BUITENLAND. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 22 December. China, De afschaffing van den staart. Prins Tsai Tao, stiefbroeder van den Prins regent en onlangs benoemd tot chef van den generalen staf, heeft een voorstel ingediend tot afschaffing van «den staart in China. Hij noemt dien vooral hinderlijk voor den soldaat in dienst en geeft aan, dat ook in het algemeen weinig voor het behoud van den staart is te zeggen, die leelijk en onpractisch is en den drager «op onnoodige uitgaven komt te staan. De Regent onderwierp het voorstel iaan het oordeel van den Raad van State ;en dit lichaam, gelijk bekend nagenoeg geheel uit Mantjoe's samengesteld, heeft |te kennen gegeven, dat met de afschaf fing van den staart nog minstens vijf tot jtien jaren moet worden gewacht. De staart toch wordt een onafscheide lijk deel van de Mantsjoe-kleederdracht geacht; men kan dien niet laten weg vallen zonder de harmonie van het ge heel te verstoren. En zou men ook als vaji zelf er dan toe overgaan eene ge heel andere kleederdracht aan te ne men, dan zouden de zijden Chineesche jkleederen slechts kunnen worden ver vangen door van uit den vreemde in te 'voeren stoffen vervaardigde kleeding- stukkne. China zou dientengevolge nog meer verarmen, terwijl de Raad bo-; vendien van oordeel is dat een radicale maatregel, als het algemeene gebod om jdne staart af te snijden, aanleiding zou geven tot opstanden en de dynastie in gevaar zou kunnen brengen. Hoezeer nu bij de Mantsjoe's in den iRaad van State wel het zwaarst zal heb ben gewogen de wensch om de door hun stam aan de Chineezen opgedwon- gen kleederdracht te behouden, is toch voor het advies van dat lichaam wel het een en ander te zeggen. Vooral in dezen tijd van overgang zou hij een zoo behoudzuchtig volk als de .Chineezen, die nu eenmaal den staart ais nationale volksdracht hebben aanvaard, een gebod als iiet hierbedoelde beden kelijke gevolgen kunnen hebben. Ook in japan heeft de afschaffing van den 'daar gebruikelijken korten staarts inder tijd aanleiding gegeven tot boeren-op- standen. En waar nu het afsnijden van den staart voor vele jong Chineezen een teeken is van verzet tegen de bestaande 'dynastie, is liet te begrijpen," dat de dynastieke partij in China wel huiverig is zulk een maatregel aan te bevelen uit vrees dat deze de anti-dynastieke bewe ging zal bevorderen. Nicaragua. Onder begeleiding van den Mexicaan- schen gezant trok Madriz, de candidaat vaji Mexico en Ze'iaya voor het presi dentschap, Managua binnen, toegejuicht dooi Zelaya's aanhangers. Uit New-York wordt gemeld, dat de American" ambtelijke berichten van den vroegeren Amerikaanschen gezant Merry in Nicaragua openbaar maakt, die van iZelaya's tyrannie en wreedheid getuig den. Merry schildert de afschuwelijke, 'duiveische martelingen, waar vrouwen :en mannen aan blootgesteld werden. Mr. A. J. Clant van der Myl1. f Te Veur is in den ouderdom van 82 jaren, na een langdurige ziekte, overle den inr. Antoine Jacques Clant van der iMyll, oud-raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. FEUILLETON. Het geheim van het Keizersslot. 8> En toen hij zich nu alleen bevond streek hij zich met de hand over het voor hoofd. - Het was de witte vrouw, mompelde hij, die mij uit de zaal lokte, en die ik .volgde door alle geheime gangen, tot hier heen, waar zij voor mijn bed verdween. 