Uit Stad en Omgeving. Op ten Noort, van het 2e reg. Veld-Art. onderscheiddijk ter zake van langdurigen dienst en ter zake van lichaamsgebreken, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Zijn met ingang van 1 Febr. be noemd I. bij het wapen der artillerie: bij het 4de regiment vesting-art tot kapitein de >le luit. A. H. de Koning, van het 2ereg. i.Veld-Artillerie; II. bij het dienstvak der militaire ad ministratie, bij het personeel der kwartier meesters: bij het 7e reg. Infanterie tot majoor-kwartiermeester J. G. de Josselin de Jong, van het korps; bij het le reg. Vesting-Artillerie tot ka pitein-kwartiermeester de te luitenant- kwartiermeester P. Rienks, van het 3e reg. veld-Artillerie. Bij Kon. besf. van 28 dezer is met in gang van 1 Maart benoemd tot directeur 'van het post- en telegraafkantoor te Doorn J. Bos, thans commies der telegrafie le klasse. Katholieken en Protestanten. In „De Weekbode" te Zeist verschij nend, schrijft „een Orthodoxe Protestant" tegen een ingezonden stukje, in dat blad opgenomen. Daarin werd het Uttramonta- nisme genoemd „de vijand van onze gods dienstige en staatkundige vrijheid". Daar op volgde „De Gustaaf Adolfvereeniging waartoe onze Koningin jaarlijks f 1000 bij draagt ter bestrijding van het Uttramon- tanisme. De orthodoxe Protestant merkt op dat onze Koningin geen f1000 geeft, „om daardoor ruim een derde Harer onderda nen als vijanden van onze godsdienstige en staatkimdige vrijheid te beschouwen". Met verontwaardiging zou H. M. zich daartegen verzetten. Niet de Katholieken, zoo schrijft hij verder, die telkens hun liefde voor onze Koningin betoonen, willen onze godsdien stige en staatkundige vrijheid rooven, maar de Socialisten, die tegen Oranjelief de protesteeren. Dan wijst hij op „de krachtige mede werking van de Roomsche Staatspartij" voor de vrije school. Ten slotte beroept hij zich op Prof. Beets en Prof. van Oosterzee: De eerste schreef in 1848 „Groot is de miskenning van de goede elementen, die in de Roomsche Kerk zijn. Ons Katholiek volk is geen kwaad volk; er is een zegen, er is een goed deeg in. De zaak is, dat de priesters bij hunne lee- ken beter hun Roomschen plicht gedaan hebben dan onze leerareH bij hunne Pro- testantsche leden. Ondragelijk is mij het schelden op de Kerk. Het benadeelen en achterafzetten van 't Katholieke volk door Protestanten, die als zoodanig geen knip yoor den neus waard zijn". In 1852 spreekt Beets van: „mijn Roomsche landgenooten, die ik, ais landgenooten niet anders dan kon liefhebben en ook als Roomschen niet ver mocht te haten. Prof. Dr. van Oosterzee schreef: „Wie is beter Christen, de Roomsch- gezinde die Ghristus aanbidt, of de Pro testant, die met schennige hand Hem de kroon der Godheid ontrukt; de Roomsch- gezinde, die beeft voor het vagevuur, of den Protestant die spot met de hel?" De orthodoxe Protestant betreurt het, dat men Gode vijandige geesten ten strij de oproept tegen landgenooten, „die met ons nog voor den Christus buigen". Limb. Koerier. Kwakzalversbrutaliteit. Prof. Kouwer heeft aan de „Deutsche Med. Wocbenschrift", geschreven, dat hem kort vóór de geboorte onzer prinses in het paleis een kist met „Rad-Jo" was toegezonden, door een kwakzalver Hqy te Hamburg, met verzoek om het aan H. M. de Koningin toe te dienen, daar het ftHe gewone gevaren en moeielijkheden zou voorkomen. Den 4en Deecmber kreeg hij een brief waarin om