Een mistige avond. F. A. ft Wijnhandelaren - liotitveranciers. Kantor Bjtas/eeg Gemengd Nieuws. Met „Staatscourant" no. 22 werden verzonden de statuten van de Leidsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers, ge vestigd alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Evenals elders was ook hier door den sneeuw storm het verkeer per boot en per tram vanaf 10 uur tot in den namiddag ge stremd De eerste tram welke 's namid dags te half 3 vertrok was in het begin van het dorp gederailleerd, doch ver oorzaakte weinig oponthoud, doordat die spoedig weer in het spoor was gebracht. Te half 4 had de dienst weer geregeld plaats. LISSE. De Commissie der R. K. Ver eeniging voor Wijkverpleging voor alle gezinten heeft dezer dagen door de ge meente circulaires verspreidt, benevens een inteekenbiljet waarop men kan in vullen voor welk bedrag men deze ver eeniging jaarlijks wil steunen. Door den hevigen storm welke gis termorgen woedde, sloeg de kar, be laden met boter van de Coöperatieve Boerenbond, onderst boven, zoodat de inhoud over den weg rolde. Ondanks de koude en het ruwe weer begaven we ons gisteren en eer gisteravond naar het hotel de Witte Zwaan, van den heer Th. van Ruiten, waar de tooneelvereeniging „Nut en Ge noegen" haar 22ste uitvoering Yoor do nateurs en kunstlievende leden zou ge ven. Wat we gewoon waren en ook nu weer verwachtten, werd bewaarheid, de groote boyenachterzaal was stampvol met belangstellenden. Met een hartelijk woord van welkom opende de voorzitter H. v. Hagen, deze uitvoering en deelde mede dat de ver eeniging er in geslaagd was voor deze vastenavonduitvoering een 'prachtig pro gramma beschikbaar te hebben. De voorzitter hoopte op de medewer king van het publiek, opdat ook deze uitvoering zou mogen slagen. Verder deel de hij mede dat de vaandelcollecte deze avond wederom zou worden gehouden en dat op de vorige uitvoering circa f 18 was opgehaald. Dit gevoegd bij hetgeen de vereeni ging voor dit doel reeds had afgezon derd, hoopte hij bij de eerste uitvoering in een volgend seizoen reeds met een vaandel te kunnen prijken. Allereerst werd opgevoerd „Liefde zoekt List", blijspel in drie bedrijven. De rojjen bleken goed te zijn verdeeld en de uitvoering getuigde van een goe de voorbereiding en $tudie. De gierige Laarshak werd een leelijke poets ge speeld en door de tusschenkomst van Arnol^'Beling kreeg Willem Lentink zijn zin, wat Christoffel Calligula Zemel- tak een leelijke vernedering bezorgde. Een voordracht welke hierop volgde, ge- tiled „Jan Ongeluk", uitgevoerd door C. Elfering, kreeg een welverdiend ap plaus. Na een kwartier gepauzeerd te hebben, werd opgevoerd „Intijds ont dekt", blijspel in twee bedrijven. Aller- .vermakelijkst was het te%2ien; "hoe Do- minicus.den Brave welke inderdaad niets meer was dan een schurk en bedrieger in den val liep, door de atteptie van •Schieman. Tot slot kregen we nog een comisch Duo genaamd, „Geurt en Teun van het platteland". Was men al in een opge wekte stemming en had reeds herhaalde lijk een daverend applaus weerklonken, bij de vertolking dezer voordracht me nige lachspier het ontgelden en moest men lachen dat de tranen in de oogen kwamen; Alles bij elkaar is het een) gezellige avond geweest, waarop Nut en Genoegen met trots kan terugzien Tot het welslagen van het geheel droe gen ook veel bij de costumes van de firma Koningsbruggen van Haarlem en ook den grimeur, tevens regisseur, den heer Wagemans van Leiden kómt een Woord van lof toe. Om 12 Uur was het programma afge werkt en gingen de ouderen, door den sneeuwstorm huiswaarts terwijl de jon geren nog eenigen tijd bijeen bleven* om dezen gezelligen avond met een ge animeerd bal te besluiten. FEUILLETON. 