Een mistige avond. BUITENLAND. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 27 januari. Ouders eeren en kostgeld geven. I. Als God de verhouding' der menschen onderling bepaalde, begon Hij met het huisgezin, 't begin, de oorsprong der sa menleving, en legde in korte, maar veel zeggende woorden de grondslagen dier samenleving met de woorden: „Eent uwen vader en uwe moeder, opdat gij lang moogt leven op aarde." Dit gebod, heit vierde der tien, vor dert van ons: eerbied, gehoorzaamheid, liefde en behulpzaamheid. Dit gebod vordert eerbied, omdat de ouders tegenover hunne kinderen Gods plaatsbekleeders zijngelijk de koning in zijn rijk, zpo zijn de ouders in .het huisgezin met macht en gezag be kleed. Die eerbied, aan de o.uders ver- gehuldigd, moet uitwendig en inwendig zijn, in.a.w. de kinderen moeten in hun 'hart altijd jegens hunne ouders eerbied ;en hoogachting koesteren, ook ,dan nog, .wanneer de ouders gebreken hebben en misslagen begaan. Uiteen eerbiedig hart komen van zelf eerbiedige handelingen liet spreekwoord zegrt: „Waar het hart van vol is, loopt de mond van over." De kinderen zijn aan hunne ouders (gehoorzaamheid verschuldigd. De na- jtuurwet vordert gehoorzaamheid en on derwerping. Gods wet zegt het ons dui delijk: „Kinderen, gehoorzaamt aan uwe ouders, want dat is billijk." Eph. VII 2. IDaar de mensch bestaat uit ziel en lichaam, moet ook de gehoorzaamheid inwendig en uitwendig zijn. De kinde ken moeten inwendig willen, wa,t hun- ine ouders willen en deze inwendige wil moet zich openbaren in werken, over- jeenkomstig den wil der ouders. De jmensch is immers meer dan een auto- Imaat, die door de kracht van buiten in jwerking gebracht wordt! De gehoorzaamheid houdt op, als iets kwaads zou bevolen worden. De kinderen zijn aan hunne ouders liefde verschuldigd, daar zij, naast God, aan hunne ouder§. het hesitaan, hunne opvoeding, verpleging en verzorging idanken. Ook" deze liefde moet, wil zij eene oprechte, Christelijke liefde zijn, Inwendig en uitwendig zijn. De kinde ren moeten hunne ouders een goed hart (toedragen, zelfs dan nog, als deze lief deloos en onmeedoogend voor hunne (kinderen zijn, en deze liefde moet zich jin hunne werken toonen, door de ouders jte helpen, te beschermen en te steunen. (Zou de liefde alleen uitwendig zijn, dan huichelen en veinzen de kinderen en een huichelaar en veinzer rekenen wij on- (der de verachtelijke wezens. Zouden wij liefde toonen, als men ons goed behan- jdeit, dan doen wij niett meer, dan wij ivoor een ander zouden doen; neen, aan liefde is liet eigen, meer te doen, dan (men verplicht is. Moeten wij zelfs onze (vijanden beminnen, dan zeker ook, in jieder geval, onze ouders in de eerste [plaats. Hoogsi zelden zal men ouders vin- jden, die zonder reden hunne kinderen slecht behandelen. De kinderen zijn hunnen ouders be hulpzaamheid verschuldigd in hunne geestelijke en lichamelijke, eeuwige en (tijdelijke aangelegenheden. Zij moeten jalle krachten inspannen om hun ouders jtat de kennis der eeuwige waarheden (te brengen en dit geschiedt voorname lijk door een oprecht Christelijk gedrag. iHet Christelijk gedrag der kinderen is (dikwijls een spoorslag ten goede voor jhunnc ouders. De kinderen moeten hun- ine ouders bijstaan in tijdelijke en li chamelijke aangelegenheden, door hun •den arbeid te verlichtenhen geldelijk ,te steunen, als het in hunne macht is •jen dat zonde rpaal en perk. De eer bied aan de ouders verschuldigd, zegt inooit genoeg en strekt zich uit tot iti liet andere leven. Daar kunnen en moe-- FEUILLETON. 0 In een aanval van volslagen wanhoop 1 slaakte juffrouw Romney een luiden jfcveet.' Er schoot haar niets anders te doen over, want wanneer zij niet gilde, ïou zij moeten huilen, en dat zon niet .