een attest werd gevraagd; Hoy had uit de couranten ge lezen, dat alles zoo goed was gegaan, waaruit hij afleidde, dat H. M. „Rad-Jo" had gebruikt. Zonder een antwoord af .te wachten, verspreidde hij inmiddels een reclameblaadje, versierd met het portret van H. M. en de Prinses, en bevattende de bekende berichten over het welvaren .van beiden. De firma voegde daaraan toe, dat zij dit zonder twijfel toescheef *tan het gebruik van „Rad-Jo". i Voor dit Rad-Jo was reeds vroeger ge waarschuwd door den „Gesundheits- JÉehrer", (het orgaa'i tegen de kwakzalverij in Duitschland) en door de gezondheids commissie te Kanruhe, die het middel beschrijft als^ „gistend, schimmelend en stinkend vruchtenmoes", bestaande uit ta marinde, oliezaad, lijnzaad, suiker, enz. doch niettemin heeft de oplichtersfirma at testen weten te verkrijgen met name in de 5,Deutsche Med. Wochenschrift" genoem de artsen, eenige vroedvrouwen, en een beëedigd Handels u. Diploma-Nahrungs mittelchemiker. De „Wochenschrift" heeft deze bedrog- zaak voor den rechter gebracht. (T. v. O.) Het eedsvraagstuk. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer, zegt de Regeering over het weder naar voren gebrachte kwestie van den eed o.m. „Wat het eedsvraagstuk aangaat, al is .de Regeering van meening, dat het aantal gevallen, waari nde aflegging van den eed wordt gevorderd, kan en behoort te worden verminderd, zoo kan aan geheele afschaffing van die ver plichting naar hare meening niet wor den gedacht. In het burgerlijk en strafproces kan de eed met name niet geheel worden gemist. Zij die echter wegens ernstige gemoedsbezwaren zich verzetten tegen het afleggen van den eed, behooren daartoe niet te worden gedwongen. Het Centr. teekent daarbij aan Deze verklaring zal ongetwijfeld in breeden kring instemming vinden. Zij geeft volmaakt het standpunt weer van hen, die een zoo gewichtig element als de eedsaflegging niet uit ons openbaar leven en allerminst uit onze rechtsbedee- ling willen verwijderd zien, maar van den anderen kant daarbij le. met ernstige ge moedsbezwaren wenschen rekening te houden2e. de hooge handeling van den eed niet willen verlagen, door hem te leggen in den mond van ongeloovigen en godverzakers. Bovendien is het wenschelijk zooals de Regeering zegt, dat het aantal geval len, waarin aflegging van den eed wordt gevorderd, verminderd worde. ATI een in belangrijke zaken dient dc af legging te zijn voorgeschreven. Maar dc geheele afschaffing van die verplichting zou onberekenbare schade toebrengen aan ons nationaal leven, ern stig afbreuk doen aan onze eer als chris telijk volk en een grove miskenning zijn van de gezindheid der groote meerder heid, dae, ten spijt van aHe aanvallen en spot, godsdiensti g blijft en slechts een kleine minderheid van atheïsten, te genover zich vindt Het ware al te dwaas, indien het drij ven dier minderheid in een zoo belang rijke kwestie overheerschte en den al- gemeenen regel bepaalde. De Krupp-leveranties. In de correspondentie der Frankf. Ztg. wordt medegedeeld, dat het onderzoek der Kamercommissie een voor de firma Krapp gunstig beloop heeft, en wordt een uitvoerig en helder overzicht gegeven van wat over deze zaak in den laatsten tijd hier te lande is voorgevallen, terwijl het tendentieuse geschrijf in Fransche en an dere couranten als „Krupp-hetze" wordt gekenschetst De correspondent spreekt ten slotte den wensch uit dat de