HERMAN F. A. J1AMEN ZOON. Wijnhandelalen Hofleveranciers. Kanto\r, huisteeg LElDlkos, Gemeenteraad van Hillegom. Dit bleek ten duidelijkste ter algemee- 'ne vergadering van den Diocesanen Ma- jiabond, die 633 geheel-onthoudsters en 1226 afschafsters omvat. Metdenwensch tot bloei der vereeniging, sloot de se cretaresse haar keurig jaaroverzicht, dat onder applaus der vergadering werd goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeeste- /esse, mej. Engels, rekening en verant woording van haar beheer. De ontvang sten bedroegen f332,51i/i, de uitga ven f331,73, batig saldo f 0,781/2- Het kleine kassaldo gaf mej. Engels aanlei ding een hartig woordje aan haar cij ferreeks toe te voegen, een krachtige op wekking om propaganda voor de ver eeniging te maken. Zoovele zaken zou den nog in het belang der vereeniging kunnen worden gedaan, die nu bij ge brek aan geld achterwege moeten blij ven. Na verificatie werd de rekening onder dankzegging goedgekeurd. Thans was aan de orde de bestuurs verkiezing en wel allereerst wegens pe riodieke aftreding van mevr. Aalberse, die niet herkiesbaar was. In haar plaats werd atepresidente be noemd mevr. Perquin. De aftredende 2e Secretaresse, mej. Smits, werd met j.bijna algemeene sfemmen herkozen."Ook laatstgenoemde heeft toen ben pittige toespraak tot de leden gehouden. De WEerw. pater Klüken, geestelijk adviseur, dankte vervolgens de afgetre- 'den presidente voor al hetgeen zij in die quaJiteit ten bate der vereeniging deed en hoopte, dat zij ook in de toe komst een trouw bezoekster der verga dering zou wezen, ondanks rij niet meer den hoofdzetel inneemt. Daarna hield spr. eenige beschouwin gen over de vraag, waarom de vrouw aan de drankbestrijding moet meedoen en noemde daarvoor drie hoofdargu menten ni. wijl zij zelve mede-oorzaak is van de drankellendewijl rij onder ,het drankmisbruik het meest van allen .lijdt en wijl de drankbestrijding een! werk van sociale liefde is. Deze pun ten uitwerkend wekte spr. in gloedvolle 'bewoordingen de leden op haar ver plichtingen trouw na te komen in het be- ,lang van rich zelve, tot heil van de maatschappij ,ter eere Gods. (Daverend applaus). Nadat nog eenige leden waren geïn stalleerd, sloot de presidente op de ge bruikelijke wijze deze geanimeerde ver gadering. Dames-studenten. Zelden is zeker het clublokaal der da mes-studenten zoo vol geweest als gis termiddag. Het bestuur der vereeniging nam de gelukwenschen in ontvangst ter gelegenheid van het 2de lustrum. Van deze gelukwenschen werd de eerste ge bracht namens den senaat der hooglee raren door prof. dr. J. C. Kluyver, den irector-magnificus. Deze herinnerde er aan hoe de nieuwsgierigheid waarmede .eerst de dames-studenten wareh gade geslagen allengs veranderd was in be langstelling, vooral toen het leven in de verstrooiing ten einde was en de ver eeniging yan vrouwelijke studenten be- teekenis had gekregen. Met groote waar deering zag de senaat hoe deze vereeni ging leiding gaf aan de jongere stu- diezusters in haar studie maar ook bij droeg aan haar algemeene ontwikkeling. Vooral noodig is dat de vrouw denl schijn vermijdt als zou het studeeren een gril rijnnoodig dat ze zich ernstig Voorneemt een vast doel te bereiken, een graad te behalenzich bewust blij vend een plaats te moeten bekleeden in het hoogere leven. Om daarin zelf standigheid te verwerven, daartoe helpt de studie en als zoodanig verzekerde: spreker dat de vereeniging de sympa thie van den senaat had, al is deze Sympathie niet geheel onverdeeld, daar •de gevaren van de studie voor de vrouw .Werkelijk zeer groot zijn. Spr. stelde rich voor hoe mevrouw van Hoel uit de Camera Obscura tot haar vriendin mevrouw Witse zou hebben gesproken Wanneer van deze niet een zoon Gerrit, maar een dochter Gerritje studeerde. .Wanneer mevr. van Hoel dan zeide dat Gerritje er door het studeeren zoo slecht jiitzag, dan zou