Uit Stad en Omgeving. sasH-l dat ongaarne zou worden gemist. Bo vendien zouden h. j. door afschaffing der gewone kermis, particuliere ker missen georganiseerd worden, die nog veel bedenkelijker zijn. Ook zijn zij van oordeel, dat de afschaffing aan veel ne ringdoenden schade zoude berokkenen. lit de Leidsche Vroedschap. Zelden hebben we een Raadsverga dering bijgewoond, zooals die van Don derdag, j.l. Er hing een w.aas van ge moedelijkheid in de zaal, die op ieder een scheen in te werken. De eerste 'pun ten van de agenda gingen vlot van de hand. Er viel trouwens niets bijzonders over 'te zeggen. Eerst bij de voortzet ting van de behandeling van het sub sidie-ontwerp aan bijzondere bewaar scholen kwamen de tongen los. De eer- sie indruk was die, dat de meeste hee- ren blij waren, dat er nu toch éindelijk een einde zou komen aan de behandeling van deze zaak. Onde rdien indruk nam bijv. de heer Vergouwen enkele onbe- teekenende amendementen terug.. „Prachtig", zeide de voorzitter, on der iuid gelach. Toen kwamen de hee ren Sijtsma en Fokker, die ook al een amendement introkken, zoodat men zou gaan meenen, dat de zaak haast zonder discussie zou verloopen. Maar dat kon toch niet heelemaal. Want toen de voor zitter achtereenvolgens punt 8 tot en met 10 zonder discussie had afgehan deld, scheen ook punt 11, waarin het bedrag van de subsidie wordt vastge steld, er gemakkelijk door te gaan. Doch neen, daar had de heer Sijtsma een amendement op ingediend. Nog niets van bekend, zeide de voorzitter en hij hield een bespreking met den se cretaris: het amendement was op den loop. Eindelijk diepte de heer v. Ha mel het op uit zijn portefeuille. „Neein me niet kwalijk zeide hij tot den heer Sijtsma, maar was zoele geraakt in mijn porteTeuille. Als het nu maar niet was terecht gekomen, was fief fen min ste niet verworpen zooals nu met 18 tegen 13 stemmen. Wat was de zaak? De heer Sijtsma wilde bepalen dat de subsidie niet zou gorden gegeven, tenzij het dubbele van de subsidie als minima salarissen wer- !den uitgekeerd aan het onderwijzend personeel. Ons dunkt, dat de heer Sijts ma de zorg van de sirbsidieerende over heid wat al te ver wilde uitstrekken. Indien er voldoende waarborgen zijn dat het onderwijzend personeel bevoegd is, de lokalen goed zijn en het onderwijs goed is en daarvoor is toch eene com missie van toezicht, waartoe dan toch die wantrouwende zorg voor het on derwijzend personeel. Alsof de besturen van bijzondere scholen er altijd op uit zijn, het onderwijzend personeel uit ie buiten de praktijk leert waarlijk wel anders en a-sof het onderwijzend per soneel bij niet vo doende salarieering zelf niet zijn nood kan klajjea. Ons drinkt, de ervaring kan den heer Sijtsma op dit punt toch wei wijzer, gemaakt hebben, al gold het dan ook geen onderwijzend personeel van bij zondere, doch van openbare scholen. Maar daar is meer waartoe die be perkende bepaling waar er nog al tijd scholen, ook bewaarscholen zijn, be stuurd door geestelijke zusters aan wie het salar iswordt uitgekeerd in den vorm van huisvesting, voeding en klee ding en die vrijwillig hunne krachten voor dat onderwijs beschikbaar stellen 'Met die organisatie heeft zelfs een mijn heer Sijtsma niets te maken. Dat is iets wat absoluut valt buiten de bevoegdheid ook van een subsidieerende overheid. Het verwondert ons alleen dat dit den heer Sijtsma niet met zooveel woorden is duidelijk gemaakt. Een gelijk lot als het amendement Sijtsma ondervond een amendement Foc- kema Andreae, dat klaarblijkelijk was ontstaan in samenwerking met den heer Carpentier Alting. Het gold het wél- geren van subsidie voor onderwijzeres sen ,die geen act ehebben. Dat gaat me te ver, zeide de heer Fockema, sub sidie geven aan eene onderwijzeres, die niet bevoegd is. De heer Fockema nam overigens een welwillende houding aan tegenover de subsidie al was hij ook tegen bewaarschooionderwijs in 't algemeen. Zijn amendement werd be streden door verschillende leden, de hee- ren Pera, Bosch