Gemengd Nieuws. gen ra Europa zich kunnen voordoen» jnoeten wij in elk geval gereed en voor bereid op alle gebeurtenissen zijn. De heer v. Löben Seis gaf wat het duel betreft, in overweging instel ling van een Raad van Eer voor offi cieren, zooals die in Djiitschland be staat, ter beslechting van beleedigings- en dergelijke kwesties en waardoor veel al tweegevechten voorkomen zullen kun nen worden. Ten aanzien 'onzer defen sie, vreesde spreker het meermalen 'op geroepen spook van opslokking van Ne derland door een groote Mogendheid piet, maar wel moet de aandacht ge richt zijn op onze kust, waar ter verde diging bijna niets aanwezig is. Over de boogere bevelvoering sprekende wees spreker op de noodzakelijkheid om aan jde Artillerie, waar er meer verband valt Waar te nemen tusschen het bereden en het onbereden deel van dat wapen, een gemeenschappelijken hoogsten chef te geven. De heer v. Leeuwen wenschte ver dere doorvoering van het billijke stelsel om rijkssubsidie te geven aan grensge meenten, die in verband met hun lig ging bijzondere werkzaamheden te ver richten hebben op piilitiegebied, zooals inschrijving van verlofgangers, enz. De heer v. ~d. Feltz de kwestie ko lonel Roest van Limburg, besprekende, vroeg op grond van welk wetsartikel minister Sabron persoonlijk had moeten onderzoeken of in dit geval machtsmis bruik was gepleegd en waarom dit on derzoek niet was opgedragen aan een fiaad van eer. De Minister van Oorlog, de verschillende sprekers beantwoordende, meende, dat snelle afwerking van dei Amsterdamsche stelling allernoodzake lijkst behoort te worden voorafgegaan door versterking van onze havens aan )de Westzijde, waar wij h^et allereerst een eventueele schending van onze neu- 'itraliteit te duchten zouden Rebben, ter- yrijl aan de Zuidoostzijde ons veldle ger in orde moet gemaakt worden. Dit sluit echter geenszins in, dat aan de afwerking der Stelling niet gedaan zal gorden. In zake de approviandeering van de Stelling is de Regeering diligent. Maat regelen zijn in voorbereiding. Deze zul len ook in vredestijd veel geld kosten reeds op de begrooting voor 1911 hoop te de Minister voor deze zaak gelden te hunnen aanvragen. De Min. verdedigde het standpunt van [Minister Sabron yi de Bredasche kwes tie, een standpunt door dien bewinds man ingenomen in het belang van de tucht in het leger. Wat het duel betreft, verzekerde de Min., volmondig, dat een officier, die .weigert een tweegevecht aan te gaanj daardoor in zijn promotie niet benadeeld zal worden en dat hij een dergelijken officier de hand boven het hoofd zal houden. Bij de door den Minister in te dienen pieuwe militiewet hoopt hij verschillen de nadeelen, verbonden aan bet twee- ploegenstelsel, op te beffen. De viermaanders zullen niet geheel kunnen verdwijnen, maar de Minister hoopt zich te kunnen beperken tot phy- siek geschikte en degelijk voorbereide mnnaen, wefkcr aantal dan geleidelijk kan worden uitgebreid. De Min. deelde bet bezwaar dat de vesting-artillerie zoo veel kleine garnizoensplaatsen telt, maar hier moet met de financieele zijde re kening worden gehouden. Intussciien als het eenigszins kan, zal de Minister me dewerken om "de artillerie betere gar nizoenen te geven. De Minister verdedigde de dislocatie van het 2e regiment huzaren. Mobilisatie a la minute zou toch niet mogelijk zijn geweest met het oog op gebrek aan Vrijwilligers. De Minister was het volkomen met den beer Staal eens, dat elke vereeniging van pfficieren, die slechts eigen belang op het oog heeft, uit