Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand, >t Waren thans echter onschuldige jongens. Zoo vertelde b.v. Bastiaan dat hij oud-en-nieuw had gevierd en zich onder de volksmenigte bevond om eeni- ge kennissen te feliciteeren, maar herrie had hij niet gemaakt. Johannes Francis- eus was terzelfder tijd elders geweest, ook de anderen hadden niet meegeloo- pen, veel mfnder nog de veldwachters ook zelfs maar in geringe mate gehin derd. Veldwachter Mulder en nachtwaker Zwaan, beiden als getuige gehoord, ver klaarden alle beklaagden pertinent te herkennen als behoord hebbende tot de volksmenigte ,die het hen in den be- wusten nacht zoo lastig gemaakt heeft, terwijl zij voorts de verklaringen- van het proces-verbaal bevestigden. De eisch luidde tegen ieder hunner f10 boete subs. 10 d. hechtenis. In de volgende zaak waren het dezelf de beklaagde en nog vijf anderen: Cor- Inelis O., Johannes C .J. en Marien Gra- venkamp, allen te Valkenburg. Dirk v. E. en Hendrik v. d. M. uit Oegstgeest, die tijdens Nieuwjaarsnacht te Valkenburg luide getierd' en ge- geschreeuwd hebben, zoodat verschillen de omwonenden daarvan last ondervon den. Tegen den veldwachter^, die hep tot kalmte had aangespoord!, had een 'hunner gezegd: Jij speelt hier altijd den baas, thans zullen wij het eens doen. Toen is de dienaar en handhaver der 'Wet opgetreden en wegens het veroor zaken van burengerucht jyerden zij ge verbaliseerd. Zij allen ontkendenslechts één hun ner zeide niet te weten of hij ge schreeuwd had. De veldwachter scheen bij de heeren niet al te goed te staan aangeschreven, althans te oordeelen naar de minder lieflijke uitingen aan zijn adres. Toch geloofde ook nu de amb tenaar meer de beëedigde verklaringen ringen van den verbalisant dan de ver halen van de jongens, die niet aanslui- dend waren en bij hunne „verdediging" zich meer en meer vastpraatten en eisch- te tegen Dirk van E. f 3 of 1 maand tuchtschooltegen de overige f 4 af 3d. In de zaak van J. W, F. te Lei de n, was de bekl'. niet verschenen. Uit de ver klaringen van dr. van Eek, den directeur van den gemeentelijken keuringsdienst bleek, dat hem ten laste was gelegd ver- valsching van melk door water. De amb tenaar O. M. eischte 4 dagen hechtenis- straf. Willem G., 35 jaar, arbeider te Zoe ter w o u d e, heeft zich schuldig gemaakt aan overtreding der leerplichtwet, ge pleegd ten aanzien van zijn 13-jarig doch tertje. Bekl. dacht het recht te hebben zijn kind van school' te mogen houden, omdat het 13 jaar oud was, en het zoodoende iets voor het gezin zou kunnen bijdragen. Eisch f 3o(f 3 dagen. Frederik v. d. L., 35 jaar, te Zoeter woude, stond wegens hetzelfde vergrijp I terecht. Bekl. heeft 10 kinderen en geeft Voor uit armoede te hebben gehandeld;. Yoor den „meester" moest hij onder schooltijd gras snijden, de fiets schoon Imaken en de konijnen mesten. Eisch f3 of |3 dagen. Adrianus D., 18 j., chauffeur te Haar lem, heeft op 2 Januari op den Haagweg onder Zoeterwoude gereden met 't vierwielig motorrijwiel G 2276, zonder 'rijbewijs. Bekl. was tijdelijk te'Haarlem gevestigd. Hij had een rijbewijs van den commissaris der Koningin in Utrecht. De zaak wordt uitgesteld tot de volgende week om uit te maken waar de werkelijke Woonplaats van bekl. is gevestigd. Wegens overtreding der Leerplichtwet Werd geëischt tegen Vincent F. arbeider te Leiden f6 of 3d.; Theodorus B., schilder te Leiden, f4 of 3 d.Theodo rus W. P. slagersknecht te Leiden, f4 of 3 d.Paulus M., werkman te Leiden jf3 o f3 d. Gerrit van E.