en Aalberse, het krach tigst echter, dunkt ons door den heer van der Lip. Deze subsidie ook van on derwijzeressen zonder akte past geheel in het systeem van B. en W., waar deze in art. 7 ook toestaan dat onderwijs lal worden gegeven door dezelfde bn- Jderwijzeressen. Het amendement viel dan ook met 17 tegen 14 stemmen. Eindelijk kwam men dan nog aan het laatste artikel met zijn overgangsbepa ling, die een tijd van 5 jaar geeft om aan alie eischen te voldoen. Daarop een amendement van de heeren Sijtsma-v. d. Eist en Fokker om dien termijn te stel len op 1 jaar. Voor dat onbesuisde amendement wer den de genoemde heeren eens a faire genomen door prof. Wildeboer. Ik kan me het standpunt van den heer Car pentier Alting begrijpen, aldus de heer Wildeboer die tegen de geheele subsidie is maar hoe men vóór het principe kan zijn en dan zulk eene zotte bepaling wil opnemen, waardoor het aanvaarden van subsidie onmogelijk wórdt, dat gaat mijn begrip te boven. Eigenlijk wisten geen der drie amendementenmakers iets te zeggen. Laten we dan 2 jaar ze'tten, zei de heer vap, Eist Nu, -met 3 jaar kan ik dan ook nog genoegen némen, maar 5 jaar, onmo gelijk, dan stem ik tegen de geheele verordening zeide de heer Fokker. En zoo werd het een loven en bieden, en een kleinzielig gekibbel, om toch maar het geven van de subsidie zoo lustig mogelijk te maken. Elk bewijs van ver trouwen in de besturen der bijzondere bewaarscholen ontbrak geheel. Dus, zei de de heer van Hamel, het amendement Fokker, bij opbod gebracht op drie ja ren, komt in stemming. Waarlijk de heer van Hamel was moppig, Donderdag". Het amendement werd verworpen met 24 te gen 7 stemmen en toen werd artikel 16 met de overgangs bepaling van 5 jaren aangenomen met 20 tegen 11 stem men. En toen de geheele verordening zonder hoofdelijke stemming. Het helpt toch niet, of ik tegenstem, riep de heer Fokker. Wij voegen er 'bij: „gelukkig niet." Late nwe 'even mogen opmerken, dat de vrijzinnigheid bij deze kwestie weer in een helder daglicht kwam. Het was telkens stemming rechts tegen links. En nu gold het nog wel eene subsidie, die voor de gemeente lang niet onvoordee- lig is want ze ontheft de gemeente van de verplichting om nieuwe bewaar scholen op te richten. Over de wijziging der verordening van de kweekschool werd niet veel beweerd. Enkele heeren spraken wat over de bezigheden van den directeur, die eerst 20 uren per week en nu 13 uur les zal moéten geven. Bij eenigszins krachtige leiding zou deze niets betcekenende dis cussie vermoedelijk veel bekort zijn. In- tusschen de instructie van den directeur met 13 uren kwam er net: 16 tegen 15 stemmen. Toen nog de verordeningswijziging van de Bank van Leening. Daarover werden B. en W. door verschillende leden woor den van lof toegezwaaid. Maar er werd cok een nieuwe ambtenaar gevraagd, om het werk van de anderen te verlichten. Dat begrijp ik niet, zeide de heer Bosch, die ambtenaren hebben toch al zooveel vrijen tijd, men ziet ze nog al eens wan delen. De voorzitter verdedigde het voor stel. De commissaris van de Bank van Leening, de heer Corts, eveneens. Toen kwam er een amendement van de heeren Fokker en Bosch om dien nieuwen amb tenaar te schrappen. De heer Corts deed hopelooze pogingen om de noodzake lijkheid aan te toonen. Commissarissen kunnen anders niet goed controle houden. Het mocht niet baten. Met 16 tegen 15 stemmen werd de nieuwe ambtenaar ge weigerd, en commissarissen zullen het toch maar moeten zien te redden. Toeti liet de heer Corts zijn goed hart nog eens spreken voor de ambtenaren. Geef de ge wijzigde verordening terugwerkende kracht vanaf 1 Juli 1909. Doe dat tocb niet, zeide de voorzitter, want er zijn toch waarlijk wel bezwaren van comptabelen aard om eene rekening die al is afgeslo ten, nog eens te Verhoogen in een volgend dienstjaar. Kom, kom, stadhuisbezwaren, zeide de heer Fokker, waarom hebben die niet gegolden bij de overschrijding van de gelden voor het herstel van de torens. Stadhuisbezwaren, nooit