BINNENLAND. Gemengd Nieuws. gens moet het geheele verhaal van Jean de Bonriefon met groote reserve wor den aanvaard. Want het staat in den „Ma^in'M Engeland. De verkiezingen in Engeland. Naarmate de verkiezingen naderen, wordt het in Engeland aldoor woeli ger. Dikwijls geven de verkiezingsmee tings aanleiding tot ergerlijke wanor delijkheden, die soms wel een komischen zijde hebben. Zoo het volgende Sir William Bull, de conservatieve vertegenwoordiger van het Londensche district Hammersmith, sprak uit een tuf de menigtet oe. (Meer en meer komen in Engeland bij verkiezingen toe spraken in de opën lucht in zwang). Iemand uit de menigte maarkte daarop een hatelijke opmerking op het a$voca- tenbëroep, ook door Buil uitgeoefend. Buil zei adarop dat hij lust had den op merker om zijn ooren te slaan. Kom maar op, was het antwoord. En Buil nkwam uit zijn auto en een boksparDij, volgens dé regelen der kunst, begon. Weldra lag Bulls hooge hoed tegen den grond en had hij een paar flinke sla gen beet, maar zijn tegenpaiefij niet min der. Nadat het gevecht een paar mi nuien had geduurd, scheidde een in specteur van politie de boksers en schreef hun namen op. Toen een paar omstanders Buil hun afkeuring over zijn gedrag te kennen gaven, zei hij: „,Ik ben eerst Engelschman, en dan pas een meneer". Het zou niemand verwon deren, oi die bokspartij bezorgt Buil nog heel wat stemmen. Steeds grooter worden de plaka'ten en spotprenten waarmee men elkaar be strijdt en die dikwijls door bekende kun stenaars ontworpen worden. De nieuw ste manier echter van eikaars opinie te bestrijden is wel de volgende. De protec- tionisten richten namelijk leegstaande winkels als tentoonstellingen van geïm porteerde artikelen in. Er zijn daar aller lei buitenlandsche artikelen te zien, in Europeesche of buiten-Europeesche lan den gemaakt, en hier binnengevoerd, va zen uit Oostenrijk en lakwerk uit Japan houden allerlei ijzer- of houtwerk, uit Zweden en Noorwegen, België of Rus land, gezelschap. Natuurlijk is alles van de noodige opschriften voorzien welke de „protectionis\tische lessen" den be schouwer trachten in te prenten. Het vermakelijke van het j*eval is nu dat zeer veel van die artikelen in Enge land zelve gemaakt, uitgevoerd en weer ingevoerd zijn als zijnde van buitenland sche maaksel. Het spreekwoord luid im mers: „Een profeet is niet geëerd in zijn eigen land." Het beste van die verkiezingsherrie is misschien nog wel 't werk en de verdien ste die het bezorgjt. Dit heeft de Daily Mail berekent. Vooreerst wat de postt te doen krijgjt. Zeven-en-een-half millioen kiezers krij gen ieder ten minste twee brieven van beide en soms van drie, candidaten. Dat wil zeggen, dat er ongeveer 35 millioen extra-brieven behandeld moeten worden waaraan 125.000 p.St. aan postzegels is besteed. Maar die gedrukte brieven van de candidaten vormen bij lange na niet het meestte drukwerk, dat de post bij een verkiezing heeft te bezorgen. Wat de propaganda-commissies der par tijen, de kranten en de plaatselijke ver- kiezingscomité's aan geschriften en aan plakbiljetent rondzenden, telt vele mil lioen en meer. Denk nu aan het leger, dat die ge schriften en plakaten ontwerpt, uitvoert, zet druktaan hen die heft papier en den inkt levereri, aan de verpakkers en bezorgersDenk aan de 4000 stemloka len en 15.000 verkiezings-bureelen, die ingericht moeten worden; aan de 1500 bezoldigde