£ een 16-jarige visschers- jongen te Noord wijk, heeft met den 29-jarigen Dirk v. N. om centen gespeeld, op den openbaren weg. Eisch f2 of 1 m. .tuchtschool. Door het O. M. werd vrijspraak ge vraagd in de zaak van Willem S., arbeider Zoeterwoude, beklaagd van bagge^ 'ren in een sloot onder die gemeente, Ibinnen 50 M. van de waterkeering. De opzichter van Rijnland, de heer J. B. van ^Loenen, bleek ter vorige terechtzitting, hoewel geheel ter goeder trouw, een on juiste verklaring te hebben aangelegd. Haagsche Rechtbank. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden A. L., H.- de B. en G. B., die een .schildwacht voor het kruithuis aan den j!iMorschweg te Leiden mishandelden, de peerste door hem een messteek In het [".toe te brengen, de tw.ee anderen door hem [slgaen toe te breengen, resp. tot 2 jaar Jen 6 maanden, 6 en 6 maanden, met last tot gevangenneming van L. Het O. M. bij de Haagsche recht bank vorderde in de heden gehouden staafzitting tegen P. D. die wegens dron kenschap opgeborgen in het arrestanten- lokaal te Voorhout na zijne invrijheids- j stelling twee wollen dekens stal, toebe- hoorende aan die gemeente 1 maand; jegen W. C., die te Katwijk van een droogrek één wollen kous meenam f 5 of 10 dagen; tegen J. K., die te Katwijk noodeloos de politie alarmeerde door te vertellen dat er 's nachts bij hem Ingebroken en gestolen was 14 jjdagen; tegen L. O. die te W a r m o n d 34 lijnkoeken gestolen zou hebben (de man ontkende het) 3 maandentegen H. B. te Leiden die aldaar een door hem ge huurde handwagen ten eigen bate ver kocht 2 maanden. De Haagsche Rechtbank veroor deelde heden A. v. d. E., wegens ver nieling van een lantaarn te Katwijk, tot f 15 of 20 dagenC. G., huisvr. v. C. K., wegens mishandeling te R ij n s- burg, tot f 10 of 15 dagen; J. B. en A. A. R. te L e i d e n, wegens beleedi- ging, ieder tot f 5 boete of 10 dagen E. M. B. K. te L e i d e n, wegens be- leediging, tot f 15 of 20 dagen; J. Th. S., W. F. B. en A. Th. de W. te W a s- s e n a a r, wegens diefstal van telefoon draad, resp. tot f 10 of 1 maand tucht- school, 1 en 1 maand tuchtschool. Kunst en Wetenschappen. Maatschappij voor Toonkunst. Het eerste gewoon concert door de Maatschappij in de groote Stadszaal ge geven, heeft een schitterend verloop gehad en het talrijk opgekomen élite auditorium groot kunstgenot verschaft. Waar Anton Hekking Denancy de violoncel bespeelt en j>irk Schafer aan de piano troont, kan men goed en vir tuoos werk verwachten. Geopend werd met „Sonate op. 69", van L. v. Beet hoven, een stuk werk, den grooten Beet hoven waardig en vertolkt op eene wij ze, die niet genoeg te waardeeren is. Dat Hekking wordt gevierd en „hoog geroemd, bevreemdt mij niet. Zijn heer lijk schoone toon, zijn volmaakt zuiver spel, zijn meer dan alledaagsche tech niek, gevoegd bij een edele, zielvolle voordracht, maken zijn' spel tot een openbaring en leggen de schoonheden bloot die in Beethoven's werken zoo ruimschoots zijn te vinden. Geheel aan passend is het klavierspel van Schafer. Zijn forsche aanslag en het met gemak verwerken van de grootste moeielijkhe- den, doen hem kennen als een _groot en artistiek ontwikkeld virtuoos. In het samenspel overvleugelde de massieve opvatting van Schafer, eenige malen het meer bescheiden en soms te zacht ge houden spel van den cellist. Minder hinderlijk was dit feiltje in „Sonate op. 65„ van Chopin, een zeer interessant en boeiend werk, dat op volmaakte wij ze werd gegeven en niet naliet een on- vergetelijken indruk achter te laten. Hier was de cellist in zijn genre en onovertroffen schoon was het Largo. Daverende toejuichingen en een tot tweemaal terugroepen waren de tolken van dank voor het genotene. Als vocaal soliste zong Mej. Hanna Verbena, een elftal liederen. In de Ita- liaansche taal twee met ongerepte uit spraak en teedere fijnheid, ietwat onder den indruk van het optreden in deze groote zaal. Vervolgens zong zij vijf lie deren van Schubert; twee