•Totaal 129 personen, terwijl de bevol king is verminderd door overlieten met ■20 m. en 13 vr. personen, door vertrek !naar elders met 77 m. en 89 vr. pers. In het,geheeal is dus de bevolking piet 194 personen verminderd. Er werden 19 huwelijken gesloten. NOORDWIJK-BINNEN. Gisteravond vergaderde de afdeeling Noordwijk van het Holl. Bloembollenkweekersgenoot- schap in Café Flora onder presidium van iden Heer G. J. G. van Parijs. De op komst was zéér matig. Bij het binnentreden der zaal viel ons oog op een flink aantal potten bloeiende .tulpen, welke een goed effect maakten. De Voorzitter opent de Vergadering en spreekt een woord van welkom tot de opgekomeaen, den wensch uitend dat 1910 voor hen een gelukkig en voor spoedig jaar moge zijn. Ook vraagt hij om niet te zeer te verontrusten omtrent den toestand van ons van daar de rap porten uit Amerika enz. geruststellend luiden en de .broei der tulpen de ver wachtingen te boven gaat. Hij deelt ook mede dat hij in den namiddag met den Heer N. M. Alkemade een bezoek heeft gebracht bij den Heer P. Heemskerk te Rijnsburg welke verklaarde, de broei dér tulpen nog nooit zóó goed gekend te hebben en deze broeier is zéér zeker j^ipand van naam. Hij brengt ook een woord van dank voor den steun in 't afgeloopen jaar en daarna, wat ons nog nimmer is overkomen, dankt hij ook de pers voor de volle idige verslagen steeds geleverd. Door den Secretaris worden de notu len voorgelezen en onveranderd vastge steld. Punt 1. Benoeming afgevaardigden voor de op a.s. 24 Jan. te houden alge meen e Vergadering te Haarlem. Als zoo danig worden bij stemming aangewezen de heeren A. Faase en Jac. Oliemans terwijl als plaatsvervanger optreedt de Heer H. de Groot Tijdens deze stemming wordt als cu riositeit medegedeeld dat de heer P. A. Alkemade thans in het open veld in bloei heeft staan 3 planten vane.v.t. Maes, waarvan 1 geheel en 2 gedeelte lijk. Punt 2. Beschrijvingsbrief. Punt b. Wordt besloten den aftredenden Voor zitter den heer J. H. Kruseman van [Warmond te steunen, c. Voorstel Lisse om gedrukte lijsten ter prijsraming voor de resp. besturen rond te zenden, zal worden gesteund. Punt 10 lokte nog al eenige bespreking uit Heemstede stelt voor voortaan de prijzen der Hya cinthen. B rut o te ramen. De voorzitter licht dit voorstel toe en er niet mede accoord gaande spreekt hij de meening uit dat als de kweekers één jaar voet bij stuk hielden om neit anders dan zon der 4-f-l te verkoopen, deze voorwaar de ook van de baan zoude zijn, merao- reerende dat het praeadvies van het Hoofdbestuur ook in -denzelfden geest is gesteld. Ook de Heer v. Went kant zich scherp tegen 't voorstel Heemste de en spreekt als zijne ondervinding; uit dat vele exporteurs de verkoop op juli zonder 41 goedkeuren. Hij vindt dit een mooi verschijnsel, temeer daar fcij ook door bewijzen kan staven dat vele exporteurs niet anders dan netjto Juli willen verkoopen. Dus als die heeren zelf deze voorwaarde van de hand wijzen, moet de kweek er niet ach terblijven. Na rondvraag ging men accoord met het praeadvies van 't Hoofdbestuur. Ook voor punt 11 was veel animo. iRijnsburg stelt voor onder de vlag van H.B.G. geen uit het buitenland geïmpor teerde afgebroeide tulpenbollen ter vei ling te accepteeren. De Voorzitter gaat in principe mett idit voorstel mede doch zegt tegelijk dat het doel van dit voorstel „het tegen gaan van 't importeeren van tulpen" niet kan worden verwezenlijkt zoolang Holland vrijhandel heeft De Heer v. Went sluit zich hierbij aan, doch voert nodh al scherpe crïtiek omtrent de resultaten van zulk impor teeren hetgeen door den voorzitter met bewijzen wordt weerlegd. Den afgevaardigden wordt voor dit punt een vrij mandaat verleend. Punt 