Gemengd Nieuws. «i bovendien nog het verheven werk jder missie wil steunen, blijve thuis. leder helpe door zijne bijdrage het verheven werk der bekeering van Oost- Iiidië bevorderen. (Zie verder adverten tie). Personeele wedstrijd. 2. A. H. Drost, 46.9.8.6. 3. J. Meijssen, 44.5.7.9. Serie. A. H. Dros 117. Consolatie. C. v. d. .Welk 102. Corpswedstrijd, 11. Mimosa, 245. Vrije baan. 11. A. H. Dros, 45.44. men waarvan de prijzen van f 90 tot f 200 varieerden. Door de sloom bootdiensoi Carsjens zijn ze naar Rotterdam vervoerd. OUDADE. Een vergadering van in gelanden van den Vrouwe Vennepolder is belegd tegen Dinsdag 25 Januari a.s. des nam. 61/* uur in het café J. v. d. Hulst. SASSENHEIM. Dinsdag 18 jan a. s. zal voor den Ned. R. K. Volksbond, al hier, als spreker optreden, de heer R. Assendelft, voorzitter der afdeeling Ben neb roek. WARMOND. Onder deze gemeente is gevonden een sleutelbos, bevattende di verse sleutels, die voor den eigenaar ter gemeentesecretarie is terug te bekomen. WASSENAAR. Dwalen is mensche- lijk en een slagersknecht kan dus wel eens vergeten zijn rijwiel behoorlijk weg te bergen. Toen het rijwiel 's mor gens gezocht werd herinnert hij zich, dat 't buiten is blijven staan. Dadelijk naar de straat, geen rijwiel meer fe vin den. Een bakkersknecht bracht de vleeschmand mede. Hij vond die op de Spelderslaan. Klaarblijkelijk is het rij wiel dus in de richting van den Haag dwenen. Een timmermansleerling had bij de in aanbouwzijnde R. K. Meisjes school het ongeluk onder 't s.teiger een plank op het hoofd te krijgen. Hij werd in het gestichtt der Eerw. zusters bin nengebracht. De wond aan het hoofd was wel onbeduidend, maar het bloe den uii neus en mond doet vermoeden, dat 't geval toch een ernstige zijde heeft. WOU BRUGGE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 December 1908: 2130 zielen, ze vermeerderde in 1909, door geboorten met 58 en door vestiging met 111 zielen. Ze verminderde door overlijden met 20 en door vertrek met 124 zielen, een vermeerdering alzoo van 25 zielen en bestond ze op 31 December 1909 uit 2155 zielen. 15 huwelijken zijn dit afgeloopen jaar gesloten en 3 kinderen werden leven loos aangegeven. In 1909 werden aan het Hulpte legraafkantoor alhier behandeld 777 te legrammen waarvan 356 verzonden en 421 ontvangen. De tuberculoze runderen van de landbouwers Chr. P. alhier en L. S. van W. te Hoogmade zijn nadat de waar de van die runderen is bepaald pp f 145 f170 en f155 per stoomboot naar Rot terdam vervoerd. ZOETERWOUDE. De milicien-ver- lofg. der lichting 1906 A. Jansen uit deze gemeente en behoorende tot het 4e Regiment Infanterie wordt den 25en Januari a.s. als ziekendrager overgeplaatst bij de 4e comp. hospitaalsoldaten. Vanwege het rijk zijn van den lnd- bouvver M. Karens 5 runderen, lijdende aan tuberculose, overgenomen tegen eene schadeloosstelling respectievelijk van f140 f 180, f 160, f 155 en f 165. Alle dieren zijn heden per stoomboot Maatschappij Car- jens overgebracht naar Rotterdam. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A, DAMEN ZOON. Wijnhandelaren -loftpveranciers. KantooOuq^teeg LEIDEN. (,3) Onderwijs. Examens Handwerken. De examens ter verkrijging van ak ten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige en in de fraaie handwerken voor meisje» zullen aanvangen op 10 Februari e.k. Aanmelding vóór 26 Januari a.s. bij den voorzitter der commissie of de voor zitters der commissie», voor welke zij wenschen te verschijnen, met overlegging van geboorteakte en getuigsch rift van ze delijk gedrag. De examcn-commissiën zullen zitting houden: voor de nuttige handwerken te