fransche en ten slotte {wee hollandsche van Cath. v. Rennes. En dat alles met die gedis tingeerdheid die een hoogst artistieken aanleg en wondere .beheersching van het stemorgaan verraden. Deze dame heeft den mond slechts te openen en men weet dat zij zingen heeft geleerd en goed. Ademhaling, uitspraak, voor dracht en opvatting zijn perfect. Een niet sterk doch rondklinkend geluid be handelt inet het meeste gemak de te verwerken stof op een hoogst boeien de wijze. Hanna Verbena is een zange res van groote beteekenis. Dat haar zang indruk had gemaakt, bewees het warm terugroepen dat tot een „toetje" leidde. Aan het klavier werd zij begeleid door de sympatieke Cath. v. Rennes, de rijk- begaafde componiste van tal van schoo ne werken, voornamelijk voor de lieve kleinen. Met fijnen smaak en op hoogst artistieke wijze vervulde zij haar hier dankbare taak. Het gehoor betrok haar ook in, de hulde de zangeres gebracht, na de liederen van de begeleidster ge zongen £n bracht haar een spontane ovatie. S. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats examen in de Godgeleerdheid, le ged. ,de heer J. Dijkshoorn (Delft.) AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is afgelegd het propadeutisch examen in de Godgeleerdheid, door den heer J. H. C. Israël; het theoretisch geneeskundig exa men door de heeren F. H. Wibaut, L. F. C. Victor en A. Brand. DELFT. Aan de Technische Hooge- school zijn geslaagd voor candidaatsexa- men bouwkundig ingenieur de heeren H. J Kiewiet de Jonge en H. Th. Teeuwisse. Da dies natalis der Leidsche Univer siteit, het 67e lustrum (1575—1910), zal evenals vorige lustrumjaren ook nu op den 8en Februari te Leeuwarden in het hotel De Doelen met een gemeenschappelijken maaltijd gevierd worden door de in Fries land wonende oud-Leidsche studenten. De uitnoodiging daartoe gaat uit van een commissie, bestaande uit de volgende hee ren jr.h mr. A. E. van Boelens van Eijsin- ga, dr. J. A. Römer, mr. A. Burger, mr. J. D. v. d. Plaats, ds. J. ten Bruggencate en mr. M. E, JHepkema. Prof. Beysens. Prof. dr. J. Th. Bejysens, door het be stuur der St. Radboud Stichting benoemd tot hoogleeraar voor de leerstoel geves tigd vanwege die stichting bij de faculteit de.r jei|c££a en wijsbegeerte de uni versiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de logica, de methaphysica, de zielkun de en de ethica, zal op Maandag 7 Febru ari a.s., des middags te 12 uur, rijn ambt aanvaarden met het houden eener rede voering in het Groot Auditorium der Hoo- geschoof. Onderwerp: Dualistische Theo logie als wijsgeerige theorie. LEIDEN, 31 Januari. ir- Bij de heden door B. en W. gehou den aanbesteding van „Het leveren en be drijfsklaar monteeren van den Electri- schen aanleg in het raadhuis, in aanslui ting op het kabelnet der Stedelijke Elec- triciteitsfabriek", waren ingekomen 9 in schrijvingsbiljetten, t. w. vande Elec- trische- en Gasaanleg-Maatschappij v. h. de Vries en Steevens, Leiden, f6047.50; E. J. Choufour, Leiden, f5642; Fr. Koop- mans, Rotterdam, f5578; Heeringa en Wietrich, Haarlem, f5286; J. Peereboom, den Haag, f5198; Gebrs. Spoelstra, den Haag, f 4304; Bouwy en Protsma, den Haag, f4572; Al'g. Electrische Gesell- schaft,- Amsterdam, f4110, Cremer en Co. Leiden, f3917.70. BODEGRAVEN. Naar aanleiding van de door de Gezondheidscommissie te Bodegraven gevraagde voorziening omdat de Raad der gemeente Zeven hoven geen gevolg gaf aan haar advies tot onbewoonbaar-verklaring van een zevental woningen in laatstgenoemde gemeente, hebben Gedep. Staten van Zuid-Holland thans 6 dier woningen als nog onbewoonbaar verklaard en voor zoover betreft de zevende, de voorziening van de Gezondheidscommissie ongegrond verklaard. GOUDA. Eene woning aan de