Ingezonden Stukken. aajgfigj Zaterdagavond is de 82-jarige weduwe D. te Schelluinen, waarschijnlijk door de duisternis misleid, nabij hare wo- )ning te water geraakt en verdronken. Een dochter van T. te Marken, die te Monnikendam diende, is Yoor eeni ge weken spoorloos verdwennen. Zondag is haar lijk opgehaald uit de trekvaart der Zes Steden, tusschen Edam en Mon- hkendam. Boutade. Een blik op den ka lender zegt ons dat het winter is. Ook de entréekaarten van de IJsclub, die ons tergend aankijken, verzekeren dat het waarlijk zoo is. Ben ik goed ingelicht (zoo schrijft een onzer lezers) dan zal het bestuur der IJs club aan de leden het voorstel doen Voortaan haar grasvlakte met zeewater te bedekkende eene helft zou dan, ge bruikt worden voor het aanleggen van oesterbanken om de producten daarvan den leden op Oudejaarsavond aan te bie den in ruil voor het gemis aan ijsver maak in deze zomersche winters. De an- jandere helft zou men overdekken met ijzergaas om er zilvermeeuwen in tefok- Jcen; de dames der leden konden dan een baar vleugels aan hare hoeden beves tigen in plaats van aan haar voeten. N. v. d. D. De heer C. B. te Meerkerk is Jn het Zedderikkanaal aldaar te water geraakt en verdronken. Te 's Bosch is gister morgen JJP. M., arbeider te Groesbeek, gevanke lijk binnengebracht, die verdacht wordt Zondagnacht te Ottersum een mishan deling met doodelijk gevolg te hebben gepleegd. De Arnhemsche politie heeft gisteren op verzoek van die te Apeldoorn, daarheen overgebracht de 31-jarige va rensgezel M. S., die Zondag in een villa ban den Arnhemschen weg een ruit in de serre openbrak, de vertrekken bin nendrong en op bed ging slapen, om ver volgens des ochtends met de dekens en eenige kleinigheden te vertrekken. O., die deze inbraak heeft bekend, wordt verdacht van dergelijke misdrijven te fclummeïo en te Keppel. Een kind van 9 maanden van •een te Dedemsvaart liggenden schipper jheeft een koffiepot omgetrokken, waar door het den kokenden inhoud over het lichaampje kreeg en is aan de gevolgen daarvan overleden. Vlugge rechtspraak. Kees (aldus de naam van een viervoeter met iraaien pluimstaart) was sedert een dag ien een nacht aan den haai, zonder zijn meester in kennis te hebben gesteld met 't door hem te kiezen domicilie. Dat ver- Idroot den eigenaar en hij besloot, 't koste wat het wilde, hem op te sporen. Vrouw en kinderen werden er op uitge zonden Kees echter-was en bleef weg. pat was warempel toch te kras. Kees, de trouwe hond, zou zijn meester mis kennen Het wilde er bij hem maar niet fn, en weer overlegde hij met zijn gezin, hoe hem terug te krijgen. Naar alle ^windstreken zou men gaan en zoeken tot pien het verloren schaap (in casu den hond) had teruggevonden. Wie zou de gelukkige zijn? 't Is overbekend ,dat het Vrouwelijk geslacht op het gebied van speuren een voorsprong op het dito man nelijke heeft Vrouw en "kind togen er nogmaals op uit, in het volste vertrou- jwen hem te zullen vinden. Alras kreeg jzij aan de Lijnbaan een Kees in 't oog kon echter, wijl hij er nog al smerig Uitzag, niet onmiddellijk zeggen dat hij haar toebehoorde. Kees liep, gehouden ban een touw, naast een juffrouw voort, of het zoo hoorde. De juffrouw verdween met hond en al in de lombard. Zou zij Ihem gaan beleenen? Vreemde gedachten Jdoorkruisten het brein der eigenares. Gelukkig ,daar kwam èn juffrouw, èn hond uit den lombard. Nu