BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Ingezonden Stukken. mim genheden raken, zal men het advies der bisschoppen inwinnen. Dit belangrijk document zal naar wij hopen tengevolge hebben, dat de Katho lieken eindelijk bij de verkiezingen en zoo mogelijk in heel hun openbaar op treden, de partijtwisten en oude tegen stellingen ter wille van de godsdienst belangen achterwege zullen laten De Spaansche bisschoppen, met den aartsbisschop van Toledo aan het hoofd, willen het blijkbaar ^niet zoo ver laten komen als in Frankrijk, waar tengevol ge van de partij-oneenigheden het Ka tholicisme niets meer te zeggen heeft, en het anti-clericalisme zijn orgiën viert. Het optreden van den kardinaal valt daarom vooral te prijzen, wijl de jongste buitensporigheden van het kabinet-Mo- ret en de overwinningen van de repu blikeinen bij de gemeenteraadsverkiezin gen alle reden geven tot ernstige be zorgdheid. Zweden. De toestand van koning Oustaaf, die aan blindedarmontsteking lijdt en gis ternacht eene operatie onderging, is aan merkelijk verbeterd. De koning heeft 'n vrij rustigen dag doorgebracht en een weinig geslapen. Pijnstillende middelen jwaren niet noodig. De koningin, die te Karlsruhe ver toefde, vertrok gisteravond van daar naar Stockholm. Denemarken. Frissche Ministers. In Denemarken is nu als in de da- gen van Hamlet something rotten in the sttae. Twee oud-ministers Alberti en Christensen in staat van beschuldiging wegens aanzienlijke verduisteringen, voor 't gerecht, en daarmede schijnt} ean de regeeringsellende nog geen ein- jcle gekomen. Eenige dagen was de mi nister van vervoer, Jensen, een vroeger landbouwer, genoodzaakt zijn ontslag in te dienen, wijl hij den officiersstand in het openbaar beleedigd had. "De openbare meening is daarmede ze ker nog niet tevreden gesteld, maar ver langt dat Jensen zich geheel ai al uit het politieke leven zal terug trekken en ook zijn mandaat als lid der Kamer zal neerleggen. Jensen heeft zich bereid ver klaard, aan dit verlangen gevolg te ge ven. Tevens verlangt de openbare meening het aftreden van nog een anderen mi nister, namelijk Nielsen, ook een gewe zen boer, die aan 't hoofd staat van het departement van Landbouw. Deze heeft zich veroorloofd in eën openbare Hrergadering den financieelen toestand van Denemarken „zeer miserabel" te noemen en te verklaren, dat Denemar ken eigenlijk onder voogdij gesteld moest worden. De minister van Finan ciën, dr. Brandes, heeft deze uitlatingen ongepast en ongegrond genoemd, maar de minister van landbouw houdt vol dat hij gelijk heeft. Intusschen zal ook Nielsen zich eerstdaags genoodzaakt zien uit het Kabinet te treden, aldus wordt p.an de „Frankf. Zt." gemeld. Koninklijke Besluiten. Benoemd tot burgemeester der ge meente Grootegast Bonnema. Met ingang van 16 Febr. is J. Carst te IJmuiden benoemd tot onder havenmeester bij de visschershaven te IJmuiden. Met ingang van 1 Maart is aan J. H. C. Dijk te Assen eervol Ontslag verleend als bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat der 2e klasse. Voor den tijd van r jaren,, oonder- scheidenlijk gerekend van 19 Nov., van 26 Nov. en van '21 Jan. is tyenoemd bij het personeel van den Geneeskun- idigen Dienst der landmacht, tot reser veofficier van