Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. gesteld van den officier van justitie en mag hij nu achter slot en grendel uitrus ten van de vermoeienissen zijner fiets tochten. Op de Qroote Markt te 's-Gra- venhage kon men Maandagmiddag weer het stichtelijk schouwspel bewonderen van een veldartillerist in uniform, kap laarzen aan, schoudermantel om, die met 'een bakje met lucifers voor zijn lijf liep te venten, natuurlijk onder groote be langstelling. De politie liet den man on- 'gemoeid. (Avp.) Varkens. Als een bewijs, dat op de Veluwe ook zware varkens worden gemest, meldt men, dat bij een landbou wer onder Barneveld dezer dagen een zeug werd geslacht van 820 pond. Bij denzelfden boer werd de vorige toaand een dergelijk exemplaar geslacht, wel iets lichter, maar toch bij de 400 kilo gram. UitSittard meldt men dat daar gisteravond een demonstratie werd ge houden, nadat het algemeen bekend was geworden, dat de 21-jarige inspecteur van politie Offermans in zijn ambt was ge schorst en Sittard had verlaten. Een jon geling, met uniformpet op, gelijkend op den geschorsten inspecteur, had men met zware touwen geboeid en werd onder ge jubel van groot en klein van het stadhuis naar het station gebracht. In de Dominiale mijn te Ker- Jcerade geraakte gisteren de ongehuwde toijnwerker O. onder afvallend gesteente ©n werd onmiddellijk gedood. Op avontuur. De veertienjarige fcoon eener achtenswaardige familie te Amersfoort is sedert Vrijdag v.erdwenen toet achterlating van een brief, waarin hij bericht, dat hij op avontuur was ge gaan in den vreemde en vijfhonderd gul- den heeft meegenomen, die hij voor zijn Vader van diens zwager had moeten ha- Jen. Dit laatste is juist gebleken. De jon gen is nog niet gevonden. Hij was een hartstochtelijk sensatieroman-lezer. Je Ulrum wilde gisteren B. W. ©en lek aan een acetyleengastoestel her stellen. Toen hij er met een brandende lucifer bij kwam, ontstond een ontploffing, waardoor B. W. zoo werd verwond, dat jia enkele minuten de dood intrad. Een Rus heefteen geniaal mid- jdel gevonden om te voorkomen dat aal moezen aan armen gegeven, omgezet worden in sterken drank. Hij stelt voor ieen aparte munt te slaan voor die doel einden, iets dat ook voor andere landen Van belang zou kunnen zijn. Reeds enkele weken huist in 'een veestal midden op een groote, dras- ge weide, in de gemeente Lonneker, een gezin van 8 personen. Het werd 30 Dec. Vermeerderd met een tweeling. Van ge meentewege is tevergeefs getracht een ©inde aan dezen toestand te maken. In Friesland gaan verschei dene boeren en landeigenaren het vangen Van mollen op hunne landerijen verbie den. Zij begrijpen dat het zaak is deze Verdelgers van insecten en larven te be houden, nu haar het zich laat aanzien strenge vorst daarin geene opruiming houdt. Als het besluit maar niet te laat is. Een landbouwer onder Colijns- plaat had een ouden hond, dien hij aan iemand uit Wolphaartsdijk gaf om hem af te maken. Die persoon schonk hem ech ter aan een derde en vandaar wist het dier te ontsnappen. Het duurde niet lang ;©f de hond vertoonde zich aan het Wol- phaartsdijksche veer, nu eens springende in een roeiboot, dan weer in het water doch als het ware bewust van zijn on