verkiezings-agenten aan de lauto's bij den verkiezïngsveldtochft en óp de stemdagenEn zoo zou er nog heel wat op te noemen zijn om den zakelijken kant van een verkiezing in 't Kcbt te stellen. Brave onderdanen. Een eigenaardig incident hoewel het .Voor den bebokkenne minder prettig af liep had Woensdag in een Londensch specialiteitentheater plaats. Een der op tredende artisten imiteerde de persoon van Koning Eduard, nadat hij verschil lende andere Europeesche vorstelijke per son en voorgesteld had. Plotseling begon .toen een toeschouwer te fluiten, om zijn 'misnoegen te kennen te geven, dat de per soon des konings op een varietétooneel bracht werd. Het overige publiek nam het fluiten echter op als een demonstratie tegen den koning en verhief zich als een man tegen den demonstrant Voordat de bedienden in zijn loge konden ijlen, had hij reeds eenige vuistslagen ontvangen en kreeg nota bene met zijn eigen wande- stok! van een ander verontwaardigd be zoeker een veeg langs zijn gelaat, zoodat dat hij in wilde vlucht uit de zaal rende. =en zich niet meer liet zien. De toeschou wers verlangden toen stormachtig dat het orkest het Engelsche volkslied zou spe len, hetwelk door alle aanwezigen staande werd aangehoord en met gejubel be groet. Rusland. Russische misbruiken. Gisteren kwam er een einde aan het voor de mi litaire rechtbank te Kazan gevoerde pro ces inzake misbruiken bij de intendance. JHet proces heeft drie weken geduurd en «jpdigde ©et dg veroord eejing der IQ beschuldigden, waaronder 2 majoors en 8 andere officieren. Zij werden veroor deeld tot vervallenverklaring van den mi litairen stand, verlies van rechten, rang en ridderorden en opzending naar een cor- rectioneele gevangenis. Bovendien moe ten de veroordeelden 170.000 roebel be talen ter schadeloosstelling. Griekenland. De door den brand van het koninklijke paleis te Athene veroorzaakte schade zal, volgens de nader opgemaakte ramingen, 2i/o millioen drachmen bedragen. Kleino diën van de Koningin van groote waarde en oude heiligenbeelden, uit Rusland af komstig, zijn te niet gegaan. Men zegt,!dat vermogende Grieken in het buitenland bijdragen zullen voor den herbouw van het paleis. De vraag der bevordering van officieren neemt, volgens een bericht uit Athene aan de Vossische Ztg. weer een veront- rustenden vorm- aan. Tegen eenige be sluiten tot bevordering, die den Koning ter onderteekening zijn voorgelegd, heeft de Koning bezwaar gemaakt. Aan den an deren kant hebben officieren hunne be zwaren ingebracht bij generaal Dorbas, en bij den minister-president, omdat zij niet bevorderd zullen worden. De Oljympische spelen, die in Maart zouden worden gehouden zullen, zooals men Vbor goed besloten is, geen plaats hebben, omdat de politieke en econo mische toestand 't niet toelaat en boven dien de kroonprins, die voorzitter is van de commissie, voor de spelen, in het bui tenland vertoeft. Als vergoeding organi- seeren in Maart de Grieken van Alexan- drië internationale wedstrijden, waaraan ook vereenigingen uit het koninkrijk zul len deelnemen. Zwitserland. In het Zwitsersche kanton Tessin is eene volksstemming gehouden over de wederinvoering van de evenredige ver tegenwoordiging voor de verkiezing van den Staatsraad. Dit voorstel is met eene meerderheid van 781 verworpen. Ervóór verklaarden zich 10.614, er tegen 11.395 stemmen. De vrijzinnige Duitsch-Zwitser- sche partij heeft daarbij den