commis sie uit de Kamer de uitkomsten van haar onderzoek zoo spoedig mogelijk zal open baar maken. Naar de „N. Ct" ter oore kwam uit een genoegzame betrouwbare bron om er melding van te maken, maar niet met volstrekte zekerheid is de Kamer commissie verdeeld, met dien verstande dat haar grootst mogelijke meerderheid eenstemmig tot een voor de firma Krupp gunstige slotsom zou gekomen zijn, ter wijl haar minderheid bestaande uit één lid, den heer Thomson, in and^. zin rapport zou uitbrengen. Behalve de heer Thomson hebben in de commissie zitting de heeren Van Kar- nebeek, Van Wassenaer, Colijn en Van Vlijmen. De eereraad. Naar wij uit de meest vertrouwbare bron vernemen, is de commissie van be oordeeling in zake de bekende decora tiekwestie op verzoek van dr. A. Kuiper samengesteld door den heer J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken, voorzitter van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, en bestaat zij uit de heeren Jhr. Mr. P. J. van Swin- deren, vice-president van den Raad van State, Mr. H. J. Kist, oud-procureur-gene raal bij het gerechtshof te Amsterdam, lid van de Eerste Kamer en Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeek, oud-minister van Buitenlandsche zaken, minister van Staat, lid van de Tweede Kamer der Staten- GeneraaT. (Tel.) LEIDEN, 31 Januari. LugudunumLeiden. In een lezing, welke sir John Rhys in de Britsche Academie hield, maakte hij, naar aanleiding van een te Coligny, ten noorden van Lyon, gevonden Keltischen jaarkalender, op een bronzen plaat gegrift, melding van den god Lug. Onder den localen naam Rivos resideerde Lug in een bepaalde, naar hem genoemde, maand te midden van zijn volk. Om de identiteit van Rivos en Lug aannemelijk te maken ging de spreker na, waar op het vasteland Brittanje en Ierland Lug in vroeger tijd als god werd geëerd. Hij noemde een aantal plaatsen, die naar hem Lugudunum hebben geheeten; onder deze de stad Leiden. Het bestuur van den Provincialen Z.-Holl. Boerenbond, Zaterdag alhier vergaderd, besloot ten spoedigste over te gaan tot stichting eener verzekering tegen de gevolgen van de wet op het abeidscontract. Op morgen (1 Februari) vertrekt een detachement van 20 militairen van het 4 Regiment Infanterie alhier naar Amsterdam, teneinde bij het 7 Regiment Infanterie aldaar voor eenige maanden te worden gedetacheerd. BODEGRAVEN. Zaterdag hield de vereeniging „Het Groene Kruis" hare jaarlijksche vergadering. Tegenwoordig 23 leden. De Voorzitter opent de vergaderingen verzoekt den secretaris voorlezing der natulen, welke na voorlezing onveranderd worden vastgesteld en goedgekeurd. Hierna volgt de verkiezing van twee jjestuursleden. De beide aftredenden, de "eeren W. v. Dam en F. Moons, werden bij meerderheid van stemmen weder herkozen. Benoemd werd tot het nazien van het magazijn de heeren H. Ruting en N. Breed ijk. Volgt mededeeling omtrent gekochte verplegingsmaterialen en kasopname, waaruit bleek, dat het saldo over 1908 groot was f48.56, van ontvangsten 1909 f 188,32, alzoo te zamen f 236.88. Be taald voor verplegingsartikelen en onder steuning hulpbehoevenden f 179.08, blijft alzoo batig saldo van f 57.80. Hierin is begrepen de rente, bijge schreven op het spaarbankboekje ad f 3.21H, zoodat het werkelijke saldo in kas is van f54.52H. Na de gebruikelijke rondvraag van den Voorzitter of nog iemand het woord wenschte en na den secretaris