was het tijd haar slag te slaan, en zich te overtui- jgen of het werkelijk haar Kees was. fluks, werd de juffrouw met de hond ingehaald, voorbijgeloopen en "daarna 'den hond geroepen, die met touw en al ban den haal ging. De juffrouw liet dat ;echter maar niet zoo passeeren. Hef was Volgens haar zeggen haar hond, haar Kees. Beiden grepen het touw vasft, be gerende: het is mijn hond. Een oogen- blik van spanning ontkstondvoorbijgan gers bleven staan, vormden een kring, Verlangende naar 'den uitslag. Wie zou raad brengen Daar verschijnt een stoe re werkman, baant zich een weg door jde omstanders, informeert naar het ge- (val, peinst een ómmezien en geeft dan 'den raad Salomo eigen snijd het touw door en zie met wie hij meeloopt! Dal' vond instemming bij de overigen en tojt Uitvoering daarvan werd overgegaan, ^aar de juffrouw, die beweerde eige nares te zijn, kon of mocht daft volgens haar zeggen niet doen. Ook nu wist de 'hian weer raad. Hij als rechter vol- Voerde ook het vonnishet touw werd stukgesneden en... de hond ging kwis pelstaartend met de vrouw met het kind op den arm mee, nagejouwd en uitgekre ten door de gewaande eigenares, die het jhiet scheen te kunnen verkroppen dat haar Kèèsje kwijt was. „Vad." Een fortuin voor twee pos(t- zegels. Een bekend Amsterdamsch post zegelverzamelaar heeft dezer dagen 2 jpostzegels, de „One Penny" en de „Two pence", van Mauritius, met hef opschrift „Post office" aangekocht. Van deze zeld zame zegels zijn slechts 11 pareq, ip omloop, die een waarde van pl. m. f 14.000 p. stuk vertegenwoordigen. De aangekochte zegels zijn uit Londen aan den heer B. H. M. te Amsterdam overge gaan. De vorige eigenaar heeft voor het gebruikte exemplaar van 1 penny een ongebruikt in de plaats gegeven. Die ongebruikte 1 penny bevond zich in de beroemde verzameling van Avery, on langs door een bekend Londensch han delaar voor f 25.000 aangekocht. Zand als redmiddel. Te Schie dam had het 16-jarige meisje A. Moer man het ongeluk, terwijl zij eenig huis- houdwerk verrichtte, dat hare kleeren te dicht bij het vuur kwamen, waardoor deze in vlam geraakten. Wijl niemand voor hulp aanwezig was, snelde zij in allerijl 1de straat op, alwaar twee voorbijgangers de heeren van der Hoeven en van der Drift haar gevaarlijken toestand be merkende en tegelijk een zandhoop zien de, het meisje daarop wierpen en haar flink er door rolden en met zand bedek ten, waardoor de vlammen en het vuur weldra waren gedoofd. Dit middel nu heeft het meisje het leven doen redden en met voldoening mogen de genoemde heeren op hun red dingswerk terug zien. Het meisje heeft eenige brandwonden bekomen aan rug en handen, doch haar toestand is buiten ge vaar. De anders zoo stille Nassaustraat was tijdens het voorval geheel in rep en roer. De mee! molen „De Koker" van den heer J. Mulder, staande in de Oost zijde te Zaandam, bij het Groote Glop, is door onbekende oorzaak in brand ge raakt en geheel afgebrand. Te Veen wouden dronk de 40- jarige vrouw van den arbeider Koster in plaats van een kopje koffie een kopje met vitriool. Men vreest voor haar le ven. In den ijzerwinkelvanden heer Rodrigues aan de Prinsengracht 302 te Amsetrdam, werd Zondagnamiddag, ter wijl er niemand thuis was, f40 aan benevens eenige gouden en zilveren sie raden ontvreemd. De dief of dieven ver schaften zich toegang me't behulp van een valschen sleutel. Ook in