macht om den overkant te bereiken, keer de hij weer naar den wal terug. Nogmaals beproefde het dier den overtocht, toen ©en voorbijvarende schipper het midden in den stroom met den dood zag worste len. Hij pikte hem op; doch tot bittere teleurstelling voor den viervoeter werd hij aan den Zuid-Bevelandschen wal aan land gezet Het trouwe beest gaf echter den moed niet op, want een paar dagen geleden ver scheen hij bij zijn ouden baas, waar hij nu rustig in zijn hok ligt. De landbouwer is besloten hem nu maar tot zijn dood bij ï>ij zich te houden. Hetdorpje Scapo 1 o, bij Parma, Js door de inwoners verlaten. Het dorpje dat honderd huizen en een kerk telt, ligt tegen de rotsachtige helling van een heu vel aan en die helling begint te verzak ken. De grond schuift langzamerhand naar het dal toe. De huizen van het dorp staan alle scheef en het geheel biedt daar door een zonderlingen aanblik. De in woners zijn dag en nacht in de weer geweest om hun meubelen uit de huizen weg te halen. Noodlottige brand. ,Te Lis- jburn in Ierland is een gezin van zes per sonen in de vlammen omgekomen. Te gen vie ruur Maandagnacht ontdekte een politieagent brand in de woning van een gebroken, werd bevonden dat de moeder lantaarnopsteker .Toen de deur was open met vier kinderen in de slaapkamer, de vader in de keuken verbrand waren. Drie commensaals konden nog gered worden. Een Amerikaansch afgevaar digde, de heer Sabath uit Illinois, heeft ■een voorstel bij de Kamer ingediend om een progressieve belasting te heffen Van huwelijksgiften van 100,000 doll, en hooger. Van een bruidschat van 100,000 doll, tot 250,000 doll, zou 5 pCt. worden geheven, terwijl dames met een huwelijksgift van 20 millioen of meer 20 pCt. zullen tooeten Smalen. Bij een huwelijk met een buitenlander zou, volgens het voorstel, een nog'hoo- ger percentage moeten worden afge staan. Het ongeluk in Karinthië. Omtrent het verschrikkelijk ongeluk in het dorpje Raible in Karinthië, waar, zoo als wij gisterenavond mededeelden, een ziekenhuis met 7 personen plotseling in de diepte verdwenen wordt aan het Berliner Tageblatt nog het volgende ge meld. Zaterdagmiddag om halfeen hoorden de inwoners van Raible plotseling een geweldige knal. Doodelijk verschrikt snelden ze uit hun huizen. Bij het hospitaal gekomen, zagen zij hoe zich daar over een afstand van honderd vierkanten meter de aarde open sperde. Er vormde zich een reusachtige „pinge", aldus noemen de mijnwerkers een gat, dat zich door verzakking van den bodem vormt en het ziekenhuis helde eerst op zij en stortte daarna als een kaar tenhuis ineen, waarna het in een diepte van hond-erd meter verdween. Eer. rookwolk steeg op en stofwolken omhulden den plek des onheils. Toen werd alles stil. Voor de cogen der toeschouwers vormde zich in de diep te een kolk, waarin het water stroomde en bruischte. Een jongen, die zich in het zieken huis bevond, kon zich nog tijdig door een sprong uit het venster redden. Maar ove rigens werden alle in het huis aanwezige personen in de diepte verzwolgen. Dokter VeseFy, zijn jonge vrouw, een kindje van een paar maanden, van een der ziekenverpleegsters, een gepension- neerd gendarme, diens vrouw en twee ziekenverpleegsters. De ongelukkigen