gezondheid der 2e kl. de heeren M. L Muller, R. R. Rochat en F .de Stoppelaar, artsen. Met ingang van 1 Maart is bë- uoemd tot directeur vanjict postkan toor te Vaassen G. Lokhorst, thans in gelijke betrekking te Beilen. Met higang van 16 April is aan den inspecteur der posterijen en tele grafie te Arnhem M. Vellinga, als zoo danig eervol ontslag Verleend. Met ingang van 16 Febr. zijn be noemd tot kommies der posterijen en telegrafiea. A. J. C. Bogaerts, b. C. A. L. P. Kakebeeke, c. C. M. Corman, id. R. C. Gravestein, e. A. van Zuiden, f. A. C. Weusink, g. H. Koopmans, h. J. C. L. Stallaert, a. en e. thans adsp.- koninues b. c. d. f. g. fcn h. thans sur numerair der posterijen en telegrafie. De heer Noordwijn, burgemeester van Hagestein en Everdingen, zal 13 Februari a.r zijn 25-jarig ambtfeest vieren. In 1885 werd hij benoemd tot burgemeester van Zwammerdam1 December 1889 volgde zijn benoeming te Naaldwijk en ln 1901 tot burgemeester van Hagestein en Everdingen. LEÏDEN, 9 Februari. Zita-Vereeniging. Wegens verhindering van de presiden te, mej. C. Gibbi, hield Maandagavond Zita-vcrceniging onder voorzitterschap W mej. A, Sm/er» r 2e alget'neene jaarvergadering in het ge bouw der vereeniging aan het Noord einde. Nadat de waarn. presidente de ver gadering had geopend en de leden had verwelkomd, dankte de WEerw. pater R. C. H. Bouters, geestelijk adviseur, voor den grooten steun, die hij in de a-fgeloo- pen twee jaar van bestuur en leden mocht ontvangen. Vervolgens werd overgegaan tot het verkiezen van twee bestuursleden. Als presidente werd met algemeene stem men herkozen mej. Gubbi, ofschoon deze verzocht had, daarvoor niet meer in aan merking te komen. De wensch werd uit gesproken, dat mej. Gubbi haar herbe noeming zou aannemen. Inplaats van mej. A. van Houten, die voor 2e Secretaresse had bedankt, werd als zoodanig benoemd mej. JH. Meijsing, die hare benoeming aannam. Het bestuur der Vereeniging tot Be scherming van Meisjes, dat middelerwijl ter vergadering was gekomen, werd ver welkomd door de presidente en den WEerw. pater Bouters, die zich aanslui tende bij eerstgenoemde, hoopte dat de wederzijdsche waardeering voor elkanders arbeid en de goede verstandhouding zou blijven bestaan. Daarna was het woord aan de le Se cretaresse, mej. N. BaJet, tot het uitbren gen van haar jaarverslag. In een keurig en uitvoerig overzicht waren de gebeur tenissen van het tweede vereenigingsjaar saamgevat, waarvan wel de voornaamste is, dat de Zita-Vereeniging haar eigen gebouw verkreeg. Hoeveel moeite en zor gen dit aan het bestuur gekost heeft, wordt daarin tot in de kleinste bijzonder heden medegedeeld, maar tevens verna men wij daaruit tot welken bloei de Ver eeniging is gekomen, nu zij zich in eigen huis vrij ontwikkelen en in ai hare krach ten ontplooienk an. De dienstboden kun nen er hun vrije avonden doorbrengen, 'n afzonderlijke lees- en conversatiezaal is voor winkeljuffrouwen ingericht, er be staat een informatiebureau voor dienst betrekkingen, dat ruim 20 meisjes een passende betrekking bezorgde eene com missie betast zich met huisonderzoek; aan den naai- ai knipcursus waarvoor mej. Meijsing zich bijzonder interresseert, namen 150 meisjes deel, de zangcursus, staande onder leiding van de