den booze is van het stand punt van legerbelang. Maar die vereeni- gingen zitten nu eenmaal in de lucht en zoolang zij binnen de perken blijven, kan de Minister er niets aan doen. Aan een scheiding tusschen vesting en .veldartillerie, juist nu er een trait-d'union tusschen beide is tot stand gebracht, valt piet te denken. Wat de stelling Den .Helder betreft, ,acht de Minister het beter, aldaar geen concentratie te hebben, omdat hij het ook jn het belang onzer neutraliteit verkies lijker acht den vijand buitengaats te hou den. Ten slotte betoogde de Mini:ter uitvoe rig, dat, tot het behoud van de haven te Scheveningen, als men tot uitdieping van ;die haven overgaat, een onafwijsbare eisch is het plaatsen van een fort Aan de hand .van de geschiedenis dezer haven zette de Minister uiteen, dat van de zijde van het Departement van Oorlog steeds op de noodzakelijkheid van het fort gewezen is .wanneer men haar door de omstandighe den een zoodanige diepte zou moeten ge ven, dat er in onze kust een onbeschermde bres zou werden gemaakt Reeds heeft het Departement bij wijze van concessie toe gestaan om aan den kop van de haven een diepere glooiing te maken om den toe gang bij ruw weder te vergemakkelijken, maar dat is de laatste concessie welke kan worden toegestaan. Als de bomm en- haven wordt veranderd in een Ioggerha- ven met een diepgang, welke een landing vergemakkelijkt, wordt een fort beslist noodzakelijk. Na eenige replieken werd de .o.orlogs- fcegropüug wigensjDPB, Daarna kwam jn behandeling de water- lUatsbegrooting, waarbij de heer v. d. Feltz de kwestie ter sprake bracht, wel ke hij reeds bij de justitjebegrooting had behandeld, omtrent het uitreiken van brie ven voor voogdijkinderen niet aap hen zelf doch aan voogd of verzorger. De heer v. Basten Batenburg be pleitte betere postverbinding met de graafschap Zutphen. Hij betwistte den Minister, dat het verkeer per spoor in die streek niet van voldoende gewicht was om treinen in te leggen. Land- en Tuinbouw. Botercontrdlestation Z. 11. De vereeniging „Het Boter con trole station in Zuid-Holland" hield Maan dagmiddag te 'sGravenhage haar alge- meene vergadering onder leiding van den heer S. C. Korteweg. De voorzitter herdacht het vertrek van den heer Lovink, als directeur-generaal van den Landbouw, wien hij ook hulde bracht. Diens opvolger, den heer Van Hoek, begroette hij met Yolle vertrou wen. De nieuwe Boterwet zil ongeTw^j-1, feld de goede resultaten geven, die er van verwacht worden. Uit het jaarverslag van het .bestuur bleek, dat het ledental op 1 jap|. j^l. 140 bedroeg en dat na dien nog enkele bedrijven toetraden. Aangevangen met een nadeelig slot van f660.80, sluit de kas thans met een tekort van f 2487.20. Méér steun van Rijk en provincie en leden is dus hoo- dig. Het uitvoerig jaarverslag van den di recteur-scheikundige dr. van Gulik, ver meldt, dat gecontroleerd werden 148 be drijven, en 96 filialen, te zamen 244; het aantal onderzochte monsters was 3660; op vochtgehalte werden onder zocht 2078 monsters, hiervan waren 64 pCt. tusschen 1315 pCt. vocht. Het gemiddeld vochtgehalte, berekend over het geheele jaar, bedroeg voor Zuid- Holland 14.1 pCt., voor Noord-Holland en Utrecht 14.0 pCt. Januari, Februari, Augustus, Septem ber en October zijn gevaarlijk voor een hoog vochtgehalte in de boter. In Juli en December was het vochtgehalte laag. De ministerieele beschikking betref fende het verbod van verkoop van ge controleerde boter aan medeverkoopers gaf nog al moeilijkheid aan sommige