Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. de overhand haalde was ook al niet uit te maken, maar wel dat het goedige beest na vastgehaakt te zijn, die nieuwerwetsche kar langzaam maar zeker uit de heg en op den harden weg trok. Een welgemeend donderend hoera steeg voor mijnheer den os uit de menigte op en galmde door de lucht. „N. V. C." Te Bun de geraakte de vorige jveek een oppassend landbouwer, B. ge- heeten, gehuwd en vader van een tal rijk kroost, onder een dorschmachine. In deerniswekkenden toestand werd de man naar het hospitaal te Maastricht, overgebracht, waar hij thans, na hevig lijden, is overleden. Door onvoorzichtigheidbij de beproeving van het asphyxiane-toestel te 's-Bosch heeft een der daarbij aanwe zigen ernstige verwondingen in het aan gezicht en misschien blijvend letsel aan een zijner oogen bekomen. Het toestel zelf is daarbij geheel vernield. Te Middel is bij een twist in een koffiehuis een boerenjongen uij's Heer-Arendskerke met een biljardqueue op het hoofd geslagen. De jongendie geheel buiten de ruzie stond, werd eeni- gen tijd bewusteloos. Zijn vrienden brach ten hem per rijtuig naar zijn woonplaats. Tot Vrijdagavond was hij nog bewuste loos en de dokter zag zijn toestand zeer ernstig in. De politie stelde een onderzoek naar den dader, een Walcherschen boerenjon gen, in tot heden echter zonder resul taat. Woensdagh eeft men inde rue de Lairesse te Luik, in het huis no. 134 leen lijk in een koffer gevonden. Eenige maanden geleden had, zoo le zen wij in het H. v. A., een man die be weerde van Antwerpen te komen, ver scheidene koffers op de zolderkamer ge zet, verklarende dat hij daar binnenkort Zijn meubelen zou plaatsen er er zou ko men wonen Sindsdien ontving men regelmatig de huur der zolderkamer, maar de zonder linge b uurder bleef afwezig. Nu had M. JVery, voornaamste huurder van het huis vastgesteld dat een vreeselijke stank uit pen koffer opsteeg. De koffer werd jbpengebroken en men trof er het lijk |n aan van een vrouw. Het lijk werd naar het doodenhuis ge bracht en daar onderzochten de dokters het lijk; en uit dit onderzoek bleek, dat hier een nieuwe gruwelijke moord was gepleegd, dat de moordenaar zijn slacht offer den hals had doorgesneden. Dadelijk begon het parket met een onderzoek en ]er werd naar verschillende parketten ge telegrafeerd. Naar den substituut de Lantsheere van Brussel, werd bericht gezonden, dat de „vermoedelijke moordenaar, een zekere Louis Rottenburg moest zijn, een druk kersgezel. Des morgens ten 6 uur kwam de rech terlijke policie bij diens" broeder om in lichtingen. En zij vernam daar, dat de be luste Louis R. te Bergen verbleef en reeds ten 10 uur kwam een ander tele- rgam melden, dat de vermoedelijke moor denaar inderdaad te Bergen aangehouden „was en naar Luik zou worden gezonden. Donderdagmorgen, door den onder zoeksrechter ondervraagd, deed hij de volgende, schrikkelijke bekentenis: „Eenen Zondag in October, te Ant werpen in de Scheidestraat wonende, was Jk met mijne vrouw en mijn dochterke haar eenen cinema gegaan. Onder de jrertooning kreeg ik twist met mijne ^yrouwzij verweet mij dat ik een luiaard ^was en niet genoeg won voor de nood wendigheden van het huishouden. Ik won |jechter 5 fr. per dag, en daarvan konden !wij, spaarzaam levend, goed rondkomen. Na de vertooning zette