Uit Stad en Omgeving. sierplanten. Dit op zich zelf zoo alledaags Voorkomend geval gaf geen freden tot ver- Wondering. Zeer verrast was ik echter, toen het diertje het centrum van het net begon uit te spinnen, en na ongeveer een half uur werken had ze in het web een stervormige figuur gesponnen, die het uiterlijk had van een witte bloem. De spinragdraadjes waren zoo dicht bij elkan der gebracht ,dat men nauwelijks op eeni- gen afstand de ware natuur van de nage bootste bloem kon uitvinden. De spin, wier lichaam geel gekleurd was, met roode stippen gevlekt, zette zich na volbrachten arbeid in het midden van het web, a'.zoo het hart der bloem vor mende. Hel duurde niet lang, of het eerste insect, een vlieg, viel als slachtoffer van de zoo kunstig nagebootste bloem. Zoodra ze zich op de bloem wilde'zetten, werd ze door de spin gegrepen en gedood. Op deze wijze behaalde de spin nog me- ngeiri buit, terwijl ik toezag. De heer Ten Houten de Lange heeft dit stukje kunst der natuur in teekening gebracht, waarvan een afbeelding aan zijn bijdrage in het tijdschrift is toegevoegd. Door de auto van den Berlijn- schen politie-president is Zondag Unter den Linden een 60-jarige postbeambte overreden. De man werd per rijtuig naar naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek bij aankomst aldaar reeds te zijn overle den. De politie-president, die zelf in het rijtuig had gezeten, verklaarde dat zijn chauffeur aan het ongeval geen schuld heetf. Hij had, zooals gewoonlijk, zeer Jangzaam gereden, maar moest om uit te «wijken voor een andere auto, een draai 'nemen, hetgeen de postbeambte blijkbaar niet bemerkt had. want hij liep vlak te gen het voertuig in, kwam te vallen en werd overreden. Zondagnacht is op de Schel de bij Antwerpen een roeiboot, waarin een brievenbesteller en zes soldaten ge zeten waren, door de Hollandsche sleep boot '1 Avenir aangevaren. De roeiboot /kantelde, en drie soldaten verdronken. De roeiboot voerde geen licht. Uit Dinxperlo schrijft men aan de Arnh. Ct.: Zekere K,, wonende aan de Pruisische grens, die gisteravond de dikwijls afge keurde baldadigheid wilde uithalen-om bestrijders met steenen te werpen en met knuppuls te slaan, had in de duisternis niet bemerkt dat hij bij deze wijze twee Duitsche gendarmen, in Suderwick gede tacheerd, tot slachtoffer van zijn balda digheid had gemaakt. Deze wisten hem te vatten. Na hem een pak priigel te heb ben versterkt, werd hij geboeid naar Bo- cholt overgebracht. Toen hij onderweg geen lust meer had om te loopen, werd de lust tot voortloopen er door een nieuw pak van hetzelfde laken in gebracht. 'Een gelukkige otterjacht. Een niet alledaagsche otterjacht had ónlangs d elandbouwer Van K. te Her- xen, gem. Wijfie, toen deze vergezeld van zijn otterhond eens ging kijken naar zijn land, dat door den hoogen waterstand overstroomd was. Hij vertelde aan een berichtgever van „Onze Zoetwatervis- schfriy daaromtrent 't volgende: 't Was op 8 December jl„ dat ik des voormiddags omstreeks half elf bij mijn ondergeloopen land gekomen een vreemd geluid vernam, dat mij oogen- blikkelijk de aanwezigheid van otters deed vermoeden. Mijn hond, dien ik bij mij had en die op de vangst van otters en bunsings gedresseerd is, had er ook al de lucht van gekregen en stoof aanstonds te water, toen ik hem daartoe aan zette. Hij zocht elk plekje nauwkeu rig af, snuffelde nu hier en dan daar on der, tot op eens een obter, zich