dames Balet en van Doesburgh, telt 25 leden, ook 'van de slaapgelegenheid voer reizende meisjes en anderen, die buiten betrekking zijn of geen tehuis hebben, werd druk ge bruik gemaakt; gemiddeld waren er 4 a 5 logees per nacht, maar meermalen kwam het voer dat ongeveer 10 meisjes de slaapkamertjes gebruiktendagelijks wordt door de dames Balet, van Does burgh, van Houten, en Schmier catechis mus onderricht aan achterlijke kinderen gegeven; de dienstboden en winkeljuf frouwen krijgen wekelijks apologetisch onderricht enz. Uit deze categorische opsomming blijkt overduidelijk, dat in het afgeloopen ver eenigingsjaar veel tot stand kwam, ter wijl de resultaten van den verrichten ar beid veel reden tot tevredenheid gaven. Dit geeft moed voor de toekomst en daar om sluit de Secretaresse haar verslag met een krachtige opwekking om te werken, te werken altijd meer. Zoowel door de presidente als door pater Bouters werd mej. Balet, die een bijzonder groot deel had in hetgeen tot stand kwam, wannen dank gebracht. Mej. J. A. Hofman, penningmeesteres- se, becijferde in haar rekening over 1909 een bedrag van ruim f800 ontvangsten ad f 13,474.60, aan uitgaven ad f 13.170.245 batig saldo f304,356. Ook zij mocht voor haar accuraat beheer en groote nauwkeu rig den lof der vergadering in ontvangst nemen. Tenslotte sprak de WEerw. pater Bou ters nog een enkel woord, niet zoozeer afs adviseur, want gij allen aldus de ejerw. spr. weet dat mijne verhouding tot de Zita-Vereeniging toch wel iets meer is dan die van adviseur. Spr. herinnert aan de drie gewichtigste afdeclingen: cathe- chism us-onderricht aan achterlijke kinde ren, naai- ai knipcursus en zangafdeelin- gen. Mogen alle afdeelingen in bloei toe nemen, dan za! de Zita-Vereeniging zich een <naam verwerven, die hier en elders bij .katholiek en niet-knthohek achting en eer bied afdwingt. Wat wij in het begin van het tweede jaar ons voorstelden is ver wezenlijkt Als de leden zoo trouw blij ven, zal ook dit jaar tot stand komen, wat we hopen nl. lo. oprichting van een spaarkas; 2o. vergrooting van onze loka len; 3o. patronaat voor meisjes, die hare le H. Communie hebben gedaan to. kook- en huishoudschool voor fabrieks meisjes en 5o. een creche voor de arme kleinen. Daarna werd met de gebruikelijke plichtplegingen de vergadering gesloten. AARLANDERVEEN. Als curiositeit kan gemeld worden, dat een woning alhier, verkocht is voor de som van f 48000 en bestaande in ruim 20 bunder land. Voor ongeveer 60 jaren terug waren op deze woning 69 bunder land, doch toendertijd werd deze woning ook verkocht voor f 48.000. Voorheen en thans. L1SSE. Door een ongelukkig toeval viel de werkman J. P. in dienst bij den bloe mist O. en Zn. gisteren terwijl' hij bezig was een tjalk mest te lossen, over boord en was, daar 't water daar zeer jdiep was, plotseling uit 't gezicht verdwenen. Toen hij daarna boven kwam haalde men hem fluks binnen boord zoodat dit onge val er veer den betrokkenen met den schrik en /een p^t pak afJ iep. NOORDWIJK. Hedenmorgen geraak te het knechtje van den heer H. de G. met zijn groote teen bekneld ondér een met zand geladen kipkar. Ofschoon aan vankelijk niet veel pijn gevoelend, heeft de dokter de nagel afgenomen en om de gekwetste teen een verband gelegc Zou men nog steeds blijven volhouden dat in de tuinbouw geen ongelukken ge beuren ROELOFARENDSVEEN.Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan de moeder van den milicien P. van der Wereld van het 4e Regiment-Infanterie vergoeding ingevolge art. 113 bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.70 per dag. SASSENHEIM. Het aantal manschap pen voor de Nat. Militie, lichting 1910, is bepaald op 9 en wel 6 voor volledige en 3 voor korte oefeningen. Heden werden .wij in de gelegenheid gesteld de vlaggen te zien, geleverd dooi de firma Pander te 's-Gravenhage aan de Zuid-Hallandsche IJsvereeniging afd. Sassenheim. De vlaggen zijn groen, groot 2 M. bij 1 M. en in het midden een witte ruit, waarop de letters Z. H. IJ. De vlaggen zullen dezen winter wel niet meer gebruikt worden. VOORHOUT. Het insclirijvings register der Nationale Militie lichting 1911 isvoor- loopig gesloten met een getal van zeven tien ingeschreven. Gedurende het jaar 1909 zijn door het Rijk van verschillende veefokkers alhier overgenomen, 13 aan clinische tuberculose lijdende runderen, tot een gezamelijk be drag geschat op f 1939. De kosten van vervoer bedroeg f 50,02, zoodat de maat regelen tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee, met inbegrip van het schattersloon, voor deze plaats alleen reeds ruim 2 mille kosten. VOORSCHOTEN. Zondag 20 Februari 's avonds na het Lof, vergadert „St. Bar bara", onderafd. van den R. K. Volks bond. Punten van behandeling: 1. Jaarverslag van den secretaris2. Rekening en verant woording van den penningmeester; 3. Reglementsherziening; 4. Bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van de heeren G. A. Niersman, voorzitter, A. v. d. Berg, le penningmeester, H. Visser, 2e secretaris en G, Homburg, 2e commis saris. Tegencandidaten ingediend door minstens 10 leden kunnen worden op gegeven tot 19 Februari bij den le secreta ris Th. Bergman. ZOETERWOUDE. Zondag en Maan-V dagavond van deze week gaf het R. K. Aloysius Patronaat op het dorp al hier in de R. K. Jongensschool haaii jaarfeest-uitvoering. Het talrijk publiek dat de lokaleni vulde, werd beide malen op hartelijke wijzen verwelkomd door den Zeereer- waarden Heer Kapelaan Röben, die hun een genoegelijken avond wenschte en hoopte dat alle aanwezigen zoudeu me dewerken tot het welslagen van dezen feestavond. De avond werd geopend met een blij spel in twee bedrijveir: „De tobbende Zusterkunsten." Dat stuk werd vlot gespeeld en naar gelang de tijd van studie, liep liet werkelijk vlug van sta pel de rolverdeeling heeft daartoe ten zeerste medegewerkt. Na de pauze kregen wij wederom een blijspel te zien. „Wie kaatst moet den bal verwachten". De scène deed alle aanwezigen veel p'leizier. Alle medespe lenden hebben op uitstekende wijze hun rol vervuld. Tot slot werden de aanwezigen ver gast op eene verrassing, n.l. een klucht spel, getiteld: „Heer en Knecht". Dit kwam op het program ma evenwel niet voor, doch vooraf was bepaald-, dat het op de planken zou 'worden gebracht, in dien de tijd het toeliet. Deze spelers werkten ook zeer goed. Aan het einde van den eersten feest avond werd een hartelijk woord gespro ken door den Zeereerw. heer Deken cn Pastoor der parochie. ZEerw. was ten zeerste voldaan over