doorslag ge geven en wel door een telegram van den president der vrijzinnig-democratische partij in Zwitserland, Bisegger, die zijn partijgenoote n in Tessin dringend ver zocht in het belang der geheele vrijzinni ge partij zich tegen het voorstel te ver klaren. Venezuela. In Venezuela, schrijft de Amigoe, heb ben nog steeds dagelijks gevangennemin gen plaats. Zuiver is de toestand nog al les behalve. En wat heel erg is de Staat heeft groot gebrek aan geld. Nu werd weder een zware belasting op druk papier ingevoerd, terwijl de loterijen en speelhuizen, eerst afgeschaft en opgehe ven, opnieuw oogluikend worden toege laten, ter wille van het financieele voor deel. West-In die R.-K. leeszaal voor militairen. Aan de „Amigoe di Curasao" van 24 Dec. 1.1. ontleenen wij: Woensdagavond werd door den Hoog- eerw. pater Provicaris Apostolicus, A. ter Maat, persoonlijk het nieuw ingerichte lokaal voor R. K. Militairen van Land en Zeemacht geoepnd. Deze plechtigheid werd bijgewoond door 19 manschappen. Uitdrukkelijk werd er op gewezen, dat deze R. K. Leeszaal allerminst bedoelt zich te stellen tegenover het Militair Te huis, maar eenvoudig tracht aan de R. K. manschapj>en een kleine aanvulling te bie den voor wat hun in het Tehuis niet kan gegeven worden, zooals Katholieke lec tuur en bijzondere Voordrachten op R. K. godsdienstigen grondslag. De WelEerw, pater Martinus van den Etsen werd aangesteld als geestelijk ad- Loop der bevolking in 1908. Aan de statistiek van den loop der be volking in Nederland over 1908. is het volgende ontleend: Op het einde van 1908 bedroeg de bevolking 5,825,198 zielen, waarvan 49.65 pet. mannen en 50.35 pet. vrouwen. Of schoon de toeneming bij de beide ge slachten in de verschillende jaren zoo goed als gelijk is, wordt toch over een lang tijdperk toch een vermindering van het aantal vrouwen ten opzichte van dat der mannen waargenomen. Kwamen in 1830 nogl045 vrouwen op 1000 man nen voor, dit aantal verminderde regel matig en was in 1908 op 1014 gedaald. Het vertrek van het platte land is in tegenstelling met vorige jaren kleiner dan in $e groote gemeenten, met meer dan 20.000 zielen. Het aantal levend geborenen, dat be droeg 171,861, was in 1908 in verhou ding tot de bevolking (29.7 per 1000 in woners) weder kleiner en wel 0.1 pet dan het vorig jaar. Sedert 1840 werd het hoogste relatieve geboortecijfer aangetroffen in 1876, nï. 37.1 per 1000 inwoners; sedert daalde het regelmatig tot 29.7 in 1908. Met be trekking tot de levenloos aangegeven (in 1908: 7019) verdient opmerking, dat zoo bij wettig als bij onwettig geborenen het relatie; antal sedert de periode 1870^9 diende is, - Ook bij het aantal onwettig geborenen valt zoo bij levend als bij levenloos aan- gegevenen op eene vermindering te wij zen. De stijging in het aantal huwelijken die in 1906 eri 1907 na de afneming van 19011905 werd geconstateerd, heeft zich in 1908 niet voortgezet. Sinds 1840 is het aantal echtscheidin gen steeds stijgende. Een groote vermeerdering van de er kenningen van natuurlijke kinderen viel eveneens te constateeren als gevolg van de inwerkingtreding der Kinderwetten en de aandrang der voogdijraden. Een merkbare verbetering van h.et sterf tecijfer is bijna van jaar tot jaar te con stateeren. Voor zoover gegevens daarom trent voor ons land beschikbaar zijn, is nog nimmer zulk een laag sterftecijfer als in 1907 voorgekomen: 14.60 per 1000 