'Zoude er aan de zaak toch iets waars zijn. Een huivering ging er door de gestalte ;des Keizers, die zonderlinger wijze nog jvoor weinige minuten schijnbaar rustig slapend op het bed lag, terwijl Maria The resia zich over hem heen boog. Daarbuiten in -den langen, donkeren corridor schreed de keizerin met een somber gelaat over den marmeren vloer. Mijne oogen hebben zich niet be drogen, het was eene vrouw, die langs mij heenging, al zweert de oude dienaar ook honderdmaal, dat hij er niets van zag. De Keizerin boog zich over de borst wering en keek op het Burgplein. Ver scheidene fakkels flikkerden op het ach tergedeelte daarvan* op. Een verward ge- druisch van stemmen drong tot haar op, idocli zij kon de afzonderlijke woorden niet verstaan. Daarop droeg men een on beweeglijk [lichaam voorbij, waarin de De overledene, Hagenaar van geboor te,- was van 1862—1885 secretaris-gene raal bij het Departement van Justitie en daarna raadsheer in ons hoogste rechts college. De verdiensten van den overledene werden erkend door zijn benoeming tot ridder Ln de orde van den Nederlandschen Leeuw,- terwijl verschillende jbuitenlaiid- sche orden zijn borst sierden. Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 Jan. 1910 is be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Schagen: J. C. Verhoeff, 'ontvang'er der regiustratie en domeinen, te Schagen. Is met ingang van 1 Jan. 1910 tij delijk belast met de waarneming van het ambt van griffier bij den Raad van Be roep (ongevallenverzekering) te Gronin gen, mr. H. v. d. Wal, doctor in de staatswetenschappen, advocaat, procu reur en schoolopziener in het arrondisse ment Appingedam, tevens plaatsvervan gend griffier bij gemelden Raad van Be roep, wonende te Groningen, onder toe kenning van eervol ontslag uit laatstge- {melde betrekking. Is benoemd tot notaris binnen het (arrondissement Assen,- ter standplaats de gemeente Meppel: B. van Delden, thans notaris te Zutfen. Is benoemd itot vice-pres. der Ar- roncL-Rechtbank te 's Hertogenbosch Mr. A. J. M. H. van Baar, thans rechter in gemeld college. Is benoemd tot rechter in de Arr.- Rechtbank te Amsterdam Mr. E. Jelling- haus, thans ambtenaar van het O. M. bij Ide Kantongerechten in het arrondise- ment Amsterdam voor het kanton Hil versum, ter standplaats Hilversum. De assistent-districtsveearts dr. K. Büchli te Gouda, is met ingang van 1 Jan. 1910, onder toekenning van eervol ont slag, als plaatsvervanger van den districts- 'veearts, wien Groningen als standplaats is aangewezen, tot wederopzegging be noemd tot plaatsvervanger van den dis trictsveearts, wien 's Gravenhage als standplaats is aangewezen. Is met ingang van 1 Jan. 1910 le. aan H. C. F. L. Warnecke te Hoek van Holland, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Rijkskeurmeester in algemee- nen dienst, 3e kl.; 2e. G. P. F. Munnik, veearts te Utrecht, voor den tijd van één jaar, benoemd tot Rijkskeurmeester in al gemeen en dienst. „Volks"-standpunt. In een polemiek met de „Residentie bode" schrijft „Het Volk": „Iemand die een ander een brief schrijft heeft geen aasje recht om de publicatie daarvan te verbieden. De eigenaar van den brief is de ontvanger en die kan er mee doen wat hij wil". Mer onthoude het. Van ééne familie. Het (anti-rev.) „Arnhemsch Dagblad" schrijft: In zijn jongsten „Staatkundigen Brief" critiseert Air. van Houten het ontwerp- .-Nelissen tot bestrijding der zedeloosheid. De conservatief-liberale staatman zet zijn critiek in met de volgende, naar de „Arnhemsche Courant" meent „klare en juiste" omschrijving van het verschil tus- schen de opvattingen der „Kerk" en die der vrijzinnigen. „Een eigenaardigheid van de Katho lieke leer, hierin nagevolgd door enkele Protestantsche groepen, die met recht OFjrpto-katholieken mogen heeten, is dat zedelijkheid en zedeloosheid vaststaande begrippen zijn, namelijk over eenstemming met of afwijking van het geen de Pausen, als opperste rechters omtrent geloof en zeden, daaromtrent be palen. Voor den wijsgeerigen denker zijn de begrippen omtrent zedelijkheid en ze deloosheid voortdurend in wording en Verandering, naarmate van de wisselende Jbehoeften van het maatschappelijk leven en de verruiming van den gezichtseinder ten aanzien van 't geen aan de kracht en gezondheid der individuen, aan hun Keizerin een soldaat herkende. Verschrikt