spr. mevr. Witse gerust Willen stellen, want dit gevaar is niet zeer groot, al bestaat de mogelijkheid flat de studie voor de vrouw te zwaar Is, en al studeeren er velen voor wie Werkelijk het pad te steil is. Het „Be zint eer ge begint" mag hierom niet uit het oog verloren. En wanneer mevrouw van Hoel vertel de van vrouwelijke studenten die het Vrouwelijke verloren, dan zou weer spr. haar gerust stellen, want, moge men Si van zulke studenten hóóren, yrie de Leidsche Vereenigin voor vrouwelijke Studenten kent, zal daarvoor niet bang behoeven te rijn. Ook daarom wilde spr. eindigen met een harte!ijken geluk wensch. Met de verzekering dat de belangstel ling der hoogleeraren op hoogen prijs Werd gesteld, bedankte mej. G. L. Lo- Tentz, voorzitster der Vereeniging, den rector. Na den Senaat gaven nog velen van hun belangstelling blijk. Namens de moe ders der Leidsdhe meisjes-studenten bood één dezer met een gelukwensch een stoeltjesklok en een gaskroon voor het clublokaal aan. De Senaat van de Leidsche Studenten- vereeniging, het collegium van het Stu dentencorps betuigden hun sympathie vooj de vereeniging. JDe vap dit laatste, de heer H. G. Kronenberg was blij dit nu te kunnen doen en wees erop hoe de nü feestvierende vereeni ging en het corps, éénzelfde doel heb ben, maar daar ze geheel verschillende categoriën omvatten niet in botsing be hoeven te komen. Hij wenschte zeer dat de verhouding steeds vriendschappelijk mocht blijven. Mej. Lorentz, bedankend voor dezen wensch, zou ook de ver vulling gaarne zien en zeide namens de Vereeniging de gezindheid van het corps zeer te waardeeren, de gezindheid, welke was als van een ouderen broeder jegens een veel jongere zusje, dat, hoe wel het eerst als wikkelkindje bij den ouderen broeder misschien een gevoel van minachting opwekte, nu het mensch bleek te worden, de uitgestoken vriend schapshand aanvaardde. Namens de voorzitters der faculteiten sprak nog de heer H. C. Leéfnhorst* Uit alle gelukwenschen bleek zeker wel dat de vereeniging van vrouwelijke studenten in de studiewereld beteekenis heeft en onder welke gunstige omstan digheden zij nu haar 2de lustrum viert. Enkele feestelijke bijeenkomsten in be sloten kring zullen heden en morgen plaats vinden. Het Russisch Trio (Vera Maurina, piano, Michael Press, viool en Josef Press, violoncel) zal deze maand voor den eersten keer een concerttourné door ons land maken. Voor Leiden is de datum vastgesteld op 17 Februari. De le luitenant P. H. J. van der Heem, van het 4 reg. Infanterie, wordt gedurende de zomermaanden gedetacheerd bij het 2e regiment veld-artillerie alhier. Ingevolge de beschikking van den Minister van Oorlog zai o. m. bij het 4e reg. inf. alhier op 15 Februari a.s. en zoo noodig volgende dagen het examen voor toelating van jongelieden tot het re servekader plaats hebben. Aan den reserve-sergeant J. P. B. de Josselin de Jong van het 4e regiment infanterie alhier, is bij beschikking van den Minister van Oorlog toegestaan zich tot 22 October 1910 in Noord-Amerika op te houden. OnA; stadgenoot, de heer H. L. EicMer, muzikant bij het 4e regiment in fanterie, hoopt den lOen Februari a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 24 jaren in dienst had. Op dien dag zal hem de zilveren me daille worden uitgereikt. Den 16e Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. Hoog kamer, koetsier bij de Rotterdamsche- Tramweg-Maatschappij, in dienst der H. IJ. S. M. afdeeling bestelgoederen bij bovengenoemde Maatschappij in dienst trad. De Breestraat zal weldra onze voornaamste winkelstraat zijn. Oude aristocratische panden, die jarenlang als deftige woonhuizen dienst hebben ge daan, zijn door ondernemende firma's in moderne winkelgebouwen omgeschapen en nog steeds gaat deze metamorphose voort, nu binnen afzienbaren tijd de electrische tram, de stroom van het ver keer door Leiden's hoofdstraat zal leiden. Thans