leden. Nu de nieuwe Boterwet is inge voerd, hoopte dr. van Gulik ,dat fa ciliteiten zouden worden toegestaan. Daarna was aan de orde de begroo ting voor 1910, sluitende met een te kort van f 1096.20. Vooral met het oog op export voor de Brusselsche tentoon stelling hoopte de voorzitter, dat de Regeering zal willen besluiten tot de toekenning van een hooger subsidie dan vorige jaren. Het salaris van den eer sten controleur werd verhoogd tot f 1000. De begrooting werd goedgekeurd eveneens de contributie-vCThooging, die was voorgesteld. Daarna werd voorgelezen een brief van dr. v. Gulik, over een vergadering van regeeringsambfenaren met vertegen woordigers van botercontrolestations en anderen, waarin de wenschelijkheid uit gesproken werd, om aan "de bij de sta tions aangesloten leden een boete op te leggen, wanneer het watergehalte hoo ger is dan 151/a pCt. en die boete pro gressief te maken, naarmate de grens is overschreden. Dr. Swaving, inspecteur in algemee- nen dienst bij de directie van den Land bouw, dezen maatregel toelichtende, wees op het misbruik dat in het bui tenland gemaakt wordt van het feit, dat een enkele maal in gecontroleerde bo ter een hoog watergehalte wordt ge heven. Spr. hoopte, dat de Minister een maatregel als de bovengenoemde zal wil len nemen. We hebben een reputatie ver speeld: dat danken we aan de knoeiers Laten we nu zorgen, dat er ook geen luchtje kome aan de gecontroleerde bo ter. De handel op Engeland en Schot-» land wordt door een te hoog water gehalte bedreigd. Ieder moet dus mee werken, dat het belang van het geheel wordt behartigd. Naar aanleiding van een opmerking van een der leden, dat het publiek niet voldoende op de hoogte is, wat eigen lijk gecontroleerde boter is, stelde dr. Swaving zich voor, dat overlegd moet worden, wat door de botercontrolesta tions gezamenlijk met regeeringssteun kan worden gedaan om het publiek ten deze voor te lichten. Mocht de vergade ring zich daarmee vereenigen, dan zou spr. gaarne maatregelen in die richting overwegen. Onder applaus verzekerde de voorzit ter, dat de vergadering sympathie had voor dit denkbeeld. Na eenige besprekingen over de wen schelijkheid om reclame te maken voor het Rijksbotermerk werd de vergade ring, welke behalve door dr, Swaving, ook was bijgewoond door dr. V. Sille- voldt, directeur van biet Rijkszuivelsta- tion, gesloten. Werkzaamheden in den tuin in Februari. In den siertuin kunnen nog boomen en heesters geplant worden. Het snoeien van heesters en boomen moet afgeloopen zijn oflidpj lan^z^e/haiHixviiaö^ werk komt. In bet laatst van de rnaand kan men graszoden leggen, als dat noodlg is. Verder zorgt men, dat de siertuin op tijd gespit en bemest is, zoodat men in de vozende maand daarmede geen zorg heeft. In 't laatst van deze maand mag bij de boomen en struiken wat chili wor den uitgestrooid. In den bloementuin moet er nauwkeu rig werden toegezien, dat de bedden met voorjaarsbloemen van hun dekmateriaal worden ontdaan, terwijl er des nachts nog eenige takken rworden opgelegd. Evenzoo gaat het met de bollenbedden of -velden. Blijven Öeze te lang onder het dekmateriaal, dan Ioopen ze te ver uit. In kassen kan men beginnen met het zaai en van begonia's, coleus en dergel. jn zaadpannen of gewone bloempotten met zeer lichte bladaarde met zand vermengd, men zet deze op flinke bodem warmte, als de plantjes opkomen, worden ze heel jong verspe-end. In den moestuin kan men de bedden voer de verschillende groenten gereed gaan maken. Het is zaak, dat men na een