zijn waarschijnlijk voor zoover zij niet door het puin van het instortende huis werden verpletterd, door bet instroomende water verdronken. De bevolking in den omtrek is diep verontwaardigd over het gebeurde, om dat het wordt toegeschreven aan de totaal onvoldoende voorzorgsmaatregelen wel ke men tegen dergelijke gebeurtenissen had genomen. Onder het dorp Raible bevinden zicb namelijk ertsmijnen, gedeeltelijk toebe- hoorend aan graaf Henekei von Donner- mark en gedeeltelijk van den staat. Reeds herhaaldelijk hadden zich „pin gen" gevormd die slechts op geheel on voldoende wijze ewer werde ropgevuld, zonder dat men eenige moeite deed om het daardoor ontstane gevaar definitef te doen verdwijnen. Alle bewoners in het dorp hebben thans hun huizen verlaten en kampeeren in de open lucht omdat men verdere instortin gen vreest. De apache, bij wiens aanhou ding Zaterdagavond in de Auhry-le-Bou- cher-straat te Parijs een straatgevecht ge leverd is, waarbij, zooals onze lezers we ten, een agent gedood is, en andere agen ten zeer ernstig gewond zijn, blijkt zelf ook een leelijke stoot met een sabel te hebben opgeloopen, die een der longen getroffen heeft. De jongen, Jean Liabeuf is zijn naam, ligt in het ziekenhuis en mag niet vervoerd worden. Hoewel zeer zwak, gaat hij geweldig te keer tegen de politie-mannen, die hem bewaken en te gen den rechter van instructie, die hem kwam ondervragen, zeide hij: Is het je om mijn hoofd te doen? Geneer je dan maar niet en neem het. Ik wil jouw hoofd en dat van alle klabakken. Liabeuf vertel de, dat hij al een poos loerde op twee agenten, die hem in Juli opgepakt hadden. Het was hun schuld, zeide hij, dat hij veroordeeld was. Daarom was hij blij, dat hij nu den agent Deray doodgescho ten had, en het speet hem dat hij niet alle agenten had kunnen dooden. Van de armbeschermers, die Liabeuf bij zijn ar restatie droeg, leeren riemen met vlijm scherpe punten, zeide hij, dat hij deze prachtige vinding in een uit het Engelsch vertaald boek gevonden. Brutale aanranding. Te Ant werpen is weer een brutaie aanranding gepleegd. De misdaad geschiedde in de herberg 23, Vlasniarkt, gehouden door Meta Schulte. De herbergierster kreeg eerst het bezoek van een onbekende, die haar een borrel vroeg. Op haar weigerend antwoord ging de zonderlinge klant weer terug, na eerst een oogslag geworpen te hebben in de tweede plaats, zeker om te zien of er niemand was. Kort daar op kreeg de vrouw het bezoek van een tweede, die haar ook onbekend was en haar in het Duitsch een glas bier vroeg waarvoor hij een 50-centimenstuk in be taling gaf. Dadelijk verliet hij de herberg zeggende binnen een paar oogenblikken weer te komen, om zijn glas bier uit te drinken. De herbergierster ging daarop weer te rug naar de tweede plaats, dienende tot keuken, maar nauwelijks had zij een voet binnen gezet, of ze werddoor een onbe kende aangevallen, die trachtte, haar bij de handen te grijpen en zoo te bedwin gen. Meta Schulte is echter iemand, die van geen klein gerucht vervaard is. Zij verzet te zich ook geweldig tegen haren aanval ler. Deze laatste moet zelfs in de wor steling zijn gewond in den hals. Op het aanhoudend hulpgeroep der vrouw, kwam de Duitscher van daareven