Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. bleken, dat dr. Brandts wel in het Wil- helmina-gasthuis opgenomen, zijn zenuw gestel sterk is geschokt, doch er van krankzinnigheid géén sprake is. De arrondissements-rechtbank te H a a r- 1 e m heeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Haarlemmer meer, opgemaakt de navolgende alpha- betische lijst van aanbeveling: mr. J. H. ten Bokkel Huinink, kanton rechter te Lemmer; mr. A. Oudegeest, griffier bij het kan tongerecht te Schoonhoven; mr. W. van Son, kantonrechter te Zaandam. „Srct." Hooge Raad. De Hooge Raad verwierp heden het be roep van een arbeider te Noordwij- kerhout, door het Hof te 'sGraven- .hage veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf, wegens openbare schennis der eerbaarheid. Haagsche Rechtbank. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden J. v. D., te Zwammerdam, we gens mshanideling, tot f 10 of 15 dagen. J. M. W. te S t o m p w ij k als voren, tot f 10 of 10 dagen. P. O., te L e i d e n, we gens beleediging van een ambtenaar tot J10 of 15 dagen. P. v. H. te Leiden, Wegens beleediging en oplichting tot 1 maand. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het practisch apothekers examen 2e gedeelte, de heer JJfr'. Krans (Deu Haag) en de dames J. E. D. Quanjer(Enkhuizen), J. A. van Joorenburg en A. C. A. Nieuwenhuys, (beide Den Haag). UTRECHT. Geslaagd voor het prac tisch apothekersexamen, 2e gedeelte, de heer C. J. Holtappel, geb. te Utrecht. AMSTERDAM. De 278ste geboorte dag van de Instelling van hooger onder wijs te A'dam werd Zaterdag op de ge bruikelijke wijze gevierd met 't uitspreken van een rede door den rector-magnificus, prof. dr. M. Straub, in de aula der univer- steti. i Hierin werd herdacht het heengaan van Mr van Le.euwen Een onbezorgde feeststemming, aldus prof. Straub," heerscht onder ons niet, daar, lielaas, aan onze universiteit den man ontvallen gaat, die de beteekenis der Universiteit door Amsterdam zoo krachtig voelt en als president-curator met krachtige hand die overtuiging laat gel den. Moge burgemeester van Leeuwen verzekerd zijn dat wij van groote dank baarheid zijn vervuld voor de wijze waar op hij de universiteit heeft geleid aan wier hoofd hij ambtshalve nog heden staat. Wij herinneren hem met beschei denheid, dat de universiteit ook de on dersteuning van ambtelooze warme vrien den op hoogen prijs weet te stellen. De universiteit kan niet stilstaan, moet zich, op straffe van onbeduidendheid en onder gang,' zelf onophoudelijk snel ontwikkelen, heeft voortdurend uitbreiding harer leer vakken, harcr onderwijskrachten, harer werkplaatsen noodig. Óm dat te verkrij gen, behoeft zij vrienden met de krachtige overtuiging, welke Van Leeuwen bezit en weet te wekken. Daarna hield spr. een rede over „De plaats van het bewustzijn in de theorie van het zien". DELFT. De senaat der Technische Hoogeschool' hield Zaterdag ter gelegen heid van de herdenking van den stich tingsdag der Polytechnische School een .buitengewone vergadering, waarin de rec tor-magnificus, prof. S. G. Everts, C. I. verslag deed van de fata in het leven der Technische Hoogeschool, gedurende den cursus 190809. In die rede werd allereerst herdacht het heuglijk feit der geboorte van prinses Juliana. Tot de geschiedenis der school komen de, vertolkte spr. het leedgevoel van den Senaat over het vertrek van den curator, mr. L. W. H. Regout. Dat juist hij moest gaan, die door zijn breede ontwikkeling zijn groote belangstelling in de techniek ien zijn positie als groot industrieel van jiabij bekend is met de behoeften, waarin de Fechn. Hoogeschool heeft te voor zien, wordt door den Senaat geëerbiedigd maar betreurd. Van zijn