Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. i •- -y-T---ri--Tir.ilf niet minder vernietigend dan de bespro ken ziekten. De laatste van de genoemde ziekten is de sterfte. Voorzeker niet een van de minst gevreesden onder de tuinders. Deze ziekte heeft in'de-laatste jaren ♦norme verwoestingen aangericht op de iaugurkenvelden, niet alleen hier en in de omgeving maar ook in den Beemster in Helenaveen en ook in Venlo. Over het algemeen schijnt de sterfte nog het minst voortgang te maken op zooge naamd oud teelland, d. w. z. land, dat niet in latere jaren ontgonnen is. Ook jWorden de augurken op den lichtsten grond het £rgste aangetast door de ziekte. Alzoo niet in den Beemster, daar hebben op de zwaarste gronden de augurken weer het meeste te lijden van de sterfte. In het gedeelte van Limburg waar ook veel augurken geteeld worden, hebben die augurken welke geplant wor den op de schrale gronden (bestaande uit zand en kiezel) het minst te- lijden. Hierbij zij echter opgemerkt dat de augurken geplant op deze gronden zeer langzaam groeien en zelfs bij een gun- stigen zomer niet meer maken dan de hootdrank. Tot heden is het nog niet mogen ge lukken een aanleidende oorzaak te vin den van deze zoozeer gevreesde ziekte. Het onderzoek in deze wordt in geen geringe mate bemoeilijkt, doordat de sterfte zich vertoont op verschillende \v ijzen. Vaak gebeurt het dat een augurken- veld er nog frisch en jeugdig uitzien de, op eens de bladeren laten hangen en achtereenvolgens de planten geheel wegsterven. Dan gebeurt het ook dat de loten* slap gaan liggen en de hoofdrank nog eenigen tijd vruchten voortbrengen. Soms vertoonen zich aan de koppen zwarte randen welke doen denken aan gevolgen van nachtvorsten, doch nader bij bekeken blijkt het, dat het beginse len zijn van de genoemde ziekte. Ten slotte vertoont zich de ziekte ook soms het eerst aan de vruchten. Pan verliezen de augurken hun natuur lijke kleur en smaak. Bij niet al te jgroote warmte blijven de planten onder deze omstandigheden nog vruchten dra gen. lot heden zijn nog geen doeltreffen der maatregelen getroffen ter voorko ming van deze zoozeer gevreesde ziek te, dan dat de tuinder zooveel mogelijk .van augurkenveld verwisselt én de bo dem niet te los maakt. Dat ook in Oost-Pruisen alwaar de augurkenteelt op groote schaal beoefend wordt, de tuinders veel te kampen heb ben met augurkenziekten bewijst wel een verslag uitgebracht vanwege de af- tieeling tuinbouwbedrijf en plantenbe- scherming in de Koninklijke Botanische tuinen te Dresden (Dir. Prof. Dr. Nau- piann). De ziekte waarvan in het verslag ge wag wordt gemaakt is de zoogenaamde valsche meeldauw. De wetenschappelij ke naam is Pseudoperonospora. Deze soort meeldauw of paddestoel uit Ame rika tast ook meloenen en pompoenen aan en heeft sedert 1902 in Rusland en sedert 1903 in Hongarije op schrikba rende wijze de augurken en meloenteelt benadeeld. Volgens de berekeningen ging gemiddeld SO procent van de oogst verleren, wanneer een veld werd aange- getast. Over de uitwendige teekenen der ziekte werdt het volgende medegedeeld. De tot Augustus gezonden jeugdig uitziende planten, beginnen bij het op treden der ziekte, bij den stam vandaan op de bovenzijde der bladeren enkele goudgelbe tot citroengele vlekken te vertoonen. Deze vlekken