HERMAN F A. DAMEN ZOON. Wijnhandel reiu^ hofleveranciers. Kan oo/Wrgsteeg Heiden. 03) Burgerlijke Stand. 1 -Hierna ging men uver tot punt 8 der Agenda. Verslagen der beide Centralen en van den Prov. Bond. Door afwezig heid van een der afgevaardigden der Haarlemmermeer kon dit verslag niet uit gebracht worden. Het verslag van de Centrale Katwijk-Leiderdorp wordt voor gelezen en zonder opmerking goedge keurd. Evenzoo ook de verslagen van den Prov. Bond. Hierna ging men over tot de bestuursverkiezing. De aftreden de heeren Jb. Staats Fz. en C. Uitendaal Sz. worden bij acclamatie herkozen. Ter wijl in de plaiits van J. van Lierop, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd gekozen B. N. Loerakker. - Punt 6, verkiezing bestuurslid Centr. Haarlemmermeer. Bij acclamatie herko zen de heer H. J. M. Balvers. Even zoo worden bij acclamatie herkozen de af gevaardigden voor de Centrale Haarlem mermeer, Katwijk-Leiderdorp en Prov. Bond, resp. de heeren Adr. Goemans en iTh. Lommerse, G. W. Mathot en H. .Walkers, P. J. Mathot en F. Lommerse Pzn. Alle heeren namen hunne benoe ming aan. De heer Balvers dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem wederom gesteld en brengt in het midden dat hij evenals tot nu toe zal blijven strij den voor waarheid en rechtvaardigheid. Daarna werd de vergadering, welke 4 uur geduurd had, gesloten. HOOGMADE. Voor honoraire- en eere-leden gaf onze Harmonie op Maan dag 17 Januari haar 2e uitvoering en, het mag gezegd, zij mag er met voldoe ning op terugzien. De 10 muzieknummers, door de flink bezette zaal, met de groot ste aandacht aangehoord, werden flink geapplaudiseerd. De uitvoering bewees dan ook dat er met ijver en toewijding was gestudeerd en dat de vereeniging in den Heer Hupkins een uitstekend di recteur heeft. Kwam de uitvoering der muzieknummers goed tot haar recht, niet minder was dit het geval met de op het programma aangegeven tooneeistukjes en voordrachten. Het vroolijk gelach en dankbaar applaus bewezen hoezeer zij in den smaak vielen. Vooral Levi Zadok in Zonder geld op reis werd prachtig weergegeven, terwijl „Mijn boterham" en „Ketelmuziek" zeer goed waren. Geen wonder dat, toen een der aanwezigen aan het einde van het programma en di recteur én leden dankte voor het genote- ne, alle aanwezigen luide hunne instem ming betuigden. Zeker mag ook een woord van lof niet onthouden worden aan den Heer K. van Tol, die door zijn piano spel den tijd tusschen de verschillende nummers zoo aangenaam wist te verkor ten aan, zijn broer voor de mooie quatre- mains met eerstgenoemde gespeeld en aan den Heer Jacs. van Wieringen voor zijn begeleiding der verschillende voor drachten. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bo venzaal van Hotel de Roskam werd gis teren door de afdeeling Katwijk der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur een vergadering gehouden welke slechts door een 39 tal leden werd bijgewoond. De voorzitter, den Heer C. v. Tol opende de vergadering, heette de aanwezigen wel kom en wenschte hun een gelukkig en voorspoedig jaar. De notulen werden door den sec. voor gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deed daarna mededee- Bng, dat door de Gemeente Katwijk voor de te houden tentoonstelling te Haarlem een zilveren medaille is toegezegd. Te vens werd ter. vergadering door enkele leden een bedrag in geld toegezegd. Na dat door den voorzitter op welspreken de wijze is betoogd het indirecte voor deel voor de Katwijksche kweekers wat kan voortvloeien uit een bezoek van die personen welke door het Hoofdbestuur zijn uitgenoo'digd deel te nemen aan een rijtoer per auto vanuit Haarlem via Kat wijk tot Leiden en terug, wordt onder daverend applaus besloten een bedrag van f25 beschikbaar te stellen ter be strijding der kosten. Ook kan de voorzit ter het zeker