het welslagen der uitvoering. Tevens wees ZEerw. op het groote nut en voordeel van het patro naat ai spoorde allen aan om zooveel mo gelijk dat te steunen. Aan het einde van den 2en feestavond sprak de Weleerw. Kapelaan een woord van lof aan allen, die hadden medege werkt, doch een bijzondere hulde bracht hij aan de acteurs, den directeur van het muziekkorps den heer Schink te Leiden, aan de leden daarvan, alsmede aan den grimeur, de heer Oosendarp van War mond. Het zijn genoegelijkc avonden geweest dat deze mogen leiden tot een weder zien in een nieuw patronaatsgebouw. In den laten avond van Maandag, toen allen vroolijk en voldaan liet feestge bouw verlieten om huiswaarts te gaan, sloeg op eens een ie-der de schrik om het hart, want van mond tot mond ging het „er liggen menschen te water'F Te verwonderen was bet niet, want buiten zijnde, en op een vreemd terrein, kon men geen hand voor pogen zien], zóó donker als het was. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. Met be hulp van carbidlantaarns werd gezocht, en toen bleek, dat twéé personen te. water waren geraakt, maar weder spoe dig op heCd/ogfe MpP&f&jr Ingezonden Mededeelingen h 30 cent per regel. F. A. DAMEN WijnhanderaredVliofleveranciers. Kantbof sflrgsteeg (13) Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. H. Haven Pieterskerkgracht 3A tuin mansknecht. A. Otterström, Noordeinde 1, gezelschapsdame. P. Huge, Duivenbodestr. 5. A. Turksma en gez., Haarleuimerstr. 171, Winkelier. W. Sjardijn, Vogelstraatje 6. I. Th. Nicolai, Oude Singel 62. P. Stoeken en gez., Rijn en Schiekade 39D, wolverver. C. J. H. Bekkering, Levendaal 95, kinderjuffrouw. Wed. W. van Klingeren, Ambachtstraat 23. J. Ouwerkerk en gez., Voldersgracht 3, kleeren- wasscher. G. van Leeuwen, Witte Singel 89, dienstbode. M. C. Molenaar, Bouwelouwensteeg 15. I. J. Jansma, Maredijk 24, arbeider. J. A. Duffels, Mare 66, arts. G. Janssen, Breestraat 118, dienstbode. N. van Varick, Witte Singel 80, dienstbode. C. Hol, Oostdwarsgracht 22, dienstbode. M. Janssen, Haarlemmerstraat 177, dienstbode. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. E. M. Pisters, den Haag, Statenlaan 43. Mej. A. D. H. Taffijn, Hilversum, Irisstraat 29. Z. Eikerbout, Loosduinen. Mej. Visscher-Vermeij, den Haag, v.Dijckstr.155. L. Chr. Affourtit, Oegstgeest, Morschweg f 73. D. Rubenkoning, den Haag, Juliana v. Stol- bergl, 35. Mej.J. M.S. Otten.den Haag,Bleiswijkscliestr.36. Mej. M. B. Bannink, Arnhem, Sloetstr. 75. B. Batelaan, den Haag, Ged. Sloot 8. Mej. Smits-Geuze, Rotterdam, Oost.iVlaasstr.64. Charles L. Martein, Merchtem (België). Alb. v. Lokoen, Rosmalen. J. R. F. Vijzelaar, den Haag Fredcrik Hendrik plein 20. H. B. Tjonisnia, Maaxssen, Hotel Harmonie. Ph. F. Schoondergang, den Haag, Enimastr. 256. J. H. Maas, Westervaart Kerkpad 11. Mej. D. Schoondcrbeek, Westervaart Kerkpadl 1. D. Carree, Assen, Stoffeerder. M. Eikerbout, den Haag, Badhuisstr. 87. G. A. Brandt, Voorburg, Achterweg 139b. Mej. M. H. Kroon, den Haag, Piet Heinstr. 