inwoners. In 1908 is dit cijfer weer iets hooger, n.L 14.97 per 1000 inwoners. De relatieve sterfte der vrouwen is steeds geringer dan die der mannen, doch de vermindering der mannensterfte is grooter dan die der vrouwen, waardoor de relatieve sterftecijfers der beide ge slachten elkander meer en meer nade ren. Ook de kindersterfte is in de laatste kwarteeuw sterk verminderd. Door meerder vertrek naar het buiten land dan vestiging in Nederland heeft ons land in de laatste 10 jaar bijna 35000 personen verloren. Evenals aan den vorigen jaargang dei- statistiek is ook thans weder een over zicht toegevoegd van de geborenen, ge splitst naar de kerkelijke gezindte der ou ders. De daaruit voor de inleiding bere kende verhoudingscijfers zijn voor de ja ren 1907 en 1908, de volgende 1907 1908 Prot. moeders 58.43 57.06 R. K. moeders 64.54 64.92 lsr. moeders 39.49 36.87 Tot. (incl. overigen 59.62 58.97 Het geboortecijfer is bij" de Katholie ken dus veruit het hoogste. Stelt men liet cijfer der geborenen uit protestantsche moeders 100, dan zijn in 1907 en 1908 de cijfers voor de R. K. moeders resp. 110 n 112 een voor de Israël, resp. 68 en 64. Te betreuren valt, dat de kindersterf te bij de Katholieken grooter is dan bij de Protestanten en Israëlieten. Het cijfer der onwettig geborenen uit Israëlitische moeders is het laagst (1.42), dan volgen de R. K. met 2.07 en de protestanten met 2.27, terwijl het gemiddelde cijfer 2.19 op 100 geborenen is. De proef op de som. Bij de begrafenis vap den Parijschen politie-agent, die dezer dagen als slacht offer van een der vele bandieten, die de Fransche hoofdstad onveilig maken, is gevallen hij was de eerste niet heb ben de voorzitter van den gemeenteraad en de prefect van politie toespraken ge houden, die ware noodkreten genoemd mogen worden, schrijft „Het Centr." Parijs dient tot wijkplaats aan te veel bandieten voor wie de wetten al te slap zijn, zeide laatstgenoemde. En de voor zitter van den raad, erop wijzende, dat de daden gaandeweg meer door zeer jonge menschen bedreven werden, riep uit, dat men zich niet langer te hunnen opzichte mocht laten meesleepen door e z.g. hu manitaire leerstellingen. De zin dezer woorden is duidelijk. De Fransche en in 't bijzonder de Pa- rijsche samenleving bevindt zich in een toestand van de uiterste zelfverdediging. Laatstgenoemde spreker herinnerde aan al de pogingen die gedaan zijn tot verbe tering in zedelijken en stoffelijken zin, wat niet belet dat het leger van boosdoeners geregeld aangroeit en het nemen van krasse maatregelen noodzakelijk blijkt. De „humanitaire" theorieën hebben fi asco gemaakt en nu wil men den straf rechter strenger doen optreden. Of het helpen zal? Frankrijk kent de zwaarste straf die be staat, de doodstraf, en past haar vooral in den laatsten tijd, wederom herhaaldelijk toe. Maar het bandietenras, dat vooral in de hoofdstad huist, laat zich daardoor al evenmin afschrikken, als dat het ontvanke lijk is voor "humanitaire" overwegingen. Noch met deze laatste, noch met het zwaard der gerechtigheid al moge het gebruik ook onvermijdelijk wezen zal men Frankrijk redden en de openbare vei ligheid op hechte grondslagen vestigen. Wat de lijkredenaars verzwegen heb ben, is dat het jonge geslacht, onder wie de booswichten het meest gevonden wor den, is opgegroeid zonder godsdienst en zonder tucht. De jarenlange „zegeningen" van het radicaal-socialistisch