opvolger, dr. W. H. Nolens, verwacht de Senaat, dat hij als dienaar der wetenschap, con amore zal medewerken om ook de technische wetenschap tot volle ontwikkeling te brengen. Woorden van waardeering wijdde spr. aan den afgetreden secretaris van het Col- lege van curatoren, den heer R. A. J. Snethlage, en den hoogleeraar dr. G. A. FMolengraaff, voor zijn besluit, om te bedanken voor den hem aangeboden leer stoel aan de universiteit te Utrecht. De T. H. bleef hierdoor in het bezit van een ha rer meest eminente docenten. Het belang van het onderwijs in de be drijfsleer en het boekhouden gegeven door den hoogleeraar J. G. C. Volmer, werd den toekomstigen ingenieurs uitvoe rig en met klem onder het oog gebracht. Spreker achtte het een bedenkelijk ver schijnsel, dat de almanak van het Delftseb Stuc!entencorps doet zien, dat in Delft 74 repetitoren werkzaam zijn, hetgeen wijst op een te veelvuldig voorkomende Verkeerde richting in de studie, welke haar het wetenschapeplijk karakter ont neemt en haar verlaagt tot een haastige voorbereiding tot examens. Het aantal ingeschrevenen aan de T. H. bedroeg in den cursus 1907—8: 1243 en in 1908—09: 1204, waarvan voor de eer ste maal resp. 257 en 221. Toenemend is hei aantal vrouwelijke studenten. In 190506 bedroeg het 45, en in 1908 1909:56; de toename betreft uitsluitend haar, die voor eenige ingenieursstudie zijn ingeschreven, meestal voor technoloog. In 1909 werd het ingenieursdiploma uit gereikt aan 146 studentenen vond één eere- en drie gewone promotiën plaats tot doctor in de technische wetenschap. Aan het einde van zijn verslag gaf spr. een overzicht van den toestand der gebou wen, om eindelijk vast te stellen, dat, zooal niet van bijzonderen vooruitgang kan worden gesproken, toch met kracht wordt doorgegaan om de T. H. aan haar doel te doen beantwoordende opleiding van wetenschappelijk gevormde inge nieurs. Op dien grond mag de toekomst hoopvol en met vertrouwen worden inge zien. Kerknieuws, Kardinaal Satolli f- Kardinaal Satolli, is na een langdurige ziekte, gisternacht om vier uur overleden. Kardinaal Frans Satolli werd den 21 sten Juli 1839 te Marsciano in het aartsdiocees Perugia geboren en voltooide zijne stu diën aan het groot-seminarie te Perugia in den tijd toen Leo XIII herder van dit diocees was. Nadat hij te Rome aan de universiteit der Sapienza op schitterende wijze zijn doctorsexameh had afgelegd, werd hij naar het seminarie te Perugia geroepen, waar hem het professoraat in de philoso phic werd opgedragen. Tegelijkertijd maakte Satolli een diepgaande studie van de werken van den H. Thomas van Aqui- ne. Kardinaal Satolli nam in het college van kardinalen een eigenaardige, maar steeds belangrijke plaats in. Hij behoorde tot de zoogenaamde „Perugiaansche prelaten", die door Leo XIII bij den aanvang van zijn pontificaat naar Rome werden ge roepen als zijn vertrouwde en betrouw bare medewerkers. Tot deze groep be hoorden nog: kardinaal Laurenzi, mgr. Boccali, mgr. Angeli, mgr. Bisleti en mgr. Marzolini. Alleen de drie laatstgenoemden zijn nog in leven: mgr. Bisleti is tegenwoordig majordomus en wacht zijn verheffing tot kardinaal, mgr. Angeli, die 25 jaar lang de getrouwe particuliere secretaris en om zoo te zeggen de rechterhand van Leo XIII is geweest, is kanunnik van St. Pie- ter. De schitterendste loopbaan had de uit Umbrie afkomstige Satolli. Welverdiend overigens door zijn buitengewone be gaafdheden en zijn voorbeeldig leven. Toen Leo XIII de thomistische phi losophic en theologie in de seminaries op nieuw in eere bracht, bediende hij zich van den, in dien tijd in de kracht zijns levens zijnden professor uit Perugia, dien hij naar Rome riep, als den meest daar