(alleen nutteloos zijn geweest, maar bo yendien kinderachtig. Zij had zich tot nu ,toe heel flink gehouden, waarschijnlijk, i omdat zij haar tegenwoordigen toestand ..voor het grootste deel aan zich zelf te (Wijten had. Naar Eleanor te telegrafee- ;'ren en haar dag en uur van aankomst te melden zou natuurlijk het eenvoudigste (en meest voor de hand liggende geweest jZiju, en beter dan beide in onzekerheid te laten, met het plan haar te verrassen. (Maar daarentegen had Eleanor in alle jlbrieven, waarin zij haar vriendin steeds .(Weer op de meest dringende wijze .uit- (boodigde, het huwelijksgeluk van haar [ten haar man in oogenschouw te komen jïteinen, verzuimd te melden, dat haar huis buiten de grenzen der beschaafde we reld jvas gelegen. Dijfl^pgevojge h^tjij ten wij hen ter hulp snellen door onze gebeden en goede werken. Het vierde gebod is dus voor ons allen, wie we ook zijn, want wij allen immers hebben on ze ouders gehad. België. Overstroomingen. Uit verschillende deelen vau België ko men thans ook berichten van overstroo mingen. De Maas is plotseling sterk ge zwollen; de rivier heeft een hoogte be reikt van 3 Meter boven den normalen stand, en nog bleef, volgens de „Petit Bleu" het water wassen. Te Namen zijn alle kelders in het lage gedeelte der stad en tusschen Namen en Dinant uitge strekte velden ondergeloopen. Ook in de zijrivieren is het water sterk gewassen. De Sambre, Semois en Lesse zijn op ver schillende punten buiten hun oevers ge treden. Men vreest, dat tengevolge van den zwaren sneeuwval in de Belgische en Fransche Ardennen, het water in de Maas en enkele barer zijrivieren nog meer zal rijzen. In het Scheldegebied wordt de toe stand ernstig. De Lys is bijna geheel uit hare oevers getreden en op vele plaatsen moeten de bewoners der geheel door het water omringde hoeven, met behulp van schuiten, van levensmiddelen voorzien worden. Ook in de Senne is het water gerezen, en de burgemeester van Forest, een plaatsje, dat het eerst gevaar loopt, heeft de ingezetenen gewaarschuwd, hun maat regelen ie nemen. De bewoners hebben dan ook reeds al wat in hun kelders was geborgen, daaruit gehaald. Men seint uit Oostende dat een vree- selijke storm op gansch de kust woedt, en dat de Deensche stoomvischsloep F. n. 432 welke tegenover de Kurzaal is gestrand, slagzij gevallen is door de he vige zeeën. Ook beschouwt men de red ding er van als hopeloos. Uit de Panne wordt gemeld dat men zeer ongerust is over het uitblijven van drie haringvlsschers. Te Zuyenkerke ,is een kind, van de school komende, verdronken. Hier en daar zijn koeien verdronken, evenals on telbare geiten, konijnen, schapen en kie kens. De noodklok luidt op de kerken vati Merckem, Zarren en Wercken, de bewoners der laaggelegen streken ver wittigende te vluchten. Frankrijk. De grot van Lourdes. Dezer dagen heeft, naar het „Journal de la Grotte" mededeelt, te Bagnères de openbare verkoop plaats gehad van de door den staat „gesequestreerde" grot van Lourdes en omgeving. De verkoop had in twee perceelen plaats. De belangstelling was zeer groot, voorat daar talrijke bouwspeculanten er op loerden om eigenaar van den grond rondom het heiligdom te worden om er hotels te bouwen. Het eerste perceel, op 2.260 francs in gezet, weed ten slotte voor niet minder dan 32.150, en het 2e perceel, ingezet op 1.320 francs, voor 7.050 toegestaan aan den heer Pécondom, die later verklaar de gehandekt te hebben, in naam van mgr. Schoepfer, den bisschop van ,Tar- bes. Zoo zal, dank zij de edelmoedigheid van den bisschop, die onder den drang der omstandigheden hét gestolëne goed weer terugkocht, verhinderd worden, dat het groote heiligdom der Onbevlekte Ont vangenis door bouwspeculanten ontwijd en de ontvangst en de processies van pelgrims daardoor belemmerd worden zou. De overstroomingea. Nog steeds niet de minste verbeterin gen jn den toestand, aldus schrijft de Fransche