Gemengd Nieuws. raadsheer I'm het gerechtshof aldaar be- hoernd, bekleedde"hij sedert 10 Augus tus 1908 het voorzitterschap van dat col lege.. De heer Van Ketwich Verschuur had sedert jaren zitting in den gemeenteraad et Leeuwarden en maakte zich ook in andere openbare betrekkingen zeer ver dienstelijk. Van 18921901 was hij schoolopziener in het arrondissement Harlingen. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Provinciale Statenverkiezingen in Zuid-Holland. In de provincie Zuid-Holland zijn den a.s. zomer aan de beurt van aftreding: AlfenW. Los. (christ-hist.) en F. H. van Wichen (R.K.) Delft: prof. mr. L. W. C. van den Berg (antirev.) en mr. H. A. van de Velde (an ti-rev.) Dordrecht: E. van der Gijp Barendregt (lib.) en A. C. Volker Az. (lib.) GorinchemA. G. de Kruyff (lib.) en prof. mr. A. C. Visser van IJzendoom (lib.); Gouda: Pieter J. Brunt Cz. (christ- Jiist.), J. va nGalen (anti-rev.) en mr. J. W. H. M. van Idsinga (Chr.-hist.) 's Gravenhage: P. C. Evers (lib.), prof. dr. J. Kraus (lib.), dr. C. Lel[y (lib.), mr. J. Limburg (vrijz.-dem.) en H. M. de Vries (lib.); Leiden: dr. Th. G. den Houter (anti rev.) en H. Paul (lib.) Leiderdorp: J. J. van Hoeken (anti-rev.) «n mr. L. M. J. H. Kerstens (R.-K.) MiddelharnisH. Ch. Vegtel (anti-rev.) en C. Warnaer (anti-rev.) Oud-BeijerlandJ. Vlielander (lib.); Ridderkerk: jhr. mr. D. J. de Geer (Chr.-Hist) en A. van Namen Hz. (anti- rev.) Rotterdam I: mr. S. Muller Hz. (lib.) en Jan Visser Jacz. (lib.) Rotterdam IIB. J. Gerretson (Chr.- hist.) Rotterdam III: C. Kolff AQz. (lib.) en A. Plate (lib.) Rotterdam IV: H. Bosch, zich schrijven de H. Bos Kz. (anti-rev.) Rotterdam VA. van Hoboken van Cortgene (lib.) en P. R. Mees (vrijz.- dem.) Schiedam: mr. J. C. von Briel Sasse (anti-rev.) Sliedrecht: H. A. van der Hoeven (an ti-rev.) en A. Pijl Jz. (anti-rev.); VlaardingenM. P. van Ruyven (R.-K.) en A. W. Schipeprs (anti-rev.); en Zoetermeer: W. B. van Liefland (R.-K.) en D. J. G. J. baron van Pallandt (Chr.- hsit.) Van de 82 leden, welke Zuid-Hollands Staten tellen treden de helft (41) af, naar de partijen gerangschikt dus23 leden der rechterzijde (4 R.-K., 14 A.-R. en 5 C.-H.) ien 18 der linkerzijde (16 lib. en, 2 W.-D.) De staten van Zuid-Holland bestaan op 't oogenblik uit 50 leden der rechter- en 32 der linkerzijde. Van de 23 aftredende leden rechts heb ben 15 zitting in z.g. vaste en 8 in min of meer twijfelachtige districten. Het behoud van de meerderheid lijkt ons daarom vrijwel verzekerd. De griffier bij den raad van beroep te Dordrecht maakt bekend: dat door Ged. Staten van Zuidholland eervol ontslag is verleend aan A. Vingerling, te Gouda, als lid-werkgever, dat van rechtswege in zijne plaats is getreden zijn plaatsverv. R. U. Jongenburger te Gouda en dat tot diens plaatsverv. lid-werkgever is benoemd P. A. Vingerling, te Gouda. Rechtszaken. Wat is sterke drank E>e reuk- en smaakorganen van twee politiebeambten hadden niet kunnen be slissen of de bij een verlofhouder in de Pontanusstraat te Amsterdam aanwezige fcYerlofpunch" al dan niet sterke drank (was. Dies werd een apothekersfleschje biet het verdachte verlof-vocht ter onder- Zoek gebracht bij den scheikundige Van Ledden Hulsebosch, die er 13.6 pet al- coho. in vond. Was dit nu als sterke drank te beschouwen? Wat is sterke drank? iWaar is de grens? Ziedaar de vragen, die !mr. Höfelt, de AmstercUmsche kanton rechter, aan den deskundige, die de