Breda, 's-Gravenhage, Utrecht en Gro ningen, en voor de fraaie handwerken te Utrecht, in de commissie zijn benoemd tc 's-Gravenhage: tot lid en voorz. J. Fa- bius, insp. L. O. in de 2c inspectie; tot leden de dames J. C. Gravelotte, geb. Pontier te 's-Gravenhage; G. Egbers, leerares aan de industrieschool voor meisjes te 's-Gravenhage; wed. M. A. Baas, geb. van Drunen, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te 's-Graven hage; A. M. Nater, onderwijzeres aan de gem. vormschool voor onderwijzeressen te Rotterdam; M. J. Renard, onderwij zeres aan dc Rijksnormaallessen te Delft; M. W. Kruisheer, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Goudatot plaats- verv. van den voorz. mr. R. van Goens, schoolopziener in het district 's-Graven hage; tot plaatsv. de dames G. W. Kuyk, geb. van der Steen, onderwijzeres in de nuttige handwerken te 's-Gravenhage; J. H. Schambach, onderwijzeres in de nut tige handwerken te 's-Grayenhaee. Faillissementen. Uitgesproken: Yt de Jong, win kelier en kastelein, te Veenwouden, cura tor mr. J. Swart. E. Groenveld, tim merman, onder Burum (vroeger te Ber- likum), curator: mr. J. W. Tijsma. H. L. Sirube, broodbakker te Amsterdam, Curator: mr. F. C. Deking Dura. J. Heimig van der Vegt, kantoorbedien de te Amsterdam, Curator mr. J. D». B. van der Mandere. H. P. Hoff, te Bussem. Curator: mr. J. J. C. Eschau- zier. Geëindigd: M. Kuperus, kleerma ker te Noordwolde (Fr.) H. M. Reyn- tjes, bouwondernemer te 's-Gravenhage. A. dc Leeuwe, rijwielhandelaar, te Enschedé. C. Oosterdijk, koopman, te Enschedé. Sport. Het wereld-hoogte-record verbeterd. Een telegram uit New-York meldt, dat Woensdag de Franschman Paulhan te Los-Angeïos een hoogte-vlucht maakte van 1390 meter, terwijl hij 50 min. 461/5 sec. in de lucht bleef. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Januari 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 776.5 Clermont. Laagste barometerstand 733.5 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 15 Januarimatig tot krachtige zuidweste lijke wind zwaarbewolkt tot betrokken lucht, regenbuien, warmer. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 15 timmerlieden, 1 sc teeepstim merman, 1 timmerman-kisten maker, 1 steenhouwer, 2 schilders, 1 aan komend schilder, 1 matrassenmaker, 1 wagenmaker, 1 stoker-machinist, 1 aan komend grof-bankwerker, 1 grof-bank-r werker, 1 smidsknecht, 1 smidvuurwerker, 3 vuur- en bankwerkers 1 rijwielhersteller, 1 smidsjongen, 1 aankomend smidsknecht, 0 smidsleerling, 1 aankomend letterzetter, 1 kleermaker, 2 bakkersknechten, 1 koek bakker-noodhulp, 1 Wijnkoopersknecht, 2 koetsiers, 1 koetsier-tuinman, 1 schip persknecht, 4 grondwerkers, 1 bloemist knecht, 5 magazijnknechten, 16 loop knechten, 6 loopjongens, 1 aankomend winkelbediende, 1 incasseerder, 1 fabrieks- jongen, 2 oppassers, 1 zeilmaker, 39 losse werklieden, 5 werksters, 1 naaister, 1 waschvrouw. Gevraagd. 1 kleermaker, inwonend, ongehuwd, 1 kunstbloemenverkoopster. Verdronken. De ongehuw de visscher A. van den Oever te 't Veld is hedenmorgen uit zijn roeiboot geval len en verdronken bij het uitzejtten der fuiken. Gasontploffing. Men meldt uit Arnhem d. d. 12 Jan. Hedenmorgen half negen had in een voorkamer, boven den handschoenwinkel van den heer W. Laimböck, in de Rijnstraat, een gasont ploffing plaats. Tusschen het plafond en bedoelde voorkamer had zich tengevolge van een lek in de leiding, een hoeveel heid gas opgehoopt. Toen een ongeveer 16-jarige bediende hedenochtend in de kamer kwam en de gaslucht rook meende hij, dat er geen water in de schuiflamp was; hij stak een lucifer op, om dat te