correspondent van het Handels blad. Integendeel. De stand van het wa ter bij den Pont Rofyat is weer van 7 M. 65 tot ,7 meter ,98 gestegenheel dea evenmin kunnen weten, dat er geen rij tuigen aan het station zouden zijn, als dat er zóó'n mist zou komen opzetten. Eerst was het alleen maar een beetje nevelig geworden en had zij er ter nauwernood op gelet, maar toen was het zoo verra derlijk plotseling erger geworden, dat zij nauwelijks tijd had zich op haar gemak te voelen, vóórdat zij heel wat erger dan „niet heelemaal op haar gemak" was. Zij was omgekeerd met het denkbeeld terug te gaan naar het slation. De wit kiel had haar verteld, dat het een goede drie kwartier loopen was. Maar toen bleek het haar, dat de muren van mist, die rondom haar waren verrezen, ach ter haar nog dikker waren zóó dik zelfs, dat zij ma een paar schreden al bemerkte, dajt zij van den' weg was af geraakt. Zij had den weg weer terugge vonden, maar niet dan na over een groo- ien sjteen te zijn gevallen, en toen zij weer overeind was gekomen, had zij hét hopelooze gevoel gekregen, dat zij nie,t meer wist naar welke ridijtfng zij met haar gezicht stond. Zij was voortgelop- pen, omdat stilstaan toch ook niest ging,' en toen voelde zjj plotseling kort, onge lijk gras onder fiaar voeten en leek het wel alsof de weg van het aardrijk was weggevaagd. De mist werd zóó dik, daf zij nauwelijks haar handen kon zien, die ztf Liet vooqtstcp^p^^en i^teii^ dag heeft het gesneeuwd en gestormd en de deskundigen voorspellen zonder aarzelen voor morgen een nieuwe ver hooging! Reeds nu zijn de cijfers van vroegere rampjaren tot 1892 toe, on overtroffen, en wij zijn nog niet aan het eind. In 1876 bereikte de crue eerst na dertig dagen haar hoogtepunt Moet het nu weer zoo gaan, dan is de schade niet meer te berekenen. De correspondent geeft dan een over zicht van de verschillende gebeurtenis sen, in hoofdzaak overeenkomend met de gister gemelde Reut. telegrammen. Vooral in den omtrek van Parijs is de toestand onbeschrijflijk treurig. De ellende die in al die kleine plaatsjes langs Seine en Mar- ne geleden wordt, waar men zich vol strekt niet tegen het water heeft kun nen verdedigen, en waar de bewoners dik wijls vele uren lang in den regen en den kouden wind op de daken van hun huis jes de komst van de redders hebben moe ten afwachten, is in een woord ontzet tend. Een paar voorbeelden slechts: Een bewoner van Choisy-le-Roi vertelt, dat Zondagmiddag het water met zulk een ontzettende golf kwani opzetten, dat er niets overbleef dan zoo hard mogelijk weg te loopen. Het water stond in een minimum van tijd tot de daken der huizen. En die huisjes, uit pleister opgetrokken, zullen vermoedelijk geen weerstand kun nen bieden, en verloren gaan met alles wat de bewoners er in hebben moeten achterlaten dat is alles wat ze beza ten.... En zoo gaat het door, droevig en een tonig. Geen dorpje aan de Seine, of het is geheel of gedeeltelijk verwoest, en ve~ le inwoners zijn van alles beroofd. Gelukkig wordt reeds overal voor hulp gezorgd. De regeering en het stadsbe stuur geven, waar het noodig is, geld, eten en beddegoed en zorgen voor on derdak. Alle bladen hebben inschrijvin gen geopend, waarvoor reeds groote be dragen inkwamen. Het Roode Kruis komt den slachtoffers te hulp. De schouwbur gen gaan weldadigheidsvoorstellingen or- ganiseeren. Het krediet, dat anders voor de bals in het Hotel de Ville dient 125,000 francs, zal voor de noodlijdenden bestemd wórden. Zoo doet ieder wat hij kan. Maar het water wast nog steeds, en elke dag eischt nieuwe mlllioenen. Zal men genoeg kunnen bijeenbrengen om allen te steunen?.... De toekomst ziet er donker uit! Tot zoover deze correspondent. De berichten, die uit de getroffen oor den binnenkwamen, melden nieuwe ramp spoeden. Een Reuter-telegram uit Parijs deelt