bestuur der Fran sche hoofdstad beletten niet, neen, blijken het mogelijk te maken, dat daar een6teeds aanzwellend leger van misdadigers zich heeft gevormd, welks bestaan e e n e n a 1 zonde en boosheid is, een leger, datle e f t van het kwaad en dat kwaad met wéllust en wreedheid bedrijft. „Het Volk", dat in den laatsten tijdzich zoo zeer beijverd heeft, om den „neer- drukkenden" invloed van het Katholicis me te betoogen met een beroep op on onbetrouwbare, onvolledige, en naar 't schijnt zelfs onjuiste cijfers der criminee- le statistiek, moest ons dit Parijsche ver schijnsel eens verklaren. Vermoedelijk zullen 'het wel weer de „clericaJen" zijn, die de schuld krijgen Socialistische bladen staan in hun po lemiek letterlijk voor niets. Maar tet k beslist ondenkbaar» dal vgfl de naar schatting honderd diii/.ead be roeps-bandieten, die Parijs onveilig ma ken, er ook maar enkelen hun gods dienstplichten vervullen ,of bij verkiezin gen hun steun verleenen aan de partij der orde, die de rechten van Kerk en gods dienst wil hooggehouden zien. Het is op den revolution n ai ren bodem van Parijs, dat het maatschappelijk verschijnsel der moderne apachen zoo welig tiert. Een o p 1 i ch t e r. Een fami lie wonende in de Cronjéstraat te Scho ten zou haar nieuwen commensaal ont vangen, een netten Amsfcerdamschen jon gen, reiziger in een "tot dusverre onbe kende branche. In den morgen kwam hij had een heel mooi praatje, zoodat hij poedig het vertrouwen won, zoo zelfs dat hij des middags met zijn a. s. ver zorgers reeds bij eene kennis visite maakte. Ook bij de gastvrouw en gast heer maakte hij een goede indruk. Na afloop der visite ging men huiswaarts en gaf hij te kennen dat hij zijn pa troon die te Groningen woonde, even zijn nieuw adres moest telegrafeeren. In plaats van zulks te doen ging hij langs een omweg naar het adres waar zooeven de vi site'was afgelegd. Tijdens 't gesprek al daar, had onze veelbelovende commen saal klaarblijkelijk opgevangen, dat de man in den middag niet thuis zoude zijn. Hij belt dus aan, 't was in hek Julianapark, de juffrouw herkent hem onmiddellijk, en vraagt wat hij wenscht. H ijkwam even een horloge vragen want bij hem thuis, zijn a.s. verzorgers, waren de uurwerken blijven stilstaan en wist men van tijd noch uur. De klokken moe sten dus worden opgewonden en ge lijk gezet. De niets kwaad vermoeden de juffrouw geeft vol vertrouwen heft gevraagde horloge, blij dat ze dien net ten mijnheer van dienst kan zijm. Dat van horloge noch van den mijnheer sinds dien iets meer gezien is, behoeft niejt meer gezegd. (O. H. C.) Donderdagavond is te Amster dam nabij het oostelijk viadukt een man door een rangeerenden trein overreden. Het lijk, waarvan het hoofd en een voet waren afgereden en dat door een ploeg baas op de spoorbaan werd gevonden, is naar het lijkenhuis op de Oude Ooster begraafplaats overgebracht en aldaar her kend als dat van een stuurman van een Zweedsch barkschip liggende in de Dijk- gracht. Aan de papierfabriek van den heer Schenk te Apeldoorn, geraakte gis termorgen de 19-jarige Albert Hooge- boom, onder de kollerganger (zware maal steenen) waardoor hem de borstkas in gedrukt werd. Hij was terstond een lijk. Zeppelin's Noordpoolreis. Het Duitsche ministerie van binnenl. za ken heeft volgens de bladen voor den Zeppelin noordpooltocht van aanstaan den zomer, de stoomboot „Poseidon" ter beschikking gesteld om