trad zij achteruit en op dit oogenblik juist begon het op den St Stephanustoren te slaan. Eén uur! Hot scheen de Keizerin toe, alsof er op den achtergrond van de zuilengang een witte streep wegfladderde. III. Qej dochter van- den Archivaris. In een zijvleugel van den Keizerlijken Burg bevondizich -de lieve woning van, den Hofarchivaris. Zij bestond uit drie ma tig groote kamers, welke gelijkvloers la gen en op een klein en sierlijk aange- legden tuin uitzagen, waarin de bloemen bloeiden. Achter de schoone ruiten schit terden witte gordijnen uit fijn handkant- weFk bestaande. Een waas van geluk en levendigheid lag over 't geheel. Wan neer de zon boven de daken van den Hof- burg stond, vielen ook hare stralen naar omlaag, op dit afgelegen plekje, dat door twee tevreden, gelukkige menschen be woond werd. De hofarchivaris was een man van om streeks 60 jaar. Na velerlei lotsverwis- selingen, die hem de geheele wereld doordreven, vond hij eindelijk voor lan ge jaren een vast onderkomen in Wee- nen. Hij trouwde een meisje, dat hij een hajf .leven aaneen Jrou,w was gebleven. {vredig samenleven en samenwerken en aan de welvaart van het volk als geheel in heden en toekomst bevorderlijk is". Wij zijn alzo ï.crypto-katholiek". Want immers al erkennen wij het leer gezag der Pausen niet, ook wij gelooven, dat er is een objectieve zedelijkheid. Ook wij belijden dat God zedelijke 'normen heeft gesteld, waarvan afwijking niet geoorloofd is. Mr. van Houten's „wijsgeerige" opvat tingen vertoonen echter wel eenige over eenkomst met de denkbeelden van Karl Marx. Ook uit dezeri Brief blijkt weer, dat liberalen en sociaal-democraten leden zijn van ééne familie. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Maandag 20 December. (Vervolg). De Minister v. Binnen 1. Zaken wees op de moeilijkheid inzake het ver- leenen van subsidie om uitzondering te maken. Laat het Rijk den eisch van bij drage van de provincie los, dan wordt de provincie uitgeschakeld. Over de een heid van stelsel van stenographic wil de minister geen gevoelen uitspreken. Wan neer den Haag bij de minister mocht aan kloppen om steun in de bedoelde rich ting, dan zalTlit aanleiding zijn voor clen minister om zich met de kwestie bezig te houden. Bij den post (Subsidie aan scholen voor bepaalde vakken) -pleitte de heer van A s c h van W ij c je voor oprichting van een vakschool voor heilgymnastiek en massage door een! rijkssubsidie. Deh eer Bos beioogde, dat men parti culiere vereenigingen welke bepaalde vak scholen oprichten moet steunen, maar geen rijksscholen moet oprichten. Daarom achtte spr. de oprichting van een Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk een zeer ver keerd precedent. Met den heer Hubrecht stelde de heer Bos een amendemenfvoor om aan art. 156 toe te voegen een littera t: subsidie voor een schoenmakers- en leerlooiers- school te Waalwijk f 10.000. Dan kan de minister zich in verbinding stellen met de bonden van schoenmakers en leer looiers om te komen tot oprichting van deze school. De heer Loeff begreep dit amende ment niet. Het is noodig dat er een vak school komt en aan het beginsel, door den heer Bos verdedigd, mag de school te Waalwijk niet worden opgeofferd. De gemeente geeft f40000, dus de stoot is gegeven door het particuliere initiatief. De heer Ter Laan bestreed de the orie van den heer Bos en betoogde dat een Rijksschool beter aan het doel zal beantwoorden. Een bijzondere school wordt te veel opgericht naar de plaatse lijke behoeften. Tegen een subsidie voor eeu vakschool voor massage had spreker geen bezwaar. Thans loopen honderden kwakzalvers rond die een kind kunnen verknoeien. De Minister kan een vakschool voor massage niet ondersteunen, zonder ad vies van de medische wereld te hebben ingewonnen. Dö Minister zou geen rijks school te Waalwijk hebben voorgesteld, als op andere