier even op te moeten v ijzeni dat de beambten aaa de banken van leening het toch zeer veel beter hebben dan t»e kantooibedienden der coöperatie, tvier raiarissen zoo in „Het Volk" ge noemd worden. Toch zijn zij wat werk kring en opleiding loffelijk ontslag openbare lagere school betreft zeer 'goed met elkaar te vergelijken. De zes bedienden bij de administraLe-der coöpe ratie verdienen per week: f 14, ill, f9, i 7 en f 2 a f 5. De kantoorbedienden yan f 14 tot f22. van 121 tot flö en van 7 tot f 20. Een eerste-beanibte bij de Stadsbank van ieening ontvangt f 20, een tweede beambte f 10 tot f18, een adsisient (eeo jongen van 13 tot IS jaar) van f2 tot fS. Zoo zijn ei" meer vergelijkingen te make.o. Doch wij meenen, dat wij vol doende hebbes gegeven om aan ie too it en, dat het oordeel omtrent wat vol doende is om „doorliet leven te komen", zich wel eenigszins wijzigt saamate het eet gemeente- dan wel een coöperatie- beambte betreft „H." Leger en Vloot. Naar aanleiding van de ingekomen rapporten nopens de proef, gehouden met betrekking tol eene eventueele af schaffing van de militaire facteurs, welke proef te 's-Gravenhage, Asseu, Deventer en Maastricht van 1 Februari tot 1 Octo ber 19-39 is gehouden, is door den Minis ter van Ooriog bepaald, dat deze proef, te beginnen 16 Februari a-s„ zal worden uitgestrekt iot de navolgende garnizoenen: Alkmaar, Delft, Gouda, Haarlem, Den Heider, Hoorn, Leiden, Naaiden, Muiden en Schoonhoven, doch dat de proef voor 's-Gravenhage niet wordt bestendigd, alwaar dus de müiiaire facteur gehand haafd blijft. Land- en Tuinbouw. De Bloemententoons telling. De heer Mr. C. de Marez Oyens, voorzitter van den Nederlaodschen Tuin- bouwraad en Oud-Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, heeft zich op uitnoodigmg van het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur be reid verklaard het voorzitterschap der Internationale Jury te aanvaarden. Dcor het Hollandsch Bloembollen kweekers-genootschap is een ereprijs jer waarde van f 100 voor de tentoon stelling toegezegd. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De 120e algemeene vergadering van van de Algemeene Vereenïging voor Bloembollencultuur zal gehouden worden te Haarlem op Maandag 7 Maart a.s„ *8 morgens 11 uur, in het café „De Kroon". Aan de orde komen ojl het verslag en de rekening en verantwoording van den algemeenen secretaris-penningmeester alsmede eene mededeling van het hoofd bestuur in zake districts-telefoontarief. Blijkens een van den DiTecteur-Generaal der Posterijen ontvangen mededeeling zal de invoering van zulk een tarief eer lang een punt van ernstig onderzoek uitmaken. Na de vergadering zullen afgevaardig den in de gelegenheid worden gesteld een bezoek aan het tentoonstellingsterrein te brengen. Hol'and sc he Maatschappij van Landbouw. De Hollandscbe Maatschappij van Land bouw houdt een buitengewone algemeene vergadering op Woensdag 9 Maart, te Amsterdam. De agenda bevat o. ra. Voordracht over „grondverbetering door <5r pegging en drainage" door den heer M melink, hoofdambtenaar der Nederl. Hr.demaatschappij te Utrecht Voorstel van het hoofdbestuur, dat de IÉW.J7 ',l, imVXMJiiUuiliiBiaii algemeene vergadering hel hoofdbestuur opdrage, zich namens de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te wenden tot de Staten der provinciën Noord- en Zuid-Holland met het verzoek, in elk dier provinciën een provinciaal zuivelconsnlent- schap in te stellen en te regelen en een tegenwoordige zuivelconsulent der Hol landsche Maatschappij lot provinciaal zuivelconsulent te benoemen. Rechtszaken. Haarlemsche Rechtbank. De redrtbank veroordeelde j. L. O. zonder beroep te Haarlemmermeer wegens mishandeling