hebben een hoekige vorm. Op cie onderzijde der bladeren jjelijken deze vlekken bruinachtig gekleurd, van een aderennet omgeven en daardoor hoe kige veldjes vormend, op welke veld jes zich een donsachtige rookgrauwe schimmelplantje vertoont. Onder de fnicroscope schijnen deze schimmelplan tenbedjes tezamen gezet liit houtachtig vertakte vormen, welke aan de einden gruw violetkleurige bolletjes (vruch ten) dragen. Deze plantjes nu werken Jdoodend op de planten, en worden zelfs bij zwakken wind verder gedragen en brengen vooral bij warmte gepaard met veel vochtigheid genoemde ziekte over paar andere augurkenveld en. Deze ver derfelijke schimmelplantjes tasten ook den bodem aan. Worden nu op derge lijke besmette gronden opnieuw augur- Jken geplant, dan bestaat er groote kans dat de ziekte weer opnieuw ontstaat. Voor bestrijding van deze ziekte wordt het volgende aangegeven in bovenge noemd verslag. Bij de ontwikkeling dei- bladeren eene bespuiting met 'een op lossing van kopersoda. Men losse op ,1 K.O. in 80 Liter water en in geen geval in een bak van metaal. Verder lost men op 20 liter water en 1150 gram hel dere gekristaliseerde soda en voegt de ze onder aanhoudend roeren aan de ko- pervitriooloplossing toe. Ook moet aan deze oplossing nog toegevoegd worden eene zoutoplossing, welke het best kan geschieden door zout te doen in een zak,e van neteldoek. Tot vernietiging van de ziektekiemen op den jp-ond wordt (aanbevolen een wisseling van cultuur en zoo dit niet mogelijk is eene ontsmetting van den grond met zwavelkoolstof. Bui tendien schijnt ook ee.e overdraging plaats te hebben door het zaadgoed. Eene proef om de zaden te ontsmet ten met een bijtend vocht, beantwoord de njiet aap de verwachtingen, dop/dat de zaden veel va» hun kiemkraeht ver loren hadden. Het rapport sluit met het verzoek aan de .Tuinders hunne ervaringen in betrek king met de augurkenziekte te willen mededeelen aan den Directeur van bo- vengenoemden dienst der Koninkf, Bota- nischen Tuin te Dresden. Ook in deze streken en vooral te Roe- lofarendsveen zou wel iets meer gedaan kunnen worden dat zoude kunnen lei den tot kennis van het ontstaan van de ten onzent zoo gevreesde ziekte n.m. de sterfte in de augurken. Voor verdere onderzoekingen en ver zamelen van gegevens heb ik hier voor al op 't oog de leerlingen en oudleer- lirigen van den Tuinbouwcursus te Roe- lofarendsveen. Reeds hebben de oudleerlingen onder de verdienstelijke leiding van het hoofd der Tuinbouwcursus belangrijke proeven gedaan omtrent de bemesting onzer tuin bouwproducten. Deze uitkomsten zijn reeds verrassend te noemen. Voorloopig zou het doel moeten zijn het opsporen van mededeelingen (en zelf ook waarnemen) van de verschijn selen bij het eerste optreden der ziekte. De vruchten van de werkzaamheden zouden dan opgezonden kunnen worden, voor verdere bestudeering aan den op dit gebied van plantenzieken zoo zeer bekenden Prof. Dr. Ritsema Bos te Wa- geningen. Moge dit overzicht voor velen eene aasnporing zijn tot medewerking van meerdere kennis onzer algemeen ge vreesde augurkenziekte en aanleiding worden tot een daadwerkelijk optreden, dan is het doel dezer regelen bereikt. Roelofarendsveen, Januari 1910. H. Bloemententoonstelling te Haarlem. Het Bestuur van het „Verband der Handelsgarlner Den tsch