mede, dat gisteren meer dan 3000 telefonische aansluitingen waren verbro ken. De overstrooming breidt zich uit, en steeds worden .weer nieuwe straten door den vloed overdolven. De dienst op de lijn maar Orleans is volkomen ge staakt. Het water drong thans oolk in den métropolitain- onder de Place de la Concorde; het station des Invalides is geheel ondergeloopen. Te Tonnerre regent het nog steeds voort en wordt de toestand weder kritiek. Er is buitengewoon vee! schade toege bracht. Uit Macon wordt bericht, dat de Saone blijft wassen en dat een aantal straten onder water staan. Te St. Laurent is een geheele wijk overstroomd. Te Savigny aan de Orge wast het water nog steeds, het telephonisch en telegra ph isch verkeer is gestaakt en de gasfa briek werkt niet meer. Uit Charenton bericht men dat de Mar- ne voortdurend blijft wassen. Sedert Dins dagavond is de waterstand reeds 35 cen timeters gestegen in de straten van At- fortville en Rijssel. Een hevige storm woedde boven Hazebrouck. Het water in kanalen en rivieren trad buiten de oevers. Xe Bordeaux worden berichten ont vangen over het wassen van de Ters, de Charante, de Aclour en de Dordogne. Aan de zeekust heeft de storm groote schade veroorzaakt. De treinen uit Pa rijs komen met aanzienlijke vertraging aan. In het zuiden van het arrondissement voor zich uitstrekte; het was alsof zij (gewikkeld was in een kil, vochtig la - keu, dat haar verblindde en half ver- stikjte. Met een ruk bleef haar rok ha ken aan iets onzichtbaarsz\\ voelde het trekken. Op dat oogenblik was het, dat juffrouw Romney te boos om te huilen, en te angstig om niets te doen, haar stem verhief en niet alle kracht van haar longen om hulpriep. Maar dat had nieft veel succes, want de mist is geen al te goede overbrenger van geluiden. De kreet klonk, zooals zij ongeduldig tegen zichzelf zeide, als een „flauw gepiep," even zacht en dof alsof hij gedempt was door veeren bed den. Maar, nu zij het één keer gedaan had, kon 'zij het nog; wei eens doen, want heft kon toch zijn, dat iemand het hoorde, hoewel zij het nietf verwachtte. Zij deed liet dus nog eens, harder, en nog eens en nog eens, steeds luider. Toen hield zij plotseling op, met een kloppend hart, en spitste haar ooren, want zij was zoo goed' als zeker, dat uit de dikke misjtmureii een antwoord had geklonken. Zij deed haastig een paar stappen naar voren en riep luid keels „Hier, hierheen „Hallo! Hallo!" klonk een stem te rug. ï.Waar bent p?" „Hier, hier!" liep jqffroqvv Roinnejy' Epernay is de toestand zeer ernstig. 14 huizen zijn ingestort. Te Con flans heeft het kanaal van de JHube het geheele dorp overstroomd. Men js omtrent verschil lende families zonder bericht. Te Choisy Ie Roi is een vrouw met drie kinderen verdronken. De Fransche journalistenkring houdt inzamelingen. President Fallières teeken- de voor 20.000, de ministerraad vóór 6000 francs. In een ommezien kwamen 200,000 francs bijeen. Het Senaatslid Audiffred zal de regee ring intereplleeren over de maatregelen, die zij denkt te nemen „om een herhar ling van de overstroomingen te voorko men." Het antwoord daarop zal den minister niet gemakkelijk vallen! Duitsctilrnid. Slecht weer. Regen, sneeuwstorm en overstroomin gen worden uit verschillende streken van Duitschland, vooral uit het .Westen en het Zuiden, gemeld. De Rijn en de Roer zijn zoo sterk ge wassen, dat zij het omliggende land over- stroomen en de dijken beschadigen. Aan de haven van Duisburg stond het werk gisteren stil. De havenspoorwegen ston den onder water en ook de kolentippen, stapelplaatsen ;enz. waren niet te berei ken. Uit Dusseldorp wordt gemeld, dat gis teren het kolenvervoer uit het Roerge bied nog aan den gang was, maar zelfs de sterkste schepen konden haast niet tegen den woesten stroom van den Rijn op Uit Trier wordt gemeld, dat Dinsdag