niet onaangename nieuws mededeelen, dat op verzoek van het be stuur der afdeeling Katwijk de Heer de Koster uit Leiden geheel belangloos en gratis zijn auto voor bovengenoemde rondreis beschikbaar stelt. De vragen- bus bevatte een niet onderteekend schrij ven om in de vergadering der afdeeling de Pers vrijen toegang te geven. Een der bestuursleden bleek echter een hevig te genstander te zijn, en hoewel het in deze zaak tot geen stemming kwam, bleek na rondvraag de vergadering zich bij den wensch van genoemd bestuurslid te kun nen neerleggen. - Na rondvraag niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. LE1MUIDEN. Zondagmiddag is door den gemeenteveldwachter P. een ongeveer 20 jarig jongmensch gearresteerd, thuis- behoorend te Nieuwveen, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van geldswaarde uit een motorschuit, j Maandag is, hij naar Haarlem over ge bracht. De Raad onzer gemeente vergadert op Donderdag 20 Januari a.s. des voor middags te 9H uur. j De agenda bevatIngekomen adres van l P. Zuidervaart, dat de gemeente voor hem zal betalen de proceskosten, inzake de onteigening van zijn grond, ten bedrage van f 325,80. i De miliden-korperaal der lichting 1909 van het 4e Regiment In- fanterle, O. van Harten, uit deze ge meente, is geslaagd bij het onlangs te Leiden gehouden examen voor milicien- sergeant L1SSE. Gisteravond hield de St. Barbara- vereeniging hare goed bezochte jaarver gadering. Na deepening door den voor zitter bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit wij aanstippen dat de ver eeniging achtmaal haar droevige plicht heeft moeten vervullen. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek dat er aan ontvangsten viel te boeken met inbegrip van het voordeelig saldo van 1908, groot f 97,60 de som van f 221,10 en dat de uitgaven hadden be dragen f 103,55 zoodat de kas sloot met een voordeelig saldo van f 117,55. Als verificateurs werden aangewezen de hee ren W. Broekhof en W. Wijsman. Een bestuursvoorstel om ook n i e 11 e d e n grafwaarts te dragen werd na een breed voerige discussie besloten dit voorloopig nog aan te houden en te trachten nog eenige donateurs te verwerven, De uitslag van de bestuursverkiezing had tot gevolg dat de aftredenden leden, Schrama, Kerk vliet, v. d. Hulst en v. d. Eist allen werden herbenoemd. Hierna had de loting plaats van de draagbeurt en werd gelegenheid gegeven de contributie af te dragen. Een bestuursvoorstel om een baalkleed aan te schaften vond eenerzijds tegenkanting. Sommige voelden meer voor een vaandel. Besloten werd ten slotte, als zijnde met meest noodzakelijkste, een baarkleed aan te schaffen. In overweging werd gegeven ook een baar aan te schaffen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de ver gadering gesloten. OÜDSHOORN.Dinsdagavondomstreeks 9 uur slenterden in ons dorp een paar personen met verdacht uiterlijk, hier en daar loerend of er iets voor hun gading te vinden was. Bij de wed. G. stonden een aantal zinken emmers uitgestald, in een onbe waakt oogenblik, toen de zoon des huizes zich even verwijderd had namen het ver dachte tweetal ieder zes emmers op den rug, een paar personen ontmoeten hen nog met dit vrachtje, doch toen het be merkt werd waren beide in de duisternis onzer landauwen verdwenen. De politie, ook in omliggende dorpen houden een soort klopjachi op de scha vuiten. SASSENHEIM. Vrijdag 21 Januari a.s. vergadert de raad dezer gemeente. De agenda luidt: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Adres Gebr. Kruijff, wijziging stratenplan en hettgeen verder ter ta fel zal worden gebracht. Öp Dinsdag ten overstaan van no taris G. ten Bruggencatte, van hier, ge houden veiling, bracht Perc. 1. een heerenhuis met kantoor en bloembollenschuur groot 3 A. en 15 c.A. op f 6200. Perc. II een bloembollenschuur, groot 2 A. 10 