lands" heeft uit zijn midden een deputatie benoemd naai de a.s. groote bloemententoonstelling te Haarlem, bestaande uit de heeren Max Ziegenbalg, voorz.Wilh. Emst, plaatsv. voorz. en Johs. Beckmann, alg. secr. van genoemde vereeniging. Zijn mollen nuttig? Deze vraag zal deer velen verschillend worden beantwoord. Echter wordt door velen, ook door mannen der theorie, de mol als zeer nuttig beschouwd. Op een vraag van een lid der Frieschc Maatschappij van Landbouw, of de man nen der theorie die leer nog aandurfden de mollen als nuttig te beschouwen, zoo dat de landbouwers het dooden ervan achterwege moesten laten, antwoordde Prof. J. Ritzema Bos volmondig „Ja". Ontegenzeggelijk veroorzaakt de mol soms last en schade, en het spreekt van zelf, dat vooral bloemkweekers meest ge noodzaakt zijn de mollen te vangen. Niet omdat de moilen de bloembollen verdel gen, maar zij ondermijnen den grond en de wortels der planten, wat oorzaak kan zijn, dat de bollen van den wortel gaan tevens geven zij goede gelegenheid om in den grond te komen voor de ratten, die zeer zeker vee! schade kunnen te weeg brengen. Ook de warmoeziers en in 't algemeen de tuinbouwers zijn soms genoodzaakt de mollen te vangen, wijl zij den grond hetzij in de bakken of in de bedden ge heel omwoelen, en het gewas, dat daar opstaat, geheel vernielen. De landbouwers kunnen evenmin op hunne velden, waar zij vlas, bieten, wor telen, karwij enz. telen, mollen dulden, daar zij door hun woelen hier soms scha de zouden kunnen aanbrengen. Alleen op weilanden is de schade van geen beteekenis, en het is niet zoo be zwaarlijk de molshoopen nu en dan te slechten. Echter op weiland, dat voor den hooioogst wordt gebruikt, kan men bij het maaien last van molshoopen ondervinden. Ook op tuinen, bij dijken, is het wegvan gen van mollen noodzakelijk, daar de mol op den duur den dijk zou ondermijnen. Maar overigens heeft het veel nut de mol te laten begaan, waar dit eenigszins kan Niet alleen dat de mol vele regenwor men verdelgt, is hem als verdienste aan te rekenen, want de regenwormen zijn over het algemeen niet zoo scha delijk, alleen bij de enorme vermeerdering van regenwormen is het van groot nut dat er door de mollen een groot aantal worden verdelgd» Wel degelijk zijn ze echter van groot nut door de massa's elnelteji, en gerlingen, aardrupsen en an dere soorten die zij verdelgen. Merkwaardig is het dat men juist in de laatste jaren, sedert vele mollen worden gevangen, omdat de huidjes goed worden betaald, zooveel meer klachten hoort over vreterij van eme n en grasrupsen in de weiden dan vroeger. Daarom, laat men den mol daar wegvangen waar het moet, maar hem daar sparen waar dit eenigszins kan. Sport. Spoortarieven voor Voetballers. Naar inen weet, zullen op 1 Januari 1911 de nieuwe spoorwegtarieven in wer king treden, er bestond groot gevaar, dat bij die nieuwe regeling, die over het alge meen een tarief verhooging is, de tegen woordige voor voetballers zoo gemakke lijke en dan ook zeer veel gebruikte gezelschap of speciale biljetten afgeschaft zouden worden. In het begin lag dit ook in de bedoe ling der spoorwegmaatschappijen; geluk kig zijn ze hierop teruggekomen, en tot ons genoegen, ktjqnep we med^heéj,^ dat voor de 3e klas gezelschapskaarten (voetballers reizen steedsi 3e klas) een spe