zij hare verwijtin- "gen voort, ik zegde niets, maar haar onte- ^vredenheid had mij opgewonden. Ik deed ^,de lamp uit en wij gingen te bed, maar, jjdaar mijne vrouw voortging met verwij ten, verloor ik mijn geduld en gaf haar een vusitslag. Dat wond mij nog meer jöp en ik greep haar bij de keel. „Wat er toen gebeurde, weet ik niet Jnaar toen ik haar losliet, was zij dood. .Vruchteloos poogde ik haar tot spreken te brengen. Ik vatte toen het voornemen op, het lijk te verbergen. Ik had een grooten koffer; daar wilde ik het inleggen. Het ,Was te klein en ik moest het hoofd van net lichaam scheiden om het er in te krij gen. En zoo leefde ik, drie dagen in ééne Jcamer met het lijk, tot eindelijk de stank tnij verplichtte den koffer naar den zolder te brengen. Alleen het beddelaken was jeen weinig bebloed; ik hoefde niet eens Jmijn handen te wasschen. Eenige dagen later ging ik naar mijnen broeder te Et terbeek, waar ik een dag (doorbracht. Van daar ging ik naar Luik, huurde er 'jeen zolderkamer in de rue de Lairesse, bracht er den koffer naar toe en plaatste dien tusschen oude voorwerpen. „Het is slechts eenige dagen dat ik f.te Bergen verblijf met mijn dochterke. JDe wroeging vervolgt mij overal; nergens heb ik rust en ik ben tevreden, door eene „volledige bekentenis mijn gemoed te kun- üen ontlasten. „Ik heb gedood, zonder te weten wat |k deed. Mijne vrouw is nu dood ep ik betreur het'2* Cook is eindelijk gevonden... fcegl men. Hij is gezien, naar de N. Y. WorM verneemt, in een stadje ten noor den Quebec in Canada, waar hij stillet jes In een klein hotel woont, met ver klaarbare bescheidenheid de belangstel ling de? menigte fintwjjl^nd. Anderen echter willen hem op den trein naar Detroit gezien hebben. Par ij s is weer opgeschrikt door een ellendige misdaad. Zaterdagavond wilden twee politie-agenten in de Andity- le-Boucherstraat een jongen van 20 jaar, die zich onhebbelijk gedroeg meenemen naar het bureau. Óp het oogenblik, dat ze hem elk aan een arm aanpakten, stie- pakten, stieten de agenten kreten van pijn uit: het individu had zijn armen, van de polsen tot de schouders, met leeren riemen omwonden, waar vlijmscherpe sta len punten uitstaken, die de handen der agenten hevig wondden. Zoodra de ban diet zich vrij voelde, trok hij een pon jaard en viel op de agenten aan. Andere agenten snelden ter hulp, waarop de mis dadiger een pistool trok. Een der agenten die reeds zes messteken in de borst had, kreeg 2 schoten in den buik en stierf. Drie andere agenten zijn naar het zieken huis gebracht moeten worden wegens erstige verwodingen. Van een hunner is de toestand zorgelijk. Ook de moorde naar is gewond; toen hij hoorde, dat hij een agent gedood had, zeide hij, dat het hem speet, dat er maar één het leven had gelaten. De menschen op straat, die van het afschuwelijke voorval getuigen waren wilden zich op den woesteling werpen en hem lynchen, wat de politie niet dan met de grootste moeite heeft weten te belet ten. Een beruchte dief ontvlucht. Woensdagnacht is de z.g. Jaak Pee- laert de Brusselaars noemden hem „ko ning der afzetters" uit de gevangenis van St. Gillis ontvlucht, waar hij, we gens oplichterij op groote schaal zijn straf van 13 jaar en vijf maanden moest onder gaan. Reeds op 25-jarigen leeftijd had hij, door onder den naam Chatterton een bank op te