voor aangewezen persoon. Mgr. Satolli had toen voortdurend toegang tot den Paus, en bezat een grooten invloed, zon der dat hij langs hierarchischen weg hoo ge waardigheden had verkregen. In het jaar 1892 vestigde Leo XIII de Apostolische nuntiatuur voor de Vereen- Stater te Washington en benoemde mgr. Satolli tot eersten vertegenwoordiger, die op dien moeilijken post een omvangrijke en invloedrijke werkzaamheid uitoefende. Het was juist in den tijd, toen het j,Ame- ricanisme" zich begon uit te breiden en bisschop Ireland op het hoogtepunt van zijn invloed stond. Te Rome terugge keerd werd Satolli in 1895 tot kardinaal verheven, Het Americanisme werd kort daarop door den Paus veroordeeld; en de beken de, desbetreffende encycliek van het jaar 1899 ,moet, zooals algemeen wordt aan genomen ,door kardinaal Satolli, met me dewerking van den gestorven Jezuitenkar- dinaal Mazella zijn opgesteld. Bij gelegenheid van de pauskeuze na den dood van Leo XIII werd ook Satolli als ernstig tegencandidaat van Rampolla genoemd. Geloofwaardiger echter is het verhaal, als zou voor alles Satolii het ge weest zijn, die, toen de patriarch Sarto van Venetië zich tijdens het conclaaf tegen zij ne verkiezing verzette, deze door zijn krachtjgen aandrang overhaalde zijn te genstand op te geven en de pauselijke waardigheid aan te nemen. Evenwel heeft Satolli onder Pius X geen bijzondere rol meer gespeeld. Wel was hij nog prefekt van de Congregatie der Studiën, aarts priester van St. Jan van Lateranen, en kardinaal-bisschop van Frascati; maar hij trok zich deels met het oog op zijn steeds toenemende ziekelijkheid, misschien ook om andere redenen, steeds meer uit het openbaar leven terug. De toestand van den z.eervv. heer J. Waterreus Jzn., te Scheveningen, rus tend pastoor van de Hoek van Holland, die reeds geruimen tijd ernstig ongesteld was, is zoodanig verergerd, dat hem de laatste H. Sacramenten zijn toegediend. Faillissementen. Uitgesproken: N. Wilhelm, koop man in galanterieën, laatstelijk wonende te Schagen, tegenwoordig verblijf' onbe kend curator Cohen Stuart. De naam- loozevennootschapStoomconservenfabriek „Noord-Holland" te Medemblik in liqui datie; curator mr. A. M. de Lange. H. H. Schovers, rijwielhandelaar te Zut- phencurator mr. C. E. Stolk. G e i n d i g dTh. P. Alsem, timmer man, loodgieter en metselaar, te 's Graven- hage. Generaal Thiange. De deelneming in het leger en daar buiten verwekt door het overlijden van den luit.j[eneraal F. N. Thiange, chef van den Generalen Staf openbaarde zich heden bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van dezen opper- officier op de meest duidelijke wijze. Wel was de rouwstoet eenvoudig, dekten geen bloemen de lijkbaar en werden aan de groeve geen woorden gesproken ter huldiging van de nagedachtenis van den afgestorvene ter eerbiediging van den wensch van den doode bij wien een voud steeds had voorgezeten, maar groot was daarentegen de uiting van deelne ming, blijkend Uit de aanwezigheid van de velen, die naar Oud Eik-en-Duinen wa ren gekomen om generaal Thiange een laatst saluut te brengen. Bij dit eerbe toon ging vooraan Z. K. H, de Prins, door zijn aanwezigheid ter plaatse, te vens getuigenis afleggende van de be langstelling van H. M. de Koningin, zoomede de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin-Moeder, de oud-luit.