ciale regeling gemaakt is, waarbij de ta rieven we! iets hooger zijn dan thans, maar toch niet zoo hoog, dat het voor de indeling der competities van overwegend bezwaar is. Voor gezelschapsbiljetten van minstens 10 personen 3e klasse, zullen thans enkele biljetten tegen een speciaal tarief ver krijgbaar zijn. .We kunnen niet nalaten, er op te wijzen dat deze gunstige regeling voor een groot deel te danken is aan de door den Ned. Voetbal Bond hiertoe aangewende po gingen. (Centr.) Faillissementen. Uitgesproken. N. Kit, bakker te Zeist, curator mr. A. J. S. van Lier. G. Hellebrekers, landbouwer te Slek, ge meente Echt, curator mr. Paul Tripels. M. Huizings, winkelier in kruideniers waren te Blokzijl, curator mr. M. Polak. W. Van der Wiel, schoenmaker te 's Gra- venhage, curator mr. F. E. H. Groenman. K. J. Looijen, aannemer te 's Gravenhage curator mr. J. W. De Kanter. G. J. Nales, bouwkundige, te 's Gravenhage, curator mr. J. G. De Vries. W. v. d. Meer, te Hof van Delft (de Hoorn), cu rator mr. M. W. v. d. Chijs. W. Ch. M. H. Machen, agent Rijksverzekerings bank te Leiden, curator mr. H. M. A. Coebergh. J. A. Groenendijk, metse laar, te Schiedam, curator W. A. v. Dol- der. J. Kloos, metselaar te Schiedam, curator W. A. v. Dolder. S. Priem, aannemer en bouwondernemer, te Utrecht, curator mr. F. A. van Engen. A. C.J. J. M. de Wolf en haar echtgenoot W. B. A. van Woezik, te Dordrecht curator mr. P. Blussé van Oud-Alblas. De nalaten schap van H. van As Rijkzoon, gewoond hebbende te Rumpt en aldaar overleden 12 Januari, curator mr. W. F. van Ever- dingen. Juda Leeraar, koopman te Zutphen, curator mr. B. H. Drijber. Geëindigd: R. H. Gans, M. Reens, Maatsch. tot Exploitatie van A. Hille en Co.s. Zuivelindustrie Maatschappij, in liquidatie. H. J. de Groot, bierhande laar te Leiden. H. Croiset. T. Nij- man, te Amsterdam. de Handelsven nootschap onder de firma De Groot en Bos, gevestigd te Rotterdam, en haar leden L. De Groot, Zwart Janstraat 48, en H. G. Bos, Woelwijkstraat 71. B. Bakker, architect, Hoflaan 92 te Rotterdam. A. Sundermeijer, lood- en zinkwerker te Rot terdam. Weduwe J. A. B. van Schen- del, geb. Lippe, te Amsterdam. Ant. Schenkels, schoenfabrikant, Waspik. Vernietigd: T. Wiegersma, te 's Gravenhage. Opgeheven: J. J. Wlckel, koek- en banketbakker. J. C. Born, zonder be roep, te Utrecht. {Buiten verantwoordelijkheid der redatice). Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte in Uw veelgelezen blad voor on derstaande regelen. Groot was mijn verbazing, tóen ik de woorden las van den Voorzitter van den gemeenteraad te Noordwijk (Z.-H.) in de openbare vergadering van Vrijdag 28 Jan. 1910 luidende: „dat het bijna niet moge lijk is tegen een weekloon van f6 een geschikt persoon als nachtwacht ie krij gen. Men is dan bijna altoos gedwongen zich te bepalen tot gepensioneerde mili tairen die, vooral bij de Indische is dat het geval, in den regel al eenigszins ver sleten zijn", enz. Flet verwondert mij zeer, dat de heer Voorzitter nu deze woorden bezigde, daar hij toch ruim anderhalf jaar geleden een Indisch militair (dus vólgens laatste woor den een eenigszins versleten persoon) tot nachtwacht aannam, en nadat deze ruim 41/2 maand in functie was, van hem ver klaarde, in de raadsvergadering van 13 November 1908, dat het een geschikt