richten en geld uit te leenen, oplich terijen gepleegd tot een bedrag van frs. 500.000. Wegens deze feiten werd hij gevangen genomen, doch hij wist te ont snappen en naar Parijs te vluchten, waar hij zijne praktijken opnieuw wilde begin nen. Ook daar werd hij echter gevangen genomen en weder naar België gebracht waar hij nu zijn straf moest ondergaan. Na zijn in vrijheid stelling slaagde hij erin, in vereeniging met Adrien Simonin, zich noemende baron de Blir, een groot industeriel in het Noorden van Frank rijk een bedrag van frs. 326.000 afhandig te maken, waarop hij opnieuw in handen der justitie terecht kwam en tot vijftien jaar en vijf maanden gevangenisstraf ver oordeeld werd, welke straf met twee jaar werd verminderd. In de gevangenis gedroeg hij zich goed en wist door het voorwenden van een zie kelijk en toestand allerlei faciliteiten te ver krijgen. Tot nu toe blijft het evenwel een raadsel op welke wijze hij zich de ge reedschappen voor het doorzagen der ijze ren staven heeft verschaft en hoe hij over den zes meter hoogen muur is kunnen heenkomen. Men vermoedt dan ook, dat hij zoowel buiten als in de gevangenis medeplichtigen gehad heeft. Zijne ontvluchting heeft hij met groote zorgvuldigheid voorbereid. Hij had de ge woonte aangenomen om steeds met opge trokken knieën te slapen, zoodat de ge vangenbewaarder nooit zijn gelaat kon zien. Alvorens te vluchten legde hij een stoel en eenige boeken in zijn bed en spreidde daarover de dekens uit. Zoo be droog hij den gevangenbewaarder, die, meende hij, dacht dat Peelaert te .bed lag. 's Morgens toen de bewaker hem wil de wekken, ontdekte men eerst de ont vluchting. Ónmiddellijk werden overal te- telegrammen verzonden, en het geheele gevangenispersoneel, politie enz. stond op de been om den vluchteling op te spo ren, tot nog toe echter zonder succes. Peelaert heeft in zijn cel een brief ach tergelaten, aan den directeur der gevan genis waarin hij schrijft: Mijnheer de directeur. „Ik heb met leedwezen vernomen, dat het gevangenisbestuur besloten heeft, mij naar Leuven over te brengen. Die maatregel betreur ik: ik zou hem niet te boven komen en daarom heb ik besloten, er eenvoudig van door te trek ken. Ik vraag u om verschooning voor het verdriet, dat mijn vertrek u zal aandoen. Zal het lukken? Ik hoop het: maar niet willende, dat men, wie het ook zij, ver- denke, verklaar ik, zonder iemands hulp te zijn ontvlucht Ontvang mijne goede herinnering. PEELLAERT. De laatste zinsnede in den brief heeft het vermoeden, dat hij door medeplichti gen geholpen is slechts versterkt Het onderzoek wordt met ijver voort gezet. Uit M i d d e n-B razilië komen er verschrikkende berichten over 'tgeen de arbeiders, die in Juli te Hamburg gerecru- teerd zijn, om aan den Mormonspoorweg te werken, te verduren hebben. Bij hun aankomst weigerden de mees te werken, daar de klimaatstoestanden ondraaglijk waren en vijftig hunner land- genooten doodeüjk door malaria aange tast in het hospitaal liggen. .Toen stelde men hun een verschrikkelijk dilemma: Óf zij zouden aan het werk gaan, óf men zou ze de bosschen in jagen, waar zij zeker van honger zouden sterven. Dit ultima tum werd nog versterkt door een respec tabele gewapende macht. 