de van Woustraat aldaar ver schaften zich door opensluiting dieven toegang tot een winkel, terwijl de bewo ners afwezig waren. Daar werd uit een kasregister en een secretaire, welke wer den opengebroken, ruim f300 aan geld medegenomen. Te Dinxperlo ia Zaterdag avond door de politie een zwerver aan gehouden, welke bij gebrek aan nacht- logies zieh in een 2e klasse spoorweg coupé aan het station rustig had te slapen gelegd. De justitie te 's-H ertogen- bosch is gistermorgen naar Gennep ver trokken, alwaar gisteravond eene vrouw door den man met wien zij samenwoon de zoude zijn vermoord. De dader is gearresteerd. Zondagavond omstreek s 11 uur is in het Kanaal te Lemelerveld verdronken de polderwerker vermoede- delijk genaamd Reinder Woudenberg, wonende te Apeldoorn, werkzaam aan de spoorlijn DeventerOmmen. Hij schijnt door de duisternis misleid en mogelijk onder den invloed van ster ken drank te water te zijn geraakt. (Zw. Ct.) Te Helmond is, wegens de schrikbarende sterfte van kinderen bene den het jaar, eene vereeniging opgericht „Zuigelingenzorg en Melkverschaffing", met het doel de verzorging van het jon ge kind te verbeteren, door opneming van zieke en onverzorgde kinderen in eene daarvoor te vestigen inrichting en het ver schaffen van melk. Geen sterke drank meer. De De directie van de maatschappij „Zee land" te Vlissingen, heeft sinds 1 Janu ari de verstrekking van sterken drank aan de equipage der maitlboot inge trokken. Een verzoek, namens de equi page gedaan, om op dit besluit terug te komen, is van de hand gewezen. De celwagen op hol. t— Zater dagavond is te Utrecht de celwagen op hot geweest, of liever de paarden voor den cehvagen zijn aan 't hollen geweest, 't Gebeurde in de Gadisstraat. De kop peling brak waarmede de paarden zijn verbonden aan den boomde dieren schrikten en gingen er van door, de streng stuk trekkende* zoodat de koetsier gee nerlei macht meer had over het twee span. De rijksveldwachter van derGies- sen, die er achter op stond, was inmid dels van het voertuig afgesprongen en de woeste paarden achterna gerend. Hij wist de dieren te grijpen en tot staan te brengenvolgens een ooggetuige liep van der Giessen daarmeed groot gevaar voor eigen leven, want toen hij de paarden greep, stond hij tusschen het tweespan en een handwagen. Gelukkig bleven'de paar den toen ze den stevigen greep van den rijksveldwachter aan hun- hoofdstel voel den, bewegingloos staan; één stap ver der en van der Giessen was tusschen paarden en handwagen leelijk bekneüd geraakt Nu liep alles nog langs het kant je goed af. De twee gevangenen, die zich in den wagen bevonden, werden te voet naar het huis van bewaring overgebracht. Een ZQnd erIjnge. Pitts burg is onlangs een zonderlinge juffrouw gestorven, Laura White. Zij is 65 jaar geworden en werd door haar omgeving gehouden voor zeer behoeftig. Zij stierf alleen in een kamertje, dat met tal van slcxten tegen inbrekers was verzekerd. Toen het vertrek opengebro ken werd, was het lichaam reeds deerlijk gehavend door ratten. De vrouw was blijkbaar zeer bevreesd geweest voor de mogelijkheid, levend te zullen worden begraven, want op het lijk lag een pa pier, waarop stond: „Stoot mij driemaal met een dolk in het hart, om het zeker te doen zijn, dat ik dood ben. Laa,t dan mijn lijk 10 dagen liggen, waarna het moet worden verbrand. De asch moet worden begraven." Bij het