en oppassend beambte was. Deze verklaringen nu, niijnheer de Re dacteur, vind ik volgens mijn bescheiden oordeel wel eenigszl met elkaar in strijd en ook strijdend tegen 't feit, dat een - enigszins v n persoon ruim an- derhau jaer 11 o'it 1 1..» kunnen doen als nachtwacht Xontfer c>(, zijn dienst aanmerking gehad te heb ben of ooit ziek geweest te zijn. De heer Voorzitter had vo.gens mijn oordeel, over Indische militairen spreken de, er bij kunnen voegen de militairen der Zeemacht, die voor hun pënsionee- ring ook gcruimen tijd in de tropen dienst gedaan hebben, dus betrekkelijk ook eenigszins Indische militairen zijn. Wanneer beide genoemde gepensio neerden aan het euvel lijden, eenigszins versleten te zijn, strekt hun dat tot geen schande, maar wel tot eere, daar zij dan die versletenheid te danken hebben aan de vele zware en gevaarvolle diensten, die zij aan Hun Geëerbiedigde Vorstin en 't Vaderland bewezen hebben.1 U mijnheer de Redacteur, beleefd dank zeggende voor de plaatsing, teeken ik hoogachtend. J. H. v. d. SPEK. Noordwijk, 31 Jan. 1910. Van-een juff rouw en een hond je. Een dame in den rouw wandelde Zondagmorgep op de» L^sdu^nsjchen weg te 's-Gravenhage, met twee hond jes. Plots holt Azor of Minet, ik weet het niet, van zijn of haar meesteres weg, om -een kijkje te nemen over de brug van het Rustenburg in het weiland aldaar, dame aan 't roepen om Heveling terug te krijgen. Deze daardoor verschrikt, holt terug, maar tuimelt van de brug in de Haagvaart. Dame aan het jammeren om het dotje en snoesje van een hondje, 't Lieve dier zal verdrinken, ze wil, ze moet het redden. Hoed wordt op den wal ge legd en dame stapt met beide voetjes in de vaart. Jongen komt aanloopen, ziet de situatie, gaat plat op den grond liggen, steekt hondje de hand toe en redt het marmotje. Dame weer op den wal', neemt het druipend beestje in den arm, zoent en pakt het dier en vergeet in de vervoe ring zelfs den redder van het mormel te bedanken, maar zegt alleen „kom lie veling, we gaan maar gauw weer naar huis." (Resb.) De volgende huwelijksadver- tentie stond in het „Rotterd. Nieuwsbl'.": Een net gezond heer, P.G., oud 33 jaar, door een ongeluk invalide gewor den, loopt met houten been en met behoud van pensioen, zoekt langs dezen weg in kennis te komen met een dito fat soenlijke dame... Tusschen de buffers. Om streeks negen uur Zaterdagavond, ge raakte de wisselwachter G. Boersen, een zeer oppassend man, aan het station Nijkerk, tusschen de buffers van een ran geerenden trein. De dokter, die spoe dig aanwezig was, kon niet anders dan den dood constateeren. De borstkas was ingiedrukt. Zaterdagnacht 0 rn.s t r e e k s 2 uur heeft zich op de Parade te 's-Herto- genbosch een brutaal stukje afgespeeld, meldt „Het Hsg." Terwijl de wachtmeester-commandant der stahvacht zich uit zijn wachtlokaal verwijderd had om de ronde te maken, heeft zich een hem onbekend persoon toegang tot genoemd lokaal verschaft door een ruit stuk te slaan. Bij terugkomst van den commandant zat de inbreker rustig bij de kachel en presenteerde den commandant leuk-weg een stoel en vroeg tevens of hij brood had, op welke vraag geantwoord werd dat hij het vertrek zoo spoedig moge lijk moest verlaten. Alle voorwerpen, welke voor de hand lagen, had hij in de kachel gestopt, lig gers