onderzoeken, kwam met dit vlammetje dientengevolge dicht bij het plafond en het daar opgehoopte gas ontplofte. Met een verschrikkelijken slag vlogen alle ruiten uit de sponningen en kwam een deel van het plafond naar beneden storten. De jongen, wiens pet al brandde, meende dat het heele huis instortte, daarom liep hij niet de deur uit en de trap af, doch trachtte hij door het raam de straat te bereiken. Een oogenblik later zagen de voorbijgangers hem in vrij gevaarlijke positie aan de pui han gen, vanwaar hij door een glazenwasscher met bewonderenswaardige vlugheid naar beneden werd gehaald. Het begin van brand werd eveneens door een paar glazenwasschers gebluscht. Dezer dagen moest bij Lon- neker de trein Ahaus—Enschedé stoppen voor iemand die zich niet van de spoorlijn verwijderde, niettegenstaande het vele bellen door den machinist. Toen de trein stil stond en de conducteur naar den persoon ging, gaf deze zijn verlangen te kennen in den trein opgenomen te worden hij was Rijksambtenaar en moest naar Enschedé. Bij onderzoek bleek dat de man was. onbezoldigd Rijksveldwachter. De chef-torpcdistMichel, op zichter aan de torpedo-school te Tou lon heeft zich gisteren op een xfrania- tische manier gezelfmoord in tegenwoor digheid van de officieren die den cursus aan de school volgen. Eerst had hij een sterke dosis salpeterzuurgenomen, daar na zich den hals half afgesneden met t on scheermes en sprong vervolgens uit een raam der tweede verdieping. Michel was zeer geacht bij de offi-, eieren. Een fraai geval wordt uit Weenen gemeld. Daar is een moordaan slag gepleegd op Dr. Alexander, hoog leeraar in de oorheelkunde te Weenen'. Een oud patiënt, de schoenmaker Sou- kop, loste twee revolverschoten op den hoogleeraar, die echter ongedeerd bleef. Soukop, die vroeger door Dr. Alexander, aan den neus geopereerd was, was niet tevreden over de behandeling en dien de een eisch tot schadevergoeding in'. De eisch werd afgewezen en nu schoot hij maar. Dat kan een mooie toestand worden, .wanneer alle patiënten, wier ziektegeval' niet verliep, zooals zij wenschten, den dokter gaan aanvallen Ontaarde ouders. Te Rix- dorff, bij Berlijn, zijn een koopman, Paul Mittmann genaamd, en zijn vrouw in hechtenis genomen, onder verdenking hun zoontje van 2, 3 of 4 jaar, zoo lang mishandeld te hebben, dat hij aan de gevolgen overleden is. Het jongetje was een kind uit een vorig huwelijk van vrouw Mittmann. Toen het lijkje in be slag genomen werd, was het bedekt met blauwe plekken, zweeren en vingerdikke striemen van slagen en stooten. Vooral de moeder moet het kind voortdurend mishandeld hebben, wijl het haar in den weg stond. Kortsluitingspaniek tc Parijs. Parijs werd Maandag bezocht door een aantal min of meer ernstige branden, die alle tot oorzaak hadden een kortsluiting in de electrische stroomgeleiding, waar van de oorsprong nog niet is vastgesteld, maar die men stellig aan opzet meent tc moeten toeschrijven. De eerste brand brak om 3 uur 's mid dags op den hoek van een der groote boulevards uit, waar de deksel van een schacht, waarin de electrische kabels la gen, door kortsluiting met kracht omhoog werd geslingerd, terwijl een machtige uit de schacht omhoog schietende steek vlam, alle vensters van een huis van vijf verdiepingen totaal vernielde. Drie voorbijgangers werden bij die ge legenheid gewond. Omstreeks denzeifden tijd brak, ook door kortsluiting, een hon derdtal meters verder brand uit in een kelder, welke brand echter snel werd ge bluscht. Elders steeg uit de kabelschacht langs die trottoirbanden eveneens een huis hooge steekvlam. Even na vijven had in het bekende „Grand Magasin du Printemps" een zwa re ontploffing plaats, die een paniek ver oorzaakte onder het juist zeer talrijke kooppubliek. Verscheidene vrouwen wer den bij het dringen naar de uiigangcti onder den voet geloopen, waarvan er drie ernstig gewond werden. Slechts aan dc koelbloedigheid der employé's was het te danken, dat het ongeluk geen veel groo teren omvang verkreeg. Ook hier was de ontploffing veroor zaakt, doordat de deksel van de schacht die de voor de „Printemps" bestemde electrische kabels bevat, met een gewel digen knal in de lucht was gevlogen. Het zware stuk gegoten staal brak in stukken waarvan er een 30 kilo woog. Door den luchtdruk teweeggebracht door de ont ploffing werden niet alleen een aantal spiegelruiten van het reusachtige maga zijn gebroken, en de ijzeren pilaren van het afdak geknikt^ maar gingen ook alle booglampen uit. De schade, in Parijsche winkels door •de onderbreking van den jelectrischen stroom aangericht, is aanzienlijk. In de buurt van de groote opera waren alle magazijnen verstoken van electrisch licht. Dubbele moord. Uit Münster (Westf.) wordt gemeld, dat een stalknecht uit Holland, die Maandag j.l. ontslagen werd, uit wraak den pachter en een minderjarig dienstmeisje beeft doodge schoten. Later werd hij in een herberg gevangen genomen. Internationaal Tuinbouwcongres te Brussel. Van 30 April tot 3 Mei a.s. zal te Brussel, samenvallende met de eerste tuinbouwtentoonstelling, als onderdeel der wereldtentoonstelling, een internatio naal tuinbouwcongres worden gehouden,- waarop verschillende voor den tuinbouw belangrijke onderwerpen ter sprake zul len worden gebracht. Het Centraal Be stuur van den Ned. .Tirinbouwraad, over tuigd van de wenscbelijkheid dat de Ne- derlandsche tuinbouw aan dit congres deelneemt, .benoemde eene commissie, staande uit de heeren E. H. Krelage te Haarlem, voorzitter; Prof. Dr. J. Ritzema,- Bos te Wageningen, Dr. J. P. Lotsy, te Haarlem, G. Kruijff, te Sassenheim, Hen ry Looymans, te Oudenbosch, B. Ruijs te Dedemsvaart, H. C. Valeton, te Hees£ Leden en R. P. Bonthuis, te 'sGraven- hage, secretaris, ten einde die deelneming voor te bereiden. Deze commissie noo- digt thans belanghebbenden bij en be langstellenden in den tuinbouw uit, zich! voor het lidmaatschap van dit congres waarvoor dc contributie slechts f 2.50 be draagt, aan te meklen bij den Secreta ris, bij wien op aanvrage programma's voor het congres verkrijgbaar zijn. Moch ten er Nederlanders zijn, die het plan heb ben opgevat een rapport op dat congres uit te brengen en daaromtrent misschien' reeds toezegging aan het Congresbestuuie hebben gedaan, dan worden zij verzocht, den titel van dat rapport vóoij 20 Januari a.s. en het rapport zelf in hef Nederlandsch gesteld, voor 1 Febr. a-S* in te zenden bij den Jjecretaris dtzet j commissie. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandscüe Zaken zijn, voor het tijdvak van beden tot en niet 31 Dec. 1910, benoemd tot assistenten voor de •zoölogie, buiten bezwaar van 's Rijks 'schatkist aan de Rijksuniversiteit alhier mej. A. Biegel en Mej. M. Pijnacker Hordijk, beiden alhier. Wegens plaatsgebrek moet ons Raadsoverzicht tot morgen wachten. Loop der bevolking der Gemeente Leiden over het jaar 1909. Bevolking op 1 Januari 1909 M. V. Totaal 27740 30179 57919 M. V. Totaal Vermeerde ring door geboorte 759 786 1545 door vesti ging 1977 1847 3824 2736 2633 5369 Verminde ring door overlijden 404 396 800 door ver trek 2340 1927 4267 2744 2323 5067 Verschil tus schen de geheele ver meerdering, en de ge heele ver mindering minder meer meer 8 310 302 Bevolking op 31 December 1909 27732 