12 is 't stokpaardje van Noordwijk op he den. „Een vaste of als zoodanig geijkte omvang maat" Ofschoon het Hoofd- - bestuur zich onthoudt van advies en het voorstel op de alg. Verg. van Bloembol lencultuur is gevallen, verdedigt de [Voorzitter het voorstel en vraagt oók de afgevaardigden zulks te doen. Punt 13 jeveneens een voorstel van Noordwijk tot het verkrijgen van een Reglement voor Bloembollenbeurzen, moest ook de me dewerking van 't Hoofdbestuur derven, doch de voorzitter zegt toe dit voorsel met hand en tand te zullen verdedigen. Punt 15, een voorstel van Harenkar spel om te komen tot de verkoop van tulpen per wicht in plaats van per Hec toliter werd een punt van langdurige discussie. Er was véél voor doch ook veel tegen. De voorzitter zegt dat hij het niet als een vooruitgang kon beschouwen en Vas er daarom tegen, echter bij de rond vraag bleek dat het meerendeel geneigd was het voorstel van Harenkarspel te steunen. Punt 17 een voorstel van Hillegom tot het nemen van maarregelen dat eene fiooge Waterstand als in Dec. niet meer Voorkomt werd natuurlijkerwijze ge steund. Punt 3 der agenda „Lezingen." Ten gevolge van een voorstel der vorige ver gadering om te trachten eene lezing te doen plaats hebben omtrent „Eleijtro- cultuur" was men in correspondentie ge treden met een Electrisch Bureau te Rotterdam doch in een antwoord werd afwijzend geadviseerd omdat noch niet voldoende in Holland verkregen resulta ten waren bekend. De Voorzitter deelt mede dat de Heer Braun bereid is over verschillende on derwerpen te spreken. Van een en ander is een gevolg dat 't Bestuur in deze zal beslissen. Punt 4. Beurs. De ineening van het Bestuur is dat in het eerste levenss- jaar van de Beurs te Noordwijk de ver kregen resultaten bevredigend zijn. Toch ter aanwerving' van nieuwe leden wenscht hij eene entree betaling te hef fen van niet-leden van H. B. Q., waar de Heer Chr. v. d. Meer sterk tegen is, bevreesd zijnde afbreuk te doen aan de resultaten. Ook van Went drukt dezelfden vrees uit en wil liever eene subsidie van zeg ge f 25 van 't Hoofdbestuur aanvragen, waarmede de Voorzitter weer niet ac coord gaat. Eerstens is 't Hoofdbestuur niet voor het „geven" zegt hij maar twee- dens zou zulks geweigerd worden om dat de kas der afdeeling in florisanten staat is. (Dit hoort men niet dikwijls van plaatselijke Vereenigingen.) Dit voorstel werd aangehouden tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag vraagt de Heer v. Went of maatregelen zouden zijn te ne men tot het verkrijgen van greppel- schouw. Hij licht zijn voorstel toe en doet uitkomen dat de toestand van Wa terafvoer te Noordwijk over 't algemeen gesproken treurig is (Wij zijn het er mee eens.) Het Bestuur zegt toe al het mogelijke in 't werk te stellen om hieraan tege moet te komen. Een tweede punt van deze zelfde spreker was: Het houden van een lezing tot ontzuring van gron den. Hij wilde beweren dat de meeste gronden onder Noordwijk eene ontzu- ringskuur zouden moeten ondergaan. (Wij zijn het in geenendeelen met den spreker eens.) In de vragenbus was de Vraagof het niet wenschelijk was dat géén ex porteurs aanwezig zouden zijn bij de prijsraming die zoude volgen. Deze vraag hadde gerust achterwege kunnen blijven. Er was geen exporteur aanwe zig. Wel zaten aan één tafeltje jtlwee verslaggevers. Niets meer aan de orde zijde wordt de Vergadering gesloten. Vergadering der afdeeling Noord wijk der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur op Vrijdagavond ten half acht in 't Fortuin." Punten ter behandeling: 1. Ojtening. 2. Ingekomen stukken. 3. Zeer belangrij ke mededeelingen van het Bestuur. 