Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Gedurende zijn afwezigheid is de Min, Van Binnenl. Zaken, Mr. Heemskerk, belast met de waarneming van het De partement van Justitie. Hoe oos volk vergiftigd wordt. Vierenzeventig duizend Het is een verschrikkelijk getal! Te Dordrecht werd deze week de jaar vergadering van de Nieuw-Malth. oBnd gehouden. Veel deel en we daarvan niet mee. Alleen deze bijzonderheid. „In het afgeloopen jaar zijn door den Boud 74.000 blaadjes cn brochures ver spreid zoowel in de sloppen en ste gen onzer groote steden als in de meest «afgelegen gehuchten van ons land". Zoo wordt dat gif overal verspreid. Eu vaak wordt het daar uitgereikt, waar niemand er naar vraag!,, en het onder de oogen van kinderen, dienstboden en wie weet wie meer komen kan. Of het tijd wordt, dat gelijk Min. Kelissen wil aan deze volksvergifti ging paal en perk wordt gesteld. (Fr. Dagblad). Peil van critiek. Te Mniiihauseii is eene vereeniging opgericht tot bestrijding van het vloe keu. Een loffelijk doel, zal men zeggen. Dè „iN. R. Ct" maakt ervan, dat die vereeniging zijne (hare) leden het vloe ken wil afJeeren. E:i vindt daarin aan leiding oai er aan ioc te voegen: „Het pleit niet voor het peil van beschaving, waarop de Müblhauzers staan, dat zulk een vereeniging in een behoefte voor ziet". Een critiek je van de kracht, die men hoogstens in „De Controleur7' of in „De Notenkraker" verwachten zou. We kennen geen stad in Nederland, waar door het voJt zoo gruwelijk wordt gevloekt, als juist Rotterdam. Er wordt geen schip gelost, geen sleeperswagen geladen, of het kraakt er van vloeken, 't Is gewoonlijk het eenige Hollandsch, dat de Deenscne en Zweedsche matro zen er bij hun passagieren leeren. Dat er een vereeniging tegen het vloe keu in Rotterdam werd opgericht, lazen we in de „N. R. Ct" tot dusver niet. (Wat nog niet zeggen wil dat er geene bestaat). Pleit een werkloos toezien bij dae on hebbelijke gewoonte soms wél voor het peil van beschaving, waarop een stad staat? L. K. Gedep. Staten van Zuid-Holland heb ben aan de Rotterdamsche Maatschap pij voor sanitair vervoer, welke Mij. zich ten doel stelt, Rotterdam van doelma tige zieken transportmiddelen te voor zien, vergunning verleend om met hare automobiel alle voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen gesloten verklaar de wegen in deze provincie te berij den, doch alleen in zooverre het noo- dig is om van den niet afgesloten weg te komen aan de woning van den te vervoeren patiënt en daarna weder te gaan naar den diclist bijgelegen, voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen n.et afgesloten weg en onder eenige voorwaarden betreffende het passeeren van rij- en voertuigen, rij- eo trekdieren of vee. STATEN-GENERAAL. Eerste Kamer. Vergadering vam Woensdag 9 Februari. Geopend Huur 20 minuten. Wegens ongesteldheid van den Min. van Waterstaat wordt de verdere be handeling over Hoofdstuk Waterstaat geschorst, en dat Hoofdstuk aan het einde der agenda geplaatst Alsnu is aan de orde Hoofdstuk III (Buitenl. Za ken). De heer v. Heecieren betoogde dat hem geen verwijt kan treffen naar aanleiding van rijn optreden inzake de Noordzee-entente, aangezien er bijzon dere redenen bestonden om bijzondere eischen te stellen voor ons land, die niet voor andere mogendheden van den twee den rang noodig waren. De Minister Was daarvan echter blijkbaar niet op de hoogte daar dit een get>eurtenis