doorsnuffelen van de woning der arm-gewaande vrouw vond de po litie rekening-courantboeken en een tes tament, waarbij 100,000p.st. werd gele gateerd aan de Pittsburgsche armen. Voor den dokter, die 't lijk de voorge schreven dolkstooten zou hebben toe te brengenn, en die gedurende 10 dagen de doode moest observeeren, had juffrouw Laura White 20 p.St. plus 50 p.St. be stemd. De nalatenschap bleek bij onderzoek werkelijk over de 100.000 p.St. te be dragen. Het huis, waarin juffr. White woonde, Zag er wel heel armelijk uit; maar er was toch een kamer in, waar men een bibliotheek van 3000 deelen, Waaronder zeer kostbare, aantrof. Diefstallen op maibooten. De reuzenschepen der Hamburg-Ameri- ka-lijn, die voor schatten aan proviaud medenemen, bieden aan handige dieven een uitstekende gelegenheid om hun slag te slaan. Om een denkbeeld te geven wat aan boord van zoo'n schip wordt medegenomen voor een reis, wordt het volgende lijstje medegedeeld. Aan boord van de Kaiserin Aguste Victoria, die 25000 ton groo£ is en 588 man equipage bevat waarvan 360 man voor keuken- en bedieningspersoneel neemt men gemiddeld voor elke reis mede32000 pond vleesch, 7500 pond wild en gevogelte, 3500 pond versche en 250 pond gerookte visch, 7500 pond vruchten, 50 kisten sinaasappelen, 36000 eieren, 12000 brooden, voor 1800 Mark groenten, 9000 pond vleesch in blikken, 3600 pond gezouten vleesch, 4850 p. ham enz., 1800 pond gerookt spek, 5000 pond boter, 3600 pond kaas, 50.000 p. meel, 15000 pond rijst ,4000 blikken groenten, 4000 pond koffie, 300 pond suiker, 8000 liter melk en room, 4000 pond zuurkool, 20 tonnen haring. Ver- deF 15000 liter en 1200 flesschen bier, 960 heele en 1300 halve flesschen Bor deaux en Borgogne-wijn, 1680 heele en 1400 halve flesschen Rjjn- en Moezel wijn, 3500 heele en 6000 halve fles schen mineraalwater, 950 flesschen li keuren en spiritualiën. Dat van die groote voorraden wel eens wat onverantwoord zoek raak/t is begrijpelijk. Maar in den laatsten tijd werd dat te erg. De Maatschappij had daarom met de laatste reis der Kaiserin Auguste Victoria eenige pólitie-ambte- naren mede doen gaan, een paar als tusschendeks-passagiers en een als ad- juncthofmeester. Deze poIi[tie-ambtena- ren gingen, na in New-York te zijn aan gekomen, onmiddellijk over aan boord van de Blucher, voor thuisreis, en kon den dus de Kaiserin Auguste Victoria opwachten. Zoodra deze te Hamburg aan kwam werden 38 man van het keuken en kellnerspersoneel gearresteerd, we gens groote diefstallen van vleesch, con serven en dranken. De gehangene en de veld wachter. De buitengewone historie van den gehangene van Mac Nab is geen uitvindsel, zooals het volgende feit be wijst, t welk is voorgevallen in den om trek van Kamerrijk. De bediende van een melkkoopman had twist gehad me|t zijnen baas, en ging zich ophangen aan eenen boom langsheen de helling van den spoorweg. De gehangene werd opgemerkt door eenen voorbijganger, die, in plaats van hulp te brengen den veldwachter ging verwittigen. Deze snelde toe, betasite het lichaam dat hij heeft het later verklaard nog warm was. De gehan gene bevond zich op het grondgebied van de gemeente Trois Villes. De veld- wachte rkon dus wettig niet tusschenko- men in deze zaak en hij liep zijnen col lega verwittigen. Een half uur later wa ren de twee champetters ter plaa(ts, maar toen ontsjtond er een geschil tusschen de twee