bedankt te hebben voor zijn accurate boek houding, werd de vergadering gesloten. NOORD WIJK-B1NNEN. De water toe stand was hier Zaterdag in de Bloembol- lenvelden werkelijk treurig gesteld, Op sommige punten was deze zóó hoog dat t water over den weg spoelde. Door 't nemen van krachtige maatrege len waren spoedig ongeveer 25 personen werkzaam om de Boekersloot te ontdoen van de opgehoopt sneeuwmassa. Hiermede moest echter ten 12 uur worden gestaakt omdat de sneeuwophooping in het buiten water alweer de water afvoer uit den Vinkenveld's polder belemmerde. Tegen den avond was de toestand in dien polder noch onveranderd, doch ge lukkig op Zondagmorgen was het water ongeveer een voet gezakt. 't Is te hopen dat men zonder strenge vorst blijven, anders ziet het er voor de bolletjes duister uit. OUDEWETERING. Donderdag 3 Feb. zal het fanfarekorps alhier, in dit seizoen haar eersten uitvoering geven, in het Café „Hollandia". R1JPWETER1NG. Met „Staatscourant no. 25 werden verzonden de statuten van de Harmonievereeniging „Onderling Ge noegen" alhier. VOORSCHOTEN. Aangaande het pro ces tusschen de Hoil. Electr. Spoorweg maatschappij en den heer .J C. de Graaf alhier, over het onteigenen van grond, ten behoeve der ontworpen spoorlijnen door de Haarlemmermeer, kunnen we meiden, dat de beslissing der Haagsche rechtbank zeer ten gunste van den heer de Graaf is uitgevallen. Mr. W. A. Telders, die als pleiter voor den heer De Graaf optrad, heeft hier dus een belangrijk suc ces behaald. Dagelijks melden zich nog leden aan voor de alhier opgerichte afdeeling van Het Groene Kruis. Wie alsnog wenscht toe te treden, kan zich vervoegen op het Raadhuis alhier Zaterdagavond hield de R. K. Spaar bank alhier zitting in het Patronaatsge bouw, mede bijgewoond door het nieuw benoemd bestuurslid, den heer L de Jong. Ingelegd werd f 144.59 en uitbe taald f180. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 272. - Gisteravond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging alhier, welke vergadering slechts door pl.m. 30 leden bezocht was. De voorzitter, de heer C. H. Koot, opende omstreeks half acht de vergadering, en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De ROtulen werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Uit de rekening en ver antwoording van den penningmeester bfeek, dat de inkomsten in het afgeloo- pen jaar bedroegen f80.89V2, de uitgaven f35.08, zoodat er een batig saldo is van f 45.811/2- De heeren S. de Groen en J. de Waaijer zien de rekening na en be vinden ze in orde, waarom de penning meester onder dankzegging gedechar geerd wordt. Ingekomen was een schrij ven van de R. K. Centrale Kiesvereeni ging Katwijk-Leiderdorp, waarvan de strekking was een wijziging te brengen in het reglement van den Prov. Bond yan R. K. Kiesvereenigingen in Zuid-Hol land, waardoor voortaan de Bond alleen zou bestaan uit Centr. Kiesvereenigingen, terwijl de plaatselijke R. K. Kiesvereeni gingen alleen dan lid van 3en Bond kun nen worden, afs in het district, waartoe die vereeniging behoort, geen centrale kiesvereeniging bestaat Zooals de voor zitter in zijn toelicht. g zeide, was het doel dezer wijziging liet oen verdwijnen van den zonderlingen toestand van heden, dat een of andere plaat i-Jïjke R. K. Kiesver eeniging, die niet tot -Je Centrale van haar district is tuegetre i .n, op de vergade ring van den Li.'jjci meer stemmen kan uit- brei .