lot f5 boete of 14 d. plaatsing in een tuchtschool eni H. M. S., tuinder, eveneens te Haar lemmermeer wegens mishandeling tot f2 boete of 2 d. hechtenis. Tegen Gerardus A. te Lis se, die bij een twist op 21 December aldaar zijn tegenstander een slag in het gelaat gaf, werd 5 d. gevangenisstraf geëischt. Eert belang rijke beslissing. De Rechtbank te Middelburg heeft gis teren 17 arbeiders uit 'sHeer Arents- Ikerke en Hein kens zand, wegens overtre ding der Zondagswet <(in het openbaar werken op Hemelvaartsdag) veroordeeld ieder tot f 1 boete, of 1 dag hechtenis. Al deze zaken waren door den Hoo- gen Raad naar deze rechtbank verwe zen, nadat de ambtenaar van het O. M. bij 'net kantongerecht te Goes, in cas satie was gekomen van de vrijspreken de vonnissen van den kantonrechter al daar. De Rechtbank overwoog, dat het be wijs van het niet noodzakelijke van den arbeid daaruit volgt, dat de beklaagden geen toestemming aan de plaatselijke regeering hebben gevraagd, hetgeen zij hadden behooren te doen, indien zij van meenïng waren, dat die arbeid noodza kelijk was; dat aangaande de vraag, of Hemel vaartsdag behoort tot de godsdienstige feestdagen, die door de kerkgenootschap pen van den ehriste!ijken godsdienst de zer landen, algemeen erkend en ge vierd worden, dat daaromtrent door den ter terechtzitting onder eede gehoorden getuige dr. L. Wagenaar, predikant bij de Gereformeerde Kerk Cte Middelburg is verklaard, dat vooral de afdeelingen dier kerk genaamd A B en O die on derscheidenlijk in 1834, 183? en 1S86 zich, deels van de "Ned. Herv. Kerk, deels van elkander hebben afgescheiden zich in 1892 tot één kerk hebben veree nigd, de Hemelvaartsdag als godsdien- tige feestdag door de Synode der Ge reformeerde Kerken is vastgesteld en als zoodanig wordt gevierd door het houden van openbare godsdienstuitoe- feningen op dien dag in al de boven genoemde afdeelingen dier Kerk; dat, terwijl het der Rechtbank uit eigen wetenschap bekend is, dat zulks ook het geval is met al de andere kerk genootschappen van den Christelijken godsdienst, alzoo gebleken is, dat de Hemelvaartsdag door al de kerkgenoot schappen van dien godsdienst algemeen wordt erkend en gevierd. Gemeenteraad van Oegstgeest. Voorzitter: de heer J. M. van Griethuy- sen; burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de he eren van den Ameele en Bakker. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is een besluit yan Ged. Sta ten ten geleide van het goedgekeurde besluit tot af- en overschrijving dienst 1909. Door den heer Ringeling, fruitkweek er te Oegstgeest is een verzoekschrift inge diend om restitutie hcold. omslag. Adres sant is in Leiden, waar hij nachtverblijf heeft, aangeslagen voor f51 en te Oegst geest voor f33. Aangezien de tijd van reclame reeds lang versticken is, wordt 't verzoek ter zijde gelegd. Van de afd. Oegstgeest der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is een verdoek ingekomen om de a.s. natio nale bloemen tentoonstelling op de een of andere wijze te steunen. De Voorzittter zegt, dat B. en W. geen gelegenheid hebben gehad deze zaak in hun college te bespreken. Spr. voelt wel iels voor inwilliging van het verzoel omdat de bol.encultuur in deze gemeen i<: van beteekenis is gewerden. Fiaaaciede steun wenscht spr. niet te gevenhij zou liever een medaille beschikbaar sic Sten. De heer Van derSpek meent, dal het dan een goeden moet zijnwij moeten niet met een prul voor den dag komen. Deze meening onderschreef de Vo o rzi ttc r gaarne, doch de heer Duivenvoorde n was wat zuiniger; 't zit 'm niet in te- goud of zilver, zeide spr., maar in het blijk van belangstelling. Toen heeft de heer L u b b e de steen der wijzen gevon den. Geef