Groenen- daal te Gouda, welke de Raad dier ge meente weigerde onbewoonbaar te ver klaren, is, op het beroep van de Gezond heidscommissie te Gouda, door Gedep. Staten voorts ook alsnog onbewoonbaar verklaard. HAARLEMMERMEER. Aan den heer A. den Ouden, alhier, is onderhands al opgedragen het bouwen van eene burger woonhuis annex Café aan den Benne- broekerweg, hoek IJweg voor rekening van Mej. Wed. de Haan. SASSENHE1M. Woensdag 2 Febr. a.s. zal W. v. Nobelen den dag herdenken waar op hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma H. Roozen Zn. alhier. St. Aloysius Patronaat te Zoeterwoude. Men meldt ons uit Zoeterwoude (Hoo- gen Rijndijk): Gisteravond heeft het R. K. Patronaat „St. Aloysius" wederom haar vasten avond-uitvoering gegeven en direct mag gezegd worden op eene lof- Waardige wijze. Het talrijke publiek, dat de zaal ge heel vulde en op hartelijke wijze verwel komd werd door den Z.Eerw. directeur, pastoor Bührs, heeft ongetwijfeld een avond van ontspanning gehad. Het treurspel „Simon TurChi" in1 6 bedrijven was het eerste nummer, dat ons program vermeldde. Het is geschre ven door den beroemden Vlaamschen romancier Hendrik Conscience en speelt te Antwerpen in het begin der Middel eeuwen. Met aandacht volgde men het keurige en vaak aandoenlijk spel, dat soms de toeschouwers een traan in de oogen deed springen. De titelrol werd uitstekend weergegeven door den heer M. van der Postzijn spel, alsmede dat van den tweeden hoofdpersoon Geroni- mo Deodati (den heer B. van Mil) was zeer goedbeiden waren ongedwon gen en natuurlijk in de moeilijke rollen, dei zij te vervullen hadden. Niet minder lof komt toe aan Julio (den heer A. Vlasveld). Als bediende van Simon Turchi moest hij deze in zijne misdadige po gingen helpende tweestrijd in zijn ge moed, toen hij voor de keuze stond zelf op het schavot te komen of den edel man (Geronimo) te dooden, die eens zijn moeder het leven redde, werd vooral keurig weergegeven en als hij ten slot te in de onderaardsche cel komt, waar Turchi den edelen Geronimo heeft opge sloten, stervend omdat hij door zijn meester vergeven is, bereikt hij het hoog tepunt in zijn spel. Willem van de Werve, een Hol lands ch edelman, die een rol speelt als vader eener dochter om wiens hand Turchi tevergeefs had gevraagd^ werd zeer goed vertolkt door den heer W. Tijssen Wzn., terwijl de heeren G. Spierenburg als Deodati, C. Zandbergen als de Schout van Schoonhoven en Th. Romijn, als Bernardo, een andere bediende van Tur chi om hun gelukkige voordracht eni goedbegrepen pers'oonsuitbeelding ge prezen mogen worden. Zooals de lezer reeds zal begrijpen', uit hetgeen wij boven van het drama me dedeelden, stelde het hooge eischen aan de spelerszij hebben deze echter door flinke studie weten te overwinnen, ge tuige hun uitstekend rolvast spel. Een fraai tablau onder schittetende verlich ting van bengaalsch vuur besloot het drama. Na elk bedrijf weerklonk ap plaus, dat aan het slot krachtig werd herhaald. Ons verslag zou niet volledig zijn als wij niet melding maakten van degenen, die „achter de schermen" op waarlijk niet geringe wijze het hunne hebben bij ge dragen tot welslagen van de uitvoering. Wij bedoelen den heer Jan Hoogervorst, eten, bekomen regisseur ,die zic.h_.yele moeite heeft getroost om alles aldus van stapel te doen loopen en deir heer Staats van Leiden, dien grimmeur en leve rancier van de kostbare costumes en mooie tooneeldecoraties. Na de pauze kregen wij allereerst een pllersnoezigst voordrachtje. De kleine 'Corry Hoogzaad, een lief zesjarig meis je, kwam met haar poppenwagentje ten tooneele en zich beklagen, dat „pop jelief" ziek was. Daar moest de pop pendokter aan te pas komen,- die dan ook een recepje voorschreef. Het blijspel