-ko- lonel der Cavalerie, jhr. van Tets. In lange rij werd voorts de lijkbaar graf waarts gevolgd door den Minister van Oorlogden secretaris-generaal en on derscheidene burgerlijke en militaire hoofdambtenaren van dat Departement; generaal Sabronden commandant van het veldleger; den cheFvan den Marine staf; den sous-chef van den generalen stafinspecteurs van onderscheidene wa pens en dienstvakkendivisiecomman danten den Kolonel-hoofdintendantde commandanten en onderscheidene offi cieren van (je hier in garnizoen zijnde regimenten zoomede alle officieren van het 3e Regiment Huzaren en deputatien van de overige Huzarenregimenten de officieren en het verdere personeel van den generalen staf, zoomede deputatiën van alle korpsen, militaire inrichtingen, maréchaussée enz. Voorts gaven tal van oud-officieren van alle rangen van hunne belangstelling blijk. O. m. toch waren ter begrajaf- plaats aanwezig de gep.-generaals Tho- mese, Kool, Staal, van Ermel Scherer, de Waal, Koolemans Bequen, Wüpper- mann, v. Moock, oud-gouverneur-gene raal Rooseboom en tal van andere mili taire autoriteiten zoomede de onder voorzitter van de Permanente Militaire Spoorwegcommissie, de heer Kits van Heijtningen. Ook het Kader der verschillende wapens was vertegenwoordigd. Nadat de kist in de groeve was neer gedaald richtte de zoon van den ont slapene allereerst woorden van dank tot Z. K. H. den Prins en tot den vertegen woordiger van H. M. de Koningin-Moeder en vervolgens tot den Min. van Oorlog en de overige militaire autoriteiten en belangstelling. Hiermede was de plechtig heid geëindigd. LEIDEN, tO Januari. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen eenige jongens, die Zaterdagavond ten nadeele van eenige winkeliers in de Haarlemmerstraat uit de étalagekasten eenige artikelen hadden ontvreemd. Gistermiddag is op den Stationsweg door de politie aangehouden de 15 jarige H. B., die de ouderlijke woning te Rotter dam was ontloopen en nu op weg was Amsterdam om bij een circus aldaar dienst te nemen. De jongen is naar Rotterdam terug gezonden. Hedenmorgen omstreeks halftien zijn op den Lagen Rijndijk twee paarden, gespannen voor een wagen der Veld-ar- tillerie, op hol geslagen. Door voorbij gangers werden de dieren, die een lan taarnpaal stuk gereden en eenige huizen hadden beschadigd, tot staan gebracht. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de groote winkelruit der firma Jamin op de Haarlemmerstraat hóek Vrouwesteeg door eenige personen uit louter vernielingszucht ingegooid. De uitstalling werd nog al beschadigd. Te gen den ïdader, zekeren P. v. d. Hl, is proces verbaal opgemaakt. Uitslag der door B. en W. dezer gemeente op heden Maandag 10 Januari 1910 gehouden openbare aanbesteding van (bestek no. 10) „Het leveren en plaatsen van Schoolmeubelen, ten dien ste van verschillende scholen", in drie perceelen. Perecel I is 48 schoolbanken. Perceel II is 30 schoolbanken. Perecel 111 zijn 4 kasten, 10 vlonders en 10 borden. Inschrijvers, J. Zitman, Leiden, perceel I, f 600, perc. II, f 375, perc. II f 210. C. H. v. d. Drift, Leiden, perc. I, f 592, perc. II, f 399, perc. Ill, f 276. P. J. Lugtigheid, Leiden, perc. I, f 624, perc. II, f 420, perceel III f 305. H. Koenen, perceel 111 f 283. ABBENES. Vrijdagnacht zijn bij den landbouwer Bos verschillende baldadig heden gepleegd. Een ploeg op het land staande, is uit elkaar geschroefd en de onderdeelen daarvan over het land en in de sloot geworpen. Verders wordt vermist een kruiwagenwiel en eene riek, welke waarschijnlijk zijn m^ecgenomen^ De poli tie is met deze zaak in kennis gesteld en heeft reeds een onderzoek ingesteld, doch tot heden zonder resultaat. Naar wij uit goeden bron vernemen, zal de Hoofdvaart vanaf de Lisserbrug tot het stoomgemaal, de „Leeghwater" diept worden. HILLEGOM. Nog goed afgeloo- p e n. Zaterdagmiddag had bij het boomen rooijen in het bosch van de Maatschappij Veenenburg een ongeluk plaats dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Bij het omtrekken van een boom werd er nog een tweede in