betrof, voorgevallen vóór zijn optreden als Mi nister en buiten diens Departement om. De heer De Jong bestreed de aan stelling van een Landbouwconsulent te Londei. De Minister stelle liever een landbcuwattaché aan, verbonden aan het .consulaat, terwijl de heer Bloember gen die aansteiiing toejuichte, te meer waar Dr. van Rijn een zeer actief en kun-dig man is. De heer Hovy pleitte voor steun aan Nederlandsche scholen in het bui tenland. De Min. van Buiten 1. Zaken kwam op tegen de achterdochtwekken- de, duistere en vage termen, waarin de beer v. Heeckeren zijne beschouwingen inzake de Noordzee-entente hult. Al leen op preciese vragen kan en wil de Minister gaarne antwoorden. De Minister verdedigde de aanstel ling -an een Landbouwconsulent te Lon den Jie hij niet wilde promoveer en tot attac: In het algemeen was de Min. er n-'et voor Nederlandsche scholen in het buitenland te subsidieeren, daar 7t bete is dat de Nederlandsche kinderen zich met de buitenlandsche kinderen as simileren. Voor bepaalde kolonies ui de de in eene uitzondering maken. Zoo bijv. aa,:i de sen,ooi te B> us^el, waar naar een onderzoek zal worden inge steld. Door den heer "Hovy werd in over weging geven aan den heer van Heecke ren gelegenheid te geven in Comité- generaal aan den Min. van Buitenl. za ken vragen te stellen, waartegen de M i- n is ter zich verzette, daar deze de voor keur gaf aan openbare behandeling!, waarbij de Voorzit te r der Kamer zich aansloot. Nadat de M i u. v. B u i t e n 1. Z a k e n nog had verklaard nimmer gezegd te hebben dat onze gezant te Zweden zijn prestige had benadeeld, maar dat hij dit gedaan zou hebben als de zaken waren voorgevallen gelijk deze het had voorgesteld, (de heer v. Heeckeren: Dan trek ik mijn woorden in, M. d. Voor zitter), ging de Kamer op voorstel van 5 leden over in geheime ziting. Nadat de vergadering gedurende 35 minuten gesloten is geweest, en weder he opend was, deelde de Voorzitter mede dat met 31 tegen 12 stemmen be sloten was de zaak niet verder in Co mité generaal te behandelen, waarna een half uur werd gepauzeerd. Na heropening der vergadering stelt de Voorzitter voor ter zake van het in geheime zitting gesprokene geen ge heimhouding op te leggen en de notu len dier geheime zitting in een volgen de vergadering vast te stellen. Aldus wordt besloten. De heer Van Heecker e n dankt den Minister voor diens verklaring, dat hij niets gedaan heeft wat nadeel zou kun nen doen aan zijn prestige als gezant. Verder zegt hij, dat hij over niets heeft gesproken, dan over de entente en ver wijt den Minister, dat deze bij sluiting der entente niet heeft rekening gehou den met het feit, dat een naburig sou- verein eenige jaren geleden meegedeeld heeft, dat hij verplicht zou zijn ons land te occupeeren, indien het niet in behoor lijken staat van tegenweer werd gebracht tegen Engeland, bijaldien de krijg het Oosten zich dreigde voort te planten. Naar aanleiding daarvan is hij door ze kere personen in consult genomen. De Minister, antwoordend, zegt, dat de weinige woorden door den heer van Heeckeren gesproken, Z.Ex. nood zaken tot antwoord. Hij verklaart dat de heer van Heeckeren waarschijnlijk zijn reden heeft gehad om niet in te gaan op de door Z.Ex. gedane vraag, waar op een concreet antwoord past. Thans is de heer Van Heeckeren ech ter iets verder gegaan in zijn verkla ring, echter voor den Minister niet vol doende om in een concreet ant