punch had onderzocht, stelde. De deskundige ibegon. Sterke drank is dat product, het welk alcohol bevat, dat door distillatie ver kregen is, onverschillig in welke hoe veelheid. Dus een glas water, waarin een (druppel jenever wordt gedaan, is ook sterke drank, volgens u? vroeg mr. Hö felt ongeloovig. En toen de deskundige toestemmend antwoordde, verklaarde mr. Höfelt voor die opvatting niets te gevoe len. Maar de deskundige bleek het ook niet zoo bedoeld te hebben: hij meende dat zich in het geval van het glas water met den druppel jenever, j n het water sterke drank bevond... Waar is dan de grens? drong mr. Höfelt aan. En niet zonder aarzelen gaf d"e deskundige daarop als zijn meening te kennen ofschoon anderen er weer heel anders over dachten dat een per centage van 15 pet. alcohol voor hem het criterium was. En tot dit percentage kwam de deskundige, omdat 15 pet. het «maximum is, dat „moeder natuur" kan (bereiken, wanneer zij door gisting al- tohol doet ontstaan. De ambtenaar van het openbaar mi nisterie achtte het beste hetzelfde per centage ais grens aau te nemen en vroeg op dien grond vrijspraak van de ten las te gelegde Drankwetovertreding. Land- en Tuinbouw. Uit de bollenstreek. Door de Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur wordt dit jaar ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan een tentoonstelling gehouden, waarvoor de voorbereidende werkzaamheden reeds veel tijd, geld moeite en medewerking gevraagd hebben. Allerwege werd de taak der Vereeniging echter verlicht door de hulp en steun van leden, afdee- lingen en belanghebbenden, buiten dat alles om hebben velen, die niet direct bij het bollenvak betrokken zijn gejtoond in te stemmen mejt het groo.tsche plan der vereeniging. De gemeente Haarlem heeft getoond met eere haar naam van de bloemenstad te kunnen dragen door het voor de tentoonstelling zoo uit nemend geschikte park, de .Herten kamp, ter beschikking te stellen. Nog kort geleden werd hier een klein bewijs van geleverd doordat de gemeente een installatie met de benoodigde energie voor electrisdi licht kosteloos ter be schikking van de tentoonstelling stel de. Verscheidene off. lichamen namen deel aan het vormen van een waarborg fonds om de finantiëele draagkracht der vereeniging te vernoogen. Dit waarborg fonds zal wel ongeveer f 25 a f 30.000 sterk worden. Aan de hand daarvan en met het oog op heit bij uitstek jgun- stige tentoonstellingsterrein, de Her tenkamp en met behulp van twee bekwa me tuinarchitecten onder de energieke leiding van h et hoofdbestuur belooft deze tentoonstelling een waar lustoord te worden voor kenner en liefhebber, en zal het jaar 1910 met gulden lette ren in de annalen der vereeniging opge- teekend kunnen worden. Door de meeste afdeelingen der ver eeniging zijn verschillende perken, als cellectieve inzending geplant, en is er getracht om door speculeeren op heft kleureneffect, door het beste te geven wat er was, door ernstig willen der afd. elk op zich zelf boven de inzending harer zusterafdeeling uit te blinken, wat onver mijdelijk ten gevolge zal hebben dat het schoonste, wat maar bereikbaar is, verkregen zal worden in de volle gronds- tentoonsjtelling. Daar naast is ook aan ieder afzonder lijk de gelegenheid gegeven door het aanleggen van perken bij te dragen tot vervolmaking van de tentoonstelling is het programma in hoofdzaak er op ge baseerd om te laten zien met welk suc- cès de