wijze de zaak mogelijk ge weest was. De Minister ziet geen ande ren weg om de school tot stand te zien komen, en wijst er op dat de gemeente Waalwijk 40.000 bijdraagt in de kosten voor den bouw. De motie achtte de mi nister een geldbrief zonder adres. In prin cipe heeft het amendement 's ministers sympathie, maar deze Rijksschool is on vermijdelijk De stemmen over het amendement-Bos staakten (29 tegen 29) Mitsdien zal er morgen voor de pauze een nieuwe stem- mnig worden gehouden. Bij art. 158 (aankoop van grond enz. voor een Rijksrietvlechtschool te Noord- wolde) kwam de heer v. F o r e e s t op tegen de hooge kosten der stichting van deze school. Spr. stelde een amendement Zijn rustelooze geest deed hem van land tot land trekken en zelfs met zijne groote geleerdheid gelukte het hem niet het zoo ver te brengen, dat hem een goed gesala rieerde betrekking aan eenig vorstelijk hof werd aangeboden. Eindelijk ging de voormalige vroolijke student toch met zichzelven te rade en iegde een groote dosis lichtzinnigheid af. Hij zocht in Weenen meerdere aanzien lijke beschermers op, die hem dan ook eene betrekking aan het hof bezorgden en weldra trok hij de aandacht van den Kei zer en maakte spoedig bevordering. Op dat oogenblik bekleedde hij al sinds een twaalftal jaren het gemakkelijke en goed betaalde ambt van hofarchivaris. Er was geen spoor meer aanwezig van de vroege re lichtzinnigheid. Dominikus had voor eenige jaren zijn trouwe echtgenoote verloren, en kon dat verlies alleen te boven komen doordien hij al zijn liefde op zijn eenig kind over droeg. Anna, een meisje van eene buitenge wone schoonheid, bekleede nu bij Maria Theresia de betrekking van hofdame en mocht zich in eene bijzondere welwillend heid van hare goedhartige meesteres ver heugen. De Keizerin had haar meer dan eenmaal gezegd, dat zij voor Anna een 'echtgenoot zoude kiezen,- wiens eigen schappen een waarborg aanboden voor het geluk van het schoone meisje. Anna d$cht er echter in lang nog niet voor, om den post met f15000 te vermin deren, welk amendement door den Mi nister werd bestreden, waarna de heer v. Foreest zijn amendement intrekt Bij de afdeeling Lager Onderwijs wordt de vergadering verdaagd. Vergadering van Dinsdag 21 December. Na aanneming van verschillende klei nere ontwerpen, werd de behandeling van de Begrooting van Binnenlandsche Zaken voortgezet. De heer Oosterbaan beval verbe tering van de opleiding van onderwij zers aan o. a. door uitbreiding van de Rijkskweekscholen met inkrimping van 't Rijksbeurzen-stelsel; wees op de wen- schelijkheid om de districtsschoolopzie ners meer zitting te geven in examen commissies voor hoofdakten, dan voor bijaktendrong aan op Rijkssteun, in verschillenden vorm, aan de bijz. kweek scholen en critiseerde ten slotte de hou ding van de openbare onderwijzers te genover onze bestaande instellingen, een 'houding die niet strookt met het voor schrift dat de openbare school eerbied voor onze bestaande instellingen behoort aan te kweeken. In dit verband vroeg hij den Minister een onderzoek in te stel len naar een ie Almelo georganiseerd anti-Koninginnefeest onder leiding van openbare onderwijzers en -onderwijzeres sen. De heer Ter Laan bestreed het te genwoordige stelsel van subsidieering van het bijzonder onderwijs, waarvan het ge volg is splitsing in allerlei standen ge zindte- en geslachts-scholen. Parallel •daarmede loopt de verwaarloozing van het openbaar onderwijs in meer dan eene gemeente. Het door den heer Oosterbaan aange haalde feit te Almelo was niets dan een feestje zonder eenige kleur, waaraan on derwijzeressen en onderwijzers der open bare school in hun vrije tijd hebben deel genomen. En daarmede heeft de heer Oosterbaan, ook als volksvertegenwoordi ger, niets te maken. Zijnerzijds protesteerde de heer Ter Laan er tegen dat op een Zusterschool te Maastricht' de