70 arbeiders vertrokken, doch de meesten kwamen onderweg onij E>e qysrigep gingen aan den arbyid^ |oJ de malaria hen aantastte en talrijke hun ner deed sterven. Een honderdtal wer den eindelijk naar .Hamberg teruggezon den, waar zij jn de grootste ellende aan kwamen: 69 liggen er nog in het hos pitaal. Velen stierven op de thuisreis. De bladen verklaren, dat er van de 600 naar Brazilië vertrokken arbeiders, er 300 gestorven zijn en dat er nog 30 worden verpleegd in het hospitaal te Ma- naos. De beschaving in Japan gaat met reuzenschreden vooruit. Te Tokio zijn 20 stedelijke ambtena ren in hechtenis genomen, wegens be- driegelijkehandelingen bij leveranties aan het gemeentebestuur en te Osaka zijn 16 personen, die geheele wagonladingen met rijst en andere levensmiddelen, bestemd Voor de slachtoffers van den jongsten brand, hebben gestolen, in staat van be schuldiging gesteld. Het geval heeft zulk een opzien gebaard, dat de burgemeester en de raadsleden van Osaka, in heilige verontwaardiging over de onder hunne oogen gepleegde diefstallen, hun ontslag hebben genomen. Daarmede hebben zij het gevaar echter niet afgewend, van een gerechtelijke vervolging, die hun mis schien boven het hoofd hangt. Zeldzamepoging totinbraak. Een merkwaardige poging tot inbraak in een juwelierswinkel wordt uit New-York aan de „Daily Chronicle" geseind. Zekere Finkelstein, een Rus kwam een paar maanden geleden te New-York aan en nam met zijn vrouw zijn intrek in de Ludlowstraat. Twee huizen verder woon de een landgenoot, de Rus Zirinsky, ju welier van beroep. Finkelstein had gehoord, dat Zirinsky des nachts wel voor 10,000 pond ster ling juweelen en geld in zijn brandkast had, en nu kwam hij op de lang niet alledaagsche gedachte, zijn landgenoot te berooven, door van zijn lager gelegene woning uit een tunnel te graven naar het huis van Zirinsky en diens brandkast een onderaardsch bezoek te brengen. Zoo gedacht, zoo gedaan. Finkelsiein toog met ijver aan 't werk. Reeds was hij er in geslaagd een onderaardsche gang van 40 voet lengte te'maken, toen door een onvoorzien voorval de grond instortte en de tunnelboorder onder zand en stee- nen bedolven werd. In 't eerst wist nie mand, wat de oorzaak van de instorting was, maar al dra, bekende de vrouw van Finkelstein die in doodsangst over het lot van haar man verkeerde, alles en verzocht zij de politie, haar man uit te graven. Op het oogenblik, dat het bericht ver zonden werd. wist men niet, of Finkel stein nog in leven was. Eene reuzenstaking bedreigt New-York en andere steden. Er zullen namelijk ongeveer 25.000 pelswerkers, voor ongeveer 300 bontwerkersfirma's arbeidende, het werk neerleggen. Deze staking betreft de leden van het gilde te Boston, Philadelphia en Balti more evenzeer.Dezen zullen tegelijk staken. Zij verlangen 25 pCt. meer loon en erkenning van hunnen gildebond. Ook eischen zij gezondere werkplaatsen. Een merkwaardige maatregel is door het gemeentebestuur van Ayent, in het Zwitsersche kanton Wallis, ge nomen. Het heeft alle café voor den tijd van vier maanden gesloten. De oogst is den vorige zomer mislukt, er heerscht veel armoede en nu wordt'den inwoners de gelegenheid ontnomen, om nutteloos geld uit te geven. Een internationaal huwelijk. Hal f één. Op de treden van 't stadhuis bordes ligt de „trouwlooperde deuren staan wijd open, bodenmet hun zwaar vergulde onderscheiding&teekenen Ioo- pen af en aan.... Trouwen vandaag, wat is er voo rbijzonders aan? Dat gebeurt wel meer. 