4. Verkiezing van twee bestuursleden we gens periodieke aftreding de heeren B. de Groot en Th. J. van Went welkie herkiesbaar zijn. 5. Besprekingen om trent de te houden excursie, voorjaar 1910. 6. Rondvraag en sluiting. NOORDWIJKERHOÜT. Bij het te Leiden gehouden examen Voorbereidend militaire onderricht verwierven W. Broekhof, A. Bouwmeester, A. van Dijk, L. P. Geerlings en P. Kors alhier het bewijs van lichamelijke geoefendheid en S. J. Franken en D. Wassenaar de be wijzen van lichamelijke geoefendheid en militaire bekwaamheid. OEGSTGEEST. Ingevolge de bepa lingen van de burgerlijke pensioenwet is aan den heer J. Boogaards alhier een pensioen ten laste van den Staat ver leend ad f 82 'sjaars. SASSENHEIM. C. Geerling, A. B. Oostveen en D. W. Papendrecht hebben met goed gevolg het examen afgelegd ter verkrijging van een bewijs van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid. TER AAR. Dinsdag 11 Januari hield de sociëteit „Amicitia" eene feestverga- dering. De 17 leden waren allen aan wezig, terwijl de 5 introductiekaarten, waarover elk lid had te beschikken, bijna alle geplaatst waren, zoodat de zaal van Van der Laan goed was gevuld. Vol verwachting trokken vroolijke groepjes op naar de „kemeedie", want zoo iets hebben we hier niet alle dagen. En d'r zou een echte kemedie zijntwee Leidsche „kemiekelingen" de heeren Hellman en van Leeuwen zouden optreden. Ze zijn opgetreden en hebben succes gehad, want d'er is hartelijk gelachen en on bedaarlijk gejuicht. VOORSCHOTEN. Gisteravond is alhier opgericht in café „Sport" van den heer Visser een R.K. Tooneel-vereeniging. Als voorzitter werd gekozen Th. A. Lamboo; secretaris Adr. v. d. Krogt en penning meester G. Lamboo. De Voorzzitter ver deelde de rollen van „Pierre de Galei boef of de onschuldig veroordeelde" welke opgevoerd zal worden de laatste volle week van de vastenavond. Gisteravond werden alhier onder presidium van den burgemeester voor- loopige besprekingen gehouden tot het oprichten eener afdeeling van „Het Groene Kruis". WASSENAAR. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering in 't patronaatsgebouw. Na de opening deed de penningmeester verslag over den fioancieelen toestand. Er was een batig slot van circa 25 gld. De afgevaardigden voor de Centr. Kiesver. distr. Katwijken Zoetermeer werden herkozen. Tot plaats vervanger van den heer J. v. d. Hulst werd gekozen de heer A. J. van Noort. De voorzitter bracht een woord van dank aan het aftr. bestuurslid, den heer L. van der Ham. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren Th. P. v. d. Velde en N. de Bruijn. De heer N. de Bruijn bracht een keurig gesteld en zakelijk verslag uit over de vergadering van den Provincialen Bond. Behandeld werden de voorgestelde wijzigingen in 't reglement van den Centr. 'Kiesver. in 't district Zoetermeer. Hiertegen had men geen bezwaar ook niet tegen de verhooging van de contributie. Aan het eind der vergadering verkreeg de Zeereerw. heer pastoor het woord om de beschrijving voort te zetten van zijn reis door 't H. Land. Ditmaal volg den we met hem den weg van Nazareth naar Bethlehem en gedeeltelijk den weg door de H. Familie gevolgd op haar reis naar Egypte. Verhaald werden de schoone legenden omtrent verschillende plaatsen. Het langst werd stilgestaan bij de grot, waarin de Zaligmaker geboren werd. Zooals altijd had de Zeereerw. spreker bij zijn verhalen een aandachtig gehoor. Den leden werd in 't vooruitzicht ge steld, dat de beschrijving binnenkort zal worden voortgezet WARMOND. Bij koninklijk besluit is aan den heer C. Lugharl, oud-hoofd der openbare school in deze gemeente een pensioen verleend van f859. WOUBRUGGE. Door Burgemeester en Wethouders is afwijzend beschikt op het verzoek van de Maatschappij voor detail verkoop van Petroleum „De Automaat" te Rotterdam, om in de kom van ons dorp, nabij het dichts bebouwde gedeelte, een kluis te bouwen tot berging van benzine. Onzen plaatselijken geneesheer Dr. Asman is door B. en W. opgedragen dit jaar de doodschouw, zoowel hier als te Hoogmade, te verrichten. ZOETERWOUDE. In den afgeloopen maand December zijn alhier aan het te legraafkantoor ontvangen 26 telegram men, terwijü er 33 zijn verzonden. Het aantal telefonisch gevoerde gesprekken bedraagt 81. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Bikgsteeg LBOtN. (i3) Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. H. Gerritsen, Oost Havenstraat 1 A. L. A. van der Stok en gezin, .Witte Singel 28, Luit. ter zee le kl. K. M. P. Reeringb, Oude Rijn 15. 0. H. Cunaeus, Galgewater 15, bouw kundige. G. van der Niet, Wasstraat 33, dienst bode. N. Pijl, Hoogewoerd 103. H. Th. Franken, Haarlemmerstraat 152, onderwijzer. ,Wed. Way, Eva van Hoogeveenshof 6 M. Stijns, Aalmarkt 28. F. W. de Koning, Clarasteeg 2 A, rei ziger. J. G. J. van Oordt, Pieterskerkkoorst. 15, onderwijzeres. A. A. M. van Lierop, Oude Vest 131. C. C. Vonk, Hooigracht 27, dienstbode. N. A. van Zijp, lieerengracht 92, smid. P. A. Rijnvis, Plantage 9 A, dienstbode. P. J. W. de Man, Zijlstraat 17, kellner. J. C. van der Marei, Hooge Rijndijk 55. F. J. van Driel, Sliksteeg 10 A, werkm. A. Fris, Witte Singel 89. 1. A. Thomése, Heerengracht 4, Leera- res M. O. H. van der Keur, Lange Schoolsteeg 5, bakker. E. J. Brohm, Botermarkt, modiste. D. van Rijn en gezin, Oude Singel 122, ^mandenmaker. A. C. Berends, Breestraat 25, bibliothe caresse. O. Uittenbogaart en gez., Medusastr. 3, scheepstimmerman. B. G. A. Smeets, Doe/astraat 23 A, onderwijzer. A. F. de Rijk, Stadhouderslaan 8, kok. M. A. Ittmann, Acad. Ziekenhuis, arts. F. Hendriks,, van der Tasstraat 14, ma chinist. M. L. A. Hoffmann, Oude Vest 97, apoth.-assistente. Wed. R. Bruintjes, Bloemmaikt 1. D. W. Slot, Oude Vest 33 A, bouwk. teekenaar. L. J. Lansman, R. K. Liefdegest. Pe likaanstraat, religieuse. J. C. Lotte, Pres. Steijnstraat 4, huis schilder. Opgave van personen, die ujt Leiden zijn vertrokken. Mej. N. de Bruin, Hekelingen, bij v. d. Sluis. Johs. Borreman, Amsterdam, Albert Cuypstraat 28. Mej. A. de Heer, Amsterdam, Mej. R. de Boer, idem, .2 Mej. J. M. Koesen, Blocmendaal, Ho tel Hartelust. H. Kruuk, den Haag, CosuaVissfr. 14. Wed. Engelberts, Made en Drimmelen. H. B. Mulder, Lisse, „Wagenstr. 13D. J. \V. Goessens, Roermond, Christof- felstr. 25. A. G. Vet, Noordwijk, Bronkhorststr. 75. Ant. v. d. Brand, Ter Heijden, b. Breda C. J. Korteweg, den Haag, J. J. G. v. d. Broek, id., C. J. Glaser, id., L. Leenheer, id., Land- en Tuinbouw. Het buitengewone zachte weer gedu rende den laatsten tijd, het algeheele ge mis aan ijs en sneeuw zou menigeen haast doen veronderstellen dat we het voorjaar al zijn ingetreden ofschoon we nog pas 12 Januari tellen. Waarlijk onnatuurlijk js het weer ge durende dezen winter en curieus klinkt als we hooren hoe landbouwers hun vee weer in de weide laten grazen, als we zien hoe tuiniertjes hun tuintjes in orde brengen, bij uitzondering daaruit zelfs ro zen kunnen plukken, boom en ziet men uitloopen, spreeuwen hoort men sjilpen, dit alles geeft verre van een winterstem- mïng. De land- en tuinbouwers kunnen het mooie weer van nu misschien later wel ■eens moeten bezuren, daar we toch de kans beloopen nog een wintertje, kou en sneeuw te krijgen en dan juist in den tijd dat de werkzaamheden aankomen. Een later in te vallen vorst zal ook zeer zeker nadeelig werken op de plant en boom gaarden. In de Bloembollenstreek wordt erdoor het steeds werkbaar weer veel voortgang gemaakt met het winterwerk, als delven enz., en het