verschillende bolgewassen voor perkbeplanting gebruikt kunnen wor den, en is dan ook er naar gestreefd om door het met nieft meer dan 2 of 3 soorten beplanten van een perk te voorkomen, dat het geheel zou lijden door eene bonte schakeering van te veel versch edi enh ed en Ook is de gelegenheid open gesteld voor kweekers van Coniferen en Hees tergewassen om deel te nemen aan deze tentoonstelling, en gezien de onderne mingsgeest van Aalsmeerder en Bos- koopsche kweekers kan het niet anders, of naast de gewassen in hoofdzaak ge teeld door de leden der tentoonstellende vereeniging, zullen ook de Aucuba's, Azalea's, Buxus enz. de Hertenkamp op sierenen met elkaar een geheel vor men ,eenig in zijn genre, dat de aandacht van binnen- zoowel al9 buitenlandsche liefhebbers zal trekken, en ook.... ver dienen. Als nu voorop gesteld wordt, dat de verzendingen op zich zelf geen finan- tieele offers vragen van de vereeniging dat toch aan de Tentoonstellingscom missie de beschikking is gegeven over duizenden guldens, tot het aanbrengen van versieringen van anderen aard, het bouwen van expositie-zalen enz. dan volgt er vanzelf uit dat de vele bezoe kers in het a.s. voorjaar een tentoon stelling zullen zien, zooals er noch nim mer een op dit gebied geweest is. Gebroeide Tulpen. De gebroeide tulpen schijnen dit jaar de verwachting ver te overtreffen. Uit verschillende tuinbouwbladen kan men vernemen dat de tulpen zich dit jaar bij uitstek goed en gemakkelijk la»ten vervroegen. Volgens bewering van bekende broeiers schijnen de Tulpen zelden zoo vroeg en gemakkelijk in bloei te krij gen zijn als dit jaar. Men kan dan ook nu reeds bijna alle variëteiten in bloei zuien, buiten de Due v. Tho'.l variëteiten en andere vroege soorten die half December al volmaakt goed waren. Met ingenomenheid kunnen deze beste resultaten worden begroet. Voor den kweeker vooral is dit van groot belang daar zich hieraan veelal de handelstoestanden van een volgend jaar regelen. Twee oplichters aangeho uden. Omtrent de aanhouding van twee oplich ters ten kantore van een notaris te Am sterdam, kan nog medegedeeld worden dat de akte van overdracht, betrekking hebbende op het perceel in het Bezui- denhout te 's-Uravenhage, die door een der aangehoudenen aan den praktizijn De Vries als bewijsstuk werd vertoond, in derdaad echt is gepiejien te zijn, Zij was was bij den notaris de Bas te 's-Graven- hage gepasseerd en moet ten nadeele van baron van .Haersolte ontvreemd zijn. Gistermiddag had op het bureau SingeJ de confrontatie plaats tusschen den ech ten baron van Haersolte van den Doorn en diens dubbelganger. De pseudo-ba- ron heeft een ietwat verloopen voorko men, niettegenstaande de lange deftige zwarte jas, waarin hij zich heeft gehuld. Hij heeft geelachtig haar en dito knevel, diepliggende oogen en heeft een tamelijke lengte. Zijn kameraad heeft een deftiger voorkomen, draagt een blonden knevel en is in een blauw pak gestoken. Hij heeft een middelmatige grootte en een rond gezicht. H ijziet er in tegenstelling met zijn collega zeer gesoigneerd uit. Ernstige brand te Zaandam, r— Dinsdagnacht, aldus meldt men uit Zaan dam, klepten de klokken voor een zwa- ren uitslaanden brand aan de scheeps timmerwerf „Czaar Peter" van den heer C. Brouwer, gelegen aan 't Kalf, d. i. het noordelijk deel der oostzijde, tegen over de openbare lagere school, hoofd de heer Maasdam. Toen de heer Brouwer gewekt werd, opstond, en naar