't Is deze keer iets bijzonders. Dat zegt u de massa publiek buiten, voort gezet in 'n breede haag, die binnen in den hal langs den looper opgesteld staat. Wat er aan 't handje is? Er gaat een Turk trouwen niet min der dan een echte Turk. En dat met een Hollandsche juffrouwHoe de men schen 't te weten zijn gekomen snap- je niet maar ze Zijn er. Dat moeten ze allemaal zien. Binnen en buiten neemt de belangstelling steeds toe, tegen half één staat 't langs den looper propvol van juffrouwen 'die 't toilet van de bruid willen zien en becritiseeren. Alles wacht, en babbelt. Hoe „zij" eigenlijk heet? mej. van Bijleveldt uit Vleuten. En hij? „Djemal heet-ie," zei 'n oud man netje naast ons, en hij is officier bij de Turken en nou met verlof hier." 't Oude mannetje vertelde meer, hij was best op de hoogte van alles, zei-d-ie en een kennis van hem was in Konstan- tinopel geweest en die had de „gulden- tine" in werking gezien.... 't Gesprek links en rechts werd on-t derbroken. Om den boek van de Gan zenmarkt kwam een slagersjongen per fiets in volle vaart aan, daarna nog een, en nog een toen vier rennende straat jongens en een keffende „straatterier" onmiskenbare teekenen dat de stoet naderde. Dat was ook zoo. Vlak achter den terrier zwaaide 't trouwrijtuig den hoek om. Ti Neger met roode, fez op den boek naast den koetsier net alsof 't 5 December was. Er, onwillekeurig dacht je een imitatie-Sln- terklaas uit het rijtuig te zien stap penDe straatjongens schreeuwden tegen den neger, 't rijtuig stopte voor 't stadhuisbordes. Dicht opeen gepakt stonden de menschen te kijken naar den officier in keurigen blouw-met-goud uni form, echt Oostersch type inet gebruind gelaat waarboven de roode fez typisch deed naar de echt-Hollandsche bruid er naast, die in 't rose met een grooten witten bruidssluier getooid, in Holland sche blondheid naast haar kleurige Oostersche bruidegom liep. Behalve fa milie en getuigen van de bruid wandel den twee ook-befezte Turken erachter, mee de trap op. En daarachter.... Daarachter vlogen nieuwsgierigen naar boven, duwden elkaar opzij op den trap, vermeesterden de béste plaatsjes in de trouwzaal.... De plechtigheid geschiedde „ganz ein- fach," bruid en bruidegom beantwoord den de vragen "jae" zei de Turk met 'n Haegsch accentje de getuigen tee kenden, er werd gefeliciteerd.... toen was 't algeloopen. Weer onder algemee- ne belangstelling vertrokken bruigom en bruid met den neger die de sleep droeg, met getuigen, familieleden. Buiten stonden de slagersjongen, de Utrechtsche „gamins" en straatterrier klaar om den terugtocht mee te aanvaar den Nederland heeft weer 'n nieuwe bui- tenlandsche connectie. U. D. Noodlottige dokters vergis- sing. In de Londensche voorstadFul- ham stierf Dinsdag eene mevrouw Ame lia Pratt, echtgenoote van een theater directeur, aan vergiftiging. De overledene had aan een geringe maagstoornis geleden en haar dokter, dr. Fletcher, had haar zelf een flesch medi cijn gebracht, en haar daarvan ingegeven. Eenige uren later echter verergerde haar toestand zoodanig, dat zij haar man uit zijn schouwburg liet roepen. Deze haalde onmiddellijk dokter Flet cher, d ie de maagpomp aanzette. Me vrouw Pratt stierf echter onder zijn han den. De geneesheer verliet de woning zonder zich uit