mannen, die het maar niet eens konden worden zij gingen daarom naar huis en lieten den gehangene... hangen. Het werd reeds dag *s anderdaags natuurlijk toen de veldwachters te rugkeerden. Zij hadden elk van zijnen kant de registers van heit kadaster nar gezien. Kortom, na eene jrefdach ten wisseling 'werden zij het eens om te erkennen), dat het lijk op heft grondgebied Vanj eene derde gemeente hing, die van Au- dencourt en zij haastten zich om den veldwachter aldaar te verwittigen. Deze snelde toe, natuurlijk. Na fe hebben vastgesteld dat de gehangene zich wel degelijk op het gebied zijner gemeente bevond, verwittigde hij de gendarmerie. De gendarmen kwamen en 'eerst dan werd het lijk afgesneden... na 26 uren Een Pooldiner. De Amerikaan- sche mifhonair George Kessler gaf de zer dagen te Londen een Poofdiner. Op het mjdde/i va# de tafej was een groot ijs.- veld met de Pool .ijsbergen, ijsbeeren enz. aangebracht. De keliners dienden op in Eskimo-pelzen, Bovendien had de gastheer ook voor een zoo koud mo gelijke atmospheer gezorgd. Het diner koste per persoon f700, ter- wij! elke gast bovendien nog een parel van f9000 waarde ontving. De heer Kessler liet flinke geschenken onder de armen uitdeelen, zoodat de zon derlinge gril toch ook nog haar goede zijde had. Niet kleinzeerig. *rr De land - bouwers v. W. en J. en J. v. H. te Over asselt hadden met de machine gedorscht. Na afloop gingen zij naar buiten om het daar neer geworpen stroo te vervoeren. Onderwijf slopen een paar kinderen on opgemerkt naar de machine, n.T. het 13- jarige zoontje van J. v. H., dat meer malen, en diens buurmannetje, dat nooit het machine-dorschen had gezien, De eer ste zou het zijn vriendje eens verklaren en ook laten zien. Hij maakte daartoe, binnen de machine eventjes in beweging stopte zijn pet (voor schoof) er in, en raakte met zijn rechterhand er tusschen gekneld met het gevolg, dat de machine hem het voorste lid van duim en wijs vinger en twee leden van den ringvinger ontnam. Hei jongetje zocht de drie stukjes on der dé machine op en bracht ze (zonder schreien) naar moeder. Zelfs onder de neeskundige behandeling heeft Fran9 geen traantje gelaten. Voorzeker een kra nige jongen. Volgens den „Petit Parisien" werden in de rijkswapenfabriek te St. Etienne verscheidene exemplaren van een neiuw machinegeweer voltooid, wel ke bijzondere voordeelen bieden. Het geweer ,dat werd uitgevonden door ma joor Chauchat, weegt slechte 8 K.G. en kan door een enkelen soldaat worden bediend, die er 200 a 300 schoten per minuut mee kan doen. Een half millioen slachtoffers van opium. Te Shanghai wordt op 1 Februari een congres van het opium- rooken geopend, waartoe president Roo sevelt den stoot heeft gegeven. Een der le den van de Engelsche commissie, de pre dikant A. S. Greyg, meent, dat jaarlijks 500.000 menschen bezwijken door mis bruik van opium. De secretaris van het congres, dr. F. W. Thvving, bezit versla gen over vijf Cbineesche provinciën, waar, al naar de plaatsen, één tot vier van de vijf i nwoners aan opium verslaafd zijn, op een bevolking van 58 milioen inwoners. Alleen in deze provinciën worden meer dan 500 millioen gulden aan opium be steed. Duelleerende studentinnen. In de gerechtszaal te Krakau, waar nu het proces tegen Janina Bronowska, de moordenares van den advocaat Cevicki wordt gevoerd, kwam het Zateradg onder de toeschouwers, die om