van gehoord; wel stadhuiswoorden, schertste de voor zitter terug (hij had weer een moppig cogenblik)bovendien het door u be doelde geval is geheel wat anders. Nog eenmaal de heer Corts: „maar het is toch door een samenloop van omstandigheden dat de zaak zoo vertraagd is." „Hangt dan de geheele maatschappij niet aaneen van samenloopen van omstandigheden?" repliceerde de heer van Hamel, en de raad lachte dat het daverde door de sombe re raadzaal. Niets hielp. Het amendement Corts ging naar den kekier met 20 tegen 11 stemmen. Toen werd de behandeling der agenda verder uitgesteld. De wijziging der ver ordening voor de schoolcommissie, die verzoekt van 12 op 16 leden gebracht te worden, had den heer Sijtsma een voor stel in de pen gegeven om te bepalen, dat er vier dames bij moeten zijn. Dit voor stel werd naar de schoolcommissie ge zonden. We hoorden fluisteren, dat de heer Sijtsma wat voorbarig was, daar de schoolcommissie het plan om dames te assumeeren ook al had geopperd en aan genomen. Enfin, daar zuilen we wel meer van hoor en. Toen nog de rondvraag. De heer Foc kema Andreae wenscht een enkele vraag te stellen naar aanleiding van de neutrali- teitsbeweging onder de onderwijzers. Spr. vraagt of het aanbeveling kan verdienen bij de voordracht van openbare onderwij zers rekening te houden met hun monar chale gevoelens. Hij verlangt zoozeer geen antwoord op die vraag, doch wil slechts het denkbeeld tot uiting brengen. De heer Sijtsma wil wel degelijk ant woord op die vraag, en B. en W. zullen dat ook wel moeten geven. Enfin, die kwestie kan ons koud laten. *t Is alleen wel eens aardig om de heeren van het openbaar onderwijs onder e.kaar zoo eens te hooren vechten en kibbelen. Dat is ze ker: het goed recht van de bijzondere school, neen: het absoluut onbestaanbare van de neutrale school komt er duidelijker door uit. En toen was de vroolijke zitting geëin digd. LEIDEN, 12 Februari. „De Komeet van Halley". Over dit onderwerp hield Donderdag avond de beer J. v. d. Bilt, ebsti valor aan de Utrechtsche Sterrenwacht een lezing in de Stadszaal. Of 't de buitengewone actualiteit van #t onderwerp was, of de buitengewoon lage toegangsbewijs valt moeilijk te beslissen, maar zeker is 't dat gisteravond een veel talrijker publiek naar de lezing over „de Komeet van Halley" opgetrokken was, dan bij dergelijke lezingen gewoonlijk 't ge val is. Spreker begon met in algemeene trek ken ons te schetsen hoe de kometen zich bewegen te midden van de andere hemel lichamen, in niet nauwkeurig begrensde banen, die telkens door invloed van in de nabijheid zijnde sterren veranderd worden. Vanwaar die kometen gekomen zijn, wanneer ze ontstaan zijn, zijn nog steeds onopgeloste kwestie's. In 't algemeen be staan zij in een kern, van nevelachtig substantie met een uiterst ijle staart, van waar hun naam „staartsterren". Hierna ging spreker in 't kort de waar- nemengsgeschiedenis der kometen, maar in 't bijzonder die van de z.g. komeet van Halley na, die door den astronoom Tycho Brahé ontdekt, maar eerst door Halley, naar wien ze genoemd werd, nauwkeuriger bestudeerd werd. Deze laatste dan ook was't die, alhoewe nog onvolkomen de baan dezer Komeet bepaalde. Uit de voortgezette bepalingen van die baan, weten wij thans dat weldra onze aardbaan deze zal kruisen, indien de komeet weer zichtbaar zal worden. De beste tijden om de Komeet waar te nemen, zullen zijn van 20 April tot be gin Mei in de ochtendschemering en de laatste tien dagen van Mei in den avond. Na de pauze, demonstreerde spreker aan de hand eener welgekozen collectie lantaarnplaten den loop der Komeet in de ruimte met betrekking tot ons zon nestelsel. Hierbij toonde spreker aan, dat naar alle waarschijnlijkheid onze damp kring zal samentreffen met het ijle gedeelte van de staart. Echter behoeft dit ons niet te verontrusten. Onze zoo veel compacter dampkring zal slechts weinig inwerking ondervinden van de stoffen der Komeet-staart, terwijl deze inwerking zich hoogstens op 5 K. M. in onzen dampkring, d. w. z. tot op een afstand van 195 K. M. van onze aarde zal doen gelden. Vervolgens toonde spr. ons de teeke- ningen die in den loop der tijden over deze Komeet gemaakt zijn, en enkele foto's van later verschenen Kometen. Tot slot toonde spreker ons het beeld van den man wiens naam zoo innig aan deze Komeet verbonden is, den grooten Halley. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 17 Februari 1910 des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid der Plaat selijke Schoolcommissie. 2e. Verzoek van Dr. A. C. Hartevelt om ontslag als lid der commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal." 3o. Voorstel om de Gehoorzaal koste loos beschikbaar te stellen ten behoeve van een tentoonstelling van het Nederl. Schoolmuseum. 4o. Voorstel tot het geven van een naam aan de straat, uitloopende op de Waardstraat, bij den Zijlsingel. 5o. Verzoek van het Ned. Verbond van Vakverenigingen om wijziging der verordening regelende den door de ge meente te eerieenen steun ter bevorde ring van de verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van werkloosheid. 6o. Voorstel tot onderhandsche ver- pi ing van de bediening der buffetten in ue Stadsgehoorzaal aan Th. J. Heins. 7o. Verzoek van den Bond van Nederl. Gemeentewerklieden om terug te komen op de afwijzende beschikking op het ver zoek van de afd. Leiden van dien bond, in zake Je wijziging van het werklieden- reglement en de pensioenverordening, subsidiair om te besluiten tot verhooging van de loonen der gemeentewerklieden. 8o. Verzoek van H. Fles om toekenning van een hooger pensioen dan hem werd verleend. 9o. Voorstel: a. tot goedkeuring van het contract in zake de levering van electriciteit aan eene combinatie van particulieren te Noord- wijk b. tot het aangaan van een overeen komst met de gemeente Noordwijk waar bij vergunning wordt verleend tot het leggen, hebben en onderhouden van een kabelnet te Noordwijk en de voorwaar den worden vastgesteld voor de levering van electriciteit van particulieren te Noord wijk c. tot aanvulling van het uitbreidings- en vernieuwingsfonds der Stedelijke Elec- triciteitsiabriek met een bedrag van f 42000 d. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. lOo. Bezwaarscnriiten tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1909. De stukken liggen ter lezing voor de leden in de Leeskamer. Rijksuniversiteit. Bij Kun. besluit is benoemd tot lid van het College van Curatoren onzer Rijksuniversiteit jhr. mr. N. C. de Gijse- laar, burgemeester der gemeente. - Gistermiddag omstreeks 7 uur ont stond, vermoedelijk door het omvallen van een brandend petroleumlampje dat met het bed in aanraking kwam, brand in een zolderkamertje van een perceel aan de Ou Je Vest 33 bewoond door den LoeKbi^ner P, R. Het Uitgaan, der fa brieken bracht een massa menschen óp de been, die op Oude Vest en Singel zich verzamelden om naar den „brand" te kijken. Alles bleef echter donker zwart als altijd; er was niets te zien en 'de politie bluschte het onbeduidende brand je met een paar emmers wa"ter. Het bed en een stoel verbrandenassuran tie dekt evenWel de schade. 1De politie heeft procesverbaal op gemaakt tegen J. v. S., van beroep schil der en wonende alhier, die ach heeft schuldig gemaakt aan oplichting van een rijwiel ten nadeele van de finqa Lange- zaal aan den Hooigracht. De korporaal F. W. A. Maijer van het 4e Regiment Infanterie alhier, is bij beschikking van den Inspecteur van den Geneeskundigen dienst der Landmacht voor de verdere waarneming van den militairen dienst afgekeurd wegens lichaamsgebreken. Aan den adspirant-reserve-officier van gezondheid, D. Bolsius, van het Regiment Genietroepen te Utrecht, is verlof verleend naar Leiden, in verband met zijne inschrijving als medisch student aan de Universiteit aldaar. Tot praeses van Sociëteit Miperva werd bij enkele candidaatstelling verko zen de heer L. H. Daendels. AARLANDERVEEN. Donderdag 10 Februari 1.1. vergaderde de R. K. Kies- vereeniging „Eendracht" in haar gewo ne vergaderlokaal. Aanwezig waren 14 leden, waaronder de ZeerEerw. Heer Pastoor. Nadat de voorzitter de vergadering met den Christe(ijken groet had geopend, werd overgegaan tot het kiezen van een len secretaris. Gekozen werd de heer J. P. J. Ahsmann, die de benoeming aan nam, zoodat het bestuur thans bestaat uit de heeren B. W. Knape, le voorzitter, Th. J-eliveld, 2e voorz., J. P. J. Ahs mann, le secretaris, J. Kempen, 2e se cretaris, en A. L. Kortekaas, penningm. Na lezing en goedkeuring der notulen kreeg de penningmeester het woord om rekening en verantwoording te doen van zijn beheer in 1909. Na het opsommen- van eenige getallen, bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f53.76. Nu herdacht de voorzitter enkele voor name feiten uit het afgeloopen jaar, zooals de geboorte van prinses Juliana, de zoo gunstig afgeloopen juni-verkiezingen en de oprichting van het dagblad „D e L e i d- sche Courant", dat in deze streken moet gemaakt worden tot ONZE courant. Daarom wekte hij de aanwezigen op dit blad te steunen zooveel als mogelijk is. Naar aanleiding dezer laatste woorden sprak de Z.Eervv. Pastoor nog een pittig woordje om allen op het hart te drukken toch vooral te strijden voor onze begin selen en ons geloof, in welken strijd ons beste wapen is de eprs. Zich beroepend op den vastenbrief van Z. D. H. den Bis schop van Breda sprak hij: „Wees Katho liek in geheel uw levenwat ook in zich sluit het steunen der Katholieke Pers. Nadat tot afgevaardigden van het be stuur naar de centrale kiesvergaderingen waren aai.^ewezen de h.h. Knape en Leli- veld en als plaatsvervanger de hr. „Kor tekaas; de voorzitter nog enkele vra gen had beantwoord en ieder, die geen vaste kiezer is, aanmaande te zorgen dat hij op de nieuwe kiezerslijst komt, waartoe het bestuur op Zaterdag 12 Febr.- des avonds ten 7 uur ten huize van A. L. Kortekaas zal zitting houden ter in vulling der formulieren, sloot hij de ver gadering met den groet: „Geloofd zij Je zus Christus!" L1SSE. Van den bollenkweeker y. D. zonk gisternamiddag een vlet ruige mest tengevolge van het te zware laden. Na veel moeite mocht het gelukken hem met vereende krachten weer boven te halen. Naar men ons van officieele zijde mededeelt is de inschrijving op de intee- kenbiljetten die de R. K. vereeniging tot wijkverpleging onder alle gezindten rond zond, geslaagd. Van alle zijden is inge- teekend. Het bestaan der wijkverpleging is derhalve verzekerd. Spoedig zal nu ook het wijklokaal in den Bondstraat geheel naar wetenschappelijken eisch worden in gericht. Gisteravond werd vanwege onze bondsafdeeling de 6e ontwikkelingsavorid gehouden. De zaal was stampvol. Als spreker trad wederom op de wéleerw. heer B. J. M. van Rooij, met het onder werp „De Christelijke Charitas". In een gloedvol en helder betoog schetste de eerwaarde spreker dat de christelijke lief dadigheid reeds uitblonk door alle eeuwen heen. Wie zou nu gedacht hebben, al dus de gewijde spreker, dat thans na 19 eeuwen de liefdadigheid zou worden aan geklaagd. Met feiten werd dit door spre ker aangetoond. Dit is de vrucht der mo derne ontwikkeling. Spr. haalde eenige passages aan uit een boek van een Duitscb kopstuk op dit gebied. Deze moderne wijsgeer zeide, dat de christelijke lief dadigheid een vloek was. Zwakken en mislukten, aldus die wijsgeer, zij moesten ten onder gaan. Tegenover dit kanniba lisme stelde spr. de echte katholieke lief dadigheid. Zij is de stroom des levensJNa de pauze werden verschillende vragen be antwoord. Hierna werd deze ontwikkelingsavond gesloten en tevens bepaald dat een vol gende avond zal worden gehouden 24 of 25 Februari. wetenschap door den hèer J. C. Vaav Hasseit (Katwijk aan "Zee); het docto-J raai examen in de plant- en dierKundej I door den heer P. A. Dietz (den Haag)J Ingezonden Mededeelingen k 30 cent per regel. Wijnhandelaren Kanto MEN ZOON. everanciers. fsteeg (13) Een verzoek van Dr. Hoffmann. Door den arts Hoffman te Gouda i$i aan het