woord een volslagen vernietiging te ge ven. Zoolang de afgevaardigde niet zijn va ge uitdrukking omtrent een naburig sou- verein preciseert, acht spr. zich niet ver plicht er nader op in te gaan. De heer v. Heeckeren is door zekere personen in consult genomen, zegt hij; de Minister kan echter geen andere ge volgtrekking maken dan dat hij in con sult genomen is door personen, die de mededcelmg zouden hebben gedaan en dat achterwege lieten, naar aanleiding van dat consult. De Min. kan hierop echter niet verder antwoorden, wanneer de heer van Heeckeren niet nader pre ciseert. De Voorzitter: Vraagt nog iemand het woord? Niemand vraagt het woo/d en onder gelach worden de beraadslagingen ge sloten en de begrooting zonder stem ming goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde Hoofd stuk XI (Koloniën) met de begrooting van Suriname, waarbij de heer Van Wa terschoot v. d. Gracht het woord voerde over de belangen der zending in Suriname en het aikeurde met den heer Roessingh in de Tweede Kamer, dat de Regeering, op dejgeesteiijke belangen had nieenen te moeten bezuinigen. Spr .wijst op het zoo verdienstelijk werk der R. K. Geestelijken in Suri name en spreekt de verwac.iting uit, dat deze Regeering het subsidie aan die geestelijken zal willen vermeerderen. De M in. v .Ko 1 on i n zet nog eens uiteen, waarom hij conform voorstel van koloniale staten den post voor den pre dikant te Nieuw Nickerie int.ok. Reden is de ongunstige finanJ.ele positie van deze kolonie. Dat hij niet ongenegen is het werk der R. K. geestelijken, waaraan hij hulde brengt, te waardeeren, kan o. a. blijken uit de verhooging van een post voor sub sidie aan R. K. Zusters in het hospitaal te Paramaribo uitgetrokken op hoofd stuk XI van de Staatsbegrooting. D ebegrooting van Suriname mocht de Min. echter niet zwaarder belasten. Wel hoopt Z.Ex. volgend jaaT iets meer te kunnen doen. De heer v. Waterschoot v. d. Gracht dankt voor deze toezegging. Hoofdstuk XI en de begrooting van Suriname worden nu zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals de „Re geling van het Ned. Onde daanschap in Ned.-lndië" en de aanvulling en ver hooging der landbouwbegrooting voor 1909 ten behoeve van de kosten aanstel ling Inspecteur Vissc.ieJj: subsidie ver- vereeniging voor huisindustrie en ver- loftraktementen. Daarna was "oofdsti.:. X (landbouw enz.) aan de orde. De heer von Fisenne bepleitte ver pachting op gemakkelijke voorwaarden van stukken g-o-id van niet te groote a fin e lig aan vaotc _aiJb.eid_e._s n spiekt over de belangen van pluimvee- en ko nijnenfokkerij. r De heer Reekers bepleit nog meer dere zorg voor de boschcultuur en be strijding van de nonvlinder-plaag. De daarvoor benoemde commissie behoeft niet ontbonden te worden, maar kan bij voortbestaan juist nu zeer nuttig pre ventief werk doen, gelijk de spreker uit voerig uiteenzet. Is daarvoor de huidige wetgeving niet voldoende, dan zal een wijziging moeten worden voorbereid, die aan de overheid meer macht geeft om bijv. bosschen te isóleeren door diepe greppels en omhakken van eenige rijen boomen. 