plaatsen voch ten, tot schandelijke wanordelijkheden. In den loop daarvan scholden twee studen tinnen in de medicijnen elkaar uit als Pa- rijsche koetsiers en eindigden met haar kaartjes te wisselen, wat wil zeggen, dat zij elkaar op een tweegevecht uitdaagden. Omtrent de keuze der wapens is door deze lieve leden van het hoe langer hoe minder zwakke geslacht nog niets be paald. Legaat dooreen neger. Een inboorling van Sierra Leone heeft aan de schooloverheid aldaar de som van 1,200,000 mark nagelaten, met de be paling, dat het geld voor opvoedings doeleinden moet gebruikt worden. Dit is de eerste maal dat een Afrikaan- sche neger eene groote som gelds met zulk doel per testament vermaakt. Het groote trans-atlantische stoomschip „Lusitania" is Zaterdag 26 uren te laat te New-York aangekomen, wegens schade, die het beliep door een buitengewoon hoogen vloedgolf midden op den oceaan. Het voorste Ioodshuis werd weggeslagenvier reddingsbooten werden vernield en de officierskwartieren werden zwaar beschadigd. Het schip moest 5 uren lang stil blijven liggen om schade aan de stuurtoestellen te ver heipen. Een hofmeester werd gewond. Dezer dagen heeft in een ho tel te Rome een eigenaardig ongeval plaats gehacf. Eenige gasten zaten des avonds nog Iaat bijeen en daar het perso neel reeds ter ruste was, verklaarde de zoon van den hotelhouder zich bereid! esn fl'esch champagne uit den kelder te ha ren. Toen hij een flesch open maakte, sprong de kurk met zooveel' geweld te gen de glazen van zijn lorgnet, dat de glazen braken en de scherven in de oogen van den jongen man drongen. Een oog is reddeloos verlorenhet andere hoopt men te redden. Men heeft Zondagmor getij kwart vóór 10 te Haparanda een vrij sterke aardbeving in zuidwestelijke rich ting gevoeld, welke 30 seconden heeft geduurd en van onderaardsch gerommel vergezeld ging. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). HAARLEMMERMEER. Aan de inwoners dezer gemeente kun nen wij eene mededeeling doen, die, in dien het voorgenomen e bewaarheid wordt, eene verrassing mag heelen vorr zieken en gezonden! yoor rijken ,-eja armen men hoopt eerstdaags te kunnen overgaajf tot de oprichting van een .WIJKVERPLEGING, te verdeden onder een 12-tal afdeelin- gen, elk onder een eigen afdeeliogsbe-1 stuur, doch het geheel gaat uit van „Het Witte Kruis". .Wellicht vraagt men, maar wat stelt zoo'n j,Wijkverpleging"- voor?. Daarop, willen wij u een en ander mededeelen* met het vaste vertrouwen, dat, wanneer u het eenmaal begrepen hebt, ook vóór- stnader wored van deze zoo nuttige en onmisbare verplegingen. Stel u eens voor een huisgezin, van va der, moeder en vijf kleine kinderen, waar van nu de moeder geregeld, ziek is. De va-: der gaat 's morgens vroeg naar zijn werky' en moeder ligt te bed, dus de kindereni waarvan de oudste misschien acht of ne-l gen jaren oud is, moet alles in orde hou,- den. .Wanneer nu eenmaal een Wijkver pleging alhier tot stand gekomen is, zaj! zoo eene moeder dagelijks bezocht wor-j den, door eene wijkverpleegster, welke tot haar komt om haar te helpen, niet al-' leen in haren ziekelijken toestand, maar ook wanneer ze ziet dat 't noodig jsf! zal eene wijkverpleegster er niet tegen;1 opzien, om de kamer in orde te brengen, j om de kinderen te wasschen en "te ktee-1 den en verders zijn ze voor alles bereidt.' Van deze arbeid kan dan een ieder genot1 hebben. Is dat niet toe te juichen? Ja, dat moet onherroepelijk komen. Maar hoe? Luister! Zooals gezegd, men heeft een plan ter hand genomen, teneinde zoo eene wijk verpleging tot stand te brengen. Daar toe heeft zich reeds een commissie ge-; vormd. 