c.A. op f 3500. Perc. Ill, IV en V, bouwterrein, te zamen groot 19 A. 95 c.A., op f 3803. Perc. VI, tuingrond, groot 19 A. 10 c.A., op f 2000. Perc. VII bouwterrein groot 6 A. 30 c.A. f 2600. De gunning der perceelen is aangehou den. Dinsdagavond vergaderde de af deeling Sassenheim en Omstreken van den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter opende de vergadering met gebed, en wenschte allen leden op deze eerste vergadering in 1910.een ge lukkig en voordeelig nieuwjaar toe. De notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Alsnu werd het woord gegeven aan den spreker van dezen avond, den heer R. Assendelft, voorzitter van de afdee ling Bennebroek, die in een duidelijke en uitgebreide lezing schetste, waarom en hoe wij ons moeten vereenigen, en wel in Christelijke vereeniging. Dc geachte spreker spoorde allen aan zich bij hunne vakvereeniging aan te sluiten, opdat de vakken worden verbeterd, de werkman dan beter staajt tegenover zijn pa.troon. De voorzitter was zeker de tolk der vergadering, toen hij den spreker dank zegde, voor zijne onderhoudende lezing Tevens gaf de voorzitter een beeld der werkzaamheden der verschillende on derafdelingen, en hoopte dat velen zich nu bij hunne onderafdeelingen zouden aansluiten. Na de installatie van eenige nieuwe leden, deelde de voorzitter mee, dat in de maand Maart de verkiezing moest plaats hebben voor een secretaris, wiens functie vacant was, da.t aan de beurt van aftreden zijn de heeren J. Heijmans, H. Homan, J. Verkol f en J. van Diest, bestuursleden. De vergadering keurde het voorstel van den voorzitter goed, om aan de stakende metaalbewerkers der firma van Thiel en Zn. te Beek en Donk finanti- eele steun te geven. Na eenige bespreking van huishoude- lijken aard werd de vergadering na het zingen van het Bondslied door den voor zitter geslopen VOORHOUT. In de dagen van volks telling worden de ervaringen van tellers op een luimige wijze soms voorgesteld en geen wonder, want men treft verma kelijke dingen aan. Iemand in deze ge meente „ook van de volkstelling", die zijn telkaatren na ze te hebben terug gehaald, controleerde en verbeterde, vond achter de beroepsvraag van een 1-jarig ongehuwd bloembollenkweekers- zoontje ingevuld achter a. Zuigeling; b. voor eigep, .rekening. Het klinkt nieft onaardig, WASSENAAR. Gisteravond werd door Mr. van Meerwijk uit den Haag voor de tuinbouwers en bloembollenkweekers ge sproken over de „Tuinbouwonderlinge". Op duidelijke wijze werd door hem doel en werking van dit lichaam uiteengezet. Hij spoorde de aanwezigen aan hun werk lieden bij deze onderneming te verzekeren, vooral omdat de stichting der „Tuinbouw onderlinge" den wetgever tot leiddraad zal strekken bij het ontwerpen der Land- bouwongevallenwet.Ook was zijn meening, dat de onderlinge verzekering heel wat goedkooper zal zijn dan de verzekerings premie vast te stellen bij de wet. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. De heer van Parijs van Noordwijk dankte den spreker. Hij hoopte, dat zijn woord ook voor Wassenaar vrucht zou dragen. Hoewel de vergadering niet druk was bezocht mocht de heer Alkemade toch een paar personen noteeren voor toe treding. Vrijdagavond zal de heer de Beau fort zijn lezing houden over „de voedering van het pluimvee". Het bestuur V. P. N. heeft niet-leden ook in de gelegenheid gesteld deze lezing bij te wonen. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. Kerknieuws. Tot opvolger van Monseigneur Sweens als Overste van St. Charles wordt op dit oogenblik als het meest waarschijn lijk genoemd de zeereerw. pater dr. P. C. Smoor uit Gastel, de bekende pro fessor van de Witte Paters. (Hgz.) Uit de bloembollenstreek. Eene beschouwing over electro-cultuur ïen de LtXiing van den Heer Harkema, op 'Maandagavond 17 Januari, in „Zo- Lust", te Leiden. Al wie Maandagavond de lezing bij woonde van den Haarlemschen ingenieur den heer Harkema, zal wel bevredigd geweest zijn over de heldere en bevat telijke wijze waarop hij de bezoekers van Zomerlust uiteenzejtte, heit wezen en doel der electro-cultdür. Spreker zette uiteen hoe de uitvinders van electro-cultuur er toe gekomen wa ren een invloed toe te kennen aan de atmosferische eleetriciteit, omdat juist in de poolstreken gebleken is, dat de ver schillende gewassen buitengewoon hard groeien in den zomertijd, juist daar waar de zon laag bij de aarde staat, de stra len dus schuin op de aarde vallen en de sterke plantengroei daar niet aan ge weten kon worden. De aanwezigheid van het Noorderlicht getuigt van elee triciteit in de lucht en in verband daar- -mede wordt verklaard dat het koren enz. in de Noordelijke streken zoo'n hooge voedingswaarde bezit. Den aanwezigen werd een beeld gege ven hoe een electrische stroom on|tstaa,t een en ander op aanschouwelijke wijze voorgesteld door een batterij, een ma chine en een gloeilampje. Dit droeg er veel toe bij dat de aanwezigen begre pen hoe de kracht zich ontwikkelt en voortbeweegt. Het woord electro-kul- tuur kunnen wij ons voorstellen (vrij vertaald) als de teelrt gedreven of be vorderd door eleetriciteit. Op welke wijze de eleetriciteit be werkt dat de planten zich sneller ont wikkelen, is nog niet afdoende vastge steld, doch als een factor wordt aan genomen dat de daardoor verwekte hoo- gere zuurstofverbinding z.g. Ozon een weldadigen invloed op den groei der plant uitoefent. Ook bevordert de electrische stroom in den grond een betere oplossing der zouten welke omgezet weer in andere ver bindingen den plantengroei zeer bevor deren. Door den inleider was een stu diereis gemaakt in Duitschland voor dit doel en daarna waren onder zijn leiding 4 installaties voor electro-cultuur in on ze nabijheid aangelegd, een in Honse- laarsdijk, een in den p'roeftuin te Naald wijk, een in de Haarlemmermeer en een te Lisse. Deze laatste was ongetwij feld wel die waarin door ue aanwezigen het meeste belang in werd gesteld, om dat dit de eenige was waar de electro- cultuur. toegepast was bij de bloembol lencultuur. De verschillende resultaten van de proefnemingen wezen erop dat niet overal en ten allen tijde de electro- cultuur toegepast kan worden. En over al ook geen voldoende resultaten geeft wat echter nog geen rede tot ontmoe diging behoeft re geven, omdat wij nog slechts aan het begin staan der electro- cultuur en het lang niét nomogelijk is dat door het aanbrengen van verbeterin gen nog beter resultaten verkregen kun nen worden. Door lichtbeelden zagen de aanwezigen zeer duidelijk den gunstigen invloed die de electricite5t uitgcwerk?t had bij een veld spinazie, waar tegen over een andere plaat het controle-veldje voorstelt wat niet onder den 'invloed van electriciteiü g os taart had. Met u.itgeweriqte cijfers too/ide de lieer Harkema de voordeden aan, verkegen met de electro-kuftuur bij een tomalten- kas. Het grootste verschil kwam hierop neer dat de beïnvloede kassen vroeger en ïgrooter hoeveelheden in den eer- sten groeitijd weer meer gaven, zoodat bij slot van rekening het percentage meerdere opbrengst niet zooveel hooger was bij de met eleetriciteit beïnvloede, als bij de niet-beïnvloede. Wel viel hier uit te leeren dat met het vervroegen door eleetriciteit nog wel re sultaten te bereiken zijn. De electrische stroomen voortgebracht door een machine (in miniatuur aanwezig) geplaatst in een droge machinekamer, schuur of gebouw, brengen negatieve en posietieve stroomen in en boven het te influenceeren veld door middel van a. een metalen plaat die in het grondwater of althans in den vochtigen grond gele gen, zijn verbinding onderhoudt met b. de draden die boven het veld gespannen zijn op een hoogte van circa 