natten winter, als deze, zorgt, dat de bedden zoo goed mogelijk opdrogen. Daarom moeten ze eerst worden inge deeld, op lage gronden de paadjes uitge schept en dan nog bij droog weer het bed herhaaldelijk met de vork worden omgewerkt. Als de zon er is, droogt de grond spoedig op en kan men in het laatst van de maand beginnen met een en ander te zaaien. Op de meest gunstige plaats kan men in 't laatst van de maand zaaienspinazie (breedblad, scherpzand zomer) raapste len, snij- en pluksla (van de laatste de Au stralische gele). Ook een bedje kropsla om later uit te planten (broeigeel en zwart Duitsch). Verder kan men beginnen met het leggen van peulen (vroege Hendrik en suikerpeul, stam- of kruippeul), doperw ten (vroege Amsterdammer, vroege Haar lemmer), stamdoppen (vroege broei en wonder van Amerika). Met capucijners wacht men tot Maart. Ook een bedje wor- teJen kan gezaaid worden (Amsterdam sche bak of Parijsche broei.) Van tuin- boonen legt men een bed vroege breede witkiem of vroege klooster. Radijs zaait men tusschen de worteltjes of op rijtjes langs een erwten- of boonenbed. De voertgekiemde doppers, peulen en tuin- bconen kunnen in het laatst van deze maand, ars het weer wonder gunstig is, worden uitgeplhnt, anders laat men ze maar staan tot Maart. Intusschcn werden ze flink afgehard. Dit moet ook worden gedaan met weeuwplantenstaan deze misschien in een bak, met glas gedekt, dan moet het raam er des daags, en als het eenigskan ook "s nachts af. Aardap pelen worden in een kistje met wat aarde onder in 't wordt ook wel zonder aar de gedaan te voerkiemen gelegd, goed in het licht en niet te warm, zoodat ze ste vige, blauwgroene spruiten maken. Dop pers, peulen, tuinboomen en later ook capucijners Tegge men 24 uur in water, om te zwellen, vooral als de grond wat droog is. Vóór het zaaien giete men het water er af en strooit men er wat drooge roode menie over, zoodat de erwten en bconen goed rood zien. Men heeft dan geen last van eksters, vinken of musschen die de zaden weghalen. Ook voor andere zaden, welke door de vogels worden weggehaald, kan men deze menie gebruiken. Overigens wor den de verschillende bedden van Chili voorzien Bij sla., spinazie, stelen en alle bladgroenten kan men gewoonlijk wel wat Chili gebruiken, bij erwten en boonen niet te veel; maar een beetje, om ze aan den groei te brengen, kan geen kwaad. In den fruittuin en den boomgaard moet het snoeien in deze maand, althans bij appef, peer, pruim, kers en bessen, afgelcopen zijn, alsook het schoonmaken en bekalken van de boomen. Voor het spuiten met Bord. pap is het nog te vroeg. Vangbanden moeten in deze maand weg genomen zijn en verbrand. In de kweekerij kan men in het laatst van de maand al beginnen te enten en wel 'teerst pruim en kers. Overigens is Fe bruari een zeer geschikte maand om te planten, als het goed weer is. Althans denke men er aan, dat alle wortels, voor dat ze in den grond komen, een nieuwe wond moeten krijgen. Het handverede- len loopt in deze maand af, terwijl de jonge planten kunnen worden uitgeplant. Pitten van appelen en peren worden in vochtig zand gezet, om ze in Maart te kunnen zaaien; men zette ze echter niet te warm, opdat ze niet te vroeg uitioo- pen. Intusschen begint er al leven in de na tuur te komen, verschillende heesters be ginnen al jong groen te maken, terwijl andere al gaan bloeien, zooals wilg, ha zelaar, het inooie, kleine struikje peper boompje (Daphne Mezereum) met mooie paarse of witte bloempjes. Ook de Jas- minum nudiflorum zal nog wel bloeien. Dit deed zij trouwens in December en Januari al. Ook kleinere plantjes komen hier en daar voor den dag. Kerstroos (He- leborus niger) bloeit reeds, alsook de win- ter-aconiet en het lieve sneeuwklokje. In het laatst van de maand komt hier en daar al een crocus je kijken. Carnaval in 't Zuiden. De uit voerige courantenberichten uit Brabant en Limburg geven weer een aardig kijkje op de onverflauwde feestvreugde gedurende de vastenavonden. Zoo wordt o»a. uit P.