106. Buiten verantwoordelijkheid'der redactie) Geachte Redactie. Beleefd vragen oiidergeteekenden plaatsing voor het volgende, bij voorbaat onzen welgemeenden dank. Reeds zijn vele pogingen, zoowel hier als elders in het werk gesteld, om te trachten den winkelier en zijn personeel meerderen vrijen tijd te verschaffen', door hetzij bij gemeentelijke verordening of door onderling overleg, decwinkels ai magazijnen vroeger te doen sluiten dan de thans geldenden tijd van des avonds 10 uur of later. Wederom heeft zich hier ter stede een Commissie gevormd, bestaande uit af gevaardigden van vereenigingen, welke willen trachten de vervroegde winkel sluiting hier tot stand te brengen met alle wettige middelen, 't zij door een Staatswet of bij gemeentelijke verorde- ripg. Dit Comité is gevormd na het ont staan van het Nationale Comité geves tigd te 's-Gravenhage in Aug. 1.1. Het stelt zich voor om met behulp van alle voorstanders door gemeenschappe lijke actie tot het voor hen gewenschte doel te geraken. j Om hier alle feiten te noemen, waar om naar hunne bescheiden meening een vroeger sluitingsuur noodzakelijk is, zoude vreezen wij teveel van uwe gast vrijheid gevergd zijn. Niettemin meenen wij toch het publiek te moeten inlichten waarom dan die noodzakelijkheid. Dengene die zulks nog niet weet wij zen wij er op, dat zeer vele winkeliers ai bedienden op weg zijn nerveuze en zenuwachtige menschen te worden of het reeds zijn. Dit vindt zijn oorzaak 1. Door liet steeds grooter worden der concurrentie 2. Door de cischen welke het publiek stelt aan den winkelter cn personeel. 3. Het daardoor dagelijks zijn in een gedrukte stemming, vreezende een min- dér debiet, zóodat de winkelier te veel van zich zelf en van zijn personeel vergt, om het publiek het koopen te vergemak kelijken. Degenen dié zulks wel weten, zullen wij niet behoeven te overtuigen dat een vervroegd sluitingsuur noodzakelijk is. Maar zoowel kooper als de verkooper gaan toch steeds mede, (behoudens en kele uitzonderingen) met de oude Sleur door te denken, och het is altijd zoo geweest en altijd goed gegaan, of men vind het prettig des avoifds de win kels open te zien, en dit laatste geldt niet den winkelier of bedienden, dat geldt terdege de koopers. Juist het open en verlicht vinden der winkels in de straten doet hen maar al te veel verge ten wat reeds voor hen een voldongen feit is. Helpt óns een handje om een einde te maken aan dezen toestand. Steunt ons geacht publiek, door te beginnen des avonds niet meer na 9 uur te koopen. En gij die beslist als wij voorstander zijt van vervroegde winkelsluiting het zij manlijk of vrouw lijk winkelier, of bediende, of paitiCMfe&r* PP s.v.p. kenbaar, door een schrijven of naamkaartje te doen bezorgen aan onsj secretariaat. i Namens het Comité, W. DE WITT, Voorzitter. H. J. VAN KERKHOFF, Secretaris:, N. Beestenmarkt 7. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Februari 1910medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.3 Horta. Laagste barometerstand 743.2 Hernosand. Verwachting tot den avond van 10 Februari: meest matige noordelijke tot; noordwestelijke wind, afwisselende be-' wolking, weinig of geen neerslag, kouder.; 392e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. 15e LIJST. Trekking van Woensdag 9 Februari Hooge Prijzen. f 1000 5129, 6317, 9880, 18956. f 400 451, 1499, 15316, 18079. f 200: 3882, 5720, 15991. f 100 235, 7073, 9935, 12357, 12627,13651/ 14863, 17346, 18299. Prijzen van 1 70. 