leerlingen tegen de so ciaal-democratie schandelijk zijn opge ruid en vroeg hij naar aanleiding van dat feit een onderzoek van Regeeringswege, omdat het hier gold een door het Rijk gesubsidieerde bijzondere school. Verder behandelde spreker nog verschillende spe ciale punten, verbetering beoogende op het gebied van het L. O. (uitbreiding aantal kweekscholen; tegengaan van de standenscholen, langeren leertijd voor de lagere school, kindervoeding en kleeding verbod van kinderarbeid, enz.) De heer v. d. Molen, toejuichende de toegezegde subsidie-regeling voor school- bouw voor het bijzonder onderwijs, be toogde dat bij de nieuwe regeling onder scheid behoort te worden gemaakt tus- schen schoolbouw ten plattelande en in de groote steden. Verbrokkeling van het on derwijs in kleine scholen heeft niet spr.'s sympathie, en hij hoopte dat kleine ver schillen niet langer mochten leiden tot oprichting van eigen scholen. Spreker wenschte het mogelijk gemaakt te zien dat een openbare school geheel door een bijzondere kan overgenomen worden. Leerlooiersschool te Waal wijk. Herstemd werd over het amendement Bos waarover in de vergadering van gis terenavond de stemmen staakten, en dat bedoelt te beslissen dat de nieuwe schoen makers- en leerlooiersschool te Waalwijk geen rijksschool zou zijn, maar dat het Rijk eventueejl subsidie kan verleenen. Het amendeemnt wordt thans met 35 te gen 33 stemmen verworpen, en de be- Igrootingspost, waarbij f 10.000 voor de oprichting en instandhouding dier school is uitgetrokken, goedgekeurd. Land- en Tuinbouw. Nationale bloembollententoonstel li tig. De Provinciale Staten van Noord- Holland hebben in hunne gisteren ge- aan, om zich te binden, en de blijde on bezorgde jeugd met den afgemeten echte lijken staat te verwisselen. Daarenboven had zij ook tot nu toe geen man ontmoet, die haar hart sneller deed kloppen. Dat was tot voor kort zoo geweest. Heden echter beminde Anna Dominikus en wel niemand minder dan George von Walden, keizerlijk officier. Op een hof bal hadden de beide meiischenkindcren elkander leeren kennen, en na dien tijd maakte de jonge officier van iedere gele genheid gebruik om met Anna in aanra king* te komen. Ten slotte kwam hij openhartig bij den ouden vader en schilderde dezen den toe stand van zijn hart Aanvankelijk ontstelde de hofarchiva ris, want hij herinnerde zich de woorden van Maria Theresia, die zelf voor Anna zorgen wilde en een echtgenoot voor haar dacht te kiezen. Hij zeide uit dan ook onbewimpeld tegen Oeorge. Voor een oogenblik ging er een scha duw over de vrije open trekken van den jleugdigen frisschen officier, doch daarop begon deze hartelijk te lachen. Wanneer ik slechts uwe toestem ming heb, want Anna's woord bezit ik reeds,- dan vrees ik geen hinderpaal ter .wereld! riep George. Diepblozend stond Anna eenigszins zij waarts en blikte met angstige oogen naar den oyden ya,der, die in een leuningstoel houden vergadering goedgekeurd een voorstel van Oedep. Staten om in het waarborgfonds der nationale bloemen tentoonstelling vanwege de Alg. Vereent* ging voor Bloembollencultuur te Haar lem in 1909 te houden, voor f5000? deel te nemen. Op voorstel van den heer C. J. LL, van der Meer (Noordwij*k) besloten de Prov. Staten van Zuid-Holland bij een event, tekort tot een maximum van f 4000 bij te dragen. Ged. Staten had!