öl gejgeidj i,Om half twee trok Maandagmiddag de groote optocht uit. Hij stelde voor de ver heerlijking en huldiging van prins Ama- dero Ricosto di CarnavaBo, door Oetel- donk' en de buitenTandsche hoven, terge- legenbeid van 's prinsen tweede lustrum. Veel zorg was aan den optocht besteed; deze was zeer rijk èn wat decoratief èn wat costumeering betreft. De praafwagens, ontworpen 'door den bekenden Bosschen kunstschilder P. Sla ger Jr., zijn werkelijk mooi en kunnen de vergelijking met andere, zooals die in de optochten van Antwerpen en Keuren, glansrijk doorstaan. Vooral de praalwagen van den prins, gezeten op zijn troon, onder een narren kap als baldakijn, omgeven door pages, is een juweel'. De Keizer van China is eveneens hoog in de hicht gezeten op een wagen in Chi- neeschen stijl gebouwd, zeer fraai, vooral wat kleureffect betreft, een kunststuk in dit genre. De tafel van vijftig couverts in de groote zaal van het hotel Noord-Brabant zag er zeer gezeUig uit en als pièce de milieu prijkte tusschen 'de kwistige broemversie- ring de praalwagen van prins Carnaval, uitgevoerd in getrokken suiker. Het „voe- jerlestje" was in moppigen stijl samenge steld. Taai leven. Gister namiddag y omstreeks 1 uur geraakte op de Laan van Meexdervoort bij de Tasmanstraat, te V Gravenhage, een vrij groote hond, on danks het remmen van den bestuurder, onder een motorwagen van lijn no. 7. Het dier zat onder het ijzeren raam bekneld, zoodat het geheere gewicht van den wa gen rustte op rijn lichaam, dat daardoor bijna in tweeën gedeeld was. Een po ging om door de tram achteruit te zetten, het dier vrij te krijgen, maakte zijn toe stand, zoo mogelijk, nog ellendiger. In een oogwenk stonden een massa men- schen om den wagen heen zich onmachtig gevoelend om te helpen; en het arme dier dat verschrikkelijke pijnen Ieed> lag in zijn benarden toestand nog te kwispelstaarten tegen zijn baas. Men trachtte nu met man en macht den wagen aan eene zijde op te beuren, hetgeen aanvankelijk zoover ge lukte, dat men den hond, die naar allen schijn stervende was, een eind er onder uit kon halen. Maar toen de zware wagen weer op hem neerdaalde barstte hij uit in een hartverscheurend gekerm. Opnieuw gelukte het, den wagen een weinig te lichten en nu slaagde men er in het ar me dier er onder uit te haTen, dat......... wonder boven wonder dadelijk op de fyeen was, en zonder schijnbaar veel gele den te hebben, met zijn baas meeliep. Het tramverkeer expTijm 7 en 3,lhad door het ongeval eenig oponthoud. Diefstal in den kraton te Solo. f15,000 is er gestolen, en wel uit de particuliere vertrekken van den Soesoe- h oen an, waartoe slechts enkele vertrouw den toegang hebben. De regent van po litie heeft reeds huiszoekingen gedaan. Zoo ging het gerucht bij de inlandsche gemeente Maandag j.l. De „N. Vorstenlanden" toog op Infor matie en vernam, dat het gerucht waar heid was. De diefstal Is gepleegd tijdens de Soesoehoenan en de toean ratoe op Paras waren en ontdekt werd het natuur lijk eerst na teriy;keer van het uitstapje. Onder