<01 utraTe van hetzelfde disrrii 1. Al£-mci werd deze wijziging toegejuicht j, goedgevonden. De afterdende bestuursleden L. de Jong en A. van der Leeuw werden zonder stem ming herko/Dit was eveneens het ge val met den .Jgevaardigde voer den Prov. Bond, den lu-.er S. de Groen, en met de afgevaardigden naar de vergadering van de Centrale Kiesvereeniging, de heeren W. G. Duijnisveld en L. de Jong. Als plaatsvervangende afgevaardigden werden benoemd die heeren Joh. A. Mens en J. J. Smit. Verder werd besloten van het ge schreven reglement een voldoend aantal exemplaren te laten drukken en deze den leden te doen bezorgen. Een voorstel tot het houden eener verloting op de jaarver gadering zat door het bestuur in overwe ging worden genomen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de verga der jng met de hoop uit te spreke.^ jfe onze volijverige Jonge Garde ook weder dit jaar krachtig cn opgewekt als altijd de noodige werkzaamheden zal verrichten voor kiezerskweek en verkie zing voor de Prov. Staten. .WARMOND. De R. K. Volksbond af deeling Sassenheim-Warmond gaf gis terenavond een u/tvoering in het Lo kaal „de Zon". De voorzitter opende met gebed de bijeenkomste 11 heette daar na alle aanwezigen welkom. Spr. bracht de recitcerclub van den Volksbond on der het oog, dat zij hier op Warmond wonen ,een plaats die pm zijn kunst prestatie bekend staat, en dat men daar om vvèl zijn beste beentje mocht vóór- zetten. Veel succes werd daarom "den spelers toegewenscht. En als de aan wezigen na afloop de zaal zouden verla ten ,dat zij dan als blijk van hun tevre denheid over deze uitvoering de bus „Hulp in nood" zouden gedenken. Ver volgens stelde spr. aan de Warmonders een Sassenheimer bakker ten voorbeeld. Deze bakker deelde als medewerking van „Hulp en nood", elke week eenige brooden uitdit prijzenswaardige voor beeld verdient zeker navolging e"n het hééft reeds navolging, bij eenige parti culieren te Sassenheim. Na het zingen van het Bondslied, waarbij de Heer J. v. Egmond met flink barytongeluid de solo's zong, en na de installatie der nieuwe leden, ging het scherm óp en werd een aanvang ge maakt met: „De zoon van den werk staker," een tooneelspel in 2 bedrijven. In dit stuk muntte vooral uit Samuel Reck, de oud-kleerkoop. Zijn jodengri- meering, en dito tongval en spel was kranig. Tot het einde toe bleef hij prachtig in zijn rol. Alleen zijn plotse ling verdwijnen on het einde van het laatste bedrijf, was niet verklaarbaar. Na de pauze kregen we een blijspel letje te zien„de gefopte socialist." Vooral het samenspel der twee kler ken voldeed zeer. Mooi in costuum en grime was de zaakwaarnemer. Het spel van den socialist, bizonder bij de ont knooping was heel goed. Het „Betooverde Logement" en „de Twee Kunstbroeders" waren nog twee zeer aardige nummers, die dit program besloten. Ingezonden Mededeelingen ft 30 cent per regel. HERMAN F. A. HAMEN ZOON. Wijnhandelalen hofleveranciers. Kantqpr fkir|steeg mm. (13) Kerknieuws. Priesterjubilea in het Bisdom Haarlem. Behalve de reeds door ons vermeldde Eerw. heeren geestelijken hopen den 15en Febr. a.s. hun koperen priesterfeest te vieren de Weleerw. heeren: Pater A. H. Meijers, O. S. A., kap. te Amsterdam (H. Augustinus) en pater L. G. W. van der Waart, O. P., kap. te Rotterdam (Allerb. Hart). 