5- meter. Voor draden ide den electrischen stroom geleiden wordt dikker draad gebruikt als voro de draden die over dwars over het veld gespannen worden om den electri schen stroom aan de Tucht en grond mede te omdat een dunne draad spoe diger zijn eleetriciteit afgeeft dan een dikke draad. Bij droeg en zonnig weer zal de elec trische 'stroom weinig of geen nut doen, daarom is het aan te bevelen midden op den dag de machine niet in werking te stellen. Waar geen electrische centrale aanwe zig is word met succes gebruikt een heete lucht motor die verwarmd met een petroleumlamp een niet kostbare beweeg kracht levert voor het voortbrengen van den stroom. Met cijfers toonde spreker aan wat de inrichting en het gebruik wel kosten zal, doch omdat in verschil lende omstandigheden gewerkt zal moe ten worden zal het niet overal hetzelfde zijn. Voor de intensieve lucht zallen de kosten wel te dragen zijndoch vcor den landbouw zullen de kosten nog wel te hoog zijn. Jot zijn leedwezen moest de heer Harkema mede deelen dat de voor de bloemisten zoo gewichtige proef bij den Heer N. Dames te Lisse geen zichtbare goede resultaten had opgele verd, maar wij weten natuurlijk niet wat de toekomst ons nog voor nieuws in deze zal geven. Ten slotte zij nog even opgemerkt, dat in de bollenstreek de proeven met electro- cultuur genomen door den Heer Da mes te Lisse wel in een eenigszins ver keerd daglicht gesteld, zijn. In eenige in het bollendistrict verschijnende bladen werden eenigen tijd geleden door een zich noemende „Kweeker-Droomer" op pittige en luimige wijze deze proeven eenigszins belachelijk voorgesteld en wer kelijk zij verdienen iets beters. Met de resultaten van andere proefnemingen voor oogen die alle het vermogen der elect, aantoonde om den groei der plant te vervroegen (zie ook de resultaten met de Tomaten verkregen) werd alleszins het vermoeden gewettigd, dat wij in deze ook dezelfde uitslag konden ver krijgen, waardoor dan ook de verbruiks- waarde der bolgewassen belangrijk zou stijgen of bij meerdere opbrengst de productiekosten der bollen zou vermin deren, wat niet anders dan allen ten goede kan komen. Al is nu de uitslag der proefneming van dien aard geweest, dat er direqt geen zichtbare resultaten verkregen zijn, toch verdient de heer Dames hulde ge bracht te worden voor het denkbeeld om door het nieuwste op dit gebied in toe passing te brengen hij getracht heeft bij te dragen text veredeling van het vak, verbetering van het broei- en bloei vermogen, waarbij tot slot van rekening niet hij alleen, maar iedereen van zou kunnen profiteeren. Dat het onderwerp Eleétro-culture nog al belangstelling gewekt had, bewees de talrijke opkomst waaronder de eerste tuannen van het vak gevonden werden. K. Faillissementen. Uit ge sproken: 's-Gravenhage, 18 Januari. J. Truan, openbare koopvrouw, te 's-Gravenhage. Réchkr-comm.rar. H. W. van Sandick; curator; mr. A. L. Th. v. d. Does. C. Thijsen, scheepstimmer man, te Leidendorp. Rechter-comm.mr. J. v. Gelein Vitringa; curator: mr. H. G. Gordon. P. Schouten Dzn., bouw man, te Aarlanderveen. Rechtcr-comm.: mr. F. Beudekcr; curator: mr. J. Slicher. W. Snijders, boomkweeker, te Bos koop. Rechtercomm.mr. P. Polvliet; curator: S. J. Ruizeveld, te Boskoop. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. J. Berkhuizen en gezin, Vliet 21, zil versmid. G. G. Lamaker, Kaiserstraat 13. P. B. Weehuizen, Heerengracht 19, privaat-docent wiskunde. J. Brouwer en gezin, Spoorstraat 12, sigarenmaker. A. Peperzak, Rijn en Schiekade 92, onderwijzer. M. C. van der Vorst, Breestraat 139, deinstboüe. W. v. d. Berg, Hooge woerd 83. diauf- feur. C. v. d. Hoeven, Aalmarkt 28, winkel bediende. L. Kikkert, Geercstr. 8, bootwerker. C. J. j&rap> Mnge Mare 29. J. J. Klomp, Breestraat 121, winket-: bediende. W. F. H. de Ruijter, Hcijnsiusstr. 