'Ook tegen andere schadelijke insec ten bijv. de snuitkever, moet worden op getreden. Terwijl ten slotte andere ge varen voor de bosschen, konijn en plaag, brand, enz. ook bestrijding zouden kun nen vinden, in een dergelijk onderwerp daar de hier en daar reeds ontworpen gemeenteverordeningen niet afdoende zijn. De bovengenoemde commissie zou een ontwerp-boschwet kunnen maken in overeenstemming met in het buitenland bestaande dergelijke wetten. Veel geld acht de afgevaardigde daar voor niet noodig, maar wel dringt hij op spoed aan teneinde tegenover een nieuwe eventueele plaag goed voorbe- reid te zijn. De heer Si eken ga oordeelde, dat ook ten aanzien van buitengewone mach tigingen de algemeene bepaling van de jachtwet in zake der uren waarop ge jaagd mag worden van toepassing is. De heer Bosch v. Drak ensteijn verwacht in de bestrijding van nonvlin ders en andere schadelijke insecten veel van betere bescherming der vogels, waar om hij op spoedige indiening van de vogelwet aandringt. De heer v. d. Maesende Sora- breff maakt een vergelijking tusschen de kosten en uitkomsten der Staatsmij nen en die in partieu iere exploitatie zijn en komt tot de conclusie, dat de Staats exploitatie de vergelijking gerust kan doorstaan en dat de daarbij betrokken ambtenaren hulde verdienen. De heer Stork spreekt nog eens over de ziekteverzekering, welke nu naar mi- nistrieele toezegging, spoedig moet in komen. Spr. meent, dat de eenvoudig ste oplossing zou zijn aan >verkgevers de verplichting op te leggen, te zorgen dat hun arbeiders zijn aangesloten bij een wettelijk erkend ziekenfonds. Bij overtreding zou de werkgever dan ge dwongen moeten worden tot een uit- keering gedurende 6 a 13 weken van 70 pCt. van het weekloon. Verder hekelt spr. nog eens de groote administratiekosten welke onze onge vallenwet na zich sleept en vraagt hoe thans de verhouding is van de Rijkv- verzekeringsbank tegenover het instituut der Risico-overdracht en in hoeverre het bankbestuur bevoegd is af te wijken van het tarief. De heer De Jong sprak over het Rijksme; k voor kaas. Daarna werd de vergadering gesloten. Te Princenhage is gearres teerd J. V., wissellooper bij een kassier te Breda, die gepoogd moet hebben zijn vrouw te vergiftigen door haar drank te doen gebruiken, waarin strychnine ge mengd was. De vrouw proefde, maar vond er een vreemden smaak aan, waarom zij het vocht uitspuwde en daarmede haar leven redde. Een kloppartij in de kerk.Uit Schiedam meldt men: Zondagochtend, omstreeks half 9, is in de R. K. kerk aan den Singel slag geleverd door een bezoeker, die van een stoel gebruik had gemaakt, en weigerde het traditioneele dubbeltje te betalen, en de onderkoster, belast met het innen dei* centen. De laatste kreeg een slag op zijn neus, zoodat het bloed er uit. gutste, terwijl de eerste het hazenpad koos, door den ander gevolgd tot aan zijn woning, waar de deur voor zijn neus werd dichtgeslagen. De koster deelde het voorval aan een juist passeerend re chercheur van politie me^e, zoodat den vechtersbaas deze aardigheid nog wél eens opbreken. Een moordaanslag. Door een age.it van politie werd Maandagavond in de Hendrikstraat te Breda een gemas kerd man (het was juist carnaval) ba dend in zijn bloed gevonden. Bij on derzoek bleek het zekere F. uit het na burige Terheyden te zijn. De man had een messteek in de borst en werd naar den politiepost aan het stat'.on vervoerd en det r dr. Heyl verbonden. Een on derzoek is ingesteld. De Parijschewijk StLambert wordt sedert het laatst van Januari on veilig gemaakt door een steker. Hij heeft al verscheiden jonge meisjes en jonge mannen, 's avonds op straat, met een mes gestoken. Bij twee jonge mannen is het raak geweest, de een heeft een steek in de borst, de ander in het