buiten keek, staarde hij eensklaps in een vuurzee, en bleek het hem spoedig, dat de groote schuur, waar in de timmerwinkel en de smederij ge vestigd waren, in brand stond. Spoedig sloegen de vlammen, die door den storm uit het Zuidwesten werden aangewak kerd, ook over naar een naastbij staande kleinere schuur, die diende tot berg plaats en magazijn van allerlei artikelen, in het scheepsbouwvak noodig en tevens als schaftlokaal gebruikt werd en daarna ook naar het woonhuis van den heer Brou wer. Zoowel de schuren als het huis .brandden tot den grond af. Het vuur greep door den krachtigen wind zoo snel om zich heen, dat de heer B. alleen de hoofelboeken kon redden al het andere moest hij achterlatenper soonlijke ongelukken .kwamen niet voor. De buren, aan de eene zijde woonde de heer J. Hepnis, chef van de gortfabriek van de firma Dekker van Koog aan de Zaan en aan de andere de heer Th. Vol- mer, meesterknecht van de werf, kregen veel water- doch ook belangrijke brand schade. Dat deze huizen, die in de on middellijke nabijheid stonden, en van hout gebouwd, bewaard bleven, pleit voor de groote werkkracht van de brandweer, die gesteund werd door twee spuiten uit Koog aan de Zaan. Deze konden door middel van de Noorderbrug over de Zaan spoedig het terrein bereiken. De nieuwe rijdende motorspuit van de Vrijwillige Brandweer, die men thans voor het eerst in werking dacht te zullen zien, kon nog niet aan het blusschings- werk deelnemen, omdat zij nog niet in dienst was gesteld. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Om elf uur was de mees terknecht nog even het terrein overge- loopen en had niéts verdachts ontdekt. Aan de wer fwerkten ruim 20 werklie den. Vermoedelijk zal echter het bedrijf, hoewel in het begin op kleinere schaal, kunnen worden voortgezet, aangezien een groote schuur behouden bleef. De sche pen, die op de helling lagen, leden geen schade. De schade wordt door verzekering ge dekt. In den vooravond ontstond ook nog een begin van brand aan de stoom houtzaag- fabriek „De Prins van Oranje" van de firma De Vries nabij het Volkspark waarbij .de vlammen reeds, urt het dak sloegen. Het personeel van de fabriek, geholpen door de werklieden van den aannemer Molenaar, die voor een her stelling aan de fabriek werkten en de werklieden der firma's Dekker en Van Doesburgh, wisten het vuur nog in den aanvang te bedwingen. De politie-inspecteur te Sit- tard. De inspecteur van politie te Sittard heeft het te kwaad met zijn agenten en ook met de bevolking. Men doet alles om den man, die een lastig heer schijnt, onaangenaam te zijn. Zoo lezen we nu weeT in „De Limb. Koerier" het volgende De inspecteur van politie (natuurlijk een nagemaakte) is gearresteerd, geboeid en buiten de stad gebracht; doch laten we vertellen hoe dit in zijn werk is ge gaan. De schutterij „De Steenweg" heeft dit knappe werk tot stand gebracht. In een plaatselijk blad van Zaterdag werden de leden per advertentie opgeroepen onder het motto: „Mobielverklaring", in vette letters boven de annonce vermeld. Besloten werd een einde te maken aan al die herrie en den inspecteur maar goed- of kwaadschiks buiten de stad te loodsen. Dit is Maandagavond nu geschied. De politiewacht is onder het stadhuis; het stadhuis ligt op de Groote Markt; de Groote Markt vol volk. De transpa- rantklok in den grooten toren wijst 8 uur. De inspecteur (wij herhalen hier nog eens, 'twas een nagemaakte) staat voor de