30489 58221 Onze militaire medewerker bericht ons dat de medeeling omtrent de deta cheering aan de Hembrug van den 2de Luitenant van Loo onjuist isgenoem de luitenant blijft hier in garnizoen. Gisteren Donderdag-middag om halfdrie werd op de binnenplaats der Morschpoortkazerne voor het front van het 4e Bataljon, 4e Regiment-Infantere «de zilveren medaille voor 24 jarigen: trouwen dienst uitgereikt aan onzen stadgenoot, den Sergt-majoor-inslruc- teur H. H. Hommes van genoemd regi ment. Na het openen van den ban (een signaal waarmede elke militaire plech tigheid wordt ingezet door de tamboers en de muziek) trad de jubilaris voor het front van den troep en werd door den Majoor A. W. Overduijn, Commandant van het bt., hem het eereteekeo op de borst gehecht Na eene hartelijke toespraak, waarbij door zijn Hoogedelgestrenge de ver diensten van den Sergeant-majoor Hom mes in het licht werden gesteld, werden H.H. officieren en de onderofficieren vóór geroepen en hen de gelegenheid gegeven den jubilaris hunne gelukwen- schen aan te bieden middelerwijl speel de de muziek die de plechtigheid opluisterde een vroolijken marsch. Deze plechtigheid eindigde met een défilée van den troep voor den gedeco reerde, met: de muziek aan het hoofd. De milicien-korporaals A. J. Meijer en C. H. Kreischer der lichting 1909 van het 4 Regim ent-In faëferie zijn door Commandant van dat Regiment bevor derd tot milicien-sergeanlt Door de Leidsche Katoen-Maat schappij v.h. de Heijder Co., is Vergun ning verzocht voor het uitbreiden der fa briek door bijbouw van een gedeelte aan de Ktaoendrukkerij op de Heerengracht .79 en 81, dat zal dienen als laboratorium voor het onderzoeken en gereedmaken van verfstoffen. Dit verzoek is met bijlagen op de ge meente-secretarie ter visie gelegd, ter wijl op Woensdag 26 Jan. 'smorg. 11 u, ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. Overzicht van het verkeer op het Telegraafkantoor te Leiden, in het jaar 1909. Gewone Binnenl. telegrammen. Verzonden 36049 Ontvangen 39572 75621 Gewone Buitenl. telegrammen. Verzonden 3348 Ontvangen 4567 7915 Binnenlandsche diensttelegrammen. Verzonden 60 Ontvangen 63 123 Buitenlandsche diensttelegrammen. Verzonden 37 Ontvangen 28 65 Meteorologische telegrammen. Ontvangen 305 Opgenomen en verdergeseinde telegrammen 16238 Totaal behandelde telgrammen 100267. Telefoongesprekken. 1908 1909 Interlokaal 22790 33927 Internationaal 280 478 Transito 27020 31921 Oproepberichten 136 95 Totaal 57226 66421 In 1909,9195 gesprekken meer dan In 1908. Bij de, in café restaurant >,Zur Ool- denen Sonne" te Amsterdam, gehouden kegelwedstrijd behaalde# tie navolgende stadgenootep prijzen ALKEMADE. Op een verzoek van het Dag. Bestuur vAn den Alg. Ned. Wielr. Bond om opheffing der sluiting van we gen in deze gemeente voor het verkeer met motorrijwielen, op meer dan twee wielen, hebben Ged. Staten van Zuid- Holland ten deele gunstig beschikt door op voorstel van den Raad dezer Gemeen te, alleen de sluiting van den weg langs Rijpwetering en dien laitgs Nieuwe- weiering op te heffen. Door dit besluit is de kor,tste weg, naar Amsterdam voor het verkeer mdt automobielen opengesteld. GOUDA. Op 26 Nov. j. 1. heeft dc raad dezer gemeente een wijziging der Verordening op de heffing der plaatselij ke direcfe belasting naar het inkomen aangenomen, waardoor ook aftrek wordt verleend voor uitwonende kinderen en voor uitwonende ouders en schoonou ders, zoo deze ten laste zijn van den belastingplichtige. B. en W. ontvangen echter bericht, dat bij den minister van binnenlandsche zaken bezwaar bestaat tegen deze rege ling. De minister zegt