2) -■ Vervolg van het 2e Blad. „Ik -geloof het wel. Zie* u, ik ben Jbier gekomen om golf te spelen ik ben hier nog nooit van te voren geweest en ik wilde dwars over het terrein oaar het „Queen's Ho/tel" gaan, waar ik kamers besteld had, en daar ik zoo even jnog gevallen beji 'in iets, dajt voelde als een kuif, zou ik wel denken, dat wij daar nog steeds zijn." „Dat helpt ons geen van beiden veel," zuchtte juffrouw Romney ontmoedigd. „Neen, dat vrees ik ook. En de mis't wordt hog steeds dikker." Er ontsftond een stilte. „Als wij'doortappen," begon juffrouw Romney toen op hoopvollen toon, „dan komen wij, dunkt mi| toch wel ergens terecht, nietwaar?" „Ja, dat is zeker. Laat ons alleen maar hopen, dat het niet in een golf kuil zal zijn. Misschien wilt u mij wel een arm geven Wij moeten ons best doen, elkaar ïiiet ook nog kwijt te raken. En mag ik mij dan maar eens even aan u voorstcl- Het zeventienjarig meisje, dat hl. Vrijdag uit het Vincentiusgesticht alhier is ontvlucht1, heeft men nog niet kunnen opsporen. Ook is het de politie noig! niet gelukt de gouden voorwerpen, wel ke met haar ui|t dat gesfticht zijn ver dwenen, en die zij hoogstwaarschijnlijk heeft ontvreemd, op te sporen. Zij schijnt de wijk te hebben genomen naar Haarlem, waar zij, zoo men zegt, familie heeft. NOORDW1JK-B1NNEN. Door een on bekend gever of geefster is een milde gift van f50 geschonken voor de Liduina- vereeniging alhier, welke zich ten doel stelt de verzorging van zieken. Voorwaar een edel voorbeeld! Moge dit voorbeeld een spoorslag zijn, in deze bange dagen, voor zoovelen die iets missen kunnen, temeer, daar dc kas der Liduina-vereeniging een ieders steun zoo erg van noode heeft. Er bestaanhier plannen tot oprich ting van een Christelijke Harmoniekapel. De tram heeft het gisteren morgen ten ongeveer 11 uur, halfweg Noordwijk en Noordwijk aan Zee, moeten afleggen tegen den feilen sneeuwstorm. Men zou trachten om met de losse ma chine eerst een baan te maken, zoodat men de rijtuigen afhaakte. Doch de ma chine kreeg gebrek aan water en ten overvloede geraakte zij een paar honderd meter vóór haar doelpunt uit de rails. Zooals het gewoonlijk gaat: 't eene on geluk volgt het andere, men had te Noord wijk aan Zee niet voldoende hulpmidde len bij de hand om de machine, die on geveer zes voet uit de rails stond, weer op haar plaats te brengen en het was on mogelijk uit Katwijk hulp te bieden, zoo dat eerst tegen den avond het werk was volbracht. Dientengevolge was de dienst den geheelen dag gestaakt. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 28 Januari, a.s., des namiddags half drie. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingeko men stukken. 3. Weesgelden. 4. Benoe ming opzichter algemeene begraafplaats. 5. Regeling uitgaven. 6. Laantje van Boe- renbnig. 7. Verbreeding Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee en oude Zeeweg. ROELOFARENDSVEEN. Dinsdagavond half acht uur gaf de (slechts twee jaar bestaande) ijsclub „Wilhelmina" alhier hare vijfde uitvoering in de met bloemen groen en vlaggen feestelijk versierde zaal van het café van der Geest. De voorzitter, de heer N. L. Rodewijk, opende met een kort en krachtig woord deze feestavond en gaf het woord aan den 1ste secretaris den heer P. du Pau, die alle aanwezigen welkom toeriep en namen alle heden een woord van dank en hulde sprak tot den ZeerEerw. heer Pastoor, den Burgemeester en verdere notabelen voor het vereerend bezoek. Daarna traden op de heeren Hellmann en van Leeuwen uit Leiden, die op een onverbeterlijke wijze de aanwezigen door mooie en aardige voordrachten aangenaam bezig hielden, daarbij op de piano bege leid door de vaardigen pianist, den heer van der Wilk. Na afloop werd door den secretaris een woord van dank gesproken tot de heeren HeHmann, van Leeuwen en van der Wilk. Hij merkte op, dat deze vereeniging, in