en boeken nagesnuffeld en op den grond gedeponeerd. Twee passeerende politieagenten wer den door den commandant van het voor gevallene verwittigd. De inbreker werd 20 minuten daarna gearresteerd. In een eethuiste Boe hum heeft een 35-jarig mijnwerker op afschuwelijke wijze een eind aan zijn Teven gemaakt. Hij stak een dynamietpatroon in den mond en liet die ontploffen. Het hoofd werd hem van de romp gerukt en de muren werden met bloed bespat. De bemanning van 't stoom schip „Pundo", Woensdag te Londien aangekomen, heeft het voorrecht gehad zich in portwijn te baden. In de Golf van Biscaye barstten in een geweldigen storm, dcor het slingeren van het schip, vele groote vaten portwijn, en het kostbare vocht overstroomde de ruimte tusschen- deks, zoodat de bemanning er tot de knie- en doorwaadde. Wegens het heftige rollen van het schip, of om een of andere reden raakten de mannen telkens van de been en gingen dan kopje onder in het vurige nat. Wat er ten slotte met den wijn is geschied of zal geschieden meklt de his torie niet. Manslag dcor een hypnoti- seur. Te Somerville heeft een hypnoti seur in een openbare bijeenkomst zeke^ ren Simpson, een bleek persoon, in slaap gebracht, hem geplaatst met het hoofd op één stoel en met de voeten op een ande ren, en tóen is hij op den man gaandansen om de stijfheid en ongevoeligheid van den gehypnotiseerde aan te toonen. Maar toen hij hem wilde wekken, viel Simpson ter aarde. Het publiek had veel schik in het geval, totdat een dokter zeide, dat hij dood was. De hypnotiseur beweerde, dat het slechts een kataleptische toestand was, en trachtte het lijk te suggereeren, dat hij nog leefde. Uren lang hield hij dit vol oen n^T,,n,,i ?^n v en -"iTt ben'ce- nooten het werk over. Bij de lijkopening werd een gescheurde aorta gevonden. De hypnotiseur beweert nu, dat dit aan het mes van de gerechtelijke geneeskundigen te wijten is. Zijn strafzaak zal' te New- York worden behandeld Bij een spoorwegongeluk, dat Zaterdagavond plaats had aan het station Stoatsnest van de lijn Brighton-Londen, kwamen 10 menschen om het leven en werden er ongeveer 20 gewond. De trein, die een snelheid had van 40 mijlen per uur, sprong uit de rails, waar door twee wagens over het perron werden geworpen, zoodat een gedeelte van het station werd vernield. Een drama op de Seine. Een korporaal, Tripier genaamd, ging in een bootje met twee soldaten om den tele grafist Boulenger weg te brengen. Toen zij in de rue Foucault kwamen wer den zij door den strooming der Seine gevat en meegesleept naar de rivier. De soldaten sprongen in het water, uitgeno men Tauligny, die niet kon zwemmen en die verder gered werd. De telegrafist en de andere soldaat we.den insgelijks ge red. K.oipoi'.a.al Tripier, die nochtans kon zwemmen werd meegesleept door de$ stroom en verdronk. Het water is langs alle kanten nog)1, geklommen; tal van straten in de ver schillende arrondissementen van parijs' langsheen de Seine gelegen, zijn in d^iij loop van den dag van gisteren, door hei- water overweldigd. j AARLANDERVEEN. BEVALLENA. den Brave geb, vanj: Leeuwen, D. 1 OVERLEDENMaart je Stapper 1 m. Johanna Margaretha van Veen'/ 35 j. G. Bosman 78 j. ALPHEN. BEVALLENJ. M. v. d. Sloos geb. Binken, Z. C. Blom geb. Ende, tweej Z. P. Mooij geb. Schellingerhout,)! D. M. van Diepe geb. 