vernemen wij weer, dat het per ceel van het kadaster, midden in de Breestraat tegenover het Stadhuis, is aangekocht door den heer Meeuws, die daarin na de noodige verbouwing en moderniseering 1 Mei a.s. een zaak in fijne vleeschwaren, comestibles enz. zal openen. HAZERSWOUDE. Naar ons van wel ingelichte zijde werd medegedeeld zijn deze week bij den landbouwer A. Dl. S. aan den Voorweg een vrij groot aan tal kippen ontvreemd uit een varkens- schuur; tot dusver van de daders geen spoor. Op de veiling der V. P. N. die een avond later gesteld was deze week, wa ren ongeveer 400 eieren aangevoerd, besteed werd f5,30 tot f5,70 de 100 stuks. Ook was er een klein partijtje groenten en vruchten. HILLEGOM. „Vondel". Gisteravond gaf de toon eel vereeniging „Vondel" haar laatste seizoenuitvoering in Café Flora. Opgevoerd werd „Stüle Jan of Mis daad en Liefde". Tooneefspel in 2 be drijven. Dit stuk werd heel goed ge speeld, doch een bijzonder woord van lof komt toe aan Grim, zaakwaarnemer, Willem en zijn pleegdochter Susanna evenzoo aan den minnaar van Susanna Jan de matroos. Ook het blijspel werd op uitmuntende wijze vertolkt; in 't bijzonder mogen hier genoemd worden Krol en zijne beide dochters. Verder werd de avond aangevuld met eenige voordrachten, welke allen zeer goed in den smaak vielen en menig keertje de lachspieren in beweging brachten. Het geheel gaf den indruk dat „Vondel"1 over goede krachten beschikt en het uitbundig applaus dat hen telkenmale ten deel viel geeft blijk dat „Vondel" zich al heel wat vrienden heeft verwor ven. Een gezellig bal hield velen der aan wezigen nog langen tijd bijeen. Een col lecte tijdens de uitvoering gehouden voor de stakers te Beek en Donk bracht op f5,70. Dat het rijden zonder licht niet altijd even goedkoop uitkomt, bleek gisteravond aan een fietsrijder op de v. d. Endelaan, deze reed bij het uitwijken voor een rijtuig met zulk een vaart tegen eep Upt zijn gel^eele vqqx^I verbogen en een der trappers niet meer was te vinden. Gelukkig kwam hij zelf er met een paar lichte kwetsuren af. KATWIJK AAN ZEE. .Twee kinderen van F. Vlieland alhier van D/g en 3 jaar, waren in het huis, terwijl de moeder voor bet huis werkte en de deur openstond. De oudste nam lucifers en kwam, terwijl zij brandende waren, daarmede in aanra king met de kleeren van het jongste kind. De kleine stond in een oogwenk in brand. De moeder snelde op het hulpgeroep en de brandlucht toe en bluschte de vlam, doch het kind bleek: reeds zeer hevige brandwonden te hebben bekomen. Gis ternacht is het in zorgelijken toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. LISSE. Bij de Spaarkas „St. Thomas v. Villanova", onderafd. van de Volks bond, is gedurende de maand Januari ingelegd f 70.19 en terugbetaald f 123.07. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 177. Op Woensdag 16 Februari, des avonds te half 8, zal vanwege het Kruis- verbond „St. Jan de Dooper" een groote propaganda-vergadering worden gehou den in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, toegankelijk voor alle katho lieken. Als sprekers zullen optreden de heer P. Warmerdam en de zeereerwaarde heer B. J. Klekamp, Geestelijk Adviseur der vereeniging, met het onderwerp „Waarom Drankbestrijding NOORDWIJK. Ofschoon eenigszins terugschikkend voor de ons wachtende vinnige koude van het strand togen we toch gisteren morgen derwaarts teneinde getuige te zijn van den wedstrijd in „Vogelschieten" bij den Heer L. v. Schie. Het getal der deelnemers was ditmaal groot, 20 personen. De wedstrijd be gon ten 11 uur en eindigde ten 5 uur. Er was veel belangstelling doch de orde was goed. De prijswinners wareneerste vogel Jan Brama Noordwijkerhout, vleugel. Jan Zoetendaal, Noordwijk, vleugel. L. van Noort, Noordwijkerhout, vlag. A. van der Geest, Warmond, kop. J. Reij- neveld, Noordwijkerhout, romp. De staart van dezen vogel is afgevallen