te laten over de oorzaak van dezen plotselingen dood. Even later zag de echtgenoot, tot zijn groote verwondering, dat de medicijn- flesch tot boven aan toe gevuld was, of schoon zijn vrouw hem had verteld* dat dokter Fletscher haar verscheidene lepels van den drank had ingegeven. Men had iniusschen nog een anderen geneesheer, dr. Williams, gehaald die in de noodlottige medicijn strychnine meen de te notdekken en de politie van het ge val onderrichtte. Dr. Fletcher bekende nu, dat hij zich vergist had, en zijn patiënte in plaats van opium- een strychnine-oplossing had in gegeven. Hij had na het overlijden der vergiftig de vrouw de flesch weer met water aan gevuld ,om te verhinderen, dat er er nog meer onheil door werd aangericht. Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Mijnheer de Redacteur, Vergun mij eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Het is algemeen bekend, dat er van Katholieke zijde veel wordt gedaan aan liefdadigheid. Weeshuizen, scholen, en dergelijke inrichtingen getuigen van de of fervaardigheid der Katholieken. Maar wat er nog ontbreekt, is een tehuis voor ouden van dagen, in den ruim- sten zin genomen. De oningewijde, zal mij toevoegen, maar dat bestaat er toch al jaren Ja, antwoord ik, in zooverre heeft U gelijk, dat het alleen is voor ongehuwden. En dat is het, wat velen met mij, al jaren hebben betreurd. Is het niet treurig, dat het gesticht voor oude, gehuwde lieden gesloten is, temeer nog, daar hier ter stede zoodanige inrich ting niet bestaat. Op dit gebied zijn we ten achter bij andere plaatsen. In Den Haag bijv. bestaat een groot Katholiek gesticht voor ouden van dagener is van gemeentewege ook een oude liedenhuis. Komt-raen te Alfen a.d. Rijn daar bestaat al jaren een dergelijke inrichting van Ka tholieken kant. En zou zulks in Leiden onmogelijk zijn? Mij dunkt van neen. Daar waar een ernstige wil is, volgt spoe dig de daad. Zou het niet op den weg liggen van de werklieden-vereenigingen om daartoe den stoot te geven. Of anders van het plaatselijk Comité van de Kath. Sociale Actie, door wiens initiatief al zoo veel goeds is tot stand gebracht, waar voor ik hen hierdoor mijn openlijke hulde breng. Het zou zeker den dank oogstten van Leiden's Katholieken. Moge dan dit schrijven er toe bijdra gen, dat spoedig een tehuis voor R. K. oude lieden komen, opdat de gehuwde lieden ook hun laatste levensjaren onbe zorgd kunnen doorbrengen. Leiden, 11-1-'10. H. R. J. WIJTENBURG. ALKEMADE. GEBOREN: Antonius, z. v. Th. J. van Haastrecht en M. G. Klerks. Theodora FlorenLj, d. v. H. Heemskerk en C. J. van der Voorn. ONDERTROUWD: J. N. van der Veer 23 j., cn M. van der Hoorn, 17 j, OVERLEDEN: C. Vlr' 77 j., wed y, SL D.usAtld.oiK» tettke BODEGRAVEN, GEBOREN: Anthonetta Theodora, v. J. iTuijnenburg en A. van den Elzen// Helena Maria, d. v. P. Batelaan erif< A. P. Koomans. GETROUWD: Q. KleinVeld, 22 j.; eft A. de Bruin, 27 j. L. Gelderblom, 24 j.^ en M. Verbree, 23 j. OVERLEDEN: M. Schinkel *1 md. a M. Zwijnenburg, gehuwd met A. LwW gelaar, 58 j. K. Hufner, 11 maanden1, D. P. van der „Wel, 4 maanden. BOSKOOP. GEBORENPieter, v. v. M. van der Wolf en M. W. Ravensberg. Antonie,' z. v. G. van Eijk en K. J. van deii^ Kwaak. Coenraad, z. v. L'. Bakker, en G. van der Kleij. Dirk, z. v. G.' Geulerblom en L. Keijzer. HAZERSWOUDE. GEBOREN: Johannes Bastiaan, z. v, B. van Wieringen en G. van Dorp, Arnoldus Petrus, z. v. M. O. Fase en K.' Mourits. Dirk, z. v. A. Havenaar en' W. van Dorp. Bartholomeus, z. v. F*' v, Velsen en M. van der Meer. GEHUWD: H. P. Kuipers, wednr. van A. M. Prins, 40 j., en H. van Zijl j.d.