'tZal uitgaan van de afdeeling „Het .Witte Kruis" alhier en zal wor-,' den verdeeld onder verschillende afdec- lingen.. Daarvan kan lid worden alle in woners, indien zij maar bereid zullen zijn tot een kleine bijdrage door hen zelf te bepalen, doch het liefste per maand te voldoen. De minste bijdrage zal zijn als: 5 cents per maand gedurende het gehee- le jaar óf wel 10 cents per maand gedu- reende de zes zomermaanden. Doch wan neer men kan, geve men meer, daar zelfs, de verpleegsters in die woningen hunne hulp zullen bieden, waar men te arm is, om iets te kunnen bijdragen. Niemand wordt hiervan uitgesloten en de armste zal net zoo liefdevol behandeld worden dan de meergegoeden, dus een elk kan op zoo'n wijze profiteeren van dit nut tige werk. Om nu een einde te kunnen, maken, zij aan ieder ingezetene mede gedeeld dat een drietal afdeelingen zich reeds hebben gevormd en wel te Hoofd dorp, Nieuw-Vennep en Abbenes als middelpunt, om te zien of het is te bren gen tot in het kleinste deel derzer ge meente. Dus nu rust op u, inwoners van Haar lemmermeer, niet alleen de beslissing, maar de plicht om door uwe medewer king dit voornemen te brengen tot waar heid Op welke wijze? Ie. Door lid te worden en alzoo maan delijks iets bij te dragen. 2e. Door uwe onmisbare voorspraak bij vriend en buur, want, dan alleen kun nen wij met vol vertrouwen zeggen: „De Wijkverpleging in Haarlemmermeer ko- me tot hare verwezenlijking". Door lid te worden, melde men zich aan voor de afdeeling: Nieuw-Vennep bij den Zeereerw. Heer P. J. SCHRAVEMADE. Abbenes, bij den heer A. KROES. Hoofddorp, bij den .WelEdelen Heer Mr' A. SLOB. N.-V. H. P. B. Verkoopingen. LEIDEN 21 en 28 Januari, 's middags 12 u.* .„Zomerzorg", Wei-, teel- en hooi land onder Alkemade in de Blijver-, Her- togs- en Akkerslootpolders, 12,80.70 H.A. j weiland onder .Woubruggc 91.70 A. No taris Schoor. LEIDEN 21 en 28 Januari* 's middags 12 u. j,Zomerzorg", Bouwmanswoning ï,Weltevreden" met wei- en hooiland on der Rijnsaterwoude* 17.30.60 H.A. Nota ris Schoor. ZEGVELD, 27 Januari 's morgens u. Boelhuis op de hofstede van nu wijlen W. van Doorn. Notaris Jhr. P. J. vajJ Winter. ALFEN AAN DEN RIJN. 26 Jan. '9morg. 11 u. Afslag Hotel St. Jorit Twee woonhuizen aan de Julianastraaj 267 en 268 resp. 3.40 A. en 2,59 A? NIEUWKOOP, 27 Januari en 3 Fej bruari, 's morgens 11 u. Koffiehuis Thj J. van den Bosch. Wei- en hooiland iri den polder Nieuwkoop en Noorden 2.31.60 H.A. Rietland, hooiland en waj ter, 7.43.35 H.A. Notarissen B. D. Krü} semann te Bodegraven en mr. C. vai der Lee te Aarlanderveen. ROELOFARENDSVEEN, 24 Janual^ 's morgens 10 u. Logement van den heq Wagenaar. Winkelhuis aan de Oostzijdtj van den Veendersdijk 1.80 A. Notarif A. Veenstra te Oudewetering. HOOFDDORP, 27 Januari ?s namid) dags halfeen koffiehuis „De Beurs".) Hofstede met Bouw- en weiland aan de» hoofdvaartweg tusschen le Vijfhui2er ef Spaarnwouderdwarswegen 30.00.25 H A. Notaris C. T. J. Heinsius. KOUDEKERK. 1 en 8 Febr. morg 11 uur. Koffiehuis van J. vart Egmoni Broodbakkerij met woonhuis ff üng, Notaris C. Kojrteweg.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6