weer terug binnen, en deze nam een hand doek, die in de keuken hing, stopte dien in den mond van het slachtoffer, draai de hot gas uit en de twee booswichten ontnamen de vrouw toen al haar geld. Daarna wierpen zij haar öp den grond, \vaar het slachtoffer bewusteloos bleef liggen, Eene medebewoonster van het huis, die het zonderling vond, dat alles in de vol ledigste duisternis was, had de deur eens opengeduwd en vond de herbergierster nog in denzelfden toestand, zooals ze door de schurken was achtergelaten. Toen de vrouw tot haar zeiven was ge komen ,kon ze het gebeurde verhalen, en tevens nog al een goed signalement van een harer aanranders mededeelen. De een, die Vlaamsch sprak, was groot, mager, heeft zwarte knevel en baard en draagt zwarte overfrak. Volgens het slachtoffer is deze kerel nogal in hare herberg geweest, leurende met appelcie- nèn en een andere maal, eenig geld vra gende om te kunnen logeeren. Over drie dagen had ze hem nogmaals aan de kaai gezien, strooibriefjes uitdeelende. Over den Duitscher wist de vrouw niet veel te vertellen. (H. v. A.) T woe oplichters aa ngehou den. Ten kantore van notaris Ritman aan de Heerengracht 611 te Amsterdam heeft de recherche gistermiddag de hand gelegd op een tweetal Hagenaars, waarvan de één zich uitgaf voor jhr. van Doorn. Reeds was het hun gelukt door tusschen- komst van den zaakwaarnemer De Vries twee bedragen respectievelijk van f9000 en f2000 op den aangenomen naam te bemachtigen. Op het kantoor waren zij juist bezig aan het opmaken van de akte tot het sluiten van een geldleening van f20.000. Nader kan het „H.bl." nog het volgen de mededeelen Eenigen tijd geleden het wa,s in de maand November, werd de praktizijn L. A. de Vries te Amsterdam, door zekeren Dutilh uit den Haag, die zeide direc teur van een administratiekantoor te zijn, aangezocht om een hypotheek van f9000 te sluiten op een huis aan het Bezuiden- hout 11, toebehoorende aan zijn, Dutilh's, cliënt, baron van Haersolte v. d. Doom. Daar de heer De Vries omtrent den ba ron de meest gunstige informaties kreeg, en Dutilh bewijzen overlegde, dat het perceel onbezwaard was, werd, ten kan tore van notaris Ritman de hypothecaire geldleening gesloten. Eenige dagen later vroeg Dutilh den heer De Vries een bedrag van f2000 te verstrekken op een door baron van Haersolte geaccepteerden wissel en ook deze transactie kwam tot stand, Nu enkele dagen geleden kwam Du tilh met een nieuw verzoek 4>ij den heer De Vries: hij wenschte een tweede hy potheek te sluiten op het huis in het Be- zuidenhout, ditmaal tot een bedrag van f20.000. Ook hiertegen had de praktizijn geen bezwaar, omdat hem gebleken was, dat het perceel naar schatting een waarde van f50.000 had, doch tevens stelde hij voor, de reeds voorgeschoten bedragen van f9000 en f2000 met de nu aange vraagde f20.000 te doen ineensmelten tot één eerste hypotheek, tot een bedrag dus van f31.000. Het was van deze transactie, dat gister ten kantore van den reeds genoemden notaris de acte zou gepasseerd worden. De heer De Vries had echter argwaan gekregen door 't groote bedrag, dat thans gevraagd werd, en Maandag toog hij naar den Haag om daar tot de treurige ontdek king te komen, dat hij hoogstwaarschijn