twee zilveren medailles, aldus redeneerde hij, één voor eene inzending tulpen en narcissen en één voor het bij goed, d. z. de narcissen, gladiolussen enz. omdat hoofdzakelijk deze soorten bollen hier worden gekweekt. Dit idie verwierf de algemeene instem ming de heer de H a an wilde de medail les alleen voor gemeentenaren beschik baar ste'len, maar de heer L u b b e bracht hem aan 't versland dat zulks niet ging, Él jlÉB&WiiT'lgütflITpi iWMÉBttÜfc omdat uit Oegstgeest niet aan de tentoon stelling werd deelgenomen. Vervolgens werd met algemeene stem men besloten twee zilveren medailles met inscriptie beschikbaar te stellen. Over de aanbesteding rioleering Leid- sche Buurt ging de Raad in besloten ver gadering. Na 20 mhauten werd de open bare zitting huopend en reide de Voor zitter dat bij ondershanósche aanbeste ding de rioleering niet gegund zal worden en de zaak in het publiek wordt aanbe steed. Ten slotte werd besloten aan den Rijks straatweg tusschen Huize de Pen en de Leidsche Buurt 6 brandkranen te plaatsen waarna de Voorzitter de vergadering sloot. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Aangevangen werd met de behande ling van de Waterstaatsbegrcoting, wel ke, wegens de nog voortdurende afwe zigheid, wegens ongesteldheid, van den Minister van Waterstaat wordt verde digd door den Minister van Landbouw. De heer Stork drong aan op een ver betering betreffende het goederenvervoer aan de halte te Glanerbrug. De heer Siekenga noemde de wa tertoestanden in Friesland treurig en veel schade veroorzakend en gaf verschillende middelen tot verbetering aan. De Min. v. Landbouw enz. de spre kers beantwoordende, bevestigde dat de ongesteldheid van zijn ambtgenoot van Waterstaat, gelukkig slechts van lichten aard is. Zoo zelfs dat eerst hedenochtend besloten is dat de heer Regout de Ka merzitting met zou bijwonen. De Regeering deelt het leedwezen van den heer Siekenga over den treurigen toe stand in Friesland tengevolge van de hoo- ge waterstanden en is overtuigd dat spoe dig maatregelen tot verbetering noodig zijn. De Regeering hoopt spoedig te kun nen bevorderen dat door overeenstem ming tusschen de besturen der betrok ken waterschappen, eeneoplossing zal kunnen gevonden worden. In antwoord aan den heer v. Basten Batenburg deelde de Minister mede dat eenige verbetering wordt overwogen in de postverbinding met het Graafschap Zutphen. Aan den heer v. d. Feltz zegde de Min. toe dat overleg tusschen Waterstaat «en Justitie zal worden gepleegd in zake de uitreiking van brieven aan minderjarige onder voogdij staande kinderen. Ten slotte beloofde 4e Minister den heer Stork aan den Minister van Water staat te zullen over brengen een vraag van den heer Stork of de Lokaalspoorweg- Maatschappij Willem III haar aandeel in de kosten van het station te Deventer zal terug krijgen, indien die lijn bij naas ting niet wordt overgenomen. De Waterstaatsbegrooting wordt hier op zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Hiermede waren de Staatsbegrooiings- debatten geëindigd en werd de verga dering tot nadere bijeenroeping geschei den. Faillissementen. Uitgesproken: A. Stukje, winkelier te Zuidbroek. Curator mr. R. Ph. Veenhoven. M. Teïtelbaum en A. de Groot, echtlieden te Rotterdam. Curator nu-. E. S. Hollander. L. J. van Haastrecht, catéhouder, te Rijswijk. Cu rator mr. E. L. van Emden.H. A.Mincierman, koopman, te 's-Gravenhage. Curator mr. M. J. v. de Flier. E. C. Verwiel van Delft, carton- nagef abri kant, te Waalwijk. Curator mr. G. M. J. Kolfschoten. A. Vos, groentenhandelaar, te Elourg. Curator mr. M. Polak. A. Garsen, koopman te Zutphen. Curatorenmrs. G. Sicman en J. C. van Kempen. W. j. Hompe, meubel maker, behanger en stoffeerder te Amsterdam. Curator mr. Rosalie H. de Boer.A. A. Wijn schenk, zonüer beroep, te Amsterdam. Curator mr. H. Bijleveid Jr* Vernietigd; W. Ch. H. Machen, te Leiden. Opgeheven: J. C. van den Corput, weduwe van J. A. van den Corput, pensionhoudster, te Amsterdam. Geëindigd: H. Deins, te Boskooo. H. J. Degens, te Amsterdam. W. de Bruin, winkelier in drogerijen en verfwaren, vroeger te Utrecht In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. Vol. Kin- To- d£ien. 6 Fcbr. Zondag 61 17 78 7 Maandag. 