20 2118 4161 6528 8997 11806 15522 17813 27 48 4242 6610 9153 15 637 924 39 2201 67 97 69 952 739 44 171 2556 94 6730 9200 12510 48 54 18046 213 61 4452 89 9414 762 138 75 2609 4527 6862 59 852 58 253 321 10 67 7077 9929. 947 879 323 467 22 83 90 10007 13156 16057 62 732. 32 85 7129 89 256 138 462! 76 2751 4661 7269 203 76 40 520' 846 2815 4783 77 11 88 75 31' 62 69 4828 7301 319 312 290 613 908 2903 4960 58 33 48 383 63- 28 20 5211 7424 49 67 92 742. 46 3200 41 7636 51 98 418 920 1013 13 5465 40 98 561 586 74 37 3359 5520 86 436 608 94 91. 67 92 5667 7708 37 88 504 19102 79 3400 5712 45 594 789 25 804' 92 68 80 50 678 878 64 47 1106 3556 82 7813 11054 84 834 9431 31 77 5839 7956 98 968 38 20040 1252 3618 52 8066 237 80 17040 54 1388 68 5951 8119 98 14120 154 62) 90 87 80 8201 417 27 89 188 1736 3706 6063 53 36 33 93 310- 58 3811 6128 8409 86 81 245 20' 1839 26 48 25 500 303. 83. 21 77 3954 69 8550 09 480 428 420 89 99 97 8713 27 15043 98 585. 1938 4055 6295 8813- 72 242 516 634' 54 95 6307 16 602 75 695 823 57 4129 24 81 34 359 703 77 40 6411 89 770 464 37 7754 10572 13242 99 606 50 88 24 5528 7806 149 90 31 55 84 93 38 84 255 3107 40 85 355 12 44 87 68 27 77 89 405 54 5627 7972 48 63 34 8009 57 80 35 24 61 3218 44 74 568 35 60 00 ,93 70 92 8138 615 3308 5729 44 1 44 29 48 45 79 62 50 56 85 99 5823 59 714 3611 32 68 62 12 47 8202 79 39 58 17 89 70 66 19 83 3736 73 30 95 46 5911 8316 874 59 13 17 919 61 90 8448 38 95 93 79 42 3824 6129 8536 998 77 6236 43 1032 84 40 89 71 3904 «319 8613 1157 16 57 89 1221 16 77 8711 51 25 79 63 58 35 6430 8848 74 3960 54 8900 75 83 73 32 1305 91 85 78 64 4001 88 9003 1433 02 98 67 76 06 99 84 1500 10 6543 94 05 64 78 9103 12 4106 6619 25 71 20 25 71 95 66 44 72 1601 81 63 81 38 ,85 96 91 63 4207 6710 9214 83 89 32 31 84 90 57 60 94 4303 60 87 98 04 69 9351 1715 21 6830 61 38 56 37 78 95 99 74 9406 1820 4442 6929 25 31 50 33 42 52 4500 44 68 1904 09 66 9503 34 21 7022 86 42 23 34 6610 74 29 75 14 2104 4655 86 21 16 4709 7112 50 24 4862 21 84 71 78 55 9708 2203 96 66 14 61 4913 79 34 2324 67 80 59 30 72 82 81 82 78 86 9815 2593 98 93 92 9911 5015 7242 51 2620 30 61 64 75 39 7327 68 97 44 34 71 2756 48 89 10009 73 71 7414 37 82 5102 51 169 86 52 65 98 91 95 67 209 2835 5204 78 57 73 5313 84 66 2934 40 7546 308 38 52 7620 428 54 23 42 30 57 55 99 83 7722 76004 18365 15 464 105 96 210 509 22 49 45 97 46 600 304 83 44 87 53 753 408 61 11 66 22 70 53 72 57 824 510 34 57 91 78 14023 79 05 88 89 97 19099 627 101 29 24 57 99 83 230 85 41 67 66 318 415 60 75 51 27 83 825 57 46 245 43 53 66 56 48 68 75 83 78 82 547 95 79 84 71 97 89 437 625 302 901 39 51 10 52 551 62 17 63 53 775 18 64 76 82 46 17014 659 87 47 23 62 89 490 35 68 91 515 37 753 94 28 39 944 808 35 80 51 32 42 100 64' 44 70 37 65 93 52 20030 600 73 63 45 210 77 30 91 11 96 940 12007 724 27 73 105 421 20 55 95 59 205 86 995 310 96 18 97 86 15030 413 110 93 84 576 238 613 24 56 40 768 419 60 67 528 36 73; 34 3111 41 25i 48 87 i 679 97j 710 407' 16 12 73 79 74 520! 829 27 I 36 72 j 99 600 601 20 900 96 06 770 86 98 13038 901 106 14 30 59 93 63 231 16001 32 36 83 68 18004 901 05 702 55 12 i 87 28, 101 61 i 60 96' 63 858) 200 98] 40 923 52 45 310 55 i 16 M

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2