wacht in groot tenue. Een fraaie witgebieste uniformpet bedekt het zwarte haar, een wijde kapmantel zijn lenige ge stalte. Zijn blik stond stroef... de kleine oogen draaien woest in hun kassen. Aan den ingang der Limbrichterstraat weerklinken regelmatige stappen als van militairen, 'tls de gemobiliseerde schut terij. Deftig heer in gekleede jas nadert inspecteur, legt de hand op zijn schouder en verklaart hem als zijn gevangene. Hef tige fegenstribbelingen, ha, wacht, de re volver te Iaatalreeds omsingeld jdpor de manschappen der schutterij, ge grepen en in boeien geklonken en dar, o schande, ten aansehouwe van circa 1000 personen, mannen en vrouwen, de „Spes Patriae" er buiten latend. Een der schutters, piet wijkend van zijn zijde, houdt iets in zijn hand, dat lijkt op een gummislang. Bij de geringste po ging om zich uit zijn geweldige boeien los te rukken, hoorde men boven alle ru moer uit, de stem des aanvoerders zeg gen tegen den man met de gummislang: „Geef hem maar een tik", en onder alge meene pret des volks had ie er weer een. Doch wat bengelt daar toch op zijn borst? 't Is een revolver van buitengewoon groot kaliber, circa 50 c.M. lang, een mees terstuk, gebakken «uit deeg van tarwe brood. Daar stelt men zich op marsch naar de Limbrichterstiaat (richting Station), welke men bereikt alhoewel met stille trom, doch onder hevig geschut en het geroep van koetkoet, aap, k&el-oet-kael- oet enz. natuurlijk gevolgd door het be kende refrein: „Och, het chefke is ge trouwd, hè zit in de misère" enz. Nou, zegt een zeker iemand „of tie in de misère zit, hè". Men nadert Brandstraat, Steenweg, Stationstraat, al wat loopen kan sluit zich aan. Hossend en zingend, schreeu wend en joelend nadert men het station. Kinderen in nachtgewaad worden langs de straat door moeders in de hoogte ge stoken. De kleinste kleine wil het chefke nog eenmaal zien. Menig oudje hoorden wij hoofdschud dend mompelen: Ochoch zoo iets kan s echts in Sittard worden klaar gespeeld. Meer dan één goede ziel geloofde aan werkelijkheid Bij het betreden der vestibule aan het station bereikte het enthousiasme van het publiek zijn toppunt. Alles loeide door elkaar: koet-koet, Lumens, revolverheid en wat niet meer. In de verte klinkt gestommel van den aankomenden sneltreineen hevig gedrang voor het loket, om perronkaartende controle wordt bestormdallen wilden hem zien vertrekken. De schelle stoom fluit van de locomotief geleek bij al dat leven wel een gebarsten „piepertje" van een kermiskraam. Zoo was de laatste afscheidsgroet van die deinende massa menschenvolk. Eindelijk is de trein uit het gezicht verdwenen in de duisternis, doch alles is nog niet afgeloopen. Want: In de buurt niet ver van daar, Daar woont een man met zilver-haar Geëerd, bemind door groot en klpin, door arm en rijk, Was hij nog chef, onze stad lag thans niet jn {t slijk. Hem werd een spontane hulde ge bracht door het volklang leve onlze oude chef Janssen, zoo klonk het als uit één mond. Leve de stadspolitie. Daar ook ontwaart men op eens den oud-inspecteur Lommen! In een mini mum van tijd was bij omri.ngd, opge tild en werd hij onder de uitroepen, lang leve onze oud-inspecteur Lommen, op de schouders rondgedragen. Een half uur later was alles weer even kalm en leek het alsof er niets gebeurd was. Zóó is de bevolking onzer stad. De t ij den waarin men zich de reclame slechts in verband met de kwak zalverij en het ondegelijke kon denken