lijk met een paar oplichters te doen had en dat de „baron" in het geheel geen baron was. Zich echte rhoudend alsof hij de zaak volkomen vertrouwde, begaf de heer De Vries zich gistermiddag met het gevraag de bedrag naar het kantoor van den no taris. Hij had evenwel de voorzorg geno men de politie van een en ander in kennis te stellen en de inspecteur Ver steeg van het politiebureau op den Sin gel stelde zich met een paar recher cheurs in een aangrenzende kamer ver dekt op. De acte werd voorgelezen en door den „baron" onderteekend. Toen het de beurt van den heer De Vries was, om eveneens te teekenen, zeide deze nog even te willen wachten. Zonder méér beschuldigde hij daarop de beide heeren er van oplichters te 2ijn en hij dreigde hen aan de politie over te leveren als zij niet zorgden, dat hij het hun reeds verstrekte bedrag van f 11000 terug kreeg. De heeren vielen door de mand en wilden naar Den Haag gaan om het geld te halenDaar kwam natuurlijk niets van in. De politie nam het twee- fal mee naar het bureau op den Singel, voor welke overbrenging gebruik werd gemaakt van de „Atax", waarmee de heeren naar het notariskantoor gegaan waren en die voor het kantoor stond tie wachten. Bij fouilleering bleken beiden slechts weinig geld op zak te hebben. De „ba ron" die deftig uitgedost was zeide thans assuradeur te zijn. Hij ver klaarde Van der Mee te heeten en te 's-Gravenhage te wonen. Dutilh bleek onder zijn werke! ijken naam „gewerkt" te hebbenop hem werd o.a. een... ploertendooder gevonden. De recherge stelde ook te 's-Graven hage een onderzoek in. Zij vond er in de woning van D 'Ah een bedrag van ongeveer duizend gulden. Faillissementen. Uitgesproken: Ch. Rasmussens; boekdrukker te Arnhem, handelende al daar onder de firma Rasmussens en San ders. curatoren: tor. kH. F. de Orauw, en H. J. Klaasesz, industrieel. S. Bou- dewijns winkelier,; Den Haag, curator: mr. L. A. Micheels. L. Brusse, wed. W. F. van Ling, koopvrouw, den Haag, curator: mr. J. J. Bergsma Jr. D. I. Goudsmit, zetkastelein en koopman in ou de tabaksmatten, Amsterdam, curator: mr. J. J. B. v. d. Mandere. W. Holt- manns, koopman en winkelier in verlich tingsartikelen te Weesp, curator: mr. A. A. Aberson. r— H. J. Berbee Pz.; bloe mist te Lisse. D. Utders, koopman te Schoten. Geëindigd: P. Heemskerk, winke lier in schoenen Amsterdam. J. Westland Lz., te Huizen. Opgeheven: G. van Eek en O. J. Hoogesteeg, beiden te 's-Gravenhage. E. van der Bor, weduwe G. A. Waalwijk, zonder beroep te Hilversum. F. X. L. M. Kruse, manufacturier te Haarlem. {Buiten verantwoordelijkheid der redactie). 'Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het irjgezondene van den heer Wijtenburg in uw blad van 11 dezer, verzoekt ondergeteekende ook eenige plaatsruimte. Het is nl. genoegzaam bekend dat het R .K. Wees- en Oudeliedenhuis op de St Jacobsgracht alhier, voorheen ook opengesteld was voor gehuwden. Wat echter de reden is, waarom men gemeend heeft hieraan een einde te moe ten maken ,is mij niet ten volle be kend ,doch in ieder geval is zulk een genomen besluit te betreuren. Nu vraagt de heer Wijtenburg of het niet op den weg der R. K. Werklieden verenigingen of op dien der K.S.A. om den stoot te