79 21 100 8 Dinsdag 81 19 100 9 u Woensdag 84 18 102 10 Donderdag 82 22 104 11 Vrijdag 82 23 10b 12 Zaterdag 83 23 106 Op vriendelijke uitnoodiging van het Kantongerecht bracht een bekend Wageningsch strooper de vorige week eenige dagen door in een wel bekend, doch overigens weinig gezocht hotel te Arnhem. De tijd scheen hem, zoo vertelt het Hbld„ daar wat lang te vallen en on der meer vertrouwelijke ontboezemingen vertelde hij aan een mede-logé dat hij thuis nog f 7.50 had liggen. Met de mees te belangstelling hoorde de ander dat aan en liet zich nauwkeurig inlichten omtrent woning, bewaarplaats enz. De vriend vertrok een dag vroeger dan Wageningsche lotgenoot. Bittere teleur stelling wachtte dezen bij zijn thuis komst de drie riksen waren verdwenen. Onmiddellijk viel de verdenking op den belangstellenden Arnhemmer, jjeze y.erd opgespoord, doch ontkende zelfs in Wa- geningen geweest te zijn. Verschillende getuigen werden echter opgespoord die hem daar hadden gezien. Twee van hen vertelden er zelfs dat hij gekleed was in een zwarte jas. De jas werd gevonden en nu herkenden zij hem pertinent. De jas zelf werd ook eens nagezien... er zat niets in, behalve... een coirtrolebewijs van de Oosterstoomtram Wageningen Arnhem. De Arnhemmer zit nu weer in het ho tel, waar hij zijn „vriend'/ leerde kennen. Op de brug b ij het B o t j e va I- laat te Wildervan'k (Gr.) reed een mal lejan met een boom. Een schipper en zijn 14-jairg zoontje weken tegen de ijzeren leuning uit Toch kwam de boom tegen den jongen, met het noodlottig gevolg dat deze na korten tijd aan de gevolgen is bezweken. Een lastig geval. Door een deurwaarder werd met toestemming van den President der rechtbank in een bo venhuis conservatoir arrest op den in boedel gelegd en een bewaarder aange steld. De bewoner weigert den be waarder alle voedsel tot zelfs een glas water, en is het ook niet mogelijk hem van buiten af van het noodige te voor zien. Zelf kan hij er niet op uitgaan, want eenmaal buiten zijnde wordt hij niet meer binnen gelaten en in zulk een geval is bij de wet niet voorzien. De Petersburgsche corressp. van de N. R. Ct schrijft aan zijn blad. Gisteren kwam iemand zich bij de po litie beklagen ove rmishjndeling, bij 'n tandarts ondergaan. Hij had zich valsche tanden laten inzetten, en toen hij rii ?et kon of wilde betalen, trachtte de tand arts zijn onbetaalden arbeid terug te krijgen. Daar hij 't alleen niet afkon, riep hij den dwornik te hulp. Nu dient men eerst te weten, dat een dwornik een husknecht s, een kereiil voor 't rau we werk, in een huis, die alle wonin^ gen van brandhout voorziet, de straat veegt, politie-diensten verricht, enz. De dwornik nu hield den patiënt bij het hoofd vast en de tandarts trok hem de ingezette tanden weer uit den mond. Na afloop dezer behandeling werd de patient het tandheelkundige atelier uit gegooid, en zoo kwam hij met buiien en blauwe plekken in het gezicht en met bloedende kaken zijn beklag doen op het politiebureau. De tandarts is ter verantwoording geroepen. Hij beweert slechts zijn eigendom teruggenomen te hebben, toen de patiënt weigerde te be talen. Deschulden van prins Mie hel van Braganza, die zich