zijn voorbij. Oflze voornaamste firma's bedienen zich tegenwoordig van de re clame en hebben haar waarde aan de resultaten leeren kennen. Zij kunnen aan haar stijgenden en dalenden omzet de werkzaamheid van elke reclame voor haar zaak practisch constateeren. Hiermede wil evenwel niet gezegd worden, dat elke reclame nuttig is. Men zal met fijn ge voel moeten vaststellen, welke wijze van reclame men als de geschikste moet vol gen. Daar dit weer van den aard van de betrokken zaak afhankelijk is, kan hier slechts in het algemeen de juiste weg voor de propaganda geschetst worden. Men kan daarom ook slechts op die onbe zonnenheden wijzen, die voor elke firma bij de uitbreiding der reclame schadelijk zouden zijn. Een met weinig zorg uitgevoerde eta lage in een winkelkast zal het publiek eerder afschrikken dan aantrekken. Met is beter dat een annonce, die slechts voor eenige malen wordt opgegeven, achter wege blijft, daar alleen een gestadige pro paganda in de krant, welke de lezers al tijd op den betrokken firma wijst* waar de heeft, terwijl een annonce, welke maar af en toe verschijnt, ternauwernood de ge- wenschte werking zal hebben. Een verdere onbezonnenheid in de re clame is het arrangeeren van z.g. wilde tentoonstellingen, die naar buiten met grooten praal in elkander worden gezet, naar binnen evenwel bepaald hol kunnen worden genoemd. Door zoogenaamde on dernemers van tentoonstellingen worden respectabele personen overgehaald hun goeden naam voor dergelijke ondernemin gen te leenen, waarvan de zuivere op brengst in hoofdzaak in de zakken van de ondernemers glijdt De kosten staan in geen verhoudnig tot de uitkomsten. De bij zulke tentoonstellingen behaalde onderscheidingen en diploma's hebben niet de werkelijke waarde der erkenning. Het gebruik maken er van kan den bet ken bezitter onaangenaamheden berokke nen of... belachelijk maken. Een vederre onbezonnenheid in de re clame begaat de handelaar, die zij» waar in den vorm van toegift weggeeft. Een dergelijke handelwijze zal allicht den schijn van ondeugdelijkheid op de betrok ken zaak werpen. Anders staat het met toegeven van sedert lang erkende, goed- koope en toch daarbij bijzondere werkza- ime artikelen, waardoor een soort vriend schapsband tusschen kooper en verkooper wordt gesloten. Hiertoe behoort o. ade reclamekalender die het geheele jaar door, zijn aanwervende taak vervult. Hij zal steeds dankbaar worden aangenomen en zal een voortdurend rustig propaganda middel voor den gever in het huis van den. klant blijven. Op breede schaal uitgevoerde gevel reclames zullen evenzoo met succes be kroond worden. Hierbij zal men noch tans tot de biljetten moeten terugkee- ren, die nog maar altoos niet voldoende gewaardeerd zijn geworden. Evenals reclame-kalenders; kunstvol uitgevoerd, worden gemaakt, hebben wij tegenwoordig een biljetjten-industrie van een bijzondere kunstinrichting, welker producten een nawerkend resultaat waarborgen. Uit alles ziet men, da.t wij naast re clamemiddelen, die volstrekt geen suc ces hebben of het tegendeel uitwerken, een buitengewoon groot aantal wegen kennen, die voor de propaganda eener zaak bepaald nuttig zijn. De moderne scherpzinnige koopman zal het niet la ten, dezen weg in den richtigen vorm te begaan. (W. v. H. en I. Midd.) Twee timmerlieden uit D ii s- seldorf hebben zich aan een eigenaardig geval van huisvredebreuk schuldig ge maakt. Zij hadden voor een koopman in Gerresheim