Schoorsteenveger-Grapr penmaker werd allerkoddigst gespeeld. De student Kaalhans (de heer H. Zand bergen), de dolle en fratsenmakende huisknecht Jan, (de heer C. van der Ploeg), de schoenlapper Spanriem (de heer L. Romijn), de kleermaker v. d. Schaar (de heer W. Pijnacker), maar in 't bijzonder de komieke schoorsteenve ger Piet (de heer Th. Romijn) wisten' door hun potsierlijke vertooningen het publiek danig aan het lachen te brengen. Van 't einde zouden wij zeggen, dat het werk kroonde: Met de voordracht „De honderdduizend" hebben de op- voerenden een onbedaarlijk lachsucces behaald door hun origineel e wijze van vertooning. Gewis zal het dan ook de aanwezigen gespeten hebben, dat, juist toen het scherm viel, het klokje van ge hoorzaamheid tot heengaan maande. Ten slotte zij nog aangestipt de keu rige muzieknummers, door de heeren' Hoogzaad en Zandvliet ten beste gege ven. 't Is een genoeglijke avond geweest, die gaarne tot eene herhaling noodt. Leger en Vloot. De Minister van Oorlog, die tegemoet wenscht te komen aan het verlangen van vele ouders, met betrekking tot het ter kerke gaan op Zon- en Feestdagen van hunne minderjarige zoons, die in dienst zijn, heeft een aanschrijving ge richt aan de corpscommandanten, waarin hij verzoekt er orde op te stellen, dat indien door hen, die de ouderlijke macht of voogdij uitoefenen, bij het in dienst treden van hunne minderjarige zoons of pupillen het verlangen wordt kenbaar gemaakt, dat dezen geregeld de gods dienstoefeningen hunner gezindten bij wonen, de minderjarigen onder geleide daarheen worden gebracht. 392e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. - 9e LIJST. Trekking van Maandag 30 Januari Hooge Prijzen. f 50.000 9034. f 1000: 4051, 11658, 18546, 20021. f 400 4940, 9145, 11715, 16311. f 200 82, 4139, 8988. f 100 2472, 4029, 5190, 7314, 7371, 9565, 9805, 11190, 11497. Prijzen vara f TO. 4385 7225 4561 7390 7500 37 59 92 10346 12884 532 950 37 13186 64 549 15592 17877 687 18050 782 227 640 2431 4748 7604 764 84 63 79 31 899 70 2669 827 2829 974 3075 1065 3100 1154 3246 1213 3369 14 84 1378 86 1501 3418 10 32 36 3510 76 17 81 44 1660 3646 1704 59 33 3760 1816 3913 1932 4005 4806 7778 48 7874 88 7941 4941 8157 5125 8269 26 8381 83 8404 5472 8608 5592 85 5616 8967 5939 9046 76 9162 6119 9596 67 9767 71 9826 6203 9956 6397 59 6613 10036 73 88 11056 936 240 60 398 14070 419 167 12062 99 39 668 427 94 926 910 6793 133 36 61 6901 73 99 4112 38 345 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Januari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt, Hoogste barometerstand 770.9 Horta. Laagste barometerstand 724.7 Bodo. Verwachting tot den avond van 1 Februarimatige tot krachtige zuidweste lijke wind toenemende bewolkte lucht, waarschijnlijk regen zachter. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) PARIJS, 30 Jan. Stroomafwaarts van Parijs is de toestand noodlottig. Te Su- rennes staat het water tot de eerste ver dieping der huizen. De schade in het Bois de Boulogne is enorm; te Guenelle is de toestand bevrediger De Seine blijft langzaam vallen. De toestand is aanmerkelijk verbeterd; bij de Gare de Lyon is het verkeer gedeeltelijk hersteld. De was in de riolen vermindert op verschillende plaatsen. De overstroo mingen in de voorstad hebben het Bois de CoEombes bereikt. Alle huizen zijn daar ontruimd. De koning van Italië zond 50.000 fr. voor de noodlijdenden. Het station van den Métropolitain op de square dn Tem ple is plotseling ondergelooepn. In den namiddag bereikte het water een hoogte yan 7 Meter, LEIDEN. GEBOREN: Johannes Jacobus,- z. ,J. J. van der Pot en J. E. M. Steenstraten. Johanna, d. v. P. Kluivers en J. JHar- tevelt. Aaltje, d. v. A. Vijlbrief en JEC M. de