door den hond ontdekt ziende, uit een nabij gelegen griend of twijgwaard, die ook pnder water stond, kwam opduiken en naar het diepe water zwom. De hondi, bang zijn prooi te zullen verliezen, zwom met forsche slagen den otter na 'bijna had hij dezen ingehaald, toen de otter onder dook en ik enkele minuten niet anders zag dan den hond, die zich kalm in dezelfde richting voortbewoog. En zoo waar, 'n twintig meter verder, juist in den stroom, kwam de ofjter weer boven, doch bijna op hetzelfde oogenblik greep de hond hem in den nek en zette zich daarna als een ruiter te paard op den otter, die enkele vergeefsche po gingen deed om zich van zijn aanrander te bevrijden, en die daarna', zich in het diepe water niet meer veilig achtend, baar den vasten wal zwom. Daar gekoj jpien maakte de hond hem onmiddellijk Nauwelijks was dit gebeurd, of weer s*°°^ bond het water in, als wisit hjj bij instict, dat ook de metgezel van den eersten otter zich in de nabijheid moest ophouden. Ik liet hem rustig be gaan en na ongeveer een kwartier kwam ihet trouwe dier mij den tweeden eter brengen, dien hij op dezelfde wijze ge grepen, doch in het water afgemaakt! had. Maar toen was 't dier erg moe. Ik liet hem dus eerst wat ui.trusen, waarna |k in opgewekte stemming den weg naar Jhuis insloeg. Nog niet ver liep ik even- Zwel, of de hond was al weer weg en even daarna hoorde ik hem aanslaan. Dit Was voor mij het zekere teeken, dat hij al Weer een bunsing erf een otter op 'het spoor was. Nieuwsgierig wat dat nu .Weer zipi kon, liep ik vlug in de rich ting, vanwaar het geblaf tot mij door dong. Op eenmaal zag ik de;; hónd luid blaffende bij eep^oop riet st^a/i, dicht bij een kolk, op welken hoop zich iets bewoog. Naderbij gekomen zag ik tot mijn niet gjeringe verbazing, dat zich daar een derde otter bevond, die zich blijkbaar op den riethoop te slapen had gelegd en nu door mijn makker uit zijn middag dutje was gewékt. Toen de otjSer mij gewaar werd, wilde hij op de vlucht gaan, doch' op hetzelfde oogenblik pakte hond hem beet en in minder dan geen tijkl was ook nummer drie afgemaakt. Summum opus Papae. De bekende katholieke dichter en schrijver dr. Lorenz Krapp hield laatst een rede, waaraan 't volgende ontleend is, dat wij om het zeer merkwaardige van het geval hier een plaats geven. In de zomer van dit jaar (1909) was ik in Venetië. Daar ligt nabij de Rialto- brug een straat met een hoog huis, dat een bronzen plaat in den gevel draagt. In die bronsplaat is een zeldzaam woord gegrift: „Ecce summum opus Papae." Hier is het grootste werk van den Paus. Wat mag dat grootste werk wel zijn? De stichting van een katholiek dagblad. Daar is de redactie der Difesa, het door den Patriarch Sarto opgerichte dag blad tot verdediging der Katholieke be langen in Venetië. Ik kwam te Venetië in den dom van Sint Marcus, de wondervolste kerk ter wereld. Daar schittert alles van goud en edelgesteente. Daar staat ook een heerlijke, over-oude patriarchale troon. En ik bracht mij te binnen, wat een ver heven aanblik het moest zijn daar op dien zetel de innemende en tegelijk in drukwekkende figuur van Pius X te aan schouwen in de dagen dat hij Patriarch van Venetië was. Maar als ik daar zoo stond, ging mij ook een andere gedachte door den geest. Denzelfden morgen had mij een Italiaan eenige bizonderheden uit het leven van den Paus verteld, waaronder dit merk waardige. Toen de Paus nog patriarch van