in het Hochwald geweldige sneeuwmas sa's zijn gevallen. De avondtrein naar Hermeskeil is tusschen de stations Zerf en Schillingen in de sneeuw blijven ste ken. De locomotief liep van het spoor, de trein kreeg groote vertraging. Op sommige plaatsen lag de sneeuw meters hoog. Dergelijke berichten komen uit Slees- wijk-Holstein. Het bleef maar sneeuwen en stormen. Te Boizenburg bij de Elbe trachtte de in Bitterfeld opgestegen luchtbol Dax 3 gisteren in een sneeuwstorm te landen. Het schuitje stiet daarbij met een zwaren schok tegen den grond. Van de drie luchtschippers kwam luitenant v. Tarpart met het hoofd tusschen het omgevallen schuitje en den grond. Hij werd zwaar gekwetst weggedragen. Zijn onderkaak was verbrijzeld. In het Fichtel-gebergte is alle verkeer onmogelijk. In het Zwarte Woud liggen wegen en voetpaden 80 c.M, onder de sneeuw. Te Stuttgart is een barometerstand van 703.4 m.M. waargenomen. Zoo laag had de barometer nog niet gestaan in de 84 jaar, dat destand daar nauwkeurig is opgeteekend. De Duitsche keizer als automobilist. De politie te Berlijn is aanzienlijk ver sterkt, daar de keizer herhaaldelijk en onvérw.achts uitstapjes maakt in zijn au tomobiel. Gedurende de laatste maan den gebeurde het meermalen, dat hij op sommige dagen achtmaal uitging om een tochtje te maken, en telken male 'werd de geheele weg, dien hij had afgelegd, door een groot aantal politiemannen in uniform en politiek afgezet De keizer heeft strenge bevelen gege ven, dat onder geen voorwaarde tusschen zijn automobiel en een ander voertuig een botsing mag jilaats hebben. Daardoor is de politie verplicht geworden het gehee le vervoer te doen stil staan, ten einde te voorkomen, dat de keizerlijke automo biel, die met groote snelheid rijdt, wordt beschadigd. Daar de keizer zelfs in de drukste stra ten steeds met buitengewone snelheid rijdt, zijn de moeilijkheden voó?; de po litie zeer groot. Engeland. Sneeuw en storm. Zware sneeuwstormen hebben het noorden van Engeland geteisterd. In „Goed zoo! Blijf maar, waar u bent", riep de stem. „Roep nog eens, en dan zal ik bij u kómen." Het was een prejttige, diepe stem zeer troostrijk in deze omstandigheden. Gehoorzaam riep juffrouw Romnay nog eens, eii nog eens, en daar de man steeds dichterbij kwani, klonk elk antwoord dui delijker. Eindelijk kwam er een vage ge stalte uit de mist opduiken, en juffrouw Romney sprong op haar af en klemde zich aan haar vast. „Goddankriep zij met vuur uit. „Is het niet vreeselijk „Ja, de mist is vrij dik. Hoe lang loopt u hier al rond?" „O, een eeuwigheidverklaarde juf frouw Romney op tragischen' toon. „Waar zijn wij ergens „Ik heb er geen flauw idéé van." „Wat zegjt u riep juffrouw Romney. In haar verbazing liet zij bijna den vast gegrepen arm los. „Dus dus bent u den weg ook kwijt geraakt!" riep Zij ontzejt uit. „Ja, natuurlijk." „Dus zijn wij allebei verdwaald?" „ja, en daarin ligt juis|t een troost voor ons. „Wij zijn" verdwaald is vol gens mij niet half zoo erg als „ik ben" verdwaald." „Neen, dat is zoo/' sftjem'de juffrouw Noord Yorkshire en Zuid Durham heeft, het acht uren aaaeen dicht gesneeuwd^' De landwegen zijn onbegaanbaar. Dd scheepswerven aan de Tee liggen stil, ora^ dat er niet gewerkt kan worden. De;! sneeuwploegen zijn uitgezonden, om d$ groote verkeerswegen vrij te maken, maar! hebben heel zwaar werk. In de districten) Redear en Cleveland ligt de sneeuw 12 voeten hoog; vele hoeven zijn van allei" gemeenschap verstoken. In Lincolnshire sneeuwde het bijzonder zwaar. X>p de kust en in het Kanaal stond' een zware zee. De visschersschepen zijn] in de veilige havens teruggekeerd. ,T«(j Bridlington werden de havenlichten doot den storm verbrijzeld, zware zeeën sloe*j gen over de kaden en drukten zelfs d«f] deuren van strandhuizen in. De veerdienst) tusschen Folkestone