den beginne in ledental zeer klein, er zich in mag verheugen steeds in ledental toe te nemen. Zij houden de naam, die zij draagt n.I. „Wilhelmina" altijd groot en hoog, en zoolang zij den naam van onze zeer geliefde Koningin blijft dragen, kan zij niet anders dan steeds in bloei blijven toenemen. Door den rijksveldwachter brig. tit. B. is proces-verbaal opgemaakt tegen A. K.. te Gouda, wegens visschen zonder vergunning van de rechthebbende op het vischwater. De bekende was bezig, met behulp van 8 anderen, de Brasemenneer af te visschen met een reusachtige zegen. TER AAR. Aan de ingezetenen van Ter Aar wordt bekend gemaakt, dat op Zaterdag 29 Januari aanstaande schouw len? Mijr, naam is Lyddiard ik ben advocaat. Ik zou u wel een kaartje van mij geven, maar u zoudt het toch nie't kunnen zien. En mag ik zoo vrij zijn, te vragen „Hoe ik heet? O, Margaret: Romney. Een neef van mij is ook advocaat, Charlie Culford; misschien kent u hem wel, mijnheer "Lyddiard. Ja, ik wil u graag een arm geven, als u het goed vindt." Dus wandelden zij arm in arm verder. Gelukkig ontmoetten z,ij geen golfkui- len meer op hun weg. Onder het loopen praatten zij druk met elkaar, wanjt een gelukkig toeval wilde, dat Lyddiard Culford werkelijk oppervlakkig kende, en«dat maakte hun verhouding natuurlijk gemakkelijker, dan ze anders geweest zou zijn. Trouwens, zooals juffrouw Romney in zichzelf dacht, je kunt on mogelijk stijf zijn tegenover een man, aan wiens arm je je vast klemt als aan je laatdftc hoop hier op aarde, in zulk een dicthe mist, dat je hém niet eens kunt z.ien. Maar heft duurde heel lang voor zij „ergens" kwamen. Na eenigen tijd bleef Lyddiard staan. „Dat golf-terrein schijnt tamelijk uitge strekt tc zijn", zejde hij. „Ik begin te 'gelooven, dat Clavers- ham uit niets anders dan golf-tcrrèin bestaat", antwoordde juffrouw, Hom- gevoerd zal worden over de schoor- steenen en rookgeleidingen. VEUR. Dinsdag hield de R. K. Kies vereeniging „Eensgezindheid" haar jaar vergadering. Ondanks het gure weder vulden toch 160 kiezers de zaal van den heer J. van Haasteren waar de vergadering plaats had. Dn heer C. van Veen voorzitter opende de vergadering na de leden allen een zalig en voorspoedig nieuwjaar toege- wenscht te hebben deed hij den secretaris de heer C. Weerdenburg de notulen voor lezen welke onveranderd werden goed gekeurd. De voorzitter onderwierp het gewijzigde reglement aan het oordeel der vergadering, welk reglement hare goedkeuring weg droeg. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit van de Centrale Katwijk en van den provincialen bond der R. K. kiesvereni gingen in Zuid-Holland welk verslag met groote aandacht werd gevolgd. Nu kwam aan de orde verkiezing van drie bestuursleden volgens periodieke aftreding, bij acclamatie werden de drie aftredenden herkozen en wel de heeren L. Hooijmans, P. Wensveen en W. van Niel. Nu volgde de verkiezing van twee afge vaardigden. De aftredende heeren F. van Heijningen en W. Viveen gaven te kennen niet meer in aanmerking te willen komen. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren P. Wensveen en Th. Viveen en als hunne plaatsvervangers de heeren C. Weerdenburg en A. Hoogeveen, welke keuze door allen werd aanvaard. Hierna deed de penningmeester (P. Wensveen) rekening en verantwoording over zijn gehouden beheer. De rekening gaf aan een ontvangst van f 74.136 en een uitgave van f 71.36, aldus een batig saldo van f 2.77V welke rekening door twee door den Voorzitter aangewezen leden werd nagezien en accoord be vonden. Nu werd overgegaan tot verloting van 63 fraaie prijzen, zooals een kruisbeeld met stolp, een Christen-knaapje, enz. enz. Na afloop der verloting werden de prijzen aan de gelukkige winners uitge reikt. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter te 9H uur de ver gadering. VOORSCHOTEN. Maandag 7 Februari houdt de V. P. N. afd. Voorschoten haar al gemeene ledenvergadering, waarop eenige fraaie prijzen zullen verloot worden. WOUBRUGGE. Het fanfarecorps al hier gaf gisteravond een uitvoering, na weder week aan week, een jaar lang zich geoefend te hebben." Door het vertrek van verschillende le den heeft dit korps veel tegenspoed ge had, doch ondanks dat, spelen zij zeer goed. Jammer, dat in ons dorp geen betere gelegenheid is voor dergelijke uitvoe ringen vpn zang of muziek, een gewe zen kolfbaan is daarvoor totaal oqge- schikt. Onder de verschillende stukken trok ons bijzonder aan „Hymne de Noël" Kersthymne) van Mozart, en Priëre, (gebed) van Nagel, ook de stukken van Kessels „Feestinarsch"j „Zuid-Hollands vlag", en „Het Negentiende", een Mi litaire marsch enz. Een woord van lof mag hier niet ont breken aan den ijverigen directeur, de heer Bochove, die hoewel geen vakman zijnde, toch met zijn korps voor den dag mag komen. Gedurende het laatste halfjaar 1909 zijn uit deze gemeente van 39 vee houders door het Rijk overgenomen 59 tuberculeuse runderen en uitbetaald aan schadeloosstelling de sonf van f 8557. ZOETERMEER. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft benoemd tot lid van de gezondheidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, waarvan de zetel is te Zoetermeer, den heer C. Fijan, bouwkundige te1 Nieuwerkerk aan den IJssel. ZOETER WOUDE. Bij enkele Candidaat- stelling is op den 25en dezer tot lid van den Gemeenteraad benoemd de heer D. J. Rotteveel, wonende alhier, Haagweg 99. ney. Toen kwam er plotseling een uit drukking van ontzetting in haar stem. „Zou het soms mogelijk zijn, dat wij ma-ar al in een kring hebben rondge- loopen „Ik hoop het niet. Ik zou wei eens kunnen roepen. Zal ik het eens probee- ren „O ja, alstublieft!" riep juffrouw Romney op vurigen toon uit. Lyddiard verhief zijn stem. De kracht en forschheid van zijn kreten verdien den zonder twijfel een antwoord, maar alles bleef stil. En 200 mogelijk scheen de mist nog dikker te worden. Zij lie pen dus maar weer door en werden eenige oogenblikken later plotseling tot staan gebracht door iels, dat blijkbaar een schutting was. Juffrouw Romney slaakte een kreet van Verlichting: „O, kijk eens ,kijk eensrfep zij op ver heugden toon uit. „Kijk eens?", herhaalde Lyddiard. „Ik zie lichtjes ziet u ze niet? Die moeten uit een huis komenEn dit is zeker de schutting van een tuin. O, wat een zegen. Laten wij vlak langs de schutting loopen, misschien vinden Vrij dan een ingang." En werkelijk ,daar brandden lichtjes. De geelachtige vlekken in de mist kon den door niets anders te v.eeg worden gebracht, en daar zij steeds op. dezelfde Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. (13) De drukpers. Uit een artikel in de Msb. „Zonder de drukpers kunnen wij niets met haar alles. Zonder de drukpers verliezen wij hen, die in onze kerken zijn gedoopt en ge vormd en onderwezen, hen, die in on ze scholen zijn opgevoed. Zonder de drukpers staan wij machte loos als de tegenstander op ons toe schiet, om ons opzij te dringen of om ver te werpen. Zonder de drukpers zijn \vij als een standbeeld te midden der stad: het wordt bespat, bespuwd, bevuild en het kan zich niet reinigen, en de vreemde ling, die staat voor een meesterwerk^ mompelt, dat die steenmassa smerig is. Zonder, de drukpers...., maar de waar heid van wat hier gedrukt staat, is door tienduizenden, neen, nu al veel meer menschen begrepen en er gaal geen Tlag voorbij, of zij zeggen het aan vrienden en vreemden: onze pers is.... Onze kracht, onze steun, ons alles/ zegt de andere dan reeds, die zijn tijd begrijpt. Zóó moge het doorgaan." TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Januari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 764.7 Horta. Laagste barometerst. 