Ve netië was, voer hij met zijn prachtgondel van paleis tot paleis, van burgerhuis tót burgerhuis en verdeelde eigenhandig bladen van de door hem opgerichte „Difesa". Ik weet niet, waar Pius X mij als patriarch grooter scheenin Sint Marcus op den patriarchalen zetel of op zijn vaart door de donkere, stille kanalen van Venetië om vrienden te winnen voor het katholieke dagblad van zijn stad. De uitslag van het edel pogen mag bewondering wekken. De vijanden der Kerk hadden in Vene tië geheerscht als meester. De wil van het christelijke volk maakte aan hun macht een einde. De kerken hadden leeg gestaan. Zelfs in de Sint Marcus verdrong zich op Zon dagen een oneerbiedig pratende, on- geloovige troep vreemden sindsdien echter was er als een levenwekkende lente over de slapende stad gekomen. De kerken liepen vol, het geloof bloeide op. Venetië was weer een christelijke stad. Ecce summum opus Papae. Dat was het grootste werk van den Paus. („Msb.") Kerknieuws, Dr. Vermaat S. J. f Te Nijmegen is Zondag vrij plotseling overleden pater dr. H. Vermaat S. J., leeraar aan St. Canisius College aldaar. De overledene was 18 Sept 1860 te Rot terdam geboren, bezocht het seminarie te Kuilenburg, ging vervolgens naar het klooster Mariendal bij Grave en werd, na de hoogeren studiën te hebben vol tooid, als leeraar te Katwijk benoemd. Dit bood hem de gunstige gelegenheid aan de Leidsche ^Uuiversiteit zijn studiën in de klassieke letteren voort te zetten met het gunstige gevolg, dat hij 25 Oct. 1893 promoveerde op een proefschrift „Disputatio de Actate qua conscripta est Historia Augusta", hetwelk als antwoord op een prijsvraag, uitgeschreven door de Groningsche Hoogeschool een loffelijke vermelding mocht verwerven. Na het behalen van den doktorshoed ging pater Vermaat naar Maastricht, om zijn theologische studiën te voltooien en werd 8 Sept. 1895 tot priester gewijd. Na een éénjarig verblijf te Dongen bij Gent ontving de ijverige priester-leeraar zijn benoeming aan het sedert aan de Duitsche Jezuieten orde overgegane se minarie te Sittard, waar hij dadelijk tot prefect der studiën werd aangesteld. In 19C0 werd dr. Vermaat overgeplaatst naar Nijmegen, waar hij sindsdien de oude talen doceerde en bovendien direc teur was van de afdeeling Gymnasium. Onderwijzers-Sollicitanten. Sedert de nieuwe jaarwedde regeling voor het Haagsche onderwijzend perso neel, is het aantal sollicitanten voor onder wijzer te 'sGravenhage zóó groot bij de laatste oproeping kwamen 860 in dat besloten is in de eerste plaats voor het onderzoek dat in Januari 1910 zal aanvangen, in aanmerking te brengen de ruim 300 candidaten uit de provincie Zuid-Holland die in het bezit van de hoofdakte zijn. Academienieuws. UTRECHT. Geslaagd voor het theor. apoth.-ex. de heer M, LeeuwenkujjJ. Door velen zal met leedwezen worden vernomen, schrijft het „Utr. Dbl." dat prof. mr. J. baron d'AuInis de Bourouill hoogst ernstig ongesteld is. De hoogleeraar is aangetast door hevige longontsteking. Gisterenmorgen was er eenige beterschap te bespeuren, doch 's namiddags was de toestand weder zéér zorgelijk. Te zeven uur 's avonds werd aan het blad blad bericht, dat de toestand weer hoogst ernstig was te noemen. Rechtszaken. Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd gisteren behandeld het cassatieberoep van G. de F., landbouwer te Andel, door de Recht bank te 's-Hertogenbosch, met vernieti ging van de vrijspraak door het Kan tongerecht'te Heusden, veroordeeld^to.t f100 boete of 1 maand hechtenis, met verbeurdverklaring van f150, zijnde de opbrengst van den verkoop van twee in beslag genomen kalveren, wegens het in voeren van herkauwende dieren uit Zuid- Holland in Noord-Brabant, tijdens die invoer verboden was, omdat in Zuid- Holland mond- en klauwzeer heerschte. Adv.-gen. mr. Ledeboer, de bij me morie aangevoerde cassatiemiddelen on gegrond achtende, concludeerde tot ver werping. Uitspraak 7 Februari. Voor den Hoogen Raad werd heden gepleit door Mr. Dop, advocaat te Utrecht, in de bekende zaak van baprn v. H. van B. te Utrecht, door de recht bank aldaar en het gerechtshof te Am sterdam veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens oplichting door verzending van een aangeteekende bric. aan mr. Rink te 'sGravenhage, met aan gegeven doch niet ingesloten waarde van f 2000. Mr. Dop lichtte zes cassatiemiddelen toe, doch wees vooral op de zoo talrijke twijfelachtigheden in deze zaak, dat ver wijzing der zaak naar een ander ge rechtshof gewenscht is. Conclusie O. M. 24 Januari a.s. Haagsche Rechtbank. Door het O. M. bij de Haagsche Rechtbank werd gisteren nog gevorderd tegen M. D. huivrouw van D. P. K., te Leiden, wegens diefstal te N oo r d - w ij k e h o u t, 7 dagen tegen M. E. J. V., di ete Scheveningen in een koffie huis een flesch cognac had ontvreemd en van een verhuizing een taschje met een waarde er in van ongeveer f 200 stal, 3 maanden tegen een student 4te Delft, di eop een groenpartij een stu dent had mishandeld, f40 of 10 dagen; tegen een ander student te Leiden^ die zich aldaar tegen de politie had verzet, 14 dagen; tegen H. S. M., die te Voorschoten den nachtwaker, on bezoldigd Rijksveldwachter, had uitge scholden voor aap, kwajongen en vuilik, f 5 boete of 10 dagen tegen J. J. v. Li, die den veldwachter van Woubrugge een lam kreng had genoemd, met een invitatie om hem overhoop te steken, eveneens f5 boete of 10 dagen; tegen P J.. v. H., die te Leiden een door hem gehuurd rijwiel ten eigen bate ver kocht, 1 maanden tegen J. O. te Delft, die als dienstbode in Jiaar betrek king ten nadeele van een student, die bij haar mees'teresse op "kamers woonde, een bankbiljet van f 10 en een van f25 wegnam, die van f 10 aan haar vrijer gaf en voor de f25 kleeren kocht, 3 weken. Dei ontoerekenbare doctor. De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van Ch. Chr. C. H. Möller, arts, verblijvende te Amsterdam, door het Hof aldaar wegeais ontoerekenbaar heid ontslagen van rechts\ ervolging met bevel tot zijn plaatsing in een krankzin nigengesticht voor een proeftijd van een jaar terzake van bedreiging met dood slag, door een revolver te richten op een hotelhouder in wiens inrichting hij lo geerde' en welke hij niet op de aanma ning daartoe wilde verlaten. De Hooge Raad verklaarde het beroep niet-ontvan- kelijk voor zoover het was gericht tegen het ontslag van rechtvervolging en ver wierp het voor het overige. LEIDEN, 11 Januari. Dr. L. Punt. f In den vroegen ochtend is te dezer stede na een kortstondige ziekte, be trekkelijk geheel onverwacht op den leeftijd van ruim 48 jaren, overleden de heer Dr. L. Punt, rector van het gym nasium, alhier. Leendert Punt, werd geboren te Ze venbergen, N.