verleden jaar met een Amerikaansche millionairsdoch- ter verloofde, vormen in Weenen het dagelijksche onderwerp der gesprekken. De jongste buitensporigheden hebben zijn positie aan het Hof onmogelijk ge maakt. Men heeft hein te kennen ge geven dat hij niet in Oostenrijk kan terugkeeren, als zijn schulden niet zijn betaald. De schoonmoeder van den prins, mevrouw Smith, had indertijd be loofd zijn schulden te zullen betalen. Na het huwelijk verlangde zij echter, dat de schuldeischers zich met de helft zouden tevreden stellen. De prins schaart zich thans aan de zijde zijner schoon moeder en het gevolg is, dat men nem in de hofkringen te Weenen niet duldt. Te Frankfort a/d. M. heefteen 47-jarig koopman den inhoud van den zak eener Duitsche pijp (het bolletje on deraan de pijp. waarin het vocht samen loopt) leeggedronken Kort nadat hij in het ziekenhuis was g.oracht, is hij aan nicotine-vergiftiging bezweken. Een kapper te Wiesbaden had zich voor een gemaskerd bal als sneeuwpop willen vermommen. Bij het aankleeden kwam hij te dicht bij een pe troleumlamp, waardoor zijn sneeuwpak vuur vatte en hij plotseling in vlam men gehuld was. De man kreeg ernstige brandwonden aan hei bovenlijf, Te Mainz heeft een aterling de pruik van een gemaskerd heer in brand gesto ken. een paar andt re heeren rukten hem het brandende dk'g van het hoofd. Maar toch had het slacntoffer al ern stige brandwonden aan den hals en in het gezicht opgeloopen. Acht jonge mannen hebben beproefd, het opvoedingsgesticht voor meisjes te Weissensee bij Berlijn binnen te dringen, om hun „verloofden" te be vrijden. Zij waren tegelijkertijd over den muur geklommen. De directrice telefo neerde ijlings om de politie, en toen de ze in het gezicht kwam, namen de in dringers de wijk, zonder meisjes. In Beyenburg bij Lennep, in het Westen van Duitschland, waren twee kinderen, een meisje van 1Ü en een jon gen van 4 jaar, aan het sleden. Langs een sterke helling kreeg de slede zoo'n vaart, dat zij met kinderen in de Wup- per, die zeer hoog siond, viel. De moe der zag uit het venster wat er gebeurde In haar wanhoop sprong zij de kin deren na. Zij kon haren jongen nog red den maar het meisje verdronk. Een ernstig automobielonge luk is gebeurd nabij Bordeaux. M. Mu- men reed per auto naar Pau, in gezel schap van M. Johnson en een mecha nicien. Zij reden met een snelheid van 100 K. M. per uur, toen zij een kar ontmoetten. Willende uitwijken gaf M. Mumen een zoo p delingen draai aan zijn stuurstelsei, cut het rijtuig tegen een boom aan vloog, die afbrak, wrntnnr de auto kantelde, De mecanicien die op de voetb'anB, zat, werd in eene gracht geworpen ei»; geraakte daar weer uit zonder zich erg. bezeerd te hebben. Hij snelde aanstonds,; de anderen ter hulp. Hij gelukte er in MÏ Mumen te bevrijden, maar terwijl hij pr4 gingen deed om M. Johnson te ver-| lossen, ontplofte de vergaarbak, zoodatj heel het rijtuig in een oogwenk in brand! stond. M. Johnson werd heelemaal ver-j koold. Men weet niet of hij in den val' gedood is ofwel of hij levend is ver-: brand. Wat M. Mumen betreft, zijne i wonden zijn niet erg. Een lage moord. - Het dorp-; je Setino in de buurt van Napels werd Woensdag 1.1. in opschudding gebracht' door een ontzettende gebeurtenis, Eerti vrouw Anne Fortini, had met haar echt genoot twist gekregen over een onbe-' teekende zaak betreffende de huishou-' ding. Zij had zich daarbij zoo woedend' gemaakt, dat zij hem eenige oogenblik- ken later met behulp van haar dochteq vermoordde. Toen de misdaad werd ontdekt en beide vrouwen door de gendarmen wer den gearresteerd, hadden dezen de, grootste moeite haar te beschermen te gen de woede der dorpelingen, die haar, wilden lynchen. Een