26 Febr. hoopt de Weleerw. pater H. At H. E. Hermans S. J., kap. ie R'dam (O. L. Vr. Onb. Ontv.), zijn 1215-jarig priesterfeest te herdenken. Op 21 Maart wordt het 25-jarig priester feest gevierd van de Weleerw. paters A. L. Giezen, O. M., pastoor te Rot terdam (H. Rosalia), B. M. van Lijn- schooten, O. M., pastoor te Amsterdam (H. Antonius), H. M. A. van Schaik, O. M., rector der bijkerk van het H. Hart te Haarlem, H. B. Wolken, O. M., kap. te Rotterdam (H. Rosalia). De volgende Zeereerw. heeren hopen den 15en Augustus a.s. hun 40-jarig jubilé te herdenken W. J. A. Bots, pastoor te Voorhout, J. B. Burgers, pastoor te BovencarspelJ. H. Eeuwers, pastoor te Soeterr.icer, J. Fit, pastoor te Obdam, M. H.P. M. de Graaf, pastoor te Bodegraven, M P. H. de Graaf, pastoor te 't Veld, H. Smeele, deken en pastoor te h /orn, pater J. J H «ld, O. P., kaj»., te Rotterdam (H. Dominicns). Ook de P'nogeerw. heer Ms? L. C. J. Eijgenraan- huisprelaat van Z. H. den Paus rector van het Maagdenhuis te Amsterdam, zal 15 Augustus zijn 40-jarlg priesterfeert herdenken. Den 16en Augustus vieren hun zilveren jubilé de Zeereerw. heeren: W. C. C. Albers, pastoor te Amsterdam (H. Bonifuclus), J. J. Brfigemann, pastoor te Middelburg,]. Goense, pastoor te Brielle, A. J. Hatkenscheidt, pastoor te Nibbix- v oude, H. Moes, pastoor te Zwaagdijk, C. B. Olifiers, pastoor te Monster, P.J. Schravemade, past rte Haarlemmer meer, (O. L. V. Onb. Ontv.) A. D. Timans, pastoor, te Oud-Ade, A. Vergeer, deken en pastoor te Wognum, A. L. A. Vorst, rector te Scheveningen, J. L. Th. Water reus, emer. pastoor van Hoek van Holland, F J. A. M. Wierdels, pastoor te Rotter dam (H. Fvuneiscus van Assisië). De Weleerw. pater A. W. Schrader, S.J., kap. te Amsterdam (H. Ignatius) hoopt don 6en September zijn zilveren priester- feest te herdenken. 8 September viert de Weleerw. pater W. Th. L. Voogel S.J., kap. te 's Graven- hage (O. L. Vr. Onb. Ontv.) zijn 25-jarig jubilé. Den 19en September hopen de Weleerw. paters E. E. Pil. Kraaijvanger, O. M. kap. te Woerden, en H. C. L. Willemse, O.Mj kap. te Delft (H. Jozef), hun koperen feest te herdenken terwijl op denzelfden dag het zilveren jubilé zal gevierd worden van j den Zeereerw. heer J. S. van Buchem, pastoor te Oud-Vossemeer. Het bovenstaande is ontleend aan het in het weekblad „St Bavo" voorkomende lijstje der priesterjubilea in het Bisdom Haarlem gedurende 1910. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Uitspraken van hedenmorgen. De kantonrechter veroordeelde: Leo nard K. 36 j. te Lisse wegens stroope- rij tot f5 of 3 d.Isack vn: D. 55 te Katwijk wegens strooperij en helm!; snijden tot tweemaal f3 of tweemaal1 3 d.Willem B. 19 j. te Noordwijk)i wegens straatschenderij tot f5 of 3 Johannes L. 18 j. te Leiden dito tót! f3 of 3 d.J. J. H. 16 j. te Leideni: wegens dronkenschap tot f2 of 1 week-, tuchtschool; Klaas T. 31 j. te Lisse wegens jagen zonder vergunning des nachts tot f 10* of 4 d.Jan H. van| G. 40 j. te 's-Gravenhage wegens jagen1] na zonsondergang tot f4 of 4 d.Ja- cob S. 27 j. en Nicolaas J. S. 20 j. beiden te Zandvoort wegens het met; kunstlicht opsporen van schadelijk ge dierte tot f10 of 8 d. ieder; Lóurcns; Th. D. 30 j. en Catharina v. d. M. 18 j. beiden te Leiden wegens het loopen op den Spoorweg de eerste tot f5 of' 3 d., de laatste tot f 2 of t diIjs-; brand van D. 33 j. te Rijnsburg we gens reizen zonder plaatsbewijs tot f3 of 2 d.Adrianus J. 21 j. te Rotter dam wegens het rijden met