van Kiel uit het noodige naar Spitsbergen te brengen, ten einde daar een station op te richjten. De boot wordt met dit doel te Geeste- miinde herbouwd. Een sodameer. Dh. Fred S h e I- ford, die een reis maakte van den Ugan- da-spoorweg naar het Magaaimeer, ver telt bijzonderheden van een groot soda meer. Dit is 10 mijlen lang en twee of drie mijlen breed, maar het water is slechts enkele duimen diep en bedekt een harde oppervlakte die er uitziet als rose marmer. Deze bodem bestaat uit soda, welke bij boring bleek een groote diepte te hebben, zoodat men hier een opper vlakte van ongeveer 20 vierkante mij len vaste soda heeft. Op verzoek der inwoners van Kleef heeft de Duitsche Keizer beslopen, den ouden Zwanen'bürcht, waarvan de toren nog in wezen is, te laiten herbou wen. Die burcht, waar3 volgens de overleve ring, de „Zwaneridder" (Lohengrin) aankwam, was oudtijds het verblijf der Hertogen van Kleef, soms ook van de Hohenzollerns. Hij wordt in de geschie denis het eerst vermeld in het jaar 1220. Vegetariërs zijn menschen die ....de schoenen duurder maken. Dat heeft althans de president van den „Schoen en Laarzenmakersbond" te New York een vergadering van dien bond ver kondigd. Tengevolge van het toenemen van het vegetarisme, zeide hij, \vord|t er veel minder vee geslacht en' dat is na tuurlijk van invloed op den marktprijs van het leder. Als een andere oorzaak noemde hij voorts de uitbreiding! der automobielen-industrie, die jaarlijks 500,000 huiden noodig heeft. Te Hamburg heeft men Woens dagavond laat Luise Erkli, de houdster van een pandjeshuis, met verpletterden schedel en afgesneden hals voor haar geopende brandkast gevonden. Toen men de misdaad ontdekte, sitond de win keldeur open. De moordenaar inoet on geveer 70 gouden horloges, 100 gouden ringen, armbanden, spelden en ruim 1000 mk. in contanten geselen hebben. Een hamer, een kolenschop en een scheermes s'chijnen zijne wapens te zijn geweest. In de hand van de vermoor de heeft men een pluk haar gevonden, wat doet vermoeden dajt zij tegenstand heeft gebóden. De politie looft 1000 mk. vopr de qïMr dekking ym dep dader pit. Goede vangst. De Het-rlensche politie heeft Donderdagavond een prach tige vangst gedaan. Bij een bewoner van de Geerstraat kwam een persoon om een rijwiel te ftoopj aan te bieden, dat hij ten laatste voor 40 Mark wilde laten. Het vermoeden lag voor de hand, dat het rijwiel ,dat voor dezen prijs veel te goedkoop was, van diefstal afkomstig was en de inspecteur van politie nam den verkooper in verhoor. Aanvankelijk ont kende deze en beweerde het rijwiel in Kerkrade gekocht te hebben, maar einde lijk viel hij door de mand en bekende de Jiets bij Sittard te hebben gestolen, of eigenlijk niet „gestolen" zeide hij, alleen medegenomen, omdat de machine onbe heerd tegen eeii boom stond. Maar deze 'rijwieldiefstal schijnt wel een van 's mans kleinste zonden te zijn. Bij fouilleering werd op hem gevonden een revolver, geladen met vijf scherpe pa tronen en één losse patroon; verder kwa men voor den dag verschillende inbre kerswerktuigen, een breekijzer, blijkbaar, nog niet lang geleden gebruikt, te oor- deelen naar de stukjes die er uit gespron gen zijn, meer dan twintig verschillende sleutels van allerlei vorm en grootte en verschillende andere zaken van een in breker van beroep. Ook een boksbeugel en een dievenlantaarn behooren tot 's mans inventaris. Die ontdekking