en Boulogne, Doven en Calais moest gestaakt worden, d^ booten konden van de Britsche kust niet vertrekken. Spanje. Maandag hebben te Barcelona negeif en twintig menschen terecht gestaan, be^ schuldigd van deelname aan het oproeit! in Juli. Twaalf zijn er ter dood en vief! tot levenslange gevangenisstraf veroorv deeld. De overige kregen langere of koivj tere gevangenisstraffen. Deze vonnissen] moeten nog door den kapitein-generaaf) van Barcelona bevestigd worden. Oostenrijk. Misdadige jeugd. In Braunau (Opper-Oostenrijk) is door, twee kinderen, een van elf en een van; negen jaar, een moordaanslag gepleegd op een 82-jarige vrouw. De beide broe ders die van plan waren den winkel deJ zer vrouw te plunderen, waren tot hun' misdrijf opgestookt door hun 13-jarig! broertje. Juist toen de jongens bezig warj ren de lade te lichten, trad «de oudef; vrouw den winkel binnen. Ze wilde deT knapen wegjagen, maar deze Helen rae$j messen op haar aan. De oudste knaap; bracht de vrouw verscheidene steken1 toe. De vrouw slaagde er in den jongerf het mes afhandig te maken, maar toetf) greep deze een mes dat in den winket; voor de ramen lag, en hij bracht daar-) mede de vrouw niet minder dan 27 ste-, ken toe. De arme vrouw is vreeselijk toe-', getakeld. De knapen trachtten na het vol brengen van hun daad over de grens te'k vluchten, maar werden gepakt. Rusland. Een omkooping? Voortoopig rust de zaak van de „Au-' halt", nu het Hof van Competentie bezig' is te onderzoeken, of de Berlijnsche recht bank het recht had beslag te leggen op,, de Russische staatsgelden, gedeponeerd bij de firnïa Mendelssohn. De Russische agent Dynowski toeft nog pitoos te Berlijn, met de opdracht een re-) geling voor die zaak te vinden. En mf komt de Russische Nowoje Wremija met, een zonderlinge mededeelirig: In Berlijn; is gepoogd de heer Von Dynowski om té koopen, ten einde een voor Duitschtand', en in het bijzonder voor Von Helfeld gunstige oplossing te krijgen. Het verhaal in de „Nowoje Wremija'4, zegt: „Bij den heer Von Dynowski kwam in (liet hotel te Berlijn, waar hij logeert^ een lid van het Duitsche parlement, en' bood hem vierhonderd duizend Mark aan,-' •bestemd voor Russische weduwen en' weezeu, zoo de Hellfeld-affaire op bevre-) digende wijze uit de wereld werd ge holpen. Dynowski heeft echter dit aanbod afgewezen." Dat is zonderling. In Rusland, waar omkooperij en knoeie rij aan de orde van den dag is, zal men dit verhaal al licht gelooven. Maar bui ten het Russische Rijk? - Het „Berliner Tageblatt", dat over de ze zaak een scherp entrefilet bevat, ont kent beslist de juistlieid van het verhaal' der „Nowoje Wreynija", en vraagt een voudig: „Ars het blad iets anders be-) doeld dan een goedkoopc insinuatie, datu' Zij lachten allebei. Zij konden eikaars' gezichten nieft zien, want de mi^t was zoo mogelijk nog dikker en zwarter ge worden. „Maar, weet u heusch niet waafl wij zijn?" klaagde juffrouw Romnoy op, klagelijken toon. „Dat klinkt, alsof u veronderstel?, dat ik het wel zou weten, als ik maar ergj1 mijn best deed." Hij lachte weer. „Wiel/ ik zalmaar eens een kans wagen, en zeggen, dat ik geloof, da\t wij op het gplf-terreiu zijn." „Het g'olf-terrein „Ja, zeker." De toon, waarop hij dilt zeide, liet verbazing hooren. „Bent U' hier dan niet bekend?" „Hier? In Claversham In het gieH heel niet. Ik kóm hier eigenlijk logeereu' bij mijti vriendin, mevrouw Leslie van' de pastorie, maar zij wisft den datum!) van mijn komst niet en is mij dus niet komen afhalen, en er was geen enkel rifj tuig aan het staftion, en toen ben ik( maar gaan loopen, en toen kwam dó mist opzetten en verdwaalde ik nartuur^ lijk," zeide juffrouw Romney, een haastig ge uitlegging gevend. En u denkt dusy dat wij op het golf-terrein zijn (Wordt Vervolgd)]

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5