- dne voorgesteld dit bedrag op f2500 te bepalen Een ernstigongelukheeftgis- terenmiddag te Ennigerloh bij Munster i. W. plaats gehad. Een stelling voor een uitbreiding van de cement fabriek Annel- tese opgericht, stortte in Tot dusver., zijn drie dooden en zes zwaar gewonden ge vonden. Men dacht op het oogenblik van het afzenden van het bericht, dat nog 10 of 15 arbeiders onder de puinen zou den liggen. Men meldt uit Valkenburg: Zondagnacht werden in de R. K. kerk een zestal offerblokken opengebroken en geledigd. De dieven hadden zich toegang tot de kerk verschaft, door eene ruit in te drukken. Daarna togen de dieven naar het St. Josefs-gesticht, waar zij uit een sme derij gereedschappen stalen, om er de kapeldeur mee open te breken. Geluk kig bood de deur tegenstand, veiyolgens braken zij in het hotel Bellevue in, waar de dieven een bezoek brachten aan deu kelder. Ook hier wordt niets vermist De maréchaussees doen onderzoek. Een juffrouw uit Amsterdam reisde naar Haarlem met het doel een fa milie in de Langedijkstraat te „manen'V Toen zij aan het bewuste huis gebeld had en haar was open gedaan, verzocht zij betaling, waarop de deur voor haar; neus werd dichtgeworpen, ongelukkiger wijs met haar japon tusschen de deur,- dus feitelijk gevangen. Spoedig was er; een groote toeloop in de anders zoo stille straat en kwam de politie er aan te pas,- die haar aanraadde haar geld op de ge bruikelijke manier door middel van ecu deurwaarder te trachten te bekomen. De stumperd kon niet voor of terug, waar op de politieman aanbelde en zij weel} vrij kwam. Maar toen vloeiden de woor den vlot om betaling, waarop de agent haar krachtig aanmaande om te vertrek ken, wat zij dan ook ten slotte schreiende deed. Inmiddels was er zooveel publiek} verschenen, dat de juffrouw niet wist, hoe zij er door moest komen. Ongetroost ging ze naar Amsterdam terug. Jacht op een stokvis. Zaterdag - morgen zag een winkelierster aan de Vischmarkt te Utrecht, dat een vrouw van de uitstalling een stokvisch wegnam. De vrouw ging er mee vandoor en de juf frouw uit den winkel haar achterna. Dat werd een forméele wedloop. De vrouw liep hard en de juffrouw liep hard, maar de eerste liep nóg harder, zoodat de juf frouw van de Vischmarkt haar stokvisch reeds zag verdwijnen.... Toeii riep ze om hulp: „houdt de dief." Dat hielp. In een oogenblik rende half Utrecht achter de beide vrouwen aan. Sla- (gersjongen kruideniers op fietsen, een; paar metselaars, een kantoorbediende, 'n •man van de Dienstverrichting.een tram conducteur, en een man van de krant opi z'n fiets, de heele boel holt in een lange rits de Annastraat in, de Jansstraat door,- f het Janskerkhof op.... om een stokvis. 1 Op het Janskerkhof stond een agent. Die i hield de vrouw met den visch aan. Einde lijk! Men kon niet meer. In optocht naar het hoofdbureau, achter den stokvisch' aan. Op het bureau tranen en berouw,- rondom den stokvisch. Juffrouw uit den, winkel krijgt krijgt medelijden met de vrouw, die eens stokvisch wilde eten. Strijkt de hand over d'r hart. Verlangt geen proces-verbaal. Vrouw mag den stokvisch meenemen n.nr huis en stoven bij het venster zat, terwijl buiten de bloei ende geraniums met hare kopjes knikten. In gedachten verzonken schudde Do minikus het witte hoofd, want al hoewel hij nog niet zoo bijzonder oud was, lag er toch reeds een zilver witte sneeuw op zijn schedel. De jeugd stapt nog al licht over al lerlei bezwaren heen. Vreest ge dan niet onze groote Keizerin zelve, mijnheer de luitenant? Zonder te aarzelen antwoordde George von Walden Wanneer het mijn levensgeluk en "dat van' Anna betreft, vader, dan acht ik er mij zeer wel toe in staat, om eiken tegen stand, zelfs dien van de Keizerin te bre ken. ik koester echter de beste hoop, dat zoowel Maria Theresia als de Keizer mijn verzoek om toestemming tot het huwelijk niet af zullen slaan. Zeg mij echter nu eens of gij persoonlijk iets tegen mijn aanzoek hebt. Wat ik ben en bezit heb ik' u reeds openhartig bloot gelegd. Veel is het wel niet, wat ik in het veld kan bren gen, behalve mijn officierspatent en een oprecht, moedig hart. Ik mag er mij ech ter op beroemen in de gunst te staan van mijne chefs en buitendien ben ik nog jong genoeg om met moed en een weinig- je geluk mijn carrière te maken. (Wordt vervolgd)*

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 5