o.a. „Het vervallen van den eisch van in woning in het tweede lid van art. 8 van het heffingsbesluit kan worden overeen gebracht met art. 243 punt III, eerste lid der Gemeentewet, omdat ook uitwo nende kinderen geacht kunnen worden tot het gezin te behooren. Ouders en schoonouders van den belastingplichtige echter staan, tenzij zij inwonend zijn, naar het gewone spraakgebruik, buiten diens gezin. Het schijnt dus niet in overeen stemming met genoemd wetsvoorschrift om bij de bepaling van het af te trek ken bedrag voor noodzakelijk levenson derhoud, met deze personen, ook al zijn zij ten laste van den belastingplichtige, rekening te houden, indien zij niet bij deze inwonen." Bovendien merkte de minister nog op, dat onder den aftrek, bij het thans gel dend heffingsbesluit toegestaan, reeds in sommige gevallen het onderhoud van uit wonende ouders of schoonouders begre pen kan zijn. Ged. Staten noodigen B. en W. namens den minister uit, de vereischte wijziging te bevorderen, waartoe B. en W. thans de noodige voorstellen aan den raad doen. HAARLEMMERMEER. Ten bewijze, dat in den laats-ten tijd in deze gemeente veel wordt gebouwd, kan dienen, dat in het afgeloopen jaar door het college van B. en W. niet minder dan 105-aan- vragen zijn behandeld. Ondanks dat heerscht er nog gebrek aan woningen er is bijvoorbeeld te Hoofddorp geen enkel huis onbewoond. H1LLEGOM. In de plaats van den heer J. J. Wijffelman, ambtenaar der posterijen alhier, thans met verlof we gens ziekte, is tijdelijk werkzaam ge steld de heer L. Verschoor van Rotter dam. „R. K. Kring" Maandag 17 Jan. a,s. des avonds 7 ure houdt de R. K. Kiesvereeniging „R. K. Kring" een ver gadering in „Café Flora". De agenda ver meldt: 1 opening, 2 notulen, 3 jaarverslag, 4 rekening en verantwoording van den penningmeester, 5 verkiezing drie bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren Jb. Staats Pz„ C. Uitendaal Sz., en J. v. Lierop Jzn. Laatstgenoemde stelt zich niet herkiesbaar. 6 verkiezing be stuurslid Centrale Haarlemmermeer wegens periodiek aftreden van den heer J. H. M. Balvers, 7 verkiezing afgevaardigden voor de Centrale Haarlemmermeer Katwijk- Leiderdorp en Prov. Bond wegens perio dieke aftreding den heeren Adr. Goemans en Th. Lommerse, G. W. Mathol en H. Walken, P. J. Mathol en F. Lommerse Pz., 8 Verslagen van de Centrale Haarlemmer meer, Katwijk-Leiderdorp en Prov. Bond, 9 Rondvraag. NOORDWIJK-BINNEN. In ctfc Flora van den heer P. H. van der Voort heeft gisteren een bilfard-wedstrijd plaats gehad, waarbij mooie gelijke partijen ge speeld werden. Van de 14 deelnemers werd de eerste prijs gewonnen door B. Mastenbroek te Lisse, de tweede door L. Lubbe te Lei den en de derde prijs door A. van Dijk te Lisse. Op de kweekerij, genaamd „Rijks dorp" van de firma H. Homan en Zonen, alhier, is Woensdagmiddag een treurig ongeval geschied. Er zou een aanvang worden gemaakt met het opruimen van een oude muur. Vermoedelijk was het werkvolk er on kundig van, dat deze wegens bouw valligheid werd geschraagd door een kozijn. Echter, door het wegnemen van dit kozijn, begon de muur onmiddellijk te hellen en ofschoon ieder trachtte uit den weg te komen werd een jongen door den muur getroffen. Onmiddellijk toog men aan het werk om den jongen te bevrijden. Een voorbijgaand genees heer constateerde ernstige breuken, zoo dat hij directe overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden beval, alwaar hij gisterenmorgen is overleden. NIEUWKOOP. Van den landbouwer P. Kapteijn zijn door het Rijk vijf aan tuberculose lijdende koeien .oj/ergejist.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2