'van den Bos Z.' OVERLEDENW. F. Versteeg, 67 j.xi wedr. van J. Boers. D. Houwelingty jm. 10 m. GEHUWDJ. Bunnik met M. F. Kem pen. R. Grobben met J. M. Heijne-» man. 'G. van der Plas mét C. P. var} Remmerden. ALKEMADE. GEBORENJohannes Jacobus, z. v. van der Meer en M. van der Geest. Cornefia Klarina, d. v. H. S. Pennings enj J. van der Salm. GETROUWD: J. N. van der Veer, 23 j., en A. van der Hoorn, 17 j. OVERLEDENV. Lelieveld, echtg. van C. Rodenburg. BOSKOOP. GEBOREN: Frans, z. v. A. Vermeu! en A. de Booij. Margaretha Geertrui,! d. v. J. Wijnbeek en G. van den Berg, Willem, 2. v. A. van Leeuwen en J,- Akerboom. Neeltje Cornelia, d. v. C; Wilschut en N. de Groot. Jan, z. v. A.. van Bergen en B. M. Joha. Wessel Leonardus, z. v. L. van Schaik en A. van, Lint. Martina, d. v. A. feoer en A. B. Woudenberg. BOÖËORAVEN. GEBOREN: Jacomina Margaretha Ma ria, d. v. T. A. van Leusden en G. E.: Boumans. Johanna Maria, d. v. J. de? Koning en J. Keijzer. Annigje, d. v. A. Streefland en K. van Vliet. Marinus1 Leendert, z. v. G. Lammers en O. van? Soest. OVERLEDEN G. Slappende!, geh. m. J. van der Vecht, 71 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: K. van Bladeren en G. G. Janssen. P. Maarse en M. Spaargaren. GETROUWD: G. Arrachart en L. S. dej Wolf. M. Rijgersberg en D. Verwerp BEVALLENA. KamermanKoren - stra, z. J. M. Mesman—Wassenaar d, M. Oostrom—Witte, D. W. H. Weyersde Rijk, z. A. M. Stohvijk-^i Vervloed, d. OVERLEDEN: J. C. van Klaveren, 66 jaar. HILLEGOM. ONDERTROUWD: A. Verweij «n W, de Jong. BEVALLEN: J. M. Evers—Ipenburg, z. P. van der WaltHofland, z. -n T. van der Schrierde Graaf, z. M< Slebosvan der Meij, d. J. Aarts- Lemmers, d. P. LangeveldSmit, z, OVERLEDENM. Verhoeven, 7 w. NIEUWKOOP. GETROUWD: J. J. de Roos en J, M. de Groot. OVERLEDENM. v. d. Bas, 39 j., echtg. van W. Verburg. NOORDWIJK. GEBOREN: Jeroen, z. v. A. v. d. Weij- den en E. Veen. Jacob, z. v. J. Ha- zenoot en N. van Roon. GETROUWD: B. van Abswoude 23 j., en H. van Dijk, 27 j. OVERLEDEN: J. v. d. Weijden, 1 d, z. v. A. v. d. Weijden en E. Veen. VOORSCHOTEN. GEBORENAlbertus Marinus, z. v. A, Timmers en H. Vogelaar. Johannes Cornelis, z. v. J. C. Koevoet en O. van Klaveren. GEHUWD: Th. H. van der Klauw en Joh. H. Veekman. GETROUWD: A. Bakker 26 jr. e - M. Colpa 26 j. J. Verboom 47 jr., en H. Houtkoop. ,40 jr. MOND. CLNAdriana Maria, d. v. Chr, Moerkerk en B. M. Hummc. WASSENAAR. GEBORENDirk, z. v. K. v. d. Bosch en T. v. d. Niet. Marijtje, d. v. A, Knetsch en M. v. d. EijkeJ. Johannes,-1 z. v. A. Nell en B. D. Kromhout. —l Eidert, z. v. E. Wolthuizcn en J. Plan ting. Johanna, d. v. H. Knijnenburg en W. M. Hots. Pietertje, d. v. C. van Delft en M. M. Wengelaar. GEHUWD: J. Ruijgrok ai O. .J Vo gels. OVERLEDENP. den Hollander, j.m.j 28 i. B. van den Barselaar, m., 81 j€| WOUBRUGGE. GEBORENAntje, d. v. C. W. van Eg- mond en A. van der Boon. Johanna Cornelia, d. v. P. Koek en C. van Ha meren. ZOETERWOUDE. GETROUWD: Hendrik Jacobus Smit- tenaar 32 j. en Hanna Barneveld, 25 j. GEBORENJohanna Cornelia, d. v. P. J. v. d. Salm en H. C. van der Kleij, Nannij, z. v. A. L. Deegenaars en M. T. Wilderom. ZEGVELD. GEBOREN: Bart, z. v. Jan Radema ker en Steventje Geertruida Hoetsier. OVERLEDEN: .Willem .Meijer, 83 j.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6