geven [tot oprich ting eener zoodanige instelling doch ik geloof, dat allen die het wel raeenen met het lot der ouden van dagen, het zouden toejuichen, indien het bestuur van bovengenoemde instelling haar be sluit kon intrekken en den toegang weder openstelde ook voor gehuwden. Mij dunkt, dat de bezwaren welke daar tegen kunnen zijn, toch niet onoverko melijk zullen wezen. U Ed. dankend voor de plaatsruimte teeken ik mij Hoogachtend, W. DE LA RIVIÈRE. HAALEMMERMEER. BEVALLEN: C. Schippers get>. Van Bemmel, D. N. Tolenaars geb. Eygen- brood, D. J. M. Meckel geb. v. Geils- wijk, Z. C. Visser geb. Jansen, D. J. van Leeuwen geb. Van Andel, Z. C. Sepers geb. Bos, Z. A. van 't Riet geb. Hulsbos, D. OVERLEDEN: J. Kauffman, 9 m. LEIDERDORP. GEBOREN: Arie Peter, z. v. W. Heij- koop en A. Breedijk. Hilbrand, z. v. W. Bos en A. Goedhart. RIJNSBURG. GEBOREN: Lena, d. v. P. v. Beekum en L. den Drijver. Elizabeth, d. van D. van Klaveren en C. Imthorn. ONDERTROUWD: N. v. Egmond jm. 26 j. en A. v. d. Eijkel, jd. 23 j. TER AAR. GEBOREN: Gerardus Gcrtrudus ,z. v. H. J. v. Eijk en C. M. Bakker. Maria, Johanna Woutrina, d. v. M. v. Jol en E. Versteeg. ONDERTROUWD: P. J. Pauëlsen jm. 25 j. en C. Dudink, jd. 23 j. Hein Kou- wenhoven jm. 22 j. en Koosje v. d. Zwaan jd. 20 j. GETROUWD: Jan Resting ,en Ger- ritje van Vliet. OVERLEDEN: Cornelis Jan ©n Jan .Cornelis, tweelingen, 1 maand. VOORHOUT. GEBOREN: Martinus, z. v. H. Venhe en L. Hoek. Cornelis Simon, z. v. C. Warmerdam en M. Westerhoven. Her.drika Petronella, d. v. J. Vrolijk en A. W. Bierman. Nicolaas Josef, z. v. W. van der Laan en M. M. de Bruijïij. ONDERTROUWD: J. van Schooten, j.m. 25 j. en Elisabeth van den Berg, j.d. 27 j., beiden van Voorhout. Verkoopingen. LEIDEN, 15 Januari, 's avonds 7 u. No tarishuis aan den Burg. Afslag Winkel huis, Vischmarkt 6, 97 c.A.heerenhuis Heerengr. 25, 3.4 A.; .s, Kraaierstr. 2, 1.77 A.huis Rapenburg 102, 67 A.; huis Vliet 42, 68 c.A.; winkelhuis, Hoo- gewoerd 159, 81 c.A.; huizen Vogelstr. 7 en 9, 39 en 38 c.A.; huis Langegracht 132, 1.14 A. Notaris C. Versluijs. LEIDEN, 15 Jan., 's avonds 7 u. Nota rishuis a,a,n de/i Buig. Afslag Winkelhuis _N. Rijn hoek Langestr., 1.22 A. Notaris Hoppe te Delft. LEIDEN, 15 Januari, 's avonds 7 u.y Notarish. aan den Burg, Afslag Winkel huis Nieuwe Rijn 58,- 1.2Q A.; winkelhui^ Haarlemmerstr. 6, 1.14 c,A. Notaris h' J. ter Laag Czn. LEIDEN, 15 Jan,; 's avonds 1 u. Nota* rishuis aan den Burg. Afslag, zes hee^ renhuizen in het Wilhelminapark onde^ Oegstgeest, elk groot 2.25 A. Notaris Of D. du Rieu te Voorburg. LEIDEN, 15 Jan., 's avondis 7 u. NotaH rishuis aan den Burg. Afslag Huis, Eim, nenvestgr. 23, 42 C.A.; winkelhuis Rijn straat 23; 46 c.A.huis, Gortestr* 12, 57jj c.A.huis Gortestr. 16, 51 c.A.; winkel huis, Ruime Conscientiestr. 16, 36 c.A/] huis, Waardgr. 40, 49 c.A.; huis, Klarestr. 39, 44 c.A.huis Uiterstegr. 79, 45 c.A. huis,- Moriaanstr. 9, 32 c.A. Notaris mr. J. A. F. Coebergh. LEIDEN, 15 Jan., 's avondjs 7 u. Nota-j rishuis aan den Burg. Afslag Winkelhuis aan den Maresingel hoek Koningsstr.; twee nieuwgebouwde en twee onafge werkte huizen aan de Koningstr.tien na genoeg geheel afgewerkte huizen aan de Pr. Frederikstr.twee huizen aan de Hee-, renstr. 