verschillende timmerwer ken uitgevoerd, waarvan twee derden der kosten na voleinding van het werk zou worden voldaan. Toen zij op be taling van dit restant aandrongen, maak te de koopman aanmerkingen op de ge legde vloer en verlangde, dat hieraan werd tegemoet gekomen. De broeders nu maakten korte wetten en op den dag, waarop de koopman zijn woning wilde betrekken, haalden zij des mor gens met hun werkvolk 20 deuren uit het huis, zoodat den koopman het bewonen ervan onmogelijk werd gemaakt. Deswege hadden zij zich voor do rechtbank te Düsseldorf te verantwoor den. Zij voerden aan de deuren gehaald te hebben om ze te laten drogen, maar de rechtbank geloofde dit niet en nam aan, dat zij door hun handelwijze de koopman tot betaling wilde dwingen. Zij werden ieder tot tien dagen gevan genisstraf veroordeeld. De rolschaats. Over de n on- stuimigen triomftocht van de rolschaats schrijft iemand in de „Frankfurter": „Pas eenige maanden bestaat de sport en nu reeds lijkt onze stad op één groot rollodroom. De straten en pleinen behoo- ren aan de nieuwsoortige rijders en het asphalt, knarst onder de duizend en nog eens duizenden schaatsen welke dag en nacht voortrollen. Dat gaat zonder ophouden door, zoo snel als wilden de rolschaatsers de heele wereld door en. als kwam het er op aan, met de rolschaat sen de zaligheid te verdienen. Kritskrats, kritskrats, ratelen de wieletjes. Menschen verbazen zich, honden zetten het op een loopen en aapjespaarden worden schich tig. 'tls een typische drukte. Daar glijdt een meisje uit, ginds doet een jongen een verkeerden zwaai, weldra liggen er drie, vier tegen den grond. En wat de jongeren overdag doen, doen de ouderen des avonds. Nog Iaat in den nacht als m'n moe hoofd rusten wil, kritskratst 't van beneden. De sleepboot Titan met de Engelsche bark Lady Elisabeth op sleep touw, werd door stormweer beloopen. De gezagvoeder van de bark besloot, toen het schip zich vijftien mijlen ten Oosten van het Borkummer vuurschip bevond, naar de reede van Cuxhaven terug te keeren. Bij de wendingsmanoeuvre kreeg de Titan den tros in de schroef. De bark liep op de sleepboot, die onmiddellijk zonk. Van de bemanning zijn de kok, een stoker en een matroos verdronken. De overigen wisten op de bark te springen, die gistermorgen met de voorpiek vol wat-.r te Geestemunde binnen liep. Verleden jaar verdween plot seling uit Weenen een zekere Friedrich Reicher, een geldschieter, nadat hij voor eenige millioenen valsche wissels had uitgegeven. Deze Reicher is thans ite Irun aan de Fransch-Spaansche grens in hechtenis genomen. Men zal zich herin neren, dat de justWSe indertijd in de onmogelijkheid verkeerde tegen hem op te treden, omdait geen enkele der door. hem- benadeelden, die allen tot de aristo cratie en de haute finance behoorden, den moed had er voor uit te komeny dat hij door Reicher was opgelicht. Op 8 Jan. d. j. echter deed een finan cier te Weenen aangifte bij de politie, dat Reicher hem voor een som 75,000 Kr. had bedrogen en dit gaf de politie aanleiding om de hand op hem te leggen. Reicher genoot indertijd groot ver trouwen in de financieele en de aristo cratische wereld, hij 'wist zijn cliënrtèle in den kortst mogelijken fijd de ver langde sommen te bezorgen en eischte geen al te hooge rente, terwijl hij tevens in „de wereld, waar men zich amuseert" een veel en gaarne geziene gast was.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6