die f 150Go waren 10 bankbiljetten van f1000. Dit, benevens de omstandig heid dat het geld bewaard was in een ver trek, zooals gezegd, waar niet iedereen komen kan, maakt het geval mysterieus. Zoo boos was .Z H. over zooveel bruta liteit, dat hij niet tevreden was met het on derzoek alleen van dien regent van politie en diens ondergeschikten, maar dat ook de schout ontboden werd. Persoonlijk leg de de Soesoehoenan den schout de om standigheden uit en stelde hem in de ge legenheid de kamer met de naaste omge- vnig op te nemen om een plattegrond te maken. De Duitsche kroonprins twee dagen in arrest. Volgens een be richt uit Berlijn aan een Münchener blad heeft Keizer Wilhelm zijn oudsten zoon, den kroonprins, veroordeeld tot 48 uren opsluiting in zijn eigen paleis. Deze straf is in Duitschland bekend als „Studium-ar- rest." Het „misdrijf", dat de aanstaande keizer had begaan, bestond in een vrij on- schuldige vergissing, die echter werd be schouwd aJs de eier en waardigheid der keizerlijke familie te hebben aangerand. Als een personage van een Duitsch hof naar den schouwburg wenscht te gaan, dan is het gewoonte, dat van te voren de komst van den hoogen bezoeker aan de directie wordt getelefoneerd, met verzoek om de koninklijke loge te reserv teren. Wanneer dit bericht niet tijdig kond, dan wordt ook die loge in de meeste schouw burgen verkocht aan den eerstkomende. De kroonprins nu verscheen dezer da gen in het Theater des Westehs te Ber lijn, zonder zijn plan daartoe te hebben kenbaar gemaakt. Toen hij echter kwam waren iedere loge en de geheele stalles uitverkocht. En daar het niet ging andere schouwburgbezoekers van hun gekochte plaatsen te verdijven, zoo kon de prins niets anders doen dan zijn voornemen op te geven en weer heen te gaan. Het was een gebeurtenis zonder voor beeld in de historie der Hohenzollern-fa- milie. Er werd over gepraat, de keizer kreeg het te hooren, en hij was zoo ver stoord over de gedachteloosheid van zijn oudsten spruit, die tot het incident had aanleiding gegeven, dat hij hem twee da- 2QI .°plcfcde. m ti. -u il"-! - 1 Indertijd heeft me juf f. Violet Charlesworth veel van rich doen spre«* ken als het vermoedelijk1 slachtoffer' van} een autoraobielongeluk in Noord-Wales': Dagen lang werd gezocht naar het )ijk[ yan miss Violet, die volgens verklaring} van haar zuster en van den chauffeur^ op een autotochtje langs de kust wasj verongelukt en in zee gevallen. Het ver- haal van het ongeluk was biet heel dui delijk en wekte eenige wantrouwen. Het bleek al heel spoedig, dat miss Violet duchtig in schulden zat en meer en roeerk" werd het vermoeden versterkt, dat het ongeluk slechts gefingeerd was, om zichl van al te lastige schuldeischers te be vrijden. Dat vermoeden bleek "ten slotte juist, de jonge dame werd levend terug} gevonden. Haar roem als „missing la dy" leverde haar echter vyel eenig voor deel. Zij trad in eenige muslc-halls voor, het zeer belangstellende Londenscbe pu bliek op. Maar de belangstelling duur de niet lang en miss Violet verdween! weer van het tooneel. Sedert dien is! het er met haar niet beter op geworden} en gisteren'"is zij gearresteerd prïder be schuldiging van oplichting. Een vreeselijke misdaad. Vrij dag 1.1. werd onder de puinfooopen van; een des nachts afgebrande tegelbakkerij te Dusseldorf het lijk van een arbei der gevonden. Den dag daarop bleek^ dat de ongelukkige het slachtoffer isi geworden van £en laaghartige misdaad. De man had met zijn broeder in de loods! overnacht. Zij werden "door