* 40 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: S. Jansen en C, Hoek. M. Rijgersberg en D. Verwer, G. Arrachart en L. S. dé Wolf. J. Schonhage en O. Schellingerhout. BEVALLENG. van Velzen geb. Gijls- wijk, D. G. van Rijn gén. Gcers1^ J. 1. Z. J. van RijswijkPoort vliet, z. A. HoboKlootwijk, z. A. Kroonvan Gugten, d. C. E. Buis v. Willigen d. J. S. v. d. Ree— v. cf. Hout, d. S. M. TrommelCrezee, d.f- levenloos. J. K. A. Wierts Crom- jongh, Z. P. RijlaarsdamDun weg* Z. G. de Vosden Dunnen, .Z A. Jansen—de Gier, D. OVERLEDEN: H. Hill ,4 md. J. v. d. Welle, 59 j. LISSE. GEBOREN: Laurentius, z. v. S. P. Hoefschepel en M. van der Zon. Chris- tianus, z. v. L. Oudewater en P. Baak", Maria, d. v. A. Schaek en J. Duij'm. ONDERTROUWD: J. Zandvliet en J, „Witteveen. OVERLEDEN: Levenl. z. v. L. Oude water en P. Baak. NOORDWIJKERHOUT. GEBOREN: Reinier, z. v. F. J. Hill en J. Lasschuijt. Johannes ,z. v. J. v,' d. Ploegen en Q. Raaphorst. Corne-, lia, d. v. R. Jansen en P. v. d. Berg. OVERLEDEN: B. Marijt, 82 jaar. NOORDWIJ K. GEBOREN: Catharina, d. v. J. Plug. en P. Plug. Martinus Petrus, z. v.;' Jh. Wijnands en A. M. Keinming. Wil helmus Jeroen, z. v. W. Caspers en A.; Vink. Wilhelmus Cornelis, z. v. E, Smit en C. H. van Tol. Johanna Mar- garetha, d. v. H. H. Keijzer en G. Groot- veld. ONDERTROUWD: B. van Abswoudë 23 j.* en H. van Dijk, 27 j. GETROUWD: D. van der Kwaak, 23 j.* en M. A. van den Hoonaart, 22 j. NIEUWVEEN. GEBOREN: Petrus Joannes, z. v. P, P. J. de Graaff en B. de Veen. ONDERTROUWD: J. C. Vermeulen en .J M. Meijer. OVERLEDEN: K. Boon, 68 j., wedx L. J. Rekelhof. NIEUWKOOP. GEBOREN: Floris, z. v. C. Verduijn! en D. Pijper. Johanna, d. v. J. Tijster man en N. Voorsluijs. ONDERTROUWD: J. v. d. Voorn,! 28 j., arbeider en F. Kranenburg 21 j. OVERLEDEN Levenl. aan'gegev. kind; m. van A. v. d. Voorn én O. F. H. Weijden. OUDSHOORN, GEBOREN: Jacoba Janna Elizabeth1,- d. v. H. D. van Breda en G. Kuilenburg, d. v. J. Schrijf en J. van Heijmingen. ONDERTROUWD: G. J. Smidde en J. Hoogendijk. OVERLEDEN: H, Niekerk wedn. v, J. v. d. Boom, 73 j. J. M. Oostdamf| huisvr. S. Besuijen, 68 j. O. van der.; Horst, geh. met J. Groeneweg, 84 j. L H. Vink ,jm.* 19 md, W. Schijf ,jd.* 2 d. SASSENHEIM, GEBOREN: Mijndert, zs y. M, Mee wissen en W. J. Praas. ONDERTROUWD: J. de Smit j.m.26ï j.* en M. de Jong, j.d., 25 j. OVERLEDEN: A. M. Nuijens, 39 j(, echtgen. van A. C. Roozen. VOORSCHOTEN. GEBORENPetrus Johannes, z. v. J. W. van der Ham en Th. Boonenburg. Catharina Jannetje, d. v. N. Noort epl G. van der Haak. WOU BRUGGE. OVERLEDEN J. Anker *we& Van Leeuwenhoek, 47 j. WARMOND. GEBOREN: Catharina Cornelia, d. Y; A. J. van Stijn en Anna Poppen. H Leonardut Petrus Johannes, z. v. Jacs^ Johs. Leever. en van 'Joha. Catha. Ovei^ ^ONDERTROUWDHendrik Vis, 2^ j., en Oeertnóda Ende, 31 j. OVERLEDEN: Joannes van Noort 7* jaar. ZEGVELD. GEHUWD: W. Methorst, 21 j.| én J. Heem «kerk. 1® t ONCER1RÖUWD-. N. Verleun, 57 l co A, Versluis, 47 J, L» Ai Böfh||

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6