-Br., den 28 September 1861. Hij volbracht zijne academische studiën in de klassieke letteren aan de Leidsche Universiteit. Na in T883 den graad van doctorandus bij de facul teit der letteren en wijsbegeerte gekre gen te hebben, werd hij benoemd tot leeraar in de oude talen aan het gym nasium te Leiden, welke betrekking door hem werd aanvaard op 1 Nov. van jaatst genoemd jaar. Op 21 September 1889 werd de nu ontslapene bevorderd tot doctor in de klassieke letterkunde, na verdediging van een academisch proef schrift getiteld: j,Quaestioonis Corinthia- cae sive de auctoritate, qua in Pelopon- qesipJMflji SocieUte Coriathii yalusmn, praecipiue belli Archidamici tempore." Toen de toenmalige conrector van het Leidsche Gymnasium Dr. J. J. Hartman was benoemd tot hoogleeraar aan de Leidsche Hoogeschool, werd deze op 3 September 1893 in zijn vroegefr ambt opgevolgd door Dr. Punt, terwijl hem vervolgens na het nederleggen van het rectorschap door Dr. H. Wi van der Mey laatstbedoeld ambt door den ge meenteraad werd opgedragen en hetwelk door hem werd aanvaard op 1 Januari 1903. De overledene was een welwillende algemeen geachte persoonlijkheid en een voortreffelijk docent, geliefd door zijn leerlingen en geëerd door het onder hem werkend onderwijzend personeel. Deze -den heer Punt toegekende sympathie was dan ook alleszins verdiend, immers van algemeene bekendheid mag worden verondersteld dat deze geheel en al op ging in zijn rectoralen arbeid en hij zich geheel én onverdeeld wijdde aan den bloei in het Leidsch gymnasium en op leiding zijner leerlingen. De teraardebestelling van den overle dene zal plaats hebben op Donderdag 13 dezer, 's middags te 12 uur op de begraafplaats van het Groene Kerkje, onder de gemeente Oegstgeest. Aan M. Groeneveld en rechtver krijgenden is vergunning verleend tot het plaatsen en in werking stellen van een gasmotor van 6 pk., een lint- en cirkelzaag in de schoppenmakerij achter het perceel Rijn- en Schiekade no. 34. Gisteravond is wederom een rol- schaatsenbaan geopend, nu in de Graan- beurs, geëxploiteerd door de heeren Bulters, gérant van den Burg en Dietrich, rijwielhandelaar. Is de zaal wel wat kleiner, de gezelligheid is er niet minder om, terwijl de prijzen iets lager zijn. Velen oefendeu zich gisteravond reeds en den velen toeschouwers ontlokten de rare buitelingen dikwijls lachsalvo's. Ook hier zorgt een strijkje voor meerdere opgewektheid en is een instructeur aan wezig om de eerste wankele poginen fe ondersteunen. We wenschen ook dezen ondernemers goed succes toe. BODEGRAVEN. Gisteren avond wer den de twee paarden van Dr. Marsman bij het inspannen schichtig en gingen aan den haal. Het rijtuig kwam tegen een boom terecht en werd vrij ernstigl beschadigd, de strengen braken en nu waren de twee bruintjes heelemaal vrij. De een werd spoedig gegrepen, terwijl den ander een ruit stuk liep en In Oud- Bodegraven in de* wetering terecht kwam. Begrijpelijkerwijze bracht een en ander veel volk op de been. N1EUW-VENNEP. Alhier zal a.s. Woens dag 12 Jan., des namiddags 1 ure, bij den heer A. Duivenvoorde eene paarden- monstering gehouden worden voor paar den van 4 tot 10 jaar. Waarschuwing. Belangheb benden worden er aan herinnerd, dat fietsen en rijtuigen des avonds behoor lijk van licht voorzien moeten zijn en wel de fietsen 's nam. na 4.34 en gewone rijtuigen na 5.05. Dat hier streng op wordt gelet, bewijst, dat j.l. Zondagavond wederom een viertal personen bekeurd zijn. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Z. K. H. de Prins leidde heden middag als voorzitter de tegen 11/2 uur ten Koninklijken Paleize gehouden verga dering van de vereeniging „Het Oranje - Kruis", hoofdzakelijk belegd tot vaststel ling van statuten en van het huishoudelijk reglement. Z. K. H. Prins Hendrik is voorne mens zich op 21 dezer naar Weimar te begeven, ten einde aldaar tegenwoordig te zijn bij den plechtigen intocht van het jonggehuwde Hertogelijk Echtpaar. Van Weimar vertrekt de Prins naar Berlijn ter bijwoning van de jaarlijksche vergadering der Johanniter-orde. Daarna zal Z. K. H. naar Dobbin rei zen om aldaar eenige dagen verblijf te houden met het doel om den 29sten Janu ari tegenwoordig te zijn op den daar ter plaatse te vieren verjaardag van H. M. de Groot-Hertogin-Weduwe Marie van Mecklenburg-Schwerin, 's Prinsen Moe der. Begin Februari zal Z. K. H. in de re sidentie terugkeeren. De toestand van prof. Mr. baron d'Aulnis de Bourouill te Utrecht blijft ersntig, hoewel de koorts minder is. De hoop op herstel blijft bestaan. CONSTANTINOPEL, 10 Jan. Het gerucht loopt, dat de ex-sultan Abdul Hamid krankzinnig is geworden. Brie ven uit Saloniki melden, dat gedurende vele dagen de ex-sultan alle voedsel wei gert, terwijl hij de dagen stilzwijgend in zijn kamer doorbrengt. De Turksche regeering tracht de 700.000 Ponden, die Abdul Hamid bij de Duitsche Bank ge poneerd heeft terug te krijgen. (voorjpoot, hetgeheele onderste lid, kwijt was. Toen hij gevangen werd ,was hij ei in geslaagd zich ook reeds een gedeelte van den anderen voorpoot af te knagen,- maar aangezien een zijner achterpooten, in een anderen sprenkel was vastgeraakt,- was het hem dezen keer niet gelukt zich1 te bevrijden. 'tMag zeker hoogst merkwaardig ge noemd worden, dat bij de bunsing de! vrijheidsdrang zoo groot is, dat ze er tod kunnen komen zich een stuk van den poot af te knagen om vrij te komen. Marktberichten. De „Haarl. Ct" meldt: Gisterenmorgen werd ons getoond een doode bunsing, welke bij den veehouder M. van Warmerdam aan den Lagedijk te Spaarnwoude in een sprenkel (een dicht springende klem) was gevangen. Voor een week of vier was in den sprenkel een afgeknaagd stuk poot van een bunsing gevonden en het bleek, dat de thans ^cyan^ea seigneur. dat styk LEIDEN, 11 Januari. Vette varkensmarkt. Aanvoer 205 st.; Vette 165, 53 a 51 ct. p. K. licht soort 40 st. 48 a 46 ct. p. K. Handel matig. BODEGRAVEN, 11 Januari. Aangevoerd 115 partijen kaas; Goudsche, le kw., f 33 a f34?*; 2e kw. f 30?* a f 31?*; Derby le kw. f 32 a f Edammer 2e kw. f 29. zwaardere Goud sche f 34?* Handel matig. ROTTERDAM, 11 Januari 1909. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 75 paarden; 0 veulen; ezels; 1479 magere runderen; 553 vette runderen263 vette kalveren242 nuchtere kalveren; graskalveren; 5 schapen; var kens; 117 biggen, 1 bokken. Prijzen per kg.: koeien en ossen 30 a 35 c.; stieren 25 a 32 c.; Vette kalveren 50 a 60 c. Prijzen per stuk: melkkoeien f130 a 260; kalfkoeien f160 a 305stieren f a 0—pinken f a graskalveren f— a vaarzen f60 a 100; werkpaarden f50 a 150; slachtpaarden f 40 a 125; hitten f a biggen f 8,— a 14; nuchtere fokkalveren f 14,a f24,nuchtere slachtkalveren f8 a f 12,biggen per week f 1,20 a 1,40. Vette koeien ruim aangevoerdossen minder, stieren gering. Er was veel handel op de vette markt, door buitenslagers werden beste spoeling koeien gekocht tot 2c. boven noteering. Voor Belgie werden nogal ossen opgekocht. Stieren vlugge handel. Alles zal vlot verkocht