lijdt geen twijfel of deze werkzaamheden zullen zoodoende vroeg zijn afgeloopen en zal het, wat werk zaamheden betreft, een slap voorjaar zijn, Wanneer wij echter eens rondzien staan wij verbaasd over de vele werkzaamhe den die we gedurende den wintertijd zien gebeuren, hoe we weiland in bloembol lenland zien herschapen, waarvoor moei te noch onkosten worden gespaard, om deze te bewerken tot goeden blóembol- lengrond, misschien wel ten ongerief van landbouwers die hun stukje weiland zien verdwijnen ,maar het is toch zeer zeker een bewijs van den vooruitgang er. uit breiding van het bloembollenvak. Door het zachte weer beginnen de ge plante bloembollen al flink te werken eD kan men soorten als Henri Irring en Gul den Speer uit den grond zien opkomen; veel kans bestaat er dus dat de bloem bollen dit jaar vroeg zullen zijn wat den bloemenverzenders ten goede kan ko men daar er dan misschien met Paschen bloemen verzonden kunnen worden. De handel en de verzending van afge sneden bloemen ziet men telken jare ver levendigen en terwijl vroeger jaren de bloemen als onbruikbaar werden weg gegooid, worden ze thans (althans de bruikbaren) opgekocht en verzonden naar binnen- en buitenland wat dan in dien tijd veel werk geeft, en voorzeker ver diensten af zal werpen voor de onderne mers. Gelijk echter met vele zaken, zoo is het echter ook hiermede gesteld n.L dat er veel wantoestanden en oneerlijke concurrentie hierin bestaat, vandaar dat de voornaamste bloemenhandelaars zich trachten te vereenigen en alzoo samen werking te verkrijgen wat tot betere re sultaten zal kunnen leiden omtrent den handel en het vervoer der afgesneden bloemen. Naar we vernemen, zullen deze bloe menhandelaars binnenkort vergaderen tot het opmaken en vaststellen van een regle ment en statuten. Destijds is er veel gewerkt om dien bloemenhandel tegen te werken, in de overtuiging dat het ten nadeele zal zijn voor het bloembollenvak in het algemeen, dit heeft echter niet tot resultaten kunnen leiden en men ziet integendeel den bloe menhandel zich gaandeweg uitbreiden. Aanmoedigend is het wel te zien, dat de trek en de aanvraag naar de aloude Hollandsche bloemen toeneemt, maar jammer zou het toch zijn, wanneer het bloembollenvak in het algemeen hier min of meer nadeel van zou ondervinden. Z, Nationale Bloemententoonstelling. Het bestuur van de „Société Royale d'Agriculture et de Botanique de Gand" zal zich op de Nationale Bloementen - toonstelling te .Haarlem doen vertegen woordigen door een commissie, bestaan de uit de heeren Albert Ceuterick, alge meen secretaris; Maurice Duquesnay, penningmeester en Victor Heursel-de Meester, bibliothecaris en Conservator van genoemde vereeniging. Besmettelijke veeziekten. Aan den staat van de gevallen van besmettelijke veeziekten iu Nederland voorgekomen in de maand December 1909, wordt door ons de volgende opga ve ontleend: (de cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte voorkwam): mond en klauwzeer bij de herkauwende dieren en de varkens 0 (0); kwade droes en huid worm bij de eenhoevige dieren 2 (2)schurft bij de eenhoevige dieren en de schapen 637 (48); rotkreupel der schapen 21 (2); vlekziekte bij varkens (4)miltvuur bij alle vee 50 (48), Kerknieuws. De vooruitgang van het geloof In China. Overal, in Afrika zoowel als in Azie, wordt het woord van Tertulianus be waarheid, dat het bloed der martelaren het zaad der christenen is. Sedert de slachtingen der Boksers is er een wonderbare opbloei van het ka tholieke geloof waar te nemen in de meest geteisterde provincies. Aan een mededeeling van Mgr. Jar- lin ontleenen wij het volgende Het aantal katholieken in het aposto- lisch-vicariaat van Peking was op 1 Juli 1909 150.582 gedoopten en 24.091 ca techumenen. In den loop van dat jaar werden gej doopt 14.732 volwassenen en 3.571 kin deren terwijl 9.866 kinderen van heidenen werden gedoopt in a r t i c u 1 o mor-, t i s. Dit cijfer zegt meer dan lange Ver-!, halen over de gewoonte van kinder-;', moord. De seminaries bevatten 221 leerlingen waarvan 39 aan het groot Seminarie. Er zijn 19 normaalscholen met 741 leerlingen .19 colleges en pensionaten, met 901 leerlingen. 