739.1 Dunrossness. Verwachting tot den avond van 28 Januarizwakke tot matige veranderlijke wind, zwaarbewolkte tot betrokken lucht, waarschijnlijk sneeuwbuien, zelfde tem peratuur. Rechtszaken. tiaagsch Gerechtshof. De rijwielhandelaar M. D. te Rotter dam, die op de Kruiskade aldaar een 70-jarige vrouw met een auto overreed, tengevolge waarvan die vrouw overleden is, en die des wage door de rechtbank te Rotterdam ter zake van het veroorzaken van den dood door schuld, tot 1 maand hechtenis werd veroordeeld, is heden in hooger beroep door het gerechtshof te 's-Gravenhage tot 3 maanden hechtenis veroordeeld. Voor het Haagsche gerechtshof werd heden tot 24 Februari a.s. uitgesteld het verzet van den bekenden uitbreker N. J. W. K. Richter, zich noemendé .Walter, tegen de uitspraak van het arrest van 15 Sept. 1907. Bekf. ontkende ook thans Richter te heeten, en gaf wederom een anderen naam op Afpersing en keling. In de maand November trok het de aandacht der Leeuwarder politie, dat een paar zeer beruchte individuen aldaar zeer groote uitgaven deden. Het gelukte der politie na een nauw keurig onderzoek te constateeren, dat af persing werd gepleegd op groote schaal. Een aan den Stienserstvaatweg wonend rustend landbouwer was het slachtoffer. Zeer hooge sommen het beliep in de duizenden guldens werden hem afge dreigd. De beide bedriegers deden zicb voor als politiemannen, ze zouden, naar zij zeiden, proces-verbaal opmaken we gens ongeoorloofde handelingen, indien het slachtoffer hun geen geld gaf. De boer 'bevreesd voor de politie, voldeed dus maar aan de dreigementen der verdachten. plaats bleven, en op ongelijke hoogte, kwamen zij waarschijnlijk van uit een huis. Voorzichtig tastende vond Lyd diard werkelijk een hek en "maakte dat opentoen zij er door gingen, voelden zij kiezelsteentjes onder hun voeten. Binnen een paar minuten stonden zij voor iets ,dat te oordeelen naar de lichte plekken, die niets anders dan ver lichte vensters konden zijn niet alleen een huis was, maar een groot huis. „Nu nog een 'deur", riep 'juffrouw Romney uit. Toen kwam er twijfel bij haar op: „Wij zullen toch maar aan schellen, vindt u niet?" „Ja, zeker want anders is het eenige wat ons te doen overschiet, den nacht door te brengen op bet golfterrein. Wie hier ook mogen wonen, zij zullen in elk geval uw vrienden van dc pastorie wel kennen dat zal wel een voldoen de introductie voor u zijn", antwoordde Lyddiard opgeruimd. „Wacht een oogen- blik blijf staan waar u bent ik heb een stoepje gevonden hier is waarschijnlijk de voordeur. Daar heb ik de bel. Vooruit dus maar". Hij belde lang, eenmaal, tweemaal, driemaal. Niet het geringste geluid in het huis antwoordde op het rumoer. Eindelijk stapte hij voorzichtig de stoep weer af, en toen ontstond er een wan hopige stilte* De politie vond echter een middel om de schavuiten te betrappen. ïn een buitengewone 2itting van dq rechtbank te Leeuwarden werd hun zaak- behandeld. Terecht stonden1. Franciscus* B., 40 j., 2. Durk B., 44 j., beiden ge- gageerd O.-I. militair, 3. Popkje R., 35 ta' en 4. Mintje S., 41 j., wed. van S. K,j allen thans gedetineerd in het huis van' bewaring te Leeuwarden. Geëischt werd' tegen de beide eersten 6 jaar gevangenis-' straf ieder, tegen de beide laatste beklaag-' den ieder 2 jaar. De rechtbank veroordeelde de beide, mannen tot vijf jaren, de vrouwen tot 2 en één jaar. Advocaat geen sterke drank. De Amsterdamsche kantonrechter in hek-. Ie kantoii heeft gisteren in een door hem", gewezen vonnis beslist, dat advocaat niet; te beschouwen is als sterken drank in deif- zin der drankwet. In het vonnis werd ge-) zegd, dat naar de meening van den kan-1 tonrechter de geest der wet zich ertegen' verzet, om