Doorl. Episcopaat het verzoek; gericht te mogen vernemen of het hem als Katholieken arts geoorloofd is zich', aan te melden voor het lidmaatschap; der neutrale Nederlandsche Maatschap- j pij tot bevordering der Geneeskunst, die na hare jongste wetswijziging voor een! zeer belangrijk deel een medische vak-! vereeniging is geworden. En zulks in! verband met de door de H.E.W. Bis-( schoppen ten vorigen jare aan de Katho- lieken uitgevaardigde circulaire over neu trale vakvereenigingen en de Katholie-i ken. Spanje en het Vaticaan. De „Imparcial" van Madrid had be weerd, dat het Vaticaan geweigerd had; in onderhandelingen te treden met het Spaansche gouvernement over een her vorming van het Concordaat. Op de meest formeele wijze wordt deze bewering door de „Osservatore Romano" gelogenstraft. Nooit, verklaart dit officieuze blad, heeft de H. Stoel geweigerd om een hervorming te betwisten. En dat kon de H. Stoel niet doen, omdat een der ar tikelen van dit Concordaat zelf voorziet in de opening van dergelijke onder handelingen. Beurs van Amsterdam. 12 Februari 1910. Vorige Nederland. Koers. Obl. Ncd. Werk. Schuld 92%, 3 6/o Ccrt. dito 92%, 2%% dito 76 Hongarije. Goudl. 4%. 95% Oostenrijk. -5 Obl. Aprll-Oct. 99% Dito 4% Jan-juli 95% Portugal. 4%% Obl. Tabaksipon. 97% 3% Obl. le serie 65 Rusland. 4%% Obl. 1909 Ned.Rec. 94% 4% dito Obl. 1909 94% 4 dito bij Hope Co.èG.R. 125 87 4 dito 6e Emiss. 87% Servië 4% Obl. 1895 81% Mexico 4% Obl. 1904 95% Brazilië. Fund. L. 1898 102% Columbia 3% Gee. B. Schuld 44% Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 55% A°L Amsterdam 1900-01 p03 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. CerL v.g. A. Unit. Stat.Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (Hq.) Amst Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand. „Ketahoen" Mijn b.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expLv. Petr. Br. a f 1000 Aand" Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lira. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. ObL Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka CerL v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lieu Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert v. gewaand. Roek Island Gew. aand. South Pacific A fgest gew. aand. South Rlw. C ertv.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4°/o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k i 100 Paieis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1804 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2% 87 181% 74% 60% 78% 119 124% 177% 140% 186%, 247 917 433% 195% Koers heden 92«%„ 92% 76% 95% 95% 97»%» 94% 95% 87% 87% 102% 44% 77% 60%, 80% 177% 141% 246 920% 122% 438 197% 163% 6% 20 605 76% 525 5% 10% 37% 84%, 89% 96% 128% 116%« 81% 39% 28% 74% 36 102% 41% 99'%, 44% 46% [124% 28 182% 101% 20% 109%, 1.90 80 97% 121 158% 173 71% 51% 047.- 70,40 531% 5% 10»%, 127% 116% 82 38% 28% 75% 36% 41%i 99% SB 123« 28H mx 101« 20'„ 158H Marktberichten. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstgen uitslag afge legd het doCfot^J examen, in de. r echts- LEIDEN, 11 Februari. Boter. Heden waren aangevoerd 210/8 en 25/16 vaten, le kwal. per vat f 68 a 72, 2e kw. per vat f 62 a 66, 1» qualiteit per K G. f 1,70 a f 1,80, 2e qualitelt per K G. f 1,55 a f 1,65. Verkocht 4450 KG. Turf. haardbr. 1ste soort - stuks. Tart grauwe) stuks. Lange Zwarte 270000 stuk» 4.25 a f 4,50 per 1000 stuks. UTRECHT, 12 Feb. Op de weekmarkt waren heden 550 sluks vee aangebracht De prijzen waren voor stieren f 90 k 210, voor vaarzen f 135 a 190, voor pinken i 130 165, voor melk koeien f 140 k 210, voor kalfkoeien f 195 300, voor vaarskoeien f 140 k 195 voor vette koeien f 160 k 240, voo/ nuchtere kalveren 1 6 k 22 voor magere kalveren i k voor magere varkens f 25 k 75, voor biggen f 6 k 13. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noopt ons verschillende berichten tot een volgend nummer .uit te stellen,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2