twee arbei ders met petroleum begoten waarop de zen de loods in brand staken. Een der; broeders werd gered, terwijl de ande re verbrandde. De beide moordenaars; zijn gevat. j- Huiselijk drama te Dampre- my. Twee huishouders, de echtgenoo- ten De Vleeschhauwer en de echtge- nooten Lanneau, woonden samen te Dam- premy. Daar zij niet goed overeenkwamen, waren de Lanneau's voornemens naar Marchiennes-Docherie te gaan wo nen. Zulks verergerde nog de twisten en toen Lanneau te huis kwam en vernam dat De Vleeschhauwer naar het werkhuis van Lanneau was om het loon te ont vangen, was het wederom balop. Eensklaps greep vróuw De Vleesch hauwer een keukenmes en bracht Lan neau tien erge steken toe. Het slachtoffer zakte badend in zijn bloed ten gronde en moest naar het gas buis gebracht worden. Een onderzoek is geopend. In het Turksche gewest No- vibazar is een gruwelijke wreedheid be dreven. Een arbeider had zich in dronken schap schuldig gemaakt aan godslaste ring. De Mohammedanen, die het hoor den, besloten daarop den godslasteraar te dooden door hem gesmolten lood in den mond te gieten. Daar de man zijn lippen stijf gesloten hield, brak men zijn kaken met geweld van elkaar, waar op men het lood naar binnen wierp. Vervolgens verminkte men het lijk op allerlei manieren. Ooren, neus en han den werden afgesneden. De daders zijn bekend, maar de politie schijnt weinig werk van de zaak te maken. Bijeenhuiszoekin g, Zaterdag- ochtend in de rue des Postes te Rijssel gehouden, heeft men op den zolder on der twee kisten het lijk gevonden van den onlangs verdwenen bankbeambte iThain. Het lijk was in linnen, papier en zakken gewikkeld. Een groote kist stond erbij, blijkbaar om er bet lijk in weg te moffelen. Men denkt dat de misdaad gepleegd is op de volgende wijze: De beambte heeft zich Maandag half drie aangemeld in de woning van Favier, 22, rue de la Postes en is ontvangen in de keuken op de eer ste verdieping. Daar werd hem de keel afgesneden met een gTOot keukenmes van 20 eentimeters lengte, dat men bebloed en gedeeltelijk gereinigd vond. De moor denaar heeft het ongelukkige slachtoffer willen verbergen. In den zak van een ouden overajs van Favier heeft men de wissels gevonden, dip wissels zijn met bloed bevlekt geweest en' daarna gewasschen. Het tijk is daarna door den moordenaar op 'de schouders' naar boven gedragen. Men heeft sporen van bloedige handen gevonden op de mu ren €Ji op den rand van een (venster,, Favier is op reis gegaan naar Kamer-j rijk. Zijne vrouw weet niet waar hij is*' De ontroering is groot in de stad; eene groote menigte stroomt naar de wijk waaCi de nusdaad is gepleegd. Dc rechter van instructie is met dok ters naar den zolder gegaan waar men het lijk heeft gevonden. Dc dokters onderzochten de wonden ei!' vonden ook een schedelbreuk. Een later bericht meldt Thain is getroffen aan den slaap en' aan den nek. De vermoedens rusten ojy den handelsreiziger Favier, die op de, tweede verdieping woont. Deze Is ver-; dw.enen en heeft niets meer van zidf' laten hooren. De rechter begaf zich vervolgens naar de tweede verdieping waar hij de vrouvg van Favier eenige vragen stelde. Dezp laatste loochende eerst hardnekkig maaifc door vragen in het nauw gebracht, vroeg zij den rechter, om hem alleen te spre* ken. De rechter ging met hmr in dt eetkamer. Alvorens te vertrekken, had Favier Zij* nen bediende, een jongen van 14 jaa^ geraden, niet op den zolder te gaan» PUf hij er kat opgesloten Jwt<V

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6