een auto op een gesloten weg tot f3 of 2d.; Roelof M. 35 j. te Leiden wegens te: snel varen tot f4 of 2 d.Cornelus;' B. 30 j. te Ter Aar dito tot f4 of 3* d.Hendrik J. 36 j. te Hillegom we gens het varen in Rijnlands boezemwa-' ter tot f4 of 2 d.Ferdinand S. 39 j. te Amsterdam dito tot f 6 of 4 d. Gerard van L. 35 j. te Leiden wegens; het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch tot f6 of 4 d.Oedses de V., 35 j. te Leiden wegens het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch en van vleesch in eene lokaliteit, die niet ge-' keurd- is tot tweemaal 4 d.Jan B, 20 j. te Noordwijk wegens het spelen)! met geld aan den otpenbaren weg tot fl of 1 d.Henricus C. J. M. van D. 39 j. te Oegstgeest wegens bet met een paard rijden op een voetpad tot f2 of 1 d.mr. Johannes H. J. S. te Haarlem dito tot f 2 of 1 d. Veroordeeld werden wegens burengerucht: Jacobus P. 18 j. te Leiden, Hendrik J. D. 26 j. te Leideu, Hendrik J. D. 26 j. te Leiden, T. de J., G. W. de J., J. J. L., W R v^n R. en P. L. K. allen te Oegst geest tot f 3 of 3 d. ieder wegens loopen op verboden grond: Adriaan S. 27 te Voorhout tot f 1 of' 1 d.Theodorus W. 46 j. te Rijnsburgj tot f2 of 2 d.Leendert v. d. N. Jzn*. 18 j., Jacobus K. 39 j. Johannes K. 23 j. allen te Noordwijkerhout, Rocus; K. 21 j. te Zandvoort, Wilhelmus K. 49 j. en Jan v. d. B. Azn. beiden te Noordwijkerhout tot f3 of 3 d. ieder; wegens visschen zonder acte en zon der vergunning: Hendrik V. 37 j. te Aarlanjderveen tot f6 of 2 d.Pieten v. d. B. 20 j. te Leiden tot viermaal)! f3 of viermaal 2 d.Dirk Th. van D. 61 j. te Leiden tot viermaal f3 of vier* maal 2 d. wegens rijden piet een rijwiel zonder, licht: Hendrik de V. 26 j. te Zoeter-, woude tot f 1 of 1 d.Johannes S. 16 j. te Sassenheim tot f2 of 1 week tuchtschoolCornelis J. D. 22 j. te Hil legom tot f2 of 2d.; Arend van D. te Noordwijkerhout tot f 3 of 2 d. Willem J. S. 29 j. te Leiderdorp tot f3 of 3 d.Jan J. V. 33 j. te Zoeter* woude tot f3 of 3 di wegens het niet stapvoets gaan naast de hondenkar in de bebouwde koni Willem v. d. M. 65 j. te Hazerswoude tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 d.Jo hannes van L. 29 j. te Noordwijk tot f1 of 1 d.; wegens liet snijden van helm in de; onvrije duinen van Rijnland: Willem van D. 36 j. te Katwijk aan Zee, Dirk! W. Jzn. 39 j. te Noordwijk, Arie v. d. I. Azn. 36 j. t(e Noordwijk, Dirk WU 39 j. te Noordwijk #1 Jan P. Czn. 23. j. te Noordwijk iót f 3 of 3d. ieder. Vrijgesproken werd Willem F. H. 5Q' j. te Leiden, wien ten laste was jjelegdi: het vervoeren van ongekeurd vleescb* Nachtrumoer en hinderlijk* wolgen te, Valkenburg. Voor den kantonrechter verschenen hedenmorgen een drietal bewoners uit; Valkenburg. Bastiaan R., Johannes; Franciscus R., Jan B., twee uit Rijns-; burg Daniet van E. en Jan v. E. en- een uit Oegstgeest Marinus v. d. F die in den nacht van 31 December; op 1 Januari te Valkenburg de boel or| stelten hebben gezet. Tusschen 12 en,' 3 uur hebben zij geruimen tijd den ge meente-veldwachter Hendrik Mulder enj den nachtwaker Swaan op hinderlijke; wijze gevolgd en is uit de volksmenigf, te, waaronder zij zich bevonden, zelf9j een steen naar de veldwachters gegooid. Herhaald sommeeren hielp niet en toen volgde tegen de grootste belhamels pro-* ces-verbaal. Daarom stonden zjj heden in het bankje van beklaagden.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2