advocaat als sterken drank tel beschouwen; de wet immers is hoofdza kelijk gericht tegen het misbruik maken van sterken drank en dronkenschap. Ad-, vocaat nu kan, naar s kantonrechters oor-; deel, niet geacht worden tot die dranken te behooren, waarvan het gebruik licht' tot misbruik leidt. In het grensplaatsje Burlo hebben de Pruis, kommiezen door een! speurhond een goede vangst gedaan,; Toen zij een landbouwer een koe zagen smokkelen, zondem zij den hond óp hem af, welke den smokkelaar net zoo lang vasthield, dat hij zich met de koe moest overgeven. TeDinxperioisdeklokkenluï-, der F. Schuurman gisteravond aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl hij aan lui den was, is de klepel van de torenklok', met geweldige kracht naar beneden ge stort. De man kon zich ternauwernood' redden en kreeg een bloedende wond aan het been. Kolendamp. Het echtpaar P. de^ Leeuw te Üarmelcn is nog te elfder ure aan een anders wissen dood ontkomen. Toen gistermorgen de dienstbode den baas en de vrouw niet hoorde in de slaap kamer, ging zij naar binnen en vond de vrouw voor het bed liggen en den man half uit het bed hangen. Door kolendamp bevangen stortte ook het meisje neer. Oj> den gil van de dienstbode kwamen dé andere huisgenooten toesnellen en wer-. den deuren en vensters wijd opengezet en geneeskundige hulp ingeroepen. Na' enkele inspuitingen kwamen de personen weer bij. Het gevaar schijnt nu geweken te zijn. De 24-jarigezoon vandentand- bouwer H. te Oud-Gastel, gistermiddag bezig zijnde zakken met graan naar den! zolder te dragen, gleed boven aan de; trap uit, viel naar beneden en brak den nek. Een schip ges to Ie 11.. Dat is in Amsterdam gebeurd bij het Tolhuis. Het schip behoorde aan gebrs. B. te Meppef. Verleden jaar werd door de gebrs. Drewes, scheepsbouwmeesters te Meppe?,- een aak-schip, groot. 381 ton op stapel gezet voor rekening van gebrs. Brouwer, scheepsbevrachters te Rotterdam. Na de aflevering ontstond kwestie omtrent de boetebetaling tu$schen beide firma's met dit gevolg, dat de firma Drewes eenvou dig het schip op de we»4 te Amsterdam liet vastmeeren. Intusschen bevond zicht- aan boord schipper K., in dienst der firma, gebrs. Brouwer, en deze zou reeds de vorige week getracht hebben het schip,' wederrechtelijk (volgens de zienswijze der. firma Drewes) te vervoeren. De firma Drewes heeft hem zulks ech ter belet. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de schipper er echter in ge slaagd en des morgens om zeven uur was het vaartuig verdwenen, getrokken door een sleepboot. De gebr. Drewe§( deden onmiddellijk aangifte bij de mare- „Zij zij zullen toch niet naar bed; Zijn gegaan?" zeide juffrouw Romney, op weifelenden toon. „Naar bed? Om negen uur? het kan tenminste niet veel later lijn 'j dat zou ik niet denken I" zeide Lyddiard! waarschijnlijk zijn ze allemaal uit, hoewel het dan toch vreemd is, dat alle!- ramen verlicht zijn. In elk .geval kun-^ nen wij niet door deze deur komen ik heb al geprobeerd, of ik haar konji openduwen. Wij moeten een andere zien!; te vinden". „En dan inbreken riep juffrouw; Romney verontwaardigd uit. „Ja, als het moet ,dan moet het, U: kunt dit niet veel langer uithouden"* zeide hij koeltjes. „Hier kunnen we ge rust zeggen nood breekt wet". Juffrouw, Romney voelde, dat hij ge lijk had en ook, dat zij meer dan ge noeg had van het golfterrein. Zij volg de hem gedwee, toen hij voorzichtig zijnj weg vervolgde om een hoek van het huis heen. „Is daar nog een deur?''} vroeg zij, toen hij stilhield. „Ik geloof het wel ja!" Hij tastt* voor zich uit. „Ja, er is wel een deur* dat is zoo, maar ik kan geen bel vim. den. Ik zal het du8 maar eens probeerei^ met m*ijn vuisten en anders... hallo (Woidt vervolgd).

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2