en overgegaan op den 2d en vogel. Tweede Vogel: L. Zuiderduin, Noordwijk, vleugel. D. van den Berg, Noordwijkerhout, vlag. C. van der Zwet, Noordwijkerhout, romp. L. van den Berg, Noordwijk, staart. P. Kors, Noordwij kerhout, kop. P. Th. Rietmeijer, Noord wijk, vleugel. Derde vogel: Jan Brama, Noordwijkerhout, vlag. A. Brama, Noord wijkerhout, staart. L. van den Berg, Noordwijk, kop, W. van Maanen, Noordwijkerhout, romp. P. Th. Riet meijer, Noordwijk vleugel. L. Zuider duin, Noordwijk vleugel. Over 't algemeen werd er kranig ge schoten. Gisteren avond werd door het Sint Jeroensgilde hare tweede feestavond ge geven welke niet minder succesvol was dan de vorige avond. De zaal was eivol, toch heerschte een aangename en rustige stemming. Het Gilde had de eer na de pauze den Burgemeester in zijn midden te zien, die in welgemeende bewoordingen zijnen dank betuigde voor den genotvollen avond. Het zal „Utile Dulee" goed ge daan hebben, toen door haar in de Lot caal-operette den gelukwensch aan den burgemeester werd gedicteerd en opge schreven de burgemeester deze zelve in ontvangst wenschte te nemen en met een warmen handdruk dankte voor de gespro ken woorden. Wij merkten ook op eene deputatie der Rederijkers kamer „Joost van den Vondel" te Oude Wetering, deze hee- ren brachten eene contravisite aan Utile Dulci en waren uiterst voldaan. Donderdagavond vergadert in „Le venslust" de Bloemist-Werklieden-Ver- eeniging „Door Eendracht verbonden," ter behandeling van het onderwerp „Het doel en de strekicing der Tuinbouw-On- derlinge. Op verzoek zal de Heer J. Brauni dit onderwerp leiden. SASSENHEIM. Woensdagavond werd in Concordia het 10-jarig bestaan gevierd der bloemist-werklieden-vereeniging „Een zij ons Doel". De voorzitter, de heer J. Oudshoorn opende deze f eestvergadering en heette allen hartelijk welkom, vervolgens gaf hij een overzicht der werkzaamheden der ver eeniging in de afgeloopen jaren. Door eenige leden werden hierna ver scheidene voordrachten gehouden, die zeer in den smaak vielen, hun viel dan ook een flink applaus tendeel. Dat de Narcissen dit jaar vroeg in bloei zullen zijn, kunnen we zien op een veld aan de Poellaan van de firma Frijlink Zn. Daar staat een partij D. N. Von Sion reeds in knop, ja enkele knoppen openen zich reeds. Wanneer de vorst niet aanhoudt dan staat dit veld reeds over veertien dagen in vollen bloei. Gedurende het jaar 1909 zijn in deze gemeente geen procesverbalen opgemaakt van de arbeiderswet 4 inspectiën hebben plaats gehad. Ultimo November waren 9 arbeiderskaarten in omloop en gedurende 1909 zijn 6 nieuwen kaarten uitgereikt. VOORSCHOTEN. Onder de talentvol le leiding van haar kundigen directeur, den heer Corn. A. Bonten van Leiden, gaf Voorschoten's mannenkoor „Door Esadjashi iferfaaafefl"- te hotel Piji'l0» eene uitvoering voor een stampvolle zaal. Een keurig, met zorg gekozen program ma werd op uitstekende wijze ten ge- hoore gebracht. Smeekend klonk b. v. „Weldadigheid", van P. A. Bonte. Ook „Omhoog", van G. A. Heinze, werd goed vertolkt. Schalks, ondeugend waren voor al de drie laatste nummers: Drinkliedje van Joh. Verhuist, Mijn liefste, van Rud. Wagner, en Goede Raad van denzelfde. Zoowel om den tekst als om de aardige inslaande melodie, behaalden de uitvoe renden stormachtig ahndgeklap, dat hen noodzaakte tot herhaling van beide eerst genoemde stukken. Welwillende medewerking bij deze uit voering verleende mej. Jolia. .J Boekwijn, van Leiden. Deze pianiste speelde vóór de pauze het Scherzo van Chopin en er na de „Polka de la Reine" van Raff, en oogstte beide malen veel succes. Een ge deelte van het laatste klaviernummer moest mej. Boekwijt herhalen. Alles te 'samen genomen heeft Voor schoten's Mannenkoor een succesvollen avond gehod, waarvoor haar en haar di recteur zeker een woord van lof toekomt. VOORHOUT. Gedurende de maand Januari zijn geen sterfgevallen in