38 en 40; huis aan de Minnebroers-, gracht 13; huis aan de Rabarberpoort 3; huis aan de Leege Werfsteeg 16; huis aan de Bouwelouwest. 16; huis aan do Gecrestr. 17. Notaris Klaverwijden. LEIDEN 21 en 28 Januari, 's middags 12 u.; „Zomerzorg", Wei-, teel- en hooi land onder Alkemade in de Blijver-, Her- togs- en Akkerslootpolders, 12,80.70 H.A. weiland onder Woubrugge 91/70 A. No taris Schoor. LEIDEN 21 en 28 Januari, 's middags 12 u. Zomerzorg", Bouwmanswoning Weltevreden" met wei- en hooiland on der Rijnsaterwoude,- 17.30.60 H.A. Nota ris Schoor. ZEGVELD, 27 Januari 's morgens 9 u. Boelhuis op de hofstede van jiu wijlen W. van Doorn. Notaris Jhr. P. J. van Winter. ALFEN AAN DEN RIJN, 19 en 26 Ja nuari 's morgens 11 u. Hotel St. Joris Twee woonhuizen aan de Julianastraat 267 en 268 resp. 3.40 A. en 2^.59 A. NOORDWIJK, 18 Januari 's morgens 11 u. Hotel Hof van Holland. Winkel-| huis aan de Westeindervoorstr., twee woonhuizen aldaar"woonhuis, van Lim burg Stirumstr.teel- en weiland in Boe- kersloot. Notaris Binnendijk. GOUDA, 13 en 20 Januari, 's morgens 11 u., café „de Harmonie", hofstede „St. Elisabetshoeve", benevens 3 perceelen wei- en hooiland, ter gezamenlijke groot te van 15 H.A. 53 A. 16 c.A. aan den Bloemendaalschen weg onder Wadbings- veen. VOORSCHOTEN, 19 Januari, 's mor gens H uur, „Het Wapen van Voor-, schoten", Afslag Burgerwoning nabij de Vink onder Zoeterwoude, 3.28 A. Notaris Schoor SASSENHEIM, 18 Jan., 's morgens 11 u., „Het Bruine Paard". Afslag Hee renhuis aan de Dorpstraat, twee bloem- bollenschuren en diverse perceelen bouw terrein. Notaris G. ten Bruggencate. NIEUWKOOP, 19 Januari. Verkoop bij iunschrijving van 17 st. iepenboomen door kerkvoogden van de Hervormde Gemeenten. NIEUWKOOP, 27 Januari en 3 Fe bruari, 's morgens 11 u. Koffiehuis Th. J. van den Bosch. Wei- en hooiland in den polder Nieuwkoop en Noorden 2.31.60 H.A. Rietland, hooiland en wa ter, 7.43.35 H.A. Notarissen B. D. Krü- semann te Bodegraven en mr. C. van der Lee te Aarlanderveen. ROELOFARENDSVEEN, 24 Januari 's morgens 10 u. Logement van den heer Wagenaar. Winkelhuis aan de Oostzijde van den Veendersdijk 1.80 A. Noiaris A. Veenstra te Oudewetering. HOOFDDORP, 27 Januari 's namid dags halfeen koffiehuis „De Beurs". Hofstede met Bouw- en weiland aan den hoofdvaartweg tusschen le Vijfhuizer en Spaarnwouderdwarswegen 30.00.25 H. A. Notaris C. T. J. Heinsius. HILLEGÓM, 19 Januari, 's morgens 10 u. Vijfde houtverkooping der Maat schappij „VeenenburgElsbroek", be ginnende aan de Veenenburgerlaan. No taris Tuymelaar te Lisse. Afloop Verkoopingen. SASSENHEIM. Op de gister ten over-1 staan van Notaris O. ten Bruggencate gehouden verkooping werden de percee len in bod gezet op: Perc. I, Het heerenhuis aan de haven groot 3 A. en 15 c.A. 13000. i Perc. 11 bloembollenschuur, groot 2 A<| 10 c.A., f 2500 Perc. Ill, houten bloebollenschltur. j groot 6 A. 35 c.A., f 1775. Perc. IV, bouwterrein, groot 6 A. 35, C.A., f 725. Perc. V, bou. terrein, groot 2 A. en 5 c.A,. f 740 J Perc. VI, tuingrond, groot 19 A. «dj 10 c.A. Perc. VII, bouwterrein aan den RijkH straatweg en de florisschoutenstraat, S< 30 c.A., I 2450,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6