Jong. Alidaj, di. v. H. van Ve neken en E. Carton. =r-i Jeannette Johan na Maria, d. v. M. A. J. M. Roggia en A'. L. J. Luppes. Jacob,- z. v. H. Boek kooi en C. Arnoldus. Abraham, z. V.; J. Melet en A. v. d. Putten. Jansje, tK v. D. Wetselaar en L. J. de la Rie. —r Magdafena, d. v. B. Lambooij en G. van Welzen. Maria, d. v. A. van Es en A. Smittenaar. ONDERTROUWD: W. Borgerding, j,; m., 22 j., en E. van Buuren, j.d., 26 j. OVERLEDEN: P. L._ Berkhout, z., 201 j. A. Smit, w., 64 j. H. P. Vos, d.j) 10 m. C. Mulder v. d. Reijden, w., 81;'. jaar. Afloop Verkoopingen. Gehouden verkooping in het Notaris- huis aan den Burg te Leiden, op Zatcr- i dag 29 Januari, ten overstaan van de nota- rissen Kaiser en Vijgh. 1. Het huis te Leiden aan de Geeregr.j no. 46; in bod f 1100. Kooper de heer J. Meijer q.q. 2. Het huis te Leiden aan de 4e Binnenvestgracht no. 32; in bod f775. Kooper de heer H. I. de Nie. 3. Liet j huis te Leiden aan de .Westhavenstraat no. 11in bod f1070. Kooper de heer A. man. 4. Het huis te Leiden aan de Her- manstraat, no. 17in bod f970. Kooper de, heer J. P. Verstraaten q.q. voor f972.. 5. Het huis te Leiden aan de Korte Dui- zenddraadsteeg no. 13. In bod f740. Koo per de heer C. van Brero q.q.. 6. Een. partij warmoesland te Leiden, aan den La gen Rijndijk. In bod f2850. Kooper de' heer J. J. Wolff q.q. voor f3010. De' overige perceelen zijn niet gegund. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. 23 Jan. 24 25 26 27 28 29 Zondag Maandag. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Vol. pers. Kio- To- ,03). 65 23 88' 75 21 96 77 19 96. 79 19 93 55 6 61 57 8 65 57 8 65 Marktberichten. AMSTERDAM, 31 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 240 vette koeien le kw._ 66 c. a 70 c., 2e kw. 60 c. a 64 c., 3e kw. 54 c.' a 58 c. per kilo. 110 melk- en kalfkoeien f 135 a f 270. 48 nuchtere kalveren f 11 af 17, 20 schapen f 20 a f 25. 365 vette varkens Holl.' le kw. 49 51 c. 2e en 3e kw. 47 48 c.,, Geld. en Overz. le kw. 49 ii 51 c., 2e en3e kw. 46 a 47 c. per kilo. Beurs van Amsterdam. 31 Januari 1910. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2y2% dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4^% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4M% Obl. 1909Ned.Rec. 4H dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co.&G.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <5 Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge <5 Moormann (Hq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp, Aand. Deli Cultuur Mij. Deü-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. .Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Coip. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <fiOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4°/0 General Lien' Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4^% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4°/0 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y, Ontario «fi Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. C ert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k i 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorige Koers. •92^ 91% 7 6>é 99^ 95>4 97=^6 65M 94Kg 95?iG 87% 81J-4 95k' Koers heden 92Xa 91 76% 94^ 94Ji 84 89^ 96 H 129% 116^ 84 H 42% 29% 75% 38% 102% 42 100 44% 41% 127% 29% 86% 102 21 08K 1.05 em 9Vi 120»i 160 176 70M 53H f47.- 70,45 Prolongatie rente 2H 10311 102% 44"KO 45% 55% 55% 103 87 198% 82 H 64M, 64'%, 83% 84% 122 1274^ 127% 179K» 178% 141 140% ma 187% 252 252% 910% 912 123% 121% 433 432 197 199 104% 164% 7 7%. 21% 21%, 586 588 99% 99 445 443 74% 507% 502 5% 5 H 10% 10 36% 36% 42« 29M 42« 45Jj 42 127H 29H 187M. 02 21M, 108LT 80H' !)7X

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3