worden. Op de magere markt was vlugge handel. Voor Belgie werden veel kalfkoeien opgekochtvoor het binnenland was veel vraag naar melkvee. Jong vee vlugge handel en omzet. Door gunstige Londensche berichten in de handel in nuchtere fok- en slachtkalveren vlug, tot stijgende prijzen. Paarden matig, hitten bijna niet aangevoerd. Biggen vlugger dan de vorige week. ROTTERDAM, 11 Januari. Op de boter markt werden aangevoerd 53 achtste en 24 zestiende vaten en 194 stukken van een half K.G. Pi ijzen le kw. f 61, 2e kw. f58, 3e kw. f56. Per half K.G. 77?* a 82ct. Eieren. Aangevoerd 18062 stuks. Kippen eieren f 4.50 a f 5.95, eendeneieren f 5.85 a 5.90. LONDON, 10 Jan. Veemarkt. Noteering. Aanvoer 1100 Runderen 2/8 a 5/2 7000 Schapen 3/4 5/8 5 Kalveren Varkens l OUDEWATER, 10 Januari. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 9 partijen, 405 stuks wegende pl.m. 1975 kilogr. Prijzen waren le soort van f 28,—totf31.—zwaardere f voor 2e soort f 27.— tot 30. Handel flauw. KAMPEN, 10 Januari. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 67 achtste en 26 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren p vat f28?* a 30, p. Ho vat f 14?* a 15— per ?-* kilo 70 a 75 ct. ANTWERPEN, 10 Jan. Veemarkt. Be taalde prijzen p. k. Verkocht 60 ossen le kw. fr. 0.98, 2e kw. 0,88, 3e kw. 0,78. 176 koeien le kw. f 2e kw. 3e kw. 80 vaarzen le kw. fr. 0,96, 2e kw. 0,86, 3e kw. 0,76. 40 stieren le kw. fr. 0,86, 2e kw. 0,76, 3e kw. 0,66. 61 kalveren le kw. fr. 1,32, 2e kw. 1,22,3e kw. 1,10. Beurs van Amsterdam. 11 Januari 1910. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 /o Cert. dito 2 dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4?*% Obl.Tabaksmon. 3 Obl. le serie Rusland. 4?*% Obl. 1909Ned.Rec. 4?*% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope «ft Co.èG.R. 125 Servië 4 Obl. 1895 Mexico 4 70 Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3 7o Leiden 1896 Aand. N. West. «ft Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car «ft Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «5 Moormann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.„Ketahoen" Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Dell Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake «ft Ohio Cert. y. aand. Denv. «ft Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4?*% Cert. v. aand. Miss. Kans. «ft T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario «ft Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew. aand. Union Pac.RIr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam h f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2?* Antwerpen 1887 4°/0 Hongaarsche Hypb. 1884 47o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 370 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2J* k 2% Vorige Koers Koers heden 92 h 92?* 92% 92 77>ie 77 99? j 99H 95*8 95% 97?* 97?* 64 94? 8 94?* 94?* 87 80 H 94 94?* 104?* 43? s 43?* 54% 54?4 102% 87 205H 205*4 88% 87** 72% 71% 88% 88'% 123? 4 124 129*4 130 178? 178% 140 141 188?* 188*4 263 261X 895 900 124K 440H 441 194H 195*4 166?4 167% m 23H 23*4 600 102?* 458 457 76 502?* 5?* 5?4 10% 10*4 38*6 38*4 87 X 88 9 6h 9<5J* 131?* 121% 92?4 50? 8 50i% 34H 33'% 7644' 76?* 43% 43'% 1024* 102?* 49% 48% 99?* 99?* 48% 47 ?4 47 46?* 137?* 136?* 33% 32?* 204?* 202% 102 25% 110?* 111 1.85 80 81?* 97% 121?* 157?* 172?4 174 70?* 71* 54 f47

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3