2Vj G. J. Troost, Haarleminerstr. 239fcA W. F. H. Somer, Lang-ebrug 2, hulp"-^ telegrafist. F. W. de Raad en gezirf, Hooigracht 86, fotograaf. M. M. Muller, Breestraat, 153, win- kei juffrouw. u M. Rademakers, Varkenmarkt, 7, scha- 1 renslijper. W. Jalink, Morschweg 20. J. Jacobs en gezin, Rijnsburgersingei 6, reiziger. J. Ch. Kidd, Decimastraat 37, zehrl deling. u J. J. Smit, Donkersteeg 15, winkeljuffr. J. v. Duijn, Bloemmarkt 23^ dienstb.' P. Th. de Winter en gez., Narmstr. 36, arbeider. H. A. Zwaan en gezin, Oranjeboom straat 2, zilversmid. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. L. A. v. d. Stok, Helder, Nieuwediep. A. Knotter, Schiedam, J. C. Grimijzer, Rotterdam, kapA. Le ger des Heils. W. F. Heukelman, Amsterdam, Off. Leger des Heils. Mej. H. Hazeloop, Arnhem, H. Goedel, den Haag, P. v. d. Zwart, Woensel, leeri.-mach. N. de Water, den Haag, G. G. Hooijer, Groningen, Mej. J. Kluis, den Haag, Bezuiden- hout 122. L. H. Koordes, Ned.-Jndië, Wed. van der Hurk, Dordrecht, Sin'-' gel 285. C. de Jong, Oegstgeest, winkelier. Mej. F v.. Damme, Helmond, Veestr. 16b. Mej. G. Pronk, den "Haag, Mej. M. Vermeulen, Delft, Oud ehj Nieuw Gasthuis. Mej. Chr. J. Neuteboom, Haarlem, v. Eedenstraat 3. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Januari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.5 Coiuna Laagste barometerst. 733.7 Neufahrwasser. Verwachting tot den avond van 20 Januarimeest krachtige westelijke tot zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken lucht, waarschijnlijk regen buien, zelfde temperatuur. LEIDEN. GEBOREN: Maria Apolonia Elisabeth d. v. A. J. Bleijs en E. A. v. Veen. An- tonia, d. v. J. Mater en M. S. Zwart. -n Maria Alida, d. v. J. A. Mooij en I. .W, Waasdorp. Francina, d. v. A. Neute boom en F. Geeben. Jacobus Theodo- rus, z. v. L. de Haan en J. F. Kramp. Adrianus Nicolaas, z. v. N. P. M. Dieben en A. de Hertogh. Daniel Lambertus,- z. v. D. L. Penseel en M. Besie. Abraham, z. v. I. van Wijk en M. C* Buis. Johanna Catharina, d. v. j. Dorsman en C. M. S. Riebeek. Abra ham Johannes, z. v. P. de Meij en J. S. Brake!. Hendrica Engelina, d. v. J. Trouwee en A. de Rooze. Maria WiT- helmina, d. v. J. Teske en J. S. C. van Es. Antje Francisca, d. v. S. v. d. Laan en M. F. Vreugdenburg. r— Jan, z. v.: C. .J Koning en G. H. Zwarts. --Anto- nius Johannes, z. v. A. J. Plu en G. Keijzer OVERLEDEN: L. H. Verboog-Jager Verhaar, v., 76 j. E. Kantebeen, d.j 12 j. J. B. v. Enk-Elkerborst, v., 32 j. P. J. Jollie, d., 3 w. J. J.M. Tib- boel, d., 26 j. W. de Boer-Charlet, w., 82 j. P. B. Arens, z., 60 j. J. M. Tennis, d., 20 m. H. van Tongeren, d., 2 m. J. Hakkaart, d., 80 j. H. Boma, m., 69 j. HAARLEMMERMEER BEVALLEN: N. v. Tol-Schippers, z.=s C. Saarloos-Slinger, d. OVERLEDEN: J. M. van Veen, 72 j. f— L. O. Luyt, 16 m. J. Verbeek, 8j. VOORHOUT. GEBOREN: Elizabeth Margaretha, d.' v. J. J. Angevaren en J. Wijnands. An na, d. v. C. van den Berg en M. Schrama. ONDERTROUWD: C. Heemskerk jj m., en J. Jeijsse, j. d., 29 j. H. War merdam j. m., 30 j., en H. Steenvoorden j. d., 29 j. Rechtszaken. B. v. D., 29 jaar, suikerfabrikant te Utrecht, bevond zich op 13 October aart het station te Gouda, eenige minuten vóór zijn trein vertrok. Een paar andere reizigers had hij toen verzocht hem eveni voor te laten gaan om zijn kilometerboek je te laten afstempelen, wat dezen goed keurden. De ambtenaar, die achter het loket stond, had hiervan niets gehoordf en wees dus beklaagde, toen deze die an« dere reizigers voorbijkwam, op zijn p!aatS( Beklaagde, haastig, begreep dit verkeerd liep naar een ander loket, vond dit geslcx ten, rende weer terug en... werd nog niet geholpen. In zijn bittere veront waardiging had hij toen den ambtenaar, ten, aajnhoore yap hét Rrthltót toegé

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2