onderlijf ge kregen. Het is een baardelooze man, met glad geschoren gezicht, goed gekleed en met een pet op. Kostbaar boek. Een exemplaar van den Koran, dat in het bezit is van den Shah van Perrië, heeft een waarde van f700.000. De perkamenten bladen zijn in £€jl meer d&o drie <kcimeler dikken gouden band gebonden, die ook nog een even dikke onderlaag van rein zilver heeft. De gouden band is met edelsteenen ver sierd, in den vorm van 'n halve maande ze prachtige versierselen bestaan uit 109 diamanten, 167 paarlen en 122 robijnen. Bij het herstellen van een weg bij Phoenix in Arizona, moest men op sommige plaatsen rotsen, door middel van dynamiet laten springen. Tijdens de werkzaamheden naderde een automo biel, de chauffeur werd gewaarschuwd niet door te rijden, daar juist een la ding dynamiet was geplaatst en elk! oogenblik een ontploffing was te wach ten. Die waarschuwing werd in den wind geslagen, de auto reed door. Juist toen hij bij de plek was gekomen, waar de lading geplaatst was, had de ont ploffing plaats. De auto werd geheel vernield en de 7 inzittenden kwamen allen gruwelijk om het leven. Omstreeks 4 uur eergiste- morgen kwam een bediende van Hótel National te Nancy aan het naburige po litiebureau melden, dat er in het hótel iemand uit Parijs was aangekomen, die in alle opzichten leek op den moordenaar van den banklooper Thain te Rijssel. Onmiddellijk ging de. politie er heen, en eischte de bagage van den verdachten gast op. De hótel bediende verklaarde echter dat die zijn bagage op zijn kamer had. Een onderzoek van de buiten de kamerdeur gezette schoenen, bracht aan aan het licht dat die te Rijssel gekocht waren. Dit was een aanwijzing dat waar schijnlijk de gezochte Favier in het hó tel aanwezig was. Plotseling drongen politie agenten van den veiligheidsdienst de kamer van den verdachte binnen, die met een revolver naast zich zat te schrij ven. Hij erkende dadelijk Antoine Favier te zijn dn ook dat hij den banklooper Thain had vermoord. Hij zeide verder te Parijs te zijn geweest en dat het over geseinde signalement niet geheel nauw keurig was, zoodat hij zich betrekkelijk veilig gevoeld had. Een uiterst gevaarlijke opera tie bij een giftige cobraslang minder gevaarlijk voor de slang als voor den ope rateur is dezer dagen in Bronx Park, den dierentuin van New-York, uitge voerd. Zij duurde niet minder dan twin tig minuten en om zijn doel te bereiken moest de hoofdoppasser van het reptiliën- huis zich van een list bedienen. Van de grootste konings-cobraslang in Bronx- Park moest een gezwel, dat zich aan den hals van het dier gevormd had, verwij derd worden. De oppasser nam daarvoor een drie voet lange waterslang, een kom met heet water en een anti-septische oplossing met zich mede toen hij de deur van de kooi opende. Hij had het vocderingsuur van de groote, elf voet lange koningscobra gekozen en hield de tot lokaas bestemde waterslang zoo in de hand, dat de staart van dit beest naar de greote giftslang ge wend was. Nauwelijks had de oppasser de deur ge opend, of de cobra hapte naar de kleine waterslang en begon deze bij gedeelten in te slikken. De man, die de van pijn zich kionkelende waterslang eerst had losgelaten, kreeg haar weer te pakken, terwijl de koningscobra haar aas verder opslokte. Nu eerst was het oogenblik voor de operatie gekomen. Iedere beweging van de slikkende gift slang opmerkzaam volgende, maakte de operateur met zijn mes