doodkist voor 54 cent. Een buitengewoon koopje had onlangs het magazijn van doodkisten van het schrijnwerkersgilde te Bautzen. Het leverde, nl. voor een der inwoners van het plaatsje een doodkist ter waarde van 60 mark. De nalatenschap yan den overledene werd evenwel failliet verklaard en de rekening van het gilde kwam eveneens onder de vorderingen. Bij de uitdeeling kreeg dit van zijn geheele vordering 90 Pfg. 54 ct mi-, betaald, welk bedrag tusschen zes mees ters moest worden verdeeld, leder van hen ontving dus voor zijn arbeid de somma van 9 cent. Door de bioscope. Eendrle- tal Italiaansche jongens, slechts een jaar, of 12 en 13 oud, hadden te Rome een cinema bezocht, waar zij allerlei afschuw wekkende voorstellingen te zien hadden gekregen, o. a. de vermoording van een missionaris door menscheneters. Deze voorstelling maakte zulk een die pen indruk op hun' kinderfantasie, dat ze het plan opvatten, ook eens als men scheneters op te treden; zoo gauw mo gelijk brachten ze hun plan ook ten uit voer. Op den hoek van een straat in een stille buurt stelden ze zich met hun drie ën verdekt op, en wachtten op het eerste kind het beste, dat toevallig voorbij zou komen en dat als missionaris er aan zou moeten gelooven. Achter een planken* schutting brandde reeds de brandstapel. Een kleine jongen begaf zich op het zien der vlammen uit nieuwsgierigheid naar de plaats, waar de drie jongens wachjten. Nauwelijks was hij echter de schutting genaderd, of de drie jeugdige booswichten wierpen zich onder woest geschreeuw op hem. Geen tegenstand of geroep mocht ba ten; een geweldige s'ag op het hoofd deed het kind spoedig het bewustzijn verliezen. Hierop bonden de drie jeugdi ge kanibalen hun slachtoffer aan handen en voeten en sleurden het naar den brandstapel. De verschrikkelijke pijn deed het kind weer tot het bewustzijn wederkeeren; vol wanhoop spande hij al zijn krachten in om aan.de vlammen te ontkomen, en schreeuwde om hulp. Ten slotte kwa men eenige vrouwen toeloopen, waarop de drie moordenaars op de vlucht sloe gen. Men haalde het kind uit de vlam men en bracht het naar huis, waar spoe dig voor geneeskundige hulp gezorgd werd. De „Araldo Italiano" die dit verhaat mededeelt, voegt er bij, dat het kind zul ke zware brandwonden bekwam aan de voeten, dat het waarschijnlijk geheel zijn leven kreupel zal blijven. Te Lissabon is Dinsdaga- vond de vastenavond-pret droevig ver stoord. In een optocht reed een groote door vijf paarden getrokken praalwagen mede, geheel met witle watten en pa pier versierd om sneeuw en ijs na te bootsen. Plotseling, tot groote ontzetting der menigte stond het gevaarte in brand De dertien meisjes, die op den wagen zaten, konden slechts met moeite gered worden; alle dertien werden min of meer ernstig gekwetst, daar het vuur in de licht branddare stoffen met angstwekkeiv- d snelheid rond zich greep. Drie meis jes kregen hevige brandwonden in het aangezicht; hun hoofdhaar verbrandde geheel. Men zegt. dat een jongmensch, die vergeefs naar de gunst van een der meisjrs drong, het vuur aangestoken heeft Afloop Verkoopingen. Gehouden verkooping in het Notaris-, huis aan den L ,g te Leiden op Zaterdag 12 Februari ldlO, ten overstaan van dei, notaris L. J. C. A. Gordon te Leiden. 1. Het café-restaurant te Leiden aan de Breestraat no. 9d, in bod f 12300. Koopcf de heer J. W. P. Licht q.q. Z Het huis te Leiden in de 3e Gortestraat, no. 96, in bod f260. Kooper de heer J. F. Bik q.q, voor f280. 3. De scheepstimmerwerf me| woonhuis enz., te Leiden, aan de Does- laan no. 24, in bod f 3500. Kooper de heel L. J. van Sonderen q.q. Het huis .Witte Laan no. I is niet gei gund,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6