de re gisters van den Burgelijken Stand inge schreven. Een goed begin. WASSENAAR. Gister werd hier de eerste kalverveiling gehouden. Er waren kooplui genoeg en de kooplust ontbrak niet. Er hadden echter wat meer kalveren moeten zijn. De prijzen, die besteed werden, zullen degenen, die de kat uit den boom willen kijken, zeker aanmoe digen om een volgende maal ook ter veiling te verschijnen. De jachtopzienier M. Brederode had in het bosch langs den Schouwweg ont dekt, dat er een plek was, die was om gegraven. Bij onderzoek bleek, daar lood verborgen te zijn. Hij stelde zich langen tijd verdekt op, en juist toen hij een oogenblik naar huis geweest was, was het lood verdwenen. In vereeniging met A. Wensveen achterhaalde hij een paar personen, die turf op een kar hadden. Onder die turf was lood verborgen. Vol gens hun zeggen hadden ze dit lood voor 3 rijksdaalders gekocht van drie personen, die ze voor stroopers hielden. Ze bleven op het raadhuis bij deze verklaring. Toch is van dit feit procesverbaal opgemaakt. WOUBRUGGE. De knecht van de wed. V. alhier maakte dezer dagen misbruik van vertrouwen. Uitgezonden zijnde om eenige werk zaamheden bij de klanten te bezorgen, ontving hij daarvoor de gemaakte kosten en arbeidsloon en verwijderde zich met deze gelden. Bij onderzoek bleek dat hij ook de gelden in den loop der vorige week voor de zaak ontvangen had medegeno men en ook eenige gereedschappen. Door de politie alhier is een onderzoek ingesteld en van een en ander is proces verbaal opgemaakt. ZEVENHOVEN. Nadat den 28en Jan. jl. de heer J. A. Sprenger, hoofdonder wijzer alhier, met zijn echtgenoote hun zilveren huwelijksfeest hadden gevierd, bij welke gelegenheid hij van Z. H. den Paus den Pauselijken zegen, met vollen aflaat in 't stervensuur voor zich en zijne familieleden tot en met den derden graad, ontving, werd op den 2den Februari plechtig in de parochie het zilverfeest herdacht, van zijne benoeming en werk zaamheid als hoofd der Parochiale school alhier. Reeds in den ochtend, wapperde van velen huizen in ons dorp de Vaderlandsche driekleur. Ten tien uur werd een plechtige Hoog mis gecelebreerd. Des middags ten 2 uur waren 3e schoolkinderen feestelijk uitgedost in 't schoolgebouw bijeen gekomen, om door 't ringen van feestliederen felicitatie, en aanbieding van hun kinderlijk geschenk, een mooien leuningstoel en tafel, waar voor zij vijf maanden achtereen hadden gespaard, blijk te geven van hun ligfde en erkentelijkheid. Ook de oud leerlingen en 'de overigen parochianen wilden niet achter blijven maar door gelukwenschen en passende geschenken, bewijzen geven, van hun deelneming in 't feest. Ook mogen wij niet onvermeld laten dat koorzangers en Organist hun beste beentje hadden voorgezet, om de plechtigheid in de kerk op te luisteren en dat ook de Burgemeester en diens echtgenoote den Jubilaris en zijne echtgenoote compli menteeren. ZOETERWOUDE. Aanstaanden Zondag en Maandag des avonds ten 7 uur zal de jaarlijksche feest uitvoering door het R.K. Aloysius Patronaat gegeven worden. Het programma houdt in twee blijspellen „De tobbende Zusterkunst" in twee be drijven en „Wie kaatst moet den bal ver wachten" in twee bedrijven. Voor den aanvang en gedurende de pauze geeft het muziekkorps van gemeld patronaat enkele nummers ten beste. Onderwijs. Met aanvankelijk een vijftigtal leden is te Hengelo opgericht een Bond van Katholieke Openbare onderwijzers in het bisdom Utrecht. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren O. J. Mulders te Oldenzaal, vooz., A. L. Heymerikx te Borne, secr., B. J. Hartman te Bor- nebroek, P. C. Akkermans te Bemmel ep I. Meyer te Babberich, Ingezonden Mededeelingen h 30 cent per regel. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer D. Lammerse. Na lezing en goedkeuring van de no tulen wordt medegedeeld, dat P. G. Top per bedankt heeft als brugwachter aan: den Stationsweg. Vastgesteld wordt de rooilijn voor de Haarlemmerstraat op; 91/2 M. uit het hart der straat voor de! Oostzijde en op 8 M. voor de westzijde; de rooilijn van den weg langs de Lange Sloot van de Waverenstraat tot de te bou wen bollenschuur dei firma van Til-Hart- man wordt bepaald op 5 M. uit het hart van den weg. Benoemd wordt tot onder wijzer aan de openbare school de heer J.: H. Kamps. Aan de commissie tot bevorde ring van de electrische tramplannen in de bollenstreek wordt op haar verzoek een subsidie van f25 toegestaan. In ver band met een wensch van Gedep. Sta ten wordt het salaris van den ambtenaar van den Burg. Stand gebracht van f210 op f240. Op het tweede voorstel van Ged. Staten om de onbezoldigde ambte naren, voor het voltrekken der huwelij ken eene vergoeding te geven, wordt niet ingegaan. Naar aanleiding van een adres van de firma P. Hopman en 17 anderen om ver betering van de losplaats aan en het vaar water van de Weerlanervaart, stellen B. en W. voor f200 in de kosten bij te dra gen. Na eenige discussie wordt in begin sel besloten eene commissie te steunen die zich voor dit doel zal vormen, mits die commissie alle verantwoordelijkheid op zich neemt. Op haar verzoek werd aan mej. A. C. Vooren eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de openbare school. Conform het advies der gascom- missie besluit de Raad niet over te gaan tot r'rductie van den gasprijs voor de ge meente; wel wordt de cokesprijs voor de gemeente, als zijnde een groote afneem- ster, met 7 c. verlaagd^ Op een adres van K. J. Richel, om dispensatie van art. 22 der bouwverordening voor den bouw, 13 woonhuizen aan de Oostzijde der Wee- resteinstraat, wordt besloten, dat de toe gangsweg 5 M. breed zal moeten zijn en bestraat, en dat de twee geprojecteerde straten 10 M. breed moeten wezen. Na de pauze wordt na ampele bespre king het voorstel Balvers-Guldemond om de aftrek voor den aanslag hoofd, omslag voor noodzakelijk levensonderhoud van f 400 op f 450 te brengen en de aftrek voor kinderen van f22.50 op f40, verwor- wörpen met slechts twee stemmen vóór^ Bij de rondvraag werden eenige plaat selijke aangelegenheden besproken, waar na de vergadering werd gesloten. Faillissementen. Uitgesproken: M. Roth, koop man, te Vlissingen. Curator mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse. F. W. Clements Jr., koopman en winkelier, te Heesselt. Curator mr. J. J. Tilanus. A. F. Sand- bergen, agent in brandstoffen te Amster dam. Curator mr. F. L. van Haaren. D. A. Hansen Jr., te Amsterdam. Curator mr. J. J. B. van der Mandere. H. He- merik, fabrikant van geschilderde meu belen, te Rotterdam. Curator mr. L. van Dantzig. N. van Dijk, zetkastelein, te Rotterdam. Curator mr. J. J. Heerma van Voss Jr. J. A. M. Beusker, klerk bij de posterijen en telegrafie, te Rotterdam. Curator mr. P. H. Lammers. Opgeheven: A. D. Versluis Pzn., te Rotterdam, vroeger sigarenwinkelier te Terneuzen. Geëindigd: W. Jonker, te Apel doorn. H. Klsassen, stucadoor en aannemer te Rotterdam. C. van Yperen, handelaar in bier, enz. te Rotterdam. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 9 timmerlieden, 1 scheepstimmerman, 1 timmerman-kisten- maker, 1 aankomend bouwkundig-op-, zichter, 1 technisch opzichter, 1 bank- jongen, 3 metselaars, 5 opperlieden, 6 schilders, 1 aankomend schilder, 1 wagenmaker, 1 aankomend vuur-: werker, 1 aankomend grof-bankwerker,- 1 grebbankwerker, 1 metaaldraaier, 1 scheepsbouwer, 1 aankomend scheeps bouwer, 1 smidsieerling, 2 koetsiers, 1 koetsier-tuinman, 17 grondwerkers, 3 warmoeziers, 3 magazijnknechten, 1 zakkenstopper, 16 loopknechten, 9 loop jongens 1 ziekenoppasser, 1 incasseer der, 2 oppassers, 1 zeilmaker, 25 losse werklieden, 4 werkstere, 1 dagmeisje. Gevraagd. 1 draaier 23 jaar (potten-bakkersschijf), 1 kleermaker inwonend, ongehuwd, 1 behanger.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2