de eerste kleine snede in het gezwel. De koningscobra hief zich van pijn plotseling bijna twee meter omhoog en de weinige toeschou wers, die voor de glaswanden toekeken, stoven van schrik uit elkaar. Maar de oppasser hield de waterslang met ijzeren greep vast, en daar de cobra zich in zijn prooi had vastgebeten, kon hij spoedig tot de tweede en derde snede overgaan. Eenmaal alleen scheen het, alsof de ko ningscobra haar buit wilde loslaten, waar op de slangenwachter onmiddellijk te rugsprong. Maar daarop sperde liet dier zijn muil nog verder open om de kleine slang geheel in te slikken, zoodat de opeiatie kon worden voortgezet. Met haar staart zweepte de groote gift slang de kiezelstefnen op, zoodat zij als met een hage!reg«-n tegen de wanden ra telden. Nog twee - neden en het gezwel was verwijderd. De anti-septische oplos sing werd in de wond gedruppeld en de oppasser verliet snel het hok. Het was hoog tijd, want de cobra had de kleine waterslang geheel opgeslokt en zou zich in het volgende oogenblik op den man geworpen hebben. Deze bekende, dat hij niet nogmaals tot de operatie zou durven overgaan, want het gift van de slang kan een mensch in tien minuten dooden. alkemAde. GEBOREN: Cornelis Theodorus, z. van Ge- rardus Cornelus, Warmerdam en Klasina van Seggelen. Jan z. van Pieier Katsburgen en Geertje Mars. Wilhelinina, d. van Cornelis Gerardus Halvemaan en Helena Alida Kerkvliet. Pieter, z. van Jan Verwijc en Jannetje van 't Riet GETROUWD: Gerardus Slingerland, 25 J. te Harderwijk en Johanna Apolonia Oudshoorn, 23 j. te Alkemade. OVERLEDENCornelis van Haastregt, 69 j. weduwnaar van Jacoba van der Meer. Johanna Kops, 69 j. echtgenoot van Johannes Borst. Marinus de Rijk, 63 j. weduwnaar van Dirkje van Dijk. BOSKOOP. GEBORENPefroncJIa, d. van C. Faase en P. van Leeuwen. Maria Heoderina, d. van D. Oosterwijk en M. de Rooij. Jacob, z. vani I. Spaargaren en I. Boele. Petronella, d. van J. Lubbers en C. Spies. Anna Margaretha Cornelia, d. van H. P. Schim van der Loeff en B. J. Verdam. ONDERTROUWDHendrik Stellaarten Neeltje van Gemeren. BODEGRAVEN. GEBOREN: Maria Johanna d. v. J.( Slappende! en' M. van Geen. Koos, z.' v. C. van der Veer en N. D. Smits, —t Neeltje, d. v. J. den Boer en C. Hogen- doorn. OVERLEDEN: J. A. Miltenburg, 2 m. W. Eikelenboom, wedr. van J. E. de rBuijn, 64 j. M. Hartog, 2 m. HAALEMMERMEER. ONDERTROUWDJ. Bulk en N. Braat. BEVALLEN: D. Kulk-van Klaveren, D. f. v. d. Ochtend-Verhoeff, D. W. M. Eickhoff- Alderden, D. Pli. Imansc-Ouwerkerk, D. G. J. Silvis-van Tol, D. M. E. Warmerdam- Tijssen, D. A. de Wit-de Haan, D. J. Eilander-Gortzak, D. A. Blokker-Eveleens, D. J. de Rljke-van Staverden, D. G. Schönhagc-Schellingerhout, Z. M. Koopman- de Koter, Z. A. de Vries-Ruighaver, Z. E. Lambo-Blom, Z. OVERLEDENC. v. Est, 5 d. - G. Knip, 76 j. -- M. v. Schooten, 68 j. P. Schraroa, 43 j. D. Rebel, 4 m. HILLEGOM. BEVALLEN: P. Langeveld-Smit z. A. Bak- ker-Otte z. J. E. van Roode-Raamsveld z. -• C. Ruiigrok-van Steijn z. OVERLEDENC. van Haastrecht 32 jaar. KATWIJK. GEBOREN: Willem z. van A. Koning en P. v. d. Oever. Jacob z. van 1. Zwanenburg en W. de Vreugd. Apolonia d. van W. Aaniione en A. Maatjes. Arendje d. van J. van Rijn en. 1. van Rijn. Japobus z. van J. van Rijn cn J. van Rijn, Bouwe z. van D. G. van Mooij- delijn en F. Kuijt. Cornelis z. van P. van der Spek en J. Vliegenthart. Adrlaan, z. van W. J. van Kenlen cn AL M. Meermans.Jacob