den val medegesleept en werd een der werklieden door dezen boom zoodanig getroffen dat hij met eenige kwetsuren aan hoofd en armen huiswaarts kon keeren. Ook het zoontje van de wed v. Zanten liep nogal ernstige kwetsuren op' HAARLEMMERMEER. Het stoomge maal „de Leeghwater", zal voorzien wor den van eene zuiggasmotor, zoodat de pompmachine zal vervallen, dat voor de polder eene groote verbetering zal zijn, RIJPWETERING. De jaarvergade ring van het ondersteunings-fonds bij ziekten voor Rijpwetering en de Poel werd bijgewoond door vele leden en enkele belangstellenden. De Voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord, hen allen veel geluk en eene goede gezondheid toe-< wenschend. De Notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den Heer H. M. Kuijpers bleek1, dat van de Leden over het afgeloopen jaar ontvangen was een som van f 261,62in kas op 1 januari 1909 een som van 231,03; aan gieken en bode loon werd uitgekeerd een bedrag van f 209,075, zoodat het fonds over een sal do van f 283,58 te beschikken heeft. De aftredende Leden van het bestuur H. M. Kuijpers en'N. P. Verkleij wer den herkozen en in plaats van den Heer J. Van Grieker werd gekozen de heer A. Bisschop. Besloten werd met het oog op het Ar beiders-Contract de leeftijd to|t toelating van dat fonds te bepalen op 13 jaar. Wat uitkeering betreft, hierin werden eenige wijzigingen gebracht. Nu volgde de bespreking te bewerken de Koninklijke goedkeuring voor dit fonds te verkrijgen. De Statuten een uittreksel uit het Reglement werd voorgelezen en daarna door alle Bestuurs-leden onder teekend. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen'van werkzoekenden. 16 timmerlieden, 3 metselaars, 4 opper lieden, 1 scheepstimmerman, 1 steen houwer, 2 schilders, 1 aankomend schil der, 1 matrassenmaker, 1 behanger, 1 wagenmaker, 1 mahoniewerker, 1 stoker- machinist, 1 aankomend grof-bankwerker, 2 grof-bankwerkers, 3 vuur- en bank werkers, 1 rijwielhersteller, 1 smidsknecht, 1 smid-vuurwerker, 1 smidsjongen, 1 smidsleerling, 1 aankomend letterzetter 1 kleermaker, 2 bakkersknechten, 1 aan komend bakkersknecht, 1 koetsier-tuin man, 1 tuinman, 1 schippersknecht, 4 grondwerkers, 4 magazijnknechten, 14 loopknechten, 4 loopjongens, 1 aankomend winkelbediende, 2 oppassers, 39 losse werklieden, 5 werksters, 1 naaister, 2 waschvrouwen, 1 incasseerder. Gevraagd. 1 kleermaker, ongehuwd, inwonend, 1 halfwas timmerman of meubelmaker, 1 kunstbloemenverkoopster. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. pers. ln- To taal. 2 Jan. Zondag 75 27 102 3 Maandag. 67 14 81 4 Dinsdag «4 21 105 5 Woensdag 84 23 107 6 Donderdag 86 22 108 7 Vrijdag 86 20 106 8 Zaterdag 86 22 108 Sport. Vliegen. „Reuter" seint uit Chalons, d.d. 7 de zer Latham heeft vliegende een hoogte be reikt van 1050 tot 1100 meter. Hier mede heeft hij alle hoogte-records gesla gen. LEiDEN. ONDERTROWD: W. Niemants Verdriet, jm. 24 j. en H. C. Slok, jd., 24 j. D. Van der Blom, jm. 25 j. en E. C. Prevo, jd. 26 j. J. C. Van Schaik, jm. 25 j. en M. M. A. Van Wet ten, jd. 22 j. S. E. Van Leeuwen, jm. 24 j. en M. C. Fakkel, jd. 23 j. W. Van den Berg, jm. 22 j. en H. A. Voortman jd. 21 j. N. J. Van der Linden, w. 58 j. en J. M. Van Egmond^ w. 61 j. A. K. Van Leeuwen, jm. 25 j. en M. Zaal, jd. 21 j. D. P. Van Delzen, jm. 24 j. en O. Van den Hoek, jd. 21 j. G. F. M. Hohmann, jm. 36 j. en A. E. C. Schroder, jd. 39 j. O. Van tkv Z-.v i, jm. 24 j. en Mv HoqwAart, jd. 25 j. HILLEGOM. ONDERTROUWD: M. van Roodert en M. C. Beerings. BEVALLENM. de Rooij geb. Groo- tenboer, d. E. Verboom geb. de Horn^ z. J. Nigten geb. van Lierop d. A. van der Hulst geb. Schoonderword z. OVERLEDEN: H. Vrijburg 28 j. O. L. Meskers, 8 m. J. C. de Mooij, 7: w. J. van Lierop 59 j. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De afgetreden Gouverneur-Gene raal van Ned-Indië, generaal van Heutsz wordt morgen te Genua verwacht. Vandaar vertrekt hij rechtstreeks naar Parijs, en is voornemens nog eenigen tijd in Frankrijk te blijven, alvorens naar, het Moederland terug te keeren. PETERSBURG, 9 Jan. Door de on voorzichtigheid van een bediende ont stond gisteren fri de garage bij het paleis van grootvorst Nikolai 'Nikolajewitsj ceK benzine-ontploffing, waardoor een mon teur en een koetsier gedood werden. De door de ontploffing ontstane brand werd dadelijk gelocaliseerd, zoodat alleen eeni ge stallen schade bekwamen. Marktberichten. ROTTERDAM, 10 Januari. Veemarkt. Aan-t gevoerd 462 runderen, 158 vette kalveren, 84!| schapen, -- lammeren, 835 varkens, 0 paard, O nuchter kalf. Prijzen per K.G. Koeien en ossen 24 a 36 c. Vette kalveren 50 a 60 c. Schapen 16 a 24 c. Lammeren 18 a 28 c. Varkens 25 26% c. Export-Varkens 25 <i Aanvoer van vette runderen voor den Maan dag veel te ruim beslist zal de helft onverkocht blijven. Door groote keuze trage handel ei» omzet. Enkele puike beesten werden tot 1 c. boven noteering verkocht. Vette kalveren met beperkten aanvoer. Eer ste qualiteit zeer weinig. Handel vlug. Wolvee, niettegenstaande ongunstige Londen- sche berichten, doch meer tengevolge van be perkten aanvoer, vlug tot steigende prijzen Varkens met grooten aanvoer, waardoor handel en omzet zeer langzaamin vele ge vallen werd met verlies verkocht Enkele puike liepen tot 27 cent Prijzen later terugloopend ROTTERDAM, 10 Januari. Graanmarkt» Tarwe tamelijk ruim aangeboden f 8 a 11. Enkele uitgezochte partijen daarboven. Rogge met weinig handel f 7 a 7.50. In bij zondere gevallen daarboven. Haver ruim ter markt f 6 a 7. Alles zal niet verkocht worden. Bruine boonen schaarsch ter markt, f 10.— a 14,75. Erwten weinig aangeboden, f 10:— a 15.25» AMSTERDAM, 10 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 343 vette koeien le kw. Ga a 72 c. 2e kw. 62 a 66 c. 3e kw. 56 a 60 c. per kilo, 140 melk- en kalfkoeien f 130 a 265, 3s nuchtere kalveren f 12 k 18, 15 schapen f 18 a 24 per stuk, 360 vette varkens Hollandsche 1< kw. 50 a 52 c., 2e en 3e kw. 48 5 49 c., Geld, en Overz. Ie kw. 50 a 52 c., 2e en 3e kw. 47 a 48 c. per kilo. Beurs \an Amsterdam. 10 januari 1910. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 Ccrt. dito 2% dito Oostenrijk. 5 Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli Portugal. 4%% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland.4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co.èG.R. 125 Servië 4 Obl. 1895 Mexico 47o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <5 Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. MH. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake «SOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4°/0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObI.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 /0 Staatsl. Oostenrijk I860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-ka*- ten Prolongatie rente 2i 3 Vorige Koei Koers. heden 92 92% 92) a 92% 76% 77% mi 99% 95" s 95% 97% 64 94%; 94% 94% 88 li 87 80 94 104% 104% 43% 43% 54?7 54'% 102?,/ 87 205 205,% 72 16 72% 124 1 123% 1292/ 178% 178% 140 140 188% 188% 262% 263 890 895 124% 444 194 194% 166% 166% 7% 7% 23% 23% 600 102% 102% 458 75 76 502 502% 5 5% 9% 37 10% 38% 85 85 89% 87% 97 96% 131% 131% 121% 91% 92% 50% 50% 34% 76% 43% 102% 102% 49% mi 48% 48% 47 %6 136,% 137% 33% 101% 25% 112 110% 1.85 79 80 97% 121% 157% 172% 70% 70% 54 f47.50 47 3%.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3