plaatste den gearres teerde niet in het gunstigste licht. En reeds vreesde men, dat het onderzoek vrij moeilijk en langdurig worden kon, tot ook nog eenige brieven op hem ge vonden werden, wier inhoud niet alleen menig spoor duidelijk aangaf, maar die daarenboven voor den arrestant zeer com- promitteerende, zaken aan het licht bren gen. Zijn naam wil hij nog niet zeggen; hij heeft zich reeds onder drie verschil lende namen voorgedaan. De gevonden correspondentie geeft echter zooal geen zekerheid, toch zeer gewichtige aanwij zingen omtrent de identiteit van den man, Hij is blijkbaar een Duitscher van ge boorte, maar hij heeft een verklaarbare vrees voor het vaderland, dat hij beweert te haten. Ook spreekt hij redelijk goed Hollandsch; in verschillende plaatsen van Nederland is hij geweest. Ook te Luik is hij een goede bekende. Het is een type' van de bende der „nette" dieven; hij presenteert zich met bruin glacé handschoenen en gouden pin ce-nez. (N. L. K.) Bij het aanleggen van de schroefstoomboot „Borussia" te Ling) aan den Rijn is een 18-jarig matroos uit Rotterdam over boord geslagen en ver dronken. Agenda's. NED. R.-K. VOLKSBOND. Zonag 45 spaarkas 51/26i/o biblio- theerk 8 uur Uitvoering Asschepoetser. Maandag 810 uur Winterprovisie, 8 uur Uitvoering Harmonie. Dinsdag Zangrepititie. Donderdag 61/28 uur gelegenheid voor gratis rechtskundig advies voor de leden der afdeeling. Vrijdag Repititie Harmonie. Zaterdag 910 Spaarkas en Sociale bibliotheek. St. JOZEFSGEZEL.-VEREENIGING. Zondag 121/021/2 en van 57 de zaal open voor leerlingen. 810 voor gezel len. Maandag, Dinsdag en Donderdag de zaal open voor gezellen. Dinsdag repetitie symphonie. Woensdag repetitie tooneel. Maandag en Woensdag van 79 tecs kenschool bouwkundig. Dinsdag en Donderdag van 71/29*/$ uur handteekenen. Zaterdag bibliotheek en spaarkas op de gewone uren. Z1TA-VEREENIGING. Zondag, geopend van af 12 uur; 12 1 uur bijeenkomst v. leden der zangh vereeniging (afd. A), 2 uur afdeelingj D, 5.30—6.30 afd. B. 's Avonds tot 10 uur gezellige Öijeenfi komst in de lokalen der winkel juf fr. en dienstboden. Maand-agavond van 8—9 uur repetitie zangcursus afdeeling C. Dinsdag van 11—12 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor b'e-: trekkingen, 's Avonds van 8 tot half IQ! uur cursus voor kostuumnaaien'. 1 Woensdagavond van 810 uur gezel'-; lige bijeenkomst voor dienstbodenvan! 8 tot half 10 uur knipcursus. Donderdagavond van 8 tot half 10 uür knipcursus voor kostuumnaaien. j Uitlotingen. LOTEN VAN GENT 2 pet. k fr. 100 van'1896. Trekking 10 Jan. - Betaalbaar 1 Juli 32 serieën. 353 2083 3002 3607 3620 4995 5185 5451 5535 5599 8414 8952 9380 11249 11604 11987 12050 12372 13206 13690 14751 16250 16655 17471 19973 20757 21000 22601 25308 25618 26371 26719 Serie 8952 no. 7 Ir. 10,000; serie 2063 no. 3 Ir. 1000; serie 3002 no. 2 Ir. 500; serie 21000 no. 21 en serie 26371 no. 21, eik Ir. 250. Serie 2082 no. 13, serie 3607 no. 5, serie 4995 no 9, serie 4995 no. 12, serie 5185 no. 20, serie 5451 no. 5, serie 8414 no. 24, serie 11249 no. 8, serie 11604 no. IS, serie 13206 no. A serie 14751 no. 8, serie 16250 no. 14. serie 16250 no. 21, serie 16655 no. 9, serie 19973 no. 6, serie 210CO no. 6, serie 22601 no. L serie 22601 no. 13, serie 26719 no. 21, elk fr. 150. Alle overige No's In bovenstaande senee» vervat, elk Ir. 1M.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6