z. van J. van Beelcn en G. van der Plas. Cornelia d. van E. Wassenaar en A. de Wit. Margaretha d. van A. Oudshoorn en G. Godefroy - Cornelis z. van C. van Duyvenbode en J. M. Boesaars. OVERLEDENArie ten Zijthoff 73 j. wed. vaa J. van Alphen. Amvrik van Duyvenvoorde v6 j. gehuwd m, A. Messemaker. Willem van der Meel 74 j. geb. m. A. v. d. Oever. GEHUWDJ. Mollenaar jm. en J. M. E. Bik jd.P. J. v. d. Oever jm. en J. v. d. Oever jd. ONDERTROUWD: C. Wassenaar wedr. en M. Wassenaa jd.; J. de Vreugd jm. en C. Ru waard jd. LISSE. GEHUWD: J. Zandvliet en J. Wittc- man. P. de Feber en A. G. Waas dorp. N. Opdam en G. de Kruyff. GEBORENMaarten, z. v. M. vanl Delft cn J. van Egmond. Margaretia Maria, d. v. J. van Zeist en J. M. van Rijn. Sebastianus Theodorus, z. v.. M. van Graven en Th. M. Faas. Ja cobus, z. v. A. J. v. d. Wiel en A. vanj der Boog. Jacoba Maria, d. v. L. W. Baak en W. M. Bogaards. Cor nelis Pieter, z. v. J. v. d. Zijden en C. Raadschelden. Cornelis Godefridus, z. v. W. Lemmen en C. Vrijburg. Gerardus Johannus, z. v. C. Elfeung en A. C. Hoogkamer. OVERLEDEN: Levenl. z. v. B. W. Mooyekind en J. M. Hoogendom. Levenl. z. v. G. A. Weijers en A. van der Meer. Adriana Maria ven (Jer Meer, 8 w. NIEUWVEEN. GEBORENGerrit, z. v. C. Rietveld en L. C. de Bock. NOORDWIJK. GEBOREN: Florus z. van K. van Roon en D. Zwemmer. Jan, z. van C. van der Niet en van Beelen. Adrianus z. van J. Smit en J. Steenvoorden. Hendrlca Christina Maria d. van J. Buscbman en M. C. van der Geest Suffrida Renica d. van C. H. Hermandes en N. M. M. Hulsman. Elisabeth, d. van P. Barnhoorn, en M. Barnhoorn. Pieter z. van F. H. J. de Jong en A. F. Maznrel. Neeltje d. van S. Admiraal en H. Smit Helena Maria d. van W. Peschier en A. J. van der Poot. Willem z. van P. Vink en N. Hoogervorst Johannes Franciscus z. van J. Bevers en M. van Bosemeer. ONDERTROUWDJohan Karei van der Lippe, 22 j. en Klaartje van der Niet, 25 j. Cornelus van der Wiel 25 j. en Klaartje van der Niet 21 j. GETROUWDArie Hoek, 25 j. en Margaretha Johanna Perfors, 26 j. OVERLEDEN Maria Catharina van den Ber& 80 j. gehuwd met Hugo Hoek. NIE.OOP. GEBOREN: Aartje Margo, d. van B. Kalk*. hoven en AL Rodenburg. Jan, z. van J. Immer zeel en F. Rademaker, Arie, z. van D. Fijsterman en E. Kromhout. Marinus z. van G. Zwart en G. Otto. RIJNSBURG. GEBOREN: Johannes, z. van P. Heemskerk en T. Verweij. Jan, z. van J. Kromhout en M. v. Egmond. STOMPWIJK. BEVALLEN. I. F. P. van der Haar geb. v. d. Zijden d. - E. M. M. van Rijswijk geb. v. Kutjk z. - P. A. v. d. IJssei geb. Lans z. C. P. Hagen geb. Peschier d. VEUR. BEVALLEN: M. Haagen geb. Brammer d. VOORHOUT. GEBORENCornelia Margaretha, d. van S. P. Warmerdam en S. H. Prins. - Wilhelmus Arnoldus, z. van H. F. Heuzen en A. Huijts. Carol us Petrus z. van C. van Lierop en D, Bartels. Christianus Engelbertus z. van C. van der Meij en C. Zandvliet. ZEGVELD. GEBOREN: Gijsbertus Antonius z. van Wil lem Zij e weid cn van Jacoba Maria Vollering. OVERLEDEN Jacob Brok oud 78 j. gehuwd met Johanna Roest. ZOETER WOU DE. GEBOREN. Ida, d. van H. van der Meij en J van Weeren. Sophia Elisabeth, d. van AL Nasveld en M. van Gulite. Antonius Bernardus Martinus, z. van G. van derWerfei A. J. Uljee. Alartinus Johannes, z. van Al Hoogervorst en A. van der Zijde. Geertrudi Alaria d. van W. van de-r Ploeg en J.M. van Eijk OVERLEDEN: Anna Cornelia Wesselinh ij

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6