374 lag. scholen v. jon gens met 5.870 en 240 voor meisjes met 4.428 leerlingen. Daarenboven zijn er 1170 catechumenenschorlen, waar, godsdienstonderricht wordt gegeven aan 16.227 volwassenen en 3.575 kinderen. Mgr. Jarlin heeft tot medewerkers 109 priesters, waarvan 62 chineezen zijn. Uit de „Gerarchia„Cattolica pro 1910", een officieel handboek onder redactie van den Benedictijner pater Don Barsten van St. Anselmo te Rome, blijkt dat het H. College van kardinalen te genwoordig bestaat uit 54 kardinalen,! waarvan één door Pius IX, 38 doori Leo XIII en 15 door Pius X bentoemd zijn. Er zijn 14 Patriarchaten (8 van de latijnsche en 6 van de oostersche ritus) 185 aartsbisdommen van de latijnsche en 19 van de oostersche ritus. Voorts l'elt de latijnsche ritus 748 bisdommen; liet' aantal der verschillende oostersche ri-' ten bedraagt 52. Daarbij komen 610 ti- tulair-bisdommen en 23 vacante zetels „nullius dioeceseos". In de missie-ge- beden zijn 7 apostolische delegaturen 151 apostolische vicaraten en 63 aposto-, lische prefecturen, alsmede 5 van de Propaganda onafhankelijke delegaturen.. Pius X heeft tijdens zijn pontificaat 6 diocesen tot aartsbisdommen verheven en 18 bisdommen, 2 abdijen nullius, 14 apostolische vicariaten en 9 apostolische prefecturen gesticht. De toestand van den ZeerEerw. pa ter Ambr. van den Berg, pastoor der. Steigersche kerk te Rotterdam is der mate verergerd dat het einde spoedig verwacht wordt. Sport. Rolschaatsenrijden. 30 Januari as. zal in het Brongebouw te Haarlem een nationale wedstrijd plaats hebben in rolschaatsenrijden. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Januari I9IO, medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 777.1 Horta. Laagste barometerstand 732.8 Haparanda. Verwachting tot den avond van 13 Januarikrachtige tot stormachtige later afnemende westelijke tot noordwestelijke wind, veranderlijke bewolking,waarschijn lijk sneeuwbuien, kouder. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 15 timmerlieden, 5 metselaars, 5 opper lieden, 1 scheepstimmerman, 1 timmer man-kistenmaker, 1 steenhouwer, 2 schil ders, 1 aankomend schilder, 1 matrassen maker, 1 wagenmaker, 1 stoker-machinist, 1 aankomend grot-bankwerker, 1 grot- bankwerker, 1 aankomend smidsknecht, 1 smidsknecht, 1 smidvuurwerker, 3 vuur- en bankwerkers 1 rijwielhersteller, 1 smidsjongen, 1 smidsleerling, 1 aankomend letterzetter, 1 kleermaker, 2 bakkersknech ten, 2 koetsiesr, 1 koetsier-tuinman, 1 koekbakker-noodhulp 1 wijnkoopersknecht 1 schippersknecht, 4 grondwerkers, 1 bloemistknecht, 5 magazijnknechten, 16 loopknechten, 5 loopjongens, 1 fabneks- jengen, 1 aankomend winkelbediende, t 1 incasseerder, 2 oppassers, 1 zeilmaker, 39losse werklieden, 5 werksters, 1 naaister, 1 waschvrouw. Gevraagd. 1 kleermaker, inwonend, ongehuwd, 1 kunstbloemenverkoopsler. Rechtszaken. Rotterdamsche Rechtbank. Dronkenschap en verzet te Gouda. G. H. B., losse werkman te Gouda, lag op 25 October dronken op de straat Een juffrouw, die hem aldus liggen vond, waarschuwde de politie, en deze, ziel over den man ontfermende, poogde hen mede naar het bureau te nemen. Zondet moeite scheen dit niet te kunnen gaandt man was er blijkbaar met van gediend

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2